Opinie o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. w Wielbark W. Witosa 31

Branże: Meble - pozostała działalność

Piękna kicia

Cała Fabryka od 1 marca na 2 zmiany ?!

Mrówka

Pewne to bęndzie jak się dowiemy np. 30 .03.2024 r . Aczkolwiek Pan dyrektor na spotkaniu nic nie wspominał o takich drastycznych zmianach . A co z lakiernią też niby na 2 zmiany tylko by miała pracować ??

Operator

W każdy poniedziałek na zmianie popołudniowej Liderzy z FF mają zebranie z dyrektorem .Takie zebranie jest już od dawna. Info z zebrania jest wysyłane e-mailem do wszystkich uprawnionych mających pocztę

@Operator

I co z tego że mają po każdym zebraniu na zapytanie co słychać nic i tyle w temacie ewentualnie podwyżki dzieli kierownik a kierownik mówi że dyrektor albo lider jeden składa na drugiego

Ciekawy
@Operator

To skoro jest o tych zmianach e- mail że bendą 2 zamiany to czemu nam liderzy o tym nie mówią otwarcie skoro mają taką informację . Na co czekają?

@Ciekawy

Ale nikt nie powiedział że były rozmowy na temat 2 zmian .Dlatego nie ma co gadać o domysłach i plotkach .Jedynym obszarem jaki przechodzi na 2 zmiany w najbliższym czasie jest Weinig maszynownia .Tylko i wyłącznie weining .

@Ciekawy

Druga sprawa to jeśli gdzieś wprowadzają zmiany na jakimś obszarze to osoby z tego obszaru najpierw dostaną info bo to w ich interesie .A reszty nie powinno to interesować

obchodzi
@Operator

no jednak moze obchodzić bo ludzie dojezdzają autami i mogą utracić jedyny trasport, więc jak ktos wie wczesniej to może sie lepiej na to przygotowac

Bolo

stawka godzinowa to 27,70 złotego brutto i nie ważne czy ktoś ma dodatek nocny czy jakieś setki w miesiącu!!! poprostu ikea was (usunięte przez administratora)

Pan

A gdzie jest ile zarabia operator ,lider? Po podwyżkach operatorzy mają stawkę najniższej krajowej.

Mam pomysł
@Pan

Bez setek i dodatków nocnych za najniższą krajową bo taka ledwie co wtedy wyjdzie to powinny być wolne piątki to za cztery dni w tygodniu ta najniższa krajowa by się w jakiś sposób kalkulowała. Można na ten jeden dzień iść sobie o gdzieś dorobić :-)

Benek

Podobno od kwietnia na naszej stołówce będą zmiany zabiorą nam kompot i mają być dopłaty do obiadów już 5 zł Cenią sobie te śmieciowe żarcie.Ten zakład zachodzi na psy.szukaja oszczędności ale nie tam gdzie trzeba.Sobie powinni zmniejszyć koryto a nie robolom nawet jabłka ograniczyć żeby o jedno za dużo nie zjeść bo będą w plecy.zenada co tu się dzieje.

Xxx
@Benek

W Goleniowie masowe zwolnienia 3 raz,odbierają dojazdy do pracy. Ponoć ludzi mają maszyny zastąpić,zapomnieli że maszyny też obsługują ludzie ????Ikea pada bo wyszła z Rosji. Mają solidarność z Ukrainą

Leszno
Jasio

Jak to jest możliwe że znów w Ikei stawka godzinowa będzie niższa niż najniższa krajowa? W ikei 26.90 a krajowa najniższa 28.10

Bogdan
@Jasio

Muszą te 28.10 dać a operatorom podnieść żeby nie było zwolnień!!!

@Jasio

Możliwe bo się mylisz .Stawka godzinowa podawana jest przliczając 4300 zł.brutto: 153 godz pracy = 28,10 .Jeśli podzielić 4300 najniższej z Naszymi średnimi godzinami wynoszącymi 168 miesięcznie wyjdzie 25,60 czyli zakład jeszcze dołoży .Stawka nie jest stała i zależy od ilości godzin w miesiącu. Jeśli z twoich godzin wyjdzie że nie osiągniesz pułapu 4300 brutto zakład dociąga do tej liczby .

Techniczne
@Operator

Czyli technicznie jak w takim grudniu jest mało dni roboczych to chcesz mi powiedzieć że i tak mi wyrównają to najnizszej ?

@Techniczne

Na etacie nie ma stałej stawki/godz/ minimalnej bo ta zalezy od ilości godzin pracy w miesiącu no gdy m-c ma 19 dni roboczych to stawka / godz. = (3600/152) = 23,68 20 dni ( 3600/160) = 22,65 21 dni (3600/168) = 21,42 22 dni (3600/176) = 20.45 23 dni (3600/184) = 19,57 To odpowiedź na forum prawnym odnośnie płac w 2023 roku . Co do zasady .Jeśli w grudniu jest 152 godz. razy 26,90 to wychodzi 4088,8 .Odpowiadając na Twoje pytanie tak wyrówna zakład do najniższej bo takie jest prawo

Stawka
@Operator

Przy podpisywaniu umowy normalnie było płaca na godzinę nie stawką miesięczną brutto więc tu też trochę nie masz racji bo jak jest 20 albo 23 dni to jest różnica w wypłacie a nie do miesiąc taka sama stawka brutto

@Stawka

Normalne jest ze od ilości dni zależy wysokość wypłaty. Jednak nie może być niższa niż najniższa krajowa wynosząca od nowego roku 4300 zł brutto .Jeśli przepracujesz 23 dni mając stawkę godzinową najniższą zarobisz prawie 4950 brutto .Jeśli jednak w miesiącu jest 20 dni tak jak mówiłeś to też wyjdzie ci ponad najniższa krajowa . Można rozumować to na różne sposoby ale prawidłowy jest tylko jeden .Ludzie się spierają nie tylko o stawki .Są osoby twierdzące, że nie warto robić więcej niż 2 setki bo podatek jest większy. Jednak czy zrobisz jedną ,dwie czy 4 setki nie ma różnicy w wysokości podatku .Zmienia się tylko kwota brutto od jakiej jest on naliczany .Im wyższa kwota wypłaty tym wyższa kwota opłaconego podatku

Stawka
@Operator

Widzę że masz sporą wiedzę, oczywiście tutaj się z Tobą zgadzam, może wiesz jeszcze jak to będzie z ta podwyżka jeżeli teraz mam 25.50zl, dostanę wyrównanie do tej najniższej plus te 5 albo 8% czy od tej kwoty co mam teraz?

Ela
@Operator

Ze względu na specyfikę pracy zleceniobiorców obowiązują jednak stawki godzinowe, które wyniosą: 27,70 zł brutto – od 1 stycznia 2024 roku, 28,10 zł brutto – od 1 lipca 2024 roku.21 lis 2023 teraz szukacie tylko sposób aby obejść prawo

Ja22
@Stawka

Znajoma jest kadrowa i według niej powinieneś dostać ta najniższą stawkę godzinowa jaka wejdzie od stycznia czyli 27.70 plus to co masz teraz ponad najniższą krajowa za godzinę. Czyli powinieneś dostać 29.70.

@Stawka

Dostaniesz tyle procent ile zostanie Ci przyznane ale nie mniej niż wynosi najniższa krajowa .Skoro najniższa teraz jest chyba 23,50 to masz już ponad najniższą krajową . Mając 25,50 przy dobrym układzie 8% podwyżki dostaniesz 27,54 brutto na godzinę.

@Ela

Prawo jest jednakowe dla każdego. Stawki o których mówisz są opisane tu . Na podwyżki mogą liczyć również osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia. Wraz ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia wzrosną stawki godzinowe dla określonych umów cywilnoprawnych. Tutaj również podwyżka odbędzie się w dwóch etapach: od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 roku minimalna stawka godzinowa wyniesie 27,70 złod 1 lipca do 31 grudnia 2024 roku minimalna stawka godzinowa wyniesie 28,10 zł

stawka

a najnizsza to 23:50 ale w ikei i tak płaca 22.80

@stawka

Stawki godzinowe są dla umów cywilnoprawnych tak więc nie ma co się przywiązywać do kwestii że masz 22,80 a najniższa to 23,50 . Jeśli masz 22,80 to przy założeniu że pracujesz w miesiącu 160 godzin dostajesz brutto 3648 zł brutto. A najniższa wynosi 3600 zł brutto .Jeśli pracował byś 152 godziny czyli 19 dni dostał byś niby 3465 zł brutto .W takim przypadku zakład musi wyrównać Ci do najniższej o tą różnicę. Jeśli zaś pracujesz na zlecenie to najniższa wynosiła by 23,50 .

Operator

Tak naprawdę to co oferują jest wyrównaniem które nakłada Państwo. Gdyby nie to nie miał byś co liczyć na jakie kolwiek wyrównanie. Podwyżka płacy powinna być minimum 1 -2 zł netto do ręki oprócz wyrównania które należy Ci się prawnie . Zakładając, że pracujesz w firmie juz 10 lat powinieneś mieć max pułap w widełkach .Niestety tak nie jest .Idąc na rozmowę o podwyżkę powiedzą że to co brakuje Ci do max pułapu jest zarezerwowane w razie podwyżki .Tyle że Ty właśnie przyszedłeś o podwyżkę.

haha
@Operator

Bzdury piszesz, na umowie jest stawka godzinowa i obowiązuje minimalna stawka godzinowa z ustawy.

Oryginal

Na czym polega praca na stanowisku lidera maszynowni? Ile zmian? Jakie wynagrodzenie jest na tym stanowisku?

Lider
@Oryginal

65 zł na godzinę , laptop i samochód służbowy do dyspozycji a i chulajnoga. W razie jakby coś z samochodem nie wyszło 3 zm napewno luz totalny

Nowe

Ile wynosi dodatek nocny ?

Jak ty to robisz ?

Co zrobić aby zniżka/rabat została naliczona na zakupy online w sklepie Ikea ?

Lider
@Jak ty to robisz ?

Najlepiej spytać lidera, albo zrobić sobie konto na stronie ikea i tam też będzie rabat 10% tak samo jak dla pracowników zakładu więc to bez różnicy

@Lider

A czy rabat pracowniczy nie jest dodatkową obniżką ceny ? Jeśli coś jest przecenione o 10% dzięki Ikea Family to po dodaniu zniżki pracowniczej będzie jeszcze tańsze ! . Co do kupowania Online .Jeśli nie masz założonego konta email w wewnętrznych strukturach zakładu to trzeba poczekać aż założą takowe konto.

Gosia

Może zależy na jakim dziale ja słyszałam że wolne do trzech króli

Jaa

W tym roku jeśli ktoś nie chodził na L4 gdy wysyłali na urlopy to ciężko było zaoszczędzić urlop.

Robotnik

Czy w tym zakładzie ktoś zainteresuje się temperaturą na hali ? Chodzą robią pomiary i rękami wzruszają że cieplej nie będzie.Może warto zainwestować w jakieś ubrania termo dla pracowników np. wydziału napraw specjalnych .Może Inspektorom BHP nie jest tam zimno bo przeleci w kurteczce i zadowolony, ale jak ktoś 8 godzin tam robi to już nie jest wesoło przy 10°C i przeciągu. Gdyby ktoś dane zbierał z Qlika odnośnie temp. wyciągnął by wnioski .

ile będzie premi świątecznej?

Robol

Te "Development Talk" to jakaś kpina ze zwykłych roboli. Dostaliśmy do wypełnienia jakieś papierki bez informacji co wypełnić. Pytania o osiągnięcie celów ustalonych na poprzedniej rozmowie. Jakich celów? Ktokolwiek z szanownego robolstwa pamięta jakie cele zapisał do osiągnięcia na poprzednich rozmowach rozwojowych? Jak mam ustanowić sobie kolejne cele do osiągnięcia? Jestem robolem a nie jakimś zarządzającym grupą ludzi. Mój cel do zrealizowania może nie mieścić się w głowie tym korposzczurom, którzy wymyślają takie brednie. Mój cel to przyjść do tej fabryki trocin i kurzu, odwalać robolską robotę przez osiem godzin i iść do domu. Wszystko po to, i to jest nie do pojęcia, by po miesiącu robolowania dostać przelew na konto. To jest moim celem. Zapierdzielanie przy maszynie by mieć na opłacenie rachunków i kupno jedzenia. Jak mam zamiar się rozwijać? Nie mam potrzeby. Przelewy na konto przychodzą bez brania na siebie dodatkowych obowiązków i odpowiedzialności. Wystarczy mi narzekania lidera jak to on ma źle bo dorzucają co chwila mu obowiązków i odpowiedzialności. Dodatkowo, ktoś chyba nie pomyślał i po chamsku zerżnął dokumenty z Lubawy bo pada w nich pytanie o stanowisko pracy w zakładzie IKEA Lubawa, które będzie kolejnym krokiem rozwoju XD Między kawkami nie starczyło czasu na przejrzenie tego co rozsyła się na produkcję? Pozdrawiam roboli. Pamiętajcie - 8 godzin i do domu. Za bramą już nie jesteś robolem tylko obywatelem. PS. Wiem, nie IKEA Wielbark tą bzdurę wymyśliła.

Sztos
@Robol

Pięknie to opisane. Mogło by być jeszcze pièkniej opisane. To że co chwilę (usunięte przez administratora) nas z pieniędzy. Premia covidiowa trzeba było się dopatrzeć i upomnieć, i też dla siebie nie zapomnieli wźiąsć. Thank też trzeba ludziom wcisnąć kit że niby problemy techniczne i przy wypłacie obciąć parę złotych . Zwykły robol może się nie doliczy .

Yyy

Podobno 6.11.

Hej

Z powodow technicznych Thanks zostanie wyplacony razem z najblizszym wynagrodzeniem w listopadzie.

Jasio

Czy ktoś wie kiedy będzie wypłacony thanks i na jakiś zasadach? Czy będzie zabierane za zwolnienia itp?

nocki

to prawda ze na niektórych działach chcą zrobic tylko 2 zmiany bez nocek ?

ZiGi
@nocki

Tak. Chodzi o dział pakowania. Od dłuższego czasu i tak działa pakowania pakował tylko na dwóch zmianach a trzecia zmiana miała zlecone inne prace.

operator
@ZiGi

Rozdysponowali ludzi że zmiany C na inne zmiany .A co zrobili z Liderami z pakowania którzy byli na tej zmianie ? Dalej kawę piją i nic nie robią?

ZiGi

Wypłacone ma być pod koniec października. Szczegóły dla kogo, znajdują się w ulotce, których pełno na zakładzie. Prawdopodobnie Thanks! ma być wypłacony osobom upoważnionym, ale tylko za dni przepracowane. Kwota Thanks! podzielona przez ilość dni pracujących i pomnożona przez faktyczną ilość dni, w których pracownik pracował. Przykładowo: 1650(brutto) / 250 (dni pracujących) * 235 (dni pracujące - chorobowe pracownika) Więc, jeżeli w poprzednim roku finansowym byłeś na zwolnieniu chorobowym, brałeś urlop bezpłatny, opiekuńczy, na cele krwiodawstwa, lub jakikolwiek inny, dostaniesz mniejszą kwotę. Niestety. Ale to tylko "podobno". Nikt mi tego oficjalnie nie potwierdził.

Ciekawy

Jak pracuje się w Dziale Finansowym w IKEA Wielbark? Czy jest możliwość pracy zdalnej? Jakie są widełki finansowe?

@ziomuś

Czołem. W lipcu minęło mi 10 lat pracy w IKEA . Czy zakład dalej wypłaca 10 - lecie ? Kiedy mogę ewentualnie się spodziewać wypłaty ?

Antoni
@@ziomuś

Wypłaca. Otrzymasz dodatek z wypłatą za wrzesień.

Antoni
@@ziomuś

Ech. Korekty nie można zrobić. Jeśli w lipcu miałeś jubileusz to dodatek powinieneś otrzymać z wypłatą za ten miesiąc, czyli w sierpniu. Jeżeli go nie otrzymałeś, zgłoś się do przełożonego z prośbą o wyjaśnienia. Mi 10 lat minęło w czerwcu i dodatek miałem z wypłatą za czerwiec.

Krajowa

W lipcu najniższą krajowa poszła do góry do 23.50zl, jak to się przekłada tutaj, ludzie którzy mieli mniej dostali wyrównanie?

Nikt
@Krajowa

Jak miałem od Stycznia tego roku. 22,50 brutto tak mam dalej. Nic nie podnieśli i nie podniosą bo według nie ktörych osób i tak za dużo zarabiam . Więc o tych 23 z groszami to można zapomnieć.

@Krajowa

Z informacji z kadr wynika iż najniższa krajowa została podniesiona dla umowy zlecenia a nie dla umowy o pracę. Jaka wynika różnica nie wiem .

Sztos
@Operator

Ale 23,50 od 1 lipca to miała to być podwyżka dla osób z umową o pracę czy umową zlecenie??

Nikt

To w końcu jak to jest ??? Powinienem mieć już w lipcu 23,50 ? Bo na początku roku coś mówili że nie będzie podwyżki w lipcu tylko chyba wyrównanie w wrześniu . Może ktoś ma taką informację od związków albo e-maila na ten temat

@Sztos

dla umowy zlecenia .Umowy o pracę zostają na tym samym poziomie .Z tego co usłyszałem na górze to podwyżki były już uwzględnione z początkiem roku dlatego nie ma co liczyć na podniesienie stawki .Wychodzi na to że doświadczony pracownik pracujący ponad 10 lat w większości jest na takim poziomie płac co Świeżak na okresie próbnym

Jan
@Krajowa

Podwyżki??? Od stycznia tego roku aneksu do umowy nie można zobaczyć po wspaniałej podwyżce

ktoś
@Operator

Ale was robią w bambuko, najniższa krajowa od lipca wg ustawy wynosi 23.50 zł/ h brutto, niezależnie czy umowa zlecenie czy umowa o pracę.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. - Wielbark

• Jak się pracuje w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.