Wirthwein Polska Sp. z o.o.

Opinie o Wirthwein Polska Sp. z o.o.

Heniek

Idealnych firm nie ma ale jeśli ktoś chce pracować i robi to dobrze to jestem przekonany, że będzie zadowolony.

Gruby
@Heniek

Heniek to pracuj powodzenia bo już nawet Ukraińcy nie chcą .

wekkendowy

Powiem tak byłem na robocie dorywczej tam na wózki .Wsadzili mnie na mikrama czyli ten ciągnący . Obsługiwalem produkcje tzn. podstawiałem szafy puste i zabierałem pełne Czołowka ładowałem sobie te szafy na wózki .Robiłem swoje i nawet jak troszkę przyspieszylem to miałbym czas na fajeczkę (akurat nie pale) Fakt że stawka smieszna bo 12,30 netto ale tak zeby dorobic na weekendy moge przychodzić. Reasumując robota nie jest zła jesli miałbym robic na stałe tam to powinni wprowadzic 4 brygadówke i dobra kase do ręki

Olek

Idealnych firm nie ma ale jak ktoś chce pracować i dobrze to robi to jestem przekonany, że będzie zadowolony.

rafał
@Стефан Гибон

zgadzam się nie warto tragedia firma pracownicy odmówili wekeendów bo mieli dość pracy 7 dni w tygodniu chcieli dodatek jakiś dali a teraz zabierają za byle co wszystko to bylo tylko żeby uciszyć pracownikow

Mały
@Nowy

Operatorzy wózków są przyjmowani od razu, mają sporo wakatów, kilku teraz odeszło. Wal śmiało od razu do kadr. Robota raczej do łatwych nie należy, za to w weekendy można dorobić nieźle, w niedzielę nie 100% ale +170%. Ekipa w porządku.

Firma poszukuje specjalistki ds. łańcucha dostaw. Oczekiwane jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku... Czy dwa lata w zawodzie wystarczą? ;) Oferowana jest prywatna opieka medyczna dla pracownika i członków jego rodziny. Trzeba coś za nią płacić? Czy firma to funduje? :)

Ruda Nowy wpis

Firma smutna, słabe perspektywy, niskie zarobki i prywatny (usunięte przez administratora) kilku pseudo kierowników działów, zwłaszcza w administracji. Centrala powinna zostać poinformowana jak ich oddział jest zarządzany naprawdę. Jednym słowem ta firma jest niewarta uwagi.

Kristen

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej stawka 2600 bruto..... oczywiście musiałem odmówić gdyż jestem człowiekiem który się szanuje

@Kristen

Witaj Kristen Oprócz stawki podstawowej, o której piszesz, pracownicy otrzymują w miesiącu po 2 kilkuset-złotowe premie (niektórzy po 3), do tego nadgodziny płatne, a niedziele extra od pracodawcy 70% (ponad to, co jest wymagane przepisami prawa pracy).

@Wirthwein Polska Sp. z o.o.

A konkretnie jakie to premie i jaka jest suma tych premii? Po 3 premie? Jedna premia max 170 zł a druga w zależności od umiejętności pracownika średnio między 200 a 300 zł. Z czego druga premia tak zwany multiskiling pierwszy jest wypłacany po przepracowaniu 3 miesięcy i ocenieniu pracy pracownika. O 3 premii nic mi nie wiadomo, chociaż możliwe, że chodzi tu o premie zwaną nagrodą czyli premie widmo dla wybitnych pracowników. Jeżeli piszę nieprawdę proszę mnie poprawić.

Kominek
@Wirthwein Polska Sp. z o.o.

Wszystko fajnie ale są to kwoty brutto, a z płatnymi nadgodzinami to wy łaski nie robicie, to wasz zasrany obowiązek aby pracownikowi zapłacić za nie, żeby wyciągnąć jakieś godne pieniądze to trzeba rypać w tym zakładzie cały miesiąc bez dnia wolnego.A jedynie co się zmienia i widzi w tym zakładzie co kilka lat nowa flota pasatów na parkingu, nic dziwnego że nikt nie chce tam pracować, nawet Ukraina pokazuje środkowy palec, i ja niedługo też planuje to zrobić

Witaj chodziło o premię wskaźnikową (zwaną też motywacyjną), premię magazynową i Multiskilling. Nagrody też jak najbardziej przyznajemy.

@Wirthwein Polska Sp. z o.o.

Premia magazynowa jest przyznawana TYLKO pracownikom magazynu czyli wózkowym. Więc o jakich trzech premiach mówimy? Konkretne kwoty proszę podać tak żeby przyszły pracownik był świadomy.

@Wirthwein Polska Sp. z o.o.

A jeszcze mogliby Państwo dodać, że w wyżej wymienionej firmie nie ma podwyżek. Nie ze względu na panującą sytuację po prostu nie ma. Czy nowy pracownik czy pracownik zatrudniony już dłuższy okres mają ta samą podstawę 2600.

Podwyżki są przyznawane co roku. Podstawy wynagrodzenia pracowników są zróżnicowane, ale trzymają się też pewnych ustalonych ram w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

@Wirthwein Polska Sp. z o.o.

No tak tu przyznam rację trzymają się PEWNYCH RAM... żeby za dużo najniższej krajowej nie przekroczyła podstawa. Podwyżki to kilkanaście albo kilkadziesiąt złoty rocznie, bywały lata także bez podwyżek. Dlatego w tym roku zabrano premie 15 procentową, którą wcześniej i tak już zabrano w 10 procentach,zrownano wszystkich pracowników razem do najniższej krajowej czyli 2600 zł brutto,bez względu na to jaki jest staż pracy pracownika a także jakie są jego umiejętności i doświadczenie. Podwyżka dla pracownika nie zależy od niczego poza czyimś kaprysem. Niestety pracownik nie jest tam w żaden sposób doceniany i motywawany.

Premii nie zabrano, tylko włączono ją do wynagrodzenia zasadniczego. Oprócz tego pracownicy otrzymują zarówno premię, którą wypracowują jako zespół, jak i premie indywidualne.

@Wirthwein Polska Sp. z o.o.

No tak to prawda nie zabrano tylko dołożono do podstawy by w ten sposób otrzymać najniższą krajową. Czyli wszyscy zaczynają od tej samej podstawy czyli 2600,czy to nowy pracownik czy kilkuletni pracownik. Więc wynika z tego, że jak było wspomniane wcześniej podwyżek defacto nie ma. O premiach też już była rozmowa, premie nie nadrobią tego co powinno być w podstawie. Gdyby było tak uroczo jak Państwo tutaj to przedstawiają nie byłoby teraz problemu z zatrudnieniem.

Seba
@Wirthwein Polska Sp. z o.o.

Czyli w skrócie zarypaliście premię do stawki gdzie waszym obowiazkiem od poczatku roku 2020 było i tak ją podnieść ustawowo do 2600 brutto (1925netto minimalna krajowa)

nick-czemnik
@Seba

jesli jestes na chorobowym powyzej 3 dni to nie ma premii a jesli jestes 1 dzien to masz 50% premii hahaha bogactwo

Zgrki

Pracowałem 8 lat i to lata stracone. Tragedia... Najgorsze jak się człowiek zasiedzi... ( Bo znajomi itd) Cieszę się że swojej decyzji. Musiałem odpracować 3 MSC bo pan kiero Wilku nic nie może...Pozdrawiam tylko ekipę i pana P.G

Justyna
@Zgrki

Dlaczego uważasz ten czas za stracony? Gdyby było naprawdę źle, to aż 8 lat byś w tej firmie nie spędził, na pewno coś Ci musiało pasować, a z tego co piszesz to się domyślam, że byli fajni ludzie. Pracodawca organizował jakieś integracje, że było takie zgranie?

nick-czemnik Nowy wpis
@Justyna

kazdy normalny sie zwalnia po 1-3msc po 2 tyg w firmie widac ze to (usunięte przez administratora) ludzie co siedza dlugo to przez zasiedzenie i przez to ze mozna sobie isc na fajke jak sie obrobi swoja robote. bhp to nie istnieje. Mozna pracowac 7 dni w tygodniu i to po 14 h nikt nie patrzy pozniej i tak ci to rozpisza jako premie a jeszcze cie oszukaja. nikt nic nie wie ile zarabia , pojdziesz do kadr po pasek z zarobkami to nic nie rozumiesz poprosisz o wyjasnienie to zgonia na firme zewnetrzna co ten pasek rozlicza.

Nowy wpis

@nick-czemnik

BHP istnieje i jest przestrzegane. Każdy pracownik ma rozpisane składniki wynagrodzenia na pasku, natomiast paski nie są przez pracowników dokładnie czytane. Każda wątpliwość jest wyjaśniana do końca, choć nie zawsze można to zrobić od ręki.

MAgi

Niestety w ostatnim czasie wszyscy się zwalniają z produkcji a nawet słyszałem że z biur. Nie jest to firma warta zatrudnienia. Okrajają premie, żeby tylko jak najmniej wypłacać pod byle pretekstem. Nie polecam!

Firma Wirthwein Polska Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Młodszy/a specjalistka ds. analiz i systemów zarządzania produkcją. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
poszukująca

Cześć, nie polecam rekrutacji w tej firmie. Byłam na spotkaniu kilka tygodni temu i do tej pory nie dostałam żadnej informacji zwrotnej - mimo tego, że za chwilę minie 2 miesiące od rozmowy. Strata czasu...

@poszukująca

Jak oceniasz poziom rozmowy rekrutacyjnej, w której brałaś udział? Mam tu na myśli informacje, czy pracodawca weryfikował w jakikolwiek sposób Twoją wiedzę i umiejętności? Daj znać, proszę, jak to w Twoim przypadku wyglądało.

Wilker
@poszukująca

Dziwne rzeczy piszesz bo ja już po pierwszym dniu dostałem pracę Plusy: prosta praca Minusy: Najniższa krajowa, gdyby nie dobrze płatne soboty i niedziele, to tam już by chyba nikt nie pracował...

Ona
@poszukująca

Skoro nie odezwało się już taki czas, to chyba o jednym świadczy. Nie trzrba być wybitnie mądrym, aby wiedzieć co...

@Ona

Wiesz co nie wiem o czym to świadczy ale wiem, że trzeba być wybitnie mądrym żeby zrozumieć o co Tobie chodzi.

Irena
@Wilker

A te płatne soboty i niedziele to można sobie dobierać ile się chce?

Aron

Jak teraz wygląda praca na produkcji i w kontroli jakości. na jakie stawki wynagrodzenia można liczyć? Ktoś coś.

Bo

Jakie stawki są dla nowych wózkowych?

Pietja

Witam, jestem pracownikiem z wieloletnim doswiadczeniem z uprawnieniami na wózki. Na jaką stawkę można liczyć na dzień dzisiejszy? Jaka panuje atmosfera w zespole? Czy weekendy są pracujące a jak tak czy obowiązkowe? Nadgodziny są możliwe?

Cześć.

Jak tam teraz wygląda sytuacja w firmie wirthwein? Mógłby ktoś opisać?

@Cześć.

Rozumiem, że firma jest spoko skoro nikt się nie wypowiada? Firma warta zatrudnienia?

@gruby tak jesteście sprawdzani?

Dawny nastawiacz

Witam pracowalem w wirthweinie pare lat na wielu stanowiskach na montarzach przy tasmie i jako ustawiacz nie wiem jak teraz jest ale jakies 3-4lata temu bylem bardzo zadowolony atmosfera super pieniadze tez bardzo dobre wiadomo trzeba bylo pracowac w weekendy zeby zarobic ale nigdzie nie daja nic za darmo ogolnie bylo ok dopuki kierownicto nie zaczelo szalec z czystoscia na hali i wszechobecnymi glupimi zakazami pewnie pracowalbym tam do tej pory bo lubie te prace ale zostalem zwolniony przez wypadek w pracy do ktorego doszlo przez glupote innego pracownika a ja w sumie nie mialem szans mu zapobiedz ale musieli kogos zwolnic zeby uciszyc sprawe teraz pracuje w innej firmie tez dostawca BSH na takim samym stanowisku i jestem zdania ze dobrze ze mnie zwolnili teraz mam mozliwosc nauki i rozwoju nie wiem jak teraz jest w wirthweinie ale w obecnej firmie mamy kilka ciekawych projektow wtrysk wielokomponentowy formy w systemie tandem z zewnetrzna dodatkowa jednostka wtryskowa i wiele innych systemow ktorych tam nie bylo przynajmniej za moich czasow wiec uwazam ze szczescie w nieszczesciu ze mnie zwolnili. Tak wiec ja bylem zadowolony z pracy w tej firmie pozdro dla bylych wspolpracownikow Przepraszam za brak interpunkcji i bledy ale pisze z tel. Ps wyzszej kadry kierowniczej nie pozdrawiam

Byli ustawiacze
@Dawny nastawiacz

Masz rację, pamiętamy sytuację i nie była to Twoja wina. Duży minus dla tej firmy że tak postąpiła. Pozdrowienia

Orzech

Tą firmą nie przetrwa nadchodzącego sezonu pracowałem 11lat strata czasu zostali tylko ci którzy maja naprawdę duże podstawy i jak by zmienili pracę to by duuuuzo stracili dlatego tam siedzą i piszą pewnie że jest super praca a tak naprawdę to brak miejsca brak osób do pracy dodatkowe obowiązki jak masz molo pracy ale na to niema co liczyć no i praca w weekend oczywiście norma szczerze nie polecam

@Orzech

Czy praca w weekend jest dodatkowo płatna? Twoja opinia na temat Wirthwein jest niezbyt pochlebna mimo 11-letniego stażu w tym miejscu, co wpłynęło na Twoją decyzję o odejściu z firmy? Brak perspektyw na awans? Piszesz o dodatkowych obowiązkach, czy wiązało się to z jakimś dodatkiem do premii? Jaka panowała atmosfera w miejscu pracy? Takie szczere, dokładne opisy są niezwykle cenne dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem CV do Wirthwein.

@Wojciech

Mój staż to 8 lat. Idź na rozmowę i zapytaj się na co składają się te kwoty, które usłyszysz. Tonący brzytwy się chwyta, sciemniaja, żeby ktokolwiek przyszedł. Mimo tego, że ludzi co raz mniej to dyrektor że swoimi pupilami robią wszystko, żeby dać pracownikowi do zrozumienia, że jest nikim. Zero szacunku!!!

Natalia

Wirthwein Polska kilka miesięcy temu obchodziła 20 lecie działalności w Polsce. Firma zajmuje się produkcją elementów z tworzyw sztucznych do sprzętu gospodarstwa domowego, dla branży elektrotechnicznej, motoryzacyjnej i medycznej, a także dla kolejnictwa. Czy ktoś z Was jest długoletnim pracownikiem Wirthwein Polska i może powiedzieć nam, jak wygląda praca w tym miejscu? Może posiadacie wiedzę na temat tego, jak na przestrzeni lat zmieniała się firma? Czy zmiany miały korzyści także dla pracowników tego przedsiębiorstwa?

@Natalia

Odradzam szczerze

Natalia

Doceniam fakt, że zechciałeś mi odpowiedzieć. Jednakże Twój komentarz jest tak lakoniczny, iż w żadnym wypadku nie posłuży osobom, które są zainteresowane pracodawcą, jakim jest Wirthwein Polska. Możemy zatem liczyć, że powiesz nam coś więcej na jego temat? Zachęcam Cię, abyś zaczął od aspekty wynagrodzenia. Czy to osiągane przez nowych pracowników formy różni się znaczące od tego, które uzyskują Ci nieco bardziej doświadczeni?

@Natalia

Pieniądze śmieszne po 8 latach na produkcji ledwo 2200 wyciągam. I to jeszcze z premia przyznawaną co 3 miesiące, która nie wiadomo od czego zależy. Weekendy płatne od podstawy. Jakieś 2500 brutto. Coś jeszcze chcesz wiedzieć? ????

Kimono

Omijać z daleka. Obiecują stawkę 21 zł, ale to z weekendami i premiami, które to nie wiadomo od czego zależą.

Kamil

A może by ktoś się subiektywnie wypowiedział na temat aktualnej sytuacji ustawiaczy ? Z góry dziekuje

@Kamil

Jesteś zainteresowany zatrudnieniem w firmie na stanowisku, o którym piszesz? Obecnie na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/wirthwein-polska-sp-z-o-o,9642 pracodawca szuka specjalisty do spraw planowania produkcji i mechanika w dziale utrzymania ruchu. Praca jest zmianowa, a firma zapewnia możliwość podnoszenia kwalifikacji przez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz pakiet benefitów takich jak: opieka medyczna, ubezpieczenie na życie i pakiet sportowy. Nie znam aktualnej atmosfery, ale pracodawca na swojej stronie zapewnia, że jest przyjazna. Napisz jeśli będziesz aplikował.

Śmiech

Pracowałem chwilę w tym komediowym magazynie w tym przybytku .śmiech na sali . Na umowie 2500+ 15 % stałej premii od kwoty stałej czyli 2900 a zrobione to po to żeby nadgodziny były tańsze do tego jakieś dwie śmieszne premie które i tak są okrajane. Przymuszanie do nadgodzin . przełożeni to dwulicowe (usunięte przez administratora) . odpowiedzialności zbiorowa jeden coś odwali uszkodzi wszyscy obrywają czyli po premii .kierownik magazynu zwykły kłamca .na socjal nie macie co liczyć bo dostaniecie go w 100%po 2czy tam 3latach (znam firmy gdzie takie że czy są od razu )atmosfera jak wszędzie są ludzie w porządku i są pały .jeśli ktoś chce zapie...ć za 3500 tyś netto z 2-3 dniami wolnego w miesiącu to drzwi są otwarte przyjmą z pocałowaniem ręki .w obecnej firmie zarabiam na wózku widłowym ok. 3800 netto z 3 dniami nadgodzin. pozdrawiam

Poszukująca pracy

Szukają teraz Specjalisty ds. HR. Warto wysyłać CV? Ktoś był kiedyś na rozmowie w sprawie pracy w dziale HR?

mikuś
@Poszukująca pracy

daj sobie spokój będziesz harować jak ci na produkcji czy magazynie za marne grosze...

opertor wozka

Pracuje pare lat. faktycznie ostatnio sporo sie dzieje i jest zap..... do jak Bosch pierdnie i ma balagan. To wszyscy maja sraczke. Wybudowali nowy magazyn i sie rozwijaja. Wstawiaja nowe wtryskarki i pracy w magazynie przybywa. sprzet w magazynie nowy.Pracuej sie w weekendy, ale można wyciagnac drugom pensje. W magazynie jest nowy kierownik. razem z nowym kiero produkcji masakruja. Z tych co juz byli ten ma chociaz wiedze. Mozna z nim pogadać, ale jest ciety.Przykreca srube, bo niektozy przeginali i walili w hu. sami zapisuja sie na nadgodziny i nie przychdza i trzeba za nich nadrabiac albo przychodzili nawaleni. dodatkowo panowala samowola. Plus taki ze wyalczyl z (usunięte przez administratora) dodatkowa premie. Spadam stad.Powodzenia chlopaki.

operator wozka
@opertor wozka

Oczywiscie chodzilo mi ze pracownicy przychodzili nawaleni ;) i im to ukrocili nowi kierownicy

Gruby
@opertor wozka

( Plus taki ze wyalczyl z Przemkiem dodatkowa premie). Człowieku na bank nie pracujesz w tej firmie , kierownicy nie brali udziału w walce o premie stali z boku i się pocili . Jakbyś pracował to byś wiedział kto wywalczył premię magazynową , którą kierownik obcina ile się da i za co się da .

@Gruby

Tak jest jak piszesz gruby!

Jojo

Doświadczony operator z uprawnieniami 2WJO 1 WJO zarabia tyle co kot naplakal, i ma tyle samo co swierzak i ten co jeździ milkrunem

Za cały miesiąc pracy z jedną sobotą wolną. Wózków z 10 letnim stażem i pracujący już ładnych parę lat w tej firmie zarobi 3390 zł.

Zostaw merytoryczną opinię o Wirthwein Polska Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Wirthwein Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wirthwein Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wirthwein Polska Sp. z o.o.?

Wirthwein Polska Sp. z o.o.