Opinie o Euphora Sp. z o.o. sp.k. (dawniej Euphora Grzegorz Wnęk Sp. J.), PAESE Cosmetics w Kraków

counter
2 123 109 5 1
Gość

O jaką miejscowość chodzi? Jest aż tak źle? Czy firma oferuje umowę o pracę ? Jak z atmosferą w miejscu pracy ?

Joanna Nowy wpis

Dla firmy pracowałam w sumie 3 lata (z przerwą na macierzyński) na stanowisku sprzedawcy. Uważam, że głównym problemem firmy jest brak szacunku dla zwykłego pracownika. Po roku pracy na umowie zlecenie, kiedy zaczynałam upominać się o normalną umowę dostałam... umowę na okres próbny na 3/4 etatu. Firma obawiała się czy poradzę sobie na pełny etat mimo, że pracowałam już rok... A umowę na okres próbny zostawię bez komentarza. Wymagania bardzo wysokie mimo minimalnych zarobków, jedyną podwyżkę dostałam kiedy podniosła się minimalna krajowa... Manager zwodził mnie żebym jeszcze chwilę zaczekała bo podwyżka na pewno będzie, no i była... Żadnych dodatkowych pieniędzy za wykonywanie makijażu nie było. Na zwykłe akcje byłam wysyłana ale kiedy chciałam bardziej się rozwijać i poprowadzić szkolenie w sklepie w naszej galerii to stwierdzono, że jestem za mało prestiżowa i wysłano inną osobę (z innego miasta). Zarzucano mi, że klientów nie ma w sklepie przez moje nastawienie, czyli moje podobno negatywne nastawienie wpływało nie na to, że klienci nie kupują tylko na to, że w ogóle nie wchodzą do sklepu... Widząc też brak ruchu cały czas z uporem podnoszono nam budżet do wyrobienia co kończyło się brakiem szans na premię. Najbardziej oszczędzało się na zwykłych pracownikach, firma wolała wydać niemałe pieniądze na panią dekoratorkę zamiast nam powierzyć ozdobienie sklepu, no ale znowu my byłyśmy za mało prestiżowe żeby się tym zająć... Nie jestem osobą rozczeniową i uważam, że do wszystkiego trzeba dojść powoli ale w tej firmie mało kto ma szansę na rozwój, stałych pracowników w ogóle się nie docenia i szuka się jedynie takich, którzy są "tani w utrzymaniu" ale przy okazji z ogromną wiedzą i kompetencjami.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 78 dni.

Czy jest możliwość pracy w EUPHORA GRZEGORZ WNĘK SPÓŁKA JAWNA na część etatu?

rozczarowana
@Gość

Poczytaj sobie opinie na gowork Paese, Paese Cosmetics bo to ta sama Euphora co tutaj, zobaczysz jakie niewykwalifikowane osoby tu pracują. Firma nie daje nic, a oczekuje nie wiadomo czego pracuje się po 12 godz (usunięte przez administratora) Obserwuje Cie (usunięte przez administratora)! ODRADZAM firmę (usunięte przez administratora)i prace z kosmetykami które trzeba wpychać dosłownie klientom bo później będzie ze masz zła sprzedaż i w sms południowym będzie ze nic nie robiłaś do tej pory.(usunięte przez administratora)

Tak5Nie2

rozbawiona
@rozczarowana

Jak to widać gołym okiem kiedy piszą osoby, które zostały zwolnione :D

Kama Nowy wpis
@rozbawiona

No nie zgodzę się akurat bo sama odeszłam, jednak z tymi smsami po godzinach to niestety prawda, w wolne dni tak samo.

Miki

Tak zgadzam się z Angie. Na początku chcą płacić śmiesznie i to nawet pracownikom z wieloletnim doświadczeniem. Jak już ktoś pracuje to trzeba się upominać u prezesa i to można coś załatwić. Są bardzo duże różnice w wynagrodzeniach w firmie na tych samych stanowiskach. Nikt nie powie prawdy ile zarabia. Nie ma siatki płac, szkoda bo to bardzo duży dyskomfort po stronie pracownika. Trzeba rozmawiać z szefem to się coś ugra.

Kama Nowy wpis
@Miki

Potwierdzam. Tam brakuje struktur, organizacji i tu się zaczyna problem.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Czy zdarzają się nadgodziny w EUPHORA GRZEGORZ WNĘK SPÓŁKA JAWNA?

@Pytanie

Tak, ale zależy to bardziej od organizacji pracy własnej, raczej sytuacje, że się dłużej zostaje zdarzają się sporadyczne, ale nie ma ogólnie problemu by je odebrać.

Ferdynand

wszędzie dobrze gdzie nas nie ma a przecież wystarczy dobrze robić swoje i nie będzie powodu do narzekania.

@Ferdynand

No niestety, nie tam. Choćbyś wypruwał sobie flaki to i tak będziesz tym złym. A no i istotne jak bardzo lubisz podlizywać się szefowi tak długo będziesz tam pracował :)

TakNie

Czy w firmie EUPHORA GRZEGORZ WNĘK SPÓŁKA JAWNA są regularne szkolenia pracownicze?

pysiaki
@Pytanie

w zależności od działu w którym pracujesz, typu - social media mają, nie wiem jak z resztą działów, ale ogólny marketing i product nie mają

Kama

Moja opinia dotyczy pracy w działach w biurze w Krakowie - marketing, kreacja, digital. Długo się zastanawiałam czy dodać opinię, jednak może wielu osobom ułatwi to podjęcie decyzji czy warto tam iść pracować. Ja niestety żałuję, bo to jedynie kilka straconych miesięcy na pracę w firmie gdzie nie można się rozwijać - ciężka współpraca pomiędzy pracownikami, nie powiedzą szczerze co jest nie tak, ale do szefa polecą. Szkolenia są dostępne, ale w zależności od działu, w którym pracujesz, projekty są blokowane, większość pracowników to osoby niekompetentne, którym brakuje doświadczenia w pracy na stanowiskach jakie zajmują, przykład - asystentka zarządu, osoba niezwiązana z marketingiem, brakiem doświadczenia w tej branży zostaje dyrektorem marketingu całej marki. Generalnie wśród pracowników występuje opinia, że jest okres 'zajawienia' się na daną osobę i jej pomysły przez właścicieli marki - czyli okres próbny, 3-6 miesięcy. Przez ten czas właściciele słuchają pomysłów, dają zielone światło na realizację i odpowiednio przerabiają sobie wykonane rzeczy z plotkarami w firmie, które co rusz roznoszą świeże ploteczki. Po upływie tego czasu zrzuca się na taką osobę wszelkie niepowodzenia marki, prezes obgaduje ze swoimi bliższymi pracownicami takich pracowników. A, no i osoby na stanowiskach kierowniczych (o ile są na dany moment) często dowiadują się ostatnie o decyzjach szefa. Ogólnie - praca tam to walka z systemem. Chcesz coś zrobić, przedstawiasz plan, budżetujesz i bum, ściana, koniec. Później kolejna wizja prezesa i znowu pyk, ściana, zmiana planu marketingowego po raz kolejny. Brakuje osób, które by tworzyły plan rozwoju marki - spokojnie, zanim się ucieszysz, że możesz zostać takim pracownikiem to przeczytaj jeszcze raz wcześniejsze zdanie; brakuje osób do zarządzania konkretnymi działami, a jak już są to niestety są niekompetentne.. No i jeszcze jedno - to, czy Ci się uda tam coś zorganizować jest też zależne od jednej bardzo ważnej rzeczy - humoru prezesa. A ciągłe sinusoidy nastrojów widać szczególnie w miesiącach jesienno zimowych, no bo i trzeba nowy budżet na kolejny rok ustalić, rozliczyć się z bieżącego itd. Natomiast jeśli już uda Ci się coś zrobić, dostaniesz akcept, działacie z zespołem to pojawi się problem, by opłacić faktury. Drukarnie i inni podwykonawcy będą się dobijać po 10 razy by uregulować faktury. Prezes - jak ma dobry humor, chce zrobić wszystko, ale za darmo :) Kilka faktów: - logistyka- problem z samochodami firmowymi (wiecznie mało), więc do zakładu produkcyjnego do Jawornika jeździsz własnym i za własne pieniądze je tankujesz, bo powinieneś się cieszyć, że masz w ogóle taką możliwość, generalnie brakuje organizacji w firmie - smsy od prezesa po godzinach pracy lub w dzień wolny od pracy - nadgodziny - raczej nie są wypłacane, można odebrać je sobie po porozumieniu z prezesem - sprzęt - laptop + telefon firmowy - umowy - raczej umowa o pracę, w zależności od stopnia stanowiska (typu - student/ osoba na stażu dostanie umowę zlecenie) co z resztą jest zrozumiałe, niektórzy pracują na b2b - wynagrodzenie - różnice w pensjach na podobnych stanowiskach, ogólnie to wynagrodzenie przeciętne, zawsze na początku niższe, ale podwyżki to kwestia negocjacji, przedstawienia argumentów itd, zwykle po okresie próbnym - o ile będziesz tam chciał zostać - imprezy i integracja - wigilia firmowa + duża impreza (jeżeli budżet na to pozwala) - benefity - system dodatkowej opieki zdrowotnej jest, jednak trzeba dopłacać jak coś; nie ma owocowych czwartków, haha gdyby ktoś pytał; ładne biuro w centrum Krakowa (Wielicka) - pracownicy - dział HR, księgowości - jeżeli ma się z nim styczność w pracy to jest bardzo miły i pomocny; radzę uważać na pracowników blisko właścicieli marki bo to plotkarze, donosiciele i przerobią każdy temat zanim sam zdążysz pójść do nich; ogólna atmosfera- neutralna, brakuje integracji pracowniczej no i niestety podziały się robią przez osoby wymienione powyżej. Podsumowując - z zewnątrz nie widać jaki w środku jest bałagan. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem byłoby wrzucić bombę i zacząć budować całą markę od nowa bo potencjał jest i to duży,ale niestety nie zmieni się nic dopóki nie zmienią się osoby zarządzające marką lub całkowicie nie zmienią swojego podejścia.

Tak3Nie
Gość

Dają tylko umowę zlecenie? Jakie zarobki ?

Cichociemna

Nie polecam pracy w tym miejscu. Brak zapewnienia odpowiednich warunków pracy (12 godzin stania, bez możliwość nawet siedzenia przy komputerze, pewnie, lepiej się pochylać, kucać i rozwalać sobie kręgosłup), zarobki śmieszne (na kasie w markecie człowiek lepiej zarobi), wszechobecny mobbing (wieczne przytyki, krytyka i upokarzanie). Wytrzymałam miesiąc na okresie próbnym i podziękowałam, na koniec nie podpisano ze mną umowy za przepracowany czas, mimo że należało mi się na zlecenie za ten krótki okres, wypłacając tym samym jeszcze mniejsze pieniądze. Sam stan stanowisk błaga o pomstę do nieba. Po prostu (usunięte przez administratora)

szok

beznadziejna firma i (usunięte przez administratora) nie polecam zwłaszcza w Warszawie (usunięte przez administratora)kompletne, (usunięte przez administratora)

Tak1Nie3
Mirosław
@szok

Dlaczego nie polecasz? Szanuję Twoją opinię, może jednak podeprzesz ją jakimiś faktami i argumentami? Co konkretnie nie pasowało Ci w pracy w EUPHORZE? Jaka panowała tam atmosfera, na jakie zarobki można było liczyć? Może opiszesz też co Twoim zdaniem działało w firmie dobrze i dlaczego warto by było zastanowić się nad wysłaniem tam swojego CV?

Tak1Nie

PRAWDA

Umowa o pracę nie powinna być zastępowana umową zlecenie. Jeżeli firma narzuca godziny pracy, a praca jest wykonywana pod nadzorem w określonym miejscu i czasie nosi to znamiona umowy o pracę. W takim przypadku trzeba zgłosić to do INSPEKCJI PRACY I ZŁOŻYĆ POZEW DO SĄDU !

Tak10Nie1
Angie

PODWYŻKA w Euphora - tak jak ktoś już pisał da się dostać podwyżkę tylko trzeba iść do prezesa Pana Grzegorza. Ja dostałam znaczną podwyżkę po 2 rozmowach z prezesem. Nie ma co liczyć na bezpośredniego przełożonego bo oni mają swoje wytyczne i nawet jak chcieliby to nie mogą zwykle. Prezes jest otwarty na rozmowę. Inne dziewczyny z działu mają znacznie niższe wynagrodzenie, chociaż robimy to samo. Każdy musi walczyć o swoje.

Paulina

Pracowałam w Paese przez pół roku. Praca sama w sobie jest przyjemna jeżeli ktoś lubi kontakt z kosmetykami oraz z klientem. Na początku było bardzo dobrze, atmosfera przyjazna w razie kłopotów lub problemów można było liczyć na wsparcie reszta dziewczyn także nie narzekała ale nastąpiły zmiany i się zaczęło dziać bardzo ciekawie, mianowicie: Ciągły stres, pretensje o najmniejszy błąd, obserwowanie z góry i ukryci klienci - standard. Da się przeżyć, w końcu to praca a w każdej pracy są plusy i minusy, ale... zrobić ukrytego klienta dziewczynie która jest 4 bądź 5 dzień w pracy i mieć pretensje ze nie posiada wystarczającej wiedzy.? Lub zwolnić z dnia na dzień osobę która pracuje już rok i miała najlepsza sprzedaż ( a przecież o to właśnie chodzi ) pod argumentem braku dyspozycyjności w tygodniu gdzie owa dziewczyna prosiła tylko o wolne wtorki z powodu zajęć.? Równie dobrze mogłabym być to ja ponieważ nie byłam dyspozycyjna w żaden weekend z powodu zajęć lub jakaś inna osoba która wizualnie nie będzie się podobać przełożonym. Uważam ze jest to brak szacunku do pracownika, nikt by nie chciał stracić pracy z dnia na dzień tak właściwie z nijakiego powodu. Właśnie to między innymi skłoniło mnie do odejścia z własnej woli, natomiast do napisania opinii zmotywowała mnie sytuacja związana z premia pracownicza która podkreślam jest UZNANIOWA, warto zapamiętać bo przez byle jaki powód może być Ci odebrana - usiądziesz w trakcie pracy, będziesz mieć słaba sprzedaż sztuki na paragon albo zwyczajnie nie przypadniesz do gustu osobie która jest Twoim nowym kierownikiem. Po rozmowie z Panią Manager w tej właśnie sprawie zarzucono mi niewywiązanie się z obowiązków i słaba sprzedaż sztuki na paragon co według mnie jest wymuszonym argumentem na tym samym poziomie co uzasadnienie zwolnienia z pracy które opisałam wyżej. Dodatkowo podczas rozmowy w której wyraziłam swoje zdanie na temat tego że zostałam potraktowana niesprawiedliwe, w odpowiedzi została mi wypomniana pomoc w sprawie praktyk o którą poprosiłam i za którą podziękowałam Pani Manager wcześniej a podkreślenie tego specjalnie podczas wymiany zdań uważam za zbędne. Wypadałoby także poinformować daną osobę o fakcie nie przyznania premii wcześniej jak i odpowiednim uzasadnieniu, bynajmniej kultura osobista do tego zobowiązuje. Po konsultacji z innymi osobami które pracowały długo przede mną jak i przed rozpoczęciem współpracy z Firmą obecnej Pani Manager takie sytuacje miejsca nie miały. Chciałam odejść mimo tego z pozytywnym nastawieniem ale niestety się nie udało. Pod sumując, nie odradzam ani nie polecam tej pracy, chce tylko by osoby czytające moja opinię miały świadomość tego co tam się dzieje lub co może się zdarzyć i jak mogą zostać potraktowane te osoby które nie będą się bać mówić otwarcie o tym co naprawdę myślą. Podkreślam to jest moja osobista opinia, lecz taka opinie ma więcej ludzi którzy nie chcą lub obawiają się ją wyrazić publicznie, ewentualnie te które już zdążyły się wypowiedzieć poniżej i maja w 100% racje ;)

Tak12Nie2
najgorsza firma ever

nie polecam tej firmy poniewaz oni tylko (usunięte przez administratora)Dodatków żadnych nie ma premie od nie osiagalnych progów. wystrzegać sie jak ognia. Wszyscy tam sie zwalniaja po miesiacu dlatego taka rotacja. Karta multisport haha nie ma czegos takiego i nigdy nie bylo w tej firmie a na swięta dostalismy zmniejszone premie do minimum(usunięte przez administratora) Nie polecam pracy w tej firmie NIE WIERZYSZ -> sprawdz a jestem pewna, że zwolnisz sie po miesiacu chyba ze tyle nie wytrzymasz(usunięte przez administratora)

Gość

W ogłoszeniach forma zatrudnienia to umowa zlecenie. Czy to norma w tej firmie?

Tak11Nie

Julia
@Gość

Czy udało Ci się może zdobyć informacje na temat umów dla pracowników? Jeżeli aplikowałeś do EUPHORA GRZEGORZ WNĘK SPÓŁKA JAWNA, to podziel się swoją opinią na ten temat. Osoby zainteresowane pracą w tym przedsiębiorstwie, często sprawdzają wątek zanim aplikują do firmy. Informacje zawarte w Twoim wpisie będą dla nich pomocne.

@Julia

Jak się pojawiają ogłoszenia to jest napisane umowa zlecenie więc tylko takowa chyba jest preferowana a szkoda.

Tak8Nie1
Paulina

@Po prostu ja, możesz powiedzieć jaki czynnik według Ciebie spowodował, że zdecydowałeś się zaaplikować do firmy: atmosfera, zarobki, lokalizacja czy może jeszcze coś innego? Zachęcam również pozostałych użytkowników forum do podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w firmie EUPHORA.

Wiki

Jaka umowę firma proponuje na początek? Czy coś z socjalu macie?

Po prostu ja

Witam. Jakieś parę miesięcy temu w tym roku miałem zaszczyt być na rozmowie rekrutacyjnej jako przedstawiciel w firmie Euphora. Piszę zaszczyt ponieważ z tego co mi wiadomo od znajomych ciężko się do nich dostać. Opinie z rynku o produkcie miałem pozytywne. Jeśli chodzi o zarobki oraz specyfikę pracy nie było mi dane poznać ponieważ nie przeszedłem do drugiego etapu. A szkoda. Pani rekruterka swoją drogą bardzo ładna. Taka pozytywna rozmowa nigdy mi się nie przytrafiła. Życzę każdej firmie takich osób bo dobrze to świadczy o firmie. Czekam aż pojawi się znowu ogłoszenie na mój region- może tym razem się uda. Wtedy napiszę od środka jak to wygląda.

Tak1Nie

Znaczenie atmosfery w miejscu zatrudnienia jest coraz większe. Czy tak samo jest w EUPHORA GRZEGORZ WNĘK SPÓŁKA JAWNA? Napisz, co o tym myślisz, ułatwiając tym samym innym osobom podjęcie decyzji związanej z pracą w przedsiębiorstwie.

TakNie

Zostaw merytoryczną opinię o Euphora Sp. z o.o. sp.k. (dawniej Euphora Grzegorz Wnęk Sp. J.), PAESE Cosmetics - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

2/5 Na podstawie 123 ocen.