Felder Group Polska Sp. z o.o.

Opinie o Felder Group Polska Sp. z o.o.

kłak

Opinie które są na tym forum pochodzą od handlowców. Oczywiście handlowiec jak to handlowiec, za bardzo nie ma praktycznych umiejętności przydatnych do rozwoju firmy (czyt. nie ma myślenia technicznego) a chciałby zarabiać krocie. Niestety bądź stety, w dzisiejszych czasach liczy się techniczne wykształcenie i konkretny fach w ręku, które to razem pozwalają na wytwarzanie czegoś bądź świadczenie specjalistycznych usług dla przemysłu, budownictwa. Piękne gadanie, nagabywanie już się przejadły ludziom.

handlowiec

Praca dla innej firmy na własnej działalności jest korzystna tylko dla zatrudniającej na takich warunkach firmy. Pracownik tylko traci przy takiej formie współpracy.

anonimgal

Z tego co czytam na forum to przemiał jest straszny, więc jak założysz firmę i podejmiesz współpracę licz na to że zostaniesz z ZUSem do opłacenia i formalnościami związanymi z zamknięciem działalności.

Panowie jak to jest ze stanowiskiem serwisant mobilny? Jakie wymagania odnośnie doświadczenia oraz jak wygląda praca?

Hebrok

zarobki w firmie może przekraczaja i 5 tysięcy ale policzcie sobie koszty: 1100 zł zus (niski 430) vat musicie oddać Państwu czyli kolejne 23 % z pensji, do tego dochodzi podatek około 15 % no i księgowa i wychodzi na to że zostaje Tobie moze z 2000 zł a Zus masz odciagany od najniższej czyli tak jakbyś zarabiał 1250 a reszta to lewizna, pomijam fakt że jak pójdziesz na bezrobocie to nie odstaniesz kuronia!

@Hebrok

I to za minimum 200-220 godzin spędzonych miesięcznie w pracy realnie licząc, soboty, targi, dni otwarte, dziewięciogodzinny dzień pracy a czasem i dłuższy to wychodzi stawka jak w ochronie supermarketu.

@handlowiec

Kolego a zachoruj albo nie daj Boże miej wypadek na samozatrudnieniu. Zus wypłaci dosłownie kilkaset zł za miesiąc.

andrju989

Czyli podejmując współpracę z ta firma mogę liczyć tyło na to ze zostane oszukany i będę musiał się włączyć po sądach żeby odzyskać swoje pieniądze. .. fajna perspektywa pracy

andrju989

Więc pomimo jasno określonych w umowie serwisowej praw i obowiązków, firma nie wywiązuje się z postanowień ? Nie płacą ryczałtu ? Proszę o wypowiedź kogoś kto pracował w serwisie.

Mechanior
@andrju989

Podejmójąc współpracę na działalności w układzie firma firmie jesteś na łasce firmy dla której pracujesz i nie chroni cię prawo pracy. Jeśli ci nie zapłacą to zostają ci sądy i lata walki. Ponadto składki są ci naliczane od najniższej krajowej i emerytura będzie kiedyś dramatyczna podobnie jak chorobowe z zusu. Urlopy i zwolnienia nie istnieją a o okresie wypowiedzenia możesz zapomnieć. Dużo łatwiej obciążyć cię kosztami i karami niż na umowie o pracę.

Hebrok

Dużo ludzi z Feldera pouciekało do konkurencji, pomimo że straszą że przez dwa lata nie można pracować gdzie indziej nic z tym nie mogą zrobić prawo zabrania(musieliby płacić przez dwa lata ekwiwalent) najgorsze jest to, że jak są np dni otwarte i masz dyżur w sobotę to wyjdzie Ci że masz tylko 3 niedziele wolne w miesiącu wolnego za to nie dostaniesz,a organizacji firmy to masakra z 50 kobiet tam siedzi i monitoruje co robisz(kamera) gdzie jedziesz (gps) i raporty za najmniejsze uchybienia dostajesz kary, a zarobic można pod warunkiem że jesteś pupilkiem kierownika i dostajesz dobry teren sprzedażowo

kappa
@Hebrok

Potwierdzam, zamęczyć się tam można i kasa żałosna.

OSTRY
@Hebrok

Hebrok głupoty pisze. Na koniec miesiąca dostajesz wydruk z GPS. Według godzin liczysz wynagrodzenie. Na emeryturę nie ma co liczyć, ale zarobić można.

były
@OSTRY

Jedyne na co możesz liczyć to że ostry z kolegami bedzie donosił na ciebie a trotle dymną cie przy pierwszej okazji.

Asd

Proszę o wypowiedź handlowca, jak to jest z ta praca w tej firmie ? Warto czy nie warto, o to jest pytanie ? Pozdrawiam

@Asd

Nie warto! Czytałeś co tu piszą w ponad 600 komentarzach? Poczytaj i zastanów się.

andrju989

Czy pracował ktoś jako serwisant mobilny maszyn stolarskich w felder ? Czy współpraca z firmą na zasadzie własnej działalności jest opłacalna ? Firma wywiązuje się z założeń umowy ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo właśnie zastawnawiam się nad podjęciem współpracy . pozdrawiam

Felderowiec
@andrju989

Szczerze odradzam!!! Poczytaj co inni ludzie piszą o tej firmie.

OSTRY
@andrju989

Pracuje od kilku lat w Felderze. Otrzymasz wszystko o czym mowa w umowie. Kierownik przysyła miesięcznie rozliczenie w minutach. Za dużo roboty, miesięcznie ponad 200h. Z organizacja jest różnie, czasami jedziesz dzień po dniu do tej samej miejscowości. Atmosfera w serwisie jest dobra. Polecam, można się dużo nauczyć.

serwisant
@OSTRY

otrzymasz wszystko co w umowie chyba, że ktoś doniesie na ciebie na temat tego co powiedziałeś, zrobiłeś , pomyślałeś albo nie zrobiłeś, nie powiedziałeś albo nie pomyślałeś (o to tu nie trudno) i zostaniesz uznany za złodzieja, oszusta i wroga... Wtedy .... dostaniesz. Ciekawe czemu tak szukają ciągle, co ze starymi pracownikami się stało skoro takie warunki dobre? Czemu jeszcze nikt się nie zgłosił? Odpowiedz sobie sam...

szafa

No to już kurduple wytypowały jakiegoś nieszczesnika, który został wrogiem nr1 feldera:) Poszedł mail do wszystkich z zakazem kontaktowania się ze wszystimi byłymi pracownikami. Wszyscy to wiedzą kto tak zawzięcie broni tej firmy, człowiek którego świat to felder i wieży, że poza nim już nic nie ma. Mów w swoim imieniu a nie kolegów bo tych to ty akurat nie masz. Nie strasz nie strasz bo tylko w felderze masz swoich donosicieli, ukochanego wodza i jakąś "władzę". Za bramą jestes zwykłym cieciem i stąd tak rzadko za nią wychodzisz:) Ty się módl żeby do ciebie nie zaczęło wracać bo nic dobrego to nie będzie.

ku przestrodze jeszcze raz

Powyżej wkleiłem kilka opinii z forum o tej firmie tylko z ostatnich paru dni. To tylko kropla w morzu tych złych opinii znajdujących się tu. Przypadek, złe chochlik, źli ludzie, konkurencja, zawiść i desperacja czy prawdziwe opinie ludzi, którzy tu pracowali i chcą o tym powiedzieć?

analizuję co czytam
@ku przestrodze jeszcze raz

Właśnie widzę, wszystkie negatywne opinie pisze jedna i ta sama osoba, czasami tak jak teraz już nawet nie pisze tylko robi kopiuj - wklej, wszyscy pracownicy firmy wiedzą kto to jest i zadają sobie pytanie po co to robisz ? Gdyby Ci było dobrze tam gdzie jesteś dał byś tym prawie 100 osobą święty spokój. Wszystko mi jedno kto tam będzie zarządzał tą firmą byle płaci , dlatego jako jeden z pracowników apeluję zajmij się życiem, rodziną, kolegami nie trać czasu na bzdury. Pozdrawiam cię i twoich nowych kolegów pamiętaj co rozdajesz to będziesz zbierał.

Pracoholik
@analizuję co czytam

Ta już widzę ja chłopaki z felder nie śpią po nocach bo ktoś nazwał oszusta oszustem, donosicieli donosicielami i k... k...ą. Najbardziej dręczy to tych o których tu mowa. Wszyscy wiedzą kto donosi, uczy się tego już na etapie szkolenia.

Pracoholik
@analizuję co czytam

Ta już widzę ja chłopaki z felder nie śpią po nocach bo ktoś nazwał oszusta oszustem, donosicieli donosicielami i (usunięte przez administratora). Najbardziej dręczy to tych o których tu mowa. Wszyscy wiedzą kto donosi, uczy się tego już na etapie szkolenia.

ku przestrodze jeszcze raz

Nie prawd! Pracowałem tam i nigdy ani ja ani żaden z kolegów nie zarabialiśmy tyle co tu piszą. Pomijając pieniądze i warunki zatrudnienia odradzam. Piszą bajki bo nikt nawet na rozmowę tam nie chce przyjść.

ku przestrodze jeszcze raz

A ja sobie cenię czas przepracowany w Felder. Przekonałem się jakich firm i ludzi unikać i zmotywowałem się do znalezienia odpowiedniej pracy w dobrej firmie i za wreszcie przyzwoite pieniądze. Co do Śląska to coś w tym jest. W każdej firmie najgorsza jest ta cześć Polski, zarówno do współpracy jak i pod względem ludzi.

ku przestrodze jeszcze raz

Zwolniony został serwisant który pracował prawie od początku w firmie zwolnił się także ph z zazch. Pom. Któremu na do widzenia obcięte pensje o tysiąc złotych z każdym tak robią jak odchodzisz z firmy to wiedz że ci obetna i nie wyplaca prowizji

ku przestrodze jeszcze raz

A więc Wziąłem w leasing okleiniarkę G 320 wpłaciłem 30% wartości czyli oklolo 15.000 zł . W poniedziałek 02 02 2015 r dostałem informację na maila że trzeba przygotować stanowisko do uruchomienia okleiniarki , natomiast we wtorek zostałem poinformowany telefonicxnie przez pana z firmy Felder że okleiniarka dojedzie do mojego warsztatu w ciągu 48 godz i mam czekać na tel kiedy i o której godz dokładnie dojedzie. Mając to na uwadze sprzedałem i wywiozłem moją dotychczas użytkowaną okleiniarkę do kupującego z którym już wcześniej byłem umówiony . No i co się stało ??? Nikt do mnie nie zadzwonił nikt się nie pofatygował aby poinformować że okleiniarka nie dojedzie do mnie a dlaczego ?? Bo została zdewastowana!!!!! Nowa okleiniarka została zmiażdżona przez sztaplarkę!!!!! Ale to dopiero po moich wielu próbach telefonicznych do Kartuz ( bo tam podpisałem umowę kupna ). i do głównej siedziby w Żorach DOWIEDZIAŁEM SIĘ dlaczego !!!! Bo nikt nie miał odwagi albo nikomu na tym nie zależało , bo przecież firma Felder już dostała swoje pieniądze z leasingu

ku przestrodze jeszcze raz

A jak ktoś się wczyta w to forum od jego początku to dowie się jak to wygląda w rzeczywistości, ile się zarabia i jaka jest średnia długość pracy w tej firmie. Idąc tym tropem i ilością poszukiwanych pracowników w felderze firma niesamowicie się rozwija i powinna już mieć z pięciuset pracowników w samej Polsce... Rotacja pracowników mówi sama za siebie a opinie wskazują jasno w czym i w kim tkwi problem. Ale to pewnie świadczy o rozwoju według nich. Nie wierzcie w zapewnienia desperata borykającego się z brakiem chętnych do pracy.

ku przestrodze jeszcze raz

Po pierwsze te zarobki przeliczając na godziny pracy to śmieszna zapomoga. Co chwila dni otwarte, które robią dla Ciebie no bo przecież możesz coś sprzedać a nic za to nie dostajesz, beznadziejne sobotnie dyżury, tkwienie w biurze od 8-17 a ma to znamiona Umowy o pracę(wyznaczają godziny i miejsce pracy) a jesteś na działalności. Jak zachorujesz to "przecież Zus Ci płaci". Płacenie chorych kwot za przejazdy prywatne (nie możesz w biurze podjechać na obiad bo to prywatne). Zakazy kontaktowania się z organizacją jak klient coś potrzebuje. Nakazy i zakazy urlopowe i cały system szpiegowania. I jeszcze jedno.. wmawianie bajek o wyższości produktu, który później po chwili pracy okazuje się taki jaki jest naprawdę. Zakazy rozmów z konkurencją, zakazy, zakazy. Odrobinę niewolnictwa w tym jest. Mienią się Europejczykami a słoma z butów wystaje. Długo by pisać... dobrze że są normalne firmy. Ludzie powychodźcie z tego pudełka bo warto spróbować gdzie indziej.

OBSERWATOR

Ludzie opamiętajcie się !!!! Po co wam to ? Myślicie że jesteście wieczni ? Jak kogoś zniszczycie to będzie wam lepiej ? A może z powodu tych bzdur które tu piszecie ktoś straci pracę albo stanie się coś gorszego ? Ile osób pracuje w waszych firmach ? Ile Ty zatrudniasz ? Czy dbasz tylko o swój zadek i ego Myślicie że świat się kończy na handlowcach i serwisantach ? Weźmiesz to człowieku na swoje barki ? Pomożesz wtedy ? Jak jest Ci to obojętne, to daj sobie spokój z rzucaniem obelgami. Nie zarabiam takiej kasy o jakiej tutaj piszecie, nie jestem też handlowcem ani serwisantem, pozdrawiam, zwykły pracownik.

@OBSERWATOR

Zwykły pracowniku idź ty lepiej pracuj i nie pisz tu jeśli nie rozumiesz czego dotyczy ta strona internetowa. Znajdziesz tu ostrzeżenia przed nieuczciwymi pracodawcami, dowiesz się w której firmie są jakie warunki i opinie o pracy w nich. Można zaoszczędzić czas, pieniądze i zdrowie. A "obelgi" tu zawarte też mogą dać do myślenia i wiele powiedzieć na temat firmy, której dotyczą.

DO CZYTAJĄCYCH
@Andrzej

Ciekawe że obelgi i chamstwo mają być sposobem na wyrażanie opinii , raczej świadczą o poziomie osoby która je wypisuje, niestety jest on tutaj wyjątkowo niski, takie fora i sposób wysławiania się nie ma nic wspólnego z rzeczywistością jaka jest w opisywanych firmach, jest raczej miejscem gdzie można bezkarnie kłamać, przeklinać i oczerniać innych bez względu na stan faktyczny. Nie ma firm i pracowników całkowicie negatywnych i pozytywnych ale tutaj do głosu dochodzą dodatkowo emocje spersonalizowane, krzyk rozpaczy osób które czują się skrzywdzone lub niedocenione, znalazły miejsce gdzie mogą wykrzyczeć nagromadzone negatywne emocje z którymi nie potrafią sobie poradzić w cywilizowany sposób, współczuję tym pracownikom i pracodawcom u których pracowali i pracują teraz bo kto raz wejdzie na poziom tak negatywnych emocji już się z nich nigdy nie wyjdzie.

Do piszących do czytających
@DO CZYTAJĄCYCH

Kolego skoro tak słabo zarabiasz to weź się za psychologię. A może zacznij głosić słowo borze w kościele. Prawda jest taka, że jak firma jest dobra, dobrze traktuje, płaci i szanuje pracowników to wpisy na jej temat tu nie lądują. Ludzie oszukiwani, wyzyskiwani, terroryzowani i źle opłacani na śmieciowych umowach lub działalności mogą sobie tu ulać trochę żółci bo nic innego im nie pozostaje wobec pracodawcy chama i prostaka. A to z pewnością już może wystawić odpowiednie świadectwo firmie, której niepochlebne opinie dotyczą.

do Michała

felder przegrywa z rzeczywistością 10-0:)

Zostaw merytoryczną opinię o Felder Group Polska Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w Felder Group Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Felder Group Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Felder Group Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Felder Group Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Felder Group Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Felder Group Polska Sp. z o.o.