Opinie o Korpo w Jawor

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Korpo. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Korpo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Korpo w Jawor

praktyki

Czy jeśli jest się z innego technikum z okolicy to można przyjść tu na praktyki czy przyjmują tylko z technikum z jawora?

Lemans
@praktyki

a jest gdzieś taka informacja że przyjmują tylko z Jawora?

praktyki
@Lemans

wiem tylko od kolegi, że tam współpracują z jednym technikum i z niego na pewno przyjmują, więc wolę dopytać

Lemans
@praktyki

niestety nie pomogę i nie wiem czy w ogóle ktoś ci tu powie. ja bym na twoim miejscu jednak tam zadzwonił .a skąd byś dojeżdżał?

Michal

Byłem na rozmowie i dużo się z tego forum potwierdza. Czarują stawkami a wszystko to premia „ UZNANIOWA” jak to w firmach to uznają ze jednak nie dadzą. I umowa jest przez agencje pracy addeco wiec nie przysługują dodatki socjalne. Kit w ogłoszeniu i tyle. Nie polecam

Jg21

Na jakie zarobki można liczyć na start ? Zwykły pracownik produkcji

Ślusarz

Na ślusarza konserwatora w Białogardzie jeszcze przyjmują? Teraz znalazłem a ogłoszenie już wisi 19 dni i nie wiem czy jeszcze aktualne.

@Ślusarz

To 3 letnie doświadczenie trzeba mieć jako mechanik czy niekoniecznie?

Stan
@Ślusarz

gdzie wisi ogłoszenie? ja dokopałem sie tylko na stronie oficjalnej ale nie wiem czy to o to chodzi wlasnie? jakbym mial poradzic to bym juz poczekał do nowego roku

@Ślusarz

19 dni to nie długo, więc obstawiam, że aktualne.

@Ślusarz

Nie, po prostu w firmie produkcyjnej. ale wykształcenie już konieczne

ale techniczne nie?

Majk

Ja tylko mówię to, co znalazłem w ogłoszeniu

Pietras
@Majk

Dalej przyjmują na ślusarza czy już za późno?

Kamil
@Pietras

ja nie widzę żadnych ofert pracy do korpo, gdzie ich szukac/??

info
@Kamil

Na oficjalnej stronie.

Edward
@Pietras

A jakieś doświadczenie masz czy to twoja pierwsza praca będzie?

nick
@Edward

Książkę piszesz?

@nick

tak i twoje imie będzie tytułem tylko musisz je najpierw podać

Aplikowałeś do Korpo na stanowisko Ślusarz - Konserwator? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Mono

wszystkie stanowiska pracują tutaj na zmiany? bo są zmiany nie?

@Mono

Większość praca zmianowa, ale żeby podać konkrety, to musiałbyś powiedzieć o jaki dział/stanowisko ci chodzi

kandydat

a na CNC?

TnT
@kandydat

Wiesz czy przyjmują teraz na CNC?

@TnT

ja aktualnie nie znalazlem żadnej oferty pracy do korpo ale może źle szukam na zlych stronach ?? nie wiem

info
@Bartek

Pisałem niżej. Na oficjalnej stronie.

@info

okej, ale wiesz że są aktualne?

???
@Bartek

jak nie wyślesz aplikacji to się nie dowiesz. wolisz się pytać po 10 razy niż coś zrobić?

Bartek

pozwól że zrobie co se będę chciał. słyszałem różne opinie i wiem jak to wygląda. jeden powie tak drugi rak.

Rozbity boczek

No i przyjechało wsparcie z Niemiec i pokazali jak pracują u siebie i jaka normę mają, 20-30% tego co polaku musi robić, za mniejsze pieniądze ale za to polak ma większego bata nad głową

Ddd

Jakiej narodowości jesteś w takim razie?

kandydat

nie ładnie tak mówić o swoich...

Białogard

witam czytając te wszystkie opinie osób je tutaj wstawiających zastanawiam sie ile jest w nich prawdy dotyczącej tej firmy gdyż fakt jest taki że w Białogardzie dopiero firma się zadomowia czyli zwozi sprzęt i szkoli ludzi jestem ciekaw co są w stanie zaoferować dla kogoś kto ma tam pracować jako DOZORCA i faktycznie pierwszy rok przez agencje a nie bez pośrednio przez Korpo będzie zatrudniony może ktoś już pracował jako Dozorca i może sie o tym wypowiedzieć ?

Zainteresowana

Jak tam praca w korpo Bialogard? Kto tam już pracuje niech się wypowie

tomson
@Zainteresowana

nienajgorzej, szczerze mówiąc

tomson
@Zainteresowana

na goworku sporo osób psioczy, ale to nie ma się co sugerować, bo tu w dużej mierze hejtery piszą

@tomson

Trochę czasu upłynie, poznacie prawdziwe oblicze zakładu i sami będziecie tymi hejterami

Jaworzanin
@tomson

Zakład dopiero startuje i chce was zachęcić, minie trochę czasu aż sam zobaczysz ze wystawisz tu opinie. Nie bez powodu jest tu 3000 negatywnych opinii od lat o tym niemieckim zakładzie ???? zdziwisz się jak nagle premii nie ma, jak na przerwę nie będziesz chodził bo ze stoperem nad tobą będą stać. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Psociarz

Jakie podwyżki od Nowego Roku 1zł czy więcej?

@Psociarz

Połowę z tego brutto

Tur
@Ddd

Zdziwisz się.... I to bardzo

Łuki

Nadgodziny płatne, czy do odbioru?

Hemp
@Łuki

Nadgodziny płatne co miesiac

@Hemp

I to je się dostaje przy wypłacie tak? Czy jakoś osobno?

Hemp
@Łuki

Płacą ci nadgodziny wyrobione w miesiącu, wraz z wypłata. Nadgodziny podnoszą ci wypłatę brutto. Są w jednym przelewie zawarte z wyplata

@Hemp

Bardzo Ci dziękuję. Nawet nie spodziewałem się takiej konkretnej odpowiedzi.

kao
@Hemp

a często się zdarzają nadgo?

Filis
@kao

to już różnie.

Filis
@kao

zależy jakie jest zapotrzebowanie, nikt ci nie powie ogólnikowo tutaj. może przy rekrutacji mają jakieś szacunki

qwerty

Słyszałem też, że jest opcja korzystania z transportu pracowniczego, wiecie z jakich stron konkretnie?

@qwerty

I czy jest to darmowe, czy odciągają z wypłaty?

Autobus
@qwerty

Czemu by niby mieli odciągać z wypłaty? Takie rzeczy zazwyczaj są w pakiecie jak już się decydują na coś takiego.

@Autobus

Słowo klucz - zazwyczaj

@Autobus

W jednej z moich byłych firm odciągali z wypłaty. Groszowe sprawy, więc i tak się opłacało, no ale jednak.

Autobus
@qwerty

No okej, ja się nie spotkałem, stąd zdziwienie.

czech
@qwerty

to było im powiedzieć że są niepoważni i tyle. nie dawaj się tak.

@czech

No ale też bez przesady, nie róbmy ze mnie ofiary, bo to normalna sprawa...wychodziło i tak dużo taniej, niż gdybym miał to ogarniać we własnym zakresie. W sensie nie bronię mojej poprzedniej roboty, bo mieli dużo za uszami i cieszę się, że tu to wygląda inaczej, ale tez nie demonizujmy

czech
@qwerty

no tak to zabrzmiało to co sie dziwisz.

Karatemistrz

Do napisania komentarza zachęcił mnie pewien wpis tutaj bo już mnie korciło od dłuższego czasu żeby coś tutaj dodać od siebie.To, że ktoś ma inne poglądy nie znaczy, że coś z nim nie tak bo każdy ma chyba prawo do tego żeby się tutaj wypowiedzieć, czy pozytywnie czy negatywnie.Każdy z nas tutaj pracuje jak może i rzeczywiście ludzie tutaj są życzliwi więc nie wiem skąd tutaj tyle takiego oskarżania się nawzajem.Nikt mi nie każe tutaj pracować, przyzwyczaiłem się do stanowiska,pieniądze niezłe na razie nie zamierzam nic zmieniać. Jak ktoś zna się na robocie to problemów nie ma,konflikty się zdarzają ale też trzeba umieć czasami przymknąć oko machnąć ręką na niektóre rzeczy. to tylko moje zdanie i proszę o uszanowanie tego.

pan
@Karatemistrz

kto by się tym przejmował, jeśli jest na zakładzie dobrze to już wsio rybka co tu sie dzieje. i tak kto ma przyjść to przyjdzie.

pan

chodziło mi o ludzi, że są w porządku a tutaj można się spotkać z bardzo różnymi i często obraźliwymi tekstami. mi nie jest żal, ciekawe że jest ci tak źle a dalej piszesz jako pracownik.

Salceson

Akurat teraz z pracą nie ma dużego problemu, więc nie czuje się tym zastraszony jak mam być szczery.

Szynka
@Salceson

wy macie jakiś problem z mięsem czy o .. chodzi?

haha
@Szynka

hahaa lepiej nie wnikać w takie rzeczy tutaj

Białogard

Hallo☺️ jest tu ktoś kto czyta z Białogardu? Jakie są zarobki na początku na okresie próbnym? Jak ze zmianami? I gdzie się robi badania? Najbardziej mnie interesuje jak z zarobkami na początek. Jako pracownik produkcji. Pozdrawiam ????

Jawor
@Białogard

Przeczytaj dokładnie opinie o tej firmie na tej stronie, jawor to małe miasto a zobacz jakie te korpo zdobyło siebie zdanie wśród pracowników. (usunięte przez administratora) Te ściemy które oferują na stronie to w jaworze każdy się śmieje, oferują niby umowy na korpo a okazuje się ze pierwsze rok i 6 miesięcy jest na agencje pracy, niby po przepracowanym roku dają bony i benefity świąteczne ale tylko dla zatrudnionych przez korpo wiec dla agencji się nie należy. Za urlop premia zabrana, za zjedzenie wafelka na hali premia zabrana, za zrobienie złej sztuki pieniądze zabrane. Praca polega na bieganiu od maszyny do maszyny, i co jakieś pół roku stoją nad pracownikiem i mierzą mu czas na stoperze!(usunięte przez administratora) Teraz 70% zakładu to ludzie z Ukrainy. Wszystko to przez złe traktowanie NAS, pracowników !

nowy

nie prawda, byłem na rozmowie i nie kłam proszę, pewnie to ktoś z firmy obok ten komentarz wstawił porażka, nikt tyle nie płaci w białogardzkie jak KORPO

Derk

Czyli jeszcze nie zaczęli a już zbierają negatywne opinie heh

dobrze
@Derk

jakie to typowe nie wiem ale sie wypowiem

qwerty

Praca jako elektromechanik - na ile zmian (czy są nocki?) i ile dni w tygodniu? W sensie pon-pt, czy weekendy również?

Merno
@qwerty

Znam odpowiedź tylko częściowo, praca pon-pt, natomiast nie znam szczegółów co do godzin i zmian, więc więcej nie pomogę

Korpo poszukiwała kogoś na stanowisko Konserwator. Czy komuś udało się dostać tę pracę i mógłby powiedzieć więcej o tym, czego można się nauczyć? Zależy mi na informacjach o zakresie obowiązków.

Beyton

Przecież nawet w samym ogłoszeniu masz zakres obowiązków na konserwatora. Z tego co widziałem dbanie o maszyny i urządzenia, żeby sprawnie działały i oczywiście naprawienie ich w razie potrzeby, robienie przeglądów i ciągłe konktrolowanie maszyn, żeby nagle nie stanęły w strakcie pracy. Poza tym, chyba ogólnie zadania konserwatora są dosyć jasne.

@Beyton

Może i obowiązki są dosyć oczywiste, ale na pewno nie wszędzie wyglada to tak samo, bo masz do czynienia z różnymi miejscami i z roznymi maszynami czy jakimiś tam rzeczami, wiem po sobie bo sam tak pracowalem w trzech roznych miejscach, więc pytanie wydaje mi się dosyć normalne.

nowy
@Rethu

a jest do tego jakies szkolenie na poczatku?

Big
@nowy

są szkolenia na początku, żeby wdrożyć każdego w pracę i później, żeby już sam sobie umiał ze wszystkim poradzić, więc o to luz

Inny
@Big

I ile to mniej więcej trwa?

Big
@Inny

nie ma konkretnego okresu samych szkoleń, są po prostu na początku i wtedy każdy widzi jak podłapuje, jednak osoba w kilka dni, a druga sie uczy kilka tygodni i też nie da sie wszystkiego wyciągnąć i zapamiętać ze szkolenia, tylko też potem w praktyce wszystko przychodzi

Lars
@Big

dodajmy, że spory wplyw ma jednak doświadczenie czego wiele osob nie bierze pod uwage jak pyta ile trwają szkolenia. szkolenie swoją drogą ale jak ktos wcześniej nic nie robil podobnego to logiczne, że wiecej musi tego czasu poświęcić niż ktoś kto jest bardziej obyty z tematem

Xdxex

Do osób z Białogardu. Czy były już rozmowy kwalifikacyjne?

Brd
@Xdxex

Mają się odbyć w środę pierwsze rozmowy, na razie info z działu administracyjnego

Top
@Brd

a macie może jakieś info od kogoś kto już przechodził kiedyś rozmowę jak to wygląda, na przyklad od jakiegoś znajomego czy kogoś kto pracował? w sensie tak bardziej na luzie czy cisną?

Jaworzanin
@Top

Do tej firmy wezmą każdego młodego z silnymi plecami i nogami, tam się wrzuca stal do maszyn na czas. Pięknie wszystko opiszą na rozmowie ale sam się przekonasz, prze czytaj opinie jakie ludzie tu piszą, żeby w małym mieście dorobić się tak krytycznej renomy to trzeba mieć talent

Lergson
@Jaworzanin

to przykre, że nie masz nic lepszego do roboty tylko siedzenie o 4 nad ranem i pisanie na goworku, dzisiaj już tak nie szalej bo do pracy nie wstaniesz

Rozbity boczek
@Lergson

Przykre jest to ze na polecenie szefa siedząc w biurze starasz sie ratować wizerunek firmy którego się już nie da uratować

Lergson
@Rozbity boczek

widzę, że już odleciałeś konkretnie

Mmmm

Nie bez powodu ciagle ciagle są tu nowe negatywne komentarze bo każdy wie jak tam traktują pracowników, dla porównania przytoczę przykład z życia wzięty, firma chwali się główna firma Kordel w Niemczech. W momencie kryzysu gdy pracownicy odchodzili masowo i brakowało rąk do pracy przyjechała delegacja z Niemiec właśnie z firmy Kordel, pilnowałem owych pracowników. Rozmawiając z nimi byli przerażeni ze ludzie są w stanie biegać od maszyny do maszyny, i oznajmili że jak oczekują ze tez tak będą robić to wracają do Niemiec. W rezultacie nasi robili pracownicy korpo robili normę 90% a wsparcie z Niemiec z uśmiechem na twarzy 18% śmiejąc się i chodząc na papierosa

Rethu

Jak wyglądają w was godziny pracy? pytam oczywiście o prace bardziej fizyczną nie biurową

@Rethu

godziny pracy to ogólnie 7-15-23 to na ile zmian zależy od konkretnego stanowiska

Rethu

Na magazynie konkretnie jak jest?

Przeprowadzają część firmy w inny rejon Polski ponieważ brakuje im ludzi do pracy w tym rejonie. Mają opinię na jaką zasługują.Więc gratuluję pomysłu zatrudnienia tych samych brygadzistów przez których wielu dobrych pracowników się zwolniło.(usunięte przez administratora)

Niedawno zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Operator w firmie Korpo. Czy wie ktoś, jakie mają oczekiwania wobec kandydata?

Dare

wydaje mi się, że w ogłoszeniu powinny być wszystkie wymagania, wystarczy zajrzeć

nick

Skoro się zakończył, to to pytanie chyba średnio ma obecnie sens

Aka
@nick

W sumie nie koniecznie bo może ktoś po rekrutacji mógłby coś powiedzieć jak to wyglądało nawet jak sam proces się już skończył no nie?

Zostaw merytoryczną opinię o Korpo - Jawor

• Jak się pracuje w Korpo?

Zobacz opinie na temat firmy Korpo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Korpo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Korpo