Dąbex

Grodzisk Wielkopolski

Opinie o Dąbex

KOMORA282

Też pracowalem dabex jak łysy się dowiedział że się zwalniam to szerokim łukiem mnie omijał nawet się z nie witał że mną czyli łudzi ma za nic.Jednym słowem brak szacunku do pracownika.

Nie polecam nikomu pracy w tym zakładzie. Wiara donosi kierownictwu na ciebie, szczególnie stare babcie lubią się spowiadać... Kolejną rzeczą to totalny [usunięte przez moderatora] [usunięte przez moderatora], robisz za grosze. Jeśli się uczysz to nie masz szans aby się zwolnić na zajęcia, bo szanowny pan brygadzista nie będzie miał kim zastąpić twojej osoby na stanowisku pracy. Jeśli nie ma prądu to idziesz do domu i przychodzisz te godziny odrabiać w soboty lub po godzinach. Cały czas powtarza się, że za mało normy wyrabiasz i że należy zwiększyć tempo. Przerwa trwa tylko 15 minut i niż dojdziesz z hali do szatni to mija 5 minut. Przerwy regulują dzwonki... Podobnie jak w szkole... Po przerwie [usunięte przez moderatora] lub[usunięte przez moderatora] potrafi stać przy schodach z szatni-stołówki i obczaja kto za późno schodzi z góry, wg ich mniemania jak za późno zejdziesz to możesz mieć obciętą premie przy wypłacie... To jest tylko trochę prawdy o DĄBEXIE, jest ich na pewno o wiele więcej, ale ja przez okres pracy 4 miesięcy zaobserwowałem kilka, kilka o których pamiętam i na bank inni by mogli wymienić znaczniw więcej... ODRADZAM PRACY...

@anonim 23.08.2010 22:27

To babcie będą dyrektorowi je....ć na okrągło , a młodzi zdolni nie mają pracy !!!

Anonimka

Jestem pracownikiem tej firmy od wieeelu lat. Zgadzam się z przedmówcami odnośnie dyrektora i kilku innych osób na stanowisku. Aczkolwiek mogę powiedzieć, że praca taka sama jak każda inna fizyczna. Pracować trzeba wszędzie i za niestety marne pieniądze... Ale w Grodzisku Wlkp. w żadnym większym zakładzie nikt więcej nie zapłaci... Takie są realia w naszej gminie. Chcesz zarobić, to pracuj po 12 godzin w świątek, piątek... System pracy w Dabexie jest dwu zmianowy, 8 godzin i do domu, soboty, niedziele wolne od czasu do czasu nadgodziny w sobotę lub 12 dla chętnych. Jest dobry pakiet socjalny - bony na święta, paczki dla dzieci i kasa zapomogowo - pożyczkowa. Czyli ogólnie w dzisiejszych czasach całkiem nieźle. Zarobki.... No cóż - pozostawiają dużo do życzenia, tym bardziej, że pod tym względem Pan Dyrektor niestety nie pomaga zatrzymać dobrych pracowników tylko doprowadził do tego, że wielu młodych, zdolnych pracowników odeszło w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Dużo przemawia przeciw, ale i wiele za pracą w tym zakładzie...

@Anonimka 12.10.2017 11:41

I tu muszę się z tobą zgodzić

Komora282
@Maciej 18.10.2017 11:25
I tu muszę się z tobą zgodzić

Ja tez

Tak polecam !

Hanna

@Maciej nie pracuje w Dąbex. Jestem moderatorem forum gowork.pl i chcę pomagać osobom zainteresowanym pracą w tej firmie prowadząc tor dyskusji na forum. Tym spowodowane są moje pytania. I dzięki merytorycznym odpowiedziom jesteśmy w stanie razem komuś pomóc.

@Hanna 27.09.2017 14:21

Hanna oki , dyrektor do zmiany oraz maszyny na mozaice a tak ogólnie nie jest najgorzej

Hanna

@Maciej rozumiem, że piszesz o szefie. No to może napisz tutaj, co chciałbyś zmienić w pracy w Dąbexi jest szansa, że pracodawca to przeczyta i weźmie do siebie i jakieś zmiany zajdą w firmie. Spróbujesz?

@Hanna 18.09.2017 12:10

Hanna robisz w tej firmie I nie wiesz kto to łysy !? To nie szef lecz dyrektor , można zmienić maszyny na mozaice oraz dyrektora

Hanna

@gość a nie ma do tej płacy żadnych premii? Próbowałeś rozmawiać o jakiejś podwyżce z pracodawcą Dąbex? Czy to jet podstawowa płaca, a potem można ubiegać się o więcej? Nowe osoby pewnie to interesuje.

@Hanna 01.09.2017 09:39

Z łysym nie da się rozmawiać o podwyżce !

gość

Gdyby więcej płacili ok można było by wytrzymać w końcu wszędzie się pracuje ale nie za 1400zł taka harówka Przerzucają człowieka z miejsca na miejsce bo kadra za mała Dziwi mnie jedno że ludzie siedzą po cichu widocznie im to odpowiada Obojętnie ile by się nie zrobiło wiecznie mało mało mało Młodemu pracownikowi zakład nie ma do zaoferowania nic Jak utrzymać rodzinę za 1400zł szkoda słów

Cichy

Hehe nic dodac nic ujac co niektorych ledwo od ziemi widac a wszystko maja. Reszta to tylko wyzyskiwani ludzie. A dyrektorowi to kierownik jednego dzialu w tylek wejdzie wszyscy mysla ze sa najwazniejsi a reszta to smiecie a kierownictwo z produkcji zaklamane jak pies....podwyzka???? Metrow chyba!!!

Wytrzymałam w tym zakładzie kilka dni i przysięgam, że nigdy więcej tam nie wrócę. Zapie*rzanie!!! niecałe 8 godzin - dwie przerwy po 5 minut i główna 15... Co to jest 15 minut?! Ledwo na zjedzenie posiłku i wypicie kawy starczy, brak słów. Kierownicy, brygadziści traktują pracowników jak gó*wo. Wypłata to jakiś żart, a największym było jej odbieranie. Poszłam do biura i nawet nie wzięto ode mnie dowodu tożsamości, czyli prawdę powiedziawszy każda inna dziewczyna mogłaby przyjść po moją wypłatę, machnąć byle jaki podpis i wziąć moją wypłatę. Na zakładzie wygląda tak, jakby cofnąć się w czasie o 20 lat. Serdecznie nie polecam.

@Maciej 28.06.2017 17:47
Masz rację , ale bywa gorzej np Amazon fulfillment Sady koło Poznania :)

Nie miałam okazji tam pracować, ale wierzę Ci :)

@anonim 29.06.2017 09:34
Nie miałam okazji tam pracować, ale wierzę Ci :)

Amazon odradzam ! Jeszcze tam robię ???? . W Dąbex robiłem na mozaice / kosze ul . Mikołajczyka a czasami na grecon z przodu

@Hanna 17.05.2017 12:36
@Maciej uważasz, że firma Dąbex nie wdraża odpowiednio nowych pracowników do nowej pracy? Napisz więcej na ten temat....

Chodzi o to że oprócz operatora trzeba być mechanikiem bo eksponaty na mozaice ciągle się psują / poza tym od czwartego dnia musiałem ostro zapierdalać na koszach nie wiedząc co to pęknięcie promieniowe I wzdłużne , co się kwalifikuje a co nie

Hanna

@Maciej piszesz, że w firmie nowi pracownicy nie są traktowani z odpowiednim szacunkiem. Co masz konkretnie na myśli? W jaki sposób się to przejawia? Czekamy na Twoją ocenę.

@Hanna 16.05.2017 14:35

Na starcie powinno umieć się wszystko a jak nie to kosa z Arkiem I łysym

Maciej

Oni traktują pracowników jak śmieci , maks 3 miesiące I wypad !

Maciej

Oni obecnie traktują nowych pracowników jak śmieci , maks 3 miesiące I wypad !

Hanna

@Anonim, a jakie znalazłeś dobre strony pracy w Dąbex?

Anonim

Wyzysk człowieka 15 min przerwy na 8h pracy. 1400 zl zl na miesiąc przy naprawdę ciężkiej pracy i wciąż mało liczą się tylko metry nigdy żadnej pochwały motywacji tylko codziennie coś źle i zabieranie premii co miesiąc nie wiadomo za co. Urlop? Trzeba się wypraszac pół roku wcześniej. Nie polecam w ogóle ! Brak szacunku dla pracownika

Hanna

@stary pracownik 15 minut przerwy na 8 godzin pracy? Jesteś zatrudniony na umowie o pracę?

stary pracownik

nie polecam. Wyzysk i rzucanie pracownikami od maszyny do maszyny bo za mała kadra. Całe 8 h zapieprzania i 15min przerwy do tego śmiesznie małe bony świąteczne i zabrane upominki na dzień kobiet. Taka polityka bo tym u góry nadal za mało.

Anar

Da się tutaj solidnie popracować i tyle, polecam mocno

Tk

Jak to nie mają a palacz a pracownik produkcji jak chcesz mało zarabiać a po pracy być wyjebany jak pies to zapraszamy .

xxx

Pracowałem kiedyś w firmie DĄBEX i wiem ,że w tej firmie nie możesz liczyć na nikogo. Wszyscy boją się dyrektora ,który będzie cie krytykował na każdym kroku.

Xxx

A jak tam nowy dyr AS?

co do mobbingu wszech obecnego to sie zgadzam . kierownik produkcji na jednym z działow traktuje ludzie jak powietrze nawet dzień dobry nie umie powiedzieć . Potrafi tylko o wszystko opierdalać i straszyć naganami i zwolnieniem z pracy . Urlop na żądanie chocby też nie jest przyznawany mimo nagłych wypadków osobistych.

Klasyczny kołchoz, jak Grobud i Groclin.

@anonim 05.02.2015 21:23
Klasyczny kołchoz, jak Grobud i Groclin.

Jak chcesz widzieć prawdziwy kołchoz to odwiedź Chełkowskich uprawa grzybów w kobylnikach

No faktycznie jakieś pół roku temu koleś stracił rękę. Próbowano mu ją przyszyć, ale z miernym skutkiem, ręka się nie przyjęła. U mnie na zmianie przed kilkoma laty tez zdażył się podobny wypadek. Koleś włożył rękę w szlifierke do parkietu. Wyciągnął dłoń bez skóry, zjechaną do kości, do mięsa. Jeżeli chcesz przyjść to możesz, ale tylko na kilka miesięcy, tak aby przezimować. Przez kilka miesiecy nabierzesz doświadczenia i możesz ich pozdrowić. Ten zakład nie jest aby pracować w nieskończoność. Osoby, które przychodzą tu z myślą, że będą tu pracować i pracować to niedorajdy i pokraki życiowe, które sobie w nim nie radzą. Przyzwyczaj się do tego, że non stop będziesz słyszał, że robsz mało. U pana (usunięte przez administratora)na zmiane wszechobecny jest mobbing, stosuje się zastraszanie a ten osobnik pracownika traktuje jak szmatę, ma człowieka za nic. Ja zamiast montażu kolejnych kamer proponuje aby na portierni przed rozpoczęciem zmiany hunters montował każdemu nadajnik w postaci obroży lub nadajnika. Wtedy szefostwo będzie wiedziało gdzie jest każdy pracownik w danej chwili, ile spędza czasu na kiblu i dowie się, czy przypadkiem zbyt dlugo na stołówce podczas przerwy nie siedzisz. W takim przypadku nie pomoże chowanie się za paletami aby kamera mnie nie widziała, bo nadajnik zakomunikuje, że akurat nie jesteś przy maszynie lecz sie opier...dalasz!

@anonim 21.11.2014 00:24

I to jest racja kolego , najgorszy jest łysy

@Maciej 25.04.2017 03:11
I to jest racja kolego , najgorszy jest łysy

Jestem na okresie próbnym I łysy dopiero wczoraj powiedział że umowy nie przedłuży :)

w wc b sie przydala kamera, sprzątaczka by sie w koncu do sprzatania zabrala, bo az sie rzygac chce jak sie tam wchodzi

gość

Nie bój nie bój też wc założą

mucha nie siada

Bo Nowaki i cała ta spółka inwestuje w..... kamery. Pracownik jest pod obstrzałem już wszędzie bo nie daj Boże w czasie pracy podrapie się po nosie i co wtedy??? Znowu następne 5 kamer przybyło. Jeszcze tylko w wc ich brakuje.

A niech sobie i nawet robi za mniej niż 1400 do ręki. Jak jest kawalerem na utrzymaniu mamusi i to jest jego pierwsza praca po skonczeniu szkoły to przez pierwsze dwa, trzy a nawet i cztery miesiące pracy będzie wydawać mu się, że dużo zarabia. Nowaki i cała ta ich spółka tylko żeruje na takich jeleniach co za grosze są chętni pracować.

xman

Karol daj sobie spokoj za 1400. Zlotych za miesiac tyrania to zlodziejstwo w bialy dzien pracujac tam czulem sie upokorzony a zarazem bezradny jak utrzymac rodzine dom same zaliczki mnie ratowaly gdybym zarobil tam 2 tys. co miesiac pracowalbym tam nadal dla tych co sa singlami polecam na piwko wam starczy

To Ja

Może i firma jest dobra w swojej branży szkoda tylko,że z pracowników zrobiła niewolników. To pracownicy im wyrobili markę i takie mają podziękowanie. Szkoda, że nie przekłada się to na wypłatę i szacunek.

olaf

masz prawo do tego by nie rozumieć wpisu,ja rozumiem go doskonale!!!!

amonim

ludzie masakra w Dąbex [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za grosze a wszystko przez dyrektora który ma ponad 10 tyś i nie szanuje pracownika a gdy by nie ludzie firma by sie nie wybiła.a podczas inspekcji zamkneli ludzi w hali jak bydło mówiąc że nic tam nie ma.

marek
@amonim 23.09.2014 22:46

Nie pracuję już tam jakieś 8 lat jeśli dobrze sięgam pamięcią. Za moich czasów koleś puścił sobie rękę przesz szlifierke do parkietu i ostro mu ją zjechało. Nikt sobie nic z tego nie robił. Liczyły się tylko metry, metry, metry. Jak miała być wizyta inspekcji, to wszystkich puścili do domu po kilku godzinach pracy a w sobotę było trzeba przyjść cały dzień odrobić. Wyzysk w białych rękawiczkach. Za moich czasów robiło się za 750 do ręki na miesiąc, za nadgodziny w nocy dawali 7 zł w kopertę na lewo.

xd

Nie pracowałam nigdy w tym zakładzie pracy ale pracuje najbliższa rodzina i im bardzo współczuję bo są już skrajnie wyczerpani fizycznie i psychicznie To jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] A NIE NORMALNIE FUNKCJONALNA FIRMA. Pan Marek Nowak lubi bardzo kapusiów którzy donoszą na innych [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za marne pieniądze i nic więcej zamontowane kamery jeszcze trochę i w kiblu zamontują czy sikacie na dół czy pod górkę może jeszcze premię zabiorą za zużycie za dużo papieru toaletowego [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] NIECH KTOŚ SIĘ ZA NICH WEŹMIE !!!!!

autor

Człowiek ma prawo wyboru,jeśli uważasz,że to są właściwe tory,to to za długo nie przeciągaj.No chyba,że nie zależy Tobie,aż tak bardzo-na tej pracy.

To ziomek nadal widzę, że się trzyma stanowiska. Znając życie to nie umiał by się teraz odnaleźć w innej robocie jak się połowę lub całe życie pracuje w jednym zakładzie. Pamiętam blisko z przed dziesięciu laty, że jemu i (usunięte przez administratora)wiecznie mało było, wiecznie w tyłku coś nie grało, wiecznie o coś sapy, wiecznie coś nie tak. U nich człowiek był traktowany jak przedmiot, masz robić i robić i robić.

Tak dokładnie ten sam dyrektor.

sezonowy

pracuję tyko na sezon ale nie podoba mi się że pracuje się w tak uwłaczających warunkach i naprawdę dziwię się że tak wielu ludzi pracujących tam na stałe jeszcze tam zostało oraz współczuję im takiej pracy gdzie nikt nie traktuje ich jako pracowników tylko jak hołotę

@sezonowy 23.07.2014 22:41

Kto tam jest dyrektorem? Swoją kariere zakończyłem tam kilka lat temu, bo stwierdziłem, że nie mogę dać się wyzyskiwac. Ten dyrektor to taki mały starszy koleś z wasem? Nadal jest ten sam co z 10 lat temu?

Zgadzam się z tobą !

***

wiesz, z grubą skórą poradzisz sobie wszędzie.O pracę zapytaj w kadrach.

fairplay=goodjob
@*** 01.07.2014 18:10

Do Olgierd z wpisu 2014-09-25 15:10 Świadomość świadomością, wypadki mają miejsce w każdej firmie, ale nie od dziś wiadomo, że u Nowaka jest totalny [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jeśli chodzi o BHB. Facetowi dłoń odcięło w czerwcu, była kontrola- znalazła uchybienia, ale co z tego- jak takie wypadki takich ludzi kompletnie nic nie uczą! Najlepiej cała winę zwalić na pracownika i mieć święty spokój...niestety tak się po prostu nie da, smutne to wszystko, i zatrważające, a nam szarakom pozostaje się tylko pogodzić, bo jak hołota chce pracować, to musi się dostosować... Nie rozumiem wpisu: *** - 2014-07-01 18:10:48 niektóre podwładne osoby są gorsze i potrafią tak zniekształcić fakty,że wydają się one wiarygodne.Używają ostrą krytykę jako dobre narzędzie do ataku,czerpiąc przy tym dziką satysfakcję której ja nie rozumiem i nie chcę zrozumieć.

po dzisiejszej wizycie inspekcji pracy i przykrego wypadku jednego z pracowników moze coś sie zmieni. może oczy nie którym sie otworzą

@pracownik 06.06.2014 23:25

A co się stało? Możesz coś więcej napisać?

@anonim 08.06.2014 10:51
A co się stało? Możesz coś więcej napisać?

a jednemu z pracowników ręke ucieło, z ostatnich wieści ma juz przyszytą. ale juz na nowo sie zaczyna to samo ino metry nic wiecej człowiek sie nie liczy

Kolego to nie jest obrażanie ciebie i innych osób po zawodowce. Tu zostało przytoczone porównanie prosto z życia. Jak mieszkasz z mamą i nie masz na utrzymaniu rodziny to 1500-2000 ci w zupełności starczy i bedziesz chwalił ten zakład, ale jeśli masz na utrzymaniu rodzinę, dom, samochód to na bank nie starczy ci na życie i masz powody do narzekania.

Ja tam pracowalem sporo czasu i od ładnych paru lat jestem po rozstaniu z tą firmą i od razu kamień z serca mi spadł. Wyzysk pracownika za wszelką cene. Za nadgodzine w nocy dawali 7 zł w kopertę. Szedłes, bo musiałeś zarobić aby utrzymać dom i rodzinę. Często zaciskalo się zęby i prawie z łzami w oczach szło się do roboty. Czlowieka poniewiera się tu jak zwykła szmate, rzuca sie z kąta w kąt. Widocznie niektórzy są na garnuszku rodziców i 1700 im starcza, to nie narzekają. Chyba ze konczyles zawodowke i za ucznia dostawales 160 zl i jak teraz dostaniesz 10 razy tyle to machasz odonem ze szczęścia.

stary pracownik
@anonim 05.06.2014 15:29

Pracownik ma słuszna racje w 100 % A ze ludzie troche olewaja to jest tak JAKA PŁACA TAKA PRACA. A fakt jest taki ze stary pracownik ma tyle na godzine co nowy polityka żadna. Robić trzeba ale za jakie pieniądze a rodzine trzeba tez utrzymac

Pawlo.... masz rodzinę? Dzieci? Czy może mieszkasz z rodzicami? Jeśli z rodzicami to się nie dziwię, że wystarcza Ci to, że masz na czas wypłatę. Załóż rodzinę, miej rachunki do opłacenia itd. i zobaczymy co wtedy powiesz. Co powiesz nie mając na wypłatę nawet dwóch tysięcy? Wystarczy Ci 1700-1800? Jeśli tak to zdradź może jakim cudem i wszyscy będą zadowoleni, nie tylko Ty. Nowa.... Jak to możliwe, że ludzie uciekają od pracy jeśli wszędzie są kamery? Nawet z wyjścia do WC człowiek jest rozliczany. Niby piszesz, że pracujesz 3 miesiące a proszę jak dużo już wiesz o współpracownikach. Skąd wiesz w ilu firmach pracowali i że też narzekają?

Nowa

Czytałam te wszystkie uwagi na temat firmy Dąbex i nie mogę się z nimi zgodzić.Pracuje tam krótko ,bo dopiero trzy miesiące i zauważyłam,że są ludzie którzy od pracy uciekają. Takim ludziom ciężko jest się odnaleźć w jakiejkolwiek pracy. Zresztą znam osoby dla których Dąbex jest trzecią albo czwartą firmą w której znaleźli pracę i oczywiście jak w poprzednich firmach narzekają, że trzeba pracować.Dodam,że pewne zachowania niektórych osób mnie samej działają na nerwy. Ciśnienie mi rośnie jak słyszę ,że pewne osoby co godzinę siedzą na palarni.Ciekawe jak długo im pozwolą na takie zachowania. W innych firmach których pracowałam ,takie sytuacje były nie do przyjęcia.

Amazon
@Nowa 20.05.2014 20:43

Dobrze to tam mają kapuśie I (usunięte przez administratora) , robiłem tam długo to wiem

Pawlo

W firmie Dąbex pracuje krótko i jestem nawet zadowolony. Najważniejsze,że wypłata zawsze jest na czas.Wiadomo , że nie wszystko jest super u pana ( usunięte przez administratora )na zmianie,czasem jest ciężko z urlopem,ale ja to rozumiem,bo przecież nie może być tak,że w jednym dniu na chorobowym są trzy osoby i cztery chcą urlop. Oczywiście to są osoby ,które nie wiedzą jak jest z urlopami w innych firmach,ja niestety miałem przykrą okazje się przekonać jak to wygląda w innych zakładach.Zrobić też trzeba swoje ,ale przynajmniej za sumienną prace dostaję całą premię.

złośliwość jest równa sobie i lubi się rozmnażać.

&&&&

Niestety Alfa ale różowo nie jest. Ani dla młodego, ani dla starego pracownika.

ziomek

(usunięte przez administratora)Masz niby dodatki stazowe, ale dopiero chyba po 20, 25 latach i wynosi odpowiednio 20%, 25% za wysluge lat. Ale kto tu wytrzyma prawie cale zycie wieku produkcyjnego? (usunięte przez administratora)

***

co to niby ma być?no cóż,zrozumieć może tylko mądry,a już na pewno nie skała.

Zostaw opinię o Dąbex - Grodzisk Wielkopolski

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dąbex