Agencja Nieruchomości Tecnocasa

3.2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Agencja Nieruchomości Tecnocasa

Rafał

Bardzo miła obsługa w biurze, rzeczowa rozmowa z osobą zarządzającą oddziałem (kierownik), system wynagrodzeń podstawa + prowizja Moje sugestie dla Agencja Nieruchomości Tecnocasa: Brak Lubię atmosferę w Agencja Nieruchomości Tecnocasa za: Mody personel i ludzie chcący pomóc

Wanda

Korzystałem z ich pomocy przy zamianie mieszkania. Miałam kontakt z kilkoma oddziałami na północnym zachodzie Krakowa. W każdym oddziale atmosfera była przyjazna a pracownicy pozytywnie nastawieni do mojej osoby i do pracy. Jestem zadowolona z przeprowadzki. Moje sugestie dla Agencja Nieruchomości Tecnocasa: Pracujcie tak nadal Lubię atmosferę w Agencja Nieruchomości Tecnocasa za: pozytywni ludzie bardzo pomocni

Pracuję w Tecnocasa już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Są szkolenia, dużo się dzieje. jest tak jak było przedstawione na rozmowie kwalifikacyjnej. Wynagrodzenie terminowe, bez problemów.

pośrednik

NIE współpracują z innymi pośrednikami - skandal. Miałem chyba ze trzy razy klienta kupującego zainteresowanego mieszkaniem, które oni wystawiali. Szybki telefon i bardzo szybka odpowiedź: "NIE WSPÓŁPRACUJEMY".

Tomek
@pośrednik

Dokładnie. Miałem tę samą sytuację. Myślę, że to jawne działanie na szkodę sprzedającego. Nijak się ma to do zawodu pośrednika i umowy pośrednictwa jako umowy starannego działania.

Klient Nowy wpis
@Tomek

Proszę o podanie zapisu z ustawy o gospodarce nieruchomościami gdzie widnieje zapis, iż ktoś kto pracuje z klientem podpisuje umowę, negocjacje warunki ma współpracować takim nierobem jak ty? Czyli siedzisz na dopiero przed kompem i dzwonisz żebrając od tych ,którzy ciężko pracują a swój zarobk.

Pytanie Nowy wpis

Czy w Agencja Nieruchomości Tecnocasa odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

olo Nowy wpis
@Pytanie

można podejść do któregoś z biur i zostawić CV.

Bogna

Chyba ktoś nie ma zupełnie rozeznania w pracy agenta nieruchomości . Firma spoko polecam!!

brother11
@Bogna

Jeżeli taka dobra i firma i prowizje tak niesamowite, to dlaczego nie stać ich na zatrudnienie w oparciu umowę o prace nawet na najniższej krajowej? Jeżeli byłoby normalne zatrudnienie + prowizje, wolne soboty i dni ustawowe to taka pracę można wykonywać, nawet jeżeli jest stresująca i odpowiedzialna. Jeżeli firma chwali się takimi osiągnięciami na krakowskim rynku nieruchomości to czemu normalnie nie zatrudni swoich agentów?

Przemek
@brother11

W biurach nieruchomości nie zatrudnia się na umowy o pracę i w tym zawodzie nie jest to "normalna" umowa. Jeśli jakieś biuro to robiło to szybko upadło. Umowa o pracę zabija kreatywność i zaangażowanie, niezbędne do tego zawodu. Jeśli szukasz umów o pracę zmień branżę.

Piotrek
@Przemek

Ha ha czyli polskie "januszostwo" bez umowy zawsze najlepiej :) ok rozumiem twoje podejście. Masz rację człowiek ma motywację żeby działać tylko że jak stracisz zdrowię stanie się jakiś wypadek nie z twojej winy to tracisz pracę, nie masz prawa do publicznej pomocy lekarskiej i nie dostajesz wsparcia, czyli jesteś na lodzie. Jak by w tej firmie dało się zarobić takie prowizję jak piszecie to w zasadzie umowa byłaby nie potrzebna natomiast pracując w sprzedaży wszystko zmienia się dynamicznie i nie masz często wpływu na to. Więc jest to praca nie dająca stabilizacji, wymuszająca ciągłe zaangażowanie nieraz po godzinach, zatraca się granica między życiem prywatnym a zawdowym i stajesz się niewolnikiem, obietnice rozwoju są ułdą która ma na celu kanalizację twojego myślenia na jednym jak sprzedać. To bardzo zawęża myślenie. Natomiast nie dziwi mnie to Tecnocasa ma takie sposoby działąnia. "Piękne panienki", "szkolenia" i sama organizacja biura 3 do czterech osób więc jak jesteś nowy to nie masz możliwości weryfikacji bo kto ci to powie. Wszystko przemyślane zorganizowane jak we włoskiej mafii tylko pieniądze marne i żaden prestiż.

Były pracownik Nowy wpis
@Przemek

Pomijając umowę o pracę (chociaż prawnie patrząc to umowa zlecenie, na podstawie której się tam pracuje, spełnia wszystkie kryteria umowy o pracę: m.in praca w siedzibie firmy i w określonych godzinach), to stawka przy pracy pon-pt po 8h plus niektóre soboty wynosi UWAGA 10,80 zł/h (licząc przy 168 h w miesiącu czyli praca od pon-pt po 8 godzin plus jedna sobota). WYZYSK. Przypomnę, że podstawowa godzinowa stawka minimalna na umowę zleceniu wynosi na ten moment 18,3 zł/h. Od sprzedaży są prowizje, lecz w porównaniu do innych biur nieruchomości są one małe, jak na prowizje, które się bierze od klientów.

Tomek
Klient

To jakiś żart. Metody pracy i jakość obsługi tego biura zatrzymała się jakieś 20 lat temu. Teraz idą już tylko na ilość podpisanych papierów. Nie mogli sprzedać mieszkania mojego klienta w 4 miesiące, które ja sprzedałem potem w 3 tygodnie. Chciałem dowiedzieć się czemu tak było, klient zdębiał - zadzwoniłem do nich na to mieszkanie, które mieli na wyłączność i spytałem czy współpracują z innymi biurami. Usłyszałem, że nie współpracują i wszystko jasne - potem klienci zdziwieni dlaczego Tecnocasa nie może sprzedać ich nieruchomości jak sami się do tego odpowiednio nie potrafią zabrać a dodatkowo nie sprzedadzą innemu klientowi jak tylko swojemu. To powinno się nagłaśniać. Żenada.

Olis
Klient

Kilka tygodni temu szukałam mieszkania do kupna w Krakowie, określiłam stanowczo jakie mam wymagania, a tecnocasa pokazywała mi całkowicie odmienne nieruchomości. Najdroższa agencja w mieście i do tego najgorsza

Czy w Agencja Nieruchomości Tecnocasa są szkolenia zewnętrzne?

@Pytanie

Nie ma, placą sami sobie za szkolenia pracowników.

Łukasz
@Były długoletni pracownik

Jest szkolenie zewnętrzne. Musisz biegać non stop poza biurem latać po piętrach w celu znalezienia mieszkanie do sprzedaży. To jest właśnie trening zewnętrzny.

Sylwia
@Łukasz

A czy z pracodawcą ktoś rozmawiał na temat szkoleń? Był poruszany w ogóle taki temat, że pracownicy byliby zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy? Czy może nikt nie wyszedł z taką inicjatywą?

Obecny pracownik
@Były długoletni pracownik

Ja mam wrażenie że pojawiają się tutaj tylko osoby roszczeniowe które się nie sprawdziły i próbują zrzucić na kogoś winę. Pierwsze półtora miesiąca mojej pracy to były szkolenia w miejscu pracy. Dodatkowo regularnie odbywają się szkolenia w siedzibie, wewnętrzne jak i prowadzone przez osoby z zewnątrz. Atmosfera w miejscu pracy przyjazna, firma kładzie nacisk na to, by pracownicy faktycznie posiadali konkretną wiedzę na temat nieruchomości. Dosłownie każdy negatywny komentarz na tematu warunków pracy mogę obalić dowodami, zapraszam do dyskusji.

Jakie są warunki zatrudnienia w Agencja Nieruchomości Tecnocasa?

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Agencja Nieruchomości Tecnocasa?

Daria

na żadne

Agat
Klient

Niby mieszkanie sprzedane, więc cel osiągnięty, więc może i nie powinnam się czepiać.. Ale.. to w jakich warunkach się to odbywało jest dalece nieprofesjonalne. Metody stosowane przez pracownika oddziału Kraków-Łobzów opierały się na manipulacji, nacisku, straszeniu (że nie sprzedamy mieszkania w czasie, na jakim nam zależy), używanie sformułowania, że "nie powinnam kręcić nosem" nie należy do profesjonalisty za którego miał się Pan zajmujący się naszą sprawą. Do tej pory nie wiem czy cena za jaką mieszkanie zostało sprzedane jest ceną adekwatną, gdyż dla Pana pośrednika 50 000 w tą, czy w tą stronę to nadal idealna oferta. Brak wsparcia dla sprzedającego, mówienie tego, co klient chce usłyszeć, a nie tego jak wygląda realna sytuacja. I za to 13 000 prowizji..

Agat
Klient

Co jaki okres czasu w Agencja Nieruchomości Tecnocasa można ubiegać się o podwyżkę?

G.L
@Pytanie

Awans to podwyżka, pozatym wyplaty są uzależnione od obrotu jaki zrobisz plus wyrobienie normy spotkan itd

Maciek
@Pytanie

Że co? Podwyżkę? ????????????

@Pytanie

Podwyżka! Hhahha Tecnocasa to najgorzej opłacająca pracowników firma w tej branży na krakowskim rynku.

Wiecie czy Agencja Nieruchomości Tecnocasa udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

@Pytanie

Nic nie otrzymasz omijaj szerokim łukiem tą firmę.

Krzysztof
Klient

Szukałem mieszkania do kupna na Starych Grzegórzkach. Tak się zdarzyło, że jedno z mieszkań było dostępne tylko przez Tecnocase (Starowiślna Kraków). Miałem trochę uprzedzeń co do agencji, ale okazały się tutaj zupełnie niesprawdzone. Trafiłem tam na Panią Dominikę. Ani razu nie miałem problemu z dostępnością do mieszkania (a byłem aż tam 4 razy!). Na wszystkie pytania od razu odpowiedzi. Wspólny przegląd księgi wieczystej. Wyjaśnienia na każdym etapie podpisywania umowy, ogólnie full profeska. Jestem naprawdę miło zaskoczony. Pozdrawiam

Klient

Cześć, nigdy nie pisałam negatywnych opinii ale tym razem to zrobię. Chcieliśmy wynająć mieszkanie z koleżanką w Krakowie na Prokocim Nowy bo bardzo nam się spodobało i oferta była w całe spoko. Ale spotkanie z dziewczyną z tej agencji zniechęciło nas. Dziewczyna była chamska i nie miła. Narzekała że moja koleżanka, która przyjechała na spotkanie, spóźniła się, chociaż ta jeszcze poł godziny przez czekała pod budynkiem. I tylko przez tą dziewczynę musiała pojechać na inny adres i wrócić z powrotem!!! Same obejrzenie mieszkania było okropne! Moja koleżanka wszystko musiała pytać, bo dziewczyna nic nie powiedziała o ofercie, a tylko powiedziała co i gdzie się znajduje. Moim zdaniem człowiek który pracuje w agencji nieruchomości nie może tak się zachowywać so potencjalnych klientów. A prawie na 80 % procent byliśmy pewne że będziemy wynajmować tę mieszkanie

Klient

Cześć, nigdy nie pisałam negatywnych opinii ale tym razem to zrobię. Chcieliśmy wynająć mieszkanie z koleżanką w Krakowie na Prokocim Nowy bo bardzo nam się spodobało i oferta buła w całe spoko. Ale spotkanie z dziewczyną z tej agencji zniechęciło nas. Dziewczyna była chamska i nie miła. Narzekała że moja koleżanka, która przyjechała na spotkanie, spóźniła się, chociaż ta jeszcze poł godziny przez czekała pod budynkiem. I tylko przez tą dziewczynę musiała pojechać na inny adres i wrócić z powrotem!!! Same obejrzenie mieszkania było okropne! Moja koleżanka wszystko musiała pytać, bo dziewczyna nic nie powiedziała o ofercie, a tylko powiedziała co i gdzie się znajduje. Moim zdaniem człowiek który pracuje w agencji nieruchomości nie może tak się zachowywać so potencjalnych klientów. A prawie na 80 % procent byliśmy pewnie że będziemy wynajmować tę mieszkanie

Samuel

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie agentów i jakie warunki stawiają ?

Robert
@Samuel

Przyjacielu, lepiej jeździć taksówką, sprzątać, pracować na magazynie lub Call Center niż pracować u nich. Na biegacz się po mieście w celu pozyskania nieruchomości i jak cokolwiek sprzedaż to znaczną część prowizji zabiorą. Jak nie zrealizujesz odpowiedniej ilości spotkań to nawet podstawy nie dostaniesz. Nawet nie czytaj ogłoszeń tych Januszy biznesu.

Kupująca

Miałam do czynienia z oddziałem w Nowej Hucie na os. Piastów 21b. Osoba zatrudniona w biurze niekompetentna, w czasie prezentacji mieszkania nie potrafila udzielic podstawowych i rzetelnych informacji na temat transakcji a także mieszkania. Agencja nastawiona na zysk kosztem kupującego. Agencjo!!! Jak już chcesz zarabiać na ludziach to wyszkol albo zatrudniaj ludzi kompetentnych i zorientowanych w zakresie kupna-sprzedazy.

investorcracov
@Kupująca

Potwierdzam, o ile mi wiadomo to nastąpił mały rebrending. Kadra "słynnego" z poprzednich, komentarzy biura na starej Nowej Chucie przeniosła się na Piastów. Dlatego zalecam ostrożność kupującym oraz sprzedającym mieszkanie i osobą poszukującym pracy.

Ortofil
@investorcracov

"Rebranding", " Nowa Huta", "Osobom ". Poza tymi podstawowymi brakami w znajomości pisowni, ortografii wszystko się zgadza.

o123

Agencja nie poważna ! Korzystając z ich usług tracą państwo tylko czas ! Szczerze NIE POLECAM !

ole12
@o123

Niestety muszę potwierdzić!!

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Agencja Nieruchomości Tecnocasa?

Obiektywny
@Pytanie

System premii uznaniowych? W tej firmie cos takiego jak premie, szacunek dla pracownika czy też docenenienie jego wkładu pracy nie istnieje. Na twoim miejscu wybrałbym zdecydowanie inne biuro nieruchomości.

joe

Czy jeżeli złożę ofertę kupna nieruchomości , ogłoszenie znika z portali internetowych i nie jest prezentowane dla potencjalnych kupców do czasu aż sprzedający nie zaakceptuje /zaakceptuje mojej oferty ?

Pracodawca

@joe

Szanowny Panie, po złożeniu oferty kupna nieruchomość, do czasu zakończenia negocjacji, nie powinna być prezentowana innym potencjalnym nabywcom. Jeśli chodzi o ogłoszenia w internecie, należy to do indywidualnych decyzji oddziału i ustaleń agencji z właścicielem nieruchomości. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy (e-mail: rzecznik@tecnocasa.pl, tel.: +48 505 461 957).

Zostaw merytoryczną opinię o Agencja Nieruchomości Tecnocasa - Kraków

Agencja Nieruchomości Tecnocasa