Opinie o Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe w Poznań

Jaki jest okres rozliczeniowy w Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Mac
@brak

Raczej losowo. Czasami na początku miesiąca się udało otrzymać zapłatę, ale ogólnie było ciężko z budżetowaniem czego kolwiek. Najlepszym sposobem jest mieć bufor na koncie, tak żeby nie było przykrych niespodzianek. Jeżeli jesteś zatrudniony na kontrakcie, to czasami możesz nigdy nie otrzymać zapłaty jakiejś pojedyńczej faktury, lub kilku.

Arek Nowy wpis

Była oferta pracy dla administratora IT ale na kontakcie B2B. A widziałem komentarze że z wypłatami za faktury bywało różnie i niekoniecznie terminowo. To się poprawiło i nie ma specjalnie dużych obsów bo wiadomo nikt nie chce czekać w nieskończoność na swoją kasę. Ja dają samochód służbowy to jest od razu karta paliwowa żeby nie trzeba było rozliczać też faktur za paliwo?

losowo, z reguły w połowie miesiąca

@brak

I nie ma jednego konkretnego dnia, do którego powinno wpłynąć? Bo jeśli w połowie to tak pewnie do 15-stego np? Mając kredyt lepiej wiedzieć..

brak Nowy wpis
@Marta

Zależy od miesiąca, czasem 12, 13, 14.. nie ma reguły. Jeśli są opłaty do zrobienia do 10, to trzeba mieć zapas w postaci oszczędności na koncie.

Mac Nowy wpis
@brak

Jakie są warunki zatrudnienia w Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe?

Nieistotny

Pracowałem u JTC przez wiele lat. To firma zbudowana na bezwzględnym wyzysku. Pamiętam czasy pracy (usunięte przez administratora), pracy po godzinach, wysyłanie na DARMOWE szkolenia niezwiązane z tematem (aby pracownik miał wrażenie, że firma o niego dba). Właściciel dorobił się na naiwności młodych pracowników. Czytam dzisiejsze opinie i widzę, że nic się nie zmieniło. Sama praca jest ciekawa, natomiast firma zacofana, a atmosfera napięta. Trzeba być w gotowości kilkanaście h dziennie, gdy ma się pod opieką wiele firm (klientów JTC). Ta gotowość nie ma żadnego przełożenia na pieniądze. Możesz zrobić 30h więcej w miesiącu - nie dostaniesz za to złotówki. Nie polecam, szanujcie się. Jestem przekonany, że każda inna firma będzie lepszym wyborem.

Telefon - zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną na miejscu. Spotkanie - rozmowa z szefem w siedzibie firmy.

Pytanie o doświadczenie, umiejętności, dostępność i oczekiwania finansowe. Test z wiedzy ogólnej. 15 min czasu.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
statek tonie

Rozwój firmy zatrzymał się 10 lat temu. Podwyżek brak, szacunku do pracownika brak, ważne że tym u góry spływa do kieszeni :-) Firma ta nie zarabia na klientach a na swoich wysłużonych pracownikach którzy dają z siebie 110% A w podzięce za szklanymi drzwiami przez które wszystko słychać lecą obelgi i wyzwiska w stronę pracowników.

Co jaki czas w Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe można ubiegać się o podwyżkę?

Oro

Można, jak się zmieni pracę na normalną

Oro2

Pracodawca z serii tej starej. Pracownik ma zasuwać, nawet na 4 etaty. Mimo zawierania w comiesięcznych raportach wykonanych prac ponad obowiązki (monterskich,programistycznych), żadnej premii, pochwały, czy (haha) podwyżki, nie uświadczy się. W sumie to kwestia umowy, bo „inne” w obowiązkach, oznaczać może wszystko. O dostaniu służbowego komputera można zapomnieć. Nawet jak człowiek upomni się o niego. Każde upomnienie się o coś, to spuszczenie w zlew. „Tak, tak, porozmawiamy” – przez pół roku zero odzewu. Próba porozmawianiu o warunkach współpracy, tak samo. Tęsknić nie będą, innym zrzucą obowiązki na głowę. „Dyżury” dla klienta, nie są rozliczane jako nadgodziny, ale trzeba być w gotowości – pół dnia prywatnego do kosza. Nadgodziny wypracowane u klienta są śmiesznymi pieniędzmi (B2B)… Współpracownicy wporządku. Chętnie wspomagają wiedzą, czy wspólną pracą. Zawsze pomocni. Benefity? Co to? Żadnego się nie uświadczy.

Izabela

@Oro, załóżmy, że miałbyś możliwość wprowadzenia udogodnień do pracy w firmie Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, jakie dokładnie zmiany wprowadziłbyś w funkcjonowaniu tego przedsiębiorstwa? Które konkretnie aspekty pracy wymagają według Ciebie zmian, aby polepszyć jakość pracy w tym miejscu? Odpowiedz, proszę, jak widzisz taką sytuację.

@Izabela

Doradztwo to praca, więc powstrzymam się z wyrażaniem opinii nt. mojego byłego pracodawcy. Chyba że sypnie kasą (w co nie wierzę) za konstruktywną opinię ;)

ZdrowyNaUmyśle
@Izabela

Za doradztwo się płaci i to nie małe pieniądze. Jak sami nie wiecie, co jest nie tak w waszej firmie to pytanie tutaj o takie rzeczy to strzał w kolano. Byłem na rozmowie, nic specialnego. Na tyle negatywnych opinii to praca w tej firmie w 2021 z takim podejściem to czyste nieporozumienie. Serwisant za 3200zl na rękę...

On

@Oro to taki dość maly chyba szacunek ze strony szefa co..?

cc
@On

Oj bardzo, specyficzny, ciężki człowiek

Izabela

@Oro, wiesz może, dlaczego właściciel firmy Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe zareagował w taki sposób? Miał ku temu jakieś powody, aby tak osądzić tych pracowników, którzy poszli na rozmowę o ewentualnej podwyżce za wykonywaną pracę? Opisz, co więcej wiesz na ten temat.

@Izabela

Po prostu taki jest. Uważa że sama możliwość pracy w jego firmie jest tak wspaniała, że domaganie się za to godnych pieniędzy to okradanie go. Wyzwanie od złodziei to eskalacja, wcześniej było standardowe "jest trzech na twoje miejsce"

@Oro

Możesz przedstawić ilugodzinny system pracy panuje w firmie Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe? Ciekawi mnie również, czy praca jest jedno zmianowa? Jeżeli nie to opisz, jak ustalany jest grafik? Można go elastycznie dopasować według siebie?

@Robert

Firma pracuje teoretycznie od 9 do 17 ale podstawowa zasada to "klient ma być zadowolony". Ponieważ większość osób jest własnej działalności to nie obowiązuje ośmiogodzinny dzień pracy. Jednego dnia pracujesz od 7 do 15 (plus na przykład dojazd 2 godziny w jedną stronę) a następnego. Nie ma czegoś takiego jak grafik. Każdy ma swoich klientów i musi im zapewnić obsługę zgodną z umową. To znaczy do jednego jedziesz raz w miesiącu na 3 godziny bo za tyle płaci, a do innego 2 razy w tygodniu na 8 godzin. Jeżeli masz pecha i twój klient pracuje całą dobę to oprócz tych godzin z umowy odbierasz telefony, w razie potrzeby łączysz się i pracujesz zdalnie, a czasem wsiadasz w samochód pół weekendu spędzasz u klienta ratując sytuację. Teoretycznie można poumawiać się z klientami i mieć jakąś przerwę dla siebie ale system monitorowania pracowników to szybko wychwyci i dostajesz kolejnego klienta. W zasadzie jak nie masz luźnych przebiegów to też dostaniesz kolejnych klientów. Podpisują umowy na więcej niż są w stanie fizycznie przerobić.

@Oro

Rozumiem, że osoby, które chciałyby pracować w firmie Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe muszą być przygotowane na to, aby założyć własną działalność gospodarczą? Czy patrząc z Twojego doświadczenia, taka forma współpracy jest korzystna dla pracownika? Można odpowiednio zarobić, odliczając wszystkie koszty związane z prowadzeniem firmy?

It
@Oro

Proszę ma rację. Tak niestety jest.

@It

Jesteś w stanie odpowiedzieć na drugą część mojego pytania? Czy forma współpracy z firmą Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe na podstawie własnej działalności gospodarczej jest korzystna dla pracownika? Co w przypadku, gdy pracownik wyjątkowo musi wziąć wolne? Firma w jakiś sposób pomaga pracownikom na początku prowadzenia działalności? Jeżeli możesz to przedstaw, co wiesz na ten temat.

@Robert

Taka forma jest przede wszystkim korzystna dla firmy. Jak się skończy ulga na ZUS to trzeba się mocno wykłócać o dotrzymanie początkowych ustaleń czyli podniesienie kwoty faktury o zwiększenie składek na ZUS. W zasadzie to jest połączenie wad DG - prowadzenie dokumentacji, brak sformalizowanych uprawnień do urlopu (niby wszystko ok ale jak firma ma w tym interes to tracisz kilkadziesiąt dni zaległego urlopu), brak uregulowanych godzin pracy (przy odrobinie pecha pracujesz po kilkanaście godzin dziennie za beznadziejną kasę - z wadami umowy o pracę: brak swobody, uwiązanie godzinowe, kontrola ze strony pracodawcy. Do tego płatności za fakturę wg uznania prezesa - niektórzy przez cały czas pracy dla JTC ani razu nie dostali swojej kasy na czas. Wolny dzień w wyjątkowych wypadkach - z mojej perspektywy nie było z tym problemu choć usłyszałem "to kto k...a będzie pracował?" W kwestii pomocy dla zakładających/prowadzących DG to firma proponuje zaprzyjaźnioną firmę zajmującą się księgowością. Ale trzeba być przygotowanym na propozycję od szefa oddania własnych klientów gdy się dowie, że faktury są na tyle wysokie że warto tego klienta przejąć. Do tego umowy z klauzulami dotyczącymi zakazu konkurencji - 2 lata zakazu po rozwiązaniu bez żadnej rekompensaty za to. 2 lata rozumiem, choć początkowo było to 5, ale reszta...

@Oro

Czy w ogóle po dłuższym okresie współpracy z firmą Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe na podstawie własnej działalności gospodarczej są szanse, aby przejść na zwykłą umowę o prace? Czy raczej pracodawca nie daje takich możliwości? Zachęcam do dalszej aktywności.

@Robert

Nie. Nie ma żadnych szans. Jeśli już to raczej w drugą stronę - po wielu latach pracy na etacie dostajesz propozycję nie do odrzucenia przejścia na DG z dość nieciekawymi warunkami umowy.

@Oro

Dziękuję za Twoją aktywność, która niewątpliwie jest pomocna dla osób, które w przyszłości mogą rozważać zatrudnienie w firmie Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe. W dalszym ciągu zastanawia mnie, jak wygląda mniej więcej wynagrodzenie osoby, która decyduje się na współprace z tym pracodawcą na podstawie własnej działalności gospodarczej. Po odliczeniu opłat związanych z prowadzeniem firmy pracownik wychodzi na tym korzystnie? Jakiego rodzaju zapisy są w przypadku takiej formy współpracy? Będę wdzięczny za Twoją kolejną wypowiedź.

@Robert

Konkretnej kwoty nie podam ???? ale bez problemu można znaleźć pracę w Poznaniu na etacie z pensją o 20, nawet 30% wyższą na dzień dobry. Bez użerania się, z urlopem, ZUS-em I innymi plusami. Inaczej rzecz ujmując pieniądze w JTC są co najwyżej średnie.

@Oro

Rozumiem. W Twojej wypowiedzi zawarłeś stwierdzenie, które mnie zaciekawiło. Mianowicie napisałeś o "użeraniu się z urlopem", rozumiem, że pracodawca robi problemy, w przypadku kiedy pracownik chce skorzystać z urlopu wypoczynkowego? Możesz przedstawić, jak w tej firmie wygląda planowanie i wykorzystywanie urlopu wypoczynkowego? Jestem ciekawy, jak to wygląda.

@Robert

Technicznie: jest narzędzie - strona do planowania urlopów i składania/akceptacji wniosków urlopowych. Praktycznie: osoby na umowach B2B nie mają w umowach zapisów o urlopie czy czymkolwiek podobnym - żeby nie było żadnych znamion umowy o pracę. Niby problemów z wzięciem urlopu nie ma ale: jeżeli masz wspólnych klientów z na przykład trzema kolegami, to musisz uwzględnić ich plany urlopowe. Jeżeli masz jakąś specjalność "unikalną" podobnie. I jak się składa takie puzzle to okazuje się, że wzięcie urlopu w okresie letnim czy ferii zimowych żeby móc gdzieś pojechać z rodziną jest bardzo trudnym zadaniem. A jak zostanie ci jakiś zaległy urlop to jednym ruchem firma to kasuje.

@Oro

Czyli nie ma praktyki, że niewykorzystany urlop z danego roku kalendarzowego przechodzi na kolejny miesiąc? Może z tytułu utraty niewykorzystanych dni firma oferuje pracownikom jakiś dodatek do wynagrodzenia? Czy po prostu urlop przepada i na tym cała sprawa się kończy? Zachęcam do Twojej dalszej aktywności.

SRORO
@Oro

Jestem pracownikiem JTC i wszystkie rzeczy, które tutaj wypisujesz ORO (AM) są kłamstwem. Zostałeś zwolniony za brak kompetencji i niesumienność i w taki sposób wyrażasz swoje żale??? Powodzenia.

@SRORO

Witamy Pana (usunięte przez administratora), styl wypowiedzi jednoznacznie wskazują na Pana. Nie skłamałem ani razu wypowiadając się o Pana firmie. Podawałem konkretne informacje, jeżeli wg Pana skłamałem to proszę podać swoją wersję wszystkich poruszonych przeze mnie spraw. Pozdrawiam.

@Robert

Pracownikom - tym na podstawie umowy o pracę - urlop nie przepada. W końcu chroni ich prawo. Ale co do osób na własnej działalności to według uznania szefostwa ze wskazaniem na przepadek. O żadnym ekwiwalencie nie ma mowy.

@Oro

Dziękuję za odpowiedź. Możesz napisać, czy w związku z minionym okresem świątecznym firma Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe organizowała może spotkanie wigilijne dla zatrudnionych pracowników? Ciekawi mnie, jak pracodawca podchodzi do tego typu wydarzeń, dlatego - jeżeli możesz - to opisz, jak to wyglądało.

@Robert

Z reguły to była impreza w jakimś lokalu: opłatek, karp, pierogi, makowiec popity kompotem albo czymś innym i do domu.

@Robert

Niestety nie zarobisz. Dostajesz możliwie najmniejsze pieniadzę i nigdy nie sa płacone w terminie. A gdy chciałbys podwyzke to usłyszysz ale nam klienci wiecej nie płaca to my tez nie mozemy dac Ci wiecej, a Wystraczy porozmawiac z klientem i sie dowiedziec że co roku sa podwyzki umowy. KRETACZE, EGOISCI, nosza (usunięte przez administratora) wyzej jak sraja

JP
@Izabela

zostałam wyśmiana i objechana od góry do dołu, jakim prawem śmiem przyjść :)

Jak wygląda ścieżka awansu w Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe?

Oro

Nie wygląda bo jej nie ma. Awans odbywa się poprzez zmianę pracodawcy na normalnego

zainteresowany

Zastanawiająca cisza na forum ale jeśli dobrze się pracuje to nie ma komu podzielić się opinia o pracy?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe?

kutanoid

w tej firmie nie ma czegoś takiego jak awans

.....

Nawet nie raczyli odpisać na e-mail w sprawie zapytania o pracę. W sumie to jednak dobrze. Wystarczy tylko rzucić okiem na ten korpo-szajs. Najważniejsze że mercedesiki typu G i inne stoją na podjeździe w leasingu zapewne. Siebie wszyscy jesteście warci nowobogackie pozerskie snoby.

@.....

W 100% sie zgadzam, firma krzak dla której najważniejsza jest własna (usunięte przez administratora) Mówią jedna, a na nastepny zdień całkowicie zmieniaja zdanie i jeszcze mówią że tak nie powiedzieli. Najwazniejsze to aby sie pokazac ze jest sie Panem tego całego cyrku, a pracowników maja głeboko w (usunięte przez administratora) Na awans nie ma co liczyc, bo wiekszosc jest na własnej dzialanosci. Na kase równiez nie ma co liczyc bo praca u nich to jednak jest zaszczyt, a poza tym jeszcze nigdy nie zaplacili FV w terminie. FIRMA NIE GODNA POLECENIA. ELO

Nicola

@janek nie da się awansować ? Cały czas jest się na tym samym stanowisku?

Janek

Czy jest jakiś powód, że przestaliście zaglądać na forum?

Izabela

@TajemniczyDonPedro, wiesz może, co wpływa na to, iż panuje napięta atmosfera pomiędzy osobami, które są zatrudnione w firmie Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe? Firma stara się poprawiać atmosferę poprzez wspólne integracyjne wyjścia bądź udział w wydarzeniach kulturowych? Przedstaw, proszę, jak to wygląda w praktyce.

@Izabela

Podłączę się pod wątek. Koledzy poszli do właściciela firmy pogadać o podwyżce. Usłyszeli że są złodziejami... Z mojej perspektywy: przez wiele lat żadnej podwyżki, co wynegocjowałem na początku to zostało. Nawet indeksacji inflacji czy składek na ZUS - czyli rok do roku realne wynagrodzenie spada... Imprezy integracyjne to raczej pochwalenie się przed kumplami prezesa jaki jest świetny. Raz na sto lat były jakieś bilety na mecz. Ale pracownicy na trybunach a szefostwo w loży...

Izabela

@TajemniczyDonPedro, możesz sprecyzować, jak dokładnie wygląda poziom wynagrodzeń za pracę w firmie Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe? Czy poza stałą stawką wynagrodzenia można liczyć na jakieś świadczenia dodatkowe? Ciekawi mnie również, jak ocenisz atmosferę pomiędzy zatrudnionymi pracownikami? Zespół jest zgrany i współpracuje ze sobą? Zachęcam do dalszej dyskusji.

TajemniczyDonPedro
@Izabela

Firma Płaci Najniższą Krajową a Resztę dostajesz Pod Stołem.Premia w tej Firmie ty tylko wspomnienie.Atmosfera Między Pracownikami są bardzo Napięte

TajemniczyDonPedro

Nie Polecam Traktują ludzi jak Śmieci.Pracujesz dla nich a oni zapłacą ci grosze i ciągle niezadowoleni.Serwisant(usunięte przez administratora) to gość który ma wiedzę ale nie panuje nad emocjami

Izabela

@IT, czego konkretnie nie polecasz? Nie polecasz pracy w firmie Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, czy może usług, które firma oferuje? Przedstaw swój komentarz bardziej zrozumiale i co najważniejsze uzasadnij go, ponieważ na chwile obecną nie wnosi nic do tematu.

Zostaw merytoryczną opinię o Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe - Poznań

• Jak się pracuje w Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe?

Zobacz opinie na temat firmy Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe?

Kandydaci do pracy w Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Jacek Trzeciak JTC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe
2.1/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Sianowska 4A
    60-431 Poznań