Maro Fabryka Mebli Biurowych

Komorniki

Ocena pracodawcy 4/6

na podstawie 185 ocen.

Opinie o Maro Fabryka Mebli Biurowych

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Maro Fabryka Mebli Biurowych

Tonik

Zastanawiam się nad przyczynami takiej ciszy na forum? Jest tak dobrze czy raczej źle?

Paulina

Jaki system pracy obowiązuje w Maro Fabryka Mebli Biurowych? Czy pracując możemy liczyć na stałe godziny pracy? Często pracodawcy firm zajmujących się produkcją decydują się na pracę w systemie zmianowym. Jak wygląda sytuacja w tej firmie?

Pracownik

@neutralny Być może nie wszystko jest tak jak byśmy sobie życzyli ale nie ma idealnych firm. Uważam, że atmosfera jest bardzo dobra i przynajmniej praca dużo przyjemniejsza. Sądzę, że jeśli jest coś nie po myśli władz to z pewnością zmienią. Ja mam swoją pracę i robię swoje.

Szukasz pracy?

Olo

Cześć, na jakie zarobki mogą liczyć konstruktorzy-technolodzy?. Chodzi mi o podstawę stałą. Pozdrawiam,

Olo

Cześć, na jakie zarobki mogą liczyć konstruktorzy-technolodzy?. Chodzi mi o podstawę stałą. Pozdrawiam,

P.

Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji , napisze ktoś może ile zmian, jakie godziny pracy w dziale produkcji? Pozdrawiam .

Lorenzo

Chyba musi być pracownikom dobrze w tej firmie ponieważ kilka miesięcy nikt nie pisał. To dobrze , że dzieje się dobrze ale nowi chcieliby czasami poczytać coś o firmie jak szukają pracy. Słyszałem nie tak dawno o Maro sporo dobrych opinii , to fajnie.

neutralny

Jedną z niewielu rzeczy, na które nie można narzekać w MARO jest atmosfera tworzona przez pracowników. Sama firma, sposób zarządzania i podejścia do pracownika pozostawia wiele do życzenia - zupełnie niejasny system wynagradzadnia tzn. praca w oparciu o podstawę i "tzw. premię uznaniową "( nawet dla pracowników niezatrudnionych w oparciu o system motywacyjny zależny od sprzedaży) co skutkuje tym, że nigdy nie wiesz jaką wypłatę dostaniesz, na dodatek nikt Ci nie wyjaśnia dlaczego w tym miesiącu tyle, a w kolejnym mniej. Brak benefitów pracowniczych tj. np. ubezpieczenie grupowe czy opieka zdrowotna. Fundusz socjalny to pieniądze przyznawane jako premia na Boże Narodzenie odciągana w kolejnych dwóch wypłątach w nowym roku (z tej część "premia uznaniowa"). Bardzo sztywny czas pracy - w biurze praca w godzinach 8.30 - 17.00, 45 min przerwy (czyli dostaje się dodatkowe 30 min przerwy i codziennie się je "odparcowuje"). Dział konstrukcji wcześniej zaczyna - dłużej pracuje. Brak płatnych nadgodzin. Brak możliwości rozwoju, a nawet wykazania inicjatywy - wszytsko zależne od właścicieli, którzy nie mając zaufania do pracwoników muszą nad wszytskim czuwać osobiście. Kamery nad głowami. Duża rotacja - nowi pracownicy uciekają po ok 2 latach. Zmienność decyzji i proces ich podejmowania maksymalnie wydłużony w czasie, przez co wiele projektów ma ogromne opóźnienia np. po dwóch latach od wprowadzenia nowej kolekcji nadal nie ma jedngo spójnego cenika, z czego smieją się już nawet dystrybutorzy. Można też powiedzieć kilka pozytwnych rzeczy - nie ma problemu, kiedy chce się wyjść wcześniej, albo przyjść później żeby coś załatwić (ale trzeba to odpracować lub pokryć nadgodzinami). Miła atmosfera pracy. Kompetentni kierownicy, z którymi można normalnie porozmwiać. Wynagrodzenie (choć dziwnie naliczane) na odpowiednim poziomie. Jak wszędzie: są plusy, są minusy - jednak w mojej opinii, widząc ile osób samodzielnie się zwalnia, nie jest to firma, w której chce się zostać na dłużej.

Paulina

@Iza, jesteś zatrudniona w Maro Fabryka Mebli Biurowych?

Iza

Świetna firma z długoletnim doświadczeniem, produkują meble dla wielu znanych firm.

Paulina

Kto pomoże użytkownikowi @k. ?

k.

Jaka jest tam atmosfera na produkcji? Tempo i stres? Poganianie? Bo zastanawiam się nad pracą na dziale produkcji właśnie

Marcin...
@k. 13.03.2017 14:19
Jaka jest tam atmosfera na produkcji? Tempo i stres? Poganianie? Bo zastanawiam się nad pracą na dziale produkcji właśnie...

WITAJ!!! Powiedz mi czy zatrudniles sie juz na produkcje do MARO??? Napisz mi prosze jak Twe wrazenia bo zastanawiam sie czy tam nie isc... Odpisz na mego maila punisher822@wp.pl

Paulina

@Thebill, a może jednak warto spróbować? Niedawno zostały opublikowane kolejne oferty pracy!

Przyszły pracownik

Super że maja nowe oferty bo szukam pracy jako ślusarz a wiem, że to solidna firma. Czy maja jakieś specjalne wymagania? Jaka atmosfera jest w Komornikach?

Thebill

Chciałem aplikować na operatora krawędziarki,ale dam sobie spokój po Waszych wpisach. Czy nie ma już normalnych ludzi a tym bardziej szefostwa. Muszą gnoić ludzi z produkcji ,którzy na to wszystko zarabiają? A to nie jest wyjątek.

Pracownik

Miro to dobra firma i nie ma co narzekać. Niech tak trzymają!!

Adam

Jaka jest atmosfera w księgowości? praca na 8 godzin,czy zostawanie po godzinach?

jacek

chyba na atmosfere to nie można u nich narzekać...

zainteresowany

Jakie zarobki maja kierownicy? Jaka atmosfera?

zainteresowany

Witam znalazlem ogłoszenie na kierownika . Jaka atmosfera jest w firmie? Zarobki jakie są? Umowa o pracę czy agencja pracy? Proszę o rzetelną odpowiedź

anonim

(usunięte przez administratora)

Marowiec

W tej chwili są 3 zmiany plus sobota 8h, bo jest dużo zleceń. Sobota nie jest dla chętnych, jak nie przyjdziesz, spodziewaj się obcięcia premii, która stanowi znaczącą część wynagrodzenia w stosunku do podstawy, Umowy o pracę są na czas określony.

Marowiec

Popieram powyższe opinie. Praca w firmie MARO ma swoje plusy i minusy, jak wszędzie. Największym minusem jest chyba zatrudnianie często po znajomości i brak inwestowania w dobrych specjalistów. Sporo osób przewija się przez konstrukcję, zakupy, marketing, o handlowcach nie wspomnę. Najgorsze jest to, że nie można liczyć na stabilność zatrudnienia. Ludzie są zwalniani z tak niewiarygodnych powodów, że szkoda słów. Żadnych znaków ostrzegawczych, że coś nie tak. Dziś pracujesz, jutro cię już w firmie nie ma. Ale jest też sporo osób, które pracują długo i się trzymają w firmie. Stara gwardia, młodzi najczęściej długo się nie utrzymują. Każdy medal ma 2 strony.

Pracownik

Zarobki są ok. i głównie z tej przyczyny na produkcji jest mała rotacja. Atmosfera też nie jest zła na produkcji, ale pracownicy biurowi to już inna bajka. Polecam pracę na produkcji, w biurach nie za bardzo. Nic mi nie wiadomo, żeby firma szukała tapicera w Toruniu, w tej chwili w firmie jest jeden, znający się na fachu tapicer.

Pracownik

Atmosfera i zarobki na produkcji w porządku, kierownicy działów znają się na pracy. Nie polecam pracy w biurze, zwłaszcza dział zakupów - przez ostatnie 2 lata przewinęło się chyba z 6 osób oraz w dziale marketingu. Ludzie odchodzą sami lub są zwalniani bez wyraźnego powodu. Brak perspektyw, szkoleń, słaba organizacja pracy oraz kadra zarządzająca na niskim poziomie. Kobiety planujące ciążę nie mogą liczyć na powrót do pracy. Prezesi nie mają szacunku dla swoich pracowników i mają obsesję na punkcie kontroli (m.in. kamery w biurach, co jest niezgodne z prawem), stąd nie ma szans na rozwinięcie skrzydeł. Nie polecam pracy w firmie MARO ludziom znającym swoją wartość i chcącym coś zdziałać, bo szybko zostaną stłamszeni przez zasiedziałych i niekompetentnych decydentów, którzy zresztą też zależą od prezesów.

tobi

ja nie wiem, ale jakiś czas temu znajomy mówił mi że warunki pracy nie są najgorsze więc postanowiłem rozejrzeć się u nich za praca, ale wcześniej chcę poszukać jeszcze dodatkowych wiadomości które mogą być przydatne. co z wynagrodzeniem, jakie są to miesieczne sumy dla nowo zatrudnionych- napisze mi ktoś?

d

Jesli myslisz o umowie na czas nieokreslony to zapomnij. Rotacja w maro jest spowodowana kilkoma czynnikami, wina nie leży po stronie pracowników, którzy na rozmowach kwalfikacyjnych są zazwyczaj wprowadzani w błąd (w różnych aspektach), a osoba która zajmuje się przyjmowaniem ich do pracy jest mało kompetentna w zakresie wiedzy i umiejętności, jaka jest potrzebna na danym stanowisku, co w głównej mierze przyczynia się do tego, ze pracownik po krótkim czasie jest zwalniany bądź sam decyduje o swoim odejsciu. Szkoleń nie ma.

k

Rotacja jest przeogromna. non stop ktoś odchodzi (jest zwalniany), przychodzi ktoś nowy. Nie ma co marzyc o rozwinięciu skrzydeł. Komunikacja z przełożonymi ograniczona do absolutnie niezbędnego minimum. 100% kontrola na każdym kroku i absolutny brak zaufania do pracowników. Idealna osoba do pracy w MARO to taki szaraczek bez własnego zdania, cały czas lekko wystraszony, bojący się odezwać i bezmyślnie wykonujący swoja pracę. Wiedzieć taka osoba nie musi wiele. Prezesi wiedzą - starczy :) Inwencja twórcza, nowe pomysły, to wszystko jest duszone w ciągu pierwszego miesiąca...

:)

ja też polecam MARO, jak wszędzie trzeba się napracować, nic nie ma za darmo, atmosfera bardzo przyjazna, uczynni i pomocni ludzie, którzy zawsze starają się Ci pomóc w każdej sytuacji. Faktycznie czasem trzeba się nachodzić, żeby coś załatwić, ale dla formy nawet wskazane. Maro pozdrawia Natalię:)

x

chyba ostałaś tam prace po znajomości męża informatyka w tej firmie.

Nat

Koleżankę zapewniono, że może wrócić na stanowisko i tak też było. Prezesi okazali się bardzo lojalni. Moją dobrowolną decyzją była rezygnacja ze stanowiska specjalisty ds marketingu w MARO, gdyż dostałam się do wojska. Obecnie jestem w trakcie 4 miesiąca szkolenia w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, skąd serdecznie wszystkich pozdrawiam. Nie wiem kto wypowiada się na mój temat - nie mając pojęcia o tym co robię. Nie jestem bezrobotna i nie szukam pracy jako osoba cywilna. Proszę zatem wszystkie osoby wypowiadające się na mój temat o podpisywanie się imieniem i nazwiskiem, a nie wyciąganie na forum fikcyjnych opinii na mój temat. Proponuję rozmowę w 4 oczy zanim wyda się jakikolwiek osąd na temat mój bądź firmy. Jak wcześniej pisałam mogę MARO polecić jako dobrą szkołę podszkolenia się w różnych dziedzinach. Z mojej strony to wszystko. Całą MAROekipę serdecznie pozdrawiam i życzę samych sukcesów. Pozdrawiam serdecznie, Natalia

anonim

A najlepsze że tom koleżankę zapewniano że może wrócić na swoje stanowisko pracy he he i co???? Dziewczyna jest bez pracy i to są pracodawcy

Nat

Cześć wszystkim;) Pracowałam w MARO 2 lata. Z ręką na sercu przyznaję, że przez 2 lata MARO pozwoliło mi się wyszkolić w różnych dziedzinach, poprzez obsługę klientów, sporządzanie zamówień, po organizację imprez okolicznościowych na obsłudze strony www kończąc. Oczywiście jak w każdej pracy zdarzają się zgrzyty - bo to nieuniknione. Wynika to głównie z nieporozumień. Dlatego warto pytać 3 razy i sprawa będzie jasna. Zdarza się siedzieć po godzinach, ale w efekcie przełożeni idą bardzo na rękę kiedy chce się wyjść wcześniej z pracy. Jeśli jesteście ambitni, chcecie się realizować to polecam MARO. Stanowi dobry fundament doświadczenia zawodowego! Pozdrawiam wszystkich, Natalia

Jules

Ponoć całkiem ładnie płącą w konstrukcji.wogóle w maro jest dobra kasa. więc nie narzekajcie już tak na to MARO.

Marcin z Poznania

Witam, chciałem aplikować na stanowisko konstruktora-technologa. Moze ktoś mi bardziej przybliżyć jakie obiąwiązki mnie czekają i jak docenia sie fachowca w tej dziedzinie.

Ivan

Ja tam pracuję już rok i nie mogę powiedzieć, że jest jakoś strasznie źle. Kasa jest niezła, można powiedzieć, że praktycznie średnia krajowa, zawsze na czas, premia też jest, no chyba, że coś faktycznie mocno (usunięte przez administratora), to ci zabiorą, ale wszędzie tak jest. Z prezesami trzeba umieć rozmawiać, żeby dobrze żyć. Chociaż zgodzę się, że generalnie lepiej ich unikać ;). Z wcześniejszym wyjściem też nigdy nie mam problemów. Z reguły na takich portalach jest większość opinii negatywnych, bo Ci, którzy są zadowoleni tutaj nie wchodzą (no chyba, że z ciekawości).

jwojojoj

ci którzy dobrze pracują i generują zyski są wynagradzani a ci którym sie nie chce w większości szukają takich portali jak gowork żeby oobsmarować firmę.

x

Ja nie uważam się za nieroba.Odszedłem na własne życzenie.Ty zaś kolego zalatujesz(usunięte przez administratora), tylko wazelin-ki chodzą pytać czy robią dobrze....

maro komorniki

ktoś nie wyłączył kompresora wczoraj i teraz musimy się na listą wpisywać kto włączył i kto wyłączył :-( Serio w chacie bym nie zapomniał wyłączyć

pracownik

Jak by się każdy do roboty wziął, a nie tylko czekał do pprzerwy a później do domu to by takich opinii nie było. Jak czegoś nie wiesz to normalnie idziesz do(usunięte przez administratora) i sie pytasz prosto w oczy czy robisz dobrze czy źle. Jeśli hcodzi o te głupie zasady to pomyślcie czy wam się zdarzyło zostawić światło w chacie albo włączonego kompa. Mi się dobrze pracuje i pozdrawiam nierobów z negatywnymi ocenami

mikołaj

witam, wiecie co, myślałem, że zanim złożę cv w tej firmie, to dowiem się czegoś konstruktywnego z tego forum, ale ja tu widzę obrzucanie błotem przez tych, którzy wylecieli i (usunięte przez administratora)obecnych pracowników. rzeczywiście jest tak żle/dobrze? czy po prostu oba (usunięte przez administratora) przeginają? nie wiem co sobie o was myśleć wy wszystkie anonimy.

anonim

OOooooo kłamsewka nam tu wypisuja (usunięte przez administratora) :) a co powiecie na: - wypisywanie wnioskow na wczasy pod grusza ktore pozniej ida na prywatne rodzinne imprezy szefow? a pracownicy z tego nic nie maja tylko co miesiac im sie zabiera od pensji na fundusz socjalny? - albo premie swiateczne ktore sie dostaje w grudniu a w styczniu sa odliczane od normalnej premi ? - dostawanie premi w postaci delegacji na ktorej sie nigdy nie bylo? robia tam pracownika na prawo i lewo!!! s(usunięte przez administratora) wiec nie klamcie o tym ze niby milo jest.... bo przegraliscie swoje zycie dla maro! a niby dlaczego jest tam tyle starych panien? litosci.....

anonim

No wreszcie jakieś dobre opinie :) Fakt wcześniej można wyjść, czasami tylko jakiś przełożony kogoś przetrzyma w sprawie niecierpiącej zwłoki. Pracuję tu jakiś czas i niektóre opisane tu sytuacje mnie dziwią. Niezgaszone światła, kompy, zabieranie krzeseł na stołówce. Pytałem o to starszych stażem pracowników i wychodzi na to, że tylko to z krzesłami to prawda, ale to był jakiś incydent, żeby ludzie zostawiali po sobie porządek, bo podobno straszny chlew był - tzn jak coś nie ich to nie trzeba o to dbać. Moim zdaniem atmosfera w pracy jest najważniejsza a na to nie mogę narzekać. Ludzie super (no może tylko do(usunięte przez administratora) należy trzymać się z daleka, bo wszechwiedząca, zarozumiała choleryczka z niej jest, ale można ją obejść, ma jeden ludzki odruch - chodzi jeść a wtedy tup tup tup i do Pani (usunięte przez administratora) się idzie, dzięki Bogu ta zawsze z uśmiechem pomoże człowiekowi. Nie wiem jak ona wytrzymuje z tą swoją szefową. Powinna dostawać premie za szkodliwe warunki pracy ;) ) W sumie więcej śmiechu tu jest niż jakiś stresów. No i wreszcie komórki nam wymienili bo te stare cegły już sfatygowane były. Pozdrawiam wszystkich maruderów i życzę więcej pozytywnych wrażeń a nie rozpamiętywania jakiś kwasów sprzed lat.

xyz

anonimie, chyba kieruje Tobą zwykła złośliwość. Nikt nie siedzi 2 lub 3 h dłużej, chyba, że chce. A koleżanka, którą ktoś powyżej opisuje rzeczywiście wychodzi wcześniej ze względu na swój stan. Zdaje mi się, że od dawna nie jesteś pracownikiem Maro i tylko chcesz namieszać i zrobić czarny PR. Pewnie wyleciałeś/wyleciałaś z firmy za (usunięte przez administratora) etc. i kierujesz się niskimi pobudkami zemsty. Żal mi Cię. Weź się lepiej do jakiejś porządnej pracy i nie (usunięte przez administratora) ludzi, którzy pozwalają nam dobrze zarabiać. Uważam, że w firmie z dnia na dzień jest lepiej, jak wszędzie są pewne niedociągnięcia, ale jak ktoś dobrze pracuje to jest doceniany. Z doświadczenia wiem, że niewielu pracodawców w dzisiejszych czasach płaci tak terminowo jak w Maro no i fajne jest to, że można wyjść wcześniej jak się ma coś do załatwienia na mieście albo problem z dzieckiem. Wiadomix, że trzeba to odrobić, ale dziwne gdyby ktoś płacił za nic nie robienie.

c

"Czytam to wszystko i nie wiem czy się śmiać czy płakać.Jestem wieloletnim pracownikiem tej firmy i o niektórych rzeczach, które tu czytam dowiaduje się z tego forum"..... to musi być DH

anonim

ha ha dobre.... preferencyjne warunki dla kobiet w ciąży ha ha tzn że mogą wyjść tylko 1h po skończeniu pracy a nie jak przeważnie 2-3h bo jeden z prezesów ma ochotę \"porozmawiać\" dobre !!!

ktoś

Powyższy tekst zupełnie jakby wyjęty z jakiejś reklamówki. Bardziej sztucznie się nie dało?

anonim

Czytam to wszystko i nie wiem czy się śmiać czy płakać.Jestem wieloletnim pracownikiem tej firmy i o niektórych rzeczach, które tu czytam dowiaduje się z tego forum.Teraz na pewno 3x sprawdze czy mam wyłączonego kompa i zgaszone światło :-) Pisząc poważnie i obiektywnie uważam, że jest tu wiele krzywdzących i niesprawiedliwych opinii.Szkoda, że nikt nie pisze o miłej atmosferze, o tym że wiecznie u nas się żartuje i że jeśli jest sie dobrym pracownikiem to przełożeni pozwalają na dużą elastyczność jeśli chodzi o czas pracy. Wielokrotnie mi się zdarzało wyjść wcześniej, żeby załatwić swoje prywatne sprawy. A najlepszym dowodem na moje słowa jest traktowanie kobiet w ciąży. Mam koleżankę w firmie, która jest traktowana ze względu na ciąże na preferencyjnych warunkach, zarówno jak chodzi o czas pracy jak i dodatki do pensji. Dodam, że to nie jest odosobniony przypadek, bo już wcześniej też to się zdarzało. Polecam pracę w tej firmie, ponieważ mam porównanie i uważam, że naprawdę jest tu ok! Firma się rozwija co ma duży wpływ na wciąż poprawiające się warunki naszej pracy.

qwertyuiop

Jestem handlowcem na poznań i mam nowiutką fabię z klimą, wypasioną toszibę za 2 tyg nowy telefon i jak cały czas jeżdże po klientach to mam dużą prowizję. Poza tym fajni ludzie pracują, a ci którzy przyszli posiedzieć od razu sa wywalani

!

W firmie są karty oceny pracownika.Zbierasz za nie punkty! Ocenia się tam twoje umiejętności,możliwość pracy na innych stanowiskach,zaangażowanie,punktualność to czy utożsamiasz się z firmą.I takie tam inne.

anonimowa

o znowu szukają grafika czy tam marketingowca :)))

Zostaw opinię o Maro Fabryka Mebli Biurowych - Komorniki

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Maro Fabryka Mebli Biurowych