ZPC Mieszko SA

Racibórz

Opinie o ZPC Mieszko SA

Menn

A ile początkujący przedstawiciel, menager może netto wyciągnąć?

Itperson

Witam jakie są zarobki dla działu IT? Jakie zadania?.

Jack

A pracował ktoś na dziale wafli ? ponoć najgorsza robota .

HR

W MIESZKO ze względu na sezonowość produkcji wyrobów czekoladowych rzeczywiście przyjmowani są Pracownicy czasami na krótki czas np. jeden miesiąc czy dwa do wsparcia produkcji w tzw. "gorącym" okresie. Najlepszym z nich zazwyczaj firma stara się zaproponować pracę na stałe. Jednak przeważająca część Załogi to osoby z długim stażem związane z firmą 5, 10 a nawet 20 lat i dłuże,j doceniające stabilność zatrudnienia, dodatki finansowe czy system premiowy. Każdy ma prawo do własnej oceny sytuacji czy Pracodawcy, ale jak widać z wpisów zamieszczanych na różnych internetowych forach częściej mamy (Polacy) skłonność do narzekania niż do dzielenia się dobrymi informacjami. A szkoda! Wracając do sytuacji w MIESZKO, są tu Pracownicy, którzy przyszli na praktyki zaraz po szkole czy studiach i zostali do dziś - rozwinęli się, awansowali, pełnią ważne role i funkcje w organizacji. Tak grupa Pracowników nie ma czasu na "siedzenie" w Internecie - bo pracuje, działa i chce robić dla siebie i firmy coś dobrego. Są też tacy, którzy przyszli ale nie odnaleźli się w firmie - Ci najczęściej są niezadowoleni i swoje niezadowolenie manifestują światu. Tak będzie zawsze. MIESZKO jest otwarte na tych, którzy pozytywnie myślą, chcą działać i pracować, a nie tylko narzekać.

ewa
@nikola 05.11.2017 13:34
co ty piszesz dzbanie firma oszustow ze stawka11,90 brutto za godzine zamknac ten zaklad ktory oszukuje i z ziemi cukierki na...

nikola to święta prawda czekoladki z ziemi pakują a ludzie później to jedzą gdy widzę ich produkty na półkach sklepowych omijam z daleka -porażka dziwie się że ten zakład jeszcze jakoś funkcjonuje z takim podejściem do ludzi same opinie negatywne samo mówi za siebie .......brak słów

Serowar
@ewa 17.11.2017 11:33

To czemu nie zgłosisz że z podłogi towar pakują i dlaczego on tam się znajduje?przecież za to odpowiada pracownik a nie właściciel firmy i takich pracowników powinien ukarać a jeśli to nie pomaga to zwolnić

xxxxxx

Ja uważam ze jest bardzo dużo prawdy w tym co tu piszą ,gdyby praca w tej firmie przebiegała w cudownej atmosferze to ludzie z chęcią by tam pracowali a Mieszko wciąż szuka pracowników i znaleźć nie może pytanie tylko dlaczego?

były pracownik
@xxxxxx 13.09.2017 13:39

Na pewno chodzi o pieniądze Na pewno Mieszko ma dotacje za każdego pracownika.Firma dno, pracuje się przez agencje , za śmieciowe pieniądze , Czym bardziej człowiek się przykłada do pracy tym szybciej Cie wywalą,, jakaś paranoja, na zakładzie numer 1 strach chodzić po piętrach bo budynek jest w rozsypce, popękane ściany, a stropy ruszają się po przejechaniu zwykłego paleciaka z paletą. GDzie ten PIP!!!!!!!! Gdyby szanowny Nowy prezes Mieszka wiedział jak marnuje się pieniądze przez to co dzieje sie na kuchni, przez to jakie wychodzą brzydkie, niesmaczne cukierki, każdego dnia innego składu i smaku, to by chyba zawału dostał.Taka prawda.

Dariad

mała
@Dariad 19.09.2017 18:13
Czy ktos pracuje na dziale czekolad? Jesli tak to jak to tam wyglada, czy jest ciezko, czy zostaje sie po godzinach itd...

hejka praca jest fajna i lekka , pakuja kobiety - przewaznie a mezczyzni na obsludze czyli dowoza cukierki opakowania itp , co do atmosfery zalezy na kogo trafisz i czy pozwolisz soba pomiatac .

Basia i Teresa
@mała 07.10.2017 20:30

Jaka lekka praca? Pchanie wózka z 60-70 tackami wypełnionymi cukierkami ( całośc ok. 100 kg) przez pół hali to pikuś???? To mają robic faceci,ale ich nie ma ... A praca na EU7 to już horror -jedna osoba wsuwa cukierki z wózka na 2 automaty !!! i nie masz prawa narzekac,bo operatorki zaraz zakapują ,że nie chce ci się robic. Gdzie jest zdrowy rozsądek i przepisy BHP. Dawno powinien wziąc się za to PIP.

simon

Na dziale czekolady zakład nr 2 ludzie traktowani jak śmieci szczególnie ci którzy przychodzą na sezon na umowę o prace tymczasową czyli niczym praktycznie nie różniącą się od umowy zlecenie.Stare baby pracujące tam na stałe wysługują się zleceniowcami a same siedzą i gówno robią i jeszcze cie obgadają z majstrową.Godziny pracy ci urywają a jak idziesz się upomnieć o swoje to nie wiedzą o co chodzi.Wszystkim wybierającym się tam do pracy życzymy powodzenia :-)

Roksi
@simon 20.07.2017 20:45

Na "Jedynce" jest podobnie. Sezonowi ,którzy trafią na pas do Ewy K. mają przechlapane. Baba jest wredna,bezczelna ,pokrzykuje i chamsko odnosi się do wszystkich ( nawet starszych) pracowników.Nikt nie chce z nią robic. 1500 miesięcznie to zbyt mało za poniżanie i pomiatanie psychiczne ! Nie wiem dlaczego ona nadal jest operatorem pasa ,pomimo tylku skarg! Kierownik powinien schowac się za Sollichem i posłuchac jej odzywek ...

zainteresowana

Jak wyglądają zarobki na produkcji dla kobiet i mężczyzn? Wie ktoś coś i się podzieli wiedzą?

cziken
@zainteresowana 25.10.2017 08:24

Marne zarobki ,ciężka praca,chora atmosfera szkoda czasu na tą firmę ????

kryśka
@zainteresowana 25.10.2017 08:24

"Najlepszym z nich zazwyczaj firma stara się zaproponować pracę na stałe"-pierdoły ,bo od 2 lat nikogo nie zostawiono na stałe. Pracownicy sezonowi dostają umowę o pracę tymczasową i zarobek 9,50 na rękę i ...trzeba zasuwać,bo niektóre Panie traktują pracę jako akord i cisną do bólu.Faceci ,szczególnie ci młodzi często odchodzą ,bo nie wytrzymują ciężkiej roboty i presji psychicznej. Większość Pań jest ok ,ale im starsze ,tym bardziej zgryźliwe i upierdliwe.Na pytanie :"jak to mam zrobić ?" opowiadały :"mnie też nikt nie uczył!"

Raczek

Szkoda,że nie potrafimy doceniać tego co mamy. Generalnie chwalimy cudze.Nikt nie twierdzi,że firma jest idealna bo takich nie ma ale jest przesadą taka krytyka. Zawsze można zmienić firmę jak warunki nas przytłaczają ale na pewno nie jest aż tak źle.

####

To strata czasu i nieporozumienie pracować w tej firmie.

Janusik

Świetna firma, a dnem są niektóre pozbawione sensu"opinie"

yyyyyy

Mieszko totalna porażka- syf,chaos,prostactwo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tam pracował.......

Myszka Miki

Nie bardzo rozumiem jaki ma sens przyjmować ludzi na miesiąc i nie przedłużać umowy.Lider oczywiście twierdzi,że nie mają zamówień i nie ma pracy a za tydzień przyjmują następnych na sezonową pracę.Zrozumiałabym gdyby nie przedłużali umów leniom,ale ludziom którzy się przykładali?Totalna kpina

Tymon

Pracuję tu i jest mi bardzo dobrze, z pewnością nie zmienię szybko firmy,.

@@@@

Od roku bodajże się wszędzie ogłaszają i ciągle nie potrafią znaleźć pracownika na różne stanowiska. To już same w sobie mówi za siebie.

HR
@@@@@ 04.10.2017 09:57

Rekrutacja na niektóre stanowiska prowadzona jest praktycznie w trybie ciągłym. Jest to związane z sezonowością procesu produkcji. Tak było i tak będzie, także w przyszłości.

Raczek

Pracuję w tej świetnej firmie wystarczająco długo żeby mieć wyrobione zdanie. Jak ktoś nie lubi przykładać się do pracy to zawsze będzie narzekał jak to firma gnębi pracowników. Nikt nie będzie płacił za leżenie a inni też nie mają chęci pracować za kolegów.

@@@@

Kto raz w tej budzie pracował to nikt normlny chyba już tam nie wróci.

@@@@

Praca bez perspektyw na przyszłość. No chyba, że ktoś chce tylko pracować i żyć za grosze.

feli
@@@@@ 22.09.2017 14:00

Nie dość że praca bez perspektyw za grosze to jeszcze brak szacunku dla pracownika zła atmosfera i jak im się nie podobasz i masz swoje zdanie to cię szybko wykopią żenada

Praca w której nie ma przyszłości.

Xxx

Witam czy ktoś może wie jak jest ma pakowaniu w Mieszku czy to robią mężczyźni czy też kobiety

Natalia

Bardzo dobra decyzja, ja też uważam, że nie wszystko co tu piszą ludzie jest prawdą.

Wiki

Witam chce podjąć pracę w Mieszku nie ukrywam że nie podobają mi się te opinie ale postanowiłam spróbować, w końcu jak się sama nie przekonam to nie będę wiedzieć

nikola30774
@Wiki 12.09.2017 15:11

poprostu dno ..

Raczek

Żeby zarabiać w takiej firmie jak Mieszko trzeba robić coś odpowiedzialnego.

Pracownica

Szkoda, że ludzie nie potrafią doceniać innych wartości poza kasą. Ja też mam rodzinę i pieniądze są bardzo potrzebne ale to nie wszystko. Zgadzam się, że Mieszko to marka, to wieloletnia tradycja.Nikt nie mówi, że wszystko jest idealne ale zawalczyć warto.

gość
@Pracownica 14.08.2017 13:56

No tak, bo prawo do godnego życia to przecież jakieś fanaberie i "pęd za kasą", prawda? :/ Tutaj nie chodzi przecież o menadżerów wyższego szczebla, zarabiających krocie, tylko o szeregowego pracownika, który zarabia ochłapy i jeszcze słyszy, że "nie potrafi doceniać innych wartości poza kasą". Żenada.

była

Niskie płace i chora atmosfera - nie warto.

Mieszko

Mieszko to historia i tradycja, może nie wszyscy potrafią to docenić. Tu się dobrze pracuje tylko trzeba pracować.! Mam już dość długi staż pracy w firmie to wiem co piszę. Generalnie to bardzo lubimy narzekać i pewnie dlatego niektórzy tylko tak potrafią funkcjonować.

Dorota
@Mieszko 09.08.2017 15:16

Witam :-) Mam pytanie czy duzo osob pracuje z Rybnika na produkcji ? Ile.mozna zarobic na początek ? Czy są moze premie ??? Bardzo dziekuje zaodpowiedz

Nie wiem skąd u niektórych tyle złości. Ja pracuje na czekoladzie zakład 2 od niedawana ale na mnie nikt nie krzyczy i majstrowa jest w porządku. Może po prostu nie trzeba być leniwym i miłym dla innych, a oni odwdzięcza się tym samym.

Roczek

Pracuję tu od niedawna i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Wykiwany

Do pracownik 2017-07-15 21:18. Wiesz jak mnie potraktowała firma?Musisz się szarpać z beczkami itd.Jeden po drógim na L4 kończą bo jak tam byłem to o sprzęt pomocniczy typu jakiś podnośnik mogłeś prosić i... no i tyle.A jak w czasie pracy coś ci się stało i skończyło się urazem kręgosłupa wypinają się na Ciebie.A Ty kończysz na rehabilitacji i czekasz na operację a tu niespodzianka.Nara.Umowa nie przedłużona.I zostajesz z uszkodzonym kręgosłupem.Nie masz pracy i jest fajnie.Polecam ten zakład. A to co piszesz na moim dziale akurat nie miało miejsca.Na innym owszem ale tam akurat nie.Personel był ok szefowa też.Zmiana też była ok.Pewnie mówisz o 2. Byłem przekonany że po rehabilitacji wrócę a tu niespodzianka.Odbieram pas ortopedyczny z NFZ a tu Pani mi mówi ale Pan już tam nie pracuje. Więc masz pełną rację.

Majka

Co takiego się wydarzyło , że tak ostro oceniasz firmę? Rotacja jest w każdej firmie i tego nie zmienimy ponieważ ludzie szukają innej pracy z różnych powodów.

Nie polecam pracy w tej firmie wyzysk ,rotacja brak szacunku dla pracownika ,chamskie odzywki od przełożonych- porażka!

Majka

Mieszko to firma z bogatą historią i dla mnie jest super firmą. Być może nie pasuje niektórym coś lub ktoś w firmie i wtedy trzeba działać. Rozmawiać ze zwierzchnikiem lub odejść z firmy.

Wiśnia

Może praca laboranta nie jest aż tak niewdzięczna, ale na pewno szefowa jest niewdzięczna :) Nie liczy się z ludźmi i ich nie szanuje, a puki ona tam będzie, to przypuszczam, że ta oferta będzie praktycznie cały czas. Dużo ludzi się z tego śmieje, że jest tam taka rotacja pracowników, tylko że to nie jest śmieszne, a tragiczne. Tylko niestety, Ci co mieliby na to wpływ to albo nie widzą, albo nie chcą widzieć jak traktuje swoich pracowników.

Pracuś

Czasami myślimy, że mamy rację ale nie wiemy wielu rzeczy i nie wiemy jakie działania zaplanowali szefowie. Dlatego myślę lepiej zostawić im te tematy.

Melody

ZPC Mieszko to wieloletnia tradycja, znana marka myślę, że strategia władz firmy idzie w kierunku rozwoju!!.

supermek

supermek

MOIM ZDANIEM TEN ZAKLAD BEDZIE TAK FUNKCJONOWAL TAK DALEJ TO JEST PORAZKA NIESTETY DLACZEGO SIE NIE ROZBUDUJE NA PRZYKLAD RYBNIK ,WODZISLAW FABRYKI SLODYCZY NA WIELKA SKALE JAK MONDELEZ DLACZEGO WLASCICIEL TAK ROBI TO JEST LENISTWO TEGO PRACODAWCZY WIELKA SZKODA ???!!!!!!!!!!!!!!!! I MIALBY WDZIECNOSC MIESZKANCOW TYCH MIAST I DOSTALBY NAGRODY OD PRACOWNIKU JAK PRACOWACZA ROKU I INNE ??!!!! LUKASZ Z RYBNIKA NOWIN FLORIANSKA

Natalia

Co słychać w firmie ZPC Mieszko ? Tak mało wpisów jest ostatnio na tym forum ! Myślę, że to efekt dobrej firmy i dobrej pracy !. Napiszcie coś więcej.

nowa

Jakie zarobki "+/-" ma asystent sprzedaży?

Iza

@Laborant Myślę, że najlepiej jak skontaktujesz się bezpośrednio z firmą ZPC Mieszko SA na ich e-mail office@mieszko.pl pytając o to stanowisko.

Laborant

O co chodzi z tym ciągłym poszukiwaniem laboranta do odzialu w raciborzu ? Az tak niewdzięczna ta posada ?

jj

Ta firma ma potencjał ale cały czas niewykorzystany. W tej firmie sukcesem jest odbudowywanie tego co utracili a nie realne zwiększenie sprzedaży. Jeżeli szef się chwali,że ma wzrosty u klienta ponieważ wprowadził produkt do większej ilości sklepów... to o czym tu mówimy...

Michaś

Mam aplikować na PH do oddziału we Wrocławiu. Proszę o informacje jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna? O co pytają? Jakiej pensji można oczekiwać na początku a jak to wygląda dalej.? Czy są jakieś premie?

Lidia z Krakowa

Ja chciałabym napisać troszkę z innej beczki! Słuchajcie takie michałki jakie robi Mieszko są najlepsze na świecie. Pyszne.Szkoda, że w Krakowie są tylko w Lidlu.Bardzo dziekuje i życzę powodzenia.

Lidia z Krakowa

x

Nie polecam tej firmy osobom, które naprawdę chcą się czegoś nauczyć. Duża rotacja pracowników, bardzo zła atmosfera pracy,kiepskie zarobki i spory bałagan.

@x 09.12.2016 17:14

Nie zgadzam się z Tobą. Ta firma ma potencjał. Może nie odpowiada Ci ta branża to ją po prostu zmień.

Mateo

Mam pytanie o wynagrodzenie po umowie na czas próbny jakie wynosi?

Karola
@Mateo 21.11.2016 13:43
Mam pytanie o wynagrodzenie po umowie na czas próbny jakie wynosi?

To zależy od stanowiska. Na jakie stanowisko aplikujesz?

Mateo
@Karola 21.11.2016 17:20
To zależy od stanowiska. Na jakie stanowisko aplikujesz?

Na kuchni

,,Mieszko"

Witam. Niedawno rozpoczęła się moja praca w Mieszku.Pozornie początek poznawało się współpracowników lecz z czasem NIESTETY pokazali swe prawdziwe oblicza. Np.Jeżeli kryterium oceny pracowniczki-ka zależy od ilości plot jakie zdoła tzw koordynator-ka(przerost treści nad formą,,)zgromadzić na temat osoby a nie praktyczne zaangażowanie osoby w produkcję,jej zainteresowanie produkcją,plany na przyszłość związane z tym zakładem to to jakieś nieporozumienie i przestaję się dziwić że nikt tam nie chce pracować. Może nowy dyrektor coś zmieni i zainteresuje się jak realnie wygląda tu praca. Ludzie ambitni mający swoje zdanie nie są tam mile widziani.Niestety.A szkoda.Bo zakład ma poważnie fajny produkt,którym można Polaków zachęcić.Ale gdy panuje taka ,,amatorka" w dziedzinie kryteriów oceny pracowników przez pryzmat pozyskanych plot... Nie oszukujmy się.Możemy mieć ekstra ekipę w kadrach i innych działach.Jest tam grono fachowców ale co z tego jak niekompetentne osoby DUUUŻO niższego szczebla skutecznie odstraszają osoby,które by chciały zaangażować się w produkcję i produkt.Bo to nasze.Z Raciborza a Polska to poznała. Niestety ale w trybie natychmiastowym szukam czegoś innego.A szkoda bo to fajna praca,którą skutecznie potrafią niekompetentne osoby sprawić żeby zrezygnować.

Karola
@,,Mieszko" 15.11.2016 00:56

Może warto jednak cos zmienić a nie uciekać czy chować głowę w piasek. Skoro produkty fajne i ludzie tez. Na pewno jest wokół Ciebie ktoś mądry, kto pomoże odnaleźć sie - jakiś lider, kierownik czy chociażby ktoś z działu personalnego. Ja tez pracuje w Mieszko i uważam ze ta firma ma potencjał . Zreszta Nie wiadomo gdzie trafisz dalej. Lepiej spróbować tutaj.

Mieszko
@Karola 15.11.2016 08:02

Witam Panią ,,Karolę". Jak wnioskuję jest Pani z działu PR lub odpowiedniczką. To nie ,,chowanie głowy w piasek" etc. Proszę o podanie maila lub gg to porozmawiamy. Pozdrawiam Panią.

szera

na pakowaniu lekko nigdy nie ma, ciekawe tylko jaki system pracy

Zostaw opinię o ZPC Mieszko SA - Racibórz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZPC Mieszko SA