Opinie o FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie w Kętrzyn

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie w Kętrzyn

Dzikwariat

Dzień dobry czytającym. Pracuję w FPK już jakiś czas i muszę przyznać iż z perspektywy młodej osoby nie jest to dobra firma do rozwoju swoich umiejętności i zbierania doświadczenia. Chyba iż lubimy być lizusem dla kierowniczki zakładu. O zarobkach nie będę mówił bo szkoda strzępić język, ale krótko... są niskie. Chcesz awansować? Zapomnij.. każda nowa inicjatywa jest gaszona, a człowiek poniżany często nawet wyśmiewany na forum publicznym. Zero pomocy od innych, zostajesz z problemem sam. Nie ma czegoś takiego jak teamwork, szefowie działów nawet nie starają się bronić swojego pracownika z działu. Problem z nadgodzinami występuje i to dość nagminnie - nie raz było tak iż pracowałeś "za darmo". Braki kadrowe i złe zarządzanie firmą to jest norma, kadra pracowników to 50+, nie ma nawet chęci zatrudnienia nowych osób, młodszych. Jeżeli szanujesz swoje zdrowie psychiczne, nerwy i czas to odradzam pracę w FPK.

Dimeon
@Dzikwariat

Opinia trafna. Są oczywiście wyjątki ale niestety nie przebijają tej negatywnej strony zakładu.

Dzikwariat Nowy wpis

Dimeon Nowy wpis
@Dzikwariat

Qwerty 23

Pracuje tu juz jakis czas. Ogolnie atmosfera ok ale zarobki jak na XXIw tragedia. Ludzie pracuja tu 7 dni w tygodniu, jeden dluzszy weekend w miesiacu wolny.... Smiech. Brygadzisci dziela prace jak im sie chce i zeby bylo im wygodniej i po to aby nie podchodzic do maszyn i pracownikow. Jedni pracuja ciezko co dziennie inni leza majac 3 maszyny. Boli serce kiedy sie na to patrzy. Nastepna sprawa kradzieze... Zaginela wiertarko wkretarka i cos tam jeszcze kierownicy i cala dyrekcja nic z tym faktem nie zrobila ale wiedza kto to zrobil. Trzecia sprawa kupuja sobie nowe telefony (bioro) za pieniadze ktore zostaly z czegos tam, zamiast dac wieksze pensje ludziom pracujacym w tym systemie 4 brygadowka.

Elżbieta
@Qwerty 23

Chciałabym dopytać jeszcze jak przedstawia się kwestia warunków zatrudnienia w FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie. Czy firma podpisuje z pracownikami umowę o pracę? Stabilność zatrudnienia to jeden z najważniejszych atutów na rynku pracy i wiele osób chętnie zapozna się z informacją, czy można na to liczyć w tym przedsiębiorstwie.

pioter2 Nowy wpis
@Qwerty 23

Ludzie sa sami winni ,jak było głosowanie za systemem brygadowym wegierskim( 2 dni rano 2 dni w na druga i 2 dni na 3 zmiane i 2 dni wolne lub 3) ,mniej pracy a wiecej wolnego, to ludzie woleli ten stary 7pracy +1 ,7+1 .7+2

Seba Nowy wpis

@Ja a nie mógłbyś odpowiedzieć jak z tym jest? Bo są osoby które chcą podjąć tu pracę i by się chciały wcześniej dowiedzieć jak to jest rozwiązywane....

Natalia

A jak firma rozwiązuje problem z nadgodzinami?

@Natalia

Jak masz nadgodziny to idż do kadr i sobie rozwiąż osobiście.

Brałeś udział w rekrutacji do FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Inżynier robót
JWW INVEST S.A.
logo firmy Młodszy specjalista
Służba Cywilna
logo firmy Spawacz MIG 131- stocznia, praca w Danii
ATN Service ApS
Michasia

Naprawdę w firmie jest problem z kradzieżami?

Human

„Zdrowe” krzesło dla pracownika Przepis § 49 ust. 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) - dalej r.b.h.p. w sposób jednoznaczny nakazuje zapewnić pracownikom przy pracy wymagającej stale pozycji stojącej lub chodzenia możliwość odpoczynku w pobliżu miejsca pracy w pozycji siedzącej. Warunki pracy mogą wymagać od pracownika, by świadczył pracę siedząc, chodząc lub też stojąc. Z całą pewnością stała, długotrwała ekspozycja tylko na jedną z tych czynności może powodować nadmiernie obciążenie. Zgodnie z § 49 r.b.h.p. przy wykonywaniu pracy niewymagającej stale pozycji stojącej należy zapewnić pracownikom możliwość siedzenia. Przy wykonywaniu pracy wymagającej stale pozycji stojącej lub chodzenia należy zapewnić pracownikom możliwość odpoczynku w pobliżu miejsca pracy w pozycji siedzącej. Siedziska powinny spełniały wymagania Polskich Norm. Każdy z nas jest celem samym w sobie. Nie można drugiego człowieka traktować jako środka do osiągnięcia celu – pisał filozof Immanuel Kant. Wiemy. Chcemy być szanowani, ale czy szanujemy innych? Dlaczego nawet, gdy mówimy „kocham”, nie zawsze możemy powiedzieć „i szanuję”? Skąd czerpać szacunek dla siebie, a tym samym dla innych – zastanawia się Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta.

olech

Niepokojące są te opinie. Miałem zamiar aplikować ale muszę przemyśleć.

Ciągle coś z wypłaty jest ucinane. Ciuchy raz na ruski rok dają. Brygady mają wywalone na inne. Każdy sobie coś tam skrobie. (usunięte przez administratora).

Adrian

@Niki byłaś zainteresowana pracą w FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie. Czy znalazłaś interesującą Cię ofertę i wysłałaś tam swoje dokumenty aplikacyjne? Jeżeli tak i odbędziesz rozmowę kwalifikacyjną, to proszę Cię byś podzieliła się na forum swoimi spostrzeżeniami i jej przebiegiem. Będzie to cenna wskazówka dla osób, które będą ubiegały się o pracę w przyszłości.

Weronika

Myśle ze szukaja wystarczy sie skontaktowac z biurem

hgfcbn

Jeżeli posiada się swoją brygade, to jest ok. Osoby pracujące na 2 zmiany nie mają prawa bytu

Adrian

@xxx Każda opinia pracownika jest cenna zarówno dla pracodawcy, jak i przyszłego pracownika. Może od ostatniego czasu, zaszły w firmie jakieś pozytywne zmiany? Kto z Was uczestniczył w ostatnim czasie w rozmowie kwalifikacyjnej do firmy FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie?

Radek

Czy macie powód żeby nie pisać? Szkoda!!

xxx
@Radek

Przestali pisać , bo i tak nikt nie reaguje na to co poniżej. To po co się wysilać, jak i tak to nic nie zmieni.

Pan Pikus

Czy pracownicy moga zajac sie pracy w tym zakladzie widac za malo roboty macie skoro macie czas zeby (usunięte przez administratora) glupoty za plecami innych i ciagle rozsiewac plotki. Jakosc rowniez ma za malo widac skoro donosi do brygadzisty na pracownikow albo boi sie powiedziec prosto w oczy najlepiej bedzie jak bd siedziec w tej swojej kanciapie i przestaniecie (usunięte przez administratora) za plecami a pracownicy niech zajma sie praca i zajma swoim zyciem a nie innych skoro nawet nie wiedza jak bylo a wpierdalaja sie i nie zapytaja wprost

Aha
@Pan Pikus

Marcinie uspokuj się bo ci żyłka pęknie

Lolitka

Ale wy (usunięte przez administratora),zajmijcie sie swoja robota a nie ocenianiem innych, kazdy jakby pilnowal swoich obowiazkow byloby inaczej. Brygady na siebie donosza co to ma byc. Biuro ma swoje a operatorzy swoje. Zenada . ;)

Waldi

Czy jest jakiś powód, że od dawna nikt nie pisze?

Zocha

Za za gówno. Do pracy przyjeżdża policja. Szefowa kłóci się z całą brygadą, w fali złości zabiera 5% premi. ŻENADA

Bambo

Praca fajna zależyz kim się jest w brygadzie Ja nie narzekam pracuje o 2015 i nie mam do czego się czepić tylko do strzelania z ucha nie których osób A jeszcze jedno nie zgodzę się z opinią że liderzy są źli w mojej brygadzie liderzy zawsze służą pomocą i dobrym słowem.zarobki też nie są źle ja bynajmniej zaspakojam swoje potrzeby życiowe. Ludzie wam się pracować nie chce i tyle jest nasza polska polityka że ludzie bez pracy żerują na mops-ie i innych instytucjach

Posejdon

Cała ta firma to istny cyrk. Takiej patoli jeszcze nigdzie nie spotkałem. Złodziejstwo na każdym możliwym kroku. Kiedyś wszystkie te matactwa wyjdą, klienci się dowiedzą jak są rznieci w każdej możliwej kwestii. Pracownicy na taśmie to takie osoby które pracują tam tylko dlatego że sytuacja życiowa ich zmusiła bo nawet na zbiory truskawek ich nie chcieli. Do tego oduczyli ich myślenia. Nie muszą nic wiedzieć, nie muszą znać swoich obowiązków oraz instrukci. Bo po co, i tak winna technologia a nie bezmozgi pracownik który zamiast się zapoznać ze stanowiskiem to woli w telefonie siedzieć. Ale przecież nikt mu nic nie powie, bo jeszcze się obrazi i nie przyjdzie do pracy. W całym tym (usunięte przez administratora) na ponad 100 osób może pracują tam dwie które wiedzą po co tam są. Reszta to figuranci. Poradzili ich to siedzą. Maszyny i technologia w większości pamięta jeszcze komunę. Znam setkę tzw garazowcow którzy mają nowe maszyny a nie szorty i fpk nawet nie zbliża się do ich poziomu. Zakład powinien zatrudniać niewidomych na produkcję, bo obecni i tak nic nie widzą więc po co przepłacać. Dostali by dotacje. Kończą się czasy takich miejsc pracy, kiedyś na jedno miejsce było 10 chętnych a teraz odwrotnie. Ale są jeszcze ukraince, jak oni też to (usunięte przez administratora) to jeszcze można liczyć na imigrantów z Syrii. Jedyny ratunek to wjechać tam buldozerami, zrównać z ziemią i zasiać trawnik. A jak postawi się tam choć jedną laweczke to chociaż pożytek będzie.

Ponczek

Fakt, dyrektorka ostatnio nie ma łatwego życia. To jest duża odpowiedzialność prowadzić zakład aby był produktywny. Malkonteci niech nie zapominają, że tu pracują i zarabiają. Mniej lub więcej ale praca jest. Zatem, wszyscy jedziecie na jednym wózku (większym lub mniejszym). I uważam że Ci co krytykują pracę na wyższych szczeblach to 'w pupie byli, łajno widzieli'. I zgadzam się z dwoma przedmówcami wyżej.

W.
@Ponczek

2 spojrzenia: jedno z bliskiego otoczenia dyrektorstwa, drugie spojrzenie to podwładni. i jedni mają rację i drudzy, ale każde z nich tylko w pewnym stopniu. Do pracowników jak i do rodziny trzeba mieć szacunek, - trzeba zachować pewien poziom. Spojrzenie z boku na swoje zachowanie, może pozwoliło by wyciągnąć jakieś wnioski i zmienić coś na lepsze. Niestety działa to tylko w wypadku gdy ktoś słucha ludzi, u nas działa to tak, że osoba która coś powie będzie głównym tematem na spotkaniach przez najbliższe 2 miesiące (min!!!), a jego słowa będą cytowane w negatywnym kontekście. Przykład testu z kartkami, gdzie zapisywane były problemy. Inicjatywa fajna, jednak wszystko później było wykorzystywane aby nam dowalić. Dużo się dzieje na produkcji, są różni pracownicy i różne podejścia - dlatego nie wrzucę wszystkich do jednego wora bo ktoś może poczuć się urażony ale 40% kadry wypadało by wymienić, bo demoralizuje zachowania innych. Tak powstają braki i frustracja Dyrektora oraz otoczenia. Zastanówcie się jedynie nad tym, co wy możecie również poprawić w swojej pracy, może jak nie będzie takiej obojętności na problemy, i zacznie się sensowna komunikacja (ale nie na pokaz) aby działać na problemy to coś się poprawi? Jeżeli podpisujesz umowę o pracę i wiesz że do twoich obowiązków należy kontrola detali, to dlaczego tego nie robisz skoro wiesz że dasz radę? Argumenty że nie dasz rady są nie zasadne bo ludzie każdorazowo mogą podejść i Ci udowodnić że da się to zrobić w normalnym czasie cyklu. To co mogę doradzić to włączyć słuchanie, a wyłączyć mówienie - ludzi poczują że mają coś do powiedzenia. Po drugie, to stonować reakcje na odpowiedzi i dyskusję - nigdzie nie jest napisane że jedna osoba ma zawsze rację, ludzie w zespole dochodzą czasami do świetnych wniosków ale tylko jeżeli wiedzą że na końcu ich decyzje nie będą podważone ale zostanie uszanowana jako praca zespołowa. Trzecie - zająć się tylko zarządzaniem zespołem, strategią i planami. Niech kierownik poczuje że jest kierownikiem, nawet jak nie wyjdzie za pierwszym razem - będzie czuł że ma poparcie i oparcie w szefie który wskaże kierunek ale nie będzie ingerował bezpośrednio za kierownika. I ostatni punkt, czwarty - mocni czujący odpowiedzialność liderzy którzy szanują ale i kontrolują swoich pracowników. Muszą chcieć widzieć problemy i reagować na nie.

Pro
@W.

I to jest opinia godna przeczytania i ZROZUMIENIA.

Pro
@W.

I to jest opinia godna przeczytania i ZROZUMIENIA. Więc Kierownicy/brygadzisci/liderzy cała Produkcjo do boju !!!

yogi
@Pro

jasne proszę Pani czekamy na wytyczne, bo bez nich nie możemy już nawet pomysleć po swojemu a co dopiero coś zrobić.

Pro
@yogi

Pomyliłeś się Misiu. Nie jestem twoją dyrektor. W domu też się Żony sluchasz? Czy uległy jak pies jesteś? Czy z ubikacji też ci pomaga korzystać? Najwyraźniej nie umiesz nic zrobić. A jak nie umiesz to się zwolnij. A tak między nami Masz swój rozum to korzystaj z niego.

xxx
@Pro

Czytam i oczom nie wieżę poziom twoich wypowiedzi siąga dna. Swój obok swego staje.

Zostaw merytoryczną opinię o FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie - Kętrzyn

• Jak się pracuje w FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie?

Zobacz opinie na temat firmy FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie?

FPK Oddział "Mazury" w Kętrzynie