Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PKP Polskie Linie Kolejowe. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w PKP Polskie Linie Kolejowe o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Częstochowa

Arek Nowy wpis

Witajcie. Na czym polega praca na stanowisku "specjalny pociąg pogotowia ratunkowego" może ktoś mniej więcej powiedzieć na ten temat?

Jan Nowy wpis

Dzien dobry. Chcialbym dowiedziec się jakie dodatki dochodza do pensji. Moglby ktos napisać? Praca przy naprawach torowych

stary kot Nowy wpis
@Jan

niebezpieczne , dodatek za staż pracy ale tylko na kolei, ogólnie w pionie drogowym bida, najmniejsze zarobki w plk, a jeszcze deputat węglowy ale to nie odrazu

Kaśka Nowy wpis
@stary kot

Cześć, dopiero co zapoznaje się z wpisami tutaj odnośnie warunków i zastanawia mnie to czemu w plk zarobki są najmniejsze. Jest szzansa na jakieś szersze wyjaśnienie?

Anka

Dzień dobry. Dostalam ofertę pracy jako zwrotnicza. Czy dla kobiety to dobre stanowisko?? Proszę o odpowoedz

Judyta
@Anka

A zwrotniczym można chyba zostać już po jakimś okresie pracy w kolei, dobrze kojarzę? Czy zmiana stanowiska będzie miała wpływ na twoje wynagrodzenie? Po jakim czasie pracy dostałaś propozycję zmiany stanowiska?

@Judyta

Aplikowalam na to stanowisko i mnie przyjęli. Zastanawiam sie tylko czy jako kobieta dam radę? Czy czasem to nie praca dla mezczyzn??

@Anka

z tym, że gdyby to była robota tylko dla panów to myślisz, że daliby Ci się posadę? :D ja tym stanowiskiem akurat się nie interesowałem, nie wiem co konkretnie na nim się robi. może ktoś opisać tak dla informacji?

Anka

Czyli podsumowując ten ostatni wątek atmosfera do dziś może być okej? Nikt niczego nie pisał i się zastanawiam. Na stronie jest opcja na dostanie się do grona aktualnych kandydatów. Co wiecie o pracy przy telekomunikacji? W formularzu można obecnie wybrać właśnie ten obszar, ciekawa jestem wszystkich stanowisk. Są one powiązane się stażami z oferty?

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Częstochowa
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Częstochowa
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Fajna atmosfera, świetni ludzie. Miło wspominam pracę w tej firmie. Opinia jak najbardziej pozytywna. W tej chwili pracuję "po drugiej stronie" ale będę zawsze dobrze myślał o PLK jako o rzetelnym i pewnym pracodawcy.

Agnieszka

Świetnie, że w PKP Polskie Linie Kolejowe można liczyć na fajną atmosferę pracy i zgrany zespół. Cieszę się, że miło wspominasz pracę w tym miejscu. Może do swojej wypowiedzi dodasz coś jeszcze na temat zarobków? Taka informacja przyda się wielu osobom.

Dave
@Agnieszka

Jaka miła atmosfera?, w PLK liczy się kto jest od kogo, całe klany rodzinne pracują, nie masz znajomości, nie aplikuj, zarobki bardzo niskie, nie adekwatne do obowiązków i odpowiedzialności.. Odradzam aplikować na jakiekolwiek stanowisko w tej spółce..

Olga
@Dave

no ale z drugiej strony skoro pracują całe klany rodzinne to atmosfera chyba rodzinna panuje co nie? :D

Karol

Może tak można powiedzieć o ludziach ale nie o pracodawcy

Czy pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Kolejarz

Nie ma zadnej integracji , zreszta jest to zle widziane przez przelozonych , pracownika pracowac a nie integrowac się, swoja droga praca w pkp dla kobiet to wieczna integracja w kiblach i kuchniach, wieczne ploty.

Dorota
@Kolejarz

No to ciekawie tu mają. A oprócz tych integracji to jakie jeszcze mają tu zadana, bo raczej na okrągło ich praca tutaj w ten sposób to nie wygląda? ;)

Mk z katowic

Czy w którymś zakładzie PKP PLK były albo są wydawane bony świąteczne ? Będę wdzięczny za informacje

Witam , myślę nad praca w PLK ale mam też inna propizycje i tak się zastanawiam. Czy oprócz wyplaty macie jakieś premie świąteczne? 13 pesje lub coś takiego?

@Kandydat

zależy gdzie aplikujesz

@stary kot

Myślę nad stanowiskiem typowo fizycznym. Jestem spawaczem. Zastanawiam się tylko czy oprócz pensji są jakieś premie na święta itd.

@Kandydat

napisz na jakie stanowisko bo plk to ogromna firma a co do premi na święta to na wielkanoc nic nigdy nie było a na boże narodzenie coś zawsze skapnie było 250 zł i na święto kolejarza co roku stała suma 300 zł

Bartek

Witam wszystkich na forum ,chciałbym was o coś zapytać. Zastanawiam się nad podjęciem pracy w pkp polskie linie kolejowe na stanowisku monter nawieszchni kolejowej. Chciałbym zapytać na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku ? I czy są jakieś dodatki typu bony sodexo, prenie? Chciałbym zapytać czy jest też możliwość pracy w nadgodzinach? za każdą odpowiedź będę wdzięczny i pozdrawiam wszystkich.

Olga
@Bartek

też czekamy z mężem na odpowiedzi, ja bym chciała się dowiedzieć czy są elastyczne godziny pracy i jak się ustala grafik bo mąż ma jeszcze drugą pracę i musi to pogodzić :)

@Bartek

najgorsza praca w plk, wyniszcza fizycznie na dłuższą metę szczególnie kręgosłup, zarobki ok 2700 może u mnie nikt od lat się nie zatrudnił na to stanowisko, nie ma przynajmniej u nas żadnych dodatkowych premi i żadnych nadgodzin, ogólnie nędza

Danuta
@stary kot

Mówisz, że fizycznie praca daje w kość... Dużo trzeba tam dźwigać, że mówisz, że praca wyniszcza kręgosłup?

@Danuta

bardzo dużo , 3/4 mojej załogi po latach dzwigania podkładów i szyn ma przepukliny kręgosłupa , ja też i jeśli nie jesteś zdesperowany odpuść sobie bo nie warto przy tych zarobkach,

Koralgol

Jeśli nie mamy nic na sumieniu to chyba nie trzeba się obawiać ?

Justyna

Czasami trzeba spojrzeć na siebie czy robimy wszystko żeby miejsce pracy było przyjemne!!

Bartłomiej
@Justyna

Hmm I co z tego, że prawie wszyscy porozumiewają się w pracy idealnie jak mamy jedną czarną owce, która donosi do góry i robi świnie by inni wylecieli z pracy .... czuje się bezkarnie bo ma duże plecy u naczelnika ....

bzyk
@Bartłomiej

zajechać (usunięte przez administratora)

Art

Wiatam. Na jakie wynagrodzenie może liczyć "monter nawierzchni kolejowej" zbliża mi się rozmowa o pracę. I nie bardzo wiem czego się spodziewać.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa istotną rolę. Czy tak samo jest w PKP Polskie Linie Kolejowe? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Katowice

Kiedy w miejscu pracy jest sie jedyna osobą młodą, a reszta pracowników ma pow. 50 lat, jest się ciężko porozumieć, atmosfera jest napięta. Niestety morale odpadają

Olek

Czy firma prowadzi może jakąś rekrutację?

Jako kierowca drezyny jakie zarobki na początek ? . Pozdrawiam :)

Agnieszka

@nie moje standardy nie jestem pracownikiem firmy PKP Polskie Linie Kolejowe, dlatego nie do mnie powinna się skierować ta wypowiedź. A druga sprawa, że to, że spełniasz wymogi na dane stanowisko nie oznacza, ze nie było po prostu lepszych kandydatów i oni zostali zaproszeni do współpracy. Czy to powód do negatywnej oceny pracodawcy?

nie moje standardy
@Agnieszka

Pani Agnieszko, wyraźnie napisałem wcześniej, co jest powodem mojej negatywnej oceny dla pracodawcy. W żadnym wypadku nie chodzi o to, że nie zostałem wybrany (z dowolnego powodu - pracodawca rządzi, jego prawo). Specjalnie dla Pani zacytuje fragment mojego poprzedniego wpisu: "czy naprawdę takim problemem jest poinformowanie mailem, że dziękujecie, ale współpracy nie będzie?" Chodzi o to i tylko o to. Wystarczy czytać nieco uważniej. Jeśli zaś chodzi o to, że nie jest Pani pracownikiem PKP PLK, to moja najwyraźniej błędna kalkulacja. Proszę mi zatem wyjaśnić, skąd taka częstotliwość Pani wpisów, które - można chyba tak powiedzieć - brzmią, jakby je stworzył właśnie pracownik wspomnianej firmy. Wystarczy przyjrzeć się Pani wpisom datowanym na 28.08.2017 albo 10.11.2017.

Agnieszka

@Waco a doświadczyłeś gdzieś takich sytuacji i doświadczeń w PKP Polskich Liniach Kolejowych, że o nich piszesz? Ważne, żeby takie poważne zarzuty na forum udowadniać. Bo jeżeli coś zarzucamy, a nie mamy dowodów to nasz wpis jest niewiarygodny i może kogoś wprowadzić w błąd.

nie moje standardy
@Agnieszka

Akurat przerabiam mocno rozczarowującą sytuację w kontakcie z Waszą Firmą. Złożyłem CV w odpowiedzi na konkretną ofertę. Otrzymałem potwierdzenie zarejestrowania CV. Minęło 1.5 miesiąca, cisza. Rozumiem, że mogę sobie odpuścić ten temat po takim czasie, chociaż spełniałem kryteria z pewnym marginesem bezpieczeństwa. Ale czy naprawdę takim problemem jest poinformowanie mailem, że dziękujecie, ale współpracy nie będzie? Chyba, że taki standard działania mieści się pod szyldem "Przyjaznej Rekrutacji", którą się chwalicie. Moim zdaniem jednak nie ma się czym chwalić. Życzę powodzenia w osiąganiu normalności. Będzie Wam potrzebne.

Waco

Straszny stolec w tej firmie. Kumoterstwo i konfidencja na każdym kroku. Lepsze pieniądze zarobisz na kasie w aldi. Nie polecam !!!

Agnieszka

@W wa centr najlepiej takie sytuacje wyjaśniać w informacji dworca. Bo tutaj na forum nikt Ci nie pomoże z opóźnieniem pociągu. Forum głównie służy do opinii o PKP Polskich Liniach Kolejowych jako pracodawcy, a nie usługodawcy. Dlatego zachęcam pracowników do wypowiedzi.

W wa centr

Żadnej informacji o pociągu opóźnienia 46 minut dalej na stacji Częstochowa nic nie wiadomo pasażerasie domyślić to są jakieś żarty co tu się dzieje autobusy choć informacja jest

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Częstochowa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

PKP Polskie Linie Kolejowe