Opinie o Bank Pekao S.A. w Kraków Jerzego Bajana 4

Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Bank Pekao SA dysponuje siecią około 1000 oddziałów w całym kraju oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 1700 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 17 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem. Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bank Pekao S.A. w Kraków Jerzego Bajana 4

Mia42

Czy ktoś wie, jak wygląda sytuacja w oddziale Zamość Partyzantów 61 ? Jaka jest kadra zarzadzajaca? Mam tam rozmowę kwalifikacyjną i trochę się obawiam...

@Mia42

Bank Pekao zamierza do końca czerwca przeprowadzić proces zwolnień grupowych, w ramach którego rozwiązanie umowy o pracę ma nastąpić z nie więcej niż 1 110 pracownikami banku, co stanowi ok. 8 proc. wszystkich zatrudnionych. Zmiana warunków zatrudnienia objąć ma nie więcej niż 1 250 pracowników banku, co stanowi ok. 9 proc. wszystkich zatrudnionych - poinformował Pekao w komunikacie.

Blabla

Jak w każdym miejscu pracy są plusy i minusy.Niestety w tym banku większość pracowników jest w "słusznym" wieku, przyzwyczajonych do czasów komunistycznych.Dla tych pracowników celem istnienia jest wszelkiej maści donoszenie na wszystko i na wszystkich. Spadnie kartka- ojej zaraz wyślę email do związków, oj ktoś się nie uśmiecha- no to już email do związków.To akurat jest jakieś nieporozumienie, ktoś powinien się tym zająć.Bo to (usunięte przez administratora) jest okropne i jeszcze zrozumieć by można gdyby to dotyczyło łamania procedur itp.A tu nie .Tutaj wystarczy że ktoś z innego pokolenia się wywodzi,albo nie daj Boże przyszedł z innego banku to już jest na celowniku.Najgorsze jest to że wszyscy się boją tego donoszenia a większość donosi.I podkreślam sprawy donoszone nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

@Blabla

Nie wiem , w którym oddziale czy departamencie pracujesz , ale z Twojego wpisu wynika, że przyszłaś do swoich . Ja w tym banku pracuję 10 lat i też przyszłam z innego banku do tych starych jak piszesz pracowników i nie zauważyłam takich skłonności, o których piszesz. Wręcz przeciwnie , wszyscy z nowego nadania, najczęściej po znajomości, którzy pracowali w mini bankach, których już nie ma na mapie Polski są zagubieni, codziennie "szukają własnego cienia".Nowa Zmiana po wejściu do oddziału pytała każdego pracownika ile lat pracuje w Pekao i od tego zależało czy będziesz lepsza/y czy gorsza/y!!! Taką atmosferę wprowadzili Nowi z RB!!! Gdyby nie ludzie, którzy w tym banku pracują od kilkunastu lat to wartość akcji banku, która po nowym rozdaniu spadła o ponad 60% to dzisiaj byśmy byli na poziomie spadku 99%. Najlepszą opinią banku jest KLIENT, zapytaj klienta, co sądzi o nowych....

@Ann

swoj

Szanowny Panie Prezesie, Jest Pan wspanialym menedzerem od niedawna objal Pan Urzad Prezesa.bardzo dobrze ze w koncu Pan Luigi odszedl z Banku. W dalszym ciagu jednak pozostali Prezesi Spolek takich jak min Biuro Maklerskie Pekao ktore zostalo ukarane przez KNF i wpisane na liste ostrzezen, wczesniej CDM Pekao otrzymal kare od KNF za doradztwo inwestycyjne. To sa Ci sami menedzerowie i nalezy im sie mocno przypatrzec z uwagi na mozliwe potezne odszkodowania od inwestorow. Panie Michale prosze bardzo uwazac i podejmowac odpowiednie kroki dobre dla Pana.

@swoj

Taką wypowiedzią na pewno jesteś swój, bo nie swój napisałby prawdę

@swoj

Pawel

We wrześniu bank zablokował mi 3500 zł przez to, że źle księgował przelewy własne(one nie wilczają się do limitu zwykłego zarządu). bank w ogóle nie chciał mi pomóc w końcu przyjął reklamacje i ją rozpatrzył pozytywnie. Dzisiaj w lutym mam ten sam problem bank znowu blokuje mi 2000 zł przez to, że nie naprawił błędu. Bank Peako sa blokuje pięniądze BEZ PRAWNIE ORAZ ROZKŁADA RĘCE. Jest bardzo nie profesjonalny oraz ZDECYDOWANIE GO NIE POLECAM. Jest dużo lepszych banków np. ING.

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Bank Pekao S.A.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Bank Pekao S.A.?

Ann

Nie znam dobrego lidera z nowego powołania. Zresztą czego można spodziewać się po ludziach, którzy zarządzali w RB w regionach, gdzie w całym regionie pracowało tylu ludzi ilu pracuje w 2 lub 3 oddziałach PEKAO. Skala i Wielkość banku przerosła mini Menadżerów z RB.Ciekawa jestem jak przeszli szkolenia z ryzyka???? Mieli odpowiedzi???? Po zdanym egzaminie nadal nie znają procedur , co to oznacza? Zdałem bo znałem ....

Nowa

Czy ktoś wie czym różni się stanowisko specjalisty ds sprzedaży a Inspektor ds sprzedaży?

@Nowa

Specjalista ma wyższe cele sprzedażowe i nie ma obsługi kasy.

men

Narzekacie na dobrą zmianę to po co na nią głosowaliście. Zachowujecie się jak baranki idące na rzeź. Podatek bankowy kto wprowadził a obniżenie stóp procentowych kto wprowadził?????? Jak macie takie myślenie to i macie takie efekty!!!! Zwolnienia i zwiększenie wymagań musi być po stopy procentowe obcięte i podatek bankowy wprowadzony....

@men

A kto powiedział, że głosowaliśmy na dobrą zmianę ? Uwierz, że źle nas oceniasz.

Pracuś

Czy zdarzyło się komuś z was zrobić wpłatę gotówkową na poczet opłat klientów i nie doszła ta wpłata? A do tego nie ma niby śladu po transakcji. Jest wydruk .

Aplikowałem na stanowisko "Specjalista ds. Obsługi Małych i Średnich Przedsiębiorstw". Zadzwoniła Pani i niedługo mam mieć rozmowę. Ale mam pytania. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć na czym dokładnie polega praca na tym stanowisku? Czy to jest praca w centrali czy może praca w oddziale z klientem? W ogłoszeniu w zakresie obowiązków jest informacja "Ścisłą współpracę z Menedżerem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w zakresie: ( tu są wymienione obowiązki" Czy to znaczy, że osoba na tym stanowisku jest tak jakby asystent tego menedżera? Jakich mniej więcej zarobków mógłbym się spodziewać? Mam 7 letnie doświadczenie w sprzedaży produktów dedykowanych klientom firmowym i nie wiem czy lepiej aplikować na Specjalista ds. Obsługi Małych i Średnich Przedsiębiorstw czy Menedżer Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Proszę o info osoby znające temat.

....
@Adam

Ani jedno ani drugie. Pierwsze, to nadmiar obowiązków - nie do ogarnięcia, drugie to plany - nie do zrealizowania. Poczytaj opinie. Te negatywne są prawdziwe. Niestety...

Ada

Witam wszystkich. Kadra zarządzająca w Oddziałach i Regionach w tej chwili jest żadna. Nie potrafi w niczym pomóc , nie zna oferty produktowej... Umie wymagać tylko sprzedaży, za wszelką cenę. A jak już klient kupi to dalej nie ma co liczyć na odpowiedni serwis. Pracownik jest oceniany negatywnie jeśli poświęca czas klientowi który przyszedł w sprawach serwisowych. To tyle. Dlatego już tam nie pracuję.

Anonimowy pracownik

Pracuje w tym banku ponad 10 lat a od jakiegoś czasu zaczynam przeglądać oferty pracy. Zaczęło się od tego że wróciłam do pracy po urlopie rodzicielskim i jak już tu ktoś napisał zostałam zdegradowana. Na obecnym stanowisku cofam się w rozwoju. Nowa kadra menedżerska to pracownicy Raiffeisen bank Polska, nasi albo sami się pozwalniali albo firma im podziękowała.

C.D.

Uprzedzam przed aplikowaniem do pekao Direct (dawniej Centrum Bankowości Bezpośredniej). Firma przyzwala na mobbing. Odpowiedzialność społeczna firmy znikoma.

Łukasz
@C.D.

Nie sądziłem że analitycy w banku chwytają się takich perspektyw

Czy ktoś tam jest analitykiem biznesowym? Jak tam jest?

Askier
@Adam

Ujowo ale stabilnie. Jak to mówią alleluja i do przodu

TakWłaśnieJest

Poszukują na gwałt analityków biznesowych w korporacji (w MŚP sytuacja jest podobna) ponieważ zamiast najpierw usprawnić pracę (nie mają współczesnego IT - stan techniczny pracy analityka jest tu z połowy lat 90-tych: tzn. Word + Excel ????, więc jest głównie klepaczem tabelkowym w kilkanastu marnie zintegrowanych systemach) zatrudnili bardzo znaną i ultra drogą firmę consultingową, której pomysł polegał na tym, żeby tak jak w innych bankach (mających współczesne IT) przerzucić na analityka całość spraw kredytowych bez jakiegokolwiek sensownego usprawnienie procesów (a tej instytucji nie da się tego zrobić bez nowego IT) , a dokładając nowych tabelek i procedując zmiany i procesy na bazie wielu maili (bo tak szybciej a nowoatrudnieni menedżerowe potrzebują szybkiego efektu na wczoraj????). Więc atmosfera jest beznadziejna, motywacja: idzie kryzys więc cieszcie że jeszcze u nas pracujcie i że wam pensji nie obniżymy, ponieważ pracujesz zdalnie proponuje się regularną pracę po godzinach i weekendy (ale tylko na telefon, bo oficjalnie nie ma takiego fenomenu). cdn

Nie polecam pracy w tym banku, jestem doradcą osobistym w warszawie ( jedne z oddziałów w centrum ), założeniem tego stanowiska jest obsługa klientów portfelowych ( segment premium, vip ) a w relu obsługuje się w głównej mierze hipoteki ( zarówno sprzedaż jak i posprzedaż ) oraz klientów segmentu mass market. Niestety , ale pod tym względem pekao zszedł na psy - teraz byle (usunięte przez administratora) może bez problemu wejść do strefy premium i wszystkiego "żądać" - obsługi bez kolejki itp... Przez takie zarządzanie nasi klienci portfelowi są zaniedbani na rzecz tych, którzy przychodzą z bzdetami ( polisy do hipo, dyspozycje do hipo itp ) , takie postępowanie niestety odbije się negatywnie dla banku ponieważ klient premium bez należytej opieki najzwyczajniej na świecie znajdzie bank z taką obsługą...

JON

Dlaczego w Banku PeKao SA nie ma szyby oddzielającej pracownika banku od klienta jakie jest zabezpieczenie przed koronawirusem tylko proszę nie usuwać postu.

zaik

nie polecam pracy w tym banku , mobing plany sprzedazowe ktorych nie sposob zrealizowac , obecnie chaos bałagan niskie pensje system przestarzaly sprzet staroswiecki ....w obliczu wystepujacego wirusa brak ochrony pracownikow przed zarazeniem

W banku pekao sa przy kredytach hipotecznych pracuja sami kretyni,najpierw kaza wyslac pelna dokumentacje do udzielenia kredytu hipotecznego,zarobki moje i malzonki sa wysokie a na koncu informuja ze kredyt nie zostal przyznany bo analityk go nie zaakceptowal mimo ze zaproponowalem ze moge podwoic wklad wlasny... poprostu zenada,jesli zamierzacie skladac tam jakiekolwiek papiery to odpusćcie sobie bo skonczy sie na obietnicach.

Aaannnja
@Tomek

Nie generalizuj. Nie w każdym oddziale. Moim zdaniem jeśli zadeklarowałeś możliwość wniesienia większego wkładu własnego Bank powinien ponownie rozpatrzyć wniosek;)

Rita

Koszmar. Presja, mobbing, menedżer donosi dyrektorowi, że pytam o urlop na żądanie. Po powrocie z macierzyńskiego zostałam zdegradowana. Zostałam poinformowana, że po dwóch tyg dostanę wypowiedzenie jak się nie zgodzę na zmianę stanowiska. Po poinformowaniu o tym dyrektora dr. kadr i regionu zostałam wyśmiana, zostało to przemilczane bo tak wszystkim było ma rękę. Zarobki niskie, niewiele większe od pracy w dyskoncie na stanowisku sprzedawcy.

Mariola_123

Przepracowałam kilkanaście lat, ostatnich 10 z przełożoną - psychopatką. Jak to się stało, że tak dałam się jej zgnębić? Na szczęście podjęłam decyzję i skorzystałam z odejścia w ramach zwolnień grupowych. Teraz jestem zupełnie inną osobą, powoli wraca radość. A ta osoba trwa dalej i męczy innych. Przede mną z jej powodu odeszły inne osoby... A poza tym prawda jest taka, że ludzi do pracy z każdym miesiącem jest coraz mniej - a pracy coraz więcej. Niby ma być automatyzacja, ale żeby coś zautomatyzować, to ktoś musi nad tym popracować, a pracować nie ma kto. I kółko się zamyka.

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Pekao S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Bank Pekao S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Pekao S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Pekao S.A.?

Bank Pekao S.A.