IMS GmbH Gütersloh

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o IMS GmbH Gütersloh

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dariusz Wierzba

Pracownik firmy - Rekruter/Doradca Personalny

01.12.2023 02:12

Czym zajmuje się Państwa firma?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Nasza firma zajmuje się zatrudnianiem fachowców z szeroko pojętej dziedziny budownictwa między innymi, takich jak: elektryków, ślusarzy, spawaczy, malarzy, stolarzy. Dodatkowo rekrutujemy opiekunki i opiekunów osób starszych. Posiadamy cztery placówki na terenie Niemiec. Obecnie zatrudniamy około 40 pracowników wewnętrznych i około 400 pracowników zewnętrznych.

Jak wyglądały początki firmy?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Początki naszej firmy sięgają 1979 roku, działamy więc już od ponad 44 lat. Działania IMS miały być odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Naszym celem było zapewnienie wykwalifikowanych pracowników, którzy dołączą do najlepszych firm, działających w różnych branżach na terenie Niemiec.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Współpracujemy z większością dużych niemieckich firm, które mają zapotrzebowanie na pracowników budowlanych zarówno z Polski, jak i z innych krajów wschodnich. Dokładnie sprawdzamy naszych kontrahentów. Zapewniamy więc bezpieczne i godne warunki współpracy. Konkurencja w naszej branży jest duża, ale jesteśmy pewni swoich działań. Wychodzimy z założenia, że o wartości firmy świadczy przede wszystkim zadowolenie naszych pracowników.

Jakich kompetencji wymagają Państwo od pracowników?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Poszukujemy osób doświadczonych, które są fachowcami w swoich dziedzinach. Jeśli chodzi o umiejętności, to wymagamy przede wszystkim doświadczenia na stanowisku pracy i znajomości rysunku technicznego. Cenimy sobie także motywację do pracy oraz komunikatywną znajomość języka niemieckiego, pozwalającą na porozumiewanie się w miejscu zatrudnienia.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Rekrutację przeprowadzamy zarówno stacjonarnie, jak i elektronicznie, wykorzystując ogłoszenia zamieszczane na naszej stronie internetowej oraz na portalach internetowych. Po przesłaniu CV kontaktujemy się telefonicznie z kandydatami. W procesie zatrudnienia weryfikujemy doświadczenie osób, które się do nas zgłosiły. Przeprowadzamy także testy językowe. Ze wszystkich osób wyłaniamy te, które najlepiej pasują do aktualnego zapotrzebowania firm.

Jakie umowy zawierane są z pracownikami?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Każdy z naszych pracowników otrzymuje umowę na czas nieokreślony, która jest tłumaczona na język polski. Dzięki temu już po kilku miesiącach pracy można starać się o otrzymanie kredytu np. na zakup nowego auta, czy nieruchomości.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Z czasem każdy pracownik dostaje możliwość rozwijania się w wybranym przez siebie dziale. Dążymy do długofalowych relacji z pracownikami, więc zapewniamy im możliwość rozwoju zawodowego.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Dariusz Wierzba ikona wywiad

Skupiamy się przede wszystkim na podtrzymywaniu dobrych relacji z naszymi klientami oraz pracownikami. Planujemy dalszy rozwój naszych czterech placówek w Niemczech, stawiając na jakość i indywidualne podejście do każdego kandydata.Opiekunka Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie

Dzień dobry Pracowałam z IMS przez kilka miesięcy jako opiekunka w Altenheim i bardzo sobie chwalę. Miałam dłuższą przerwę w wyjazdach a chetnie znowu wyjechalabym do pracy. Nie wiem czy p.Daria, moja dotychczasową koordynatorka nadal pracuje, nie mogę się dodzwonić, a ofert w internecie brak. IMS zatrudnia jeszcze w opiece??

Nowy wpis

Pracodawca

@Opiekunka

Dzien dobry Pani Prosze kontaktowac sie ze mna bezposrednio jestem dostepny pod Numerem Telefonu 004917615609028 od 08.00 do 17.00 Pozdrawiam Dariusz Wierzba IMS GmbH Gütersloh

Administrator

Jak wygląda praca u nich w przedsiębiorstwie IMS Gutersloh GmbH w mieście Gütersloh? Są jakieś nowe miejsca? Oczekujemy na nowe komentarze. Może znajdzie się osoba aktualnie pracująca, bo nie wiemy jak obecnie jest u nich?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna

Zostaw merytoryczną opinię o IMS GmbH Gütersloh - Gütersloh

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Firma IMS GmbH Gütersloh prowadziła rekrutację na poniższe stanowiska:

 • Pracownik produkcji z tworzyw sztucznych , Gütersloh - Maj 2024
 • Frezer CNC/ Tokarz CNC, obsługa lub programowanie, do wyboru, , Flensburg - Maj 2024
 • Elektryk budowlany, elektromonter, pomocnik elektryka, niemiecki Pracodawca, Stuttgart - Maj 2024
 • Elektryk przemysłowy/ budowa szaf sterowniczych, niemiecki Pracodawca, Erfurt - Maj 2024
 • Tokarz CNClub Frezer CNC, obsługa lub programowanie, do wyboru, Flensburg - Maj 2024
 • Frezer CNC/ Tokarz CNC, obsługa lub programowanie, do wyboru, niemiecki Pracodawca, Flensburg - Maj 2024
 • Elektryk / elektromonter/ pomocnik elektryka/ , Waldshut-Tiengen - Maj 2024
 • FREIBURG Elektryk / elektromonter/ pomocnik elektryka Lokalizacja Freiburg , Freiberg - Maj 2024
 • Tokarz CNClub Frezer CNC, obsługa i programowanie bezposrednie zatrudnienie w niemieckiej Firmie, Fürth - Maj 2024
 • Elektryk/pomocnik elektryka z wymaganym jez. niemieckim, Stuttgart - Maj 2024

Czy pracujesz w firmie IMS GmbH Gütersloh lub pracowałeś/aś? Zostaw raport z rozmowy rekrutacyjnej i powiedz jak Ci się pracuje .

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w IMS GmbH Gütersloh?

  Zobacz opinie na temat firmy IMS GmbH Gütersloh tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

IMS GmbH Gütersloh
Przejdź do nowych opinii