Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Urząd Miasta w Kraków

Ina

Jeżeli interesuje Cię praca bezsensowna (przepisywanie opublikowanych przepisów do tabelki, której i tak nikt nie czyta), albo zbędna (po n- razy poprawianie opisu wykonanych czynności, bo to najważniejsze), jeśli Twoim marzeniem jest praca na stanowisku podległym osobie, która nie potrafi logicznie argumentować swojego zdania (tak, bo tak), ma całkowity brak zdolności interpersonalnych i uwielbia wykorzystywać swoją pozycję "szefa" (co niestety nie buduje autorytetu), a na dodatek jeśli składając odpowiedź na ofertę pracy z wyszczególnionym zakresem wynagrodzenia od - do, spodziewasz się dostać niewiele ponad minimum (500 max 700 zł. więcej niż kwota minimum wskazana w ofercie), to w biurze VAT-u znajdziesz swoją wymarzoną posadę!! Powodzenia!

Pytanie Nowy wpis

Jakie godziny pracy obowiązują w Urząd Miasta?

Gość Nowy wpis
Klient
@Pytanie

Teraz już żadne, bo przecież jest pandemia... Tylko dla urzędników magistratu, bo przecież urzędnicy magistratu nie chodzą do sklepu czy do banku. Państwo w państwie

Syczek Nowy wpis

Pracowałam w Wydziale Informatyki, ludzie tam są nagradzani z (usunięte przez administratora) podkładanie świni i (usunięte przez administratora) Atmosfera w pokoju tragiczna, nie wspomnę ile ludzi z stamtąd odchodzi. Ja też zmieniłam pracę (do czego zostałam zmuszona przez koleżeństwo z pokoju).

Monika

Czy wstrzymano teraz w urzędzie staże?

Syczek Nowy wpis
@Monika

Nie, nic mi o tym nie wiadomo.

widełki płacowe
Klient

W jednej z ofert nie określono czy są to kwoty brutto czy netto. Czego się spodziewać?

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Urząd Miasta? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Na jakie wsparcie w Urząd Miasta mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Tomasz

Osoby na stanowiskach kierowniczych/dyrektorskich zwykle przyspawane do stołków od ponad 20 lat (owszem czasem zamieniają się między sobą równolegle stołkami), obsadzone bez konkursów (20 lat temu konkursów nie było), według klucza powiązań towarzysko-rodzinnych, który to układ z resztą trzymaj e tam do dziś. Niestety, kompetencje do zarządzania jak i sprawność działania, to sprawa drugorzędna, podobnie jak zorientowanie na osiągnięcie konkretnych celów związanych z funkcjonowaniem miasta, to sprawa drugorzędna. Priorytet: utrzymanie etatów tych właśnie osób, za wszelką cenę, do emerytury. Bez gruntownej wymiany kadry dyrektorsko-kierowniczej na osoby o wysokich kompetencjach zawodowych, zarządczych, interpersonalnych, organizacyjnych, nie ma co marzyć o stworzeniu sprawnie działających, nowoczesnych zespołów zorientowanych na osiąganie ambitnych celów.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Urząd Miasta? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Ina

Rene0509

Nie ma na sprzątanie miasta obcina się koszty zwalniają ludzi z firm sprzątających i zajmujących się zielenią bo to według Pana Prezydenta jest nieistotne ale dzisiaj dodatkowe autobusy z info dojazd do centrum Jana Pawła jeżdżą na to Pan ma a dlaczego ja mam pokrywać koszty imprez religijnych dlaczego miasto na to daje pieniądze naszym kosztem!!!!!!! Jakim prawem płaci Pan na kościół z pieniędzy miasta!!!!!!

Seba

Mieszkam w Wieliczce. Czy będzie ona przyłączana do granic Krakowa.

Gość
@Seba

Być może jak sobie metro do Rynku dokopiecie ???? Górników macie, więc do roboty.

Obserwator

dn 06.05.2020 otrzymałem sms ze mam do odbioru dowód osobisty na ustaloną godzinę. Po dotarciu na miejsce dowiedziałem się że oprócz tego konieczne jest umówienie telefoniczne ( więc po co jechałem kilkanaście km?) na miejscu jest podany ten nr telefonu ale po ok 15 min oczekiwania na linii zostałem rozłączony. W trakcie pojawiło się kilka osób z problemem taki jak mój i to w różnych sprawach. Ochrona i pracownicy próbują rozładować napięcie ale udaje się to z umiarkowanym skutkiem. Totalna imrpowizacja niby odległości zachowane, maseczki ale w wejściu na 2m jest kilka osób zanim uda się je pokierować dalej. Dlaczego Urząd nie mógł tego lepiej przygotować a jak nie zdążył to przełożyc "otwarcie". Po co wysyłać sms ie-maile wprowadzające ludzi w błąd czy tak trudno zablokować automatyczne powiadamianie czy o tym już nikt nie pomyślał? Byłem w poprzednim okresie w Urzędzie kilka razy i naprawdę cieszył się u mnie dobrą opinią ale teraz za jadnym razem to wszytsko stracił. Czy warto było poświęcić parę lat pracy na utrate dobrej dobrej opinii i traktować teraz petentów jak natrętów?????

Wredny
@Obserwator

A umiesz przeczytać tego smsa? Gdzie jest napisane o godzinie? Co do telefonów tu racja były awarie... Człowiek czeka na linii i gdy już jest pierwszy to go rozłącza.

Megi
Kandydat

Konkurs to zwykła ustawka, jak w każdym urzędzie. I etap test sprawdzający wiedzę kandydata - 40 minut. Po 15 minutach wychodzi gość, który później wygrywa konkurs na to stanowisko. Odpowiedzi miał zapewne w jednym palcu, bo znał pytania. Kpina z reszty kandydatów. Pewnie ktoś z rodziny lub znajomych. Notabene na test przyszedł niechlujnie ubrany. Sprane dżinsy i do tego ochydny t-shirt. Masakra.

xyz

Czy tutaj do urzędu na jakieś wyższe stanowisko można się dostać drogą rekrutacji czy to już tylko raczej po znajomości?

mm1247

Byłam wczoraj tj. 06.05.2020 w UMK przy (usunięte przez administratora) i spotkało mnie niemiłe zaskoczenie. TVP Kraków na pasku wiadomości od kilku dni z wielka pompą ukazuje się informaja o częściowym otwarciu urzędu / nawet są wyszczególnione wydziały/ ale nie ma informacji że sprawę można załatwić dopiereo po uprzednim umówieniu telefonicznym. Na podany w urzędzie numer nie można się połączyć i nie jest to tylko moja opinia bo nikt z kolejki się nie połączył. Miałam ważną sprawę i nie chciałam popełnić błędu i chciałam przed złożeniem zasięgnąć opinii. Usłyczałam że jest to niemożliwe i nikt nie udzielił mi informacji co mam zrobić w takiej sytuacji. Osoba wpuszczająca chyba ochrona chciała mi pomóc ale szybko została przywołana do rzeczywiśtości żeby zamknąć drzwi i nie wdawać się w dyskusję. Po kolejnym otwarciu drzwi dowiedziałam się żę przecież jest internet. Odczułam to że jestem intruzem najlepiej żebym nie zawracała głowy /delikatnie ujmująć/ i wyniosła się. Na większość pytań petentów pada odpowiedź - internet / nie każdy ma, nie każdy ma drukarkę itd/ i telefon na który nie można się dodzwonić. To jest część aspektu a druga część to ta z początku postu. Dlaczego taka iformacja ukazuje się w TV czy nikt nie autoryzuje takich informacji z ramienia Urzędu? Kto jest odpowiedzialny za niedokładne informacje, wprowadzanie ludzi w błąd, brak nr telefonów do poszczególnych wydzialów??? Po wizycie pozostał duży niesmak

Tosia

To tutaj na rekrutacji jest nie jedna osoba a cała komisja Cie przepytuje?

miś
@Tosia

tak, jest komisja która z tobą rozmawia, sprawdza wiedzę itd.

@miś

Poproszę o informacje, jak wygląda praca w wydziale podatków i opłat w UMK. Widziałam, że trwa nabór. Podacie, jakie oferują stawki dla osób z doświadczeniem?

Śmiech

Rozmowa kwalifikacyjna - UMK Wydział Skarbu Miasta - tragedia!! Osoba przeprowadzająca rozmowę nie przedstawiła się, do tej pory nie wiem z kim rozmawiałam. Podobnie jak towarzyszące jej osoby (w założeniu chyba mające być członkami komisji rekrutacyjnej - nie wiem). Zamiast przedstawienia szczegółowego, jakiegoś konkretnego, zakresu zadań na danym stanowisku pracy o które ubiegałam się, padło pytanie o to, czy DOMYŚLAM SIĘ jakie to mają być czynności. Zapytano mnie JAK MI SIĘ WYDAJE czym się oni tam konkretnie zajmują. Na zwróconą uwagę że są to kwestia które powinien kandydatowi przedstawić pracodawca padła odpowiedź odnośnie zakresu obowiązku rozmijająca się z treścią tych ogólnie wskazanych w ogłoszeniu o pracę na wolnym stanowisku. Generalnie ta rozmowa to była jakaś szopka. Oczywiście już w trakcie odechciało mi się tak jakiejkolwiek pracy.

Iza

Żałuję, że nic nie można się dowiedzieć o pracy w urzędzie, pewnie jest dobrze?

Tomasz

Podpowiedzcie czy urząd prowadzi rekrutacje w jakimś określonym czasie czy poprostu kiedy jest potrzeba?

@Tomasz

Widzę, że interesuje Cię praca w tym miejscu. Jakie stanowisko Cię interesuje? Pytałeś już prawie miesiąc temu, więc może przez ten czas zdecydowałeś się, aby skontaktować się z Urzędem Miasta w Krakowie i dopytać o prowadzone rekrutacje. Wiesz coś na ich temat? A może bierzesz udział w którejś z nich?

Kiro

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Jest duże znieczyszczenie powietrza.Jest to takie proste więc Majchrowski niech przestanie dawać zezwolenia na budowę bloków swoim poplecznikom ,dawniej nie było smogu bo były korytarze powietrzne i zabudowa bloków w jednym kierunku.Jak Majchrowski zaczął żądzuć to tragedia

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w Urząd Miasta? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Miasta - Kraków

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Urząd Miasta?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd Miasta tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Urząd Miasta?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 0 to opinie pozytywne, a 4 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Urząd Miasta?

Liczba opinii klientów firmy Urząd Miasta, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, a 0 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Urząd Miasta