Stal-krak
4 120 101 5 1
Biały murzyn

W Geilen prowadzący i banda jego "przydupasów" niszczą psychicznie każdego nowego pracownika.Nawet w weekend,kiedy chcesz np.iść na spacer to musisz się meldować...Masakra,jak w poprawczaku.Gdy tylko ktoś zaczyna za dużo mysleć i wyraża swoje zdanie to od razu zostaje wysłany na inną zbrojarnię ( niby za karę ). Trafić można np.do Merenbergu ,gdzie praktycznie wszystkie maszyny są na dworze.Wyobraźcie sobie pracę w jesień i zimę,gdy cały czas leje się na głowę deszcz,lub śnieg... Jak ktoś szuka mocnych wrażeń za ok. 5,5 euro na godz.to śmiało.

Tak8Nie
Koniu
@Biały murzyn

TRAGEDIA

Agnieszka
@Koniu

Trzeba powiedzieć, że treści zawarte w poście użytkownika @Biały murzyn są rzeczywiście alarmujące. Ale proponuję, żebyśmy akurat w tym momencie skupili się na Twojej osobie. Nie jest nawet dla nas jasne, z jakiej perspektywy sam się tu wypowiadałeś. Jesteś pracownikiem Stal-krak, czy jednie osobą z zewnątrz tej firmy?

chip75 Nowy wpis
@Biały murzyn

potwierdzam

Natalia Nowy wpis
@chip75

Byłoby super, gdybyś dodał coś od siebie. Im więcej rzetelnych opinii o Stal-krak, tym lepiej, to bardzo pomocne dla osób zainteresowanych tą pracą. Jaką umowę oferują?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Stal-krak?

Nick

Witam! Jestem pracownikiem firmy stal-krak od około 5 lat. Mam wrażenie że cześć wyżej napisanych komentarzy pochodzi od ludzi zwolnionych za gorzałę lub od tych co zatrudnili sie na 2tygodnie i przepadł bez śladu... taki rodzaj zemsty (poprzez hejt w internecie:) Praca jest po 12 godzin standardowo ale czasem krócej zależy od ilości zamówień (możliwość przyuczenia obsługi maszyn- ja przyjechałem bez doświadczenia a teraz obsługuje wszystkie maszyny na hali) , mieszkania po 2 - 3 os w pokoju firma wynajmuje dom i wszystko opłaca (włącznie z środkami czystości, papierem do d... itp...) dojazd do pracy służbowym busem (czystym), wyjazd na kontrakt, odzież robocza, badania lekarskie itp. Płaci wszystko firma. Trzeba tylko kupić sobie jedzenie i ugotować samemu (no i chcieć pracowac). Wypłaty terminowo, w całości na konto, żadna lewizna, full składki, możliwość Kindergeld i raz w roku zwrot podatku. Na miejscu opieka w razie spraw urzędowych, lekarza - prowadzący mówiący biegle po niemiecku. Pozdrawiam wszystkich, jestem akurat w PL na urlopie (płatnym), jak są chętni to mogę kogoś zabrać 28.08 do De! Cześć!

Tak13Nie1
Odez
@Nick

Witam. Mam pytanie ile realnie można tam zarobić? Najbardziej interesuje mnie czy godziny pracy są adekwatne do zarobków. Pozdrawiam.

ŻYCZLIWY
@Nick

Tobie się chyba coś pomyliło kolego ,firma złodziejska jak jej szefostwo,a pensja taka jak w innych firmach za 3 tygodnie

@ŻYCZLIWY

No tak w sumie racja, jak ktoś jest cienki to i słabo zarabia - a FACHOWIEC zarabia co miesiąc dobrą kasę (także zimą).

@Nick

Jak szefostwo zaczyna pisać dobrze o firmie to znaczy że nie ma ludzi do roboty xD

staryspawacz
@Nick

12 godzin w niemczech? sam z siebie robicie niewolnikow. kazda firma da ci za 8 godzin spokojnej roboty 1300 euro. Wiem bo od 10 lat jeżdże po kontraktach

Arni2018
@Nick

Witam. W jakim mieście pracujecie w niemczech.

byly pracownik
@Nick

firma stal krak to zwykli zlodzieje jak ktos chce charowac 300 godzin w miesiacu za 1600 euro to zapraszam ja ide do sadu pracy

Mag
@Nick

Na spawacza mnie chcą, waham się. Ale na 28 i tak się nie obrobie. Napisz jak często do Polski zjeżdżasz ?

Robert
@Mag

Masz możliwość podjęcia pracy jako spawacz? Mógłbyś napisać jakie warunki zatrudnienia i wynagrodzenia zaproponował Ci pracodawca i czy zdecydujesz się na pracę.

wypłaty terminowo śmiechu warte

@Odez

1600 euro ale po 12 godzin dziennie

@Mag

ja pojechałem z uprawnieniami na suwnice a skończyłem jak zwykły robol pomocnik

@Nick

w swojej opini napisałeś wszystko że firma do bani

@Nick

Witam mam doświadczenie 3 letnie i uprawnienia na s1.

Natalia Nowy wpis
@.

Czy planujesz aplikować do firmy? Mając doświadczenie i dodatkowe uprawnienia zapewne możesz negocjować z pracodawcą nieco wyższą stawkę. Daj znać, czy przesłałeś swoje CV. Czy od początku zatrudnienia można liczyć na umowę o pracę?

potwierdzam

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Xyz

Sami starzy ludzie,którzy myślą że wszystko w elektryce opanowali,dużo rzeczy wiedzą na pamięć ,chodź zasady działania już nie rozumieją, pijaństwo na mieszkaniach i obskurne mieszkania ,bracia Kaczyńscy myślą że stał srak to porządna firma i tylko oni płacą ubezpieczenie w pl,8 e na godz pracy elektryka nie ma szału,dlatego młodzi z tamtad uciekają,byłoby ok ,jak by mlodszych było więcej i płacą większą min 10 e,a nie ich podwyżki śmieszne o 20 centów,????,jak ktoś szuka pracy na dłuższą czas w jednej firmie,to nie polecam,szkoda czasu za te pieniądze siedzieć w de

Agnieszka
@Xyz

Nie dyskryminujmy kogoś ze względu na wiek. Tak naprawdę z Twojej wypowiedzi niewiele można się dowiedzieć na temat pracy w Stal-krak, a szkoda, bowiem chętnie dowiedziałabym się czegoś o tej firmie. Powiedziałeś o niskich podwyżkach. A jak to jest z benefitami pozapłacowymi?

Romek

Do (usunięte przez administratora) firma, i do (usunięte przez administratora) kierownicy. A ludzie pracujący w porządku. Abdul tylko głupi (usunięte przez administratora) ????

Roman
@Romek

Pamiętaj, aby na przyszłość nie używać w swoich wpisach słów, które są zakazane na forum publicznym. Mógłbyś coś więcej napisać o atmosferze, która panuje w firmie Stal-krak? Pracownicy są dla siebie życzliwi i pomocni? Będę wdzięczny za szczegółowe informacje na ten temat.

Anonimowy

Nadal kuszą ludzi zarobkami od 1500 do 1950.Za 300 godz.Wystarczy podzielić ile to wychodzi na godzinę.Do tego terror i wyzwiska.

Tak3Nie
Roman
@Anonimowy

Ile dni pracują pracownicy zatrudnieni w firmie Stal-krak? Jest to system pracy od poniedziałku do piątku, czy może również w weekendy należy pracować? W swoim komentarzu wspomniałeś o zarobkach, dlatego zastanawia mnie, czy poza nimi można liczyć jeszcze na ewentualne premie bądź bonusy? Odpowiedz, proszę.

Dobry Samarytanin

Jestem byłym pracownikiem firmy Stal-Krak i pracowałem w Geilen u Michała Rożnowskiego. To co tam się dzieje to przechodzi wszelkie pojęcie! Ludzie sa tam wyzywani, poniżani i okradani przez prowadzącego Michała R. Przykłądem jest to, ze bierze za byle jaki internet po 20 euro od około 20 osób co daje blisko 400 euro, kolejnym absurdem jest to, że pobiera opłatę po 15 euro od kazdego co daje mu dodatkowo ok 300 euro za abonament telewizyjny i radiowy. W mojej nowej firmie szef wziął jednorazową symboliczną opłatę, ponieważ całoroczny, całkowity koszt takiego czegoś wynosi TYLKO 80 euro !!! Każda nowa osoba, która przyjezdża do pracy płaci Rożnowskiemu te 15 euro, którymi nabija sobie kieszeń, chyba że kierownictwo o tym przestępstwie wie i dzielą się zyskami z dymania pracownicków. Jeżeli nikt się za to nie weźmie z obecnych pracowników to sam to zgłoszę to Państwowej Inspekcji Pracy. Mi już na tym nie zależy, bo na szczęście już mnie tam nie ma. Co do przydupasów , to jest ich trochę. Jednym z nich jest Pociot, zalazł mi za skórę nie raz, bo podpier****ł mnie do Rożnowskiego (szkoda że Pociot jest taki ślepy, bo on ma największą wiedzę o tym co się tam dzieje) ale jedno trzeba mu przyznać,że jest fachowcem , których tam brakuje! Dużo mnie nauczył. Wiem, że jest teraz tam niejaki Szaszłyk, który wygryzł pociota, bo jest mistrzem włażenia w tyłek prowadzącemu. Za psi pieniądz remontuje prowadzącemu Rożnowskiemu prywatne mieszkanie, no ale na uklady nie ma rady. Jest jeszcze pan Józek co donosi do Rożnowskiego, ale on akurat jest nieszkodliwy. O Geilen można ksiażki pisać . Mam nadzieję, ze ktos stamtąd otworzy w koncu oczy i zgłosi te nadużycia tam gdzie trzeba, bo w Urzędzie na pewno chętnie się tym zajmą i proponowalbym założyc sprawę odpowiedzialnym za ten syf osobom.Mam nadzieję, że Kierownictwo to czyta i coś z tym zrobi. Jeszcze się odezwę i napiszę co nieco, bo koledzy z Geilen są bardzo wylewni.

Tak23Nie
@Dobry Samarytanin

Witam. Zgadza się są poniżani ci co mają być poniżani, w sumie to tam każdy powinien być poniżany za to ze w ogolę tam przyjechał i jest tępym (usunięte przez administratora) bo w świetle bezprawia tzn czas pracy który w żaden sposób nie jest odnotowany i tu GOŚCIU JEST PROBLEM!!!!!!!!!!! a nie ze Rożnowski powiedział ze jesteś (usunięte przez administratora) bo JESTEŚ SKORO TAM POJECHAŁEŚ ZNAJĄC WARUNKI. Ja osobiście znam tam wszystkich plus ukraincow i białorusinow i powiem wam szczerze W OGOLĘ NIE JEST MI WAS ZAL NA MIEJSCU TEGO PANA Z KRAKOWA TEZ BYM WAS RUCHAŁ BO JESTEŚCIE TĘPYMI TCHÓRZAMI KTÓRZY PODPISUJĄ LISTE 8 GODZINNA A PRACUJE 12 CIOTY DOBRZE WAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@POCIOT

Były pracownik idę do sądu pracy ma ktoś jaja i idzie za mną to zapraszam

@Były pracownik

ja IDE

Ja

Pozdrawiam

Ja

99.9% sama PRAWDA

Stefan

Niestety po stracie pracy pewnie przy udziale własnym teraz wielki żal i oskarżenia ? Firma jest bardzo dobra i tyle w temacie.

Nick

Na temat zarobkow musicie pytac podczas rozmowy kwalifikacyjnej, bo jak jestes nowy i do przyuczenia to na początek napewno nie dostaniesz równo z fachowcem. Niewiem dokładnie ilu zbrojarzy firma zatrudnia, ale napewno dobre kilkadziesiąt jak nie koło 100 (biorąc pod uwage wszystkie zbrojarnie) wiec nie uważam aby udało sie zebrać 100 "naiwnych" jak napisane wyżej. Podobnie 5,6€ to jakas bajeczka, zarobki są wyższe (chyba że 3/5 zabiera komornik).

pawel
@Nick

w stal kraku sa takie zarobki gosciu

Były pracownik za 300 godzin 1900€ to ile na godzinę prosty rachunek

5.6 € to i tak dużo 1900 € za 300godz

@Były pracownik

w polsce za 150 mam 3 tys po przyjezdzie z z tego obozu. Wiec delegatura Cie jeb.... heheh

@Nick

Jest ktoś taki, który nie pyta na wstępie o zarobek? Darek, zanim coś napiszesz to wytrzeźwiej.

Nick

Tak tak... można by tu wymieniać bez końca dobre strony i złe strony, że długo, ze po 12 godzin itd. I rozprawiać... warto czy nie warto. ALBO można poprostu się zatrudnić tu czy gdzie indziej i zarabiać pieniądze. A kto nie chce pracować, to mu zawsze nie będzie coś odpowiadało. Dla Sz.P. Ferdynanda Kiepskiego też niema w tym kraju pracy dla ludzi z jego wyksztalceniem. Mi tu pasuję więc tu zostaje... Pozdrawiam

@Nick

No tak, a co ty Darku byś mógł jeszcze pożytecznego robić. ????

Zainteresowany

Czy jest jakiś powód, że tak sporadycznie piszecie na forum? Szkoda!!

Jacek

Podpowiedzcie jak się załapać z firmą do pracy w Niemczech

Paulina

@Bartek, jeśli jeszcze zradziłbyś źródło swojej informacji, to łatwiej byłoby wziąć ją za dobrą monetę. Najbardziej wartościowe jest oczywiście osobiste doświadczenie, ale jeśli opinia pochodzi od osoby, której ufasz to wystarczy to zasygnalizować i też spotka się to z aprobatą użytkowników. Najtrudniej zaakceptować lapidarne stwierdzenie o arbitralnym charakterze.

Tak4Nie

Bartek

Słyszałem, że firma ma opinię bardzo dobrego pracodawcy!!

Paulina

Ciekawa jestem, jak obecnie wygląda sytuacja w firmie Stal-krak? Czy nastąpiły jakieś istotne zmiany z punktu widzenia osób zatrudnionych i czy w związku z tym, jest to dobry czas na aplikowanie do tej firmy.

Anonimowy stalkrakowiec.

Koniec świata.Główny donosiciel zrezygnował a taki był ładny Amerykański.Do tej firmy nadają się Koreańczycy z Północy .Wtedy jaśnie Pan byłby zadowolony.

Anonimowy stalkrakowiec.

Posprzatane,pograbione ? To spać grzecznie niewolnicy bo od jutra harowa na nowo.300 godz za 1600.

Paulina

Nawet jeżeli jesteście zbulwersowani niektórymi sprawami, które bezpośrednio Was dotyczą w Stal-krak, to powinniście je bezpośrednio rozwiązywać z tym pracodawcą. Ostatnie Wasze wpisy przepełnione są negatywnymi emocjami i agresją, co finalnie skutkuje tym, że łamią one regulamin tego forum. Bardzo Was wszystkich proszę o zapoznanie się z jego treścią https://www.gowork.pl/regulamin, ponieważ akceptujecie jego postanowienia decydując się na aktywność w tym wątku. Korzystając z okazji, chcę Wam przypomnieć, że posty zamieszczane przez Was nie mogą m.in. nikogo zastraszać, obrażać, być wulgarne, łamać prawa i wiele wiele innych. Proszę o Was o przestrzeganie zasad regulaminu tego forum, ponieważ w innej sytuacji możecie spotkać się z konsekwencjami swoich działań.

Grudi

Zgadzam sie ze wszystkimi opiniami na temat zbrojarni w geilen i prowadzacym michale r. Mobbing w czystej postaci, wyzwiska i zero prywatnosci. Nic nie wolno zrobic w swoim czasie wolnym bez pozwolenia "szanownego" prowadzacego. Krakowskie kierownctwo powinno sie temu przyjrzec, bo w koncu ktos go nagra i naglosni sprawe. Zaluje ze ja tego nie zrobilem. Praca jak poprzednicy pisali po 12 h plus sb. Stawka na reke wynosi ok 5-6 euro. Zero l4- jestes chory musisz pracowa, przy powazniejszej chorobie- zwolnienie i zjazd. Urlopy platne wg zanizonej polskiej stawki. Brak jakichkolwiek paskow wyplat i jasnych warunkow wysokosci pensji. Praca tylko dla zdesperowanych. Jak juz tam jestescie to szukajcie innej pracy. Na miejscu latwo cos znalezc w Niemczech i Holandii nawet bez niemieckiego. A wtedy taka sama wyplata ale za 160 h i do tego wszystkie swiadczenia.

pociot
@Grudi

Krakowskie kierownictwo heheehhehe dobre chlopie jak by mieli 10 takich roznowskich to by pod sam księżyc z radości skakali a takiego jak ty najzwyczajniej w świecie by olali.

TakNie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Czy tak samo jest w Stal-krak? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Paulina

@x rozumiem, że nie masz pozytywnej opinii o Stal-krak jako pracodawcy. Czy mógłbyś jednak rozwinąć swoją myśl? Co wpływa na Twoją ocenę tej firmy?

@Paulina

Naj lepiej na priv jak chcesz pogadać

byle co

potwierdzam ze w gailen sama frajernia siedzi u bijakiego micchala r w pracy sie pracuje nawet po pracy trzeba pracowac w postaci sprzatania wszyscy sprzatają chociaz jest czysto, najlepiej nie gadac z nikim tam i o niczym kazdy papuguje co uslyszy. michal r chodzi po pokojach sprawdza kazdego czy ktos pije czy nie, sprawdza czystosc kazdego zakamarka jest taki ze nawet znajdzie ci (usunięte przez administratora) w pokoju chociaz posprzatne a gdzie ? pod lóżkiem tam gdzie nikt nie zaglada. tam pracowac to istny koszmar obraza wszystkich co leci po kolei kazdy sie boi do niego odezwac tacy ludzie tam pracują. co do godzin pracuje sie 12 h od pon do piatku i w sobote do godziny 15 wyzysk co do tego z amałe pieniadze masakra 5,5 e za taki wyzysk z czlowieka a wymagaja od ciebie jeszcze wiecej, nie polecam. kierownik udaje przyjaciela ale nim wcale nie jest nie pozdrawiam. kierownik sam pozwala na to zeby michał r mogł sie wyzywac na pracownikach i sie smieje z tego. siedze tu tylko z tego powodu ze mam kiepsko finansowo ale juz niedlugo bo ofert jest wiecej i o wiele lepszych za wiecej pieniedzy i mniej godzin. nie pozdrawiam i nie polecam

Tak10Nie

andrzej z merenbergu

to ja napiszę samą prawdę... na hotelu ciągle libacje do upadłego ludzie wstają w takich stanach do roboty ze az szok Pan kierownik wpi...dala sie w życie prywatne najlepiej by mu odpowiadalo isc do roboty i siedziec na hotelu przez cały czas mało tego są dogrywki jak to ładnie nazywa pan Jacniacki oczywiście za darmo :) praca po 12h minimum a zapomniałem dodać jak juz ktos ma sie tam zjawić na taki hardkor to juz na pewno nie w gailen z racji tego ze ludzie na hotelu niszcza psychicznie nowych jak ktoś chce jechać na tydzień to proszę bardzo nie pozdrawiam.

ON - PAULIN

Czytając "oceny pracodawców" na portalu GOWORK zastanawiam się jakie zadanie ma taki portal??? Przecież nie chodzi tu o opiniowanie. Myślę że około 99% komentarzy są komentarzami negatywnymi - nie chodzi tu tylko o firmę Stal-krak na której stronie to piszę, ale również o pracodawców konkurencyjnych z branży. Mam wrażenie, że komentarze pisane są jedynie przez osoby które straciły pracę w danej lub podobnej firmie w wyniku swojego zachowania - pijaństwa, partactwa, lekceważenia, nierzetelności. Absolutny brak obiektywizmu w znacznej większości komentarzy na portalu. Jeżeli każda z firm jest AŻ TAK ZŁA - to dlaczego ciągle są na rynku?? Żenujące jest wyciąganie kolejnych komentarzy przez moderatorów (nick: Paulina) Proponuję zmianę nagłówka z "Opinie o ..." na " Hate o ..."

x

lipa

Paulina

@młodyborek czy warunki zatrudnienia były dla Ciebie jasne od razu? Czy zgłaszałeś swoje uwagi kierownictwu?

Tak5Nie

młodyborek

Wytrzymałem 4 miesiące w tym piekle (ładnie to nazywając) w sumie kierownictwo w nidzie jest całkiem spoko... Ale o reszta to już inna bajka po pierwsze praca po 12 godzin czasami bez przerw biegajacy zastepca ch*** wie czego, tylko biega i wyprowadza z równowagi (czaja czy jakoś tak) co byś nie zrobił odrazu telefony do kierownika nawet (usunięte przez administratora) sie nie można :) na kwaterze to policja raz w tygodniu alkoholizm totalny codzienne libacje pracownicy wstaja (usunięte przez administratora) jak szpaki i idą do roboty narkomanów też nie brakuje :) urlopy tylko bezpłatne wynagrodzenie w granicach 1600 bez urlopu a z tygodniem 1100-1300 chcą grożbą ściągać na robote pracowników nie zdolnych do pracy (złamana ręka) będących na l4 (po tym zostałem zwolniony dyscyplinarnie w sumie to i dobrze ) cytując P.Jacniackiego " Na granicy czekają dwa autokary ludzi gotowych do pracy" nie polecam pracy w tej wyzyskowni i zajezdni

Tak8Nie

Realny

Firma raczej średnia , zarobki nie najlepsze wręcz śmieszne w porównaniu czego wymagają ... O płatnym urlopie można zapomnieć odrazu , w umowie jest lecz w realiach nie ma (śmiech) tak samo delegacyjne powinno być lecz kierownictwo kładzie łapę na tym . Zjazdy co 5 tygodni i jeszcze z problemami. Cała firma ogólnie rozpita włącznie z majstrami na pierwszym szeregu, rano pracownicy wstają jeszcze pijani a wieczorem po pracy ponownie libacja alkoholowa . W skali 1-10 ocenilbym firmę na mocną 3+ max 4 .

Tak4Nie

Realny
@Realny

Oczywiście chodzi tu o dział elektryki

LECHU

witam proszę o pomoc w znalezieniu pracy za granica,lub w PL....operator dżwigow samojezdnych,operator wozidla technologicznego...pilne!! coca_1@interia.pl

TakNie

Zostaw opinię o Stal-krak - Kraków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie