FairWind Sp. z o.o.

Opinie o FairWind Sp. z o.o.

Kudłaty

Czy ktoś wie jak wygląda " selection day" w Fair Wind ?

fiss
@Kudłaty

a czytałeś zakładkę o rekrutacji? tam jest o tym trochę

@Kudłaty

U mnie to wyglądało tak, że weryfikowali skilla manualnego, była praca w zespole (np. dawali jakieś materiały i wspólnie przy ich użyciu trzeba było zbudować wiatrak, potem też praca z rysunkiem technicznym) Sprawdzali też angielski, ale taki podstawowy, nic trudnego (np.opis zadania do wykonania po angielsku, jakieś bardzo podstawowe pytania, żeby o sobie opowiedzieć)

@rego

i długo to wszystko trwało?

@boti

Nie pamiętam już konkretnych ram czasowych

@boti

Pytasz w ogóle o cały proces rekrutacji, czy tylko o to ile trwał sam SD?

no o ten selection day

@rego

sam właśnie, czy to było jakoś na cały dzień rozłożone czy jak?

cri
@boti

Nie no chyba całego dnia coś takiego nie zajmuje...

cri

Chyba, że się mylę?

pepe
@cri

pewnie zależy jak to jest zorganizowane, na jakiej zasadzie

pepe
@cri

trudno powiedzieć chyba, nie znalazłem jakichś informacji na ten temat niestety

MST

Jaki jest stosunek firmy do ludzi ktorzy ulegli wypadkom w pracy?

Kleopatra
@MST

Jak to często bywa w dużych firmach aby łatwiej rozróżniać techników przypisuje się im numery. Przecież (usunięte przez administratora) może być kilku, natomiast numer 113 jest zaraz za 112 a przed 114. Więc jeśli numer uległ wypadkowi to przenosi się go z koszyka aktywny, do koszyka czasowo nieaktywny. Wtedy ów numer spokojnie może sobie wracać do zdrowia, bez zmartwień, że ktoś omyłkowo może zadzwonić i zaproponować szkolenie. Działa to oczywiście w 2 strony można od numeru nie odebrać telefonu, bo i po co. Czas to pieniądz a nie można go tracić na pogaduszki z kimś kto tych pieniędzy nie generuje

Ucho
@MST

Zazwyczaj wypadki probuje się ukryć i musisz radzić sobie sam.

Małgorzata

A robią jakieś szkolenia na to stanowisko?

Miks

może czas się trochę ogarnąć a nie wypisywać takie...

Miks

a szkoda nawet strzępić język na was

hm

Przykre, że miałeś takie doświadczenia życiowe, że teraz masz takie podejście. Powodzenia Ale czemu w takim razie nie zmienisz pracy, skoro tak ci tutaj źle?

Dawid

Czy wszystkie firmy ze Szczecina mają strasznie niskie standardy czy tylko wasza?

Faraon
@Dawid

FW wyznacza poziom do do ktorego inni daza

Miła rozmowa online. Pani opowiada gdzie można pojechać i jakie są najbliższe perspektywy zarobków. No i jak to tam wszystko funkcjonuje w firmie, podpowiada również co i jak załatwić

Standard. Co się robiło w poprzednich pracach, co się potrafi, jak idzie praca z ludźmi. Dlaczego chciałoby się pracować w tej firmie. Pogadanie trochę po angielsku do oceny. Parę pytań technicznych- takich podstawowych

W jakich miejscach prowadzone są prace? Jakie rotacje?

@Kandydat

Zazwyczaj prace sa prowadzone w turbinach wiatrowych :) Jezeli chodzi o kraje, to glownie Europa: Skandynawia, Niemcy, Holandia, Austria, Polska itd. Nie ma klasycznego zestawu, czasem jest Chorwacja, czasem Wlochy, czasem Tajwan albo Urugwaj. O rotacje byly juz pytania.

@WEC

i tam gdzie potrzeba tam wysyłają tak?

ughhhh
@ned

Nie, tam gdzie nie potrzeba...

@ughhhh

raczej miałem na myśli czy ma się wpływ na kierunek jak jest kilka w jednym czasie...

Wyjadacz
@WEC

Normalnie to 6 tygodni, chyba ze bedziesz miec jakis wypadek, wtedy wyjazd w ten Sam dzien. W dobrym Tonie jest podpisac dokument w ktorym uznasz swoja wine

ughhh
@ned

Jeśli chodzi ci o to, czy to ty sobie wybierasz, to nie

okej, o to chodziło

dzięki

@ughhh

ale ten sarkazm był zbędny

ughhh

nie jestem z biura, ale oczywiście wiesz lepiej ... i gdzie tam pogardę widzisz, jakie pytanie taka odpowiedź

Tymbo
@ughhh

Nie pierwszy raz ludzie dopisują jakieś teorie spiskowe, spoko.

Nicki

Od czego zależy czy się jeździ z projektu na projekt? Czy 2 tyg przerwy między jednym a drugim jest zawsze?

boner

pracowałem w FW okolo roku, dobrze mi sie trafiło bo pracowałem na szwedzkiej umowie gdzie bylo zamiast 10 ponad 17 euro i to byly w miare okej pieniadze na polskie standardy. Jesli juz porownac płace do wykonywanej ciezkiej fizycznej pracy z niebezpieczenstwem to uwazam, że to bylo bardzo mało, a co dopiero te 10euro... W teamach panuje (usunięte przez administratora), czasem niewazne jak dobrze cos robisz(usunięte przez administratora)Jako pracownik nie dostajesz żadnych szkoleń poza tymi ktore musisz miec aby legalnie pracowac (i to nie zawsze). Zaczynając prace na pierwszej turbinie nikt mnie w nic nie wprowadził, wyslali mi manuala na telefon i kazali robic, majac przy okazji pretensje ze wykonuje robote tak wolno..(usunięte przez administratora) Dla biura najlepszy technik to taki ktory jest ciagle na projekcie, czasami wysyłają z projektu na projekt, a jak sie nie chcesz zgodzic to sie obrażają i nigdzie nie wysyłają, tym sposobem przez ostatnie pol roku pracy w tej firmie bylem 5 DNI W DOMU

Waldemar

Ej, no bez przesady. Na pytanie kiedy w końcu pojadę na projekt, to pani z biura grzecznie odpowiedziała, przecież pan jest przedsiębiorcą, nikt Panu nie zabrania zarabiać pieniędzy. Z konta zniknęły pieniądze na wniosek norweskiego urzędu skarbowego, no cóż odpowiedź była " my ze swojej strony zrobiliśmy wszystko jak należy". Więc proszę nie szkalować ludzi z biura. Gdyby było tak jak opisujesz to bym nie uzyskał grzecznych merytorycznych odpowiedzi.

Zenon

Witam czy ktoś się wypowie jakie stawki i dieta są w tej firmie doświadczenie 2 lata na turbinach ???

Ucho
@Zenon

2 lata doświadczenia i pchasz sie do Fairwindu? Diet nie ma.

moon
@Ucho

całkiem nie ma? bo niżej było, że zależy i już nie wiem...

@moon

Są diety jak nie masz śniadania w hotelu.

moon

dzięki

@WEC

Dieta w skandynawi to 50€ niemxy 35€a ty te 5 € śmiesz nazywać dieta ? Wstydu nie masz.

@Andrzej

Wow, to skąd taka różnica? Przecież to jest przepaść!

Wiatrak
@Zenon

Codziennie dostajesz +15€ Do wyplaty to jest twoja dieta.

@Wiatrak

Dostajesz ? Fw cos daje ? I niby za co ? Raczej to wysyla ludziom wezwania do zaplaty I refaktury.

tom
@Andrzej

Napisał wyraźnie za co przecież

Natan

Czy zawsze projekt trwa 6 tygodni? Czy można wrócić wcześniej?

@Natan

Klasyczna rotacja to 6 na 2. Trafiaja sie projekty gdzie moze byc inna, typu 3 na 1 lub 4 na 2, ale w wiekszosci przypadkow to 6 na 2. Kwestia zjechania wczesniej to jest juz zalezna od projektu, ilosci osob na projekcie, itp itd.

pikobel
@WEC

czyli jak jest dużo osób na projekcie to jest szansa na zjechanie wcześniej?

raff
@pikobel

Napisał, że to nie takie zerojedynkowe i zależy. Może być i taka szansa.

pikobel
@raff

okej, okej, ja tak dla pewności dopytałem

tenet

Dzień dobry. Praca jako technik (kandydat). Czy oprócz płacy podstawowej są jakieś "diety"? (za wyjazdy za granicę na projekty)

@tenet

Jak są śniadania w hotelu to bez diety, jeśli ich brak to 5€ za dzień(od pon do ndz)

volt
@Technik

Całkiem spoko, a długo tu pracowałeś?

@volt

2 lata

@volt

2 lata

Andrej
@Technik

Jak jest na stronie ta oferta gdzie można aplikować to ona jest jakby otwarta bez daty?

Andrej
@Technik

Chodzi mi o aktualność bo tak teraz sprawdzam akurat i się zastanawiam

Mikko
@Andrej

Jak wisi to powiedziałbym, że aktualna

A8
@Technik

Cześć, jak to bez diet ? Pracowalem w kilku firmach i diety zawsze sa minus sniadanie w hotelu. Prosze o wyjasnienie,?

@A8

Jak zadzwonisz do biura to na pewno wszystko ci wyjaśnią

@A8

Normalnie, czego nie rozumiesz?

Justyna
@Technik

Diety to wszędzie chyba wylicza się tak samo, co nie? To jak on mógł niby mieć inaczej?

egg
@Justyna

Skąd wiesz, jak to wygląda w Fairwindzie na stanowisku Technika, pracujesz jako Technik?

Technik

Niemożliwe, jak będą potrzebować ludzi to Cię wyślą. A jakie szkolenia masz?

rain

Ile razy można powtarzać, że to praca sezonowa i wszystko zależy od tego kiedy rusza dany projekt etc. To, że się przekłada, to nic zaskakującego, zdarza się i tak. Tak jak osoba wyżej mówi - wyślą cię, jak nastąpi potrzeba, ale to nie tak, że cię zostawili całkiem na lodzie, jakby się kontakt urwał, to rozumiem... Przy czym, skąd wiesz kto pisze opinie? Skoro jak sam mówisz nie pracujesz jeszcze tutaj technicznie rzecz biorąc?

Juras
@rain

Bo technicy o tej godzinie są w robocie

RON

Ja tez siedzę w domu bez roboty bo wszystko odkładają i na nowo obiecują gdybym wiedział ze otworze działalność żeby nie generować żadnych dochodów albo zarobić marne 4000 tysiące jako technik to miał bym to w poważaniu. Teraz jestem jak (usunięte przez administratora) uwiązany umową i bez roboty

Fifi

Każdą umowę można rozwiązać, a lojalki działają w 2 strony zawsze. Jeśli oni nie dają Ci pracy, to możesz zawijać. Obietnicami rodziny nie nakarmisz.

Natan

Czy projekt zawsze trwa 6 tygodni? Czy można wrócić wcześniej?

Jak wygląda proces rekrutacji do biura? Bardzo wymagająca rozmowa? Aplikuję na asystenta biurowego.

regus
@Ania

Na asystenta raczej nie będą jakoś nadmiernie maglować. Na pewno nie tak jak na stanowiska specjalistyczne (chociaż ja swojej źle nie wspominam - pytań było sporo, ale wszystkie konkretne i na temat, a nie na zasadzie "jakim rodzajem pieczywa byś był, gdybyś na jeden dzień zamienił się w chleb" i wyciąganie wniosków na temat tego jakim pracownikiem jesteś na tej podstawie

Ktos

W jaki sposób jest sprawdzamy język? Możesz podpowiedzieć o co pytają?

@Ktos

Najpewniej za pomocą jakiejś konwersacji. Chyba, że testy dają?

gor

Jak dobrze trzeba znać język na wyjazdach? Idzie się dogadać przy takiej podstawowej znajomości?

condo
@gor

ja jakimś orłem nie jestem i nie miałem problemu, podstawy powinny wystarczyć, ale mówię za siebie tylko

@condo

Spoko, dzięki, zawsze jakaś opinia.

@condo

Jak ktoś jeszcze coś powie to poczytam chętnie.

Rybosz
@gor

no ale co ci mamy powiedzieć? czy się dogadasz? skąd mamy wiedzieć?

@Rybosz

Raczej o jakimś waszym doświadczeniu myślałem

@gor

Będziesz od każdego zbierał i statystyki wyciągał? prawdopodobnie każdy ci to samo powie

Jo

Ludzie uciekać nie oglądać się wielka dziura w ziemi. Zero szacunku do ludzi młodych ludzi gnębią wyzywają bo to przecież polski fachowiec zadzi i nikt mu błędów nie będzie wytykał. Polska zeczywistosc (usunięte przez administratora) o wysokiej skali.

Jal

Jak wygląda umowa tutaj? Można liczyć na umowe o prace czy jakoś inaczej?

odp2
@Jal

Zależy o jakie stanowisko Ci chodzi. Technicy zatrudniają się w ramach umowy B2B no a w biurze ludzie są na umowie o pracę.

Ongi
@Jal

Jako technik nie, pomyśl trochę jakby miało to być zorganizowane, to praca na kontraktach. Tylko na działalność, koniec kropka. W biurze mają pewnie uopy.

@Ongi

myślałem o biurze właśnie i wolałem się upewnić, ale spoko następnym razem pomyślę jeszcze trzy razy zanim coś napiszę tak, żeby była jasność

@Jal

Jeszcze zaryzykuje i zapytam, co mi tam. W firmie ogólnie ludzie są spoko?

Ongi
@Jal

Do odważnych świat należy.

@Jal

Ciężko tak uśredniać, ale moim zdaniem tak

@Jal

W biurze atmosfera w porządku. Ale nie jestem w stanie się wypowiadać o relacji z każdym pracownikiem...

@Woo

Nie oczekuję tego, spokojnie, nie bez powodu używam słowa "ogólnie" ;)

Dzięki

@Woo

To wiadomo, aż tak nie wymagam. Pewnie między niektórymi bardziej zgrzyta a między innymi dobrze się układa, norma.

Grzech
@Jal

A Przyjmują teraz do biura na jakieś stanowiska?

Maciek
@Grzech

było kilka ogłoszeń jak ostatnio patrzylem, na pewno do kadr i płac, do administracji i na księgowego, innych nie pamiętam, ale zajrzyj sobie na pracuj.pl, bo troche ich tam bylo

ABC
@Grzech

Zgadza się.

Okoń
@ABC

A do biura na stanowisko administracyjne jest potrzebne duże doświadczenie? Czy przy rekrutacji jakoś są sprawdzane skillsy językowe? Bo mnie coś takiego stresuje i połowy słówek zapominam...

Xez
@Okoń

Nie odpowiem Ci w ten sposób, musisz określić jakie stanowisko chcesz objąć, bo jest ich kilka i są różne wymogi, nie takie same do wszystkiego.

Okoń
@Xez

Junior Finance Specialist mnie interesuje najbardziej, tak bardzo enigmatycznie jest napisane o tym doświadczeniu i języku. Dlatego chciałem się podpytać tutaj, może ktoś będzie się bardziej orientował.

Gundam
@Okoń

Raczej celują w specjalistów.

Gundam
@Okoń

A język to must have. Jak masz problem z zapominaniem podstawowego słownictwa, to to może nie być odpowiednie miejsce dla ciebie.

fix
@Okoń

Pro tip: jeżeli nazwa stanowiska jest po angielsku masz niemal stuprocentową pewność, że trzeba będzie na nim znać język ;)

rom
@fix

Napewno zniechęca jak się nie umie.

W porządku ? kpina.

Woo

Dlaczego kpina? Piszę o sobie. Mi jest w porządku. Tobie nie musi. Nie znaczy to, że ja zmyślam, po prostu przedstawiam swoja perspektywę. Ot cała filozofia.

Poldek
@Gundam

Przy rekrutacji sprawdzają język w jakimś teście czy podczas rozmowy?

oldi
@Poldek

podejrzewam, że mogą jeśli takie mają wymaganie

hellos
@Poldek

Na pewno w jakiś sposób zweryfikują jego znajomość

kyle

czy w trakcie pracy można też liczyć na jakieś dodatkowe szkolenia?

@kyle

oczywiście nie mam na myśli tych wprowadzających

Bodek
@kyle

W ofercie widziałem "szkolenia branżowe" o to ci chodzi? Jak napisali to pewnie są.

@Bodek

czyli coś jest, a ktoś wie może jak to wygląda?

pacza
@kyle

związane z twoim stanowiskiem, nic innego tam raczej nie będzie

@kyle

Tak. Są szkolenia za granicą dla naprawdę dobrych pracowników. Mowa tu oczywiście poza tymi podstawowymi, które każdy musi przejść.

@rain

Tzn czymś się trzeba wyróżniać tak?

@kyle

No tak, to wynika z mojej wypowiedzi.

No dobra, ale czym?

@kyle

Nie ma jakichś konkretnym wytycznych. Masz być po prostu dobry i rokować

No okej, rozumiem

@rain

A ty może miałeś okazję? Jeśli tak to opiszesz na jakich to zasadach?

Fifi
@kyle

Pilem wódke z Kim trzeba, donosilem na kolegow, pisalem na linkedin pod postami managerow, ze SA super.

Middison

Pare osób już pisało o zarobkach techników, a jak z zarobkami w biurze? Średnia krajowa, czy można liczyć na coś więcej? Jest możliwość zarobienia więcej jak 3-4 tys?

Opp
@Middison

Prawie 2 lata pracy a podwyżki 0 zł - wg managera nie ma kasy na podwyżki. 2 lata za mniej niż na kasie w dyskoncie.

@Middison

4 tys to po paru latach. Pracownicy biurowi są dla firmy dodatkowym, zbędnym kosztem.

Czy na stanowisku technika na instalację bądź serwis czy praca jest przez cały rok ?

@Kandydat

A to nie jest tak, że wszyscy technicy pracują tu sezonowo?

@monki

Tak przynajmniej po przejrzeniu forum mi się wydaje, ale to może jakiś pracownik tu podpowie jeszcze

@monki

Tak, to praca stricte sezonowa.

@monki

Teraz jest dobry moment na aplikowanie jak się ktoś zastanawia, bo wszystko rusza. Są oferty.

@Leo

Przez ich stronę czy są jeszcze jakieś inne miejsca?

eno
@monki

A co ci za różnica na jakiej stronie będziesz aplikować?

Majson
@Kandydat

Czyli może być tak, że np. 3 miesiące nie ma pracy i się siedzi na B2B i tylko się ZUS płaci?

@Majson

chyba wyraźnie zostało napisane, że to praca sezonowa, więc są przestoje

Elo

No nie do końca, ja pracuje na instalacji i od 3 lat nie miałem przestoju

Zostaw merytoryczną opinię o FairWind Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w FairWind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FairWind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 204.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FairWind Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FairWind Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w FairWind Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FairWind Sp. z o.o.