Solartime Sp. z o.o.

Toruń

Solartime Sp. z o.o.

Opinie o Solartime Sp. z o.o.

Natalia

@andi Rozwiń, proszę swoja wypowiedź. Co takiego Cię spotkało, że nie polecasz współpracy z Solartime Sp. z o.o.? Opisz, proszę warunki współpracy jakie oferuje ta firma? Super by było abyś opisała nie tylko te negatywne aspekty, ale również to co można zaliczyć na plus. Jak widzisz użytkownicy w tym wątku ostatnimi czasy nie piszą zbyt wiele, a myślę, że dla potencjalnych kandydatów do pracy każda bieżąca informacja może być bardzo cenna.

andi

Ta firma to kpina , przestrzegam przed kłopotami nie podpisywać żadnych umów.

Natalia

@oszukana czyli co jest zawarte w umowie firmy Solartime Sp. z o.o.? Możesz nam wymienić, żeby każdy wiedział na co zwrócić uwagę? A czemu nie chcesz nawet spróbować wziąć sprawy w swoje ręce? A czy jakiś pracownik może powiedzieć, dlaczego taka sytuacja miała miejsce?

Natalia

Zainteresowanych pracą w Solartime zachęcam do zapoznania się z wywiadem z właścicielem firmy http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,264863,wywiad-pawel-mierzwa Zawarte są tam informacje odnośnie firmy, produktu i rekrutacji. Na stronie firmy pojawiają się nowe oferty pracy: http://www.solartime.pl/praca Firma oferuje wynagrodzenie podstawowe uzupełnione atrakcyjnym systemem prowizyjnym, elastyczne warunki współpracy (praca stała lub dodatkowa), stabilne i elastyczne warunki zatrudnienia (umowa cywilno-prawna, o pracę), atmosferę pracy nastawioną na współpracę i rozwój, narzędzia pracy niezbędne na stanowisku (telefon, samochód, karta paliwowa), szkolenia zarówno teoretyczne jak i praktyczne, wsparcie ze strony działu telemarketingu i działu technicznego i możliwość rozwoju zawodowego. Bardzo dużo atutów przekonało kogoś do aplikacji?

Piotr.W

Na dzień dzisiejszy oplaca sie tylko za gotówkę.Kupiłem u nich zestaw 4kWp.Wszystko sprawnie poszło.Lekki poslizg z Tauronem,ale....Jestem zadowolony .POLECAM.Piotr z Niepłomic

Solartime jako Pracodawca oszukał wielu swoich byłych pracowników. Pracownicy, którzy wykonali swoją pracę w sposób właściwy nawet po zamontowaniu instalacji i rozliczeniu ich z bankiem nie otrzymali ani grosza. Po ustaniu stosunku pracy, współpracy lub innej formie współpracy i pisemnych gwarancji dyrektora AW, że po rozliczeniu instalacji będą wypłacane pieniądze nic nie dostali. Firma tłumaczy to zaniedbaniami podczas podpisywania umowy. Dla mnie to żenada. Pismo procesowe już poszło.

Adas

Podpisalismy umowe z oddzialem w Gdansku i po 12 cisza, kase oczywiscie wzieli.Nie polecam tej firmy- nie wywiazali sie z jakiegokolwiek punktu umowy.

Adam

Pracowałem w firmie Solartime prawie rok. Czy polecam? Oczywiście, że tak! Nie miałem umowy o pracę tylko własną działalność, ale przy tej formie były dużo wyższe prowizje od sprzedaży. To był mój wybór, a warunki współpracy były od samego początku jasne (prowizja od podpisanej umowy). Nikt mnie nie czarował, wiedziałem na co się decyduję, a perspektywa fajnych pieniędzy była bardzo kusząca. Jak nie znalazłem klienta nie zarabiałem ani ja ani firma. Za to zarabiałem naprawdę fajne pieniądze za każdą podpisaną umowę. Dla mnie był to prosty i sprawiedliwy układ. Nie ukrywam nie było lekko, pierwsze dwa miesiące ciężkie i nie wiele udało mi się zarobić. Potem było już tylko co raz lepiej. To praca wymagająca, więc jeśli ktoś szuka „ciepłej posadki” to praca jako doradcy w Solartiem nie jest dla niego. Ale jeśli jesteś ambitny i chciałbyś szybko zarobić duże pieniądze to jak najbardziej powinieneś spróbować. Już nie pracuję w Solartime nie dla tego, że mnie oszukali tylko dlatego, że mogłem zarobić sporą kaskę w krótkim czasie i pozwolić sobie na znalezienie ciepłej posadki (od 8-16, z niższymi zarobkami). Takie życie:))

były

hahahaha - tyle na temat tej firmy

były

hahahaha - tyle na temat tej firmy

www

Ludzie nie kupujcie u nich Solarów i fotowoltaiki to oszuści, widać z powyższych wpisów jak traktują pracowników, tak samo traktuje się klientow naobiecują złote góry a później płacicie za to samo dokładnie dwa razy więcej niż u konkurencji. Ten sam zestaw na dotacje kosztuje 8500zł/kw a bez dotacji 5000/kw czy zauważaliście po co jest dotacja , nie po to by zwykli ludzie na tym zyskali ale po to by Solartime OEM i 15 pozostałych pod tym samymi właścicielami zarobili..

malak

Firma prowadzona w bandycki sposób pan jaśnie dyrektor Aleksander Weselak na rozmowie poobiecuje złote góry: kasę i narzędzia. A fakty są takie, że po okresie kiedy sprzedamy parę instalacji rozwiązują umowę. Warto czytać dokumenty przed podpisaniem bo co innego ustalicie a co innego dostaniecie do podpisania. Co chwilę rekrutują i wywalają pracowników. Nigdy też nie dostałem pieniędzy w terminie.

Olo manolo

bez zastanowienia i na jednym wdechu mowię cie nie rób tego. Bardziej złodziejskiej firmy nie spotkałem nigdy. W Rzeszowie juz nie ma księgowych którzy by chcieli podpisywać się pod przekrętami finansowymi właścicieli tej firmy. Maja pozakladanych kilkanaście społek i wirtualne pieniądze wędrują z jednej do drugiej. A w rzeczywistości ich nie ma. TRAGEDIA. Ujmując to najkrócej jak to możliwe- to złodzieje i oszuści. Pierwszy Ksiegowy tej firmy sadził się z panem M. przez kilka ładnych miesięcy. Do dziś przez 7 lat pracowało tam ponad 10 księgowych. To samo mówi za siebie.

Byly_Handlowiec

OSTRZEGAM PRZED FIRMĄ, DNO I JESZCZE RAZ DNO, OSZUKUJĄ, NIE WYPŁACAJĄ PROWIZJI!! NIE MA WSPARCIA A NA ROZMOWACH REKRUTACYJNYCH TO MISTRZOWIE, A PRAWDA JEST TAKA ŻE NA CZARNO SIĘ PRACUJE!!! ZGŁASZAM FIRMĘ DO PIP

ciekawy

Witam pojawiło się ogłoszenie na księgowa do firmy Solartime rzeszow...chce tam złożyć podanie o pracę. Czy ktoś może mi napisać coś na temat tej firmy...czy warto tam pracować, jak wygląda temat umów i zapłaty wynagrodzenia. .z góry dzieki

Byly

i sie nie doczekasz."Pracujesz" tam jeszcze. Mi szanowny pan powiedzial tydzien temu, ze bylym pracownikom nie placa :-). Minal juz rok jak tam trafilem,a 10 miesiecy jak mnie juz tam nie ma :-)

wladimir wladimirowicz nie putin

przyjaciele...dajcie znac jak z kasa w tej firmie..ja juz czekam i czekam!!!

JANEK

Niewiarygodne .Co wy tu piszecie.Pracowałem w tej firmie.Kilka lat temu./sprawy rodzinne nie pozwoliły mi dalej tam pracować/Atmosfera była bardzo,bardzo dobra.NAPRAWDE.Moze cos teraz sie zmieniło? Ale w to nie wierzę .Pozdrawiam załogę.Janek

Łódź

Normalni, nie polecam..

koles

Byly to do j.m.-straszny lizus!!!!!!!!!!!!!!!

byly

chyba, ze to bylo do zenka

byly

po pierwsze nie jestem twoim przyjacielem,a po drugie placa mi krocie. Nie jestem tam juz nikim bo im powiedzialem good bye bo za darmo to moga tacy jak ty tam robic

Była pracownica

Ta firma to "Żałosny cyrk". NAPRAWDĘ UWIERZCIE MI

byly

dla mnie ta firma to jedno wielkie nieporozumienie. Mozna to sprzedac ale tylko ludziom ktorzy wiedza o co chodzi i sa zoorientowani w temacie. Pozatym z tego co mi wiadomo ta inwestycja nigdy sie nie zwroci(mowie o fotovoltach).Pozatym oszukiwanie ludzi od czerwca, ze za miesiac bedzie montaz i otrzymaja dotacje,a do dzis dnia dotacja nie zostala puszczona. Z tego co widzialem to tylko w czterech miastach(cztery WFOŚiGW maja podpisane umowuy-Wrocław,Szczecin,Kraków,Gdańsk), a gdzie reszta? Nie dosc, ze pracownicy sa oszukiwani z dnia na dzien to ejszcze klienci ktorzy podpisali umowy i czekaja na przyznanie srodkow. Zenada

zenek
@byly 29.11.2014 20:19

Czytam te wypociny byłych pracowników i widzę jedno...totalne dno!!!

@zenek 25.12.2014 12:27

zgadzam sie w 100% totalne dno :-)

koleś
@byly 29.11.2014 20:19

Przyjacielu czy Ty jesteś tam prezesem czy zwykłym robolem...na prowizji i z własną firmą? Ile Ci facet płacą za te wypociny???

"J.M"

Ja jestem zadowolony zarówno ze współpracy jak i zarobków. Zapraszam wszystkich do oddziału w Krakowie. Jest klimat fajni ludzie.DĄŻYMY do CELU.Fakt .Praca jest ciężka .Ludzie sa nieufni.Ale jakos trzeba dawac rade .Mamy wsparcie w Osobach dowodzących .Jest ok.Mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej.Pozdrawiam j.m

byly

jasne klienci moga byc zadowoleni bo placa kase to maja zamontowane ale niestety nie wiedza jak firma funkcjonuje od wewnatrz. Tutaj drodzy klienci jest forum dla bylych lub obecnych pracownikow.Kaszpirowski ja bym uwazal na oddzial w miescie Rz. Wcale nie placa prowizji, zadnej podstawy, nie daja na paliwo no chyba, ze bedziesz podpisywla 15-20 umow miesiecznie co wedlug mnie jest nierealne(najtansza instalacja ok.13 tys 2.2 kWp-najdrozsza cos ok.60 tys ale duzo jest ludzi gdzie wychodzi w granicach 30-40 tys).Malo jest ludzi ktorzy chca brac kredyt mimo, ze warunki splaty sa bardzo dobre, a za gotowke nie mialem zadnego chetnego. Tak jak pisalem jestes wolontariuszem ale sprobuj bo inaczej sie nie przekonasz. Tez myslalem, ze ludzie bredza w swoich wpisach.

kacper
@byly 29.11.2014 12:58

Kaszpirowski, przeczytałeś dziesiątki oinii i pytasz ,w jakim oddziale podjąć pracę.Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem , to sądzę,że już poniżej godności jest refleksja na temat pracy w tego typu organizacji. Jeśli z takim mozołem wyciągasz wnioski,to oprócz kryzysu może to być główny powód Twoich niepowodzeń na rynku pracy.Mimo wszystko życzę sukcesów.

Grażyna

Uuu.:)ale ktos im słodzi,ale fakt.Ostatnio .Byłam w szoku.Do montażu kolektorów przyjechała ekipa a wśród nich ... Dziewczyna .Bodajże ekipa montazowa z pod... Sanoka.Wszystko szybko i sprawnie im poszło .A dziewczyna jak Kozica skakała po dachu .Gorąco polecam .Byłam jestem pod wrażenie z elegancji jakiej odbywał sie montaż.Wszystko sprawnie i dokładnie!!!!

Janusz z Nowej Huty

Firmę tworzą przede wszystkim ludzie.I ja tez takich tam poznałem.Jestem ich klientem /mówię o odziale Krakowskim /. Fantastyczni doradcy . Znający sie ,potrafiący normalnie i szczerze porozmawiac.Mam zamontowane tez ich kolektory mysle tez tak jak przedmówca o ...fotowoltaice . Dbają o uczciwość, dobrą komunikację z klientami .Wiem bo moi sąsiedzi tez po mojej namowie zamontowali kolektory słoneczne sa bardzo zadowoleni .Gorąco polecam .Firme Solartime a ze mieszkam w Krakowie odział własnie z... Krakowa.Ciesze sie bardzo ze mam ich kolektory .Naprawdę gorąco polecam wszystkim .Oni sa naprawde dobrzy w tym co robią.Janusz

slawek

Miałem okazję współpracować z Solartime a dokładnie oddziałem krakowskim. We wrześniu zmontowali mi kolektory słoneczne z których jestem bardzo zadowolony, moje zaskoczenie było jeszcze większe z funkcjonalności jak w listopadzie w słoneczny dzień miałem 60stC w zbiorniku. Zajęli się wszystkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Parę dni temu podpisałem z nimi kolejną umową na instalację fotowoltaiczną i jestem pewien że zrealizują tą inwestycję równie rzetelnie.

Zatrudniona

w różnych miastach są różne oddziały prowadzone w różny sposób przez różnych dyrektorów - nie można generalizować - ja jestem zadowolona zarówno ze współpracy jak i zarobków, zapraszam wszystkich do oddziału w Poznaniu =)

Pracowałem,
@Zatrudniona 25.11.2014 11:48

masz rację, Nie generalizujmy. jednak polityka firmy jest taka sama. Nie mają środków na finansowanie działalności i wykorzystują jednostki do zawierania umów. Jak przychodzi czas wypłacenia prowizji za wykonany montaż to już nie jest tak fajnie... w Poznaniu również. Byłem, pracowałem i pozdrawiam, "p" Dyrektorze :-) bo chyb nikt więcej w tym oddziale nie pracuje....

Zostaw opinię o Solartime Sp. z o.o. - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Solartime Sp. z o.o.