Opinie o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Hewlett-Packard Polska. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hewlett-Packard Polska o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

Ktosim

Czy ktos sie spotkal z sytuacja ze po zaledwie 5min od zlozenia CV na ich stronie, zostaliscie odrzuceni?

Grzegorz

Są różne zdania na temat firmy. Ja wiem, że to dobry pracodawca. Pewnie opinia zależy od tego jak się pracuje!

Namawiam wszystkich absolwentów, aby nie dawali się upadlać centrom taniej siły roboczej zlokalizowanym w Polsce. Nie marnujcie czasu na szukanie pracy w tym kraju. Wyjeździe za granicę i tam zacznijcie godne życie. Bez żadnego doświadczenia może dostać pracę które zapewni wam godziwą płacę 2500-4000 b euro zamiast 2500-4000 b zł ? Tak! Kończyłem studia w Polsce i przeglądałem gowork z celu znalezienia opinii o każdej firmie do której aplikowałem i niestety większość opinii pokrywała się z rzeczywistością. Gdy odpowiecie rekruterowi, że wasze oczekiwania finansowe to 2000 zł to rzucą się na was jak hieny na padlinę. Te nisko kosztowe oddziały zostały stworzone, że dorabiać kosztem biednych polaków i w konsekwencji ich upodlić. Nie wierzcie w żadne zapewnienia o robieniu kariery o awansach a tym bardziej o podwyżkach, bo Polscy "managerowie" o tym nie decydują ile zarobicie. Oni dostają tabelki z centrali ile tania siła robocza w Polsce ma zarabiać. Nie dajcie się upodlić i szukajcie godnej pracy z godną płacą.

Stella

Firma ma dobrą opinię jako pracodawca.

Iwona

Co możecie powiedzieć o aktualnych postępach firmy Hewlett-Packard Polska we Wrocławiu? Firma zwiększyła zatrudnienie w ostatnim czasie? A może ten pracodawca planuję utworzenie kolejnego oddziału swej firmy? Zachęcam Was do udzielenia nam odpowiedzi, nowe wieści w tym wątku będą bardzo istotne dla innych!

Dawid

Czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje?

Iza

Rekieterka jak odrzuci czyjąś kandydaturę to zawsze będzie źle widziana!!

Szukający pracy
@Iza

Nie chodzi mi o odrzucenie kandydatury, ale o zwykłego maila po rekrutacji: "niestety ale nie dostałeś tej pracy", tak żeby wiedzieć na czym się stoi. Byłem na ostatnim etapie rekrutacji i na nim usłyszałem, że odpowiedź o wyniku otrzymam niezależnie od jej wyniku - chcę się dowiedzieć czy jest to prawda i firma faktycznie informuje kandydatów, że niestety ale tym razem się nie udało

Szukający pracy

Mam pytanie odnośnie rekrutacji w tej firmie, czy po wszystkich etapach rekrutacji pracownik HP wysyła nawet odpowiedź negatywną, czy nie ma co na to liczyć? Zapewniono mnie, że w ciągu 2 tygodni będę miał odpowiedź - pozytywną lub negatywną, ale jakąś otrzymam, a nie dostałem nic. Nie wiem czy jest jeszcze na co czekać, czy raczej nikt się ze mną nie skontaktuje, nawet jeśli będzie to tylko kontakt z negatywnym wynikiem rekrutacji.

Iwona

@Anna, przykro mi, że nie dostałaś tej pracy. Napisałaś, że dostałaś zdawkowego maila, że firma postanowiła zatrudnić kogoś innego. Myślę, że możesz odesłać maila z zapytaniem, czym jest umotywowana taka decyzja, jeśli chcesz to wiedzieć. Jednak biorąc pod uwagę, że na każde stanowisko jest zawsze kilka albo kilkunastu kandydatów dla osoby decyzyjnej wybranie tego jednego jest trudne, ponieważ na rozmowy zapraszają tylko tych, których profil opisany w CV wydaje się być najbardziej odpowiedni. Często po prostu o statecznym wyborze decydują naprawdę drobne rzeczy i ciężko jest to umotywować w mailu zwrotnym. Bardziej obszerną motywację kandydat może dostać wtedy kiedy nawet jego CV nie odpowiada osobie prowadzące rekrutacje. Jednak samo to, że otrzymałaś chociaż krótką odpowiedź świadczy o tym, że rekrutacja jest dobrze przeprowadzana i do końca. Jeśli chodzi o wypowiedź @matt, to chodzi o to, że forum służy do tego aby dzielić się informacjami na temat rekrutacji, jej przebiegu oraz warunków pracy. Natomiast opisywanie pracowników w sposób niegrzeczny jest po prostu łamaniem postanowień regulaminu. Również sama grzeczność wymaga, aby niektóre rzeczy mówić bezpośrednio i tylko do danej osoby, a nie opisywać na forum publicznym.

Iwona

@jojo, napisałaś, że w firmie przepracowałaś 8 lat na różnych stanowiskach. Jakie to były stanowiska i co myślisz na temat atmosfery w pracy? @Anna, otrzymałaś odpowiedź odnośnie swojej rekrutacji? Może ktoś jeszcze chce się podzielić tym jak wyglądał proces rekrutacji oraz praca w HP. @matt to nie miejsce do opisywania innych pracowników. Regulamin tego zabrania.

@Iwona

nigdy do mnie nie zadzwonili ani nie uslzyszalam feedbacku na swoj temat, dostalam tylko zdawkowego maila dziekujemy za udzial w rekrutacji, ale postanowilismy zatrudnic kogos innego.

@Iwona

Mysle ze wiem co matt mial na mysli. Pojdz na rozmowe, poznaj te pania a sama zrozmiesz ze to niewlasciwa osoba na niewlasciwym miejscu..

załamka

Do: Niezadowolona, masz rację, aż do bólu. Praca potrafiąca rozwalić człowieka fizycznie i psychicznie, genialne pomysły żeby pytac sie managera "czy mogę wyjść do ubikacji", wszechobecny mobbing i budowanie podziałów. Ale na spotkaniu integracyjnym trzeba się pojawić, bo mus. NIE, NIE, NIE!!!!!!!!!!!!

jojo
@załamka

że co? piszesz chyba o pracy w biedronce... przepracowałam tam 8 lat w różnych działach i oniczym takim nie słysząłam....

@marta

Startuje na stanowisko Payable Assistant Specialist. Czy ktos pracuje na tym stanowisku? Jak wrazenia

Janusz

Hewlett-Packard Polska z tego co słyszałem ma opinię dobrego pracodawcy. Widzę po forum, że pracownicy są rzeczywiście zadowoleni. Czy firma ma jakieś oferty?

Iwona

Dla uszczegółowienia @Uści mógłbyś wytłumaczyć kwestię nazewnictwa? W Internecie nadal funkcjonuje skrót hp, a nie dxc. Żeby nie wprowadzać innych w błąd, jeśli możesz wytłumaczyć o co chodzi, inni będą wdzięczni.

Mike
@Iwona

Stare HP przeszło szereg podziałów w latach 2015-2017, i wskutek tych zmian są teraz 4 samodzielne firmy - HP Inc, HPE, DXC i Microfocus (tej ostatniej nazwy nie jestem pewien bo odszedłem podczas ostatniego podziału). Pracowałem tam 9.5 roku. Bardzo dużo plusów, bardzo mało minusow. Jak się starasz to Cię docenia. U mnie było kilka awansów i pensja na koniec 4 razy to co na początku, możliwości rozwoju na pewno są. Jeśli się ma chęci oczywiscie

Uści

ja pracowałem w renomie, HR w języku niemieckim. obecnie nie nazywa się ta firma hp ani hpe, a dxc. co do atmosfery to jest ona zróżnicowana, w zalezności kto jest liderem twojego zepsołu (zespoły liczą około 3-10osób) oraz kto jest Twoim supervisorem (w moim przypadku supervisor nadzorował 4 zespoły - łącznie 25osob). z nikim wyżej nie ma się żywego kontaktu jako szary pracownik. w trakcie pracy zmieniali mi się zarówno liderzy zespołów jak I supervisorzy. z każdym współpracowąło się inaczej - od mega przyjemnej atmospfery po poczucie wyzysku, stania z batem za plecami. łącznie 30% czasu oceniam jako świetny 50% jako akceptowalny a 20% jako czas w którym mysli się o zmianie. większość pracowników była przesympatyczna, inteligentna I pomocna. zarobki niestety niskie, nie występowują tam podwyżki, a jeżeli występują to są one kosmetyczne, rzędu 2-3%. samą pracę można uznać z jednej strony za motywującej, z drugiej istnieją wyzwania językowe dla osoby, która nie była wcześniej kimś z poziomem c2. perspektywy awansu, rozwoju itd oceniam jako średnie, raczej długo minie zanim awansujesz I wiele się w tym czasie nakopiujesz I nawklejasz. jednak jesli jestes bardzo ambitny, lubisz usprawniać procesy itd to są jako takie szanse, ze ktos cie zauważy I bedziesz mogł sie przez jakis czas rozwijac

Iwona

@Neko piszesz, że u Ciebie w dziale nie ma dofinansowania studiów. A w jakim dziale pracujesz? Chętnie dowiemy się od innych użytkowników wątku jak wygląda ta sytuacja w pozostałych częściach firmy. Wspominasz też o bardzo dużej rotacji. Czy dotyczy ona bardziej któregoś z działów, czy też stanowiska?

Neko

Dobra firma do zdobycia doswiadczenia, fajna na pierwszą pracę, do podszlifowania angielskiego, excela, kompetencji miękkich, team workingu itp. Jak się dobrze trafi to można "dochapac" się jakiejs pozycji liderskiej ze wzdlędu na sporą rotację... jednak bez perspektyw na podwyżki. Leader zarabia tyle samo co zespol, czasem nawet mniej (jak ktos zaczal przed splitem to latwiej dostawalo sie podwyzki, po splicie nie ma nic). Jesli chodzi o kasę i umowy to typowy wyzysk ;) masz takie warunki na jakie sie godzisz a jak sie nie godzisz to sie zwolnij (jak sie jest dobrym i kluczowym pracownikiem to proponuja wtedy podwyzke 50% i awans ale nie znam nikogo kto by zostal...). Sporo umow tymczasowych na agencje, dobrze ze rzad to ukrócił bo zaczynalo sie to ocierac o łamanie prawa. Szkolenia tylko wewnętrzne (excel, ppt), zero zewnętrznych, brak dofinansowania kursow, szkolen, studiow (u mnie w dziale, nie wiem jak w innych). Spoko atmosfera, fajni ludzie,ale przez 2 lata zmienilo sie 80% ludzi, to daje do myslenia. Wynagrodzenia tak jak pisala Bea - ponizej 2,5k. Co jest dobre to przychodzisz, klepiesz swoje, szybko mija 8h i idziesz do domu. Nadgodziny moze 10 rocznie. Fajna praca dla studentow albo swiezo po studiach do ogarniecia sie i określenia "co chcesz w zyciu robic".

diana
@Neko

Mam pytanie. Czy jako osoba świeżo po studiach (filologia czeska) z angielskim na poziomie B2 mam jakąś szansę na dostanie się tam? ?

Andrew

Pracowałem w oddziale w Renomie. Ludzie fajni więc atmosfera na plus, szef spoko, praca ciekawa z angielskim 8/8. Nie było mowy o nadgodzinach. Zarobki poniżej 3k netto więc to był spory minus

Iwona

@Miaczyli jednak w firmie odbywają się szkolenia. @Bea wspomniał/wspominała, że nie ma na nie budżetu. Czy pracujesz w innym dziale i stąd wynika ta różnica? O jakich szkoleniach Ty wspominasz? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego czego dotyczą i czy są to szkolenia wewnętrzne, czy zewnętrze.

Zostaw merytoryczną opinię o Hewlett-Packard Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w Hewlett-Packard Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Hewlett-Packard Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hewlett-Packard Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hewlett-Packard Polska?

Kandydaci do pracy w Hewlett-Packard Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hewlett-Packard Polska