Opinie o Pixel Game (Ci Games) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy CI Games. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie CI Games o rekrutacji.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CI Games w Warszawa

Octopus

To co czytam powyżej o organizacji pracy świadczy o tym, że chyba tak naprawdę nie znasz gamedevu. Jeśli się mylę to pewnie wiesz, że na to jak wygląda praca nad projektem ma wpływ już sam jego start. A tu za początek projektu odpowiedzialni byli ludzie, którzy już nad nim nie pracują bo nie umieli tym dobrze zarządzić sprawnie zorganizować. Sam prezes musiał osobiście się zaangażować w produkcję gry, żeby to wszystko wyprostować i to w dużej mierze także dzięki jego bezpośredniemu zaangażowaniu (jeśli jesteście znawcą historii CIG to pewnie wiesz, że wcześnie prezes nigdy nie angażował się aż w takim stopniu w projekt jak teraz )powstała znacząco lepsza gra. Po za tym jeśli byłbyś doświadczonym gemdeveloperem to wiedziałbyś, że nie ma w tym nic złego, że do końca pracuje się nad jakością gry i wnosi poprawki bo tak jest w przy każdej produkcji w każdym innym studio developerskim, który stawia na jakość. Z mojej perspektywy sam crunch w CIG nie był żadnym "specjalnym" crunchem, po prostu taki sam jak w innych dużych studiach na kilka miesięcy przed końcem projektu. Znam inne studia gdzie crunch trwa po kilkanaście miesięcy lub jest prawie, że permanentny.

Mati

ma szansę Sniper GW 3 na jakis sukces przy tak negatywnym podejściu do pracownika?

do ex kolegi

Masowa emigracja w Rzeszowie do G2A z CI oraz pański post tylko potwierdza jacy ludzie tam pracują. CHAMSTWO.

Były pracownik.

Ponieważ dużo osób podchodzi dosyć subiektywnie i ogólnikowo oceny, postanowiłem napisać to w formie obiektywnych/faktograficznych plusów i minusów. Niech każdy oceni jak taka sytuacja mu odpowiada. Osobiście raczej nie polecam - dobre na początek, bo próg wejścia dla juniora jest dużo niższy niż w innych dużych firmach w Polsce. Plusy: - płacone na czas - płacone za nadgodziny - praca przy dużych projektach z potencjałem - duże budżety - wpływają pozytywnie na możliwości artystyczne/realizacyjne (nie zawsze idzie to w parze; inaczej niż w małych firmach - są realne możliwości na pewne działania, ale trudno wynegocjować na nie budżet) - atmosfera pracy wśród samych pracowników jest w zdecydowanej większości bardzo dobra; - darmowe obiady - standardowy pakiet korpo-benefitów (medicover+multisport, karta do batomatu) Minusy: - brak planowania pracy; brak określonych, realnych milestonów; brak myślenia i planowania feature-based; brak planowania budżetu i kosztów; agile to wytarte hasło, które nie ma żadnego znaczenia - brak jednolitej i spójnej wizji dla powstających projektów - brak odpowiedniej komunikacji pomiędzy działami (na temat feature'ów, celów do osiągnięcia, aspektów cross-department) - duża rotacja dyrektorów kreatywnych, głównych producentów i pracowników w ogóle; - brak zachowania wiedzy, workflow i pipeline'u w firmie = wiedza odchodzi z pracownikami - brak dokumentowania czegokolwiek - dla wielu pracowników - przewlekłe i wyniszczające nadgodziny/crunch. Niestety wynikające tylko i wyłącznie z powyższych punktów. Projekty, przy których pracowałem można by z powodzeniem zaplanować zupełnie bez nadgodzin w tym samym czasie w jakim powstały - kompletny brak szacunku dla pracowników, ich wiedzy, doświadczenia, umiejętności i pracy; zetknąłem się z mobingiem/upokarzaniem mnie ze strony menadżerów/producentów/prezesa firmy - autorytarny prezes, który zupełnie nie ma żadnej wiedzy na temat produkcji gier, ani tego jak jego nieodpowiedzialne i nonszalanckie decyzje wpływają produkcyjnie na produkt i możliwość jego ukończenia; ponad to - szkodliwy "micromenagement" ze strony prezesa; prezes generalnie jest obarczony manią kontroli wszystkich elementów produktu jaki powstaje; jego wyobrażenie na temat własnego zespołu jest obarczone jego własnymi kompleksami i pustką (przepraszam, poniosło mnie w tych "faktach") - brak autorytetu na linii leaderzy działów - prezes (który losowo w różnych fazach projektu staje się główną osobą decyzyjną) - efekt "kompleksu polaczka"; firma (prezes) uwielbia zatrudniać "zachodnich specjalistów" i firmy, kierując się markami i prestiżem, co w większości przypadków kończy się brakiem realnego wpływu na jakość, a po kilku miesiącach zwolnieniem owego zachodniego specjalisty (z powodu tego, że w magiczny sposób nie spełnił wszystkich absurdalnych pomysłów prezesa)

Ex Kolega
@Były pracownik.

To dobrze, że odszedłeś od nas bo ewidentnie masz problem ze samym sobą i z percepcją rzeczywistości. Pojęcie o robieniu gier również niewielkie a już o dojżałości nie wspominając. Zamiast pisać te kłamliwe wypracowanie zajmij się czymś sensownym i nie krytykuj miejsca, gdzie nadal pracują Twoi znajomi, którym się tam podoba i gdzie rozwijają się zawodowo. Chyba, że ich tam wogóle nie miałeś.

Prawdziwy snajper
@Ex Kolega

Akurat 'Byly pracownik' ani odrobinę nie minął się z prawdą. Wypunktował wszystkie poważne problemy tej firmy - znam to z autopsji. Jeżeli tam pracujesz to widocznie jesteś jednym z juniorów, co się wpasowują w myśl nowej polityki firmy, żeby nadzieję pokładać w ludziach bez doświadczenia, a osobom mającym pojęcie o swojej pracy dziękować (po np. 5 latach pracy) z tekstem, że "nie rokują". W taki sposób powstaje ciemnogród który nigdy nie sprosta oczekiwaniom prezesa, który kwestionuje wszystkie decyzje ludzi rzekomo zatrudnionych jako specjalistów. MT jest najprawdopodobniej najwspanialszym człowiekiem na ziemi ale dopóki nie będzie trzymał się kwestii stricte biznesowych, a sprawy produkcji gier nie zostawi ludziom których zatrudnia w tym celu to firma ze swoimi produktami nieprędko wyjdzie z gamedev’owego rynsztoka.

Rzeźnik

Rozmowa przebiegała dosyć profesjonalnie i merytorycznie. Chociaż zaskoczony byłem brakiem dogłębniejszych pytań merytorycznych związanych z moją specjalizacją i rzeczywiście weryfikujących moją wiedzę. Brak testu/zadania rekrutacyjnego też był zaskoczeniem - to standard w tej branży.

Głównie dotyczące mojej poprzedniej pracy oraz wysoko ocenianych przeze mnie gier pod kątem mojej specjalizacji.

logo firmy Psycholog
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
3e4

@nadi ale skad wiesz? tzn fajnie by bylo jakby jednak premie tutaj byly tylko pewnie one za zalezne od osiagnietych wynikow..chociaz to pewnie zalezy od umowy

aro

Tyle pytań, a tak na prawdę zero konretnych odpowiedzi, ciekawe czym to jest spowodowane, może po prostu pracownicy City Interactive z Wawy nie mają czasu na siedzenie przy komputerze bo tak im się dobrze pracuje, no nie wiem. A czy to prawda, że City Interactive zmieniło nazwę i obecnie nazywają się CI Games, bo coś mi się obiło o uszy

amirtam

ladny mam nick co? powiem szczerze, że chciałbym się wreszcie dorobić jakiś fajnej roboty która będzie na dłużej niż jeden rok.popraostu potrzebuje stabilizacji w moim zyciu, zeby moja praca byla najbardziej efektywna... może wreszcie ktoś coś napisze o pracy w city interactive - byłoby bardzo miło

m

Pracowałem w CI prawie 3 lata i mimo chwil lepszych i gorszych, miło wspominam tam pracę. Z wieloma rzeczami idą człowiekowi na rękę, macie opłacone wszystkie składki, świadczenia, dodatkowy abonament na usługi medyczne, kartę sportową za groszę i wiele innych. Pieniążki zawsze były na czas. Nigdy się nie zdarzyło aby były problemy z wypłatą. Atmosfera wśród współpracowników na prawdę fantastyczna. Zdarzały się wyjątki, ale gdzie sie nie zdarzają :) Winicie prezesa że wymaga, oczywiście, bo to jego firma do której doszedł małymi kroczkami i ma takie prawo. Nie podoba się to możecie zmienić pracę. Daję dobry, ale powinno być z mocnym plusem.

anon

Niesmak po City Interactive mi pozostał :/ Randomowe zwolnienia, brak szacunku do pracownika, niepewność co przyniesie jutro....

sęs
@anon

ten wyraz "randomowe" sam wymyśliłeś?

anon

Na wstępie powiem, że nie jestem jakimś zwolnionym hejterem - sam odszedłem, normalnie i bez afery. Plusy: - Wypłata zawsze na czas - to bardzo duży plus - Nadgodziny płatne - można było sobie nieźle dorobić weekendami. - Technologia - cryengine 3, unreal 3. (Poza tym to standardowo 3dsmax, adobe) - Atmosfera wśród współpracowników bardzo przyjemna. - Social - opieka medyczna i pakiet sportowy. Minusy: - Planowanie - ciągle coś się zmienia. Same gry nie są w żaden sposób planowane, to jedno wielkie \\\"jakoś będzie\\\". Prezesowe widzimisię doprowadzało do wprowadzania wielkich zmian w środku projektu, przez co gra nie trzymała się kupy coraz bardziej a potem była afera o to, dlaczego to takie słabe i dlaczego gra jeszcze nieskończona. - Otoczenie pracy - część dla \\\"gości\\\" wygląda bardzo przyjemnie, część dla pracowników już nie tak ciekawie - wszystko zaniedbane, robione na odwal (poza pokojami kadry zarządzającej) - Zarobki - podczas rekrutacji obiecują stały rozwój, dodatki, a jak przychodzi co do czego to na nic nie ma szans. - Można wylecieć za byle co z dnia na dzień. - Relacje pracownik-przełożony - Tutaj jest kompletne dno. Prezes jawnie traktuje pracowników jak śmieci, które można wyrzucić. Grozi, że za błędy będzie się \\\"wymienionym\\\". Często odpowiedzialność za błędy popełniane przez zarządzających spadała na pracowników. Dział graficzny cierpi na przełożonego z zapędami mobbingowymi. Podsumowując, to mogłaby być dobra firma na początek kariery, gdzie można zobaczyć jak robi się gry (oraz jak się nie robi gier) gdyby nie tragiczna kadra zarządzająca. Nikomu nie polecam. Jest kilka innych firm w których można zacząć przygodę z gamedevem, które nie dadzą tak w kość jak CI.

Pracuję tu od pierwszego snajpera i to nie pierwszy mój pracodawca z tej branży. Generalnie jest OK. Ja to widzę tak: Firma ambitna, stawia poprzeczkę coraz wyżej, a prezes (podobnie jak np. w Techlandzie) angażuje się w proces tworzenia gier. Atmosfera jest dobra, chociaż trochę osób marudzi. Spodziewam się, że każda kolejna gra będzie dużo lepsza od poprzedniej, a obecne projekty są bardzo ciekawe. Nie podoba mi się zarządzanie. Często mam wrażenie, że mój przełożony nie ma pewności przy podejmowaniu decyzji i przez to zdarza mi się robić coś drugi raz albo poprawiać. Finanse, warunki zatrudnienia i terminowość płacenia wzorowe. Ogólnie wbrew części głosów polecam.

100% prawdy

Ed

Wszystko ma plusy i minusy. Zaczne od generalnej opini: dobra na start, pozwala zahaczyc sie w branzy i sporo nauczyc. Warunek jest taki by nie pozostawac w niej zbyt dlugo. Bardzo doswiadczonym ludziom, którym oprócz pieniedzy zalezy na rozwoju - zdecydowanie odradzam. Plusy: + zatrudniają zupełnie świeżych ludzi - dla nich szansa by zakotwiczyć w branży + warunki finansowe: pensja zawsze na czas, płatne nadgodziny, podwyżki jak najbardziej. Wysokosc uposazenia - mysle ze srednia rynkowa, z nadgodzinami potrafi byc bardzo dobra. + opieka medyczna w centrum Damiana, pakiet sportowy Benefit + nowoczesne technologie, obecnie Cryengine 3 i Unreal 3 w zależności od studia, reszta oprogramowania to branżowy standard (np 3ds Max) + sama praca i atmosfera zazwyczaj całkiem przyjemna, ale to zależy od działu, bo wiem że niektóre osoby na kierowniczych stanowiskach mają zapędy mobbingowe. minusy: - brak sprawnego zarzadzania projektami, wiec bez rozwijania sie szczegolnie jakiekolwiek proby zrobienia bardzo dobrej gry skazane sa z gory na porazke. W warunkach takiego braku sensownego planowania, stworzenie gry lepszej niz sredniej wydaje mi sie bardzo malo prawdopodobnym. Wynika to w glownej mierze z podejscia prezesa do robienia gier, ktory narzuca projektom pewne zalozenia i ograniczenia - bez dalszego rozwodzenia sie bo to temat rzeka, na zrobienie AAA nie ma co liczyc. - kwestia randomowych zwolnien - glowna przyczyna zwolnien sa irracjonalne inwestycje firmy, ktora wydaje mnostwo pieniedzy na kilka studiow i roznych projektow, a pozniej zmuszona jest do gwaltownych oszczednosci. - dzial graficzny mialby co nieco do powiedzenia na temat klimatow mobbingowych

anonymouse

anonim - 2012-02-12 01:04:55 Pracowałem tam 2 lata jako grafik, teraz pracuję w UK. Polecam.Polecasz ale pracujesz w UK :D Jakże wymowne :D Też tam pracowałem. Moja opinia jest mieszana. Kasa na czas i nie najgorsza. Ciekawe projekty. Można zostać zwolnionym za wykonywanie swoich obowiązków bez uzasadnienia nawet jak jest się dobrym w tym co się robi. Straszny też tam bałagan. Miejsca pracy też pozostawiają sporo do życzenia. Ja też wróciłem do pracy za granicą. Nie polecam - chyba że na chwilowe zatrudnienie żeby wejść do branży i odbić się dalej zanim się zostanie zwolnionym.

Michal

Czy ktoś coś może powiedzieć o biurze w Poznaniu? Jest czy go nie ma? Opłaca się tam aplikować? Słyszałem, że siedzi tam jedna osoba, ale może już się biuro powiększyło?

Pracowałem tam 2 lata jako grafik, teraz pracuję w UK. Polecam.

R2D2

Link do tych \"opinii\" chodzi po całej firmie i mamy tu niezły obaw. Jak wygląda zatrudnienie i ile ludzie tu pracują można sobie sprawdzić na(usunięte przez administratora)Rotacja jest ale in plus od kilku lat bo firma się powiększa. Ludzie z reguły pracują tu po kilka lat i ruszają dalej, niektórzy zostają na dłużej, są tacy, którzy pracują tu od 8-10 lat. To wszystko można prześledzić na linkedIn To wymagająca praca dla najzdolniejszych i zdarza się, że ktoś wykrusza się po okresie próbnym, lub chwilę później. Szkoda, że zamiast poszukać sobie ciekawego zajęcia frustraci wypisują głupoty w takich miejscach jak to.

zla

Nie polecam tej firmy jak ktos juz wyzej napisal naprawde brak w niej poczucia stabilnosci, fajnie jest sie zaczepic jezeli ktos nie ma innych mozliwosci i popracowac nad jakims tytulem chwilke aby zdobyc doswiadczenie ale szybko uciekac. Pracujac tam nie mialem mozliwosci odlozenia zadnych pieniedzy. Dodatkowo jesli ktos mysli powaznie o emeryturze to moze zapomniec o umowie na pelny etat z odprowadznymi pelnymi skladkami.Rotacja pracownikow ogromna, mozna stacic prace z dnia na dzien. Do plusow to pensja zawsze na czas i platne nadgodziny ktore sie czesto zdarzaja w koncowce projektu.

Sergeant Tyler Wells

Czytam i co chwilę zerkam czy aby na pewno o City Interactive. Pracuję tu już trzeci rok i bardzo mi się podoba. Wcześniej pracowałem w innym dużym warszawskim studiu developerskim o bardzo dobrej renomie ;-) przez 3 lata i tu jest dużo fajniej. Bardzo fajni ludzie i z każdym da się pogadać czy np. pograć w piłkarzyki; niezależnie od działu czy stanowiska. O prezesie nie mogę dużo powiedzieć bo rzadko go widuję. Kasa jest, podwyżki się zdarzają, socjal jest. Jak żona urodziła dziecko, to przez kilka miesięcy szli mi bardzo na rękę z godzinami pracy. Z drugiej strony, ostatnio miałem trochę bardzo dobrze płatnych nadgodzin. Trudno odnieść się do krytycznych głosów bo są zbyt abstrakcyjne; np. o tym, że HR pisze komentarze - tu nie ma działu HR.

alt_ctrl_delete

kajtek - 2011-08-30 22:57:24 Grast - 2011-08-30 23:00:59 Szanowny dziale HR, troszcz się o ludzi, a nie o wpisy na forum. Widać, że jesteście jedną i tą samą osobą - może wspomnianym wyżej lizakiem Jego Wysokości Prezesa? Praca w tej firmie to Sniper w realu: nie wiesz nigdy kiedy cię odstrzelą i za co, tak jak nie wiesz nigdy co masz robić, a najlepiej to się nie wychylać.

Zostaw merytoryczną opinię o CI Games - Warszawa

• Jak się pracuje w CI Games?

Zobacz opinie na temat firmy CI Games tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CI Games?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CI Games?

Kandydaci do pracy w CI Games napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CI Games
2.1/5 Na podstawie 74 ocen.

CI Games