Opinie o Alpaline Sp. z o.o. w Rzeszów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Alpaline Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Alpaline Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alpaline Sp. z o.o. w Rzeszów

Firme Alpaline która sprząta w Rybnickich sądach mijac szerokim łukiem,(usunięte przez administratora)ludzi niepelnosprawnych zero przywileji,wszystko szantarzem i grozibami.Wspaniala (usunięte przez administratora)tylko umi poganiac i ryczec po ludziach i wszystko ja boli a reszta ma (usunięte przez administratora).W ciagu 3 miesiecy pozbyla pracy 4 osoby .Jezeli chcecie dłuższą wspulprace to musicie brygadzisce wchodzic w tylek to i tak nie wiem czy dacie radę.

Pablo

To podczas pracy nie wykorzystałeś urlopu? Próbowałeś się dogadać albo to gdzieś zgłosić? Za ile dni ci nie wypłacili?

pracownik z katowic

pracuję w tej firmie i jestem zadowolona pani kierowniczka to złota kobieta nigdy nie miałam takiej kierowniczki .Rozumie człowieka i pomaga ludziom.

Baśka
@pracownik z katowic

Ja mam podobne zdanie. Wiem że zawsze znajdzie się powód do narzekania, ale ogólnie dobrze mi się pracuje... Jest duża rotacja pracowników, ale sama widzę że czasem przychodzą ludzie co nie chcą pracować, idą zaraz na chorobowe i pani Gosia musi szybko kogoś dać bo straszą karami a i roboty dla nas więcej.

Agnieszka

Jako pracownik zaczęłam pracę od 17 stycznia do 30 czerwca 2023 roku w firmie Alpaline. Wypłaty na czas (duży plus) po zakończeniu otrzymałam świadectwo pracy wraz z ekwiwalentem urlopowym. Natomiast minusem jest to że niema kiedy pracownik wykorzystać urlopu który mu się przysługuje z względu na braki pracowników gdzie się pracuje (oszczędności). Po zakończeniu współpracy wystosowałam pismo o wypłaceniu ekwiwalentu za pranie, gdzie każdego miesiąca nie otrzymywałam w wynagrodzeniu. Pracodawca, gdyż nie może zapewnić prania odzieży roboczej na stanowisku personel sprzątający - sprzątaczka, czynności te mogą być wykonywane przez pracownika w tym, pod warunkiem wypłacania przez pracodawcę ekwiwalentu pieniężnego w wysokości kosztów poniesionych przez pracownika, gdzie wysokość dodatku powinna zostać ustalona na podstawie informacji o kosztach usług prania odzieży roboczej (uwzględniając dzisiejsze aktualne ceny rynkowe środków piorących, wody, energii elektrycznej oraz czasu zużytego przez pracownika) uwzględniając z częstotliwością do 4 prań miesięcznie co potwierdza wyrok NSA z 8 kwietnia 1998 roku, sygn.. akt I Sa/Lu 392/97. Można i tu poczytać na ten temat: https://www.gowork.pl/poradnik/3/prawo-pracy/ekwiwalent-za-pranie-odziezy-roboczej/ Podsumowując firma Alpaline wypłaciła mi za ten okres przepracowany - ekwiwalent za pranie odzieży roboczej około 100 zł ( wychodzi 20 złoty miesięcznie, uwzględniając 4 prania w miesiącu to daje 5 złoty, jednego prania-zaniżona kwota względem cen rynkowych, prąd, woda, proszek, amortyzacja pralki). Dlatego Kochani pracownicy upominajcie się o swoje po zakończeniu umowy, aby firma wypłacała Wam - ekwiwalent za pranie odzieży roboczej, który Wam się należy.

@Agnieszka

Zależy gdzie Twoja mama trafi. Najlepiej żeby na samym początku nie dala się zmanipulować z umową jak i zakresem obowiązków, rzecz jasna też o temacie gdzie miała by pracować, bo może skończyć jako skoczek. +Wypłata jest na czas. +mozna spotkać fajne osoby współpracujące. -ludzie są zmęczeni pomysłami koordynatora który wprowadza zasady niczym z produkcji. -brak komunikacji co doprowadza do częstego haosu. Pracę rozpoczyna się po południu

Pracownica z Mops w Kato

Super ustalony grafik, empatyczne podejście do pracownika.Pani Mariola Szczepka i Pani Małgosia stanowią bardzo profesjonalna, miła, sympatyczna kadrę zarządzająca. Szef, również jest fajna osoba z nienaganna kultura osobista i miłym usposobieniem. Reasumując mega super ustalony grafik dopasowany do potrzeb pracownika umożliwiający zadowalająca współpracę co jest niezwykle istotne, pracuje na pełny etat, polecam. z poważaniem, wszystkiego dobrego, zdrowia, pozdrawiam

Agnieszka

Wynagrodzenie było wypłacone prawidłowo przed czasem, ekwiwalent za niewykorzystany urlop osobnym przelewem w ostatni dzień pracy. Dodatkowo firma postanowiła mi wypłacić ekwiwalent za pranie odzieży roboczej plus za zakup obuwia roboczego zgodnie z Art. 237. Prawo do bezpłatnej odzieży i obuwia roboczego § 1. Pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie odzież i obuwie robocze, spełniające wymagania określone w Polskich Normach: 1)jeżeli odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu; 2)ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwa i higieny pracy. Więc warto się przypomnieć firmie aby takie środki wypłaciła po zakończeniu umowy/kontraktu.

Edi
@Agnieszka

Jest Pani jedyna osoba, która dostała wynagrodzenie w dniu zakonczenia umowy, reszta pracownic dostato wynagrodzenie w następnym mies, czyli średnio 9go np. Lipca za czerwiec i dlatego ok. 300zl mniej, ponoć zgodnie z prawem, gdyż już nie były pracownicami Allpaline, a co do ekwiwalentu za urlop, po interwencji Pip, jednej z byłych pracownic, Pani zaczęła wypłacać osobno, nie sądzi Pani, że to dziwne?

@Edi

Proszę przeczytać ze zrozumieniem wiadomość tą i z dnia 13 lipca - Wynagrodzenie było wypłacone prawidłowo przed czasem tz przed 10 następnego miesiąca a ekwiwalent za niewykorzystany urlop był zrealizowany osobnym przelewem w ostatni dzień pracy względem umowy. Firma Alpaline naliczyła prawidłowo wypłatę gdzie zawierało wynagrodzenie miesięczne i ekwiwalent za pranie w tytule przelewu. Dosłałam dodatkowo potwierdzenie rachunku za obuwie robocze które zakupiłam zimą, gdzie firma ma mi wypłacić. Zostało napisane e-mailem oświadczenie dla firmy Alpaline o treści - wszystko zostało prawidłowo rozliczone bez zastrzeżeń dalszych za porozumieniem dwóch stron i że temat rozliczeń zostaje całkowicie zamknięty.

Edi
@Agnieszka

Zawsze czytam ze zrozumieniem i wielkiej filozofii tu nie ma, żeby nie rozumieć, myślę, że to nie z Rzeszowa, ponieważ w Rzeszowie, przez Pania J. wszystkie osoby kończące umowę w maju i czerwcu, dostały średnio 3stowki mniej

@Agnieszka

Uwaga: firma nie wypłaciła mi za buty robocze na kwotę 150zł (dowód zakupu z lutego) gdzie były dane firmy w tym nip. Pomimo że zapewnienia były z strony firmy w wiadomości e-mail o wypłaceniu takich środków. Koordynatorka która ma pod sobą region Rybnik zastraszała osobę u której zakupiłam obuwie iż z powodu braku nr na KP rachunku będzie zmuszona złożyć zawiadomienie do Urzędu Skarbowego. Przez przypadek wyszła prawda na jaw. Czy tak postępuje koordynator strasząc osoby sprzedające? Pracownicy którzy pracowali i pracują nadal w Alpaline nie bójcie się odzywać o ekwiwalent za pranie ale i za kupno obuwia roboczego.

Anonim Nowy wpis

Zuźka

Cześć, chciałam wejśc w ogłoszenie na sprzątaczkę z orzeczeniem, ale mi tutaj pokazuje "niedostępne". Już po naborze? Oby nie, no i ciekawa jestem, czy rodzaj grupy ma znaczenie, przynajmniej w kolejności, w jakiej biorą pod uwagę kandydatów. Mam lekki stopień, to jakiś problem czy ok?

Była prownica
@Zuźka

Witam cię Zuzia ja pracowałam przez dłuższy czas w firmie adr polska w Zagórzu owszem brygada fajna wypłat jest bez żadnych zastrzeżeń tylko jedno mogę podać że robią w ciula z umowami najpierw długo czekasz na umowę a później jak mają ci ją przedłużyć to wymyślają cokolwiek żeby ci umowy nie przedłużyc ale gadają że kierownik danej firmy np adr za cytuje niechce mnie tam widzieć powodu nawet nie podał bez powodu kierownik pisze do. Firmy alpaline skargi że nie odpowiedniej porze myjesz biuro i wiele innych rzeczy niewiem (usunięte przez administratora)

@Była prownica

Napisz prosto z mostu, jak długo czeka się na tę umowę. Jeśli się ją już dostanie, to na ile jest ona podpisana? Piszesz ogólnie o złym traktowaniu w tej firmie... Można chociaż liczyć na godne wynagrodzenie, które to wszystko zrekompensuje? Napisz, jak to tam wygląda.

seh

Pewnie taki sam (usunięte przez administratora)co w przychodni w rzeszowie gdzie pracowałam że przychodzi taka jedna bardzo niemiła pani i każdy zakamarek sprawdza.

Iza
@seh

Tak jest to pielęgniarka sanitarno-epidemiologiczna, robi (usunięte przez administratora), rok temu, cała ekipa sprzątająca, odeszła z Jej powodu, dziewczyny dobrze pracowały, natomiast Ona po to jest, szukać musi i znaleź" choćby pod biurkiem,, kropke''za to Jej płacą.

Krystyna Nowy wpis
@Iza

Ta cała ekipa to sama odeszła czy została zwolniona? Teraz też widziałam ofertę pracy dla osoby sprzątającej. Niestety firma wymaga orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Czy na tym stanowisku nie są zatrudniane osoby bez orzeczenia?

Mikosz Nowy wpis

Mamy taką panią koordynator Kingę która nas wykańcza i robi (usunięte przez administratora) i czepia się wszystkiego małej rzeczy i ona nie nadaje się żeby była koordynator i wszystko jest zrobione i jeszcze będzie nam odbijać przerwy ona jest na trzech przychodniach i czepia się każdego ona nie nadaje się na koordynator to nazywa się (usunięte przez administratora) w pracy i drze się na nas czasami i mamy tego dosyć i nerwowo nie wytrzymujemy i wszystko jest zrobione każdego wykończy ta pani Kinga bo nie nadaje się ona na koordynator to miejsce jest Rzeszów

Anonim Nowy wpis

Proszę o sprecyzowanie o jakie szefostwo chodzi?. Mając kontakt z tą panią nie miałem takiego doświadczenia. Proszę uważać bo nadal obowiązuje rodo

Agacia

„ Szukam sprzątaczki z orzeczeniem” A czy to jest Zakład pracy chronionej i dostanę jakieś dostosowanie do mojej choroby? Czy w ogóle pracodawca weźmie to pod uwagę, to mnie interesuje. Mam nadzieję, że tak, a nie że tylko ktoś tak jak mój poprzedni pracodawca zatrudnia ludzi z grupą dla zysku.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Alpaline Sp. z o.o. na stanowisko Sprzątanie? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Dan

Pracuje już ponad rok w tej firmie, mogę polecić bo jest dobrze. Roboty nie brakuje, na konto na czas, stawkę podnieśli. Jak kto chce narzekać to zawsze coś znajdzie, ale byłem w niejednej firmie i było gożej.

Róża

Dzień dobry. Moja mama szuka pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Znalazłam ogłoszenie dla pani sprzątającej, praca by jej bardzo odpowiadała i chce złożyć cv. Za to jestem trochę mniej pozytywnie nastawiona, po przeczytaniu, że osoby z ekipy sprzątającej się zwolniły:( Mama jednak chyba nie zrezygnuje, a ja chciałbym, żeby było jej jednak jak najlepiej. Napiszecie mi, czy warunki się zgadzają — faktycznie jest umowa o pracę, a stawka to minimalna krajowa za nie cały etat, ale jego część. Co to w ogóle znaczy, w jakim wymiarze godzin się pracuje?

Rafał

Oświadczam iż (usunięte przez administratora)który reprezentuje firmę Alpaline na terenie Rybnika(usunięte przez administratora) nie informuje pracowników zatrudnionych o obowiązkach jakie mają pracownicy pracujący odnośnie możliwości zakupu obuwia roboczego jak i odzieży (potwierdzenie zakupu) jak i ekwiwalentu za pranie odzieży własnej. Co za tym idzie. Jeśli pracownik niema specjalistycznego obuwia np. antypoślizgowego a nie zakupił obuwia :) czyli z korzyścia dla pracownika koordynator powinien nie dopuścić pracownika do pracy. Powołując się na Art. 2379. § 1. Pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy bez środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, przewidzianych do stosowania na danym stanowisku pracy. Pracownik który nie otrzymał obuwia od firmy lub nie zakupił na koszt firmy a udałby się do domu z względu na niedopuszczenie pracownika do pracy to i tak PRACOWNIK W TYM DNIU MIAŁBY ZAPŁACONE. Podkreślam to spoczywa na pracodawcy a (usunięte przez administratora)powinna informować rzetelnie o obowiązkach BHP. Więc krótko powiedziawszy w tej chwili można do odpowiedzialności pociągnąć taką osobę o braku informacji na rzecz pracownika.

Słoneczko
@Rafał

Koordynator nawet nie powiadamia o obowiązkach pracy co do kogo należy ,ona nic nie wie ,a pracownik dowiaduje się dopiero w trakcie trwania umowy o swoich obowiązkach a nie przed zawarciem umowy .

@Słoneczko

Jak to? Przecież na umowie powinny być wyszczególnione obowiązki pracownika więc jak podpisujesz papiery to wiesz co masz robić. A co z tym obuwiem i odzieżą roboczą? Dają każdemu pracownikowi bez proszenia się?

Sloneczko

Witam nie wszyscy dostają ubrania pracownicze w własnych ciuchach trzeba tam pracować

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Alpaline Sp. z o.o.?

Agnez

Niestety do sprzątania na pszychodniach są chektary i ciężko jest się wyrobić. Koordynatorka żuci czasem kogoś, do pomocy i tyle. Jak mówimy że jest nas za mało na pszychodni to boi się cokolwiek odpowiedzieć. Jest remont chce się wyć bo już boli wszysdko ale dziewczyny chodzom hore bo się boimy o pracę. Jest bardzo cięszko. Tu są sami niepełnosprawni a na 3/4 etatu robimy to co było robione na całym etacie i zawsze jest coś nie tak, bo nie mamy czasu, żeby człowiek na głowie stanoł niezdonży. Nawet wodę tżeba mieć na wusku żeby się napić bo nie ma szans na pszerwe

@Agnez

To jak ciężko jest się wyrobić ze sprzątaniem, to trzeba zostawać po godzinach? To nie ma możliwości iść na L4, że pracownicy chodzą chorzy do pracy? Ma się UoP? Bo na takiej umowie to L4 jest płatne... Daj znać, bo mam zamiar złożyć tutaj CV.

To fajnie, czyli z atmosferą u was wszystko ok? Jak oceniasz tu innych, ze wszystkimi w miarę idzie się dogadać? Ja w innej firmie miałam kiedyś nieprzyjemności, więc badam teren ;)

Cały czas ktoś się zwalnia na rybniku, tak właśnie działa firma Alpaline albo pracownik się zwalnia z względu na pracę lub firma nie przedłuża umów. Ostatnio wypłaty były po tygodniu wypłacone. Za pranie nadal firma nie wypłaca

@Kasia

A ile można popracować zanim się zdecydują nie przedłużyć umowy? Są tego jakieś konkretne powody? Za pranie ile wychodzi na miesiąc?

Elizka

Szukają osoby sprzątającej z orzeczeniem do pracy na rano, moja mama byłaby zainteresowana ofertą, proponują 3600 zł / miesiąc i umowę o pracę. To się zgadza? Ile osób pracuje w zespole na rano? Czytam tu wpisy o nieprzedłużaniu umów. Zdarza się to notorycznie, czy jednak nie ma tak źle i można liczyć tutaj na stabilność zatrudnienia?

Lucyna

Koordynatorka z rybnika poniża pracowników i wyzywa

Ola

Czyli rozumiem że firma nie płaci w wynagrodzeniu za pranie ciuchów jeśli pracownicy się upominają? Czy ktoś potwierdzi to w jakimś stopniu.

Ada
@Ola

Jeśli się upomnisz, być może zapłacą, powinni sami płacić co miesiąc ekwiwalent

Ola

Wysyłasz wezwanie przedsądowne do zapłaty zaległości lub ewentualnie udajesz się do PIP. Zawsze można prosić o darmowe porady przy każdej jednostce PIP. Jeśli firma nie będzie płaciła to można zbiorowo założyć sprawę w Sądzie Pracy czy w PIP.

OmG
@Ola

W Rzeszowie, nie płaci, ponieważ Prezes, zakupił pralkę w lutym tego roku, i,, odzież trzeba zawozić sobie samemu do biura, które jest oddalone od miejsca pracy dobrych parę km, tam wyprac, rozwiesić obok biura na sznurku, żeby wyschło, na następny dzień przyjechać wyprasować i zabrać sobie do miejsca pracy, no tak to najwyraźniej rozumiem, skoro odp. negatywna dot. Wypłaty ekwiwalentu, napisano,, jest pralka w biurze firmy''

Kaja

Pracownicy po zakończeniu umowy nie przedluzaja umow z firma, a koordynator ściąga już do pracy byle kogo, w rybniku dzieją się dziwne rzeczy ze firma niepanuje nad ładem to się dzieje , to koordynator zarządza zespołem i jakością pracy dlatego jeszcze chwila j w rybniku mało kto będzie pracować. Dlatego odradzam firmę Alpaline

Izabela
@Kaja

Hmmm....a dlaczego nie przedłużają? Za mało płacą? To ilu już tak pracowników rzuciło im papierami ostatnimi czasy? A ten chaos organizacyjny jest spowodowani złym zarządzaniem przez koordynatora, czy innymi czynnikami?

Ona
@Izabela

Zlym zarządzaniem koordynatora ponieważ pracownicy są rzucani z jednego obiektu na drugi bo brakuje ludzi

Judyta
@Izabela

W Rzeszowie, w przychodniach zdrowia jest identycznie, pracownice, które pracowały po ok 2lata odeszly z końcem umowy, teraz przychodzą nowe na mies, i odchodzą, myślę, że to wina koordynatorki, też były przerzucane, na inne placówki, a po powrocie, na swój teren, musiały,, rypac''czyli doczyszczac,osoby dobrze pracujące, po to były przerzucane, aby gdzie indziej doczyscic, tam gdzie pracowały,, nieroby'.

Uhaha

To Pani zajmuje się naliczaniem i Pani powinna znać,, zasady''ja nie muszę znać, Szanowna Pani, a jak widać nie zna Pani skoro nie wie, że ekwiwalent wypłaca się w dn.zakonczenia umowy, a ja wiem, i proszę przestać, ponieważ, jeszcze upomnę się o odsetki za zwłokę:)))

Na jakie benefity można liczyć w firmie Alpaline Sp. z o.o.?

pracownik z katowic

Baśka
@pracownik z katowic

Szukam pracy i interesuje mnie zatrudnienie na Opiekunka Osób Starszych. Alpaline Sp. z o.o. szuka kogoś takiego. Możecie mi o nich coś więcej powiedzieć?

Edek

Z tego co wiem firma się nie zajmuje opieka nad osobami starszymi. Ale najlepiej zadzwon do nich i zapytaj .

Gaba

witam wszystkich, chcialam napisać że cieżko było mi znaleść pracę, miałam problemy finansowe i troche mi sie niepoukładało. Udało mi się przyjąć do tej firmy na serwis sprzątający, dziękuje za pomoc!

Ggg
@Gaba

Witam czy tam jest wymagany stopień niepełnosprawności?

Zostaw merytoryczną opinię o Alpaline Sp. z o.o. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Alpaline Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alpaline Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alpaline Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Alpaline Sp. z o.o.