Stal-krak

Kraków

Opinie o Stal-krak

ON - PAULIN

Czytając "oceny pracodawców" na portalu GOWORK zastanawiam się jakie zadanie ma taki portal??? Przecież nie chodzi tu o opiniowanie. Myślę że około 99% komentarzy są komentarzami negatywnymi - nie chodzi tu tylko o firmę Stal-krak na której stronie to piszę, ale również o pracodawców konkurencyjnych z branży. Mam wrażenie, że komentarze pisane są jedynie przez osoby które straciły pracę w danej lub podobnej firmie w wyniku swojego zachowania - pijaństwa, partactwa, lekceważenia, nierzetelności. Absolutny brak obiektywizmu w znacznej większości komentarzy na portalu. Jeżeli każda z firm jest AŻ TAK ZŁA - to dlaczego ciągle są na rynku?? Żenujące jest wyciąganie kolejnych komentarzy przez moderatorów (nick: Paulina) Proponuję zmianę nagłówka z "Opinie o ..." na " Hate o ..."

Paulina

@x rozumiem, że nie masz pozytywnej opinii o Stal-krak jako pracodawcy. Czy mógłbyś jednak rozwinąć swoją myśl? Co wpływa na Twoją ocenę tej firmy?

x

lipa

Paulina

@młodyborek czy warunki zatrudnienia były dla Ciebie jasne od razu? Czy zgłaszałeś swoje uwagi kierownictwu?

młodyborek

Wytrzymałem 4 miesiące w tym piekle (ładnie to nazywając) w sumie kierownictwo w nidzie jest całkiem spoko... Ale o reszta to już inna bajka po pierwsze praca po 12 godzin czasami bez przerw biegajacy zastepca ch*** wie czego, tylko biega i wyprowadza z równowagi (czaja czy jakoś tak) co byś nie zrobił odrazu telefony do kierownika nawet (usunięte przez administratora) sie nie można :) na kwaterze to policja raz w tygodniu alkoholizm totalny codzienne libacje pracownicy wstaja (usunięte przez administratora) jak szpaki i idą do roboty narkomanów też nie brakuje :) urlopy tylko bezpłatne wynagrodzenie w granicach 1600 bez urlopu a z tygodniem 1100-1300 chcą grożbą ściągać na robote pracowników nie zdolnych do pracy (złamana ręka) będących na l4 (po tym zostałem zwolniony dyscyplinarnie w sumie to i dobrze ) cytując P.Jacniackiego " Na granicy czekają dwa autokary ludzi gotowych do pracy" nie polecam pracy w tej wyzyskowni i zajezdni

Realny

Firma raczej średnia , zarobki nie najlepsze wręcz śmieszne w porównaniu czego wymagają ... O płatnym urlopie można zapomnieć odrazu , w umowie jest lecz w realiach nie ma (śmiech) tak samo delegacyjne powinno być lecz kierownictwo kładzie łapę na tym . Zjazdy co 5 tygodni i jeszcze z problemami. Cała firma ogólnie rozpita włącznie z majstrami na pierwszym szeregu, rano pracownicy wstają jeszcze pijani a wieczorem po pracy ponownie libacja alkoholowa . W skali 1-10 ocenilbym firmę na mocną 3+ max 4 .

Realny
@Realny 03.08.2017 07:05

Oczywiście chodzi tu o dział elektryki

LECHU

witam proszę o pomoc w znalezieniu pracy za granica,lub w PL....operator dżwigow samojezdnych,operator wozidla technologicznego...pilne!! coca_1@interia.pl

operator wozidla,dzwigi pilne.....

Witam proszę o opinie na temat Stal-Krak ale w miare nie naciągane;) wiadomo ze każdy z nas chce przezyc jakos,mamy rodziny na utrzymaniu..

Paulina

@akt1, dzięki za opinię. Pracujesz tam?

akt1
@Paulina 14.03.2017 11:35
@akt1, dzięki za opinię. Pracujesz tam?

Nie. Juz nie

Paulina

Jakie macie doświadczenia z Stal-krak? ;)

pppppp były pracownik

Witam jestem byłym pracownikiem tej firmy, pracowałem tam około 7 lat i dzień w którym się zwalniałem był najszczęśliwszym dniem mojego życia :). Wytrzymałem tam tak długo tylko ze względu na moją bardzo trudną sytuacje finansową. Jeżeli chodzi o warunki typu mieszkanie i dojazdy do pracy to są bardzo dobre( mieszka się w domu jedno rodzinnym w pokojach po 2-3 osoby i przede wszystkim jest czysto i przyjemnie, a do pracy jezdzi się busami). Zarobki w granicach 1600euro na rękę jeżeli przepracowało się oczywiście cały miesiąc, bo jeżeli było się na tygodniowym urlopie płatnym a taki zdarzał się raz w roku max dwa razy to wtedy około 1400euro. Głównie to się jezdzi na tydzień i dają zazwyczaj dwa lub trzy dni płatnego a resztę bez płatnego to w zależności jak często się jezdzi na urlop ( ja jezdziłem co dwa miesiące) wtedy za taki miesiąc z takim urlopem wychodzi się od 1000 do 1250euro, a jeśli było się dwa tygodnie w domu bo tez jest taka możliwość to się to kompletnie nie opłaca (ok 800euro) a i jeżeli chodzi o jakieś wydruki za wypłaty czy paski z wypłat to nigdy nie było i nie bedzie. Ja pracowałem na zbrojarni w Geilenkirchen u słynnego prowadzącego Michała R. Jeden wielki terror i czysty MOBBING( pokaz agresji, zastraszanie, wyzwiska i ciągłe krzyki, i ciągłe zakazy i nakazy dużo by tu pisać). Jeżeli chodzi o godziny pracy to pracuje się na dwie zmiany po 12 godzin( na rano to od 6.00do 18.00 nocka od 18.00do 6.00) od poniedziałku do piątku a w sobotę po 8- 10 godzin. ( na innych zbrojarniach tak samo tylko soboty krótsze). Podsumowując jeżeli ktoś się zgadza na takie warunki i chce tam pojechać to ok, tylko dobra rada omijajcie zbrojarnie w Geilenkirchen tam jest masakra i ktoś powinien się tym zainteresować. Na innych zbrojarniach jest ok więc można jechać jak komuś odpowiadają warunki tej firmy.

hej no wlasnie to tak na prawd wszystko zależy od tego na jakim się stanowisku pracuje i gdzie teraz akurat widze ze suzkaja ślusarzy- speawaczy w Niemczech od zaraz a tutaj to w sumie nie wiem jakie konrketnie zarobki sa tak na prawde ktoś cos wie ??

ByłyPracownik

Zarobki beznadziejne jak na tyle godzin, płatne akordowo. Nie wszędzie jest dobrze. Są miejsca gdzie jest dobrze jak na te 12 godzin a są też miejsca gdzie przez te 12 godzin trzeba tyrać non stop w deszczu lub w innych mało sprzyjających warunkach. Niecałe 7 euro nie jest tego warte. Towarzystwo sympatyczne. Weekendami nudno nie jest. NIE POLECAM!!!

Nick

Tak tak... można by tu wymieniać bez końca dobre strony i złe strony, że długo, ze po 12 godzin itd. I rozprawiać... warto czy nie warto. ALBO można poprostu się zatrudnić tu czy gdzie indziej i zarabiać pieniądze. A kto nie chce pracować, to mu zawsze nie będzie coś odpowiadało. Dla Sz.P. Ferdynanda Kiepskiego też niema w tym kraju pracy dla ludzi z jego wyksztalceniem. Mi tu pasuję więc tu zostaje... Pozdrawiam

cheetos

Praca jest po 12 godz.dziennie na dwie zmiany, i w sobotę 8 godzin.To daje 272 godz.na miesiąc. Zarobki w sezonie ok.1600 euro, ale nowy,bez doświadczenia zarobi napewno mniej. Więc "szału" nie ma, podobno w innych firmach płacą więcej...

Nick

Na temat zarobkow musicie pytac podczas rozmowy kwalifikacyjnej, bo jak jestes nowy i do przyuczenia to na początek napewno nie dostaniesz równo z fachowcem. Niewiem dokładnie ilu zbrojarzy firma zatrudnia, ale napewno dobre kilkadziesiąt jak nie koło 100 (biorąc pod uwage wszystkie zbrojarnie) wiec nie uważam aby udało sie zebrać 100 "naiwnych" jak napisane wyżej. Podobnie 5,6€ to jakas bajeczka, zarobki są wyższe (chyba że 3/5 zabiera komornik).

Nick

Witam! Jestem pracownikiem firmy stal-krak od około 5 lat. Mam wrażenie że cześć wyżej napisanych komentarzy pochodzi od ludzi zwolnionych za gorzałę lub od tych co zatrudnili sie na 2tygodnie i przepadł bez śladu... taki rodzaj zemsty (poprzez hejt w internecie:) Praca jest po 12 godzin standardowo ale czasem krócej zależy od ilości zamówień (możliwość przyuczenia obsługi maszyn- ja przyjechałem bez doświadczenia a teraz obsługuje wszystkie maszyny na hali) , mieszkania po 2 - 3 os w pokoju firma wynajmuje dom i wszystko opłaca (włącznie z środkami czystości, papierem do d... itp...) dojazd do pracy służbowym busem (czystym), wyjazd na kontrakt, odzież robocza, badania lekarskie itp. Płaci wszystko firma. Trzeba tylko kupić sobie jedzenie i ugotować samemu (no i chcieć pracowac). Wypłaty terminowo, w całości na konto, żadna lewizna, full składki, możliwość Kindergeld i raz w roku zwrot podatku. Na miejscu opieka w razie spraw urzędowych, lekarza - prowadzący mówiący biegle po niemiecku. Pozdrawiam wszystkich, jestem akurat w PL na urlopie (płatnym), jak są chętni to mogę kogoś zabrać 28.08 do De! Cześć!

@ŻYCZLIWY 16.11.2016 18:41
Tobie się chyba coś pomyliło kolego ,firma złodziejska jak jej szefostwo,a pensja taka jak w innych firmach za 3 tygodnie...

ReNick
@Nick 26.11.2016 11:04
No tak w sumie racja, jak ktoś jest cienki to i słabo zarabia - a FACHOWIEC zarabia co miesiąc dobrą kasę (także zimą)....

Jak szefostwo zaczyna pisać dobrze o firmie to znaczy że nie ma ludzi do roboty xD

Odez

Witam. Mam pytanie do osób które pracowały już w firmie stal-krak. Jak ogólnie się pracuje? Jak z mieszkaniami ile osób w jednym pokoju? I ogólnie.

szukają naiwnuch co byś mial np ,komornika na lecach i robił u nich za darmo stawka od przerobu ile ton bedzie przerobione w miesiącu /Srednio wychodzi 5.60 e na godzine .Nie polecam !!!!

aaa

rzeczywiscie mieszkania pelne, brygadzisci gonia do roboty, co chwile jakies pretensje o byle co, alkoholicy, czekaja tylko na weekend, problemy w wyjazdami do polski, ogolnie nie za ciekawie

Toja

Jak wygląda praca w firmie? Co ile zjeżdżają do PL i na ile dni? Ile godzin można zrobić w miesiącu bo jestem zainteresowany

Jaka stawka???? Ile na miesiąc można wyjść

Tomek

Dzień dobry czy są przyjęcia do pracy jak z językiem czy trzeba go znać i czy przyjmują ludzi doświadczonych czy też do przyłączenia.ile godzin się tam robi?

poj

Nie poradzam

tom

Dzień dobry jakie są zarobki w Niemczech ile godzin w miesiącu się robi i co ile zjeżdża się do PL. Jestem zainteresowany praca teraz pracuje jako szlifierz monter mam uprawnienia na spawanie metodą mag 135 podstawowe i papiery na cięcie palnikiem.

a co będzie spawał?

ktos

Pracowałem w Stal Kraku miesiąc i to był najgorszy czas w moim życiu,terror i mobbing mało powiedziane. Nigdy się z takim traktowaniem nie spotkałem. odradzam wszystkim!!!

kama

Mam pytanie,co z tym molestowaniem fizycznym????? We firmie nikt nic nie wie????

lange

Krystian gdzie teraz sie bujasz?

Krotko mowiac.pojawila sie pewna oszustka z synkiem.podpisali kontrakt.dajac niskie ceny jak np rumuny.i niem,ja trzyma bo jest tania.w zimie nie stac ja na wyplaty,oklamuje ludzi.naobiecuje a pozniej no co wychodzi inaczej.zero pojecia odn.organizacji.tylko mysli jak by sie nachapac.jest jeszcze wiele innych rzeczy,ktorych nie chce mi sie pisac

ktos

do 22 Co to za firma b.a.m. stahl spod lipska??Może ktos coś więcej o niej napisać?

@ktos 09.04.2015 08:30

Daj sobie z nimi luz.zapytaj czy wyplacili za jakis kolwiek urlop,czy znaja niem,bo ostatnio byli z tlumaczem ,bo tam jest umowa niem.i zapytaj ile ludzi juz sie zmienilo,nie wiadomo na jaki nr.dzwonic Ma z 5-6nr tel.bo jak i nie placi tak tez zmienia te numery.oszusci i tyle.

uwaga na b.a.m. stahl z pod lipska,barbara i mlody synuś,bajera super,gorzej z wyplatami,sa niewyplacalni,nie polecam

Ponic

Podejrzewałem, że branża budowlana należy do tych, gdzie spodziewać się trzeba 'surowego' traktowania, bo nie chcę wszystkiego od razu nazywać mobbingiem. Natomiast zastanawiam się gdzie pracownicy schowali swoją godność. Jeżeli coś wydaje się być niesprawiedliwe, to dlaczego nie ma reakcji w tym temacie? Czy generalnie warunki jakie oferuje stal-krak można uznać za atrakcyjne?

krystianos

bylem wczesniej w achen,dornstetten,dahn, kierownictwo te same i nie polecam,odn,M,R to niech sie lepiej pilnuje,wszystko do czasu

@krystianos 03.10.2014 17:12
bylem wczesniej w achen,dornstetten,dahn, kierownictwo te same i nie polecam,odn,M,R to niech sie lepiej pilnuje,wszystko do cz...

zgadzam się terror,mobbing i nic dobrego...kierownicy i brygadziści patrzą tylko na swój interes...nie polecam,można wykończyć się psychicznie...

johny

Jestem w szoku... nie spodkałem się nigdy z takim terrorem ...mobing do potęgi,molestowanie psychiczne i fizyczme..łamanie praw człowieka..brak słów ,prowadzący M.R powinien dawno być na cwelowni paw.nr 7 Potulice brak słów odradzam wszystkim..!!!!!!g

zbys

A ciekawe kiedy tam pracowales?

Kiler

Witam nie warto tam pracować. Brygadzisci alkoholicy, zagonią Cię na smierć!

rico

własnie czy firma jest wiarygodna a nie jakies [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] czy płaci zus i wypłaty na czas bo nieraz nie płaca zusu ja robiłem w firmie z bytomia co nie płacił zusu przez 4 miechy

wszystko ladnie ,ale ktory sprawdzal czy stal-krak placi za was zus ,wiem ze zalega ze skladkami juz od prawie roku

Stal-krak

chce sie przyjac do pracy czy warto

Stal krak

A co tam słychać jeszcze w stal kraku?? Dalej myją, i sprzątają. Czy się kręci interes??

bigiel

znam tą zbrojarnie i tych ludzi co pracuja tam od łysego po diabła kiedys było ta poko ale odeszło kilku dobrych ludzi . dobrze było jak zbrojarnia podlegała pod hutmar . dziwie sie ze jasniacki nie reaguje na takie zachowanie

Zostaw opinię o Stal-krak - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stal-krak