Opinie o Auchan Polska w Poczesna

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Auchan Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Auchan Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Auchan Polska w Poczesna

Lolo z czewy

Po tym co koledzy mówią to nigdy bym tam nie poszedł pracować. Jak dla nich najgorszy pracodawca w rejonie. Nie chodzi mi o cała sieć Auchan tylko o Auchan Poczesna. Tam jest fatalnie. Brak poszanowania pracownika.

xxx
@Lolo z czewy

A.Poczesna - Zgadzam się. Pracowałam 2 miechy. Dziwne podejście do pracownika. Z pozoru przyjacielskie a w konsekwencji wykorzystają wszystko przeciwko tobie. Jak zależy komuś na robocie to robić i nie narzekać, może się uda. Ale raczej zatrudniają głównie na święta a potem spadaj. A przed świętami najgorsza robota fizyczna przy wykładaniu towaru. Sama tego doświadczyłam. Z dyrektorem lepiej w ogóle nie gadać o niczym!

Xxx
@Lolo z czewy

Auchan Focha to jest dopiero brak poszanowania pracownika

Roman

Witam serdecznie moja żona robiła jakiś czas temu zakupy po zakupach zniosła siatki do samochodu i poszła zarejestrować się do pobliskiej przychodni.Poczym okazało się że nie ma prawa wychodzić za teren parkingu bo to jest karalne mandatem !!! Ludzie to jest jakaś masakra to są kpiny w biały dzień ten sklep od dawna jest słaby ale teraz sięgnął dna drogą. Może coś z tym faktem razem zrobimy? Bo to jest jakieś nieporozumienie.

Elżbieta MOSS

Zgodnie z tym „quasi-Protokółem Nałożenia Opłaty Parkingowej” (zał.1) mam poważne zastrzeżenie do jego poważnego traktowania, czemu dały temu wyraz, tłumy częstochowian w dniu 06 listopada br. Mimo ułomności zastosowanej procedury egzekwowanej na właścicielach pojazdów, które zaparkowały w pobliżu Marketu AUCHAN na ulicy Focha 7, rozumiem cel tego przedsięwzięcia i nie neguję jego sensu stricto. Problem parkingów przy marketach w ścisłym centrum miast miało Tesco, Real, Kaufland czy Carrefour, jednak te sieci w sposób bardziej sensowny poradziły sobie z tym problemem. Na przykład w Opolu przy (wówczas) CH REAL przy ulicy Ozimskiej (chodzi o market w centrum miasta), na wjeździe na parking, przez ok. 5-7 dni dwóch zaangażowanych przedstawicieli wręczało ulotki i informowało o zasadach korzystania z przedmiotowego parkingu, nie odradzając przyjazdu, a wręcz zachęcając do przyjazdu, na określonych przez Regulamin zasadach. Społeczność opolska bardzo szybko się do tego ustosunkowała i nie przypominam sobie, aby były incydenty takie, jak w Częstochowie. W Opolu dopiero po kilku dniach umieszczono tablice z Regulaminem. Czyli jak się myśli pozytywnie, to i efekt jest zupełnie przyzwoity. Sądzę, że w Częstochowie ludzi myślących nie brakuje, a tych bezmyślnych zaangażować np. do sprzątania czy kopania rowów melioracyjnych. Ad rem, czyli wracam do istoty sprawy, czyli do Protokołu … (załącznik_1) umieszczony za wycieraczką szyby przedniej z datą niechlujnie zapisaną 6.11.19, godz. 10:26. Czytając ten „dokument” miałam wrażenie, że żyję w dobie filmu Barei i jego abstrakcyjnej wizji, mimo to, nie mogę przejść do tego lekceważąco, więc zaczynam kojarzyć fakty. Po pierwsze, zatrzymanie się na tym parkingu było konieczne, aby kupić w Auchan śrubokręt krzyżakowy do odkręcenia tablicy rejestracyjnej (przerejestrowanie auta). Niestety, tego działu jak w przypadku Auchan w Nowej Wsi NIE MA i nie ma możliwości kupna. Mając perspektywę kilkugodzinnego oczekiwania w Starostwie, mąż pożyczył śrubokręt od Pani w kiosku zlokalizowanym w Auchan przy wejściu po lewej stronie, odkręcił tablice i pośpiesznie udał się do Starostwa celem oddania tablic i pobrania nowych. Ja mając perspektywę długiego oczekiwania na męża, nadal pozostałam w sklepie, kupiłam więc słodką bułkę, na co mam paragon (8:30) (zał.2), chodząc po sklepie czekałam na męża, gdy mąż wrócił, poszliśmy do samochodu ok. godz. 10:35. O dziwo, zastaliśmy za wycieraczką przedniej szyby ten „quasi-Protokół” radosnej twórczości jakiegoś osobnika. Na parkingu w tym dniu zapanował szok, ludzie wzywali policję, oświadczali, że nigdy do tego sklepu nie przyjadą. To jest chore, co wymyśliliście. Nie jestem pewna, czy parkingowi o tych incydentach Was informowali?. Jak chcecie stracić klientów, róbcie tak dalej. Takie reakcje wielu osób były powszechne. Zaiste, bardzo dziwny system marketingowy, który może mieć finał na handlowym śmietniku. Czyli jak mawiał niegdyś Kuroń, abyście nie obudzili się z ręką w nocniku. Kończąc, żądam anulowania bzdurnej i nieuzasadnionej decyzji oraz proszę o odpowiedź mailową na moje pismo. Na marginesie pytam, jak administrator tego parkingu może wyjaśnić, jak ma zachować się kierowca, który chce wjechać na parking, czytając REGULAMIN i blokując innym kierowcom drogę? Czy administrator ma poczucie pewności wygrania sprawy w sądzie w spornych przypadkach?

Smerf

Witam. Auchan to słaby pracodawca. Zarobki w porównaniu do pracy są śmiesznie małe. Za moich czasów osoba dyrektora to jedno wielkie nieporozumienie. Niestety dyrektor wykorzystywał swoją pozycje na sklepie nie do końca w służbowych sprawach. Ogólnie pracownicy bardzo lubią donosić, atmosfera taka trochę jak na rynku czy w typowym wiejskim sklepie. Kierownictwo chodzi wystraszone a swoją negatywna energię i frustracje często wylewa na niewinnego pracownika.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Auchan Polska? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
pracuś

Praca jak praca ale jeśli są chęci do pracy to nie będzie na co narzekać!!

Robercik80
@pracuś

Nie będzie na co narzekać? Kolego na zarobki, na atmosferę o cały system tego pracodawcy. To jeszcze mało do narzekania?

Falbanka
@pracuś

Dokladnie. Robisz swoje, nikt o nic się nie czepia. Jeśli dogadujesz się z ludźmi, z którymi pracujesz, też jest ok.. A jeśli ci źle Po prostu się zwolnij. Nikt na siłę Cię tam nie potrzebuje.

Żurnalista

Czy ktoś pracuje w Auchan na Focha w Częstochowie? Może powiedzieć parę słów?

Cush

Czy Auchan w Poczesnej gwarantuje taki sam standard pracy jak inne punkty Auchan? Ma ktoś z was porównanie tej placówki na tle innych?

Cichy 18
@Cush

Kolego Auchan Poczesna to „państwo w państwie”. Nie idź tam bo szkoda Twojego czasu. Zarobić Ci nie dadzą. Dodatkowo fatalny dyrektor. Lepiej na kasę do biedronki bo bardzo dobrze płacą w porównaniu z Auchan. Jeśli chodzi o zarządzających w tym sklepie to kierownicy bez swojego zdania. Dodatkowo jak nie jesteś donosicielem itp to daleko nie zajdziesz. A sam handel? Co Ci powiedzieć całkowicie nie istotny.

Tola

Sklep Auchan ocwniam bardzo dobrze .Ale błagam derektorze proszę zadbać o porządek wokół sklepu .Czy nikt nie widzi tego syfu na zewnątrz. Kłania się przysłowie jak Cię widzą tak Cię piszą .

nel

Pani w punkcie obsługi klienta niemiła - gdy klient zwraca uwagę na niewłaściwą cenę produktu, próbuje z niego zrobić osobę niezorientowaną, mylącą si,e, podnosi głos, nawet straszy ochroną - nie polecam i ostrzegam (usunięte przez administratora)

Riger 1990
@nel

Nie ma się co dziwić tym pracownikom. Oczywiście chamstwa ja nie popieram ale od jakiegoś czasu widać że ten sklep ma problemy. Mało pracowników a znajomi mówią że ze względu na autokratyczny sposób zarządzania dyrektora nikt nie wiąże z tą firmą przyszłości. Proponował bym centrali przyjrzeć się bliżej całej sytuacji w sklepie, i nie tylko mówię o kwestiach pracowniczych ale i moralnych kadry.

Maja

Praca w Auchan Poczesna zmieniła się bardzo na nie korzyść dla pracodawcy, jestem pracownikiem z dużym stażem i widzę jak ta firma upada. Kiedyś przychodziło się do pracy z chęcią a teraz z musu. Pracownik musi zrobić swoje a i jeszcze dostaje do zrobienia pracę managera bo podobno on się nie wyrabia a musi być zrobione. Pracownik jak nie jest pupilkiem dyrekcji to na bilansie (podwyżce) dostaje 150 zł brutto albo nic. Jestem jednym z kilku pracowników z długim stażem pracy a mam najniższa stawkę placowa- mniej niż nowo zatrudniony pracownik. Jak padło pytanie na spotkaniu z dyrekcją dla czego tak jest to odpowiedź powaliła nas na kolana"stary pracownik jest już wypalony a młody to pracuje szybciej i ciężej" nie polecam pracy w Auchan Poczesna, niskie zarobki, brak szacunku dla pracowników, częste zmiany grafiku, spychologia pracy z managerów na zwykłych pracowników

@Maja

Witam. Twoja opinia na temat tej firmy jest bardzo trafna. Ujęłaś ten cały bałagan w bardzo ładne słowa. To co się stało z tą firmą, nie są się opisać. Dużo fajnych pracowników odeszło. Auchan Poczesna straciła pracowników którzy przyciągali do siebie klienta. Nie polecam pracy nikomu.

Michalina Tyniec

Jesli ktoś szuka pracy to powiem tak: rozmowa kwalifikacyjna to tylko proforma, byłam na niej i odczułam że biorą wszystkich do pracy jak leci bo z tego co wiedziałam od kumpelki to nikt tam nie chce pracować. Ja tez zrezygnowałam z pracy po tej rozmowie. Miałam sprecyzowane oczekiwania, a na rozmowie jak poznałam warunki finansowe to byłam w szoku. Zaoferowana kwota była chyba najniższa za jaką przyszło by mi pracować w mojej dotychczasowej karierze. Co do samej umowy to z tego co mi mówiono to umowa o prace. A i jeszcze maja jakies premie ale nie do końca potrafili mi to wytłumaczyć. Mówili ze po trzech miesiącach a kwota premii miała by zależeć od jakiś tam czynników. Podsumowując jak dla mnie na dzisiejsze czasy to słaby pracodawca a system przyjmowania pracowników na rozmowę o prace w takiej pakamerze w której brzydko pachnie to chyba nie bardzo.

On
@Michalina Tyniec

Dzięki. Napewno wiec nie złoże tam swojego CV.

Jan28

Jestem skłonny potwierdzić że praca w Auchan Poczesna jest mało atrakcyjna i nisko płatna. Dyrektor to taki kogut który nie szanuje pracowników. Taki typowy bawidamek. Każdy kto pracuje to będzie wiedział o co mi chodzi.

@Jan28

Wpisy na forum GoWork.pl czyta wiele osób, które dopiero zamierzają podjąć pracę w firmie. Warto zatem, byśmy pisali w taki sposób, aby informacje z zawarte w komentarzach były wartościowe także dla nich. Czy warunki pracy, jak i płacy były Ci znane przed podjęciem zatrudnienia? Podpowiesz, na jaki rodzaj umowy mogą liczyć pracownicy?

Ramoneska80

Pracowałam na Poczesnie w Auchan. Robota i warunki pracy jak dla mnie to bardzo słabe. Mój manager to był bardzo fajny facet. Bardzo mi pomógł wdrożyć się w pracę. Koledzy w pracy też ok. Niestety za duże wymagania ze strony dyrektora. I chyba to co każdy w pracy mówił o braku szacunku dla pracownika i tyle.

Marlena Romanowska

Praca w Auchan Poczesna to nie praca, to żart, kpina i brak szacunku ze strony dyrekcji do pracowników. Wnuk mój tam pracował. Nikomu nie polecam pracy w tej firmie!!!!

Batman

Jeśli chodzi o standardy pracy w Auchan Poczesna to jest ich wiele. Oczywiście w większości są absurdalne. Potwierdzam to co pisze jeden z uczestników tego forum. Oklejanie toreb, pakowanie plecaków w folie klientom. Poprostu wstyd i żenada jak jest traktowany klient. Ale bez obaw bo pracownik nie ma lepiej. Codzienne kontrole, pokazywanie toreb, plecaków na portierni czy tak zwane kontrole osobiste to standard. A wszystko to za mniej więcej 1600-1700 netto. Poza tym w Auchan Poczesna jest bardzo nerwowy klimat. Cały czas jakieś zmiany. Nikt nie jest pewny jutra. Jeśli ktoś myśli o pracy w tej firmie to oczywiście odradzam. Szkoda czasu i sił. Pracując na Poczesnie zapomnij o swoim prywatnym życiu. Twój grafik to wielka loteria. Bo jeśli masz wolne a w firmie zrodzi się kolejny głupi plan to Cię ściągną. I tak naprawdę nie masz wyboru. Musisz przyjść bo tak funkcjonuje wielka rodzina Auchan. A jak wiemy z rodziną dobrze się wyglada ale tylko na zdjęciu i tak samo jest z praca w Auchan Poczesny. Słaby zarządzający i w większości słaba kadra kierownicza bez pomysłu na handel. Dobrzy kierownicy jak są to sami się zwalniają. I to tyle. Mam nadzieję że moja wypowiedź będzie pomocna dla Was.

@Batman

Być może istnieje przyczyna tak wnikliwego kontrolowania pracowników? Czy pracownicy - w umowie, bądź na rozmowie kwalifikacyjnej, zostali poinformowani o tym, że takie sytuacje mogą mieć miejsce? Powiedz nam, coś więcej na temat zmian, jakie zaszły w firmie.

@Gabriela

Napewno nie ma czegoś takiego w umówie która się podpisuje. Ja bym to bardziej widział w jakimś regulaminie wewnętrznym który nie ma chyba podstaw prawnych. Ludzie do tego przywykli i większość na to się godzi. Dla mnie to jest uwłaczające mojej osobie. Kontrola osobista itp to w Auchan Poczesna standard.

@Batman

Bardzo możliwe, że wspominano o tego typu kontrolach na rozmowie kwalifikacyjnej. Regulamin zewnętrzny firmy jak najbardziej ma podstawy prawne. Wszelkie informacje na ten temat możesz znaleźć w Kodeksie Pracy. Regulamin pracy to akt normatywny ustalający wewnętrzny porządek, organizację w zakładzie pracy oraz określającym prawa i obowiązki zarówno pracownika jak i pracodawcy związane z procesem pracy. Może jednak nie warto traktować kontroli tak osobiście? Osoby, które uczciwie pracują nie muszą się o nic martwić bo najbardziej wnikliwa kontrola niczego przecież nie wykażę.

@Gabriela

Chyba za bardzo broni Pani interesów pracodawcy. Tu nie chodzi o banie się samej kontroli ale o jej sam fakt. Dziś w dobie kamer, monitoringu i tak cały czas jesteśmy rejestrowani. Dla mnie to jest słabe jak całe Auchan Poczesna. Nie można bronić się regulaminem wewbetrznym bo jak pamiętamy (usunięte przez administratora) tez takowe prawa miały i nic dobrego z tego nie wyszło.

@Batman

Po raz kolejny proszę, byś nie stosował tego typu porównań. Są naprawdę nie na miejscu i użytkownicy mogą poczuć się zgorszeni. W którym wpisie według Ciebie bronie kogokolwiek? Zadaję pytania, przedstawiam hipotetyczne sytuacje i dyskutuje z Tobą na temat kwestii kontroli z punktu prawa i pracownika. Może powiesz nam coś więcej na temat warunków panujących w Auchan?

Odwiedzający

Dziwni pracownicy, torby zakupione u nich malują długopisem po to aby z nimi można ponownie wejść na sklep, zastanawiam się czy jak kupię spodnie u nich to mi też pomalują sprayem co bym mógł ponownie wejść na sklep

@Odwiedzający

Nie do końca rozumiem, co chciałeś nam przekazać za pośrednictwem swojej wypowiedzi? Czy to potwierdzona informacja? W sklepie zapewne są pewne standardy bezpieczeństwa, które pracownicy muszą zachować lub sami je ustalają, by uniknąć posądzenia o kradzież, nie uważasz? Takie praktyki ma wiele sklepów i przedsiębiorstw. A może Twój komentarz jest z punktu widzenia konsumenta. Doprecyzuj proszę tę kwestię.

@Zuza20, czy zgłaszałaś swoje uwagi do szefostwa jeśli nie byłaś usatysfakcjonowana warunkami finansowymi w firmie? Być może ten aspekt mógł ulec zmianie w ostatnim czasie? Czy dla zaangażowanych pracowników dostępne są podwyżki? Co możesz nam powiedzieć na ten temat? Jak wygląda ten aspekt w Auchan Polska? Pracujesz w dalszym ciągu w firmie?

Zuza20
@Adam

Ja w tej firmie nie pracuje od jakiegoś czasu ale mam nadal tam swoich znajomych. Jeśli chcesz tam pracować to po jakimś czasie wspomnisz moje słowa. Z żadnymi uwagami do kierownictwa nie ma co iść bo i tak nic to nie da. „Podwyżki dla najlepszych” może coś takiego obiło mi się o uszy ale jeśli są to taki pracownik może zarabiać więcej maksymalnie 100-200 zł brutto.

Zuza20

Praca w tej firmie to jakieś nieporozumienie. Nie polecam tam pracować nawet najgorszemu wrogowi. Niska pensja - bardzo wysokie wymagania. Praca jak w jakimś „(usunięte przez administratora)”.

Maniek

A ja z perspektywy czasu muszę (i tak - mimo wszystko) pochwalić Auchan Poczesna. Pracowałem jakiś czas temu i niestety zbyt pochopnie odszedłem po okresie próbnym (chcieli mi przedłużyć) bo wychodziłem z założenia podobnego jak wiele osób piszących tutaj. Teraz pracuję od kilku miesięcy na Północy (w byłym Realu) i powiem tyle, że każdemu kto narzeka na Poczesną proponuję tak z miesiąc na Północy popracować - podejrzewam, że przeszło by albo co najmniej zmalało narzekanie na Poczesną. Jest prawdą, że wszędzie może trafić się (usunięte przez administratora) albo ktoś miły i życzliwy ale jak w Poczesnej pracowałem to od pierwszych dni spotkałem się z miłym i dobrym przyjęciem. Jeszcze jak zaczynałem przez makrowork przed Bożym Narodzeniem 2018 to podeszła do mnie pracowniczka i powiedziała żebym pamiętał o przerwie i nie był tam jak jakiś robol. Takich sytuacji było więcej a ludzie ze sobą rozmawiali i jak czasem na nocce szło mi za wolno to inni doszli i jeszcze pomogli mówiąc, że następnym razem najwyżej ja pomogę i było ok a manager też "czuł" pracownika. Nie wspomnę już o kwestiach organizacji i warunkach. Przerzucanie kogoś na inny (gorszy) dział tam to rzadkość i następuje wtedy jak już ktoś się faktycznie o to "postara". Na Północy przerzucają non stop ot tak na inny dział jak śmiecia i nikt nie rozmawia z nikim, każdy sobie i sam dla siebie jest tylko, zamiast jeden drugiemu pomóc to jest "gonienie" i ludzi za mało. Magazyn malutki przez co ruszyć się tam nie idzie a o dostaniu do palety na której jest np towar brakujący w półce można co najwyżej pomarzyć... belownica w małym zabudowanym ścianami (nie wiem po co) pomieszczonku, biegają wszyscy jak nakręcone automaty i ogólna nerwówa. Pani w stołówce pracowniczej denerwuje się o byle co i nie zawsze mając rację. Tak bym wyliczał i wyliczał ale nie o to chodzi też. Moim zdaniem wszędzie może być dział-manager chamski albo spoko a jednemu może się podobać co innego jak drugiemu - rzecz upodobań a ja tylko napisałem moje odczucia i to co ponoć uważa większość ludzi. A dyrektora nie znam blisko więc nie wypowiadam się. Chętnie bym na Poczesną wrócił ale niestety z miejscem tam trudno więc myślę nad spróbowaniem czegoś innego jak handel bo co zrobić. Powiem tyle, że jak już Auchan w Częstochowie to Poczesna jak najbardziej a kolorowo i idealnie nigdzie nie jest i nie będzie. Pozdrawiam.

Roman40
@Maniek

W odpowiedzi na to co napisałeś. Widzę że pracowałeś chwilę w Auchan Poczesna i to zapewne jako pracownik sezonowy. Nikt takimi pracownikami się nie przejmuje więc pewnie dlatego czułeś luz. Wy jesteście tak jak by do pomocy. Co do zatrudnienia na Poczesnej to cały czas kogoś szukają i biorą do nas ludzi z ulicy bez doświadczenia. Wiec skoro mówisz że u w Poczesnej nie ma opcji zatrudnienia to ja uważam że może nie dokńca się sprawdziłeś. Tutaj potrzeba ludzi którzy nie zadają pytań, są bardzo pracowici dostępni dla pracodawcy 24/h i cieszą się z jałomużny. Ja za chwilę daje wypowiedzenie i idę do biedronki. A dla mnie Poczesną to mogą zlikwidować. Zgodzam się z wszystkimi wypowiedziami o fatalnej atmosferze, głupich projektach i jeszcze gorszym nie szanowaniu pracowników oraz managerów. Zmiany stref co sekundę bo dyrektorowi się coś nie podoba. Naprawdę mamy dość zmian grafików praktycznie z dnia na dzień.

Wielu z Was pisze tu o złym traktowaniu pracowników przez pracodawcę i osoby na stanowiskach kierowniczych. Jak myślicie, co jest tego przyczyną? Czy według Was nie ma możliwości by owa sytuacja w Auchan w Poczesnej uległa zmianie? @Tajemnica , @Pracownik , @Nigdy więcej , @anonymous , @Grześ

Tajemnica
@Adam

Zmiany zawsze mogą być. Jednak czy nie jest na nie zbyt późno? Straciliśmy klienta, nie oszukując się jest w Auchan bardzo drogo, chyba najdrożej. A czy zmiany są możliwe z taką kadrą kierowniczą... nie sadze. Kiedyś zawsze coś się działo na sklepie, była jakieś wydażenia. A teraz robimy coś ale się boimy. Nie zachęcimy klienta marką własną i promocjami skarbonkowymi. Nam pracownikom nie chce się pracować, nie ma dobrego ducha w ekipie. Fajni ludzie odchodzą do innych sklepów a zostają tylko kierownicy z którymi nie można pogadać.

Zostaw merytoryczną opinię o Auchan Polska - Poczesna

• Jak się pracuje w Auchan Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Auchan Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Auchan Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Auchan Polska?

Kandydaci do pracy w Auchan Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Auchan Polska