kftp

Żory

Opinie o kftp

MW

Pytanko a to pewne ze dostaniemy premie na Boze Narodzenie jest ktos kto pracuje pod del piero i dostal premie

MW

Siema pracuje pod del piero od października i mam pytanko sa jakies premie na swieta

@MW 28.11.2017 14:55

Tak są, około 500 zł.

Loki

W KFTP ponoć są cięcia kosztów. Koreańczycy budują drugą Hale gdyż wycofują się z Zabrza. Słyszałem że ci którzy pracują w KFTP w Zabrzu mają dwie opcje, albo będą dojeżdzać do roboty do Żor (około 20-30 minut jazdy autem A1) albo niech szukają nowej roboty. Ale powtarzałem tylko słyszałem, więc mogą to być to tylko plotki. Aczkolwiek fakt że są drastyczne cięcia kosztów to nie plotki. Rozdmuch już weekendów nie robi, przy kwietniowej wypłacie za marzec każdy marudził że dostał kilka stów mniej niż powinien. Cóż a były kiedyś czasy gdy na lewo i prawo dawano premie a teraz? Szkoda gadać. Nowa hala ma powstać w miejscu tej mniejszej hali obok stawu, jeśli się nie myle. Dotychczas tam działali ludzie na heblowaniu, hala która jest budowana obok w stronę Nifco to jakaś nowa koreańska fabryka. Jeśli dobrze liczę już 8 w Żorach. Mieszkańcy Rybnika i Jastrzębia tylko się cieszą, bo w tych koreańskich fabrykach to głównie pracują Rybniczoki i Jastrzębioki, ci z samych Żor to zwykła patologia która jest szybko zwalniana, z całym szacunkiem dla ludzi z Żor (sam mieszkam na Osiedlu Sikorskiego ale taka jest prawda...)

@IGA 25.05.2017 22:11
poproszę więcej informacji na temat pracy jaki macie system zmianowy czy jakieś premie są i ile można wyciągnąć oraz jak jest...

Jeśli chodzi o system zmianowy, to normalnie trzy zmiany. Do niedawna wtryski były w systemie czterobrygadowym ale parę miesięcy temu przeszli na system trzyzmianowy. Co do pracy na wtryskach - pracuje na Rozdmuchu, więc nie wiem. Premie na Rozdmuchu są dwie, sama premia rozdmuch 100 zł i premia uznaniowa (od 50 do 300 zł). Z dwoma weekendami i premiami na pierwszej umowie idzie zarobić 2,5 tyś złotych. Po pół roku masz 100 zł podwyzki brutto. Wiem że najdłużej pracujący pracownicy na produkcji zarabiają 2,7 tyś zł na ręke bez weekendów. Line keeperzy mają jeszcze 100 zł dodatku.

zajaczek
@Loki 22.04.2017 11:20

Druga hala powstała tylko dlatego,gdyż półprodukt/produkt gotowy oraz puste opakowania ,nie mieszczą sie na obecnej powierzchni zakładu,tyle

Loki

Po co zadawać takie pytania jak można przewinąć kilka stron wcześniej i już jest odpowiedź na dane pytania? To tak. KFTP pracuje w systemie trzyzmianowym, od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach (6-14, 22-6, 14-22 i tak w kółko). Weekendy są 100% płacone, ale tylko na Rozdmuchu (i to na maszynach, a nie na montażu) są regularne zapisy na weekendy, Wtryski o wiele rzadziej robią w weekendy. Logistyka i kontrola jakości w zależności czy jest produkcja w weekend czy nie. Wypłata? Jak się jest robotnym, nie bierze się lewego L4, i naprawdę chce się robić to powyżej dwójki wypłata stanie. Wiadomo na początku pod Del Piero jakieś 1600-1700 zł. Ale potem wraz z umową pod KFTP nadchodzi podwyżka tzw stażowe a płaca jest wtedy podwyższana co pół roku do pewnego pułapu (bodajże 2700 zł na rękę ale nie pamietam dokładnie). Benefity? Wczasy pod gruszą, czy premia na karpia w święta, nic wiecej. Moje doświadczenie jest proste - swoje w tej firmie narobiłem, swoje zarobiłem, swoje się oparzyłem i pociąłem nożem, swoje musiałem się zdenerwować. Da się przyzwyczaić, szczyt marzeń KFTP nie jest, bo to firma wielu absurdów (o których nie będę pisał), ale dla młodych ludzi którym się chce robić to praca w sam raz. Mówię oczywiście o Rozdmuchu, bo na Wtryskach zarobki są ciut mniejsze a praca jest ciut łatwiejsza i lżejsza. Dlatego na maszynach Rozdmuchu robią sami faceci :)

zajaczek
@Loki 03.10.2017 15:25

2700 brutto

Qiub

Czy ma ktoś e-mayla lub nr tel do kadrowej?

Loki

Szkoda że zazwyczaj kible są obsrane a pracownicy firmy sprzatającej mają nieźle przesrane dosłownie mówiąc ;)

Mightyduck

Witam a jak wygląda praca przy formach naprawa utrzymanie jak zarobki ciężko sie tam dostać?

Loki

A i jeszcze jedna sprawa - na maszyny Rozdmuchu nie są i nigdy nie były przyjmowane żadne kobiety. To naprawdę ciężka [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ca praca (zwłaszcza maszyna nr.2 to jest horror). Owszem zdarzały się przypadki gdy kobieta wchodziła na maszynę ale w przypadkach gdy brakowało ludzi, i to na najłatwiejszych maszynach. A tak, kobiety na Rozdmuchu mogą liczyć najwyżej na montaż gdzie też marnie się zarabia jak na Wtryskach. Tyle z mojej strony.

Lidia

Czy ktoś odpowie użytkownikowi ''MW''? Czy opowiecie o swoich doświadczeniach związanych z pracą w firmie kftp? Czy można liczyć na jakieś benefity? Jak tak to na jakie? Pamiętajcie, że każde stanowisko pracy jest inne i są inne warunki pracy.

Nowa

Dojezdza ktos z Rybnika

Greg

Po przestoju na wtryskach która brygada na którą zmianę zaczyna ?

Ola

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o pracy na rozdmuchu jestem kobietą ichcialabym się tam przyjąć

@Ola 23.07.2017 21:39

Rozdmuch składa się z: -Maszyn i Lagiczu(Bagażniki) -Montaż Rozdmuchu -Montaż Lagiczu (Bagażników) Tyle że że na Maszynach i Lagiczu pracują tylko mężczyzni (ciężka praca, duże ryzyko oparzeń). A na montażu Rozdmuchu i Lagiczu nie ma wakatów. Więc w chwili obecnej na Rozdmuch mogą się dostać tylko i wyłącznie mężczyzni ;) bo zapotrzebowanie na maszynach owszem jest bardzo duże, i przyjmują byle kogo, nawet od razu po Szkole bez doświadczenia ale tylko facetów :P

Ela

Co ile godzin macie przerwy

Operator produkcji
@Ela 12.07.2017 22:25
Co ile godzin macie przerwy

Różnie zależy o ktorej zmienia

Monika

a proszę napisać jaka jest atmosfera w pracy czy są nieroby co podpier..... w pracy na wszystkich i sami nic nie robią bo li [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] liderom pracowałam w Nifco i takiej patologi nigdy nie widziałam czy są tu osoby co pracowały w Nifco a teraz w kftp i mogą mi polecić lub odradzić ten zakład pracy

Operator produkcji
@Monika 12.07.2017 20:27

Polecam atmosfera jest ok

Ola

ile trzeba przerobić by dali normalne umowy

Wtrysk
@Loki 30.06.2017 13:51
Na rozdmuchu (praca ciężka, głównie tam faceci pracują) - od 3 do 6 miesięcy i masz już umowę. Oczywiście jeśli nie weźmiesz w...

Wtryski to wakacje buhahahaha zapraszam na wtryski to zmienisz zdanie nie twierdzę że na rozdmuchu jest lajt bo tak nie jest ale na wytryskach też lekko nie jest .Chyba ktoś tu zapomniał że detale na wytryskach muszą być idealne ,zero ryski ,idealnie obcięte niestety nie każdy się tam nadaje nie dosc że cykle są szybkie to jeszcze dokładnie trzeba je zrobić

@Wtrysk 16.07.2017 22:42

Sorry memory ale: -Nie bez powodu na Rozdmuchu (na maszynach, nie na montażu) pracują tylko mężczyzni. Normalna kobieta nie dałaby sobie rady. Oczywiście były przypadki gdzie kobiety z montażu robiła na maszynie rozdmuchu ale to raz w wyjątkowych przypadkach (gdy ludzi brakowało) a dwa na najłatwiejszych detalach. Z całym szacunkiem do kobiet ale wy się do najcięższych robót nie nadajecie. -Nie bez powodu na Rozdmuchu więcej zarabiamy od wtrysków ;) Sorry ale ja na Rozdmuchu mam 2 tyś na rękę, a pracuje pod KFTP pół roku. Z tego co wiem wy na Wtryskach zarabiacie po 1,6-,1-7. - Nie bez powodu, pracując na Rozdmuchu przechodzi się pod KFTP po 3-6 miesiącach. Kolega powyżej nawet po 2 miesiącach. Na wtryskach po jakim czasie się dostaję umowę? Gadałem nawet z jedną z dziewczyną z Wtrysku która dostała umowę po dwóch latach. Bo po prostu to Rozdmuch i detale z Rozdmuchu są priorytetem. Więc tak w porównaniu z Rozdmuchem - Wtryski to wakacje. Przejdźcie się na Rozdmuch i spróbuje obrać detal, wsadzić do obcinarki i spakować do Danpla, w 52 sekundy. Polecam maszynę nr.2 na Rozdmuchu (zwłaszcza centralki albo sajdy). Po 5 minutach stwierdzicie że Wtryski to wakacje ;)

robot

jak się wam podobają wypłaty ????????????? brak słów

Shidson

Umowę pod KFTP dostałem dopiero po 8 miesiącach pracy pod Del Piero. Babka z Del Piero mówiła na pierwszej rozmowie że przejście pod KFTP i podpisanie umowy o pracę nadchodzi po 3 miesiącach..jak życie to zweryfikowało to widać doskonale. Umowę z KFTP można dostać najszybciej po pół roku przepracowania w Del Piero. Ale ja tam nie marudzę. Ludzie z Wtrysków dostawają umowy nawet po dwóch latach pracy pod Agencją, najszybciej na umowę można liczyć właśnie na Rozdmuchu gdzie jest o wiele cięższa robota, gdzie na maszynach robią tylko i wyłącznie faceci. Tak czy siak jestem zadowolony że wreszcie dostałem umowę tylko szkoda że babka z Del Piero mówi co innego a w praktyce jest co innego..

kasia

Ta ale bez doświadczenia od razu ciężko się dostać na stanowisko wyżej :) dlatego pytam czy istnieje taka możliwość czy sobie odpuścić bo nam zamiaru pracować gdzieś gdzie nie ma perspektyw. Wiadomo nabyc doswiadczenia a potem provowac wyzej. Ani zapytać nie idzie widzę. .. @zołza faktycznie ambitna praca w której należy się wykazać...

zolza
@kasia 22.03.2017 21:24

A czy napisałam gdzieś ze jest ambitna? Każdy głupi chciałby zaraz awans dostać.Ale chcesz to idz i spróbuj.

Anty

A co tu trzeba potrafić? Położyć detal na wagę i stwierdzić czy waga jest dobra, czy zła? Zobaczyć plamkę na produkcie i stwierdzić, że zły? Wypisać jakiś zbędny papierek? Z wyższym wykształceniem, to mało ambitne stanowisko... Ameba by to ogarnęła.

kasia

czy jakbym zatrudnila sie np w kontroli jakosci to jest szansa na awans? mam wyksztalcenie wyzsze.

zołza
@kasia 14.03.2017 11:28

Najpierw pokaż co potrafisz jako kontroler. Co za głupie podejście.

były specjalista

MOJE WNIOSKI Z PRACY W KFTP: - koreańscy kierownicy to bardzo nerwowi ludzie - praca w dużym stresie tylko dla wytrzymałych nerwowo, - kierownikom koreańskim brak jakichkolwiek (podstawowych) manier, np. obcinanie paznokci w biurze przy innych pracownikach.., - praca wiecznie pod telefoniem, telefony 24h (pomimo wielu telefonów za dania - po pracy oczywiście, koreańscy szefowie dwonią do człowieka w środku nocy, aby zapytać o sytuację..), - praca + dostępność pod telefonem w weekendy, gdyż branża automotive pracuje praktycznie 24/7, - ciągłe cięcia kosztów wiążące się z takimi absurdami jak brak papieru w toalecie.., - fajni ludzie, fajna atmosfera (myślę o polskiej kadrze oczywiście), - na produkcji płacą lepiej niż wykształconym pracownikom biurowym, Podsumowując - jeżeli chcesz być dosłownie CAŁY CZAS zestresowany (dostępność 24/7) i zarabiać około 2200zł na ręke to POLECAM tą firmę :) Praca fajna na początek dla świeżo upieczonych studentów, ale zostając tam dłużej mogą Wam bardzo upaść ambicję, przez co zapomnieć można o jakimkolwiek rozwoju.

Specjalista
@były specjalista 15.02.2017 13:50

Dziki Michał za ciekawą analizę. Powodzenia w Gliwicach

Pracowniczka

Walus trzeba kierownika naprowadzic na te sprawy żeby je rozwiązał. Narazie czerwone kołnierzyki mu oczy mydlą. A nikomu nie zależy żeby było ok.

Maszyna

A ty wiesz co wogole piszesz " szef" to ty jesteś szefem ale swoich portek i tego co masz w nich ale jaja ci dawno wycieli wiesz ze masz coś z głową! Ma więcej niż byś się spodziewał.

waluś

Jak Wam się podoba nowy kierownik ?? . Zrobił dobre wrażenie i chyba jest kompetentny i świadomy problemów jakie są w tym zakładzie . Miejmy nadzieję że będzie mu się chciało i starczy mu sił żeby to jakoś wyprostować , i zmienić żebyśmy już nie wstydzili się że tu pracujemy . Jeśli nie umknie jego uwadze ze cały ten bałagan zaczyna się od czerwonych kołnierzyków to już będzie zwycięstwo i szansa na poprawę . Wymagają od nas , a sami albo na II i III zm . tylko jedzą , bawią się tel. lub śpią .. zresztą grzechów jest więcej . Ale kierownik może wiele zmienić i staniemy na nogi . no zobaczymy czy mu się uda :)

ASTRO

A więc tak pracowałem 3 miesiące na rozdmuchu na wszystkich maszynach więc mam jakieś pojęcie na ten temat. Jeżeli chodzi o obsługe maszyny są stare i rozjeb... robią bubla za bublem trzeba cały czas kontrolować chłodzenie elementu dzwi na nockach są potwierane(wystarczy sie zagapić, albo element w formie wybuchnie tragedia gotowa przykład gosciu na wtryskach dostał w twarz gorącym plastikiem który wtopił mu sie w twarz) elementy sie kleją maszyny do obróbki żyją własnym życiem obcianają jak chcą wiercą jak im sie podoba, rękawiczki to jakiś żart trzeba mieć conajmniej dwie pary żeby sie nie popażyć nie raz ich brakuje na magazynie najlepiej mieć swoje zapasowe,nożyk dostałem po kimś ale był tak wyszczerbiony że nienadawłał sie do niczego sam musiałem sobie załatwić nowy,latem tak ciepło że idzie sie rozpuścić (nie jeden zemdlał)kieddyś były wentylatory na każdym stanowisku ale w ramach oszczędności je zabrali teraz tylko laski na montażu je mają ale nie wiem po co. Dni ustawowo wolne od pracy (Boże ciało , Święto Konstytucji 3 Maja) NIE ISTNIEJĄ, l-4 nie polecam.Przez okres 3-miesięcy "przeszkoliłem" ok 30-osób na maszynie nikt za to nie płaci a norma i tak musi być zrobiona, SOBOTY i NIEDZIELE tl wedle uznania (nie jest zachowana minimalna przerwa) 3 razy zdażyło sie że przyjeżdzam do roboty a maszyny stoją dziękujemy prosze do domu i sobota zjebana zero komunikacji zero odpowiedzialności, Praca dla młodych albo emerytów .

Pracowniczka

Pracownik55
@Pracowniczka 27.01.2017 17:53
Jest nowy kierownik na wtryski. Ciekawe jak długo wytrzymie bo dwóch odeszło w szybkim tempie? A tempo jest duże!...

Co ty piszesz za głupoty ??? Jak szybko odeszli?? Moim zdaniem byli tam dość długo..

Loki

Pod KFTP na pierwszej umowie na rękę zarobisz 1800 zł. Pod Del Pierro bez weekendów (stawka 13 zł za godzinę/15 zł za godzinę w porach nocnych) ponad jakieś 2 tyś, z weekendami to jeszcze więcej. Pod KFTP jest to tak pokręcone...że weekendy są płacone co 3 miesiące (czyli co trzeci miesiąc masz dwa razy większą wypłatę jeśli przerobisz te 4 weekendy w ciągu 3 miesięcy). Zresztą pod KFTP trudno się dostać. po 3 miesiącach można składać podanie a na odpowiedź czeka się kolejne 3 miesiące...trzeba zgody team lidera, kierownika działu, kierownik produkcji pana Waldka, a potem Koreańczyków w Zabrzu. Znam osoby które siedzą ponad rok pod Del Pierro bo podpadli Łukaszowi Ś

Operator rozdmuchu
@Loki 10.01.2017 11:27

Kolego ja po 2 miechach przeszłem pod KFTP bez problemu starczy zagadac a Łukasz też jest człowiekiem i czasem wszystkiego nie jest w stanie ogarnąć

Loki

Teraz ponoć są przyjęcia pod KFTP. Choć powiem wam że bardziej opłaca się zostać pod Del Pierro, od stycznia podnieśli stawkę do 13 zł za godzinę za dzień i 15 zł za godzinę za noc. Czyli idzie zarobić 2 tyś zł na rękę bez weekendów. Tylko wiadomo pod KFTP są wszelkie premie, dodatki socjalne itd, ludzie pod KFTP w grudniu dostali 800 zł premii (300 zł premii świątecznej + 500 zł zysków, możliwe że na odwrót). No i na przełomie lipca i sierpnia planowany jest postój gdzie wszyscy dostaną wymuszone dwa tygodnie urlopu. Ludzie pod KFTP mają go normalnie płatne, a ludzie pod Del Pierro.

Anonim
@Loki 07.01.2017 13:04

450zł na święta i 500zł zysków ;) Co daje w sumie 950zł :) I wcale się nie opłaca zostać pod Del Pierro ;) Po pierwsze umowa zlecenie, to umowa śmieciowa, nawet nie ma się co tu więcej rozpisywać, a po drugie tak jak zostało wspomniane, pod firmą na umowie o pracę masz różne świadczenia, dodatki, premie i płatne wolne, więc nie patrzcie i nie porównujcie miesięcznego wynagrodzenia z Del Pierro z tym z KFTP, tylko porównajcie to w skali rocznej, dzięki czemu zobaczycie, że średnie miesięczne wynagrodzenie wyniesie więcej pod KFTP niż pod Del Pierro, bo w skali roku zarobicie pod KFTP więcej.

Nie jestem Wojtuś :) Jestem zwykłym pracownikiem, który sam nie przepada za tym Panem, ale widząc komentarze tego typu, to oczy krwawią ;)

@Pracownik 10.12.2016 14:15

Mam pytanko w jakich godzinach sie pracuje Co z weekendami Jak z wypłata

BEMka
@Pracownik 07.12.2016 22:46
Cóż za elokwentna wypowiedź na poziomie :D (...poziomie podstawówki). Ale pasuje do typowego posiadacza BMW z IQ ameby. :D...

Tak, tak Wojtuś jest tak jak myślisz ale wbij sobie do łba że kia którą tak dumnie reprezentujesz to nie AUDI CZY BMW A już nie daj Boże Mercedes więc ochudnij i przestań się spuszczać bo latasz po tej hali jak zyd po pustym sklepie a uwierz mi nie zrobisz NIC powtarzam NIC by zwiększyć sprzedaż tego badziewia bo tak jak wspomniałem ja bym tego kurxa za darmo nie chciał bo kto by chciał mieć wydatki?oj Wojtej Wojtek myślałem ze z ciebie kumaty chłopak

cave

A 3i operator wozka lepij mo ?

Basia

Naprawde bardzo ja lubilam,denerwowalo mnie tylko to ze wiecznie chodzilismy na te same maszyny,chcialam sie uczyc czegos nowego a to wiecznie to samo,potem sie zwalniamy niestety przez cos takiego,i to nie tylko ja tak myslalam wiecej osob ale niechca gadac,wkoncu ktos sie zglosi do P.Wojtka i powie mu co sadzi o tym,i cos sie ruszy a nie gdy jest audyt to da osobe pierwszy raz na maszyne i ona ma tam zapiepszac mimo tego ze wczesniej tam nie byla,tu jest bardzo nie wporzadku P. Agnieszka niestety :(

Nie chcę tu nikogo bronić, ale takie pieprzenie jak powyżej to dno i świadczy o autorze/autorce. Wiadomo, że nikt nie jest idealny i każdemu zdarzają się potknięcia, ale jak na swój zakres obowiązków radzi sobie OK. A jeśli ktoś ma jakieś "ale" do kogoś powinien je wyjaśnić osobiście z tym kimś, a nie anonimowo wylewać żale na forum, które w dodatku są bzdurami.

padzik
@Pracownik 21.11.2016 22:18

uderz w stół a ustawiacz sam się odezwie :) podobno " stary romans nie rdzewieje " :)

Basia

Nawet bardzo sie ciesze ze juz tam nie pracuje,praca nawet fajna idzie sie przyzwyczaic,ale Agnieszka liderka wiecznne daje na to samo i nic dziwnego ze osoby sie zwalniaja zamiast dawac ich codziennie na cos innego ilez to mozna, no to maja dosc tego nie dziwie sie ze odchodza. Ale fajna z niej babeczka,mogla by wkoncu cos zaczac robic ,pensje tez sa nawet fajne :)

euro
@Basia 18.11.2016 19:30

Jesteś jedyna w swojej opinii . Ona nigdy nie weżmie się za pracę - ciągle ktoś jej pomaga albo odwala za nią całą robotę nawet meili nie czyta tylko robią to ustawiacze , Jedyny jej wysiłek to rozłożyć ludzi na maszyny a i tak zwykle się radzi . Nie nie jest fajna , jest jak rzep.

waldi

L s to kawal drania

babik

To jak się ma teraz sytuacja jeśli chodzi o nowe oferty pracy? Nie widzę teraz żadnych możliwości zatrudnienie na goworku

bubel

czy wy naprawdę macie pojęcie o czym piszecie ?????? Łukasz ma fuche i tyle był robolem jak wy ale tu szybko sie awansuje to zależy czy jestes człowiekim czy " człowieczkiem " dla niektórych funkcja to fucha i setki za 3-4h pracy . Dobre detale wiodoący na rynku lider ??? pasta pasta spry sprey . ustawiacze mają tylko blade pojęcie o maszynach bo niby kto ma ich uczyć ?? Ci co opanowali tę sztukę nie lubią się dzielić lepiej być na fb albo zbierać pokemony . Myślisz że ci co sie zwolnili bądż zostali zwolnieni chcą sie jakoś wyzyć i tu piszą ??? błąd w rozumowaniu .. Zobacz zwalniają ludzi którym coś " nie wyszlo " teraz zobacz ci co dostali ostatnio umowy pod firmę ile razy byli juz na L4 ??? albo lepiej po 2 tyg pracy pod firmą przynoszą L4 bo są w ciąży .. czasem można się juz tylko śmiać . zresztą popracujecie zobaczycie a na premie hmmm nie liczyłbym raczej no chyba ze zostaniecie " wybrani " powodzenia życzę i poprawy nastroju ...

Olivia

Łukasz ś zwalnia ludzi bez powodu lub dlatego że się mu nie spodobasz albo podpadniesz. Prawda?

Norad
@Olivia 08.10.2016 01:41

W połowie prawda, w połowie plotka.. Łukasz Ś jest bardzo wymagającym szefem, czepia się dosłownie wszystkiego, ale raczej bez powodu ludzi nie zwalnia. Wiem ze zdarzyło się że zwolnił gościa którego dwa razy w robocie nie było, wiem że jesli mu podpadniesz a dobrze robisz to nie wyraza zgode by dany czlowiek przeszedł pod KFTP (trzyma go pod Del Pierro na Zleceniówce). Ogólnie ch*j ale bez powodu ciebie nie zwolni ale i tak ci uprzykrzy życie jak będzie chciał.

Bla

Te detale wyglądają jak kupa, a Ty mówisz o najwyższej jakości :D

@Norad 07.10.2016 12:41
Ci którzy marudzą, psioczą na KFTP pytanie do was - czy was czasem nie zwolnili w KFTP?Albo odpadliście na etapie Szkolenia gdz...

Mylisz się ;) Pracuję w KFTP, nie zwolnili mnie... I nie psioczę tutaj na samą robotę, bo ta jest ok (nie mówię tu o stanowisku operatora, bo nim bym nie chciał być :P ), ale chodzi mi o sposób zarządzania, który jest po prostu żałosny... Góra zajmuje się jakimiś pierdołami (tutaj papierek, tam pusta puszka stoi - dlaczego? Proszę o raport w tej sprawie), zamiast zabrać się za konkretną robotę, która wyeliminuje lub znacząco zmniejszy np. problemy z maszynami... Ale po co..? Tam priorytetem jest przejść po hali i sprawdzić, czy stół nie jest umazany... Ciekawe, że im nie jest wstyd na tych wysokich stanowiskach zajmować się takimi pierdołami...

Farrok
@Bla 08.10.2016 19:33

A co ma waldek innego do roboty :)

Bla

Chyba nie masz pojęcia o tym co piszesz ;)

Farrok
@Loki 02.10.2016 21:46
Robie od 2 sierpnia na Rozdmuchu (dzisiaj równe dwa miesiące) owszem. Ale najwidoczniej albo sam nie robisz na Rozdmuchu albo...

ta trócja kombinuje tak by u nich wszystko wszystko było ok. MES wszystko przyjmnie.

zajaczek 1963
@tiktak 27.09.2016 13:00
w tej pracy nie . Jak zauważyłem to co wyróżnia pracowników z doświadczeniem to tylko i wyłącznie praca na szybszych cyklach ....

toktak ma racje,tak samo jest na magazynie,nie ma pracownika to zap....za niego,ma być wszystko na czas ,na miejsce,na k... amen,a kasa taka sama

tiktak

o czym Ty bredzisz ??? jakie doświadczenie ?? jaka wiedza ??? to wszystko nie jest ważne !! nawet wykształcenie nie ma tu żadnego znaczenia ( podobno jest nawet liderka po podstawówce , ale to chyba nie jest możliwe !! ) są ogólnie dwa sorty .. w Kftp jest jeszcze trzeci . Człowieku wyłącz myślenie jestes zaprogramowany na wykonywanie pracy jak automat i lepiej się nie wychylać jesli na takiej pracy za 2 tys. brutto ci zależy :) powodzenia

bolloooo

Pracuje w kftp już 2 lata i powiem tak jak przychodzi koleś albo łaska która niewie jak nacisnąć skaner a lidera jej to tlumarły po raz któryś to sorry

Loki

Materiały Budowlane? Wtf? Kolego nie pomyliły ci się firmy? Jest to firma Produkcyjna a nie Budowlana. Pracujew KFTP kilka lat, więc tak; Co do premi. Z tego co mi mówiła Babka z Del Pierro - 1600-1800 zł na rękę bez sobót i niedziel, premiera 100 zł za przerobione wszystkie dni w miesiącu, + dodatkowa premia za robienie w soboty i niedziel. Razem na rękę idzie zarobić do 2,5 tyś zł będąc zwykłym fizycznym robolem. Dodatkowo premie w święta (400 zł za boże narodzenie, 100 zł na Wielkanoc) tylko te premie są gdy jesteś pod KFTP, pierwsze pół roku jesteś w Del Pierro na umowie o zlecenie. "Wiem, że doskonale dbają o zadowolenie pracowników" Nie wiem kto ci tych bzdur naopowiadał. Nikt tam nie dba o zadowolenie pracowników. Najgorzej nie jest, to nie jest taki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak rybnickie Tenneco czy zwonowicki Classen ale zadowolenie pracowników to oni mają w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

świstunio

Zwłaszcza te na desce w toalecie

gosc

dbają o zadowolenie pracowników? hahahah dobry zart :)

Olaf

Ja tam 5 lat pracuję i żyję,robota jak karzda inna,wszędzie trza robić,widzę tylko samych narzekaczy,pokolenie chipsów i hamburgerów,

Shidson

Pracuje w KFTP Żory od niecałego miesiąca i pozwolę się wypowiedzieć. Atmosfera naprawdę nie jest zła. Ludzie są generalnie mili, pomocni, tak samo panowie ochroniarze, jest naprawdę w porządku pod tym względem. Nikt nigdy mnie zaatakował słownie, nie starał mi się dokuczyć (czy fachowo to nazwę &quot [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot;). Ale jeśli chodzi o pracę. Harujesz 8 godzin, są przerwy 20 minutowe, ale takie że raz o masz tą przerwę o 17 a raz o 19:30, zależy kiedy team lider się zmieni. Dodatkowo nie możesz się spóźnić z tej przerwy, ja spóźniłem się o 3 minuty z przerwy (musiałem wskoczyć do łazienki p otym jak zjadłem) dostałem upomnienie na pismie od Team Lidera. A samo dojście z stanowiska pracy do stołówki to 3/4 minuty drogi. Czyli na zapalenie/zjedzenie masz gdzieś +/- 12-14 minut. Maszyna idzie swoim tempem i musisz nadążać. Nie masz ani sekundy wolnego czasu by się napić. A pójść do łazienki to jest w ogóle arcytrudno...zależy od team lidera, jeden bez problemu ciebie zastąpi, a drugi ciągle gada że nie ma czasu, że może ciebie zastąpić za 20 minut i do tej pory masz wytrzymasz, oczywiście nie przychodzi by ciebie zastąpić. A nie możesz ot tak wyłączyć maszyny i pójść sobie do łazienki, ktoś koniecznie musi ciebie zastąpić. Jest jeden plus, wyrobisz normę o ponad 50-100 sztuk, wtedy team leader zwalnia ci maszynę. Wtedy albo idziesz zamiatasz wszystkie maszyny na Dziale, albo masz fajrant na ostatnią godzinę. Ale bardzo rzadko się to zdarza byś wyrobił normę o ponad 50-100 sztuk. Umowa o pracę? Słyszałem różne wersje. Niektórzy gadają że po dwóch miesiącach zlecieniówki dostajesz się pod KFTP i masz umowę o prace, a niektórzy gadają że najpierw umowa o zlecenie na dwa miesiące, potem przedłużasz z Del Pierro dwa razy umowe o zlecenie i dopiero po PÓŁ ROKU dostajesz umowę o prace pod KFTP. Oczywiście na zleceniówce wolnego nie weźmiesz, jak jest postój to dostajesz bezpłatny urlop, o L4 ciężko. Ale generalnie jest ok. Spotkałem gorsze miejsca pracy, KFTP Żory w porównaniu do Rybnickiego Tenneco jest naprawdę dobrze. Idzie zarobić, idzie się namęczyć, idzie się podenerwować, większego mobbingu nie ma, ot typowa Fabryka. Większy minus jest taki że dopiero po dłuższym czasie przechodzić na umowę o prace.

Janson

Firma KFTP - same dno i wodorosty.To co się tam dzieje to śmiech na sali, wykorzystywanie bezradnych ludzi za marne grosze.Dlaczego jest taki przemiał ludzi? Odpowiedz jest bardzo prosta, bo nikt nie będzie tyrał za takie grosze 8 godzin i żeby nie było nawet czasu za przeproszeniem pierdnąć, chore ale prawdziwe.Panowie liderzy i itp to chyba się w głowach poprzestawiało albo tak im ta robota głowy poryła że już nie wiedzą co czynią, kim wy jesteście żeby tak się wywyższać? Już nie jeden dostał w mordę ale i to nie pomogło, cwaniactwo ludzkie nie zna granic.A ta czterobrygadówka? ha w weekend się leży na tapczanie i odpoczywa po ciężkim tygodniu pracy a nie haruje jak wół i to w dodatku na 14 00. Tak właśnie odpoczywa kierownictwo, a pracownicy maj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] aż miło.Ludzie dobrze wam radze, dla waszego dobra, lepiej idzie roznosić ulotki, zarobicie mniej (albo i nie) ale przynajmniej nie będziecie pracować w firmie, gdzie każdy jest traktowany jak śmieć, bez szacunku dla człowieka.

Shidson

@hggj Podejrzewam że dostanę umowę o pracę. Dlaczego tylko prawdopodobnie? Bo mi tego nie powiedzieli co potem. Wszystko zależy od tego czy będą ze mnie zadowoleni czy nie. Ale na logikę, będę musiał dostać umowę o prace i to pod KFTP dlaczego? Bo płaca minimalna za godzinę dla zleceniówek będzie zwiększona. A ja dostałem umowę tylko na dwa miesiące do końca września. A ta płaca minalna 14 zł za godzinę wchodzi właśnie od października. No i Agencja Pracy Del Pierro ma ileś tam pracowników pod sobą. Co jakiś czas KFTP musi przyjąć na umowę o prace pracowników którzy dotychczas byli pod Agencją Pracy Tymczasowej Del Pierro. Na szkoleniu na którym byłem była jedna babka która właśnie przechodziła z Umowy o Zlecenie pod Del Pierro do Umowy o Pracę pod KFTP. Wszystko zależy od tego czy się spiszesz czy nie, jeśli się spiszesz dostaniesz umowę o prace, jeśli nie to tobie podziękują. Tak to widzę. Jedno jest pewne całe życie na umowe o zlecenie nie będę pracował. Jeśli nie dostane od października umowy o pracę to tam dłużej nie będę pracował.

Zielony
@Shidson 13.08.2016 11:16

@Shidson nie musisz się martwić o umowę o pracę , ponieważ chłopaki z rozdmuchu bardzo szybko dostają się pod firmę. Zazwyczaj jest to 2-3 miesiące i się cb pytają czy chcesz przejść pod firmę. Pracuję w KFTP od nie całego roku (Wtryski) i przeszedłem pod firmę po 6 miesiącach , mogłem przejść już po 4 miesiącach , lecz zrezygnowałem motywując moją decyzję niższymi zarobkami. Pozdrawiam

Zostaw opinię o kftp - Żory

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie kftp