Urząd Miasta
counter
2 9 24 5 1
Monika Nowy wpis

Czy wstrzymano teraz w urzędzie staże?

Seba

Mieszkam w Wieliczce. Czy będzie ona przyłączana do granic Krakowa.

Gość Nowy wpis
@Seba

Być może jak sobie metro do Rynku dokopiecie ???? Górników macie, więc do roboty.

Obserwator

dn 06.05.2020 otrzymałem sms ze mam do odbioru dowód osobisty na ustaloną godzinę. Po dotarciu na miejsce dowiedziałem się że oprócz tego konieczne jest umówienie telefoniczne ( więc po co jechałem kilkanaście km?) na miejscu jest podany ten nr telefonu ale po ok 15 min oczekiwania na linii zostałem rozłączony. W trakcie pojawiło się kilka osób z problemem taki jak mój i to w różnych sprawach. Ochrona i pracownicy próbują rozładować napięcie ale udaje się to z umiarkowanym skutkiem. Totalna imrpowizacja niby odległości zachowane, maseczki ale w wejściu na 2m jest kilka osób zanim uda się je pokierować dalej. Dlaczego Urząd nie mógł tego lepiej przygotować a jak nie zdążył to przełożyc "otwarcie". Po co wysyłać sms ie-maile wprowadzające ludzi w błąd czy tak trudno zablokować automatyczne powiadamianie czy o tym już nikt nie pomyślał? Byłem w poprzednim okresie w Urzędzie kilka razy i naprawdę cieszył się u mnie dobrą opinią ale teraz za jadnym razem to wszytsko stracił. Czy warto było poświęcić parę lat pracy na utrate dobrej dobrej opinii i traktować teraz petentów jak natrętów?????

TakNie2
Wredny Nowy wpis
@Obserwator

A umiesz przeczytać tego smsa? Gdzie jest napisane o godzinie? Co do telefonów tu racja były awarie... Człowiek czeka na linii i gdy już jest pierwszy to go rozłącza.

Megi Nowy wpis
Kandydat

Konkurs to zwykła ustawka, jak w każdym urzędzie. I etap test sprawdzający wiedzę kandydata - 40 minut. Po 15 minutach wychodzi gość, który później wygrywa konkurs na to stanowisko. Odpowiedzi miał zapewne w jednym palcu, bo znał pytania. Kpina z reszty kandydatów. Pewnie ktoś z rodziny lub znajomych. Notabene na test przyszedł niechlujnie ubrany. Sprane dżinsy i do tego ochydny t-shirt. Masakra.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

xyz

Czy tutaj do urzędu na jakieś wyższe stanowisko można się dostać drogą rekrutacji czy to już tylko raczej po znajomości?

mm1247

Byłam wczoraj tj. 06.05.2020 w UMK przy (usunięte przez administratora) i spotkało mnie niemiłe zaskoczenie. TVP Kraków na pasku wiadomości od kilku dni z wielka pompą ukazuje się informaja o częściowym otwarciu urzędu / nawet są wyszczególnione wydziały/ ale nie ma informacji że sprawę można załatwić dopiereo po uprzednim umówieniu telefonicznym. Na podany w urzędzie numer nie można się połączyć i nie jest to tylko moja opinia bo nikt z kolejki się nie połączył. Miałam ważną sprawę i nie chciałam popełnić błędu i chciałam przed złożeniem zasięgnąć opinii. Usłyczałam że jest to niemożliwe i nikt nie udzielił mi informacji co mam zrobić w takiej sytuacji. Osoba wpuszczająca chyba ochrona chciała mi pomóc ale szybko została przywołana do rzeczywiśtości żeby zamknąć drzwi i nie wdawać się w dyskusję. Po kolejnym otwarciu drzwi dowiedziałam się żę przecież jest internet. Odczułam to że jestem intruzem najlepiej żebym nie zawracała głowy /delikatnie ujmująć/ i wyniosła się. Na większość pytań petentów pada odpowiedź - internet / nie każdy ma, nie każdy ma drukarkę itd/ i telefon na który nie można się dodzwonić. To jest część aspektu a druga część to ta z początku postu. Dlaczego taka iformacja ukazuje się w TV czy nikt nie autoryzuje takich informacji z ramienia Urzędu? Kto jest odpowiedzialny za niedokładne informacje, wprowadzanie ludzi w błąd, brak nr telefonów do poszczególnych wydzialów??? Po wizycie pozostał duży niesmak

Tak1Nie1
Tosia

To tutaj na rekrutacji jest nie jedna osoba a cała komisja Cie przepytuje?

miś
@Tosia

tak, jest komisja która z tobą rozmawia, sprawdza wiedzę itd.

Tak1Nie
@miś

Poproszę o informacje, jak wygląda praca w wydziale podatków i opłat w UMK. Widziałam, że trwa nabór. Podacie, jakie oferują stawki dla osób z doświadczeniem?

Śmiech

Rozmowa kwalifikacyjna - UMK Wydział Skarbu Miasta - tragedia!! Osoba przeprowadzająca rozmowę nie przedstawiła się, do tej pory nie wiem z kim rozmawiałam. Podobnie jak towarzyszące jej osoby (w założeniu chyba mające być członkami komisji rekrutacyjnej - nie wiem). Zamiast przedstawienia szczegółowego, jakiegoś konkretnego, zakresu zadań na danym stanowisku pracy o które ubiegałam się, padło pytanie o to, czy DOMYŚLAM SIĘ jakie to mają być czynności. Zapytano mnie JAK MI SIĘ WYDAJE czym się oni tam konkretnie zajmują. Na zwróconą uwagę że są to kwestia które powinien kandydatowi przedstawić pracodawca padła odpowiedź odnośnie zakresu obowiązku rozmijająca się z treścią tych ogólnie wskazanych w ogłoszeniu o pracę na wolnym stanowisku. Generalnie ta rozmowa to była jakaś szopka. Oczywiście już w trakcie odechciało mi się tak jakiejkolwiek pracy.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 415 dni.

Hej, czy w firmie Urząd Miasta płacą za nadgodziny?

Iza

Żałuję, że nic nie można się dowiedzieć o pracy w urzędzie, pewnie jest dobrze?

Tomasz

Podpowiedzcie czy urząd prowadzi rekrutacje w jakimś określonym czasie czy poprostu kiedy jest potrzeba?

@Tomasz

Widzę, że interesuje Cię praca w tym miejscu. Jakie stanowisko Cię interesuje? Pytałeś już prawie miesiąc temu, więc może przez ten czas zdecydowałeś się, aby skontaktować się z Urzędem Miasta w Krakowie i dopytać o prowadzone rekrutacje. Wiesz coś na ich temat? A może bierzesz udział w którejś z nich?

TakNie2
Kiro

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Jest duże znieczyszczenie powietrza.Jest to takie proste więc Majchrowski niech przestanie dawać zezwolenia na budowę bloków swoim poplecznikom ,dawniej nie było smogu bo były korytarze powietrzne i zabudowa bloków w jednym kierunku.Jak Majchrowski zaczął żądzuć to tragedia

TakNie3

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w Urząd Miasta? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Tak15Nie

nick

Czy można tam zarobić 4 tysiące netto na początek?

Tak18Nie1

4r5

widze ze teraz tez szkaja specjalsity do spraw ochrony zieleni rowniez w Poznaniu chodzi o przyjmowanie, prowadzenie i rozpatrywanie spraw związanych z wydawaniem zezwoleń na usuwanie drzew i krzewów

Petent

Łopatologiczny opis pracy w Urzędzie Miasta Krakowa. Kierownik wskazuje pracownikom miejsce do wykopania rowu. - Bierzcie łopaty i kopcie, ja za dwie godziny wracam. Kierownik wraca, a prace nie jest nawet ruszona. - Dlaczego nic nie robicie? Pyta kierownik. Nie mamy łopat, mamy tylko sztychówki. Odpowiadają pracownicy. - Dlaczego nic nie mówiliście? Pyta kierownik. Nie będziemy pouczać przełożonego. Opis dotyczy UMK Wydział Architektury i Urbanistyki Rynek Podgórski 1 Nie wiem już jak z Nimi walczyć, może satyrą.

Tak4Nie
Ania

Szkoda czasu, zawracanie sobie głowy ofertami pracy z Urzędu Miasta jest TYLKO I WYŁĄCZNIE robieniem tła do rekrutacji osób z rodziny lub znajomych pracowników urzędu.....przykre

Tak36Nie3
stażysta

Beznadziejna atmosfera, nagminne wykorzystywanie ludzi na stażach, robienie z nich przygłupów na siłę, mobbing. Brak szkoleń (szkolenia są wyłącznie dla pracowników należących do układu rodzinno-znajomościowego). Oferty pracy zawsze są ustawkami. Łamanie ustawy o ochronie danych osobowych, obchodzenie prawa na korzyść znajomych, na niekorzyść osób tzw. "z ulicy".

Tak28Nie
bonni

Słowa kojarzące się z Urząd Miasta Krakowa (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca): Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako bardzo dobry . Atmosfera i ludzie tam pracujący są mili i pomocni. Najbardziej podobało mi się w Urząd Miasta Krakowa: Miła, rodzinna atmosfera

Tak21Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Miasta - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Urząd Miasta