Zbigniew Filipiak Wilking

Opinie o Zbigniew Filipiak Wilking

Wojtek1981

Kupiłem lade, super kontakt i projekt lady, pełen profesjonalizm. Polecam.

@Wojtek1981

Dziękujemy za opinię :-)

Cudowna firma. Kontakt bezproblemowy!!!!! Odrazu wiedzieli o co mi chodzi. Lada dojechala cudowna. Firma godna polecenia pod kazdym wzgledem!!!!! Pozdrawiam Roksana

@anonymous

Dziękujemy za opinię ;-)

Bogusław z Krakowa

Dla wszystkich zainteresowanych zakupem produktów firmy Zbigniew Filipiak Wilking. Zamówiony stół konferencyjny dostarczono dokładnie w uzgodnionym terminie, rzetelnie zapakowany, zmontowałem - wygląda świetnie, jakość wykonania - perfekcyjna, bardzo dziękuję!!! Firma, zarząd i współpracownicy "najwyższa półka" profesjonalizm, rzetelność i solidność w "każdym calu" -firma godna polecenia każdemu klientowi...

@Bogusław z Krakowa

Dziękujemy bardzo za opinię :-)

Edyta

Zdecydowanie polecam korzystanie z usług firmy. Decydowaliśmy na współpracę wielokrotnie. Super kontakt, bardzo szybka realizacja, profesjonalne projekty i doradztwo. Bardzo polecamy :)

Mariusz Nowy wpis

Recepcja dojechała piękna zgodna z projektem a pracownik firmy dobrze doradził kolory i wymiary, POLECAM !!

Camelia Nowy wpis

Wilking tworzy piękne projekty i wdraża je w życie! Planując meblowanie swojego biura czy recepcji warto skorzystać z doradztwa specjalistów i atrakcyjnych cen wyposażenia :-)

Czy w Zbigniew Filipiak Wilking zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Zbigniew Filipiak Wilking

Pracownik firmy - Firma

10.08.2023 12:08

Czym zajmuje się Państwa firma?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Wilking to rodzinna firma, działająca prężnie na rynku od ponad 20 lat. Swoją wieloletnią działalność prowadzimy na terenie całej Polski oraz Europy, a siedzibę oraz produkcję prowadzimy w Legionowie, tuż przy granicy z Warszawą.

Jak wyglądały początki firmy?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Firma Wilking swoją działalność początkowo skupiła na wyposażeniu branży gastronomicznej oraz hotelarskiej w stoły składane (w kilku modelach) oraz stoliki komputerowe. Następnie rozszerzono produkcję o kolejne działy i nowy asortyment. Produkcja mebli była kontynuacją wcześniejszych doświadczeń zawodowych właściciela, więc w tym kierunku rozwijano profil firmy.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Obecnie na polskim rynku działa niezliczona ilość firm zajmujących się dystrybucją mebli. Warto wspomnieć, że u większości firm konkurencyjnych, to właśnie dystrybucja - a nie produkcja - jest głównym profilem działalności. Wilking od początku swojej działalności był wyłącznie producentem i kreatorem własnych produktów, i nie korzystał z dorobku technicznego, oraz taniego i niskiej jakości produktu z rynku azjatyckiego. Firma Wilking, wyprzedzając konkurencję, jest obecnie czołowym producentem lad recepcyjnych, stołów do pakowania oraz stołów konferencyjnych. Produkcja elementów z naszego asortymentu jest realizowana w bardzo krótkim czasie (7-14 dni) i odbywa się zawsze na podstawie naszych autorskich projektów, ale ściśle według specyfikacji zamówionej przez odbiorcę końcowego. To właśnie wyróżnia nas wśród konkurencyjnych firm, działających w Polsce i Europie.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Cała działalność firmy Wilking skupia się w zakładzie produkcyjnym, znajdującym się tuż obok Warszawy. Także tutaj – w Legionowie – znajduje się biuro, w którym odbywają się spotkania z kontrahentami. Na przestrzeni lat zatrudnienie oscyluje stale w granicach 20-30 pracowników, uwzględniając pracowników produkcji i obsługi administracyjnej. W tej chwili zatrudniamy ponad 20. świetnie wykwalifikowanych specjalistów w poszczególnych działach produkcji. Są to długoletni pracownicy, a wśród nich: stolarze, operatorzy CNC, operatorzy lasera, ślusarze, spawacze, pilarze, monterzy. Żeby sprostać ponadwymiarowym zamówieniom, okresowo zatrudniamy doświadczonych stolarzy oraz ślusarzy.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Od dłuższego czasu poszukujemy jednego pracownika - doświadczonego specjalisty ślusarza na samodzielne stanowisko pracy. Na rynku brakuje profesjonalistów w tej dziedzinie i trudno o znalezienie odpowiedniej osoby.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Za każdą rekrutację odpowiada bezpośrednio właściciel firmy, Pan Zbigniew Filipiak. Każda kandydatura i CV rozważane są indywidualnie. Rekrutacja odbywa się najczęściej stacjonarnie, a kandydat zapraszany jest na rozmowę do siedziby firmy. Po wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej, kandydat może zostać poproszony o zaprezentowanie swoich umiejętności w praktyce, np. podczas próbnych trzech dni pracy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Pierwsze dni to czas, kiedy kandydat może przyjrzeć się pracy w konkretnym dziale. W kolejnych dniach, natomiast, pracownik podejmuje się samodzielnego wykonywania zadań - według otrzymanych projektów, posiłkując się przy tym wiedzą i doświadczeniem przełożonego oraz współpracowników.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Wilking nie jest korporacją, nasi pracownicy znają się, wszyscy też współdziałamy na zasadach koleżeńskich. Praca w poszczególnych działach wymaga określonych umiejętności, które pracownicy już posiadają, trafiając do naszej firmy. Jesteśmy natomiast otwarci - zarówno po stronie przełożonych, jak i współpracowników - na dzielenia się wiedzą. To pomaga naszym pracownikom zdobywać nowe umiejętności, np. w zakresie obsługi zaawansowanych technicznie maszyn i urządzeń. W każdym tygodniu przeprowadzane są również indywidualne rozmowy z pracownikami, a bezpośrednie wsparcie ze strony przełożonego przekłada się na jakościowe wyniki produkcji oraz daje poczucie partnerstwa w działaniu.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Zbigniew Filipiak Wilkingikona wywiad

Od wielu lat jesteśmy bezkonkurencyjni na rynku jeśli chodzi o produkcję lad recepcyjnych w Polsce i w dużej mierze – od kilkunastu miesięcy – także w Europie. Doskonalimy działy produkcji: lad recepcyjnych pod wymiar, stołów konferencyjnych oraz stołów do pakowania. Chcemy rozwijać się dalej w tym kierunku i planujemy rozbudowę zakładu produkcyjnego, co w przyszłości może umożliwić nam zdominowanie europejskiego rynku w tym obszarze.

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Zbigniew Filipiak Wilking na stanowisko Spawacz ślusarz do pracy w Legionowie tig mig bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
Zadowolony

LAda super, wykonanie super, polecam!

@Zadowolony

Bardzo dziękujemy za miłą opinię! Zapraszamy ponownie :)

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Zbigniew Filipiak Wilking?

Pracownik otrzymuje wszystkie niezbędne do pracy narzędzia i odzież ochronną.

Jakie mieliście największe opóźnienie w wynagrodzeniu?

@Monika

Witam, nie ma opóźnień w wynagrodzeniu. Wypłacane są zawsze w ustalony dzień.

Aslim

Zastanawiam się czy WILKING ZBIGNIEW FILIPIAK W Warszawie, branża: meble biurowe - produkcja ma umowe o prace czy może wcale nie mają niczego takiego?

@Aslim

Tak. Wszyscy pracownicy zatrudniani są w oparciu o umowę o pracę

Magdalena

@Zadowolona Aneta, dziękuję za wyrażenie opinii z poziomu klienta o firmie WILKING ZBIGNIEW FILIPIAK W Warszawie, branża: meble biurowe - produkcja. Opinie klientów są równie ważne dla pracodawcy. Czy jednak wiesz coś może na temat pracy w tej firmie? Obecnie w internecie oraz powszechnych źródłach informacji brakuje ofert pracy w tym przedsiębiorstwie. Czy ktoś z Was słyszał może o rekrutacji na wolne stanowiska w firmie WILKING ZBIGNIEW FILIPIAK W Warszawie, branża: meble biurowe - produkcja?

@Magdalena

Poszukujemy osób na stanowiska stolarza oraz ślusarza Mogą być to zarówno osoby z doświadczeniem, jak i do przyuczenia (najważniejsze to zaangażowanie i chęć do pracy)

Aneta

Szczerze powiedziawszy trochę zadziwia mnie ta cisza na wątku, dotyczącym firmy Wilking - ostatni post pochodzi bowiem z lutego. Ale mam nadzieję, że mój wpis trochę Was zmobilizuje do nieco większej aktywności na forum. Zastanawiała się, czy firma poszukuje obecnie nowych pracowników. Szukałam ofert pracy w Internecie, lecz nic nie znalazłam. Może ktoś wie, czy w najbliższym czasie planują tam rekrutację?

Cortez
@Aneta

Po informacje zapraszam do Legionowa, radzę się wybrać z osobą znającą język ukraiński.

@Cortez

Poszukujemy osób na stanowiska stolarza oraz ślusarza Firma to kapitał 100% polski. Większość pracowników stanowią również Polacy. Natomiast jesteśmy także otwarci na obcokrajowców - liczy się dla zaangażowanie, chęć do pracy oraz umiejętności a nie obywatelstwo pracownika :-)

Martyna

Hej, jak tam zarobki w firmie?

@Martyna

Zarobki są zależne od posiadanych kwalifikacji i doświadczenia (które przekładają się na jakość wykonania oraz ilość wykonywanych produktów podczas tygodnia pracy)

Tak. Zależne od stanowiska, stażu pracy, wykonanej w danym miesiącu pracy

Aktualność
Rok 2020 stał pod znakiem COVID19.
Dla firmy Wilking natomiast rok 2020 oznaczał duży wzrost sprzedaży i statystyk produkcyjnych.
Ponad 500 zrealizowanych indywidualnych projektów na przestrzenie recepcyjne, ponad 300 magazynów wyposażonych w nasze stoły warsztatowe i stoły do pakowania, setki metrów kwadratowych biur wyposażonych w nasze meble. Taki właśnie był rok 2020 :-)
Zapraszamy do współpracy!
Wojtek1981

Kupiłem lade, super kontakt i projekt lady, pełen profesjonalizm. Polecam.

@Wojtek1981

Dziękujemy za opinię :-)

Wojtek

Wymagają jakiś ukończonych szkoleń ?

@Wojtek

Witam, Wymagamy tylko i wyłącznie wiedzy, doświadczenia, umiejętności, sumienności i zaangażowania w powierzone zadania. Nie wymagamy przedstawienia dokumentu potwierdzającego jakiekolwiek szkolenie. Pozdrawiamy :-)

@anonymous

Dziękujemy za opinię ;-)

Bogusław z Krakowa

@Bogusław z Krakowa

Dziękujemy bardzo za opinię :-)

Darek

Firma wydaje tygodniówki czy są przelewy co miesiąc ?

Aneta

Wiesz, to jest ukraińska waluta. Przydałyby się tu informacje, ile w Wilking zarabia się w tydzień, ale w przeliczeniu na polskie złote. Tak czy inaczej - ciekawią mnie jeszcze inne aspekty, związane z pracą w tej firmie. Jak wygląda sprawa z socjalem? Co dokładnie przysługuje Wam w jego ramach?

@Darek

Pensje płacone są co tydzień, tylko i wyłącznie w PLN

Interkam

Współpraca 5 obsługa klienta 5 wykonanie 5 realizacja 5 ( w skali 1-5) - jednym słowem firma godna polecenia !!! Zrealizowaliśmy dwa biura z ich wyposażeniem i naprawdę jesteśmy bardzo zadowoleni . Szczególne słowa uznania dla Pani Eweliny w obsłudze klienta nie ma sobie równych - chciałbym mieć takiego pracownika u siebie :)

@Interkam

Bardzo dziękujemy :)

Igor

Podpowiedzcie czy są jakieś szanse na prace w firmie, czy trudno dostać się?

@Igor

Szanowny Panie, Poszukujemy osób z doświadczeniem w zawodzie stolarza oraz ślusarza Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Zbigniew Filipiak Wilking - Warszawa

Zbigniew Filipiak Wilking