PKP Polskie Linie Kolejowe

Częstochowa

Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe

Agnieszka

@W wa centr najlepiej takie sytuacje wyjaśniać w informacji dworca. Bo tutaj na forum nikt Ci nie pomoże z opóźnieniem pociągu. Forum głównie służy do opinii o PKP Polskich Liniach Kolejowych jako pracodawcy, a nie usługodawcy. Dlatego zachęcam pracowników do wypowiedzi.

W wa centr

Żadnej informacji o pociągu opóźnienia 46 minut dalej na stacji Częstochowa nic nie wiadomo pasażerasie domyślić to są jakieś żarty co tu się dzieje autobusy choć informacja jest

Agnieszka

PKP Polskie Linie Kolejowe oprócz bogatych ofert pracy chce dać możliwość zdobycia doświadczenia swoim studentom. Dlatego firma oferuje praktyki studenckie http://www.plk-sa.pl/kariera/praktyki/pomysl-o-swojej-przyszlosci/ z podziałem na kierunki studiów. Wystarczy tylko wypełnić formularz.

Agnieszka

@Lolo i @Mis ciężko mówić o zarobkach, bo głównie zależą one od doświadczenia i umiejętności, dlatego takie informacje dostaje się na rozmowie kwalifikacyjnej. Akurat teraz w Częstochowie nie szukają montera, ale szukają na Stanowisko* ds. zamknięć torowych i Inspektor diagnosta ds. automatyki i telekomunikacji (http://www.plk-sa.pl/kariera/dolacz-do-nas/aktualnie-poszukujemy/). Czy może coś z tego Cie zainteresuje?

Mis

Cześć, jako monter(Gliwice) na rękę ile mogę dostać na start ?

Lolo

Jakie zarobki jako monter ?

Morfeusz
@Lolo 28.03.2017 19:17
Jakie zarobki jako monter ?

U mnie monter ma na sekcji 2000 brutto podstawy plus dodatki, a na na sąsiadujących 2250 i 2150 a w warszawie więcej. Różnica może być nawet ponad 500 zł, w regulaminie pkp plk są opisane rużne grupy zaszeregowania i możliwe zarobki ...

Michał

Ogólnie obiecują złote góry, a potem dają marną podstawę plus dodatki. W moim przypadku po egzaminie dostaje co miesiąc od 1850 do 1960 zł netto zależy od grafiku ile jest świąt i nocek. Jeśli ktoś ma większe plecy dostaje 200 zł więcej. Atmosfera w pracy też nie jest za ciekawa. Ciągłe donosy na innych pracowników to norma. Co chwile jakieś zawały pracowników w pracy ...

Agnieszka

Byliście ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej w PKP Polskie Linie Kolejowe? Co możecie powiedzieć na ten temat?

zenek

Witam, mnie proponowali pracę jako automatyk. Umowa na 1 rok, wynagrodzenie 2500 zł brutto. Podziękowałem.

Jaro

To j dałem wypowiedzenie z obecnej pracy,gdzie kasa była dużo większa niż na PKP,to rozczarowałem się bardzo jeśli są tak małe pieniądze...,no cóż zobaczymy jaką umowę dostanę po badaniach i po egzaminach...

Henson

@Picolo ale to może idź do przełożonych i zapytaj, o co chodzi? Trzeba się o swoje upominać, bo jak nic nie mówisz, to zwyczajnie się na to godzisz. A też firma jest duża, to takie rzeczy mogą wypaść w kadrach. Nie ma na co czekać, tylko zwyczajnie porozmawiać.

Picolo

Jako zwrotniczy mam 1670 brutto podstawy. Na rekrutacji obiecywali, że jak zdam egzamin na zwrotniczego, będzie 300 zł brutto, minęło 2 miesiące od zdania egzaminu i nawęd 1 zł nie mam podwyżki do podstawy. Zdałem egzamin po podwyżkach dla pracowników i znów zero podwyżki bo mi się nie należy. Każdemu zarobki dają jak im się podoba ...

Jaro
@Picolo 15.10.2016 15:17

Picolo
@Jaro 28.10.2016 13:41
Nie możliwe?,jak 1670 zł brutto,skoro minimalna krajowa jest 1850 brutto...,a z wszystkimi dodatkami ile wychodzisz na rękę?...

Pani od dekretów była na urlopie ale nareście jest nowy dekret :) 1850 brutto podstawy + inne dodatki to na rękę 1910 netto

ktoś

No z wykształceniem zasadniczym to tylko na najniższe stanowiska...,ale z tego co wiem,to PKP-PLK,nie jest dobrym płatnikiem na stanowiskach ruchowych.

Ktoś

Witam ile zarabia zwrotniczy w pkp?,dostałem propozycję pracy,ale mam stałą pracę i nie wiem czy zmieniać?.Dziękuję za odpowiedż.

automatyk plk

Zgadzam się z Tobą . Kasa jest na Koleji ale jej nie widać jest w kieszeni naczelników.

kursant plk

Witam . pracuje w PKP PLK d Początku roku zatrudniłem się jako automatyk srk. Jak na razie dużo się nie nauczyłem mimo chęci. Posiadam 15 letni staż pracy. więc o pracy wiem co nie co. Na sam początek gdy się zatrudniłem przeraziła mnie struktura firmy. Brak ciuchów roboczycz musiałem czekać 2 miesiące. Masakra.. Godziny pracy 7-15 jak na początku pózniej po egzaminach jak oczywiście zalicze będą dyżury weekendowe itp . więc zobaczymy. Poza tym obiecywali gruszki a wyszło mniej wiecej tak 1600 zl netto gdzie 1850 brutto podstawa plus dodatek za niebiezpieczne i premia wiec szału nie ma. brak srodków bhp. sam budynek gdzie pracuje nie ma lazienek wiec sredniowiecze. PKP zatrzymało sie w 19 wieku. związki nic nie robią. Z benefitami tez szalu nie ma na swięta nic nie dają, oprocz biednej gruszy. wiecznie trzeba sie prosićo wszystko. Nauki jest tyle że normalnie w 2 lata nie jesteś tego wstanie ogarnc gdzie technikum trwa 4 lat. Jak na razie dużo nie wymagają więc można przeżyc. Umowę o pracę raczej podpisują po roku na stałe (nie mają ludzi do pracy).Na 2 miesiecznym kursie (dużo nie nauczą). Powiem na koniec tak jeśli nie zależy ci na kasie i nie dasz sie robić w jelenia to praca może być pod warunkiem ze masz tytuł technika/mechanika/automatyka/elektryka/ i masz pojęcie po prądzie itp. Zaliczysz badania Kat.A. zdrowia. A jeśli szukasz możliwości awansu wiekszej kasy to lepiej zarobisz w handlu w markecie lub jako przedstawiciel handlowy. Dlatego pożyjemy zobaczymy. Za tą kasę pracy jest dużo.

ada

Hej, a jak wygląda praca konduktora PKP? Zastanawia mnie ile w ogóle trwa dzień pracy, bo jak mniemam czasem trafi się kurs 300 km i z powrotem, czy też z racji braku możliwości przesiadki nocuje się w jakiś hotelach? Macie w ramach socjalu trzynastki albo gruszę? Pozdrawiam cieplutko i dzięki za odpowiedzi.

a.c.

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, wiec dla jednych 2000zł jest stawka niska, dla innych mozliwą :-) w zwiazku z tym moze ktos napisze konkrety co do tego? Wogle zastanawia mnie fakt jakie kompetencje u kandydata są dla nich najważniejsze, jakie są wartości i cele firmy PKP bo tyle sie o nich słyszy....

napalonepkp

Co wy zidiocieli? tu pracować w tym syfie za psi grosz? ja to przyjąłem się nie chcieli powiedzieć ile się dostaje do samego końca jak dostałem umowę to szukam drugiej roboty szkoda czasu i zdrowia

patinka

Proszę pomóżcie gdzie jest wyższa szkoła kolejowa bądź studia w kierunku kolejowym

taro

pkl pkp jest technologicznie zacofana jezeli masz jakjes ambicje zawodowe to nie PKP.

bolo

Mam pytanie.Niedawno podjąłem pracę w PLK PKP i nie wiem,jak firma oblicza premię , podatek i wynagrodz. za chorobę.Może ktoś wie?

ainak

witam serdecznie mam pytanko czy sa moze jakies przyjecia obecnie do pracy w plk czestochowa ? serdecznie pozdrawiam

anonim - 2009-02-04 17:56:36 Pracuję w PLK Częstochowa .Mam ponad 26 -letni staż pracy w jednym zawodzie.Jednak muszę przyznać ,ze PLK Częstochowa wraz z kierownictwem to najlepszy zakład pod każdym względem w którym do tej pory pracowałam.Na minus są jedynie zarobki.Ja, jako starszy pracownik nie mam już wyjścia .Muszę pracować do końca .I nie dziwię się młodym że szybko uciekają z kolei. Zakład PLK Częstohowa powinien być już dawno zlikwidowany !!!

Podobała mi się praca w PKP, niestety zrezygnowałem gdyż zarobki były bardzo niskie.

Zostaw opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Częstochowa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe