Opinie o Metrohouse Franchise S.A. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Metrohouse Franchise S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Metrohouse Franchise S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metrohouse Franchise S.A. w Bydgoszcz

atena

Witam, zastanawiam się nad podjęciem pracy w MH jako doradca klienta poszukującego nieruchomości, czy ktoś pracuje na tym stanowisku i może mi napisać czy w obecnym czasie jest możliwość zarobienia ,,normalnych" pieniędzy i czy rzeczywiście są klienci, którzy chcą kupić nieruchomość? Dzięki za odp.

Łowca_okazji

Pracowałem w Metrohouse prawie rok do 2012. Nawet nieźle mi szło, ale musiałem zrezygnować, bo trudno było mi pogodzic prace i dojazdy (60 km) i znalazłem prace bliżej swojej miejscowości. Wtedy atmosfera była bardzo fajna, mieliśmy fajnego dyrektora, któy wprowadził nas w pośrednictwo. Atuty to duża baza klientów, rozpoznawalność biura - co ułatwia rozmowę z klientami. Pracy było dużo, no ale to taki fach, żeby dobrze zarobić trzeba się nabiegać. Moja ocena - neutralna, raczej na tak niż na nie.

W.B.

Pracuję w tej firmie od 2010 r. Opinia o pracy pośrednika wśród osób niezwiązanych z branżą jest, że to prosta kasa i polegająca na przyprowadzeniu klienta i tyle. W rzeczywistości jest tak, że rzeczywiście przez co najmniej pierwsze 3 miesiące jest ciężko. W moim przypadku było tak, że przez pierwszy kwartał pracowałem conajmniej 10-12 godzin 6 dni w tygodniu. Ale dzięki tej ciężkiej pracy zdobyłem bardzo pokaźną bazę nieruchomości od 4 miesiąca praca się ustabilizowała, dzisiaj pracuję po 6-8 godzin i zarabiam średnio 6000 zł miesięcznie. Kupiłem nowy samochód, mieszkanie i to zarabiając tylko w tej firmie. Wątpię aby ktokolwiek zapłaciłby mi takie pieniądze zaraz po studiach! Zdecydowanie nie jest to praca dla każdego i w czasie jak pracuje w Metrohouse przewinęło się wiele osób, które same odeszły lub zostały zwolnione z uwagi na brak wyników i prawdopodobnie te osoby wpisują tu negatywne opinie. Z mojej obserwacji wynika, że wiele oczekują i nie wiele dają od siebie. Wiele osób większość dnia spędza na kawie i pogaduchach zamiast pracować. Jest to branża gdzie wynik finansowy jest bezpośrednim wynikiem naszej skuteczności. Pozdrawiam

Twoja wypowiedź mówi więcej o Tobie niż o Metrohouse. Wątpię aby ktokolwiek zatrudniłby osobę, która nie potrafi nawet poprawnie, logicznie i cenzuralnie się wypowiedzieć.

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
xyz

Witam Co ja tu czytam? A kto Was oszukuje? Trzeba pracowac, działać, dbać o klientów, a nie wiecznie narzekać i czekać aż pieniądze same przyjdą. Zawsze można pracować na kasie w sklepie albo sprzątac, ale i tam za leżenie nikt nie zapłaci. Pracuję w tej firmie od kilku miesięcy i widze, ze jak się chce, to mozna zarobić. I to lepiej niż na innych standardowych posadach od rana do świtu. Tylko trzeba zabrać się do roboty. A nie wiecznie narzekać jak każdy Polak. To robicie najlepiej.

Podobno przed rozpoczeciem szkolenia podpisujesz lojalke, proste, zrezygnujesz,oddajesz kase za szkolenie.

taki jeden

Witam, otrzymałem propozycję pracy w MH i chcą mnie wysłać na 2 tygodnie szkolenia w Trójmieście. Czy ktoś wie coś więcej na temat tak długiego szkolenia, czego tam uczą? Wiem, ze dojazd i wyżywienie na koszt własny. Co jeśli nie będzie mi odpowiadało i zrezygnuję? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Ronin

Witam serdecznie. Jestem byłym pracownikiem w Wołominie, metrohouse i opiszę od podszewki dlaczego powinniście unikać oddziału franczyzowego w tym mieście. Po przepracowaniu pełnego miesiąca, pracowania jak wół dostałem informacje od mojego dyrektora, że musimy się rozstać, podajac powód, że jego zdaniem "naubliżałem", klientce po odbytej rozmowie, co było kompletną bzdurą i skarga wpłynęła od prezesa Metrohouse. Także zostałem zwolniony, przychodząc po swoją zapłatę za przyjęcia, usłyszałem pogróżki o "karze umownej" 1500zł, wynikającej z OWU, czyli regulaminu który nie został mi wręczony, nie dostałem swojego wynagrodzenia. Jeśli chodzi o pracę? Brak przeszkolenia, Brak szacunku do pracownika, a sam dr. opowiada bajki pseudo motywacyjne. Unikajcie tego oddziału jak możecie, szkoda nerwów.

Maciek

Witam Mam rozmowę na stanowisko Agenta.Co oferują od siebie???Czy dają jakąś podstawę na działalność gospodarczą?Czy dają telefon bez limitu połączeń?I pytanie za 100pkt Czy lepsza jest praca w nieruchomościach bo słyszałem że na rynku jest załamanie. Czy lepiej pójść w kredyty dla firm,nieruchomości etc

ruda

betare - 2012-09-07 22:01:11 byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w innym mieście ale tą rozmowę przeprowadzało chyba dwóch ludków z Warszawy.Kobita chyba z 200 kg żywej wagi, facet widać totalna wiocha a czuli się niczym bogowie.Pewnie pierwszy raz w hotelu siedzieli.Facet jarał się że dużo ludzi przyszło na rozmowe kwalifikacyjną i pytał grubej która wyglądała na korytarz czy dużo przyszło,a ona mu mówi że dużo więc on minę zrobił jak złoty (usunięte przez administratora) lista na olimpiadzie podczas odśpiewania hymnu.Jesu, jakie buraki (usunięte przez administratora)Rozmawiając ze mną siorbali kawę z filiżanki. Pytania nie związane z branżą.Widząc takie młoty nigdy nie chciałabym tam iść , trzeba być juz totalnie zdesperowanym i się nie cenić.(usunięte przez administratora)

Joanna

Co to za bzdurne opinie?

Ramirez

Na początku może nie jest łatwo, bo trzeba zbudować bazę klientów. No i chyba właśnie z tym ludzie mają największy problem. Ja trafiłem tu z firmy handlowej i trochę mi czasu zajęło żeby przestawić się na nowy produkt, ale w końcu widzę efekty. U mnie w zespole też są malkontenci, wszędzie są. Ale jak się poświęcasz w pracy na 100% to efekty widać po kilku miesiącach.

Sopot

Jak ktoś chce trafić do obozu pracy to Metrohouse jest dla niego. Umowa zlecenie a wymagania jak przy umowie o pracę. Nie ma tutaj mowie o elastycznym czasie pracy. Masz pracować od 8 do 18. Codziennie rano musisz umówić 5 spotkań (90% klientów nie chce się spotkać a dodatkowo siedzą inni agenci i dzwonią więc czasem jak ogłoszenie stoi już minutę to jest za późno). Podstawa jest tylko jeśli przyjmiesz 25 ofert w miesiącu albo zrobisz 50 spotkań (przyjęcie lub prezentacja) co prawie nikt tego nie robi, więc zostają prowizje ze sprzedaży, na paliwo ryczałtu nie ma. Jak nic nie sprzedasz to zasuwasz 6 dni w tyg. od rana do wieczora za darmo. Z biura masz prawo wyjść między 8 a 18 tylko na spotkanie a tak siedzisz i umawiasz cały dzień. Wolne możesz wziąć dzień bądź dwa ale jak masz wyniki i musisz tłumaczyć się w jakim celu, tak samo tłumaczysz się co robiłeś poprzedniego dnia godzina po godzinie i dostajesz ochrzan jak nie podpisałeś umów (a ponieważ bierzemy od klientów największy procent w porównaniu z konkurencją to musisz się nieźle napocić czemu za co nam niby mają Ci klienci zapłacić). Za 3 spóźnienia na rano do pracy albo za nie zrobienie tygodniowego planu dostajesz karną sobotę w biurze. Jednym słowem jesteś totalnie podporządkowany szefowej na umowie śmieciowej gdzie zarabiasz grosze i nie masz czasu na życie prywatne bo pracujesz od świtu do zmierz (usunięte przez administratora) 6 dni w tygodniu. Pozdrawiam

to prawda

Zgadzam sie, to prawda, ale tak jest w kazdej sieciowce, czy to Polnoc czy Home Broker. Jezeli masz doswiadczenie sprzedazowe, najlepiej ubezpieczenia hehhe - czemu ? bo tam dobrze ucza jak wciskac ;D !!! to probuj ;)

cerdus

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Pracowałem w poznańskim Metrohouse prawie rok. Rekrutacja jest non stop, przyjmowani są praktycznie wszyscy, jak leci. Rotacja jest ogromna. Chodzi o to,żeby ciągle pojawiali się nowi "jelenie" to pozyskiwania ofert, a "trzon" ma to sprzedawać. Tylko, że z trzonu, czyli powiedzmy ludzi którzy są przynajmniej pół roku , rok i więcej , też się wykrusza co jakiś czas. Atmosfera jest ogólnie fajna, ale polityka firmy polegająca na nacisku na statystyki, podbijanie słupków do niczego nie prowadzi i tworzy z Metrohouse swoisty [usunięte przez moderatora]. Dla mnie to okazała się być ślepa uliczka.

Stefan

Mam pytanko- jakie są zarobki Dyrektora Biura. Pozdrawiam,

CUDOWNA

Powiem tak:pracujesz za grosze napewno pierwsze miesiące.35 netto masz za jedno dodanie do ich bazy.W pierwszych miesiącach zarobki są wrecz śmieszne-o ile wogóle są.Zatrudniają kupę agentów,którzy obdzwaniają codziennie tych pare nowych ogłoszeń z nieruchomościami,które się ukazują.W praktyce ciężko wydzwonić nieruchomość,która wcześniej nie była obdzwoniona przez kogo innego. Jest taka opcja,że przepracujesz cały miesiąc-a nie zarobisz ani jednej złotówki.

@anonim To ja może dodam, że wg najnowszych pomysłów wszystkowiedzących z wa-wki[usunięte przez moderatora], jak tyrasz po 10 godzin na dzień to za mało... docelowo teraz bedziemy tyrac po 12-14 godzin od pn-pt (bo tyle potrzeba, żeby wyrobić ten [usunięte przez moderatora] target) i tak nic nie zarobimy... Ja jednak idę gdzieś indziej, gdzie ludzi szanują chociaż trochę... Polecam dla sadomasochistów!

Przychodząc do tej firmy stajesz się naganiaczem klientów, którym wciskasz kit o ogromnych możliwościach marketingowych (które nie istnieją - na głupie wizytówki czekasz dwa tygodnie), o stronach na które eksportujesz oferty (co z tego, jak nikt ich nie pozycjonuje...) Paliwo do samochodu musisz wlać sobie sam, a w tydzień wyjeździsz ze 100-200 km. Do tego stajesz się pieskiem, który ma przybiegać do biura na każde zawołanie przełożonych (niekończące się operatywki, na których usłyszysz dokładnie te same banały co podczas rekrutacji i upomnienia, żeby wyrobić target jeśli chcesz zarobić). Zarabiasz 700-800 zł, a jak coś sprzedasz to jest trochę lepiej, ale nie łudź się bo nie szybko to nastąpi, a jeżeli nie jesteś zdeterminowany to przed tym momentem odejdziesz, a Twoje zlecenia przejmie Twój dyrektor, który zbierze potem śmietankę za Ciebie... Gorąco nie polecam...

Adi

Prawda jest taka, że czy się jest w Metrohouse, czy w mniejszym biurze praca wygląda zawsze podobnie. Rozumiem narzekania, ale wczesniej pracowałem i w mniejszych i dużych biurach i przychodząc tu do pracy spodziewałem się pracy takiej jak wszedzie tylko na nieco lepszych narzędziach. Ja tam w Metrohouse wychodzę na swoje. Może dlatego ze mam już 6 lat doświadczenia. Jest trochę rzeczy denerwujących ale w poro∑naniu do innych biur system pracy jest uporządkowany i nie zauważam bałaganu.

Zostaw merytoryczną opinię o Metrohouse Franchise S.A. - Bydgoszcz

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Metrohouse Franchise S.A.?

Kandydaci do pracy w Metrohouse Franchise S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Metrohouse Franchise S.A.

Metrohouse Franchise S.A.