Opinie o Politechnika Częstochowska w Częstochowa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Politechnika Częstochowska. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Politechnika Częstochowska o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Politechnika Częstochowska w Częstochowa

Edi Nowy wpis

Dni Politechniki Częstochowskiej są policzone. W wyniku Reformy Szkolnictwa Wyższego z uwagi na brak funduszy UE wszystkie mniejsze uczelnie w 2024 roku zostaną zlikwidowane. Funkcjonować będą tylko większe Uczelnie takie jak np. Politechnika Śląska, Uniwersytet Jagielloński. Pracowników takich Uczelni jak P. Cz., UJD czekają w 2024 zwolnienienia grupowe.Życzę powidzenia

farel

Kołchoz i zamierzchła komuna jakich mało, administracja i pracownicy biurowi zarabiają gorzej niż kasjerki w marketach (koło 2000 zł netto) a roboty tyle, że większość Pań z dziekanatów wychodzi z pracy do domu z torbami pełnymi dokumentów które muszą opracowywać w domach w czasie prywatnym po pracy. Inną kwestią są Ci którzy mają układy i obsadzają rodziną atrakcyjne stanowiska bo ta firma to instytucja rodzinna w której pracują i rządzą całe klany rodzinne. A student ...., student jest "sztuką" którą trzeba na szybko wyprodukować i przemielić przez 5 lat studiów i broń Boże nie wyrzucić z uczelni bo za studentem idą pieniądze więc studentowi trzeba wszystko zaliczyć i nie wolno go "uwalić" bo uczelnia traci pieniądze. Ta firma to taki relikt post komunistyczny, praca dla cioci, wujka, córki i syna, klany rodzinne mają się dobrze, ludzie z poza układu nie mogą trafić palcem do tylnej części ciała a kształcenie studenta to komercja w której dopuki ministerstwo płaci od "łba" to każdy musi ukończyć.

Ludwik
@farel

Potwierdzam! Tak jest było i będzie dopóki ktoś z tym nic nie zrobi!. WSP pod tym względem to niebo a PCZ to piekło. PCZ nie potrafi zarządzać niczym i powinno zostać wchłonięte przez WSP lub inny lepszy pod tym względem ośrodek. Sporo dobrych pracowników dostało kopa w 4 litery przed rokiem 2010. Teraz podobno jest jeszcze gorzej.

TS Nowy wpis
@farel

Szczególne przodownictwo jest na WZ bo to jest dopiero jednostka bogata w lata doświadczenia.

Mirosław Nowy wpis
@farel

To co jest tutaj napisane bardzo mnie przeraża. Dlaczego ? ponieważ ktoś kto kończy w ten sposób naukę z dyplomem np. inżyniera i zajmuje po tym ważne stanowisko to kto tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za jego czyny później w jakiejkolwiek pracy ? czy osoba z dyplomem czy ludzie wydający taki dyplom ?! Nikt mi nie powie, ze a dyplom to tylko papier, naprawdę to trzeba mieć jednak troszkę wiedzy w danej dziedzinie. Powiem szczerze, ze jestem mocno zaniepokojony tą sytuacją! czyż naprawdę nie ma żadnej kontroli nad tym co tam się dzieje ? jeśli to jest prawda w ogóle no ale skoro wpis istnieje już tyle czasu to tak naprawdę tylko się bać i wystrzegać takich absolwentów. No może nie wszyscy są tacy i nie generalizujmy ale to co jest tutaj opisane daje mocno do myślenia. Na pewno fajnym wydziałem jest WiMII dużo dobrego o nim słyszałem i miałem do czynienia z osobami kończącymi ten wydział więc raczej nie obstawiałbym, że cała PCZ jest taka. Może wybrana konkretna jednostka, która sieje po całej uczelni to z tym już bym się bardziej zgodził.

DM Nowy wpis

Politechnika hmmm dumnie brzmi! Radzę omijać szerokim łukiem i dotyczy to wszystkich wydziałów. Chcecie mieć spokojne życie to lepiej z daleka. Kto pójdzie tam do pracy będzie (usunięte przez administratora) za marne grosze i niebywałe obietnice przełożonych, które nigdy się nie spełnią.

PCZ

Nie zgadzam się z tą opinią. Jest niesprawiedliwa. Proszę usunąć.

To czemu ktoś miałby pisać takie bzdury?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Politechnika Częstochowska.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Monter Konstrukcji Stalowych
COMMERCECON
Krzysztof

Praktyki odbyte na Politechnice Częstochowskiej bardzo mi sie podobały poniewaz mialy charakter wprowadzenia na rynek pracy. Uczyłem sie tam obsługi roznego rodzaju maszyn począwszy od robota irb6 po Fanuca jak tez obrabiarki sterowane numerycznie i frezarki. Miałem tez strycznosc z wiertarkami pionowymi dlutownicami i roznego rodzajami maszymami ktore mozna spotkac w wielkich rozwijajacych sie firmach gdzie widoczna jest pordukcja wilkoseryjna. Szkoda tylkoe ze praktyki te trwały 1 miesiac i byłe na ostatnim roku studiow dla mnie powinny byc na 1 roku i powinny trwac o wiele dluzej, Jednak jestes i tak zadowolony ze zdobytej wiedzy.

Zostaw merytoryczną opinię o Politechnika Częstochowska - Częstochowa

• Jak się pracuje w Politechnika Częstochowska?

Zobacz opinie na temat firmy Politechnika Częstochowska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Politechnika Częstochowska