FairWind Sp. z o.o.

Opinie o FairWind Sp. z o.o.

Jak to wygląda z pracą w okresie od października do powiedzmy lutego, jest praca czy raczej trzeba nastawić się na przestój i mieć odłożone jakieś pieniądze

wiatrak
@Marek

lepiej mieć odłożone bo w zimie są przestoje

turq
@Marek

tzw. przestoj, ale taka specyfika... mocny zarobek w sezonie i potem wolne jakis czas mi tak bardzo pasuje

nord
@turq

no dokładnie, kwestia przyzwyczajenia, ale fakt taka branża, mi też to pasuje

Koksownik
@Marek

tak, nastawiaj sie na prace w cieplejszym okresie

Boa
@Koksownik

tzn jakie masz miesiace na mysli?

@turq

Ale w sezonie jaki jest ten zarobek, np. w skali miesiąca, że zimą można mieć wolne? Pytanie uważam za zasadne przy 18-procentowej inflacji... I pewnie od poniedziałku ceny w sklepach znów skoczą.

aleso
@Monika

no pytanie zasadne ale to zależy jak sobie osobiście finansami rozporządzasz...

Sztefen
@Monika

Na poczatek masz stawkę 10 euro brutto, przepracujesz około 180-260 godzin w miesiącu. Oczywiscie jak nie ma żadnego przestoju, to zarobisz około 8.5k 10k. Do zaplaty ZUS i podatek (zależy od wybranego sposobu od 5.5% do 19%). Czyli zostaje 6-8k, ewaluację masz w teorii co pół roku. Czyli wyjdzie że pracujesz 8-9 miesięcy za jakieś 100-120k brutto. Czy warto? Każdy może policzyć.

nowy
@Sztefen

wydaje się to w porządku, dzięki za konkrety

Danuta
@Sztefen

A te przestoje to wiadomo wcześniej w jakich terminach będą? Piszecie, że w zimnych miesiącach ale z pogodą to różnie jest. Łatwiej coś zaplanować wtedy.

@Danuta

wiadomo kiedy są i nie w zimnych miesiącach tylko ZIMOWYCH czyli mniej więcej w czasie astronomicznej zimy, to dość znacząca różnica... sezon na pracę to od wiosny do jesieni. zimą niezależnie jaka jest pogoda u nas, to prace raczej stoją

dawid

prawidziwa stawka

Szymon

Szkolenie na Turbinę, jest od razu po szkoleniu GWO ?

@Szymon

Roboty pod turbiny uczysz się na turbinach. Później masz różnego rodzaju szkolenia podnoszące Twoją wiedzę i kwalifikacje.

Odp

GWO to podstawa. Bez tego nie masz roboty w polu.

Jotka
@Odp

a ile schodzi czasu na GWO?

@Jotka

Cztery dni. Jeżeli masz więcej pytań tego typu, proponuję zrobić przegląd tego forum. Dużo pytań się powiela.

Szymon

Czyli, po szkoleniu GWO wyjeżdzasz na projekt ?

hugo
@Szymon

Szymon, Paweł, Przemek, Seba, czemu to samo pytanie zostało zadane 4 razy pod różnymi Nickami?

X
@hugo

no i co z tego skoro pod żadnym nie dostał odpowiedzi.

WEC
@X

Po szkoleniu GWO, ktore jest podstawowym zestawem szkolen do pracy i przebywaniu w ogole w turbinie, mozesz jechac na projekt. Sa klienci, ktorzy wymagaja dodatkowych szkolen, aby pracowac na ich turbinach (Siemens, Vestas, GE, Enercon), wtedy wysylaja nas na te dodatkowe kursy. Ale czy we wtorek konczysz GWO, a w srode jedziesz na projekt to raczej nie, duzo zmiennych jest.

Jotka
@WEC

a da się jakoś uśrednić ile to trwa od zakończenia GWO do rozpoczęcia pracy?

HEX

Trzeba znać języki obce w tej pracy?

HEX

A weryfikują to jakoś podczas rekrutacji? Jakiś test, czy co?

HEX

Bo dogadać się dogadam, w takim życiu codziennym względnie bezproblemowo, ale jakby mnie mieli zacząć odpytywać na wyrywki, to średnio to widzę

gwidon
@HEX

a co to znaczy na wyrywki przepraszam? bo tak niezbyt rozumiem

Magdalena
@HEX

A jakie stanowisko? Na stronie jest oferta na Business Development Manager i piszą, że wymagają bardzo dobrego angielskiego. Ciekawe o jaki konkretnie poziom chodzi?

sd
@Magdalena

płynny angielski, taki żebyś mogła załatwić wszystkie sprawy zawodowe plus normalnie rozmawiała o zwykłych rzeczach

Lofi
@Magdalena

Z reguły jak sama nazwiska stanowiska jest angielska, to znaczy, że wymagają pełnej komunikatywności. Taki luźny wniosek z moich doświadczeń

Danuta
@Lofi

Coś w tym chyba jest. Pytali tu już wcześniej ale bez odpowiedzi - na rozmowie kwalifikacyjnej jest test wiedzy czy tylko rozmowa po angielsku z rekruterem?

@Danuta

W zależności od stanowiska, na które aplikujesz. Ale głównie jest to rozmowa.

Miła rozmowa online. Pani opowiada gdzie można pojechać i jakie są najbliższe perspektywy zarobków. No i jak to tam wszystko funkcjonuje w firmie, podpowiada również co i jak załatwić

Standard. Co się robiło w poprzednich pracach, co się potrafi, jak idzie praca z ludźmi. Dlaczego chciałoby się pracować w tej firmie. Pogadanie trochę po angielsku do oceny. Parę pytań technicznych- takich podstawowych

Janusz21

Czy ciężko jest zaliczyć szkolenie GWO ?

@Janusz21

Zdasz spokojnie. Chyba, że trafisz na instruktora, który będzie Cię gnębił.

@Janusz21

co to szkolenie GWO?

Czesław
@Odp

A powiedz mi, jak to potem wyglada szkolenie typowo pod turbinę ?

@Odp

A jak wyglada szkolenie typowo pod turbinę ? Ciężko jest ?

@Paweł

To zależy. Jak trafisz do fajnego centrum, to będzie przygoda. Trochę się spocisz, trochę pogasisz "pożary", pocwiczysz pierwszą pomoc (moj ulubiony moduł) i nauczysz się, jak nie zrobić sobie krzywdy przy recznym przemieszczaniu ładunków/ciężarów

@HEX

Wpisz sobie to pytanie w google. A na forum też było poruszane wiele razy.

Sławek
@Odp

To od razu jedziesz na szkolenie na turbinę ? Czy to trzeba tez czekać ?

@Sławek

To zależy. Wszystkiego dowiesz się od rekrutera w firmie, z którą będziesz chciał współpracować. Na rozmowie nie bój się pytać. Po to są, żeby rozwiać Twoje wątpliwości.

abcde
@Odp

dokładnie, nie ma co się czaić, tylko wprost pytać, bo po to są te rozmowy rekrutacyjne

Seba

Jak to jest ? Kończysz szkolenie GWO i od razu jedziesz na projekt ? I za szkolenie i przejazdy płaca w ostatni dzień kursu ?

Szymon

Jak wyglada przypisanie Pod jakaś turbinę ? Tez trzeba z kimś przeprowadzać rozmowę ? Jeśli tak to jak to wyglada ?

A jak wyglada szkolenie typowo pod turbinę ? I co jeśli nie zdasz szkolenia gwo ?

Luigi

i jeszcze jedno pytanie, wypłata w PLN czy euro? gdzieś tu widziałem wątek na ten temat ale nie umiem teraz znaleźć

zarabia się tutaj w Euro

@Mbmi

to chyba lepiej, nie? jak myślisz?

@Luigi

znaczy no, co kto lubi, ale wystarczy spojrzeć na przelicznik, żeby wiedzieć co się bardziej opłaca. jak zamierzasz dalej mieszkać w Polsce i tutaj wydawać zarobione pieniądze, no to logicznie, że się opyla dużo bardziej

Luigi

jest praca nocna? jeśli tak to jaki dodatek przysługuje za nią?

@Luigi

zdarza się choć nie jest to reguła, czasami trzeba zostać do nocy coś dokończyć i jest dodatek +4e/h w nocy. tak przynajmniej było za moich czasów, coś mogło się zmienić, nie wiem

@Mbmi

o okej no dobre by to było

task

praca na offshore? pracował ktoś tak, podobno trudna? jakieś opinie poprosze

Farbka
@task

Jest takie stanowisko?

@Farbka

no jest, dlatego pytam... piszą o tym na stronie swojej

Justyna
@Farbka

może o jakiś dział chodziło czy coś? jakie wszystkie w razie czego tu macie i na których są najkorzystniejsze warunki?

Farbka
@Justyna

Juz wyczytalem ze jest takie stanowisko, ale to nie dla mnie juz

Boss
@Justyna

generalnie to z tego co mi wiadomo to jest onshore i offshore czyli prace instalacyjne na lądzie i morzu i do tego dział serwisowania

Fill
@Boss

To juz wyzsze kwalifikacje na prawde trzeba, zgadza sie?

@Fill

Tak, trzeba mieć skilla, bo to są najtrudniejsze projekty. Ale i najlepiej płatne, co jest logiczne, bo jednak wymagają więcej. Ale naturszczyków co dopiero liznęli tematu na offa nie wyślą.

@Fill

Ale i tak najwięcej projektów jest na lądzie

@moth

byłeś na takim projekcie? jak było? i czy często wysyłają na takie?

teki

a w przyszłości planujesz czy raczej nie?

teki

a kogo wysyłają? ile trzeba przerobić? i to się sam zgłaszasz czy oni cię typują?

@teki

Nie, po pierwsze, to już tu nie pracuję, jak widać po statusie, po drugie to nie sam pracownik siebie oddelegowuje, tylko firma jego.

@moth

a no fakt.. sory nie popatrzyłem

@moth

jasne, że firma zleca, bardziej mi chodziło o to kogo biorą, ile trzeba przepracować, żeby mieć taką możliwość, wiesz jakie kryteria trzeba spełnić, ale to nie będziesz wiedział pewnie, to może jeszcze ktoś opowie coś więcej o szczegółach??

@teki

Moim zdaniem to nie jest coś, czym musisz się interesować jeszcze będąc kandydatem. Swoje musisz przepracować najpierw i trzymać naprawdę dobry poziom, żeby wzięli pod uwagę. Najpierw się zatrudnij, szkolenia przejdź, popracuj trochę.

Muminos

Ile trwają takie szkolenia od zera, dla zielonego w temacie? Wystarczająco, żeby wszystko załapać?

@Muminos

Poczytaj sobie to forum. Dowiesz się, że masz kilka dni szkolenia podstawowego (GWO), a potem jedziesz na robotę, i tam uczysz się właściwej pracy na turbinach.

ok
@Muminos

no raczej czy wystarczająco, to nikt ci nie powie, bo to sprawa indywidualna, ale no każdy miał tak samo, więc powinno być ok, poza tym w robocie na bieżąco się będziesz uczył co i jak

Muminos
@Odp

Rozumiem ze przezywales to samo?

@Muminos

Dokładnie. Ale trochę czytałem i nawiązałem parę kontaktów. Musisz rozpocząć pracę, a wtedy wszystko będzie jasne.

@Odp

a jak ci się ogólnie pracowało? gdzie najlepiej jakie warunki..?

@rado

To zależy. Fajnie jak jedziesz do hotelu i masz chociaż śniadania ????, z drugiej strony fajnie jak masz blisko robotę, i fajnie jak to nie jest Finlandia zimą ????. A roboty się nauczysz, potem jakiś d level, i z górki ???? Ale praca jest ciężka w każdym teamie. Nie ważne czy czyscisz, jesteś na groundzie, topie, cable team, zwrotach, czy gdziekolwiek... Robota jest ciężka, po 10+ h, w zasadzie w każdych warunkach pogodowych (oprócz silnego wiatru i burzy).

@Odp

okej, czyli różnie może być, ale nie jest to dla mnie zaskoczeniem akurat, że leżenia nie będzie, a powiedz mi na początek który team byłby dobry, bo to rozumiem jesteś w jednym cały czas czy się jakoś zmieniacie?

@Odp

w ogóle to są tu jakieś awanse czy raczej nie bardzo? takie na inne stanowisko albo wyżej?

@rado

W swoim czasie będziesz miał szansę posmakować każdej roboty. A na leżenie faktycznie nie ma co liczyć... Chyba, że na standby

@rado

Po pewnym czasie będziesz wiedział, co chcesz robić. I może szefostwo Ci to umożliwi. Naturalnie będziesz musiał pracować w różnych zespołach niejako do pomocy. A wyżej... No cóż, popracujesz parę lat, to zobaczysz czy warto pchać się wyżej, i czy się to uda...

@Odp

no to jasne, czas pokaże, wiesz co ogólnie to dzięki za odpowiedzi, bo serio pomocne są, ja pewnie po nowym roku coś będę pytał czy mają jakieś przyjęcia, także zobaczymy co z tego wyjdzie

@Odp

jeszcze jedno, pamiętasz może jak tu wyglądają rekrutacje? bo dobrze by było coś wiedzieć wcześniej, jak się przygotować czy coś..

@rado

Ja akurat miałem tylko rozmowę bez dnia testowego. Z racji doświadczenia i wykształcenia podarowali sobie ten dzień testów. Ale na rozmowie spodziewaj się angielskiego. To bardzo ważny element tej pracy. Wszystkie narzędzia i urządzenia nazywamy po angielsku, a w zespołach mieszanych musisz się jakoś dogadać. Ten temat był już tutaj wałkowany wielokrotnie. Jeżeli chcesz zacząć pracę na turbinach, to po prostu składaj papiery i czekaj na odzew. Powodzenia!

Pracował ktoś tutaj jako trener techniczny?

membo
@5252

to jakaś osoba szkoląca nowych pracownikow?

@membo

No tak

polko
@5252

a co konkretnie byś chciał wiedzieć?

polko
@5252

co prawda to akurat nie moje stanowisko, ale jak masz jakieś ogólne pytania to może coś pomogę

@polko

To pierwsze pytanie jest takie, czy trener też pracuje sezonowo, czy jest to już praca całoroczna?

@polko

A drugie o warunki, więc tu raczej nie pomożesz, skoro sam nie pracujesz na tym stanowisku

@5252

podbijam pytanie, jak to wygląda w praktyce?

Fifi
@znajomy

Nikt nic? nie pracuje nikt na tym stanowisku z osob na forum?

grad
@Fifi

na to wygląda że nie, może to nowe stanowisko

morfina
@grad

chyba latwiej o odpowiedz od osob ze stanoiwsk na ktorych jest wiecej osob po prostu

Łukasz

Witam Szukam osób pracujących lub które pracowały jako technik w FW . Jestem zainteresowany tą pracą i mam kilka pytań. Pozdrawiam

Co byś chciał wiedzieć?

@Technik

Czy rzeczywiście jest to ciężka praca tzn w jakim sensie ? Pomijam warunki pogodowe.Jakie przykładowe zadania są do wykonania przez takiego technika ? Są to prace w grupie czy indywidualne?Jeżeli są przestoje w projektach to na jak długo?

@Łukasz

a to są jakieś oferty pracy na to stanowisko teraz? nie widziałem za bardzo..

@Łukasz

też się dołączam do pytań, jak to wygląda tak na co dzień? jakie typy zadań są do ogarnięcia?

@Nicko

Podobno tak , od stycznia -lutego mają byc jakieś projekty tak mi powiedziała Pani z HR ale oferty są.

posiłek
@Łukasz

a tak przez ciekawość to wyżywienie to każdy w swoim zakresie ogarnia czy np jest jakiś posiłek przez nich ogarniany?

@Nicko

Poszukaj na OLX, jest tego trochę

@Odp

dzięki wielkie, dobrze wiedzieć, może akurat się uda

@Łukasz

Łukasz, a ty na co aplikujesz, jeśli można zapytać?

Mentor

ktoś mógłby napisać parę słów o pracy jako trener techniczny? bo rozumiem, że w głównej mierze to prowadzenie szkoleń i tu moje pytanie: te szkolenia trzeba prowadzić wyłącznie po angielsku czy zdarza się też po polsku?

Mentor
@Mentor

te szkolenia są skierowane głównie do nowych pracowników czy do obecnych też? z góry dzięki za odpowiedzi

@Mentor

nie słyszałem nigdy o takiej pracy..., pracowałeś na takim stanowisku już kiedyś?

@Mentor

możesz przybliżyć na czym polega praca??

@zainteresowany

z tego co kojarzę to ta oferta jeszcze jest aktualna, to sobie poczytaj jakie są obowiązki na tym stanowisku, jak cię to interesuje

@Mentor

może ktoś z pracowników by odpowiedział, też chętnie poznam szczegóły

@znajomy

o super dziękuje w takim razie a ty gdzie sie wybierasz? bo widze że też jesteś kandydatem

@zainteresowany

trener techniczny mnie ciekawi... ale raczej uderzam na zwykłą. bo jeśli chodzi o miejsce to chyba jesteśmy wysłani nie ma tak że się wybiera ale no nie wiem

Zz

Witam. Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji. Nie mam doświadczenia, ale jaram się na tą pracę od dawna :D wcześniej myślałem, że trzeba do tego nie wiadomo jakie szkoły czy szkolenia. Mogę aplikować dopiero na wiosnę. Da się przewidzieć, czy będą wtedy też nabory? Nie powiem, zależy mi :)

@Zz

Witam, zapraszamy do aplikowania również na wiosnę https://fairwind.com/offer/technik-turbin-wiatrowych/

@FairWind Sp. z o.o.

Aktualnie pracuję na UoP i mam trzy miesiące wypowiedzenia. Czy szkolenie mogę zrobić w trakcie wypowiedzenia? Ile ono w ogóle trwa i ile mniej więcej będę musiał czekać na pierwszy wyjazd? Moje pytania motywuję tym, że zależy mi na ciągłości finansowej.

@Zz

ogólnie kodeks pracy nie zakazuje mieć dwóch umów o pracę jednocześnie, pytanie czy czasowo dasz radę wszystko ogarnąć i jak firma będzie się na to zapatrywać

@Arko

Dlatego właśnie chciałbym się dowiedzieć jak to mnie więcej czasowo wygląda. Ile czasu trwa szkolenie i w jakim czasie po jego zakończeniu mogę spodziewać się wyjazdu na projekt. Nie lubię siedzieć bezczynnie i nie zarabiać, zwłaszcza jak mam otworzyć działalność i płacić składki.

Młody12
@Zz

Niedługo fairwind wypuszcza pierwszy prom kosmiczny, może załapiesz się z misją na budowę wiatraków na Marsie.

@Zz

Aby odbyć szkolenia musisz mieć otwarta JDG( czyli w tym czasie już opłacać ZUS). Podstawowe szkolenie GWO trwa tydzień, jeśli trafisz na Siemens bądź Vestas dolicz kolejny tydzień szkoleń na BTT.

Swpasdn
@Młody12

Ty pewnie pierwszy w kolejce?

wojo
@Technik

dzięki, czyli troche to trwa

wojo
@Technik

a pytanie jak z tym angielskim, bo jest wymagany, podstawy wystarczą czy trzeba biegle już gadać?

skryty
@wojo

jak nie mają określonego konkretnie poziomu to raczej wystarczy znajomość ale dla własnego komfortu lepiej by było się podszkolić

WEC
@wojo

Angielski jest wymagany, poniewaz duzo szkolen jest w jezyku angielskim. Czasem pracuje sie z osobami nie z Polski, wiec i z nimi trzeba sie porozumiec. Dojazd do pracy (lotniska, kontrole na drodze), kontakt w hotelu lub z hostem mieszkania gdzie mieszkamy, dokumentacja i instrukcje na projekcie. O czym nie pomyslisz - to angielski gdzies wystepuje. Znam osoby, ktore jezyka nie znaja i jakos sobie radza, ale z angielskim na pewno jest duzo latwiej i mniej "kombinowania".

@WEC

Niektórzy to i po polsku się nie potrafią dobrze wysłowić a co dopiero po angielsku :)

pic
@skryty

składaj cv i zobaczysz czy się dostaniesz na rozmowe, potem będziesz się zastanawiał z językiem napewno na rekrutacji sprawdzą jak u ciebie z nim jest pewnie będą chcieli część rozmowy po angielsku ogarnąć ale to raczej bez zbytniej spiny

Młody12
@Swpasdn

Ja tam już nie pracuję, ale życzę ładnych widoków na planecie.

chrom01

Praca specyficzna, ale najlepiej isc się i przekonać. Dla mnie fajna, nie jest to taki typowy etat, tylko bardziej jest to powiazane z okresem wzmożonej aktywności firmy tj. wiosna-lato. Praca z pewnoscia nie jest monotonna i można sporo zobaczyć oprócz poza sama praca, tzn mam na myśli podroze po Europie w ramach pracy

Shin
@chrom01

W jakich krajach najczęściej są projekty? Czy nie ma zasady?

kumpel
@Shin

Ponoć bardzo różnie - od Skandynawii po Afrykę nawet, także jest różnorodnie

chinczyk
@kumpel

ciekawie, ciekawie.., a ile trwaja takie wyjazdy?

@kumpel

to wtedy wszystkie formalności, dokumenty itp. związane z tymi wyjazdami załatwia firma?

@chrom01

a to jeszcze pytanie czy w pln sie zarabia czy w euro?

@banan

Tak. Wszystko załatwia firma.

@banan

Zarabiasz w EUR

@chinczyk

pewnie w zależności od tego jak duży jest projekt, ale trzeba brać pod uwagę że to nie jest praca na etat więc tak konkret to chyba nie ma

dobra, dzięki

Arko

ktoś wie czy na rekrutacji są jakieś zadania do zrobienia?

Remm

Tak, są

Remm
@Arko

U mnie było zadanie w grupach, takie typowo manualne

@Remm

a na czym mniej więcej polegało, możesz powiedzieć?

dudek
@Arko

Powinieneś się spodziewać jakiegoś zadanka na weryfikajce

@dudek

no wiem, to już mi kolega wyżej powiedział. pytanie brzmi, co się na nim wykonywało.

@dudek

u ciebie jak było z tym?

Academy

hej widziałem ofertę dla studentów w European Wind Academy, chciałem się zorientować bardziej czy to jest forma stażu/ praktyk, czy już normalne zatrudnienie po prostu ze statusem studenta? ewentualnie na jakiej umowie by się pracowało

Luw
@Academy

też się chętnie dowiem, podbijam

Najdżel
@Academy

o jaką ofertę pytasz?

Luasz

Witam, mam pytanko jak wygląda realna miesięczna pensja na łapkę? Pracuje w niemieckiej firmie przy sieci trakcyjnej która wszystko opłaca, składki itd, na łapke mam ok 3,500 w systemie 9 dni dzień w dzień na 4 dni wolnego w Pl, pytanie czy sobie nie pogorsze :| jedynie atmosfere polepsze bo praca z samymi Niemcami jest.....

@Luasz

3500 euro? Jak tak to sobie pogorszysz (przynajmniej na początku). I musisz założyć firmę. Zastanów się czy to Ci się opłaca. A roboty jest od groma. Nawalisz godzin, firma zapłaci za przelot i dach nad głową. Reszta jest po Twojej stronie.

Zostaw merytoryczną opinię o FairWind Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w FairWind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FairWind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 205.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FairWind Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FairWind Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w FairWind Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FairWind Sp. z o.o.