Opinie o P.W. Ekop w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie P.W. Ekop. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie P.W. Ekop o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o P.W. Ekop w Jastrzębie-Zdrój

Snajper

Pracuję w tej firmie już 4 rok i jest co raz to gorzej. Sprzęt sypie się na potęgę,co rusz jakieś awarie,brak funduszy na cokolwiek.Wypłaty mocno zbliżają się do min.krajowej.Podwyżek brak.Bonów w okresie zimowym brak.Aby było śmieszniej,trzeba rozplanować urlop na cały rok-nie ma już możliwości brania urlopu wtedy,kiedy chce pracownik.Ba,planowane są również zwolnienia lekarskie,tzw. L4. Pytanie tylko,czy jest to zgodne z kodeksem pracy,oraz w jaki sposób zaplanować zwolnienie lekarskie.Ponadto,ostatnimi czasy firma boryka się z coraz to większym brakiem załogi.Szukanie oszczędności oraz braki/zwalnianie się pracowników mówi wiele o firmie.

@Wojciech

Na chorobowym można zwolnić po dłużnym chyba ponad pół roku. plan wg informacji w na tablicy można w całości lub podzielony z czego 1 część musi mieć 14 dni kalendarzowych. Nie czytałeś wisiało w gablocie.

Szczepan

Czy ekop może zmusić pracownika do zostawania codziennie 5 min po zakończonej 8 godzinnej zmianie? Jak to jest teraz praktykowane

Vera

Najniższa krajowa rośnie szybciej niż nadążają podwyżki. Ale. Osoby starające się mają stawki wyższe np. teraz 26zł/h+10%premi. Spawacze i fachowcy więcej. Jak ktoś się nie boi pracy i fachowiec zarobi. Robią też kursy.

Snajper

Helena
@Snajper

Co w sytuacji kiedy pracownik potrzebuje wziąć wolne poza tym wyznaczonym urlopem? Przecież zdarzają się nagle sytuację wymagające wzięcia wolnego...

Tomi
@Helena

Jest urlop na żądanie.Aby dostać urlop bezpłatny trzeba wykorzystać aktualnie przysługujący Ci urlop,a kierownictwo,ze względu ba braki pracowników rzadko udziela pracownikom urlopu bezpłatnego. No chyba ,że ktoś na znajomości " u białych" .

@Snajper

L4 nie są planowane coś ci się pomyliło. Z informacji mi przekazanych absencja nie może przekroczyć 25% na miesiąc i w tych 25% są L4, urlopy, uż, opieki itp. Dozór mi tłumaczył że 25% to 1/4 załogi której może nie być a firma musi obłożyć zamówione przez kopalnie stanowiska.

Wojciech
@Vera

Czyli można sobie wziąć tylko tydzień urlopu? A jak choroba to też tylko kilka dni? Co w sytuacji przekroczenia tej 1/4 absencji? Zwalniają czy zabierają premie?

@Snajper

Firma nie zwalnia. wręcz przeciwnie zatrudnia ślusarzy spawaczy mechaników elektryków. W zależności od kwalifikacji zarobki i nie najniższa krajowa (która szybko rośnie).

były pracownik Nowy wpis
@Wojciech

Nie tydzień a 4 dni UŻ , i to też nie do końca że Ci dadzą.Firma stosuje odpowiedni paragraf który uniemożliwia pracownikowi skorzystanie z UŻ o czym miałem okazję się już przekonać.

Vera Nowy wpis

Szczepan

@Szczepan

Czemu ktoś miałby zmuszac kogoś do zostania dłużej? Rzeczywiście tak się tutaj dzieje? Z jakiego powodu? 5 minut niby krótko, ale czym to tłumaczą?

@Szczepan

Pracujesz 8 godzin na stanowisku (czas pozostawania w dyspozycji pracodawcy)- przebieranie się i mycie się to nie jest pozostawanie w dyspozycji pracodawcy.

Vera

Nikt nikogo nie zmusza do zostawania i pracowania dłużej, te 5 minut o których piszesz dotyczy opuszczania terenu kopalni. Skoro wychodzisz np. 14:05 to znaczy, że uciekłeś - opuściłeś stanowisko pracy nie pracując 8 godzin. Taka jest prawda. Ja przychodzę do pracy ok 05:40 przebieram się i pracuję od 06:00 do ok 13:45 opuszczam stanowisko myję się , przebieram i wychodzę 14:10 do 14:15. Uważam że to jest w porządku i nie mam najniższej krajowej.

@Vera

A można prosić o informację, ile w takim razie zarabiasz, skoro jest to więcej niż najniższa krajowa? Nie musisz podawać konkretnej kwoty, ale chociaż takie widełki. Byłbym bardzo wdzięczny, bo myślę nad złożeniem CV. Poza podstawą w grę w chodzi jakaś premia?

Vera Nowy wpis

Dzień dobry. Po ślubie się przeprowadziłem i szukam pracy, więc obserwuję osądy pracowników. Sądzę, że znajdę wiarygodne informacje o firmach z okolic Jastrzębia-Zdroju. Proszę, napiszcie jaka jest atmosfera w firmie P.W. Ekop? Czy dobrze się Wam tam pracuje? Ale co najważniejsze czy jest kantyna z tanimi obiadami? Mieszkam sam więc nie gotuję w domu. Pozdrawiam Tomek

Luki
@Tomek

Lepiej sobie szukaj gdzie indziej... kierownictwo to alkoholiki i krętacze, zeby zarobić musisz robić 27 dni w miesiacu, avi tak pieniądze nie adekwatne. Obiecują góry, a są same doły.

Bożena
@Luki

Szkoda że tak ciężko tam jest, a płacą chociaż na czas??

A jakie masz godziny pracy ? Bo widzę że ktoś tu sugerował że trzeba pracować wiele dni to ci wy 8 robicie czy to jest do dogadania ? I czy jest faktyczny problem z dostawaniem po godzinach ?

ela Nowy wpis
@Bożena

nielicz .Że siądziesz?Będziesz robiła za pociotki a o kasie zapomnij min krajowa tam są non stop rotacje

Firma ma swoją stronę, ale niestety nie ma zakładki "praca", "kariera" czy też "oferty pracy", może ktoś tutaj, na forum, wie czy nie szukają kogoś do pracy albo czy nie jest na za niedługo zaplanowana rekrutacja? Kogo mogą/będą szukać?

Roxi

CV mozna wysłać na maila jest podany na ich stronie

@Roxi

Tez może wyśle ale lubię poczytać na spokojnie co trzeba spełniać oraz co pracodawca ma do zaoferowania. Gdzie są jakieś w miarę aktualne oferty poglądowe? I czy wymogi są duże? Co z osobami bez doświadczenia?

Brałeś udział w rekrutacji do P.W. Ekop. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Jastrzębie-Zdrój
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Neonatolog
Jastrzębie-Zdrój
E-WORK HR COMPANY POLAND SP Z O.O.
logo firmy Specjalista ds. Sprzedaży
Adegis Sp. z o.o. Sp. k.
Ktos

Wyzysk dla kobiet nawet nie mają stawki najniższej krajowej jedynie doplata a w razie wypłaty premii wchodzi w najniższą

Edzia
@Ktos

Jeszcze raz, jaka dopłata? Od 1 lipca 2023 pracownik na umowę musi mieć 3.600 zł brutto zarobków, to jest jakieś 3.000 na rękę. Jeśli do tego dochodzi coś typu dopłata, to okej, ale mniej nie może być. Zgłaszałyście to gdzieś?

Jakie są warunki zatrudnienia w P.W. Ekop?

Tomi

Umowa o pracę.A co do samej pracy,to zależy,gdzie się dostaniesz.

Krystyna
@Tomi

To możesz powiedzieć gdzie jest najlepiej się dostać i co trzeba zrobić by tam się dostać? :D A jak z zarobkami? Bo ktoś pisał we wrześniu, że 2600....ale nawet nie wiem czy netto czy brutto, no i czy to aktualne do tej pory są te zarobki...

Heniek

Najgorsze są pociotki czyli synuś sztygara razem robią nie podskoczysz takiemu bo powie tatusiowi icie da do gorszej roboty

Wojciech
@Heniek

To aż takie zależności rodzinne w firmie? Przecież to nie przedszkole że ktoś poskarży się tatusiowi. Nie ma innego przełożonego któremu można zgłosić takie zachowanie, co?

Ewelina

Obiecują góry, a tu same doły :) Reszta pracowników też tak określiłaby prace w firmie? Rozbawiło mnie to stwierdzenie. Firma kiedyś szukała elekryka samochodowego i elektromontera. Chlopak "nadaje się" na dwa stanowiska, ktoś z pracowników może wie na które lepiej opłaca się aplikować? Gdzie sa lepsze warunki?

Dorota

A co umowa na to i za co konkretnie są te cięcia? To w niej uwzględnione jest?

Waldi

A ile zarobi pomoc dołowa?

pablo

(usunięte przez administratora)z płacami za cały miesiąc 2600 w tym kartki na żywność pracuje na Budryku Ekop pijusy emeryty

Bartosz
@pablo

A w dodatkach nic nie ma do tego? I mówisz o kwocie netto tak?

cout
@Bartosz

Ciężko żeby 2600 brutto było

Dorota
@cout

On raczej sobie zażartował, tylko nie wiem po co. Pojawiła się wcześniej jakaś opinia na temat używek i kierownictwa... To prawda? Jest tu aktualnie z tym jakiś problem?

Luki

Ta dalej piją....

cj

Inflacja w górę a zarobki w tej firmie stoją w miejscu. Są stanowiska gdzie nawet mają po 16 brutto za godzinę. Ludzie obudźcie się albo strajki albo masowo się zwalniać z tej firmy. Niech pracodawca otworzy w końcu oczy

Bartosz
@cj

Przecież 16 brutto to poniżej minimalnej! Czemu się godzicie na takie pensje? Nie ma alternatyw w okolicach? ;/

XxX
@Bartosz

Jak się nie da negocjować to co niby zrobić? Powiedz szczerze.

Ryb
@cj

Robiłem w tej firmie 11 lat i powiem krótko masakra

JÓZEK PLAC

Bolo

Na Jastrzębiu to sami alkusy na placu dziennie 2 nawet 3 flachy kierownik klepie po plecach

LOLO
@Bolo

Widocznie dojiłeś razem z nimi , jeżeli tak piszesz.

@Bolo

Niestety to prawda. Na Boryni w EM 1 TOTALNY ALKOCHOLIZM zwłaszcza dozór (zaznaczam że nie wszyscy) Nie rozumiem że nie można zrobić z tym porządku.Wszyscy o tym wiedzą i widocznie to akceptują.

Ktoś
@Bolo

A z tad to info?pracujesz tam ze piszesz takie coś?

WartoPoczytać

Jestem aktualnym pracownikiem ( poniżej 26 roku życia ) firmy EKOP , gdzie słyszałem różne opinie na temat firmy aczkolwiek w pisząc w skrócie . Wypłaty są równo 10 każdego miesiąca nie później co do stawek ... Podstawa bez weekendów poniżej 3 tyś netto z weekendami idzie zarobić większy pieniądz . Co do załogi różnie można by pisać jedni żyją z sobą lepiej drudzy mniej nie ma tragedii .. kierownictwo na dzień dzisiejszy , żyjąc z dozorem w zgodzie da się dogadać w każdej kwestii . Jest premia kwartalna w wysokości paru stówek są bony świąteczne wczasy pod gruszą.. Ogólnie na dzień dzisiejszy jestem zadowolony przez te parę miesięcy aczkolwiek uważam że wynagrodzenie bez weekendów powinno być wyższe niż jest aktualnie a nie tylko JSW podwyżki ... Są plusy ale i są minusy ale firma na plus .

Były uczeń Katowice

Czy aby pracować w tej rozwojowej firmie wymagane jest doświadczenie? ukończenie szkoły wyższej?znajomość wielu dziedzin nauki, nienagany poziom pracy? umiejetność przestrzegania praw bhp? czy stosunków międzyludzkich? Posiadanie uprawnień na mopa?

Zainteresowana

Witam. Na jakie stanowiska pracy można aplikować (chodzi o pracę dla kobiet) ? W jaki sposób można złożyć CV? Czy jest jakaś większa szansa pracując w firmie EKOP na przejście pod SiG?

Ciekawska
@Zainteresowana

Jest wiele stanowisk na których pracują kobiety, to zależy gdzie jest zapotrzebowanie. Lampownia, Maskownia, aparaty itd. A pod Sig ciężko się dostać. Jeśli już to sama musisz działać. Ja też próbuje ciągle, ale cisza póki co.

Leila
@Zainteresowana

I jak udało się Pani ?? Czy wiecie czy ekop płaci za badania lekarskie??

Ryl.

Lekceważące podejście do osób które starają się o prace, mydlenie oczu i mamienie możliwościami pracy i rozwoju..... Na końcu małą niespodziankę przygotowali w formie że aby pracować, trzeba mieć aktualną PCR-kę. Czyli badania na korona wirusa które bagatela kosztują prawie 600zł. Podczas rozmowy, twierdzą iż może, zwrócą w ratach koszta poniesione przez kandydata. A jak nie przyjmą, jak nie zadzwonią... . Casting, inaczej nazwać się tego nie da Ludzie, jeżeli pracodawca zatrudnia to wykonuje na swój koszt badania wstępne.

Miki
@Ryl.

Moja żoneczka dzwoniła do kadr o kartki ponieważ się wściekła że zaś na kartki Sodexo trzeba czekać jak w kolejce za mięsem w starym systemie ;) wypłaty żebracze a do roboty co sobota wołajom no to jej pani powiedziała że niewie jak kartki będą to beda, na to żonka moja żeby ją połączyć z osobą kompetentną i która wie,na to pani że nie ma, na to żoneczka mój powiedziała że się nie dziwi że firma tak działa jeżeli niema w niej kompetentnych osób a pani na to że żoneczka moja ma nie być arogancka. Szczyty bezczelności

Żonka B.
@Ryl.

MÓJ CHŁOP ROBI W TEJ FIRMIE NA BORYNI I JAK SPORO INNYCH ZA MINIMALNĄ KRAJOWĄ PLUS PREMIE I BONY. ŻENUJĄCE ŻEBY NA KOPALNI CHŁOP ROBIŁ ZA MINIMALNĄ KRAJOWĄ I JESZCZE DO ROBOTY WOŁAJĄ NA SOBOTY A 3000 TO NIE ZAROBI NA RĘKĘ Z TYMI SOBOTAMI!!!! SĄ PACZKI ALE KTO JE ROBIŁ CHYBA ZAPOMNIAŁ ŻE MAJĄ BYĆ DLA DZIECI. ALE CHYBA BĘDĄ CHŁOPY SZYKOWAĆ JAKIŚ BUNT O TE ZAROBKI. SĄ BONY ALE WYDAWANE JAK JUŻ LUDZIE KASY NIE MAJĄ MIĘDZY 2 A 3 TYGODNIE PO WYPŁACIE.

Kamil 12v

To prawda ja czekałem 3 miesiące

cj

Gdzie Ekop ma podpisaną umowę aby zrobić badania wstępne do pracy?

dobrze jest:)

Pracuje od niedawna, praca z fajną i zgraną załogą, jak na razie wypłaty na czas. Myślę, że przynajmmniej połowa z dodanych tutaj wypowiedzi powinna być usuwana, tylko dlatego że nic nie wnosi do tematu. Pozdrawiam :)

hahaha
@dobrze jest:)

lubisz chyba chodzić głodny w dziurawych skarpetach

Zostaw merytoryczną opinię o P.W. Ekop - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w P.W. Ekop?

Zobacz opinie na temat firmy P.W. Ekop tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.W. Ekop?

P.W. Ekop