Nick10.05.2026 21:29
Były pracownik
Przestrzegam przed podejmowaniem pracy w tej organizacji oraz innych spółkach powiązanych z tą firmą jak Green Energy PL nr xxx, Green Energy Project, Next Eneegy Group, Green Energy Trade /Flow/ Solution, które mają siedzibą przy rondzie Daszyńskiego 2B w Warszawie. To zbiorowisko różnych spółek działających jako jeden organizm.
Rzeczywistość drastycznie odbiega od obietnic z rekrutacji. Na rozmowie możecie usłyszeć o wspaniałej atmosferze pracy i rozwoju. Obiecają ile mogą, ale to puste słowa. Usłyszycie o 'innowacyjnych' technologiach, które w praktyce nie istnieją lub nie są wdrażane. Brak rzetelnych wytycznych maskowany jest rzekomą 'tajemnicą', a winą za brak efektów obarcza się pracowników. Po „zatrudnieniu” możecie miesiącami nie zobaczyć umowy a jak już dostaniecie to uważajcie na to czy to te same warunki, które uzgodniliście. Brak zespołu projektowego, brak branżystów i konsultantów, brak wdrożeń w tą świetlaną technologię.
Warunki pracy- dramat. Zamiast obiecanego biura, możecie spodziewać się pracy w prywatnym mieszkaniu bez zachowania norm BHP i standardów sanitarnych. Brak środków czystości albo herbaty bo nie ma kasy. Można sprawdzić raporty finansowe spółek oraz to, że niektóre mają czynną windykację. Zatrudniają i zwalniają, i tak w kółko, jakby na tym polegała ich praca. iNo i tworzą setki stron internetowych, to główny nurt ich działalności, ale realne zyski lub przychody z projektów nie istnieją.
Wynagrodzenia rzadko wpływają na czas, a składki ZUS bywają nieopłacone. Struktura powiązanych firm stosuje mechanizm 'pączkowania' spółek – stare są zamykane, nowe otwierane by unikać odpowiedzialności finansowej, a pracownicy są przenoszeni z jednej spółki do drugiej. Ten podmiot to nowy twór tej mocno wątpliwej organizacji.
Chaos organizacyjny i informacyjny, nieuczciwe praktyki, brak szacunku do ludzi i prywatności, pomówienia pracowników przy odejściu a nawet groźby, wykorzystywanie informacji udzielonych w zaufaniu przeciwko pracownikom. Spodziewajcie się, że możecie być podsłuchiwani - nie do wiary, a jednak. Robią wszystko żeby zastraszyć ludzi, stosując dziwne socjotechniki, którymi się wręcz cieszą.To „kultura” pracy jaką mogą zaserwować.
To nie żart, to istna patologia pracy jakiej można doświadczyć w ww organizacjach.
Jeśli cenicie swój czas, zdrowie i stabilność finansową – omijajcie te podmioty. Sprawa zgłoszona do odpowiednich organów kontrolnych.
W głowie się nie mieści, że w XXI w system pozwala na funkcjonowanie takich podmiotów, które marnują ludzki, czas, nerwy i pieniądze, bo pracownicy to jedno ale są też klienci, którym "sprzedają" nieprawdziwe informacje.
Mam nadzieję że to nie zostanie skasowane, ponieważ w ten sposób pozbawiacie ludzi informacji. A te nie są przesadzone ani wyssane z palca.To chore realia jakich można doświadczyć w tej dziwnej organizacji.