IMS GmbH Gütersloh

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dariusz Wierzba

Pracownik firmy - Rekruter/Doradca Personalny

01.12.2023 02:12

Czym zajmuje się Państwa firma?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Nasza firma zajmuje się zatrudnianiem fachowców z szeroko pojętej dziedziny budownictwa między innymi, takich jak: elektryków, ślusarzy, spawaczy, malarzy, stolarzy. Dodatkowo rekrutujemy opiekunki i opiekunów osób starszych. Posiadamy cztery placówki na terenie Niemiec. Obecnie zatrudniamy około 40 pracowników wewnętrznych i około 400 pracowników zewnętrznych.

Jak wyglądały początki firmy?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Początki naszej firmy sięgają 1979 roku, działamy więc już od ponad 44 lat. Działania IMS miały być odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Naszym celem było zapewnienie wykwalifikowanych pracowników, którzy dołączą do najlepszych firm, działających w różnych branżach na terenie Niemiec.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Współpracujemy z większością dużych niemieckich firm, które mają zapotrzebowanie na pracowników budowlanych zarówno z Polski, jak i z innych krajów wschodnich. Dokładnie sprawdzamy naszych kontrahentów. Zapewniamy więc bezpieczne i godne warunki współpracy. Konkurencja w naszej branży jest duża, ale jesteśmy pewni swoich działań. Wychodzimy z założenia, że o wartości firmy świadczy przede wszystkim zadowolenie naszych pracowników.

Jakich kompetencji wymagają Państwo od pracowników?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Poszukujemy osób doświadczonych, które są fachowcami w swoich dziedzinach. Jeśli chodzi o umiejętności, to wymagamy przede wszystkim doświadczenia na stanowisku pracy i znajomości rysunku technicznego. Cenimy sobie także motywację do pracy oraz komunikatywną znajomość języka niemieckiego, pozwalającą na porozumiewanie się w miejscu zatrudnienia.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Rekrutację przeprowadzamy zarówno stacjonarnie, jak i elektronicznie, wykorzystując ogłoszenia zamieszczane na naszej stronie internetowej oraz na portalach internetowych. Po przesłaniu CV kontaktujemy się telefonicznie z kandydatami. W procesie zatrudnienia weryfikujemy doświadczenie osób, które się do nas zgłosiły. Przeprowadzamy także testy językowe. Ze wszystkich osób wyłaniamy te, które najlepiej pasują do aktualnego zapotrzebowania firm.

Jakie umowy zawierane są z pracownikami?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Każdy z naszych pracowników otrzymuje umowę na czas nieokreślony, która jest tłumaczona na język polski. Dzięki temu już po kilku miesiącach pracy można starać się o otrzymanie kredytu np. na zakup nowego auta, czy nieruchomości.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Z czasem każdy pracownik dostaje możliwość rozwijania się w wybranym przez siebie dziale. Dążymy do długofalowych relacji z pracownikami, więc zapewniamy im możliwość rozwoju zawodowego.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Skupiamy się przede wszystkim na podtrzymywaniu dobrych relacji z naszymi klientami oraz pracownikami. Planujemy dalszy rozwój naszych czterech placówek w Niemczech, stawiając na jakość i indywidualne podejście do każdego kandydata.

Jak wygląda praca u nich w przedsiębiorstwie IMS Gutersloh GmbH w mieście Gütersloh? Są jakieś nowe miejsca? Oczekujemy na nowe komentarze. Może znajdzie się osoba aktualnie pracująca, bo nie wiemy jak obecnie jest u nich?

Zostaw merytoryczną opinię o IMS GmbH Gütersloh - Gütersloh

Firma IMS GmbH Gütersloh prowadziła rekrutację na poniższe stanowiska:

• Elektryk budowlany, elektromonter, pomocnik elektryka, niemiecki Pracodawca, Stuttgart - Kwiecień 2024
  • Frezer CNC/ Tokarz CNC, obsługa lub programowanie, do wyboru, , Flensburg - Kwiecień 2024
  • Tokarz CNClub Frezer CNC, obsługa lub programowanie, do wyboru, Flensburg - Kwiecień 2024
  • Elektryk przemysłowy/ budowa szaf sterowniczych, niemiecki Pracodawca, Erfurt - Kwiecień 2024
  • Pracownik produkcji z tworzyw sztucznych , Gütersloh - Kwiecień 2024
  • Frezer CNC/ Tokarz CNC, obsługa lub programowanie, do wyboru, niemiecki Pracodawca, Flensburg - Kwiecień 2024
  • Tokarz CNC/ Frezer CNC, obsługa lub programowanie, do wyboru, niemiecki Pracodawca, Tuchenbach - Kwiecień 2024
  • Elektryk budowlany, elektromonter, pomocnik elektryka, , Kassel - Kwiecień 2024
  • Rekruter / ka ze znajomością języka polskiego i niemieckiego, Gütersloh - Kwiecień 2024
  • Elektryk , Elektryk Przemyslowy utrzymanie ruchu , Kassel - Kwiecień 2024

Czy pracujesz w firmie IMS GmbH Gütersloh lub pracowałeś/aś? Zostaw raport z rozmowy rekrutacyjnej i powiedz jak Ci się pracuje .

IMS GmbH Gütersloh