Opinie o Ocado Limited w Hatfield

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ocado Limited. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Ocado Limited o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ocado Limited w Hatfield

Zdzichuj Nowy wpis

Proszę państwa 2 października 2023 ten zakład upodlenia ludzkiego w Hatfield został zamknięty. Cały ten (usunięte przez administratora)został przeniesiony do Luton. Tak jak ktoś wcześniej w komentarzach wspominał ten magazyn miał być zlikwidowany i został zlikwidowany. Nowy w luton to już inna bajka. Nowy w luton działa na całkiem innej zasadzie. Pełen rygor, nie da rady się ruszyć bez użycia karty. Idziesz do kiblala musisz otwierać drzwi kartą. idziesz do kantyny karta, chcesz wyjść z piętra karta. wszystko jest rejestrowane, kazda minuta każdy ruch. Oczywiście cały menadżment przeniósł się z hatfield wiec gnębienia i (usunięte przez administratora)ludzi przez te same plugawe (usunięte przez administratora)ciąg dalszy. Starych pracowników wydyymalii. Aby nie płacić odprawy robili wswzystko aby zmusić ludzi do przeniesienia się do luton. Tym co się udało uwolnić zapłacili absolutne minimum i poobcinali odprawę za wszystko za co można było obciąć. W luton nie ma bonusa i obcieli wszystkie dodatki np. za niedziele i inne. Każdy kto tam poszedł został wydymany na plus minus 200f miesiecznie plus koszty dojazdu z hatfield do luton i czas dojazdu bo autostrada którą się tam dojeżdża jest bardzo często zakorkowana a dodatkowo nadmienię że z hatfield do magazynu w luton jest 25mil lub 40km jak kto woli. Ogólnie nie warto z tą firmą mieć nic do czynienia. Nowoczesne (usunięte przez administratora) za minimum wage. Sprzedaż tak im spadła że pierwszy raz w historii tej chlewni dawali bez problemu urlop w święta bożego narodzenia. Ludzie już powoli ida po rozum do głowy i wiedzą że te same produkty które kupią w ocasyfie mogą kupić w wiekszości sklepów koło domu za 1/3 ceny mniej.

adanos Nowy wpis
@Zdzichuj

zgadzam sie z opinia po 6 latach pracy tam. Pozdrowienia po powrocie do polski

Jakie są warunki zatrudnienia w Ocado Limited?

Adam Nowy wpis

Plusy Placa na czas Minusy Minimalna krajowa pensja Brak rozwoju (usunięte przez administratora) Dyskryminaca Ciezka fizycznie praca Biuro istnieje dla siebie a nie pracownikow Przelozeni nastawieni na kariere po trupach Wlasciwie to przykladowa firma, gdzie stawia sie na maksymalna eksploatacje pracownika za minimalne srodki. Z tego powodu maja ogromna rotacje pracownikow. Wystarczy policzyc. Przez ostatnie 15 lat przewinelo sie 100tys pracownikow, a jest zatrudnionych 16tys. Czyli przez jedno stanowisko przewinelo sie srednio 7 osob. Sredni staz pracy wynosi 2 lata. Placa to srednio 300f tygodniowo. Gdy zaczynasz robic bonusy to podwyzszaja tatgety. Gdy przestajesz je wyrabiac, to chca Cie zwolnic. Przyklad. Zaczynalem na alejce gdzie byl UPH 70. Nastepnie rosl 90, 120, 150, 180, 225. W kilka lat podniesiono go o 300% a na stanowisku nie zmieniono nic. Do pewnego momentu zachecano pieniedzmi, a gdy bonusy zniknely, to zaczeto zwiekszac wydajnosc poprzez zastraszanie. Wylogowanie do toalety - dyscyplinarka. Spoznienie 2 min z przerwy - dyscyplinarka. Uszkodzony produkt - dyscyplinarka. Niewyrobiony target - dyscyplinarka. Odmowa zostania dodatkowych godzin - dyscyplinarka. Za kazdym razem podkladanie papieru do podpisania, ze sie wiecej tego nie zrobi, bo to fraud ( okradanie) firmy i po 2 tyg zwalnianie dyscyplinarne. Absurdalna firma dla ludzi z konskim zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Michael

Hej chciałbym spróbować pracy w Ocado dacie namiar na agencję?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Ocado Limited? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Luidzi

Nikt nie mówił, że będzie lekko. Chcemy więcej zarabiać to trzeba dobrze się napracować. Ogólnie firma dobra i nie narzekam.

Wwo
@Luidzi

Chłopie co ty za bzdury piszesz Skąd się urwałeś

Łysy kosiarz 80

Dzień dobry witam wszystkich f&f tej firmie pracowałem od 2004 roku do 2016 ponad 12 lat i Mogę jedno powiedzieć Nie polecam nikomu tej firmy przez pierwsze 5 lat było jeszcze okej ale z roku na rok coraz gorzej coraz większy wyzysk ludzi coraz więcej karierowiczów od 3 lat Jestem już w Polsce i wcale nie żałuję decyzji że wróciłem mogę to już dawno zrobić a tam naprawdę zrobił się (usunięte przez administratora) Pozdrawiam wszystkich normalnych

Operator Pralki

Witam! Muszę zgodzić się ze swoimi poprzednikami iż zarobki w Ocado nie są porównywalne do innych firm! Są zbyt niskie do ceny mieszkań! Mam duże doświadczenie w tej firmie, gdyż pracowałem na Inboundzie, outbundzie,a nawet frezeezerze. Jeśli chodzi o tę ostatnią to szkoda zdrowia! Bo zarabia się tam dosłownie tyle co nic, a jednak te -20 trochę działa na zdrowie! Wszyscy byli tak napaleni na te targety o pare pensów więcej, że zawsze było dużo chętnych do pracy. Jeśli miałbym porównać Inbound oraz outbound to raczej gdybym miał poradzić osobie, która wybiera na start wybrałbym inbound, dlaczego? 8h pracy, i mniejsza kontrola, chociaż z dnia na dzień jest coraz gorzej. Outbound- mniej dźwigania, ale! Więcej chodzenia, gdy zostaniesz dłużej w łazience niż 15 min jesteś blokowany przez system i prawdopodobnie tego samego lub następnego tygodnia będziesz miał rozmowę-już nie mówię o spóźnianiu się z przerwy!!! Managerowie są różni! Są fajni i nie fajni! Na inboundzie najfajniejsi byli managerowie z Nocki, pomocni nie cwaniakowali kim to oni nie są, jeżeli chodzi o OpsÓw- konkretni, można było sie z nimi dogadać! Na „lejcie”po zrobionych paru godzin over timow nie mam najlepszego zdania- większość nie nadaje się na managerów są wieczne klotnie na tzw. Chillu, a ranek- prawie to samo co lejt. Opsowie- jeden jest wyluzowany, wydaje się być spoko, ale z nim mało co da się załatwić. Jeżeli chodzi o drugiego wysokiego Opsa? Odkad wskoczył na wymarzona pozycje wszystkim zwraca uwagę, ze ktoś gada, a sam przychodził to swej lubej i gawędził nie robiąc nic, ludziom to się zaczęło niepodobać. Może się mylę? Ale to tylko moje spostrzeżenie i paru ludzi. W Ocado ludzie bardzo rywalizują o pozycje. Po trupach do celu i to dosłownie. Pare lat temu było lepiej. Targety na innoundzie po 5-6 tys, teraz 9-10tys, jak również na outboundzie była luźniejsza atmosfera(niedawno zagadałem do jednej dziewczyny na dosłownie minutę i miałem później rozmowę, bo wredna managerka miała zły dzień ) Za pare miesięcy uciekam z tej firmy i bardzo się cieszę

Witam jak wyglada obecna sytuacja w ocado? Da rade iść o razu na kontrakt czy trzeba przemęczyć sie w agencji? Dalej jest duży rygor jak w 2016-17?

@Marek

Czy z Twojej opinii wynika, że pracowałeś już w Ocado Limited? Jakie obowiązki wykonywałeś i jakie warunki zatrudnienia były przyporządkowane do Twojego stanowiska? Chcesz wrócić do tej firmy? Proszę Cię o napisanie, co skłania Cię ku tej decyzji.

Joanna

@piker, przedstawiłeś swoje spostrzeżenia dotyczące codziennej pracy w Ocado Limited. Na pewno są one ważnym źródłem informacji dla innych użytkowników. Czy jednak mógłbyś napisać jakie warunki zatrudnienia pracodawca proponuje swoim pracownikom?

Gregor

Czy jest tak dobrze , że taka cisza jest na forum?

Ewelina

Za leżenie też nikt nie będzie płacił. Jak człowiek chce dobrze zarabiać to musi dobrze pracować

Dinożarł

Pracuję w tej firmie 11 lat. co mogę powiedzieć to to że ta firma na tą chwilę to nowoczesne niewolnictwo. To co napisał Stary Wiarus to jak najbardziej prawda z którą się zgadzam, aczkolwiek muszę sprostować 2 rzeczy. A mianowicie nie ma już napisu 'we value every person' który był na ścianie przy wejściu do budynku i w kantynie. Został on zamalowany i na jego miejscu powstał inny bochomaz. Drugą rzeczą do sprostowania jest kwota statuory sick pay która na tą chwilę wynosi 89.35f . niedawno firma ogłosiła że wydłuża dla pracowników ze stażem 5+ company sick pay z 5tygodni na 6 tygodni a mieli w planie w ogóle zlikwidować csp. Ogólnie nie polecam tej firmy i nie przychodzcie tu do pracy bo to to się nie opłaca. Psychoza strachu gnębienie za targety, spóźnienia z przerw i nie zostawanie na nadgodzinach to jest norma. Mało płacą a wymagają bóg wie czego. Jeśli szanujecie swoje zdrowie fizyczne i psychiczne to zapomnijcie o tej firmie.

ktoś12

Kursy językowe za które płaci ocado są dla pracowników kontraktowych ze stażem 3lat i wiecej. Nie myśl sobie że jest to coś fajnego, tam nauka leci maszynowo i tak naprawdę większość jest zrzucona na ciebie do zrobienia w domu. Co do pakietu prywatnego medycznego to takie coś jest dla menadżerów, dżambasterów i inżynierów mechaników którzy naprawiają ten rozpadajacy się b00rdel. Zwykły pracownik, ten na najniższym szczeblu tej drabiny jest tu nikim, może pomarzyć o takim pakiecie medycznym. Są tam jakieś benefity dla zwykłego pikera ale to jest po prostu śmiech na sali. Te benefity to niech sobie w d00pe wsadzą. Przez ostatnie 4 lata tylko zabierają nam. Zabrali bonusy, zabrali płatne przerwy, zabrali 3 dni płatnego urlopu, zamierzają obnizyć stawkę za overtajma itd i itp. Po 9 latach pracy tutaj zarabiam mniej niż 5,6,7,8,9 lat temu. W tej chwili na 300f trzeba tu ciężko pracować. Na każdym kroku człowieka kontrolują i gn0ją za wszystko. Ta firma to dno, co tydzień przyjmują po 20 nowych osób i tyle samo co tydzień odchodzi. Ludzie tu nie chcą pracować bo to jest zwykła umieralnia, nowoczesne niewolnictwo LTD Service. Klient jest tu najważniejszy a pracownik to śmieć. Ludzi którzy szukają pracy jest zbyt wielu a przypada ok 5-6 osób na jedno wolne miejsce, ocado traktuje ich jak śmiecie. Im dłużej tu robisz tym gorzej traktują i oczekują bóg wie czego , oszukują na bonusie bo myślą że jak tu robisz kupe lat to wynik jaki robisz na piku wylatuje ci z rękawa albo może przynosisz go do firmy z domu na pendrive. W tej chwili numer handscan jaki dają ludziom przekroczył 92000. Mój numer handscan zaczyna się od 2 to znaczy że od momentu jak się tu przyjąłem w tej firmie pojawiło się ponad 72000 ludzi. liczby mówią same za siebie. Nie przychodź tu do pracy bo zarobki w tej firmie to minimum wage które w tej okolicy (hatfield) starczają na niewiele po za opłaceniem mieszkania i kupnem żywności. Dla przykładu: wynajęcie pokoju dla jednej osoby w dobrym standardzie startuje od 350f na miesiąc + rachunki, jak chcesz mieszkać blisko okado to więcej. Jedzenie jest drogie a ceny w okolicznych sklepach są jak w Londynie. Jak chcesz mieszkać w Luton, Stevenage, Watford czy St. Albans to dolicz jeszcze koszt dojazdów do pracy i Twój stracony czas na te dojazdy. Tak jak ktoś wyżej napisał Ocado to jest dobra firma na chwilę, po to aby zacząć przygodę z Anglią. Masz pracę która pozwala Ci żyć, pracujesz a w wolne dni szukasz sobie innej lepszej roboty, za wiecej na godzinę i gdzie TO PODSTAWA bedą cię traktować jak człowieka a nie jak śmiecia. Na pewno sie zastanawiasz dlaczego tu jeszcze pracuję skoro tak tu jest ch00jowo i tylko narzekam. A wiec planuję latem 2018 wrócić do polski i nie bedę już szukał nowej roboty ale z perspektywy lat tu przepracowanych ta firma się zepsuła i nie jest to miejsce pracy dla normalnych ludzi. STANOWCZO ODRADZAM TĄ FIRMĘ. i w ogole tą okolice. SZukaj pracy na północy albo we Walii

Joanna

Forumowicze - jak wygląda kwestia języka obcego przy podjęciu pracy w Ocado Limited? Czy wymagana jest jego znajomość na określonym poziomie? Często bariera językowa jest czynnikiem, który nie pozwala na podjęcie pracy poza granicami Polski. Czy możemy liczyć na wsparcie ze strony pracodawcy w postaci dodatkowych kursów językowych?

ktoś12
@Joanna

Tak jak ktoś wyżej to napisał jak wchodzisz do budynku ocajew, na ścianie jest napisane "WE value each person" Lekcje angielskiego są ale dla pracowników którzy mają kontrakt i pracują w ocado więcej niż 3 lata. Każdy kto pracuje mniej nie jest brany w ogóle pod uwagę. Tak więc o lekcjach angielskiego możesz jako świerzak zapomnieć. Dla tej firmy pracownicy (dzięki którym w ogóle istnieją) są traktowani jak śmiecie. Im dłużej tu pracujesz tym gorzej cię traktują i mają bardziej na ciebie wyjebunye. Oszukują na każdym kroku jak sie tylko da. Niedawno zabrali nam płatne przerwy i obniżyli przez to nasze godziny pracy na umowie z 40 do 38godzin. Rok później czyli teraz zabrali nam 3 dni urlopu ponieważ 23 dni urlopu nalezy się pracownikowi który pracuje 40godzin i wiecej na tydzień. A zabierając nam płatne przerwy automatycznie w naszych kontraktach po aneksie który wysłali nam pocztą do domów, jest już 38 godzin czyli już nam sie nie należy 23 dni urlopu tylko 20. Najpierw nam zaproponowali odkupienie tych 3 dni a jak wszyscy się rzucili na te 3dni z powrotem to się okazało że nagle nie możemy odkupić swoich zabranych nam podstępnie 3 dni urlopu, tylko juz 2 dni, bo jak ktoś bedzie się upierał przy 3 to ocado nie bedzie dopłacać pracownikom do funduszu emerytalnego tyle ile dopłacają w tej chwili. Ta firma to yebunne dno nie przychodzcie tu do pracy.

Stary Wiarus

Na tą chwilę jest to dobry kołchoz na start. Na pierwszą pracę w trakcie której mamy za co żyć i szukamy lepszej. Każdy nowy który tu przychodzi na początku chwali te firme, bo in fact w środku robi wrażenie to wszystko, i daje mylne wrażenie solidnej firmy,a tak naprawde jest to pełen wyzysk ludzi. Kiedyś to była firma dla polaków, a teraz dla rumunów bo polacy na początku przyjeżdżali tu na chwilę, żeby zarobić szybko kasę i wrócić. Pracowali cieżko, ale po pewnym czasie cena funta spadła i na dodatek duza część ludzi postanowiła nie wracać. Jeżeli nie chcą wracać to przestali hapać a zaczęli żyć. Zaczeli mieć plany na przyszłość, plany na rodzine, na holidaya i przestali być tu tylko po to aby pracować. Z czasem ogarneli język i poznali swoje prawa i na chwilę obecną są już nie mile widziani w ocado. Ostatnie kilka moich tygodni w ocado, po obserwacji zachowania rumunów którzy tu przyszli, i to z jakim żalem d00py na mnie patrzą, zacząłem mieć pewnego rodzaju wyrzuty sumienia. Wyrzuty sumienia z powodu tego że jestem w tej firmie , bo na pewno kogoś szfagier, kuzyn, brat, wujek, dziadek, siostra, ciocia chcieli by zapier..lać w ocado a ja tu jestem i zajmuję im miejsce przez co jakaś tragedia w jakiejś rumuńskiej rodzinie się dzieje. Musicie tu trafić na dłużej żebyście to zrozumieli, to o czym jest ten i poprzednie posty.

Ocado ex-slave

Stary Wiarus, pięknie przedstawiłeś realia w ocado, ja chciałam od siebie dodać tylko tyle, że jeśli pracujecie w ocado jako para, to nie macie prawa zachorować w tym samym czasie. To od razu jest podejrzane i przez firmę traktowane jako twój dodatkowy urlop. Ja miałam ciekawe investigation w tej firmie przez chorobowe razem z partnerem. Oboje zachorowalismy i wyszło jakoś tak ze poszliśmy do polskiego lekarza, bo u GP nie było już wolnych terminów na ten dzień. Oboje dostaliśmy nowe zwolnienie (wtedy wchodził nowy formularz SSP). I dzięki temu nowemu formularzowi oboje zostaliśmy wezwani na przesłuchanie, w tym samym czasie w osobnych pokojach, przesłuchanie jak za komuny w Polsce, lampa na twarz i tłumacz się dlaczego chcesz wyłudzić pieniądze od firmy za 4 dni chorobowego, bo według nich sami sobie to zwolnienie wydrukowaliśmy! Po tym felernym przesłuchaniu i zarzutach że chce wyłudzić pieniądze od firmy, nie wytrzymałam i zaczęłam sama szukać informacji o nowej formie zwolnienia. I ku mojemu zdziwieniu, nie musiałam długo szukać, po wejściu na stronę HMR&C znalazłam wszystkie informacje dotyczące zmian formularzy SSP... informacja na końcu artykułu że HR każdej firmy jest o tym poinformowany... hehe, dziwne bo ten w ocado nie wiedział nic, a ta informacja na stronie HMR&C wisiała od ponad pół roku. Więc nie dając za wygraną, wysłałam email do HR, z załączonymi linkami do stron i wzorami nowego zwolnienia, pytając jak to jest możliwe iż ja jestem w stanie znaleźć informacje dotyczące zmian formularzy w 5 min, a firma jak ocado nie ma o tym zielonego pojęcia i dodatkowo oskarża mnie o oszustwo! W odpowiedzi od HR dowiedziałam się iz oni wiedzą o tych zmianach... co było bardzo dziwne bo to HR stwierdził wcześniej że chce ich ograbić i sama wydrukowałam sobie zwolnienie, to była paranoja co oni sobie wymyślili, najlepsze było to że nikt nie wpadł na pomysł aby sprawdzić czy lekarz u którego byliśmy jest faktycznie lekarzem i czy ma uprawnienia, bo każdy debil może to sprawdzić. Jest taka strona gdzie można sprawdzić numer lekarza i dodatkowo wyświetla się pełna informacja o danym lekarzu, ale o tym ocadowy HR również nie miał zielonego pojęcia... po mojej interwencji sprawa ucichła, została zamieciona pod dywan, bo imbecyle nie mogli przyznać się do ich winy! Oczywiście za to chorobowe pieniędzy nie odzyskałam, nie wspominając o tym że nikt nie przeprosił za swój błąd! Niestety ta firma ma to do siebie ze jeśli człowiek tam myśli i jest mądrzejszy od ich systemu zaczyna być gnebiony, a najwięcej gnębią polscy karierowicze i karierowiczki którzy czerwony polar dostali za włażenie w (usunięte przez administratora) bez mydła, a koleżanki polki za obciąganie i dawanie (usunięte przez administratora) w pokojach przesłuchań. Och jak one później wysoko głowę nosiły i maile sypały się na swoich, tylko po to żeby zabłysnąć, a znajomych z pika omijali łukiem, no chyba że się taką szmate zrownalo z błotem i przypomniało się jak sam (usunięte przez administratora) tylko ze te ścierwa poddały się temu systemowi i przyjmowali go jako mantrę, powtarzając sobie ooo caaa dooo!!

@Ocado ex-slave

Napisałem tylko trochę ogólnikowo bo możliwości publikowania są ograniczone tutaj. Poruszyłaś tu kwestię gnoj..ia ludzi, to teraz ja dopiszę tutaj historię jednego pracownika który z tego co wiem wciaż tam pracuje. Na inbound-dzie pracował kiedyś jeden facet, nazwę go na potrzebę tego posta Żdzichu, który dość długo robił swoją robotę tak jak należy, aż pewnego dnia zaczęto podnosić targety. Ździchu jest chory na shizofrenię i czasem można go złapać na tym że sam do siebie mówi, albo do kogoś kogo tylko on widzi. Jest niegroźny i często nieobecny jak prowadzi swój dialog ale wciąż robi swoją robotę. Po podniesieniu targetów, na inboundzie powstała pewnego rodzaju klika. Ludzie tam pracujący na piku zaczeli sie dogadywać z tymi co dowożą palety z produktami do pikowania. I tak oto paleta z ziołami gdzie jest tam pare set albo nawet pare tysięcy lekkich opakowań natki pietruszki czy innego zioła trafiała do osoby która zapłaciła albo miała jakiś deal z driverem, a paleta z winem czy sokami gdzie na palecie jest takich kartonów z 50 i są ciężkie trafiała do Ździcha. "Rozebranie" i spikowanie palety ziółek zajmowało jakieś dziuni kilka minut a wynik jaki za to miała to było kilka set czy nawet pare tysięcy pików więcej do bonusa. Palety z winem czy sokami trafiały do Żdzicha gdzie rozebranie takiej palety nie jest łatwe, zajmuje dużo czasu i na koniec osiągniety wynik to 50 x 6 = 300. Ździchu po mimo tego że bardzo się starał i chciał, nie był w stanie wyrobić targetu. Zaczeto go wzywać do biura na investigation za performance. Wszystkie disciplinary action jakie mu zrobiono zostały wykonane przez głupich polaczków którzy trafili do biura i chcieli sie wykazać. Ździchu w krótkim czasie dostał kilka stejdży i był straszony zwolnieniem z firmy. Mobing i gn0jenie pełną parą. Jak aplikował o przeniesienie na outbound to go zbywali że na outboundzie nie ma miejsc, gdzie in fact regularnie przyjmowano nowych ludzi dla których miejsce jakoś było. Ludzie masowo zaczęli uciekać z inbound-u bo jak nie należałeś do kliki to wyniku nie zrobiłeś i o bonusie mogłeś zapomnieć. Chłop po pewnym czasie takiego ciśnienia i najazdu na niego, nie wytrzymał takiej presji i rozleciał się psychicznie. Skończył na wielo miesięcznym zwolnieniu lekarskim i pobycie w szpitalu. Podupadł poważnie na zdrowiu. Zniszczyli go. Po powrocie z chorobowego zaczął sie jego horror od nowa. Żdzichu poszedł do prawnika zapytać co można z tym zrobić i po kilku tygodniach postanowił podać ocado do sądu. Jakiś czas temu w angli pojawiła sie taka organizacja jak ACAZ. Ich celem jest zbadanie sprawy i próba dojścia do porozumienia między pracownikiem a pracodawcą, zanim sprawa trafi do sądu. Prawnicy ocado oczywiście nie chcieli żadnego porozumienia i ugody, i powiedzieli że jak sie Żdzichowi nie podoba to ma podać ocado do sądu. Nie chcieli iść na żadne porozumienie, bo to by oznaczało że ocado jest winne i przyznaje sie do winy. Gdy Żdzichu zaczął drażyć temat i był już na drodze do podania ocado do sądu, nagle pojawił się osobiście właściciel fundator tego nowoczesnego pola bawełny niejaki tim sztajner, który z obawy przed medialnym rozgłosem jaki by ta sprawa mogła mieć i zaszkodzić cenie akcji tego chlewu. Po prostu pojawił się w ocado i zaprosił Żdzicha na pogawedke na której slinił sie i usmiechał jak jakiś kretyn. Nagle sie okazało że jednak jest wolne miejsce na outboundzie dla Ździcha i mogą go przenieść w trybie natychmiastowym. Wszystkie stejdże i disciplinary action jakie ocado a raczej jakaś polska kurew4 z biura prowadziła przeciwko Ździchowi zostały anulowane i usuniete z "teczki" Zdzicha. Najlepsi są polscy poplecznicy ocado pracujacy w biurach, którzy są tak wchłonięci w ten system, że byli by w stanie zjeść stolca upuszczonego na podłogę przez właściciela tej firmy, byle się wykazać. Jak Ździchu był na drodze sądowej i szedł po coś do biura to traktowano go tam jak szmatę, bo jak on mógł ich kochane ocado pozywać do sądu ?? Jak już wcześniej wspominałem ludzie pracujący w biurach uważają się za jakiś lepszych, i dla wykazania się potrafią zrobić wszystko. Ocado co roku organizuje tak zwane christmas party a kiedyś było to poprostu ocado party. Jest to impreza taka jakby integracyjna. Oczywiście zwykli robole maja oddzielnie imprezę niż ludzie z biur. Zwykły robol jedzie podstawionym autobusem do wynajętej sali w ZOO w Whipsende albo gdzieś w Luton. Musi kupić bilet za 5f, w cenie biletu są 2 dodgy drinki i jakieś żarcie. Impreza zaczyna sie ok 19-tej a kończy przed 24-tą. Raptem pare godzin i do domu. Ludzie z biur maja tą imprezę w innym terminie, za free i z opłaconym hotelem. Teraz widzicie jak tam sie traktuje ludzi. Ocado to jest Zakład Upodlenia Ludzkiego LTD. Na tą chwilę jest to dobry kołchoz na start. Na pierwszą pracę w trakcie której mamy za c

Stary Wiarus

Ci co mówią że wyciągają 560f to zapomnieli dodać że pracują 6 nocy plus jakiś bonus. To i tak jest słabo do tego jakie zarobki można było generować 4-10 lat temu. Najlepszą tygodniówkę którą miałem to było 723f po taxie. W tej chwili to już nie jest możliwe a są i tacy którzy potrafią zrobić 7 nocy w tygodniu i dostają niewiele wiecej niż 560f. Przekraczając pewną kwotę automatycznie wchodzimy na wyższą stawkę podatkową i wychodzi na to że ostatnią nockę z tych 7, takie osoby przepracowały za darmo bo wiekszość poszła na TAX. W poście wyżej napisałem że firma w kwietniu planuje po raz kolejny wydy...ać pracowników. Otóż planują zmienić system bonusowy Który będzie tak dopasowany że nikt w tej firmie nie zrobi juz więcej niż 30f bonusa. Po za tym planują kompletnie usunąć Company Sick Pay co bije bezpośrednio w pracownika. Gdy zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi, nic się Tobie nie należy, po za Statutory Sick Pay który wynosi zaledwie 60f na tydzień. W okolicach Hatfield 60f na tydzień to jest kwota która pozwoli nie zdechnąć z głodu, o płaceniu za mieszkanie możesz zapomnieć. Zresztą jeśli chodzi o płacenie Company Sick Pay, od jakiegoś czasu ta firma bardzo mocno pokazuje jak wygląda "we value every person". Zamiast płacić regularnie to co się pracownikowi należy w trakcie choroby, płacą tylko SSP 60f przez okres chorobowego a potem ludzie muszą chodzić po biurach i się użerać z payroll-em i dochodzić swego. Kończy się to tym że w końcu z wielką łaską wypłacają zaległą kasę wraz z pierwszym payslipem. Kwota jaka nam wychodzi przy takiej spłacie jest tak duża że podatek pochłania znaczną część tej spłaty. Działanie takie jest specajnie i ma na celu ukaranie pracownika. Bo jak ty niedobry niewolniku śmiałeś zachorować ?? Zwlekanie z wypłacaniem kasy powoduje destabilizację u każdego kto nie posiadał oszczędności na końcie i na końcu jeszcze z tego co nam się należało, zabiera nam DUŻO Tax office. Ostatnią rzeczą jaka ma być zrobiona a jest już i działa w Dordon, będzie zmiana stawki overtime-owej. W tej chwili stawka za godzinę overtime wynosi 1.5 normalnej stawki godzinowej. W Dordon od początku stawka za overa wynosiła 1.2 normalnej stawki. Teraz to samo zamierzają wprowadzić w Hatfield. Tak wiec wkrótce ci co się chwalą że zarabiają 560f na tydzień będą gorzko płakać, klnąć i chodzić z wkur...ną miną. Żeby robili po 7 nocy w tygodniu, biegali sfeceni od stacji do stacji i nie chodzili na przerwy, to kwota 500f i więcej nie będzie już możliwa do zrobienia. W planach tej firmy jest w ogóle wyeliminowanie overtime dla kontaktowych i zastąpienie kontraktowców jak największą liczbą ludzi z agencji w szczególności rumunów.Działanie takie ma na celu pozbycie się jak najwiekszej liczby pracowników kontraktowych ze stażem 5 i więcej lat. A dlaczego ?? Ponieważ za 1.5 roku do 2 lat będą przenosić produkcję do Erith i liczą się z tym że większość ludzi nie przeniesie się do tamtego magazynu i będą musieli wypłacić każdemu zwolnionemu pracownikowi odprawę i to nie małą. Pracownikom agencyjnym nic nie będą musieli płacić. Agencyjni poprostu zostaną z niczym wszak nie są pracownikami ocado tylko pracownikami agencji. Po za tym Agencyjni pracują po 5 nocy w tygodniu po 11 godzin, za overa nie płacą im nic więcej niż normalną stawkę. Tak więc agencyjny pracownik najlepiej rumun jest na topie. Ocado wczoraj było polskie, jutro będzie rumuńskie. I teraz ostatnia rzecz dla tych co by chcieli się zatrudnić w Andover. Magazyn w Andover jest inny niż ten w Hatfield czy Dordon. W Andover sposób pikowania jest całkiem inaczej rozwiązany. w Andover nie ma takich stacji pikujących i konwejerów jak w Hatfield i Dordon. W Andover system pikowania opiera się na technologi botów które podają pikerowi produkty do spakowania. Boty te działają w technologii 4G czyli są sterowane za pomocą fal radiowych. Przy takim stężeniu i zagęszczeniu fal radiowych pod dachem, które to obsługują, występuje tam bardzo duże promieniowanie które jest szkodliwe dla organizmu człowieka. Oczywiście firma nie informuje o tym że długoterminowa praca w takich warunkach naraża człowieka na poważne problemy ze zdrowiem.

(były) Pracownik OCADO

Witam, pracowałem w ocado 5 miechow ( w agencji). No i przyznam ze Agencja to c**je... Zdzierają jak tylko mogą, nawet jak sie bierze sicka to oni czasem potrafią uznać to jako urlop. Bonusy ucinają, overtime tyle samo płatne co normalny dzień. W Agencji na nockach robi sie 11h przy czym kontraktowi 10h no i agencja ma 7,2f a w godzinach 22-6 stawke 7,7f... Nie rozumiem tych co tak narzekają na kontrakcie... Oni mają 8.2f normalnie a w godzinach 22-6 mają 9.96f. Muszą pracować 4 dni po 10h a overtime płatne 12,5 f za godzinę + bonus do tego wszystkiego który dużo łatwiej im wyrobić niż agencji... Jak rozmawiałem z ludźmi z nocek to mówili ze potrafią mieć nawet 560f za tydzień ( po odjęciu podatku bo na payslipie mają dużo więcej).

Stary Wiarus

Jeżeli ktos marzy o pracy na dzień na piku to ostrzegam że shift zaczyna się o 4.45 rano. Czyli jak chcesz tu pracować na rano a mieszkać w Luton, Watford czy Londynie to zapomnijcie o dojazdach koleją czy autobusach. Musicie mieć samochód albo dojeżdżać z kimś kto ma. Za te psie pieniadze na dniówce które płacą zwyczajnie się to nie opłaca. A jeżeli chcesz mieszkać w Hatfield to przygotuj się na wydatek zwiazany z wynajęciem pokoju czy Domu. Cena wynajęcia pokoju dla jednej osoby to 350-390f na miesiąc a dwójki 550f i wiecej. Czyli pracując na dzień, 2 tygodnie pracujesz tylko po to aby mieć na mieszkanie. Oczywiście podałem tu ceny wynajmu o dobrym standardzie, bo jak ktoś chce mieszkać w chałupie o standardzie nory z jakimiś dodgy współlokatorami to pewnie taniej znajdzie a dla prawdziwych wyjadaczy to i namiot albo szałas w Stanborough parku da się postawić za free. Ogólnie ceny wszystkiego w okolicy są wysokie, jedznie poszło w górę i powoli ludzie tacy jak ja zaczęli uciekać stąd na północ trochę dalej od tego Okołolondyńskiego grajdołka gdzie z powodu bliskości lotniska w Luton i Stansted pchają się wszyscy. Na północy wynajem 2 bedroom house kosztuje tyleco wynajęcie dużego pokoju w Hatfield a zarobki są te same a czasem i lepsze. Ocado nie ogarnia tego że im ludzie uciekają i nie wiedzą co zrobić. Na argument "płaćcie więcej" odpowiadają że kasa to nie powód bo oni przecież płacą więcej niż inne warehousy. Płacą niewiele więcej niż minimum wage a w zamian dają wysokie targety i psychozę strachu. Miesiąc temu pożegnałem się z tym chorym miejscem. Większość starych pracowników również, duża liczba z nich znalazło sobie pracę lepszą i lepiej platną. Standardem na tą chwile jest 10f na godzinę, bez łaski i poniżania. Generalnie życzę powodzenia i nie polecam tego pracodawcy. Bądzcie kulturalni i pamiętajcie że to wy przychodzicie do tego magazynu a nie magazyn do was.

Stary Wiarus

Od jakiegoś czasu naprawdę wolę się przyjaźnić z rumunami, węgrami, słowakami, czechami, portugalcami czy włochami, którzy nie wtkają swoich nosów w życie innych i po wieloletnim doświadczeniu stwierdzam że reprezentują całkiem inną mentalność i standardy jakimi mierzą życie. Teraz napiszę trochę o zarobkach. Firma ta rok temu zlikwidowała płatne przerwy dodając raptem parę pików do godziny. W moim przypadku to zabrano mi 2x 8.20f i 2x 1.93f unsocialu. Na szybko zabrali mi 20f na tydzień a dołożyli kilka "pi" do godziny. Śmiech na sali. W okolicach kwietnia mają znowu kombinować jak tu wydy....ać kolejny raz pracownika i chcą znów majstrować przy bonusie bo od kwietnia wzrasta minimum wage do 7.50. W tej firmie od jakiegoś czasu nikt nie chce pracować. Starzy pracownicy odchodzą bo mają dość, psychozy i nieludzkiego traktowania, a nowi przychodzą i chwilę później się zwalniają. Firma nie może znaleść nowych na to miejsce. Od kilku tygodni są przyjęcia, przychodzi po 20-30 osób dziennie i tyle samo odchodzi bo ludziom wysiada psychika albo po prostu jest dla nich za ciężko. Doszło do tego że do rumuni ma pojechać 2 osobników z firmy i zwerbować 1000 ludzi. Rumuni są dość nowi na rynku i jeszcze im trochę zajmie to zanim się wgryzą w ten system, nauczą języka i przestaną być tanimi niewolnikami. Do tego czasu, są i będą mile widziani w większości firm. Z pewnego punktu widzenia są zagrożeniem dla miejsc pracy normalnych ludzi. Czekam z utęsknieniem na BREXIT i zamkniecie granic dla taniej siły roboczej. Jak rząd UK zamknie granice i nie będzie już takiego wielkiego wyboru w pracownikach, wtedy takie ocado będzie musiało zacząć płacić porządnie i będzie szanować pracownika. Już mieli taki moment że biegali po galerii w Hatfield i prosili się ludzi żeby przyszli dla nich pracować. Teraz uwaga do tych co chcą zostać nowymi niewolnikami w Hatfield. Od jakiegoś czasu Ocado buduje kolejny magazyn w ERITH. Jest to miejsce położone w południowo wschodnim Londynie niedaleko Greenwich. Magazyn który tam budują będzie 2 razy taki jak ten rozpadający się w Hatfield. Za ok 1,5 roku warehouse w Hatfield ma zostać przeniesiony właśnie do ERITH tak że jeżeli ktoś chce podjąć pracę w Hatfield z zamiarem długoterminowym to może się czasem zdziwic. Narazie firma na pytania o ewentualnym przeniesieniu produkcji do Erith twierdzi że tylko część produkcji będzie przeniesiona a to nie prawda. Podobna sytuacja miała niedawno miejsce z magazynem Tesco w Welham Green gdzie ludzie tam pracujący dowiedzieli się o likwidacji swojego magazynu z gazet. Firma do ostatniej chwili trzymała tą wiadomość w tajemnicy co by im ludzie nie uciekli przed czasem. Ogólnie rodzaj wykonywanej pracy w tej firmie nie jest trudny, prawdopodobnie szympans za kilka bananów dał by radę to robić (pikowanie) ale dotrzymywanie tempa i gonienie targetu bo menagier od siedmiu boleści z za winkla patrzy, po pewnym czasie zaczyna ryć głowę. Monotonia i muzyka dla emerytów którą puszczają w radio potrafi obrzydzić życie. Odradzam tę pracę ludziom słabym psychicznie i fizycznie oraz poniżej 170cm wzrostu. I nie dajcie się zwieść dużemu napisowi na scianie przy wejsciu do budynku "We value every person" to w jaki sposób wyglada ta valuacja dowiecie sie przy pierwszym waszym sick-u, albo przy pierwszej rozmowie/ disciplinary action za nie zostawanie na overtajmach, spóźnienia z przerw, czy ostatnio bardzo popularne nie wyrabianie targetu i posiadaniu zbyt wielu logout minutes.A nie daj boże jak któreś z was będzie czegoś potrzebować jakiegoś flexible hours albo przeniesienia na inny dział lub z nocek na dniówki. Wtedy dopiero zobaczycie prawdziwe oblicze tej firmy i zobaczycie jak was szanują i jaki zdwkowy olewatorski stosunek mają dla was.Pamiętajcie ocado nie jest dla was, to wy niewolnicy ze wschodniej i południowej Europy jesteście dla ocado. W tej firmie nawet nie jesteście z imienia i nazwiska, w tej firmie jesteście tylko numerem. Jak taksówka albo więzień obozu. Nikt nie pyta jak masz na imię albo jak się nazywasz, tylko zawsze pytają o numer handscan. Jeżeli ktos marzy o pracy na dzień na piku to ostrzegam że shift zaczyna się o 4.45 rano. Czyli jak chcesz tu pracować na rano a mieszkać w Luton, Watford czy Londynie to zapomnijcie o dojazdach koleją czy autobusach. Musicie mieć samochód albo dojeżdżać z kimś kto ma. Za te psie pieniadze na dniówce które płacą zwyczajnie się to nie opłaca. A jeżeli chcesz mieszkać w Hatfield to przygotuj się na wydatek zwiazany z wynajęciem pokoju czy Domu. Cena wynajęcia pokoju dla jednej osoby to 350-390f na miesiąc a dwójki 550f i wiecej. Czyli pracując na dzień, 2 tygodnie pracujesz tylko po to aby mieć na mieszkanie. Oczywiście podałem tu ceny wynajmu o dobrym standardzie, bo jak ktoś chce mieszkać

Zostaw merytoryczną opinię o Ocado Limited - Hatfield

• Jak się pracuje w Ocado Limited?

Zobacz opinie na temat firmy Ocado Limited tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ocado Limited?

Ocado Limited