Opinie o Hemmersbach w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Hemmersbach. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hemmersbach o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hemmersbach w Wrocław

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie
Zniesmaczony

Dostałem podwyżkę, a jednocześnie mam mieć zabraną całą premię... Więc wychodzę 150zł brutto na +... Przy obecnych cenach, rosnących kosztach życia?... Hemmersbach osiągnął dno... Nie polecam... Uciekam jak najszybciej...

Robert
@Zniesmaczony

Ooo to fajnie macie, w biurze podwyżki dopiero od czerwca/lipca… :/

rekrutacja
Kandydat

Nie polecam rekrutacji. Pani z HR już przy pierwszym kontakcie telefonicznym zaczyna ze mną rozmowę kwalifikacyjną. Wywalone w to czy mam teraz czas, czy mogę rozmawiać (byłem w pracy) tylko lecimy z pytaniami i rozmową po angielsku. Najbardziej mnie rozwaliło pytanie dlaczego postanowiłem złożyć CV i co mnie zachęciło w ofercie. Bo oczywiście pamiętam tę waszą ofertę spośród 40 innych, które czytałem i 15 gdzie wysłałem CV. Gdybyście zaproponowali rozmowę w innym terminie to miałbym czas na przypomnienie sobie oferty.

nono
@Tom

Zgadzam się z @Tom :)) nie dają tam ambitnych obowiązków :))

NICK

Kilka miesiecy temu dolaczylem do tej firmy i jest naprawde spoko. Mega fajni ludzie. przelozeni ok, praca hybrydowa, w biurze jedzonko za pol darmo. Jest git... Jak szukalem pracy to stawki byly mniej wiecej podobne wiec ogolnie jestem zadowolony.

Zły bombowiec rzucający o 1AM
@NICK

To chyba twoja pierwsza robota. Hemmersbach płaci generalnie mniej niż w konkrecyjnych firmach/stanowiskach, ale łatwiej się jest do niego dostać

KJ
Inne

O Bielanach coś widzę, że pisaliście? Co natomiast z inżynierem serwisu IT w stolicy? Jakie mogą być zarobki? nie są wskazane wprost a interesuje się zatrudnieniem. jaka jest ekipa przede wszystkim? Rotuje?

jk
@KJ

Zapewne srednie wynagrodzenie na tym stanowisku w stolicy. Idz na rozmowe, pokaz co potrafisz, a pozniej negocjuj stawke. Na bank sie dogadacie

ES Nowy wpis
@jk

A wiecie co konkretnie sprawdzają na samej rozmowie? ile ona trwa i po jakim czasie dadzą zwrotkę? Też chce się umówić ale aplikuje do podobnej funkcji jeszcze do innej firmy. tutaj stawki są po prostu rynkowe? Więcej nie dadzą?

Jk Nowy wpis
@ES

W moim przypadku negocjowałem cenę powiedziałem ile chce i zaznaczyłem że jestem elastyczny i jakoś się dogadaliśmy. Na rozmowie jest kilka technicznych pytań, raczej proste. Chcą zrozumieć czy kumasz mniej więcej o co chodzi i czy masz dowiadczenie z klientami na sajcie. Ja dostałem odp za kilka dni. Aplikowałem w różne miejsca. Kasa była wszędzie podobna

Spostrzegawczy Nowy wpis

Nie mogę napisać wszystkiego co wiem ale nigdy nie będzie tam godziwych zarobków i równego traktowania. Gdyby szefowie z Niemiec wiedzieli o wszystkim tym co tam wywijają to rozpiżyli by towarzystwo na cztery wiatry. Mam nadzieję że tajemnica znikających elementów i drogich części w końcu zostanie wyjaśniona bo to generuje straty. A straty to brak podwyżek i normalnych stawek w tej branży. A wyjaśnienie jest proste jak drut. Tyle że pewnym osobom zależy by ten stan trwał. Bo dokąd trwa to parę osób zarobi kasę. A reszta? A w d...ę z resztą.

Tył Nowy wpis
@Spostrzegawczy

Jeśli podejrzewasz kogoś o kradzież to zgłoś to do HR - jak nie chcesz w Polsce to w Niemczech!!!

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Hemmersbach?

Czyli po 3 latach lol. W podobnych firmach zazwyczaj dostaje się na pełny po okresie próbnym, czyli 3 miesiącach. Więc jeśli planujesz brać kredyt, to nie da rady. Hemmersbach to firma na przetrwanie, w oczekiwaniu na przyjęcie gdzieś indziej.

HAG
@Były pracownik

Każdy kogo znam kto potrzebował zmianę umowy pod kredyt dostał umowę na czas nieokreślony bez żadnego problemu. Już przestańcie z tym żarem bo żałośnie się to czyta.

amtosferowicz
Kandydat

Jak wygląda praca na bielanach wrocławskich? bo widziałem ogłoszenia i zastanawiam się czy aplikować? chciałbym się dowiedzieć czy firma daje premie, czy mozna pracować w soboty i jak to jest rozliczane, czy benefity są dostępne od pierwszego dnia pracy np multisport, czy firma daje możliwość rozwoju, inwestuje w szkolenia pracowników oraz wystepują w firmie premie np roczne, miesięczne, kwartalne oraz dofinasowanie do wakacji?

Zły bombowiec zrzucajacy o 1AM
@amtosferowicz

Nie ma premii rocznych i kwartalnych, oraz dofinansowania do wakacji. Lepiej uderz na wyscigowa od razu, czyli biuro we wro. Benefity sa od pierwszego dnia. Rozwoj tylko przez zmiane projektu. Generalnie niskobudzetowe korpo. Mozna przezimowac. Soboty zalezne od projektu.

VK
@Zły bombowiec zrzucajacy o 1AM

Piszesz, że to od projektu zależne na jakie warunki się natrafi. Czy po jego przedstawieniu już będziesz mniej więcej wiedzieć co Cię wtedy czeka? Zdarzają się podobne schematy i czy wtedy byli pracownicy mogą się na temat takich wypowiedzieć? Jaki jest zazwyczaj okres czasowy takich projektów?

Zły bombowiec zrzucajacy o 1AM
@VK

Hej, w wiekszosci projektów tak, chyba ze projekt jest nowy. Hemmek specjalizuje sie w podykonastwie uslug IT tak wiec spodziewaj sie z gory okreslonego zakresu z ktorego nie wyjdziesz bo jestem podwykonawca tylko. A jesli chodzi o okres czasowy to nie ma reguły. Nawet jak projekt sie skonczy to w przypdku odzialu na Wyscigowej poszukaja ci innego projektu. W przypadku Bielan jest roznie. Kiedys zwalniali calymi biurkami jak Lenovo sie skonczyło i to nawet starych dinozaurow. Była jeszcze jedna identyczna sytacja z innym projektem ale nie bede podawał tutaj jego nazwy. Wowczas niecala polowa przeniosla sie gdzies indziej wewnetrz hemma, a reszta wyleciala. Pozdro 500 ziomek

Magazynier
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Ok

Pytania

Cześć. Czy dużo pracuje w Hemm Ukraińców?

• Poziom rozmowy:
PN standard Sp. z o.o.
(19 opinii)
logo firmy Specjalista ds. informatycznych – serwisant
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
(54 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
KV
Inne

Witam, jakiś czas temu napisano w jednym wątku, że godziny pracy mogą być w teorii zależne od projektu, do którego zostanie się przydzielonym. Jak to może wyglądać od strony kandydata? zastanawiam się nad tym czy można zagwarantować sobie stale godziny pracy już na starcie? Na których stanowiskach byłoby to możliwe?

Adriano

Pracuję tu od niedawna i słyszałem, że na święta nie ma co liczyć od @Pracodawca, ale w sumie naprawdę zdziwiłem się, że nie zobaczyłem żadnej premii świątecznej lub paczki. To w Żabce nawet dostałem taką rok temu, gdzie pracowałem niecałe dwa miesiące. Paczki dla dzieci są, impreza firmowa na koniec roku jest, ale co z ludźmi, których to nie interesuje i nie mogą lub nie chcą poświęcić swojego wolnego czasu? Skarpety na start pracy to nie to samo.

@Adriano

Nie tylko ty jestes zaskoczony. Tak było od zawsze. Swiatecznie imby w hemm są niezapomniane, to trzeba przyznać, dobre jedzenie, sporo wódy sie tam leje i ludzie potrafią na umywalkach zaśnać. Ale jesli chodzi o jakiekolwiek bonusy na swieta to zapomnij. Dyrektorowy lepiej wrzucic imbe w koszty niz tobie dac kase. Zawsze mnie to denerwowało, bo grudzien to spore koszty chyba dla kazdego

warehouse

jakie są zarobki na magazynie? tzn podstawa, czy są jakies premie, jak wyglądają godziny pracy, czy są nadgodzniny oraz czy można przychodzic do pracy w sobotę?

VX
Inne

a ten lider zespołu wdrożeń magazynów to dalej jest poszukiwany? widzę ze ta oferta to akurat od października widnieje a niedługo nowy rok. Czy tak trudno jest się dostać? w czym rzecz? Jak przebiega sama rozmowa rekrutacyjna? Co na niej teraz sprawdzają?

Intere
Kandydat

Widziałem ogłoszenie jako pracownik magazynu. Mam pytanie ile tu wynosi podstawowe wynagrodzenie oraz czy są jakieś premie?

No name

Firma nie wspiera swoich pracowników w żadnym aspekcie. W ciągu dwóch lat już 6 osób z zespołu "odeszło".

JP
Inne

Jak teraz stoicie z socjalem? Zauważyłem, że ktoś pisał o toaletach i to pierwsze co mi się skojarzyło. Ja jednak już o całokształt pytam, czy warunki są co roku jakoś aktualizowane? Dodają cos nowego? Do benefitów na przykład? Patrząc teraz po ofertach widzę, że trochę ich jest. teraz na święta co było? albo będzie?

Lidia
Inne

Interesuje mnie praca jako Dyspozytor Zleceń Serwisowych, jest oferta. Wskazani jeden warunek - podróżowanie do Niemiec w razie potrzeby. Jak często taki wyjazd się zdarza i na jak długo się tam wyjeżdża? I w jakim celu konkretnie :)

@Lidia

Chłopaki przywożą kompy do naprawy na serwisie we Wrocławiu. Kompy z Francji, Belgii, Niemiec. Polecam zainwestować w grube rękawiczki, bo gołymi rękami bym się nie tknął tego (usunięte przez administratora) który czasami wylatuje z tego sprzętu (na szczęście mieliśmy do dyspozycji rękawiczki na hali, nie wiem jak jest teraz).

MP
@Zniesmaczony

Czyli ze co, sprzed ogólnie dobrze się ogarnia? i odpowiednią ochronę do tego tez dają? Piszesz o rękawicach chociażby. A kto z tego przyucza? Chyba ze na start takie podstawy musisz ogarniać? Jak na rozmowie to testowali?

Ile jest zmian w Hemmersbach?

Pracuś
@Pytanie

Na hali dwie: 7-15 albo 10-18 zależy co robisz W biurach, zależy od teamu, mogą być nawet 3

WY
@Pracuś

Trzy zmiany w biurze? opiszesz, o które teamy może chodzić tak właściwie? Jaki jest wtedy podział obowiązków? I jak to jest z ta zmianowością, czy istnieje opcja na prace na jednej? Po wcześniejszym dogadaniu się z kimś rzecz jasna.

@WY

Wszystko zależy od projektu, do którego Cię przypiszą. Ja robiłem przy takim, gdzie kontakt był z klientami rozsianymi po różnych kontynentach, więc trzeba było pokryć wszystkie godziny i tutaj to były różne zmiany: 6-14, 7-15, 10-18, 22-6. Ta ostatnia była najlepsza bo raz, że dostajesz dodatek nocny, dwa że wtedy najmniej się dzieje i można było ogarniać robotę. Na innych zmianach nieważne, jak ściskałeś (usunięte przez administratora) - zawsze byłeś do tyłu.

PYTANIE-E
Kandydat

Czy pracując na hali. na Bielanach, przy prostych pracach serwisowych, istnieje szansa na awans, czy grzęźnie się tam gdzie postawi się stopę? Pytam o realne możliwości

@PYTANIE-E

O ile nic się nie zmieniło od kiedy tam pracowałem, to awansu jako takiego nie masz - poza zmianą nazwy stanowiska obowiązki masz takie same, jeśli nie większe, za minimalnie wyższą stawkę (rzędu 100zł brutto). Tak naprawdę robisz dokładnie to samo. Prawdziwy awans jest wtedy, jak zostajesz kierownikiem danego zespołu, ale tam robi beton, który nie zmieniał się od lat, więc nie masz co liczyć.

Jak długo trwa proces awansu w Hemmersbach?

@Pytanie

Nie ma czegoś takiego,ale są za to niektóre projekty gdzie nigdy nie awansujesz. Chyba ze załapiesz się na jakiś program dla junior SDMów ale to tylko promil ludzi z całej firmy

GD
@Zły bombowiec rzucajacy o 1AM

I wtedy to jakiś stały problem jest? mam na myśli to, że te osoby wtedy tak jakby w sumie nie rotują, bo nie mają zbytniej potrzeby? I czy są przy tym jakieś w miarę spoko projekty które byście polecili? Oraz w drugą stronę? Które były dość słabe i nie warto do takich przystępować? Jak to rozpoznać?

@GD

Nie bede wymieniał tutaj projektów z nazwy, jedynie co to moge ci polecic omijać odział na Bielanach Wrocławskich i iść na Wyscigową. Tam jeszcze jest mozliwość rozwoju i może dostaniesz sie na Team Leadera, ale to bardziej szczeście niz zaplanowana wewnętrznie sciezka rozwoju.

Niestety uważam, że firma powoli znika z rynku. Brak lub małe podwyżki, zero myślenia o przyszłości i rozwoju, praktycznie brak procedur - pracownik może robić co uważa i rzadko ktoś to po Nim sprawdza. Dodatkowo szefowie na wyższych stanowiskach są w ochronie, bo wszyscy którzy mają trochę większe ambicje to uciekają. Firma nie zapewnia rozwoju, np. na moim stanowisku zlikwidowali możliwość rozwoju poprzez stanowisko (junior, senior itp). Kiedy próbowałam zatrudnić się do innego działu, to zaoferowali mi niższą kwotę niż zarabiałam, a niestety 4800 brutto w tych czasach we Wrocławiu to żenada. Doświadczyłam też (usunięte przez administratora) zgłosiłam to do HR i prezesa i jedyne co uslyszalam to że (usunięte przez administratora) nie wykryto" a następnie chciano mi wręczyć wypowiedzenie. Powiedziałabym, że jest to dobra firma na początek, dla młodych niedoświadczonych studentów, ale chyba jednak uważam że jest wiele lepszych miejsc gdzie można nabyć doświadczenie, a i nawet z opcją dalszego rozwoju.

Zly bombowiec rzucajacy o 1AM
@Były pracownik

Tak, to prawda, Nie ma w ogole seniority w firmie. Pieniądze niskie jak na Wrocław. Negocjacji tez czesto nie ma, po prostu albo sie godzisz na takie warunki finansowe albo znajda kogos innego. Firma dobra tylko na start, zeby zdobyc doswiadczenie i nauczyc sie angielskiego. Pozniej polecam ewakuacji. Raczej sie to nie zmieni to poki urzeduje tam obecny dyrektor. Na plus to luzna atmosfera i praca hybrydowa lub 100% remote.

ST
@Zly bombowiec rzucajacy o 1AM

A to jednak jest remote? Bo teraz jak oferta właśnie na Wrocław dla speca wisi to ograniczyli się w opisie do hybrydy, no chyba że coś mi umknęło? Skoro atmosfera taka luźna to jak z tego domu się pracuje? czy ktoś opisałby taki przykładowy dzień z pracy? i ile podczas niego się zarobi?

@ST

To zależy od projektu. Albo masz młyn albo w miarę luz na zdalnym, ze możesz sobie spokojnie obiad zrobić i na spacer pójść. Kasa taka sama jakbyś siedział w biurze. A ilość tej kasy napisał gość o nicku "Były pracownik" i takie są stawki w hemm

Halina
Inne

A, właśnie, w przypadku administratora procesów logistycznych też nie ma widełek, a szkoda. Podoba mi się za to, że oferują "pracę z sensem". Ktoś z Was aplikował już, dostał się i może opisać pokrótce, jak wygląda buddy program, zwłaszcza w logistyce właśnie? Ale niekoniecznie, bo pewnie jest on zbliżony metodycznie na wszystkich stanowiskach.

pytanie

Ile zarabia Service Delivery Manager with French

Kandydatka
Kandydat

Brałam udział w rekrutacji na specjalistkę ds. Szkoleń. Rekrutacja składała się z 3 etapów, w tym przygotowania zadania rekrutacyjnego oraz omówienia go. Firma zapowiedziała, że skontaktuje się ze mną w celu zadania kolejnych pytań doprecyzowujących. Niestety po kilku dniach opóźnienia otrzymałam jedynie automatyczną wiadomość z podziękowaniem za udział w rekrutacji, bez podania powodu odrzucenia mojej kandydatury.

Zeus

Moim zdaniem firma mega spoko. Nawet jak konczy sie projekt to robia wszystko zeby kazdy znalazl miejsce w innym projekcie. Jak dla mnie to pokazuje podejscie do pracownika i daje poczucie bezpieczenstwa.

Zostaw merytoryczną opinię o Hemmersbach - Wrocław

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Hemmersbach?

Zobacz opinie na temat firmy Hemmersbach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hemmersbach?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 126, z czego 33 to opinie pozytywne, 60 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hemmersbach?

Kandydaci do pracy w Hemmersbach napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

1. GoWork.pl 3 725 514
  2. pracuj.pl 3 349 188