Opinie o WB ELECTRONICS S.A. w Ożarów Mazowiecki

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie WB ELECTRONICS S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie WB ELECTRONICS S.A. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WB ELECTRONICS S.A. w Ożarów Mazowiecki

Softłer dewelołper

Pracowałem w WB Electronics jako programista w siedzibie głównej firmy w Ożarowie Mazowiecki i była to moja pierwsza praca po studiach także plus dla firmy że zatrudnia stażystów/juniorów. Generalnie raczej polecam i tylko 1.3/5 na podstawie moich doświadczeń to bym nie dał. Bardziej 3-4. Zalety: - Zupełny brak problemów jeśli chodzi o branie urlopów lub odbieranie nadgodzin. - Brak deadlineów, targetów, presji czasowej na wykonanie zadania itp. - Bardzo stabilne zatrudnienie. Podobno nie da się wylecieć. - W razie wojny spokojnie możesz pakować walizki i uciekać bo pracownicy firmy nie podlegają mobilizacji. - Ciekawa branża i projekty jeśli wolisz inżynierię zamiast klepania bazy danych klientów ubezpieczalni. - Duży parking na terenie i w okolicach firmy więc brak problemów z parkowaniem. - Spora elastyczność pracy. Byli ludzie którzy przychodzili o 6 i byli też tacy co przychodzili o 12-14. Wady: - Brak b2b a co za tym idzie średnie pieniądze. - Absolutny zakaz pracy zdalnej poza uprzywilejowanymi wyjątkami. - Lokalizacja w pewnej odległości od Warszawy. - Brak przejrzystego systemu rozwoju kariery - Spory dług technologiczny co jest związanie z ciągłym rozwojem i utrzymaniem dość leciwych systemów Ja osobiście zrezygnowałem bo przez 5 lat pracy dorobiłem się górnych widełek młodszego programisty i to jeszcze na UoPie więc szału nie było. Na rozmowie o awans dostałem warunki do spełnienia polegające na tym że narzędzie do statycznej analizy kodu ma być ze mnie zadowolone oraz że wykonam jakiś test programistyczny o odpowiednim poziomie zaawansowania. Trochę mnie to zdziwiło w szczególności że efekty mojej pracy można było podziwiać dość regularnie na code review więc nie wiem co taki test miał udowodnić. Koniec końców wyszło na to że zamiast przygotowywać się przez kilka miesięcy po godzinach do testu łatwiej jest złożyć CV i przemęczyć się na godzinnej rozmowie z inną firmą. W taki oto sposób przekonałem się że pierwszą robotę trzeba rzucić po ok 3 latach najlepiej bo jak zatrudnili Cię na juniora to będziesz nim do końca życia i z tego co czytam nie jest to tylko specyfika tej firmy. Podsumowując, zdecydowanie polecam na początek kariery bo można się sporo nauczyć. Ja akurat bardzo szybko znalazłem nowe zatrudnienie i mogłem wybierać spośród wielu ofert za konkretne pienądze.

Joanna

@runner wcześniej czytałam o braku rozwoju, teraz o niskich zarobkach w WB ELECTRONICS S.A. A sama firma się rozwija i podpisuje umowy międzynarodowe http://wb.com.pl/aktualnosci/ czy zatem nie ma szans, żebyście porozmawiali o zwiększeniu pensji z okazji rozwoju firmy, na który wpłynęli też pracownicy?

BOT
@Joanna

Widać, że nie wiesz do końca o czym piszesz. Wydaje Ci się, że tak sobie można pójść po podwyżkę i co? Że dadzą? :D

@BOT

Tak, tak można po prostu pójść i zażądać zmiany warunków. Zawsze można, no chyba, że sie jest w miejscu i tak wyższym, niż realna wartość wykonywanej pracy. Wtedy lepiej się nie wychylać.

Marzena

Czemu nie? Sugerujesz degradację jakąś? Komuś kiedyś coś takiego się przytrafiło tutaj czy to tylko taka czysta przezorność?

A orientujesz się czy są jakieś przyjęcia właśnie teraz? Może ogłoszenie widziałeś. Albo ktoś inny nam powie

rte

Popieram w 30%

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie WB ELECTRONICS S.A.? Czy kandydat na stanowisko Asystent/ka ds. Prawnych powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
logo firmy Serwisant IT - praca mobilna
Personnel and Media Solutions

Ziemniak

Podaj pierwszą literę jej imienia, sprawdzę czy jesteś wiarygodny.

Igor
@Ziemniak

Czy Ziemniak to naprawdę Ty? ;) Robi się nerwowo?

Jaki dress code obowiązuje w WB ELECTRONICS S.A.?

Czemu sobie żartujesz tak?

Marek.

Żaden z tego co wiem.

Długoletni pracownik

Firma WB jest firmą wielu skrajności. Z jednej strony spory zakład produkujący niebanalne rzeczy. Z drugiej strony(usunięte przez administratora) w którym nie ma absolutnie żadnych możliwości rozwoju jeśli nie masz kogoś wyżej (usunięte przez administratora). Kiedyś firma niemalże rodzinna, rozwojowa. Dziś korpo z karierowiczami, (usunięte przez administratora)bez możliwości rozwoju szczególnie dla młodych osób (aż szkoda patrzeć na marnowanie potencjału). Także na ostatnie lata przed emeryturką może być, ale dla kogoś szukającego rozwoju lepiej dać sobie spokój, bo szkoda nerwów, czasu i nie ma co sobie robić niepotrzebnych nadziei.

@Długoletni pracownik

Nie można się rozwijać? To firma nie organizuje żadnych szkoleń albo nie ma awansów wewnętrznych? Szkoda bo jednak możliwość podnoszenia kompetencji jest ważne. A jak z wypłatami? Bo skoro jesteś długoletnim pracownikiem, to wiesz czy płacą więcej niż u konkurencji.

Za kolegę
@Joanna

W kwestii płac firma śmiało może konkurować z Biedronką.

@Joanna

Nie ma nic takiego. Jedynym wyjątkiem są przepisy przybierające do muru firmę, wtedy z wielką laską zrobią minim jakie jest potrzebne do osiągnięcia zgodności z przepisami. To nie jest rozwój tylko konieczność

Widelec

Z mojego punktu widzenia firma bardzo ok.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie WB ELECTRONICS S.A.?

Witold

A tak poważnie - jak to wygląda z zarobkami w WB Electronics? Opowiesz coś więcej? Ile dają na start i po jakim czasie można się starać o podwyżki? Łatwo awansować w strukturach firmy?

Mirosław

Ile to dla Ciebie marne grosze, możesz trochę zbliżyć jak wygląda kwestia wynagrodzenia w tej firmie? Są do tego jakieś dodatki, premie, czy bonusy świąteczne ?

Łeba

Super firma, ciekawi ludzie, miło się tu pracuje, pełen profesjonalizm.

Witold
@Łeba

Widzę że jesteś zadowolony z pracy w WB Electronics. Powiedz mi w takim razie jak tu wygląda kwestia zarobków? Ciekawi mnie ten aspekt, myślę że wielu innych użytkowników forum też doceni takie informacje. :)

B.

Firma powstała na przełomie wieków i tam się zatrzymała. Urocza garażówa, która udaje poważną firmę. Piękna fasada poważnego przedsiębiorstwa skrywa chaos i brak myślenia o przyszłości. Innowacyjne rozwiązania opierają się na technologii z czasów, gdy nie było (usunięte przez administratora) Działa to wszystko siłą rozpędu i jakoś to będzie. To z wad. A z zalet? Forsa średnia, ja jestem zadowolona. Atmosfera spoko, chyba że masz pecha i pracujesz z osobami ciężkimi we współpracy. A tych jest trochę, bo w WB pracują tylko pasjonaci i (usunięte przez administratora)

do while

Firma nie jest zła jako miejsce. Pracowałem kilka lat i bardzo miło wspominam to miejsce. Bardzo miło wspominam ludzi, z którymi pracowałem, bo atmosfera była świetna, a współpracownicy bardzo sympatyczni, pomocni i przede wszystkim posiadali ogromną wiedzę i wiedzieli co robią. Gorzej z kadrą kierowniczą. Dlaczego zawsze musi być tak, że działami zarządzają jakieś dzbany, a ludzie z wiedzą i zaangażowaniem nie dostają szansy? Bo potrafią dobrze pracować i nie zamydlają oczu. Podsumowując - firma na plus, na minus tylko te wszystkie kierowniki co udają, że coś robią i chcą się całe życie prześlizgać.

technik

Nie mogę czytać tego co piszą tu ludzie o tej firmie. Pracowałem w niej przez równo 3 lata, przyjęli mnie od razu po ukończeniu technikum mechatronicznego w Warszawie. Oczywiście, moja początkowa stawka była niewielka, ale szybko przekroczyłem 3, a potem 4 z przodu wypłaty (mówię tu o wynagrodzeniu na rękę). Ani razu wręcz nie ubiegałem się o podwyżkę. Ba, zostałem nawet nagrodzony premią roczną w pierwszym roku pracy, mimo tego iż pracę zacząłem we wrześniu (trafił się okres nadgodzin, których wyrobiłem dość sporo jak na nowego pracownika). Moje zaangażowanie zostało zauważone przez moich przełożonych i osobiście na to nie narzekałem. Ktoś wcześniej dobrze napisał, bardzo dobra firma na zebranie doświadczenia. Ale i pracownicy będący dłużej w firmie są zadowoleni. Z pracy odszedłem ze względu na zmianę miasta, robiłem to z ogromnym bólem. Nawet podczas odejścia każdy w firmie okazał mi wsparcie i pomoc (wliczając w to osoby na wysokim stanowisku).

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w WB ELECTRONICS S.A.?

Kłejk

Kiedy się ktoś zwalnia, bo nie daje rady np. ze stresem i obciążeniem, wtedy wskazuje kolejnego odważnego i ten odważny znów jakiś czas kierowniczy i tak w kółko. Są działy gdzie nie awansujesz za nic na świecie. Choćbyś był dobry w tym co robisz, to i tak pozostanie to niezauważone. Prędzej awansujesz, gdy nie wykazujesz chęci i udajesz, że coś robisz.

zapach

Świetna firma, można się było dużo nauczyć. A najlepszy w firmie był zapach, który motywował do tego, żeby pracować 500% lepiej. niż w innych firmach. Ciężko zapomnieć :)

programers

Wręcz przeciwnie to dobre miejsce dla młodych ludzi ktorzy chcą się rozwijać. Można popracować 2-3 lata i pójść dalej, ale niektórzy zostają na dłużej. Sądząc po opiniach niektórzy zostali dużo za długo, są sfrustrowani i nie pamiętają dlaczego zostali.

programers

Dziwi mnie ogólna ocena, pracuję już od jakiegoś czasu, czasem jest bardZo ciężko, firma ma problemy w komunikacji, przydałyby się jakieś szkolenia czy coś. Płace niższe niż gdzie indziej ale każdy przecież rozmawiał o pensji i jak ktoś może gdzieś dostać dużo więcej to przecież nie wina firmy, że ktoś się zgodził. Rozwijać się można, ale można też w czymś utknąć, zależy jak się trafi. Dużo ludzi odchodziło i wracało z tego co wiem, dużo pracuje już wiele lat. Na pewno jedni znajdą tu coś dla siebie, a inni nie.

Igor

Świetna firma, profesjonaliści w tak ważnym sektorze jakim jest obronność, polecam praca dla ambitnych osób

Jacek

Nawet w dobrych firmach znajdą się maruderzy, którzy tylko oczerniać potrafią, ja polecam pracę.

@Jacek

Cieszę się, że Tobie akurat praca w WB ELECTRONICS odpowiada. Dlatego tym chętniej dowiedziałabym się czegoś na temat ogólnych warunków pracy, jakie Ci tam zaoferowano. Na początek przedyskutujmy może kwestię wysokości wynagrodzenia. Czy uważasz, iż jest ono adekwatne i do doświadczenia i do zajmowanego stanowiska?

w miarę obiektywny

Tak generalnie nie rozumiem tylu poniższych negatywnych opinii na temat WB Electronics. Pracuję w WB już parę lat w dziale technicznym. Ja akurat spotkałem się w tej firmie z życzliwością, pomocą kolegów i przełożonych przy pracy i wdrażaniu się, zdobywaniem umiejętności, stabilnością i pracą bez stresu. Jak na polskie warunki firma (która jest poza PGZ) odniosła ogromny sukces i jest pewnym ewenementem- projektuje sprzęt/wytwarza oprogramowanie dla armii polskiej i wielu zagranicznych w tym amerykańskiej. No ale jak zwykle duch narzekactwa/"nieprzychylności" w narodzie jest wielki.

w miarę subiektywny
@w miarę obiektywny

Trudno o obiektywność w takich kwestiach jak zatrudnienie. Pracowałem w WB dobrych kilka lat i generalnie zgadzam się z tym, co Pan napisał. Nigdy nie miałem problemów z urlopem czy wyjściem wcześniej/odrabianiem godzin. Z tym stresem bywało różnie, szczególnie gdy zbliżał się termin pokazów. Niemniej jednak pracując w WB zaczęła mi doskwierać hipokryzja "dowództwa". Każdy pracownik na pewno kojarzy coroczne prezentacje prezesa/wiceprezesa przy okazji świątecznego poczęstunku. Mówi się wtedy, jak to firma odnosi sukcesy, kupuje kolejne spółki, grupa WB się rozrasta i ogólnie słupki na wykresach rosną. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego pracownicy tego nie odczuwają? Pensje latami potrafią stać w miejscu, a rozmowa o podwyżce zaczyna się dopiero, gdy się przychodzi z wypowiedzeniem w ręku. Wiem to z doświadczenia swojego i kolegów. Słyszałem, że niedawno była w WB fala odejść wieloletnich pracowników. Czy to świadczy o zdrowej atmosferze w firmie? Oczywiście jeśli ktoś wyznaje zasadę, że pieniądze to nie wszystko, że liczy się również prestiż pracy, że jest ciekawie i stabilnie - to ok, można tutaj znaleźć swoje miejsce na lata. Ostatecznie nie żałuję, że tu pracowałem, ale nie mam ochoty tutaj wracać.

Zostaw merytoryczną opinię o WB ELECTRONICS S.A. - Ożarów Mazowiecki

• Jak się pracuje w WB ELECTRONICS S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy WB ELECTRONICS S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WB ELECTRONICS S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 5 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

WB ELECTRONICS S.A.
1.4/5 Na podstawie 50 ocen.
  • Poznańska 129/133
    05-850 Ożarów Mazowiecki