IMS GmbH Hamburg

Opinie o IMS GmbH Hamburg

Wesołych Świąt!
W minony piątek odbyła się wigilia firmowa z udziałem naszych elektryków z Hamburga. Ugościliśmy naszych pracowników tradycyjnymi polskimi potrawami, mięskiem prosto z grilla i pysznym ciastem. Serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za przybycie i miłe spędzenie piątkowego popołudnia!

Firma IMS Hamburg cieszy się doskonałą reputacją w branży. Ich profesjonalizm, zaangażowanie i wysoka jakość usług są godne pochwały. Klienci chwalą ich skuteczność oraz zdolność do rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych problemów. To firma, na którą można liczyć, i z pewnością warto z nimi współpracować. Moja współpraca z Panią Martą jako kierownikiem jest niezwykle satysfakcjonująca. Pani Marta to osoba o ogromnej wiedzy zawodowej i doświadczeniu, co pozwoliło nam skutecznie realizować projekty. Była zawsze dostępna, otwarta na dyskusje i sugestie zespołu, co tworzyło pozytywny klimat pracy. Jej umiejętność zarządzania zespołem oraz zdolność do rozwiązywania trudnych sytuacji są imponujące. Współpraca z Panią Martą jest inspirująca i pomogła mi w rozwoju zawodowym. Polecam ją jako doskonałego kierownika.

Andrzej Andrew pomocnik elektr

@IMS polecam! Pracuję od sierpnia 2020r. Ogłoszenia zamieszczane w internecie to dokładnie to co jest w umowie i w realu. Duża różnorodność zleceń - budowlanka, przemysłówka, razem z kolegą, osobno, różne lokalizacje, z niemieckim lepszym, gorszym z doświadczeniem większym, mniejszym, z autem i bez. Jest szansa na start plus kufer podstawowych narzędzi i odzieży (nic ponad standard). Później jeśli uzasadniona potrzeba to możliwość refundacji. Wiele da się załatwić przez komunikator, telefonicznie, mailem, czasem osobiście itp. w aplikacji są odcinki pensji. Najważniejsze: - dieta za dany tydzień na konto - wypłata na czas bezproblemowo - masa zleceń i szybki kontakt - dysponenci mówią po polsku - jest ubezpieczenie w kasie chorych i wszystko na legalu!!!

Pracowałem trochę w firmie i ani razu nie mogłem doprosić się odcinka z wypłaty a ostatniej pensji w ogóle nie otrzymałem koordynator gdy poprosiłem o meila z rozliczeniem zamilkł

Witam, Nie upubliczniamy danych osobowych w internecie, kazdy pracownik posiada dostep do swojego indywidualnego konta, jest to bezpieczniejsze rozwiazanie niz wyslanie kwitu z wyplata mailem, ktore jest zabronione ze wzgledu na ochrone danych osobowych. Istnieje tez mozliwosc wyslania kwitu z wyplaty droga listowa do rak wlasnych.

Rafal

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z IMS w Hamburgu. Pracowałem na różnych projektach i otrzymałem wszelką pomoc i wsparcie. Pan Mikołaj jest bardzo dobrym kooordynatorem wszelkich spraw dotyczących pracowników. Pomoc przy dokumentacji, sprawach urzedowych, zakwaterowaniu, rozliczeniach finansowych, raportowaniu czy wypłatach, czy wsparcie na projekcie. Można się czuć bezpiecznie i w dobrych warunkach pracować. Polecam wspólpracę. Na pewno jeszcze wrócę na nowe projekty.

@aaa

Dzien dobry! Rezerwujemy dla naszych pracownikow zakwaterowania jak najblizej miejsca pracy. Staramy sie zaspewnic naszym pracownikom wylacznie pokoje jednoosobowe. Jesli zakwaterowanie pracownikowi nie odpowiada, daje on nam znac i szzukamy mu lepszej kwatery.

Po 12 latach pracy w Polsce zaczynam poważnie myśleć nad wyjazdem. Polecacie ich? Przeglądałem ofertę na mechatronika do Niemiec, nie napisali tylko, ile ten wyjazd ma trwać. To coś na stałe czy bardziej, żeby się tam zaczepić? Fajnie byłoby coś na dłużej złapać.

Elektromonter Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Rozglądam się za pracą,25 lat w zawodzie elektryka -jaka kasa na rękę ? (Piszę od do )

Kto na pomocnika elektryka jeździł i wie ile z tego przedziału 2500 -3300€ netto miesięcznie ma pomocnik a ile elektryk z papierami? Takie ogłoszenie dali dla dwóch stanowisk na jeden raz, nie wiem, komu ile przeznaczone jest zarabiać. I w ogóle o robocie poczytam chętnie, czy mocno techniczny niemiecki jest potrzebny :)

Aga 76 Nowy wpis

Moja opinia na temat pośrednika,firmę IMS , oddział w Hamburgu jest bardzo pozytywna! Pojechałam przez tą firmę jako lakiernik meblowy i choć mi się nie udało ( podziękowała mi firma w której pracowałam) to jestem bardzo zadowolona z całej opieki. Wszystko było dobrze załatwione, bardzo dobry kontakt z firmą IMS a w szczególności z Panem Bartoszem. Uczciwy i konkretny. Mieszkanie,dieta, wypłata, wszystko w najlepszym porządku! Bardzo polecam współpracę z tą firmą!

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie IMS GmbH kandydat na stanowisko Spawacz ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?

Jak tam ogółem kwatery dla elektryka, coś w porządku? W sumie to nie widziałem w tym ogłoszeniu, czy na 100% coś zapewniaja, i chciałem się upewnić. Ktoś z nimi też planuje wyjechać teraz i czegoś sie dowiedział?

Dzien dobry, jesli chodzi o kwatery to szukamy naszym pracownikom kwatery jak najblizej miejsca pracy i wyplacamy diete na finansowanie kwatery :D

@IMS GmbH Hamburg

Czy pracownik może zrezygnować z Waszej opcji kwatery i dostać te pieniądze oraz poszukać sobie na własną rękę i wedle swego gustu? Czy to jest oblig?

Witamy, Oczywiscie ze tak. Oferujemy opcje szukania noclegow dla naszych pracownikow jako pomoc, poniewaz wiemy ze szukanie noclegu na miejscu pracy z polski moze byc problematyczne, ale jesli ktos "na wlasna reke" chce zmienic zakwaterowanie nie ma z tym najmniejszego problemu.

Oczywiscie ze tak, dietza nalezy sie na finansowanie kosztow kwatery, nie wazne czy my szukamy czy Pan szuka sam

Rafał

Ja nie polecam tej firmy, maja drogie zakwaterowania. Na miesiąc wychodzi prawie 930 € w jakimś obskurnym pensjonacie, plus wyżywienie, paliwo, zjazdy do Polski I zostaje z tego parę groszy więcej niż w Polsce. Mało tego ściągają sobie ludzi bez samochodu, mają dla nich jakiś transport tylko ze właściciel samochodu nic o tym nie wie. Pracownicy agencji zlewają pracowników, o wszystko się trzeba upominać, jeśli nie znasz jezyka I sam sobie na miejscu nie poradzisz to przepadniesz z tą agencją. Szkoda nerwów, firmy maja słabe i jest tam taka Pani nie będę wymieniać z imienia i nazwiska wysługuje się pracownikami bo chyba sama nie zna dobrze jezyka I trzeba za nią jej robotę wykonywać. Biorą za godzinę twojej pracy 40 € ty dostajesz jakieś śmieszne 14€ brutto plus nieopodatkowana dieta,ktora ci się należy z urzędu. No chyba trzeba bardziej dbać o tego pracownika z którego żyjecie. Przecież w tych agencjach to jest wyczyn wstać od biurka zrobić sobie kawę i poplotkować, zreszta ci tu wymagać od polskich niemców.

@Rafał

Witam, Niestety my jako firma nie mamy wpływu na ceny zakwaterowan, ponieważ wynajmujacy je dyktują. Nie mamy informacji aby któraś z naszych koleżanek ''wysługiwała się'' pracownikami. Odnośnie diety to nie wiemy skad ma Pan takie informacje odnośnie tego że dieta należy się z urzędu, ponieważ to my jako IMS wypłacamy pracownikom diety, nie urząd. Jeśli twierdzi Pan ze praca w biurze zwłaszcza w branży Zeitarbeit jest tylko plotkowaniem i piciem kawy, serdecznie zapraszamy do biura na dzień próbny :)

@Rafał

Możesz doprecyzować o co trzeba się upominać? W jaki sposób wysługują się pracownikami? Napiszesz jeszcze czy ma się jakikolwiek wpływ na wybór tych firm czy jest to jakoś narzucane?

Heinrich
@Rafał

Takie są realia taniej siły roboczej, z Polski...

Remix
@Rafał

930???? Masakra tyle to mieszkanie kosztuje...pokoje chodza ok 20 za dobe przy dlugim wynajmie czyli was kroja po 300 dodatkowo

@Remix

Dzien dobry, Koszt pokoju jednoosbowgo waha sie momentalnie miedzy 20€ a 30€, przy czym staramy sie szukac i wybierac najtansze zawkawterowanie. Spotkalismy sie z tym, ze w niektorych miastach za pokoj jednoosobowy wynajmujacy zyczy sobie cene 60-70€, wiec uwazamy ze przedzial cenowyy w jakim znajdujemy naszym pracownikom zakwaterowania jest przy obecnym rynku nienajgorszy. Ponadto jesli pracownik jest na miejscu pracy na dluzszy okres czasu ma rowniez mozliwosc poszukania mieszkania samodzielnie, na miejscu.

Rafał
@Remix

Nie chce im się niczego innego znaleźć. Biorą pierwsze lepsze z brzegu, nie negocjują żadnej ceny. Jak pytasz się o rachunek to właściciel robi wielkie oczy, bo przecież miało być bez rachunku i to po 30 €. Musieliśmy sami szukać zakwaterowania i odziwo, udało się znaleźć po 500€ od łebka, to jak oni szukają tego zakwaterowania? Skoro nam zwykłym szarakom udało się znaleźć a im nie. Jeszcze ci powiedzą w Ims że to dobra cena bo ich pracownicy płacą po 40€ heheheh śmiechu warte. Żadnych cudów nie ma w tej firmie, jesteś zdany sam na siebie. W innych agencjach są mieszkania po max 600€ lub dają 2300-2400 plus darmowy pokój jeednosoobowy. To sobie już przelicz sam.

Witam. Mieszkam w Hamburgu i szukam tu pracy na stanowisko: elektryka przemysłowego, montera szaf sterowniczych.

@Paweł

Witam Panie Pawle, prosze o CV na maila malgorzata.biesiadecka@ims-zeitarbeit.eu, skontaktuje sie z Panem

Julita

Mam pytanie trochę z innej beczki. Firma aktywnie szuka osób chętnych do pracy, ale nie widzę dostępnych ofert do pracy w jej zewnętrznej strukturze. Pracuje ktoś w dziale rekrutacji? Jak często szukają osób do zespołu?:) Byłabym zainteresowana stanowiskiem. Posiadam doświadczenie, znam biegle język niemiecki oraz języki skandynawskie. Pracuje ktoś bezpośrednio w firmie i zdradzi, czy oferują konkurencyjne wynagrodzenie? Jest system premiowy? Jak podchodzą do pracownika, nadgodzin i podwyżek? Zależy mi na stabilnej pracy i wzajemnym szacunku. Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieje ze jakaś dobra dusza da mi znać co i jak;)

@Julita

Dzien dobry, na naszych portalach rowniez pojawaiaja sie ogloszenia do wewnetrznej struktury firmy, zaznaczamy jednak ze kierujemy je wylacznie do osob mieszkajacych w Hamburgu, ktore posiadaja juz doswiadczenie w podobnej branzy. Pozdrawiamy

@IMS GmbH Hamburg

Nie natrafiłam na aktualne ogłoszenie dla rekrutera, więc chyba muszę tutaj skorzystać z uprzejmości i zapytać - ilu lat doświadczenia w HR Państwo oczekują? Jest jakiś sposób sprawdzenia znajomości języka niemieckiego u takiego kandydata - polskiego habmburczyka? :)

Magda

Witam. Piszę z zapytaniem. Jak można z Państwem @Pracodawca się skontaktować? I czy są koordynatorzy polskojęzyczni? Chociaż domyślam się że są. Jakiś numer telefonu bądź strona na platformie Facebook?

@Magda

Witamy, znaczna wiekszosc naszych koordynatorow jest polskojezyczna. Rekruterzy mowia po polsku. w naszych ofertach oray sa numery telefonow do nas. Zapraszamy rowniez na strone Facebook https://www.facebook.com/IMSGmbHHamburg

Krzysztof

Ogłoszenie i opinie w Internecie wyglądały na idealną firmę do pracy za granicą ale pozory mylą. Nie polecam, firma ims to jeden wielki żart. Ani nie zgadzaja się pieniądze przez telefon stawka wynosiła 14€ na rękę + diety, a co do czego okazuje się że stawka jest brutto + diety, diety które tak naprawdę idą na opłacenie noclegu w Niemczech czyli nic nam z tej diety nie zostaje ale ona magicznie jakoś liczy się do wypłaty. Stawka za jaką się pracuje wychodzi około 10€ na rękę. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam a pracowałem już w niejednej firmie za granicą. Więcej pieniędzy kosztował mnie wyjazd do pracy niż faktycznie zarobiłem. Koordynator (usunięte przez administratora)kłamie jak z nut tylko żeby zamydlić człowiekowi oczy, obiecał wypłatę przed świętami i zamiast jak dorosły powiedzieć prawdę że nie istnieje taka możliwość do samego końca kłamał jak z nut, przez tego człowieka stałem się kłębkiem nerwów. Ogólnie więcej jest obietnic bez pokrycia niż te z pokryciem. Szczerze nie polecam pracodawcy.

@Krzysztof

Witamy Panie Krzysztofie, W naszych ogłoszeniach jak i w umowie jest podana i jasno zaznaczona stawka brutto, więc nie jest możliwym to że przez telefon powiedział ktoś Panu coś innego. Nie wiemy w jakich Pan firmach pracował, ale nie były to za fajne firmy skoro wspomniał Pan nam ze nadal czeka od innych firm na wypłatę, a od nas ją Pan terminowo otrzymał, jak i zaliczkę o którą Pan poprosił.

Xd

Nie pracowałam długo z tą firmą ale od samego początku coś mi nie pasowało, Pracowałam w domu opieki co chwilę przerzucali mnie do innych domów opieki, Nawet kazali mi zmienić miasto na mój koszt dojazdu . Wypłata niby do 15 roboczego dnia miesiąca , 16 Dalej wypłaty nie ma a koordynatorzy mówią różne historie. Warunki mieszkaniowe okropne, Pensjonat z psychiczną właścicielką która stawiała milion warunków. Nie polecam

@Xd

Szanowna Pani, czy pracowala Pani w oddziale w Hamburgu?

Co wchodzi w socjal IMS GmbH Hamburg?

Nie do końca rozumiemy pytanie...

Hektor

Tu cza robić a nie myśleć o socjalu!

@Hektor

Czyli żadnych dodatkowych benefitów nie ma? Z tego co widziałem z ogłoszeniu na elektryka to jest niemieckie ubezpieczenie zdrowotne i premie świąteczne i urlopowe. Takie dodatki byłby ok. Każdy pracownik ma je w pakiecie?

Oczywiscie, Niemieckie ubezpieczenie nie jest dla nas benefitem, a standardem :) od zaczecia pracy jest Pan przez nas ubezpieczany w niemieckiej ubezpieczalni. Jesli chodzi o premie swiateczne i urlopowe to naleza sie one kazdem pracownikowi po ukonczeniu 6-miesiecznego okresu probnego. i podlegaja podwyzszeniu wraz ze starzem w firmie.

@IMS GmbH Hamburg

Dziękuję z informacje. A inne benefity typu kinedrgeld albo dodatkowy budżet na szkolenia? Pracownicy są tym objęci?

Witam, Kindergeld nie jest naszym benefitem w firmie, a nalezy sie z Panstwa jesli rodzic pracuje w Niemczech. My mozemy pomoc z wypelnieniem wniosku :D

Jest aktualna oferta na stanowisko elektryka/elektromontera/pomocnika elektryka, zarobki podano od 2300 do 3000 €, wyjaśni ktoś od czego to zależy czy ktoś dostanie minimum czy maks tej kwoty? Co jaki czas możliwy jest zjazd?

Andrzej Andrew

Z mojego doświadczenia - zarobki zależnie od praktyki wykształcenia itp. na start potem możliwa podwyżka ile wynegocjujesz - ma znaczenie znajomość języka mobilność itd. Dają ofertę do pracodawcy jak im pasuje to co robiłeś wcześniej to jedziesz i jest podstawowa ilość godzin masz w umowie. Niektóre firmy do których wysyłają pracują w soboty lub więcej godzin niż minimum tygodniowe. Nadliczbowy czas idzie na AZK [arbajtcajtkonto] i z tego konta biorą godziny na czas bez pracy w kraju albo bierzesz urlop. A poza tym 'zjazdy' jak masz niedaleko to w każdy weekend ile chcesz. Można trafić różnie widać po opiniach. Sprawdź sam. Dla mnie okej.

Witam serdecznie, Stawki zaleza oczywiscie od stopnia kwalifikacji. Pomocnik elektryka nie jest wykfalifikowany tak elektryk. wiec nie moze dostac zaproponowanej tej samej stawki. Znajomosc jezyka niemieckiego jak i wlasny srodek transportu rowniez wplywaja na proponowana stawke. W przypadku zjazdow jest to elastyczne, poniewaz kazdy pracownik posiada Zeitkonto z ktorego godziny mozna wykorzystac na dodatkowy urlop

Roxa
@Andrzej Andrew

A skoro już jesteśmy przy zarobkach, to powiesz czy poza tym co wynegocjuje się na rozmowie, to szansa jest na premie jakieś? Ile tak miesięcznie tych godzin nadliczbowych wychodzi?

@Roxa
@Roxa

Premie - jeśli są (na początku pracy słyszałem o premii świątecznej po przepracowaniu pół roku chyba) i nadgodziny (AZK) to sprawa indywidualna, zależna m.in. od projektu. Premię można otrzymać za polecenie nowego pracownika jeśli przepracuje jakiś czas .... najlepiej zapytać @Pracodawca

Baśka
@@Roxa

To nie płacą jak się wyrobi normę na przykład? Ja tak w każdym zakładzie miałam pracy fizycznej. Ewentualnie tzw. premia absencyjna za niechodzenie na L4. Nie dają tu nic takiego? A jakieś benefity?

@Baśka

Witam, Niestety w zawodach techniczych nie mozna ustalic tzw. normy tak jak w zakladach np. produkcyjnych. Po okresie probnym (6 miesioecy) naszym pracownikom nalezy sie premia urlopowa+ premia swiateczna. Ponadto oferujemy premie za polecenie pracownika ( jesli osoba z polecenie zacznie u nas prace, a umowa dojdzie do skutku i finalnie osoba zostanie naszym pracownikem, nalezy sie premia.

Wesołych Świąt!
elektroniker automatiker

IMS kleine geld zahlen. Spezialisten nicht arbeiten fur das geld. IMS not paying too much. Specialist would never work for that money.

@elektroniker automatiker

Guten Tag, Wir bezahlen unsere Mitarbeiter übertariflich. Außerdem bekommen unsere Mitarbeiter von uns Auslöse ausgezahlt, von der die Kosten für die Unterkunft, Verpflegung und Anfahrt gedeckt werden. Der Großteil unserer Mitarbeiter sind polnisch stämmig und haben ihre Ausbildung im anderen EU-Land absolviert, aus diesem Grund können Sie hier in Deutschland nicht als Fachkraft sondern Helfer eigesetzt werden, dementsprechend die Bezahlung, die niedriger als bei einer Fachkraft mit einer in Deutschland erworbener Ausbildung ausfällt.

Aktualność
Mały reportaż naszej promocyjnej kampanii w Hamburgu! Dzis w porze śniadaniowej nasz zespół odwiedził HafenCity. Ciepła kawusia i słodki specjał z Hamburga, czyli Franzbrötchen były dostępne dla każdego zainteresowanego pracownika. Rozdaliśmy nasze nowe ulotki i rozmawialiśmy z naszymi elektrykami z budowy w HafenCity.
Dołącz do nas lub zaproś znajomych do współpracy!

Aktualność
Nasi dysponenci z działu elektryków, odwiedzili naszego pracownika, ktory jest na zleceniu u klienta w mieście Brake. Dołącz do naszego zespołu, czekamy właśnie na Ciebie!

Czy firma ma też jakieś fajne oferty pracy dla kobiet? Z tego co widzę, to stolarz ma oferowane 13.000-18.000 zł na polskie. Znajdzie się coś w takie skali dla pań, czy raczej pickerka za drobniejsze?

Dzien dobry, w tym przedziale zarobkowym, dla Pan posiadamy oferty do opieki osob starszych. Zarobki oczywiscie zalezne sa od kwalifikacji :)

Kris

Pracuję w tej firmie od 7 miesięcy Bardzo się starają żeby mieszkanie spełniało oczekiwania pracownika Diety wypłacane są co tydzień bez żadnych opóźnień Wypłata jest na czas zgodna z umową Moim opiekunem jest Michał z którym mam dobry kontakt Polecam tą firmę Krzysiek

Kuba

Rzetelna i uczciwa firma, wynagrodzenie jak i dieta zawsze w terminach. Łatwy kontakt z koordynatorami oraz szybki czas załatwiania wszelkich formalności. Polecam współpracę

Zostaw merytoryczną opinię o IMS GmbH Hamburg - Hamburg

• Jak się pracuje w IMS GmbH Hamburg?

Zobacz opinie na temat firmy IMS GmbH Hamburg tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 107.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IMS GmbH Hamburg?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 86 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IMS GmbH Hamburg