EFL SA

Wrocław

EFL SA

Opinie o EFL SA

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: przestać zmieniać systemy motywacyjne na coraz gorsze, przestać prowadzić niejasną politykę

Niewiem

Jestem pracownikiem EFL. Nie podoba mi się to, że najpierw zatrudnia się osoby przez Manpower (mniejsze wynagrodzenia, mniej świadczeń, droższe benefity, umowy na czas określony). Co do firmy nie mam większych zastrzeżeń, szkolenia są źle organizowane w poszczególnych departamentach. Moje sugestie dla EFL SA: Normalne umowy i lepsza jakość szkoleń - przydatna rzecz Lubię atmosferę w EFL SA za: Fajne zespoły

Pan

Nie polecam .jest na polskim rynku wiele firm na poziomie.Ta próbowała wyłudzić odemnie umowę gdzie zakupiłem auto i za ile.traktujac mnie jak jakiegoś przestępcę.Nie polecam efl

Lesli

Guzik prawda!! Osoby najlepiej pracujące są wykorzystywane aby po godzinach siedzieć za nic .. jest coraz gorzej i niech nikt nie wierzy te brednie !!

Angelo

Jestem pracownikiem efl s.a. przestrzegam wszystkich przed tą firmą... Podwyżek nie ma od paru lat... Tzn są ale dostają nieliczni i 200zl brutto raz na kilka lat.. pracy tyle że w 10 godzin nie można się wyrobić... Ludzie siedzą po godzinach. Nadgodzin płaconych nie ma... Może w jakichś departamentach się zdarzy ale to większości nie ma... Dramat... Firma w ogóle o pracowników nie dba omijajcie szerokim łukiem to nie to co było kiedyś...

rtl

Cześć Pracę w EFLu polecam ludziom chcącym nauczyć się czegoś nowego. Fajne szkolenia. Firma nie jest niestety godna polecenia na lata, nie daje możliwości rozwojowych, finansowo blokuje na tym co ugra się na początku nie słyszy głosu pracownika, Jeszcze ma socjal który z roku na rok coraz gorzej wygląda ale jeszcze ujdzie. Praca ciężka wszystko i nic wymagania coraz wyższe pensje nie. Firma czasy prospery ma za sobą. Nie umie motywować ale ludzie tam pracujący są ok.

Klara

Z pewnością wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od tego co się robi i jak się pracuje!!!

ALEX
@Klara 13.08.2018 12:10

Jak czytam 3k brutto To samo mam wszędzie dziękuje.

anonymous

Wysokość wynagrodzenia masz od wyników - Czyli potrafisz dobrze gnębić ludzi ..? To zarobisz na premię spokojnie.

EFL

Tyle ile płacą to macie w Biedronce na kasie i bez wkur się z klientami. Marne grosze choć niektórzy zachowują się jak by TAM' zarabiali mln $$$. Lepiej Biedronka i inne markety lepiej płacą i spokój.

EFL

Nigdy więcej pracy w tej firmie. Nie czytajcie że fajnie się pracuje ta firma płaci grosze a wymogi kosmiczne. Pozdrawiam tych tam co siedzą i za te pieniądze gnębią telefonicznie ludzi.

Waldi

Konkurencja inspiruje do pisania? Tak bardzo chce dokopać?

Hyperman

Firma beznadziejna, to co oferuje urąga zdrowemu rozsądkowi. Opłaty za wszystko 6 zł/mc za dostęp do swojego portalu to w przypadku 4 lat - 280 zł - złodziejstwo. Opłaty za każdy wniosek, nie mówiąc za wcześniejszą spłatę leasingu - 900 zł - bandyctwo. Jeśli chodzi o leasing szukajcie czegoś innego. Ja już nigdy nie skorzystam z EFL.

@Hyperman 30.10.2015 11:44

1) Portal nie jest obowiązkowy - trzeba było nie podpisywać umowy i się nie zgadzać na opłatę. Ale tak to jest jak się nie czyta umów tylko podpisuje co popadnie. 2) Opłaty są za wnioski, bo siedzą tam ludzie, którzy na życzenie Klientów wykonują często absurdalne rzeczy (np. durny Klient się pyta ile musi mniej więcej zapłacić za wcześniejsze zakończenie umowy zamiast policzyć sobie samemu raty do końca + wykup). Klienci mają takie zapytania, że to pojęcie ludzkie przechodzi. Pracownicy muszą zatem obsługiwać takie niedojdy. A to kosztuje. 3) Za wcześniejsze zakończenie umowy opłata jest pobierana w każdym leasingu, także powodzenia życzę w innej firmie. Pobierana jest z tego samego powodu - wniosek trzeba obsłużyć. Dodatkowo EFL jest zmuszony wcześniej spłacić kredyt w banku i bank nakłada na EFL podobną opłatę. Gdyby Pan kontynuował umowę do końca, tak jak to robi 99% Klientów, to by Pan nie płacił opłaty za zerwanie umowy. Proste jak drut. Sam Pan się na to zdecydował. Chcącemu nie dzieje się krzywda - chciał Pan wcześniej zakończyć umowę ? OK - to EFL pobrał za to opłatę. Nie widzę tu niczego nienormalnego a tym bardziej nierynkowego.

Ricky z Martyniki
@Normalny 01.11.2015 01:56

Nie w kadej firmie leasingowej jest prowizja d nadpłaty -, np. Getin

ania
@Hyperman 30.10.2015 11:44

to jest pytanie o pracę, a nie o współpracę b2b...

Czy ktoś może opisać, jak aktualnie prezentuje się firma na tle innych - zarówno w tym obszarze jak i lokalizacji? To bardzo cenna pomoc dla osób mieszkających w Wrocław.

Wiktor

Dla mnie EFL to bardzo dobra firma. Leslie komuś nie odpowiada to lepiej niech szuka wrażeń w innym miejscu.

zainteresowany

Little.my daj znać jak bylo

@zainteresowany 22.03.2016 14:45

zainteresowany ogólnie byłam bardzo zaskoczona formatem rozmowy rekrutacyjnej - było to spotkanie indywidualne z przełożonym departamentu oraz przemiłą panią z HR pierwsza część spotkania to rozmowa, podczas której zadawano mi pytania dotyczące mojej edukacji, doświadczenia zawodowego oraz planów na przyszłość związanych z karierą zawodową, nie było dziwnych pytań psychologicznych, jedynym, które sprawiło mi większą trudność to pytanie o zarobki (no ale tego się spodziewałam) druga część polegała na rozwiązaniu testów rekrutacyjnych z języka angielskiego oraz z excela teraz oczekiwanie na 2 etap rozmowy więc trzymaj kciuki :) a jak tam Twoje starania?

rolo
@zainteresowany 22.03.2016 14:45

dajcie sobie spokoj z ta firma cwaniaki

Pracownik KRK

W sumie dobra praca.

Normalny

Szanowny Panie, jak nie masz Pan czasu się rozpisywać i jedyne co potrafisz napisać, to: "odradzam leasing w EFL" to po jaką cholerę w ogóle zabierasz głos ???? Czyżbyś Pan skończył w windykacji za nieterminowe płacenie ? ojojojoj... Może pogłaskać po główce trzeba było chłopczyka z piaskownicy ? Może EFL jest firmą charytatywną i może harmonogram spłato to jakiś zbędny element umowy, którym można się podetrzeć ? Coś ci napiszę gościu - gdybyś płacił terminowo jak zdecydowana większość Klientów EFL to byś teraz nie musiał szukać aprobaty na tym portalu i byś nie wylewał jadu na EFL za to że cię zwindykowali za niepłacenie rat ! Jak oni śmieli ???? Nie płaciłeś a oni cię zwindykowali ??? SKANDAL !!!! Do telewizji to się nadaje !!! Gościu - nie kompromituj się publicznie...

znamsienatym

Witam, kilka dni temu odbyłem rozmowę ws. pracy na stanowisko mobilnego handlowca, rozmowa przebiegła bardzo miło, człowiek kompetentny na stanowisku - Łódź. Oferują 4000 brutto miesięczne + samochód służbowy, tel, laptop wiadomo. Zobaczymy jak będzie dalej ...

zainteresowany

Sadze ze tez wynagrodzenie zależeć bedzie od doswiadczenia. W ich systemie rekrutacyjnym minimalna stawka do wyboru to 3k brutto czyli 2150 netto.

little.my

gdzieś czytałam ze ok 3k-3,2k netto na stanowisku administracyjnym, ale chcialabym tą informacje potwiedzić

zainteresowany

Na młodszego wyslalem ponad 2 tyg Temu i nic. A na specjaliste bo ostatnio sie pojawilo wyslalem w weekend i czekam ;-) no właśnie ciekawe jak się kształtują zarobki ?

little.my

Nie wydaje mi sie, ze taki długi skoro zaraz po wysłaniu dokumentów dostałam telefon dot. Rozmowy rekrutacyjnej, z przedstawicielem hr i szefem departamentu. Dowiedziałam sie ze czeka mnie test z angielskiego i excela - no i chciałam mniej więcej wiedzieć jakiego poziomu tego excela powinnam sie spodziewać. Ponad to chciałam sie zorientować w odpowiedzi na pytanie "ile chciałaby Pani zarabiać"...

zainteresowany

Właśnie interesuje mnie stawisko specjalisty ds reklamacji. Wyslalem cv mam kilkuletnie doświadczenie w dużej firmie w takim dziale. Po jakim czasie mogą się do mnie odezwać ??

Little.my

Interesuje mnie bardziej jak wyglada rozmowa rekrutacyjna, ponieważ zostałam na nią poproszona

little.my

witam wszystkich, chcialabym się dowiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja z pracą w tej firmie (centrala/Wrocław/stanowiska administracyjne)? pozostawiam kontakt mailowy: ma.mi.ma@o2.pl z góry dziękuje

Normalny

Wiadomo że od praktykanta się mało wymaga i dlatego też się mu mało płaci (jeśli w ogóle). W "śmieszne" praktyki możesz się nie bawić, ale powiedz tak szczerze: ile jest warta twoja wiedza po studiach ? Coś ci powiem: tyle co nic. Jak zderzysz się z tym czego wymagają w pracy, to zobaczysz jaka jest przepaść między tym czego się uczy na studiach a prawdziwym rynkiem pracy.

Normalny

"ale te praktyki sa platne czy tylko mozna zdobyc ciekawe dosiwadczenie" - z takim podejściem dostaniesz po tygodniu kopa w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i wylecisz z praktyk a o robocie w EFL - zapomnij. Jak chcesz tak pracować, to idź do urzędu ! Tam płacą za pierdzenie w stołek. Masz jakieś doświadczenie w ogóle ? Czy chcesz je dopiero zdobyć ? Jak chcesz je zdobić, to za co firma ma ci płacić ??? Za to że będzie cię uczyła ??? hahahahaha :))) Gościu - ty przeczytałeś to co napisałeś ??? Daj coś z siebie najpierw a potem oczekuj wynagrodzenia... Ty się ciesz, że nabędziesz DOŚWIADCZENIA, czyli tego, co się najbardziej ceni na rynku a nie marudź, że będzie za darmo... No ja pier... Czy teraz wszyscy ludzie mają takie roszczeniowe podejście jak ty ? Być może przez 2-3 m-ce będziesz robił za darmo, ucząc się w tym czasie i zdobywając doświadczenie. Dopiero JAK BĘDZIESZ DOBRY, to firma zdecyduje czy cię chce czy nie. Tak to działa, wiesz ? POBUDKA !!! To nie szkoła !!! Welcome to real life !

Normalny

"ale te praktyki sa platne czy tylko mozna zdobyc ciekawe dosiwadczenie" - z takim podejściem dostaniesz po tygodniu kopa w (usunięte przez administratora) i wylecisz z praktyk a o robocie w EFL - zapomnij. Jak chcesz tak pracować, to idź do urzędu ! Tam płacą za pierdzenie w stołek. Masz jakieś doświadczenie w ogóle ? Czy chcesz je dopiero zdobyć ? Jak chcesz je zdobyć, to za co firma ma ci płacić ??? Za to że będzie cię uczyła ??? hahahahaha :))) Gościu - ty przeczytałeś to co napisałeś ??? Daj coś z siebie najpierw a potem oczekuj wynagrodzenia... Ty się ciesz, że nabędziesz DOŚWIADCZENIA, czyli tego, co się najbardziej ceni na rynku a nie marudź, że będzie za darmo... No ja pier... Czy teraz wszyscy ludzie mają takie roszczeniowe podejście jak ty ? Być może przez 2-3 m-ce będziesz robił za darmo, ucząc się w tym czasie i zdobywając doświadczenie. Dopiero JAK BĘDZIESZ DOBRY, to firma zdecyduje czy cię chce czy nie. Tak to działa, wiesz ? POBUDKA !!! To nie szkoła !!! Welcome to real life !

doradca EFL

Generalnie szału nie ma... Może jak ktoś przychodzi do pierwszej pracy albo "znikąd" to nie jest najgorzej ... jeśli np. zmieniasz firmę w ramach branży to możesz się rozczarować... Kasa - podstawa mała, premie małe .. Wszystko zależy od robionych obrotów + rentowność umów, mówiąc krótko sprzedaż dużo ale tanio - nie ma kasy, sprzedaż mało ale drogo - nie masz kasy :) Zdarza się dość często podpisywanie umów z prowizją kilka :)albo kilkanaście złotych :)) dla handlowca - bo Klient (i konkurencja) mocno negocjowali... Generalnie stara gwardia handlowców ma bardzo dobrze (ze względu na obsługiwanych dostawców) - ale większość młodych, którzy dopiero zaczynają - niestety prawdopodobnie nigdy nie dojdzie do zadowalającego i godnego LIDERA RYNKU poziomu zarobków.. System (de)motywacyjny tak został skonstruowany, że osoby "rozkręcające się" - początkujące w EFL na porządne (lub choćby przyzwoite) premie nie mają szans... Socjal za to zadowalający. Pozdrowienia dla wszystkich korpo - szczurów

xxx

o szczecinie szkoda słów , najpierw trzeba zmienić menagera. Patrzy na swoją kasę i laski jakie zatrudnia.....

dlaczego firma lesingowa efl jest wyjatkowa ze pobiera 61 z vat za monit firmy orange ,plus era energetyczne hurtownie nie pobieraja za monity !!! to ogromna kasa 10000 monitow miesiecznie to 610000 !!!!!czyli ok 6mln rocznie klienci powinni podawac do sadu te oplaty tak jak oplaty polkowe tez byly niezgodne zacznijmy walke a przestana

@67 10.01.2015 13:24

Czemu Pan nie wywiązuje się z podpisanej umowy i spóźnia się Pan z płaceniem rat ? Czy EFL wysyła monit jak Klient płaci w terminie czy jak się spóźnia ? Kto jest winny temu, że Klient nie płaci w terminie - EFL czy Klient ? Czemu EFL ma wysyłać darmowe monity ? Papier kosztuje, list kosztuje, zatrudnienie ludzi do obsługi takiej dodatkowej korespondecji kosztuje, koperty kosztują, ludzie którzy programują system informatyczny do monitowania Klientów - kosztują. Jeśli nie pamięta Pan o terminie zapłaty, to trzeba opłacić kogoś, kto Panu o nim przypomni w formie monitu. Jeśli jakieś firmy nie biorą za to pieniędzy przy wysyłce, to wliczają to w cenę przy podpisaniu umowy - niech Pan się nie łudzi, że dopłacają do interesu. I na koniec niech Pan policzy inaczej: jakie to są koszty dla EFL wysłanie 10000 monitów miesięcznie do nierzetelnych Klientów (proszę to pomnożyć przez 12 miesięcy) i niech Pan postawi 6 wykrzykników po wyliczeniu tej liczby. Pozdrowienia dla uczciwych i rzetelnych Klientów, którzy płacą terminowo i nie mają problemów z monitami. Dziwię się, że nie wstyd Panu pisać takie rzeczy... Przecież to Pana wina, że Pan nie zapłacił w terminie a nie firmy EFL. Proszę przemyśleć Pana zarzuty jeszcze raz.

Zostaw opinię o EFL SA - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EFL SA