KFTP

Opinie o KFTP

Adolf

Pracuje w tej firmie i nie moge nażekać

Kler

Ja tą firmę jednak polecam. Pracuję już kilka lat i nawet dostałem umowę o pracę na czas nieokreślony. Zarobki są dobre jak i system premiowania. Nic tylko pracować do emerytury.

Śmieszek
@Kler 27.09.2018 13:02

Albo któryś kierownik to napisał albo ktoś na oczy prawdziwych pieniędzy nie widział :D line kiperzy z rozdmuchu po 2 tysiące a na wtryskarkach po 1600 no to na prawdę bardzo dobry pieniądz. Nie wspomnę o operatorkach które 1500 złoty ledwo maja

kler
@Śmieszek 28.09.2018 13:28

.... pracuję na wtryskach poniżej 2500 jeszcze nie miałem więc nie wiem od kogo masz takie informacje finansowe. To co piszesz jest niemożliwe bo fakt zaczynasz od najniższej krajowej ale po przepracowaniu całego miesiąca już dochodzi 150 frekwencyjna i do tego uznaniowa premia. I co roku przez 5 lat 100 podwyżki oraz dodatkowo minimum 100 wyrównanie.

Ja
@kler 29.09.2018 13:06

No bzdury jakich malo .Po trzech latach pracy mam 1900zl .

Nick
@Ja 30.09.2018 09:57

To przyjdźcie do Elplastu. Na dzień dobry dostaniesz 2200 zł.

Klaudia

Kftp jest bardzo dobrze rozwijajaco sie firma. Moje sugestie dla KFTP: B.dobra firma brak sugestii Lubię atmosferę w KFTP za: Pracownicy i atmosfera

Szukasz pracy?

BOMBEL2

To nie jest fabryka tylko poraszka polacy dajom sobom pomiatac to ich kopiom w (usunięte przez administratora) robilem tam na rozdmuchu 3 miesiace .Teraz robie w Nifko i niema poruwnania i wieksza kasa Moje sugestie dla KFTP: Wieksze zarobki i normalne traktowanie ludzi,bo Ukraincami daleko nie ujadom

Bla
@BOMBEL2 06.11.2018 11:38

A sugestia dla Ciebie to: - skończ podstawówkę - albo chociaż przestudiuj słownik języka polskiego Jak już to zrobisz wypowiadaj się publicznie... i na pewno jeszcze znajdziesz lepszą pracę dzięki temu.

@BOMBEL2 06.11.2018 11:38

Nikt nie chce Cię urazić, ale rzeczywiście zachowanie zasad poprawnej polszczyzny jest na forum istotne. Wypowiadamy się w publicznym miejscu i wzajemne zrozumienie jest tutaj bardzo ważne. Jeśli miałeś zastrzeżenia co do pracy w firmie KFTP, czy przekazałeś swoje uwagi szefostwu? Jak to wyglądało w praktyce?

Anonim

A jak wygląda praca w święta

@@@@

No widzę że nadal w tej firmie beznadziejnie,ale jak połowa załogi zawsze można się przenieść pod Sekonix tam już ponoć połowa zakładu się przeniosła. Kiedyś nie do pomyślenia żeby koreańskie zakłady sobie pracowników podbierali a teraz na legalu:) :) Więc jak nie Kftp to może Sekonix??? trzeba się zastanowić. Biorą wszystkich

Kt@sik
@@@@@ 11.03.2018 18:11

W SEKONIX to samo, przypomina to początki Nifco, żeby zarobić to nadgodziny trzeba robić i soboty, 2100-2200 dostaniesz. Bonusy są dla wybranych ;)

Fiodor
@Kt@sik 12.03.2018 12:47

Rozmawiam z koleżanką zarobki beznadziejnie ciągle kantują na wypłatach obiecują dużo a jak przychodzi co do czego to jedna wielka lipa jak to w koreańskich zakładach . Ale słyszałam że są osoby z Kftp które przeszły rozmowę kwalifikacyjną i się przenoszą. To będzie zdziwienie w dzień wypłaty

pracownica montażu
@Kt@sik 12.03.2018 12:47

W Sekonixie też nie jest łatwo.Zabrali premie uznaniową,nie wypłacili do tej pory wczasów pod gruszą a od stycznia zmienia się regulamin i jeśli premia frekwencyjna i dojazdowa wynosiła 500 zł brutto to od stycznia mają ją zabrać już zmniejszyć.Mamy 2100 zł na ręke z dwoma sobotami a będzie mniej.....................

Hejter

Choćby nawet śmieszek źle mówil to co to są są pieniadze 1900 czy 2500 za to rodziny nie utrzymasz chyba że lubisz chleb z masłem. Ale jeśli ludzi nie mają pomysłu na siebie i nie znają swoich wartości to będą wykorzystywani za psie pieniądze. Robiłem na innym dziale i każda inna firma szanuje fachowców dają więcej na początek niż te koreańskie ścierwa. Co to są są pieniądze 2200 brutto na początek. Powodzenia wszystkim kumatym z tej firmy nie wielu was zostało w tej firmie nie ma przyszłości ale bezmózgie stworzenia będą zadowolone z 2 tysięcy haha

Rubens
@Hejter 01.10.2018 23:13

Są zakłady na strefie w Żorach gdzie oferują 2600 brutto na start dla ludzi "prosto po szkole" czyli bez doświadczenia, czyli szału tutaj nie widzę.

DiCaprio

Firma jak Titanic. Czekać tylko, aż zatonie... :)

HR

Jeszcze nigy nie robilam w takim bagnie. Praca bez perspektyw i możliwości rozwoju. Pracowałam 3 lata. Kierownictwo tak jak by rozumy pozjadalo a nie mają pojęcia o maszynach. Szukają oszczędności nawet na ręcznikach papierowych w toalecie. JEŚLI NIE MASZ PLANU NA ZYCIE I CHCESZ PRACY BEZ JAKIEGOKOLWIEK ROZWOJU TO IDEALNA PRACA DLA CIEBIE! Pominę fakt zarobków bo tu to nawet żal się wypowiadać.

Liliana123

Piszecie tu o wyrobieniu normy na montażu, ile ona wynosi? Jest możliwa do zrealizowania bez większego zapierdalania ?

Żenada;))

ODRADZAM PRACY W TEJ FIRMIE!!!! To co sie tam dzieje to wielka porazka!!!! Brak szacunku jakiegokolwiek!!! Wyplaty marne!!!! Zapierdo* za marne pieniadze... Na dodatek zmuszaja do pracy w weekendy bo jest zapotrzebowanie a jak nie pojdziesz to groza zwolnieniem z pracy .. Przemyslcie to zanim tam pojdziecie !!! Dzial wtrysku!

Kftp

Ta firma juz jest na dnie nie szanuja pracownika ciagle tylko slyszymy brak pieniedzy straty nowe inwestycje oszczednosci na pracownikach i na sprzęcie niech zaczna od siebie oszczednosci obiadki firmowe auta mieszkania itd a na calej firmie tak jak ktos napisal 1 wiertarka i jeszcze uszkodzona

Lidia

@Loki, a czy pracownicy firmy kftp mogą liczyć na jakieś dodatki ze strony pracodawcy? Czy jest możliwość dostania premii? Zachęcam również innych pracowników do wypowiedzenia się na temat pracy w tym miejscu.

@Lidia 19.06.2018 21:55

Premie po 300-500 zł (mówie o Rozdmuchu, wtryski mają o wiele mniejsze premie), 500 złotych wczasów pod gruszą w sierpniu (po postoju!!), 1000 zł premii (premia świąteczna + zyski) w grudniu i tyle. Plus prezent urodzinowy od prezesa firmy. Wczoraj np każdy pracownik dostał 1,5 litra Coca-Coli na Maszynie bo było strasznie gorąco na hali (ponad 35 stopnii Celcjusza) Mam wrażenie że Koreańczycy się starają, ale nie wiedzą o 90% rzeczach które się dzieją w firmie a za fatalną sytuacje w firmie odpowiada polskie kierownictwo.

@Loki 22.06.2018 18:56

Premia na montażu 150 zl jeśli caly miesiąc robisz i bez l4 a wody w upal 35° jak sie nie upomnisz nie dostaniesz , a jesli juz to 0.5 l. Cole dali raz. Bo wizytator byl hehe

Student
@Loki 22.06.2018 18:56

@Loki A ta praca na rozdmuchu na czym polega? Co Ty robisz? Zastanawiam się nad złożeniem papierów.

Lidia

@Loki, pracujesz w kftp? Co możesz powiedzieć o pracy w tej firmie? Może powiesz coś na temat atmosfery pracy? @Ghj, jesteś zainteresowany pracą w tym miejscu? Czy wysyłałeś już swoje CV?

@Lidia 28.05.2018 15:02

Atmosfera zła, jest coraz gorzej z miesiąc na miesiąc. Praca ciężką wymagająca, coraz większe wymagania kierownictwa, nie można się doprosić o podstawowe rzeczy. Kiedyś lubiłem tą robotę ale ta firma schodzi na psy, dlatego za niedługo się stamtąd zwalniam.

@Loki 01.06.2018 16:14

Zgadzam sie.. Kiedyś bylo inaczej. Gdyby. Sprzet byl sprawny byloby ciut lepiej. Ale na rekawiczki czekalismy 3 tyg.. 1 wiertarka na cala hale.. Wieczne pretensje jakby nasza wina bylo to że sprzet sie psuje albo go nie ma. Jest garstka ludzi ktorzy sie poswiecaja a mimo nie doceniani.. Kwestia czasu jak i oni odejda..

Monalisa
@Lidia 28.05.2018 15:02

Szczerze mówiąc nie dbają o pracowników, nie zachęcają by zostali, a wręcz przeciwnie straszą że zwolnia jak na nadgodziny nie zostaniesz hmm strzał w kolano, bo nawet Ukraińcy nie chcą w tej firmie pracować. Dziwne że w Nifco czy sekonix wzięli sobie coś do "serca" że o swoich ludzi się dba.

Oko

Na poczatku bylo jak bylo. Jak do kazdej pracy trzeba bylo sie przyzwyczaic. Bywaly wzloty i upadki. Nerwy i fajne chwile. . Za kazdym razem kiedy robi sie kociol obiecują albo mydla oczy. Za czasów innego kierownika wszystko jakos szlo mimo slabych zarobkow. Teraz obowiazkow coraz wiecej a kasa nie adekwatna do pracy. Ukraina moze malowac sobie paznokcie i siedzieć 40 min przerwie nie robiac normy albo puszczajac buble polak dostaje za wszystko.. Sprzet sie psuje o czesci lub naprawe mozna sie prosic. Ludzi ogarnietych coraz mniej bo zarabiaja tyle co ci ktorzy robia mniej badz gozej. Jak tak dalej bedzie to kolejne oby z wieloletnim stazem odejda i statek w koncu utonie.. Ale coz.. Taka polityka firmy..

Elo

Zapraszamy do Nifco.

Migi
@Elo 12.02.2018 10:55

Hej byś dał mi znać jak wygląda praca w nifco jaką atmosfera i zarobki

lili
@Elo 12.02.2018 10:55

Hej są może przyjęcia na jakość w nifco????

gosia

macie przestój?

Lidia

@Loki, dziękuję za Twoją opinię. Czy nie widzisz żadnych zalet pracy w kftp? Sam napisałeś, że kiedyś lubiłeś pracę w tym miejscu. Rozumiem, że od tamtej pory zaszły zmiany w firmie?

@Lidia 06.06.2018 14:59

Zalety tej firmy? Oj ciężko. Bardzo ciężko. Kiedyś lubiłem tą robotę bo nie wszystko było zepsute, kiedyś line keeperzy nie mieli wszystkiego gdzieś, nie wszystko psuło sięco chwile jak teraz, i mimo że robota była ciężka to szybko mijał czas w pracy. A teraz? Ostrza w młynkach są tak stępiałe że młynki na rozdmuchu ledwo mielą, pobieranie materiału to tragedia, ostatnio non stop siępsuje i musisz co chwile wchodzić do góry i zasypywać maszynę materiałem bo line keeper to święta krowa i ci tego nie zrobi, chłodzenie w samych maszynach jest też tak mega spieprzone że detale wychodzą tak gorące że nawet przy potrójnej parze rękąwiczek detale mocno parzą i masz problemy z obieraniem. Co do samego obierania.... nie można się doprosisz o nowy nóż do obierania detali, a jak team lider ci da nóż to jeszcze gorzej stępiałe niż ostrze w młynkach. Mógłbym wymieniać, i jeszcze wymieniać. W tej firmie wszystko nawala, począwszy od młynku, chłodzenia czy pobierania materiału do obcinarek czy podstawowych rzeczy jak brak mioteł by posprzątać a maszynę trzeba posprzątać a zostajesz dłużej po pracy (a musisz ją sprzątać przy włączonej maszynie). Dlatego z tej firmy ludzie się zwalniają a nowi pracują maksymalnie tydzień, dwa. A line keeperzy czy team leaderzy mają wszystko gdzieś i mają o wszystko pretensje mimo że de facto pracujesz z niesprawnym sprzętem.

Lidia

@Monia, Twój komentarz niewiele mówi o pracy w kftp. Forum Gowork.pl to nie miejsce na opisywanie pracowników. Forum ma gromadzić informacje na temat samej pracy. Pożądane są informacje o atmosferze pracy czy warunkach zatrudnienia. Zachęcam Cię więc do napisania jak oceniasz pracę w kftp.

Monia

Czemu w tej firmie liczą na Ukraińców, każda z firm pokrewnych na nich narzekają, Tym którzy pracują nadal powinni dziękować, mam na myśli Polaków, którzy muszą po ukraincach te buble poprawiać i to niemałe pieniądze, na ukraincach zaoszczedziliscie?! Ile?! Chytry dwa razy traci!!!!

Ghj

Weekendy są wolny czy pracujące?

@Ghj 18.05.2018 14:06

Wolne. Wtryski i Montaż rzadko robią weekendy. Na Rozdmuchu często są zapisy na weekendy (100% płatne)

Lidia

@Ja, pytasz, bo jesteś zainteresowany pracą w kftp w Żorach? A może już podjąłeś pracę w tym miejscu? @Łukasz, z Twojej wypowiedzi wynika, że faktycznie zostałeś potraktowany niezbyt dobrze przez pracodawcę. Może to tylko jakieś przejściowe problemy z komunikacją wewnątrz firmy? @Była ;), rozumiem, że pracowałaś w kftp. Co możesz napisać o tym pracodawcy?

Była
@Lidia 22.04.2018 00:07

Była ale powróciła ???? mam nadzieję że na dłużej i mój kierownik będzie przychylny do mojego przejścia pod Kftp

Lidia

@anonymous, od kiedy zaczynasz pracę? A może chciałbyś podzielić się z nami swoją opinią na temat pierwszych dni pracy w kftp? @zajaczek, rozumiem, że chciałeś pomóc, ale wypowiadając się na forum nie używaj proszę imion i nazwisk osób trzecich. To niezgodne z naszym regulaminem (https://www.gowork.pl/regulamin ). @Sowa, rozumiem, że pracujesz w kftp w Żorach, skoro wypowiadasz się w tym wątku, tak? Co możesz powiedzieć o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę?

anonymous

hej zaczynam pracę na montażu , jak tam jest?

Łukasz

Dzisiaj, to znaczy 17.04.18 byłem na tzw. 'teście' Przed przyjęciem mnie do pracy, kierownik działu ckd, pan (usunięte przez administratora), postanowił, że muszę najpierw przejść 4 godzinny test, czy nadaję się do pracy. Było to pewnie po części spowodowane tym, iż posiadam orzeczenie o niepełnosprawności. Jednakże jedyny defekt jaki posiadam, to niedosłuch jednego z uszu. Poza tym jestem sprawny fizycznie. Po teście pisemnym bhp, przyszła jakaś pani liderka z tego działu ckd, i zabrała tylko jedną panią która razem ze mną przyszła do pracy. Pytałem się czy ja też mam iść, to odpowiedziała, że mam czekać na kogoś innego. Minęła jakaś godzina i pani z bhp zorientowała się, że musieli o mnie zapomnieć. Zadzwoniła na ten dział i wtedy przyszedł jakiś pan i tamta liderka. Uzgodnili, że idę z tym panem i pokazywał mi, jakie skrzynki donosi się na rozdmuch i wtryski. Następnie przeniesiono mnie w końcu tam gdzie rzeczywiście miałem być, czyli na ckd. Nie dopytywałem się dlaczego nie idę na ckd, bo myślałem, że potrzebują kogoś w inne miejsce. Nie dogadali się ze sobą i później wstydzili się do tego przyznać (tzn. pan gajos) Podziękowali mi, i przekazali przez pośrednika u którego załatwiałem pracę, że trudno się ze mną skomunikować i że nie mają tyle czasu, aby cały czas ganiać za jakimś pracownikiem, i pilnować go. Ten pan gajos, musi być bardzo sfrustrowanym człowiekiem, skoro nie znając kompletnie człowieka, wystawia sobie od razu opinię po kilku godzinach. Podejrzewam, że wiele osób nie słucha się go, tak jak by chciał i dlatego skrywa w sobie nienawiść. Tacy frustraci, są najbardziej niebezpieczni, może dobrze że nie dostałem się tam. Ale muszę przyznać, że bardzo się zdenerwowałem, bo cieszyłem się na tą pracę, tymbardziej że mam dobre referencje od poprzedniego pracodawcy. Zrobiono ze mnie jakiegoś niedołężnego, a jestem osobą, która zawsze przedkłada dobro swoich współpracowników nad swoje. Pozdrawiam, Łukasz

Była ;)
@Łukasz 17.04.2018 23:15

Niestety Łukasz, na taką zmianę trafiłeś, na rano zawsze jest dużo pracy, a tu trzeba być mega aktywnym czyli pytać o każdą pierdulke

Wstyd
@Łukasz 17.04.2018 23:15

Bo tam gamonie pracują ci koreance to nawet angielskiego nie znajo

@Łukasz 17.04.2018 23:15

Hej Łukasz ,zapytaj o pracę na magazynie,najlepiej zgłoś sie zdo p.Daniela Kozioł,totalny brak ludzi a praca jak praca ,wszędzie trzeba pracować....pozdrawiam

Sowa
@Wstyd 21.04.2018 06:58

Nie znajo?W jakim Ty języku poszesz?Nie znają,jak już!

Fytos

Kftp koreańska firma tepiaca Polaków nie polecam

Wi-waldi

Nie Taki statek z dna wyłowiłem !!!

@Wi-waldi 17.03.2018 03:51

tytanic dalej pod taflą....

Ja

Witam. Jaki ubiór obowiązuje na montażu??

Sensei
@Ja 27.03.2018 19:47

Bikini i Japonki :)

Lidia

@zajaczek, może warto wyjaśnić tę sprawę z odpowiednimi osobami z kadr? Być może nastąpiła tylko jakaś mała pomyłka, lub w międzyczasie byłeś na zwolnieniu lekarskim? Widziałam, że aktualnie firma ma kilka ofert pracy - http://kftp.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=23&Itemid=182&lang=pl - będziecie aplikować? A może ktoś już jest po rozmowie kwalifikacyjnej i może podzielić się swoim zdaniem na jej temat?

Ciulanie w żywe oczy,po podwyżce dostałem o 50pln mniej niż przed

Zostaw opinię o KFTP - Żory

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KFTP