Zakład Techniki Próżniowej Tepro

Koszalin

Opinie o Zakład Techniki Próżniowej Tepro

Patrycja

@Biały 75 nie wiem, czy do końca dobrze rozumiem Twój komentarz. Czy masz na myśli, że pracownicy przede wszystkim zajęci pracą? Co według Ciebie jest powodem tego, że tak odbierasz atmosferę w firmie? @fiki to ważna informacja, że można liczyć na darmowe miejsce zamieszkania. Wcześniej ta kwestia nie była chyba poruszona na wątku. Czy każdy może liczyć na mieszkanie zapewnione przez pracodawcę?

fiki

Rzetelna firma. Zarobki 1900 - 2200 Euro na reke. Wyplaty na czas. Obowiazuje stawka godzinowa 8.84 Euro. Mieszkanie gratis.

Patrycja

@Bialy75 widzę, że jeszcze nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie. Kiedy jest zaplanowany Twój wyjazd? A może jesteś już na miejscu i rozpocząłeś pracę? Jeśli tak, to chętnie dowiem się więcej o Twoich wrażeniach. Co możesz teraz doradzić osobom rozważającym współpracę z tą firmą?

Biały 75
@Patrycja 05.10.2017 11:46

Wrażenie to 0 niema tam normalnych ludzi atmosfera jak na cmentarzu ponura i wogule tylko praca i szybko żal ludzi

Bialy75

Cześć mam jechać do Aachen jak tam jest

Patrycja

@romanpiszesz, że wiele opinii jest zostawianych przez osoby, które w firmie pracowały bardzo krótko. A jak długi jest Twój staż? Może Ty powiesz coś więcej o swoich doświadczeniach oraz jakie są mocne strony tego pracodawcy.

roman

Rotacja pracowników wynika ze część ekipy idzie na emeryturę. Wiadomo informatyk czy lekarz nie będzie dobrym zbrojarzem. Wiele opinii o firmie tworza ludzie ktorzy przepracowali jeden do dwóch dni.

Leex

Pracuje w tej firmie kilka ladnych juz lat w Niemczec h na kontraktach. Zarobki 1800 do 2200 euro. Zalezy od przerobu i na jakim kontrakcie. Na jednym takim rzadzi kaszubska klika rodzinna. Firma dziala na legalu. Bo kazdy dostaje numer podatkowy. I zalatwiaja klase 3 zeby placic nizszy podatek od pensji. Kaweler trojki nie dostanie. No to i mniej zarobi. Kwatery za friko jakby co. Ubezpieczenie jest w Polsce. Ale daja nam karty z NFZ i mozna isc do lekarza bez problemu. Robota 10 do 11 godzin.

kiki

Dobre zarobki powyzej 2000 euro. Wyplaty zawsze na czas mila atmosfera. Nie jest zle. Na rynku sa znacznie gorsze firmy co obiecuja góry....

Pedro

Czytam i nie mogę się doszukać kto naprawdę tam pracował. Dla mnie najważniejsze w tym zakładzie jest to że na każde święta jest dodatek. Na każdy dzień w którym masz nadgodziny dostajesz obiad. Najgorszą atmosferę to chyba robi sam prezes bo przypominam że szacunek dla pracownika to zaczyna się od przywitania się. Dla każdego kto pragnie zarabiać niewiadomo ile od początku to chyba musi odziedziczyć po rodzicach własny zakład.

ki-li-lo

Witam Jakie są główne przyczyny rotacji pracowników ? małe zarobki w stosunku do zakresu obowiązków, nieadekwatne zarobki do wymaganego doświadczenia czyli fachowiec za free ? Ciekawy jestem polityki firmy TEPRO, czym kierują się przy naborze pracowników na stanowiska wymagające dużej wiedzy, doświadczenia i samodzielności w działaniu. Moim zdaniem ktoś kto ma samodzielnie podejmować decyzje, zarazem brać za nie odpowiedzialność powinien zostać za swoją pracę, braną odpowiedzialność, i związany z tym stres odpowiednio wynagradzany. Tak robią poważne firmy. Jeżeli firma oczekuje od pracownika poświęcenia i zaangażowania nie dając w zamian godziwej zapłaty naraża się na utratę swojego prestiżu na rynki pracy. Dodatkowo duża rotacja świadczyć może o złych warunkach pracy, zarobkach i tym samym problemach firmy, no chyba, że jest nastawiona na maksymalny zysk w krótkoterminowym okresie, prawdopodobna likwidacja czy sprzedaż udziałów innej firmie, a renoma jej to tylko opinie z przeszłości nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Kilka firm z Koszalina, które dobrze prosperowały zostały zajechane tym sposobem a następnie odsprzedane kiedy już było bardzo źle.

Foll

gregor
@Foll 12.10.2016 14:08
No do niemiec to faktycznie jest potrzebnych spora liczba ludzi, ale dobrze, bo praca jest wyjątkowo okej...

z tego co slyszalem to ukraincow maja kilku zatrudnic

darek

TEPRO również deleguje pracowników do prac budowlanych w Niemczech (zbrojarz, cieśla, ...) i te zarobki wymieniane wyżej w EURO dotyczą tych pracowników.

sławek

a to oni w tepro w Polsce płacą w euro? to bardzo ciekawe, bo jeszcze nie słyszałem o polskim pracodawcy który na własnym terenie by wypłacał pracownikom pensję w euro. co więcej, jest to bardzo wysoka kwota jak na tą branżę i jej obecną sytuację na rynku.niezwykła sprawa. natomiast na jakich stanowiskach tyle płacą?

der

to w tepro w euro płacą i to jeszcze 1800, widzę, że się wiele zmieniło ;)

eryk

Mieliśmy zarabiać 1800 EUR i tak było przez pierwszy miesiąc... codziennie nadgodziny, pracowaliśmy też w niedzielę. Plecy bolały, ręce bolały, naklejaliśmy sobie plastry przeciwbólowe a majster i tak wyzywał nas od najgorszych... w żaden sposób nie udało nam się wykonać normy.

Seba
@eryk 14.07.2013 12:34

Od kiedy pracowales po godzinach i w niedziele? W niemczech zadna firma nie zaryzykuje pracy w niedziele.Niezle musiales podpasc.

benek

Co macie dokładnie na myśli pisząc że zarobki nie są wysokie? Czyli ile można mniej więcej zarobić? Zadzwonili dzisiaj do mnie z Zakładów Techniki Próżniowej "Tepro" s.a. i chciałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy tam i jakie panują warunki. Jest szansa na umowę o pracę a jeśli nie to jaką dają?

:):):)

Zarobki nie są wysokie.To trzeba przyznać.Atmosfera jest przyjazna.Tylko najbardziej wkurzają mnie osoby, które udają, że coś robią a tak naprawdę to nic nie robią!!!Mają czas na wszystko, tylko nie na pracę.Kawka, internet i tak cały dzień...Gdyby tak umieścić kamerę nad biurkiem co niektórych osób z pewnością kwalifikowaliby się do zwolnienia!!!

teprówka

W Tepro zorganizowali piknik w październiku dla pracowników i ich rodzin a teraz potrącają im za to z pensji. Nikt nie był uprzedzony wcześniej o tym fakcie i był to pierwszy piknik ( a wcześniej były już inne organizowane) gdzie pracownicy sami zasponsorowali sobie imprezę. Wstyd i nikt z pracowników już się w Tepro nie będzie bawił na żadnej imprezie. Bonów na święta też nie będzie bo fundusz socjalny świeci pustkami. Tylko roboty i zamówień coraz więcej....

anonim1

a ja powiem tak - nie ma tragedii. Z perspektywy operatora cnc jest tylko jedna podstawowa wada - niskie zarobki. Na początku dostajesz najnizsza krajową brutto +30% premii, która raczej jest, ale być nie musi ;) Oczywiscie z upływem czasu zarobki sie zwiększają, lecz bez nadgodzin cieżko mówić o normalnych pieniądach. Poza tym, atmosfera w pracy jak najbardziej normalna. Pracownicy raczej zgrani, pokojowo do siebie nastawieni. Niestety dopóki szefostwo nie zrozumie, że praca operatora/programisty jest więcej warta niż więźnia zamiatającego ulice, będzie taka duża rotacja pracowników. Dobre miejsce by nauczyć się zawodu, ale słabe by zostać tam na dłużej. takie jest moje zdanie :)

anonimowy

Jakie sa zarobki na operatora cnc ?

aaa

ha ha ha ha po prostu jest tam lipa!!!

ico81

BARDZO DOBRE WARUNKI,DOBRZE ROZWIJAJĄCA SIE FIRMA,CIEKAWA PRACA.

Zostaw opinię o Zakład Techniki Próżniowej Tepro - Koszalin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Zakład Techniki Próżniowej Tepro