Opinie o EFC Norge AS w Oslo

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie EFC Norge AS. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w EFC Norge AS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EFC Norge AS w Oslo

Sonja Haraldsen Jej Królewska

Świadczenie urlopowe Wszyscy pracownicy mają prawo do świadczenia urlopowego. Świadczenie ma wynosić minimum 10,2% sumy podstawowej. Suma podstawowa to wynagrodzenie, które otrzymałeś w zeszłym roku. Po przekroczeniu 60-go roku życia pracownik ma prawo do minimum 12,5% sumy podstawowej. Suma podstawowa świadczenia urlopowego powinna być wyszczególniona w zestawieniu rocznym za rok wypracowania świadczenia. Z reguły świadczenie urlopowe wypłacane jest w terminie ostatniej wypłaty przed urlopem. Najczęściej jednak przyjęte jest wypłacanie świadczenia w jednym miesiącu, na przykład w czerwcu.

Kubuś

Witam serdecznie. Planuje w niedługim czasie zacząć pracę w Norwegii. Czy jako pracownik tartaku z 9letnim stażem pracy(operator maszyn, selekcja surowca) z drewnem i po szkole zawodowej technolog robót wykończeniowych, oraz pracy w branży budowlanej. Chęcią do pracy, mam jakieś szanse na pracę w firmie EFC Norge AS?

@Kubuś

Czy posiada Pan doświadczenie w montażu płyt g-k, to proszę aplikować poprzez naszą stronę: efcnorge.no

Jacek Trondheim

Rozmowa rekrutacyjna profesjonalana. Test bardzo łatwy, więc jak ktoś nie zdał, świadczy to jedynie o poziomie jego kompetencji. Po teście wybrałem datę wyjazdu. Sprawnie została podpisana umowa. Mogłem przymierzyć wszystkie wydane mi ubrania ( wysokiej klasy skandynawska odzież robocza). Zakupiono i przekazano mi bilety lotnicze. Pan Rafał zorganizował mi też wizyte w urzędzie skarbowym, ponieważ nigdy wcześniej nie byłem w Norwegii. Dostałem też numer do polskiego team leadera na projekcie, który odpowiedział mi na wszystkie pytania dotyczące organizacji pracy i zakwaterowania (dojazdy, pralka, lodówka itp.) Na miejscu zostałem odebrany z dworca PKP i zawieziony na kwaterę. Pokoje jednoosobowe, domy bardzo komfortowe, Po wyrobieniu numeru podatkowego zacząłem pracę i mam zamiar zostać tu na długo. Kasa się zgadza, zaws\ze na czas, regularne podwyżki. Dieta dzienna NOK110 oraz dofonasowanie do lotó. Damowa kwatera.

Waldek.k
@Jacek Trondheim

Wszystko zgodnie z rozmową w Warszawie, a nawet lepiej.

Mirek
@Jacek Trondheim

Tak to właśnie wyglądało.

Roman
@Jacek Trondheim

Napisz proszę na maila: romek1976zas. Mam kilka pytań odnośnie testu.

Norbert
@Jacek Trondheim

Dieta jest wypłacana za każdy dzień pobytu ?

Roman
@Roman

romek1976zas@wp.pl

Bronisław
@Jacek Trondheim

To super że tak wszystko sprawnie poszło i pomagali załatwić formalności. Powiesz jaka jest kasa, bo nie wspomniałeś nic o stawce a mnie przydałoby się info. Będę wdzięczny.

@Jacek Trondheim

Dziękujemy za rzeczowy opis.

@Norbert

Tak, dieta jest wypłacana za każdy dzień pobytu na rotacji.

Stolarz
@Jacek Trondheim

Robota, jak robota, za darmo nikt nic nie daje.

Czesio
@Jacek Trondheim

Jak wygląda sprawa podwyżki?

@Jacek Trondheim

Nie ma żadnej diety, pokoje jednoosobowe to zaczynają być historią. O jakich podwyżkach Ty mówisz? Jeśli jest tak dobrze, to dlaczego zaczynają się nimi interesować związki zawodowe?

Jacek Trondheim
@pracownik

Nie wiem gdzie pracujesz , ale chyba nie u nas. Dieta jest wypłaca regularnie, za każdy dzień pobytu w czasie rotacji. Związki nie mają w zwyczaju się nikim interesować, nie taki jest ich cel. Możesz zapisać się do związku, opłacać składki i w razie czego prosić o pomoc. Tak piszą o sobie same związki: W Norwegii połowa wszystkich pracowników jest zrzeszona w związkach zawodowych. Dlaczego? Prosto ujmując, pracownicy przystępują do związków zawodowych z dwóch powodów: Aby mieć ochronę, jeżeli będą mieli problemy w pracy oraz by będąc zrzeszonym, wziąć odpowiedzialność za tworzenie dobrych warunków pracy dla wszystkich pracujących. Zrzeszając się wZ związkach zawodowych, pracownicy w Norwegii osiągnęli: dobre warunki pracy wysokie płace bezpieczne i dobre środowisko pracy W krajach, gdzie związki zawodowe są słabe, pozycja pracowników też jest słaba. Członkostwo w związkach zawodowych daje Ci poczucie bezpieczeństwa w pracy. Ponadto przyczyniasz do tworzenia bezpiecznego i dobrego środowiska pracy dla wszystkich pracujących. Członkostwo w związkach zawodowych nie jest darmowe, a to dlatego, że jesteśmy organizacją, która jest zupełnie niezależna od władz. Wszystko, co robimy oparte jest na składkach członkowskich i aktywności członków. LO (Norweska Konfederacja Związków Zawodowych) ma najlepszych w Norwegii adwokatów specjalizujących się w prawie pracy. Mogą oni Ci pomóc jeśli doznasz urazu, w przypadku bezzasadnego wypowiedzenia lub dyskryminacji. Mamy także tysiące kompetentnych mężów zaufania, przedstawicieli związkowych, którzy zostali wybrani przez samych członków. Mężowie zaufaniaPrzedstawiciele związkowi pilnują przestrzegania regulaminu zasad i przepisów w miejscach pracy. Choć członkostwo nieco kosztuje, to koszty mogą być wysokie, jeśli jest się niezrzeszonym. Związek zawodowy będzie Ci potrzebny w przypadku wypadku w pracy lub gdy nie dostajesz wynagrodzenia, które Ci się należy. Potrzebujemy jednak również Ciebie! Możemy negocjować podwyżki płac i inne korzyści dlatego, że jest nas wielu. Jeżeli będzie nas niewielu, nasza pozycja będzie słaba. Gdy będzie nas wielu, będziemy silni. Poniżej krótko omówimy powody, dla których powinieneś przystąpić do związków zawodowych, zarówno ze względu na siebie, jak i innych pracowników. Czym jest związek zawodowy? Związek zawodowy to zrzeszenie pracowników tej z samej dziedziny, zawodu lub branży, które ma za zadanie ochronę interesów swoich członków wobec pracodawców. W zakładzie pracy, gdzie pracownicy są zrzeszeni w związkach zawodowych, masz prawo do większych korzyści (zawarte jest to w tzw. układach zbiorowych pracy). Pracownicy mogą także wybrać mężów zaufaniaprzedstawicieli związkowych w celu reprezentowania wspólnych interesów oraz negocjacji z zakładem pracy. Związek zawodowy może służyć radą i pomocą w takiej sytuacji. Istnieją dziesiątki tysięcy zakładów pracy objętych takimi umowami, włącznie z wieloma zakładami zatrudniającymi pracowników spoza Norwegii. Jak zorganizowany jest związek zawodowy? Związki zawodowe to demokratyczne organizacje, których przewodniczący wybierani są przez członków. Związki zawodowe w Norwegii zrzeszone są w różnych krajowych związkach branżowych. Związki branżowe zorganizowane są wokół poszczególnych branż i są odpowiedzialne m.in. za negocjacje i obronę praw swoich członków. Jeżeli będziesz miał problemy w pracy, to zazwyczaj z pomocą przyjdzie Twój lokalny związek zawodowy lub krajowy związek branżowy. Związki branżowe zrzeszone są w LO, które jest skrótem od Landsorganisasjonen (Organizacji Krajowej). LO jest największą konfederacją związków branżowych w Norwegii i zrzesza ok. 970 000 członków. Wielu z nich aktywnie działa w organizacji: na przykład 40 000 zostało wybranych przez swych kolegów i koleżanki na mężów zaufaniaprzedstawicieli związkowych w swoich zakładach pracy. LO ma ponadto najlepszych w kraju adwokatów specjalizujących się w prawie pracy. Związki branżowe i LO negocjują z organizacjami pracodawców w sprawie wynagrodzeń, warunków pracy, urlopów wypoczynkowych i innych postanowień. Niektóre z tych postanowień zostają później określone ustawowo. Tym samym na pracownikach zrzeszonych w związkach zawodowych spoczywa duża odpowiedzialność za kształtowanie warunków pracy w Norwegii, także dla osób, które nie są członkami.

Vas82

Witam, na stronie pracuj.pl zaznaczone jest że pracodawca zaprasza do pracy w Norwegii osób z Ukrainy, czy rekrutujecie do pracy w Norwegii osób z poza Unii Europejskiej, czy tylko z UE??? Dziękuję!!!

@Vas82

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Stolarz monter g/k w firmie EFC Norge AS? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
Pora Poszukać stabilnej pracy

Rynek przestawił zwrotnicę Przewodnicząca Rady PZFD Dorota Jarodzka-Śródka podkreśla, że obecnie rynek deweloperski "prawie stanął". – Inwestorzy albo kończą budowę, którą rozpoczęli, albo, jeśli mają rozpocząć nowe budowy, mierzą siły na zamiary, patrzą, kto będzie potencjalnym klientem, a w tej chwili potencjalnym klientem jest ktoś, kto ma zdolność kredytową – mówi szefowa Rady.

STOLARZ

WITAM Firma efc stabilne zatrudnienie za male pieniadze duze wymagania .polacy sa dyskryminowani przez kierownictwo ESTONSKIE firma estonska liczba pracowników wynosi już 176, z czego 140 to stolarze - 103 z Estonii, 9 z Łotwy i 28 z Polska. Pan Rafal jest tylko rekruterem ktory czasami mija sie z prawda dieta jest przeznaczana na wynajecie samochodu ktorym dojezdzasz do pracy.

Hanna
@STOLARZ

czyli jedyną w miarę pogodną informacją z tego ma być fakt, że jest to stabilna praca i nie zwalniają? Można dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych wspomnianych wymagań? Czego oczekuje się tam od stolarzy?

Nie wiem co bierzesz , ale każdy (usunięte przez administratora)chciałby to samo! Wedle tych debilnych wypocin niedługo będzie trzeba dopłacać norweskim pracodawcom za możliwość pracy:)

Marcin339

Sam pracowałem w Norwegi 15 lat i pierwszy raz za 2021 rok musiałem się rozliczyć w Norwegi i w Polsce bo przedtem obowiązywała abolicja podatkowa i nie trzeba było w sumie do polskiego urzędu zapłaciłem kilkanaście tysięcy i zrezygnowałem z pracy w Norwegii.Poza tym bardzo dużo Polaków zjechało w Norweskim internecie i telewizji o tym mówili.Jak ktoś ma wątpliwości to niech poczyta na tym linku jest dosyć dobrze wyjaśnione kto się w Polsce musi rozliczyć i dlaczego. https://norwegia-formalnie.com/polacy-pracujacy-w-norwegii-beda-placic-wyzsze-podatki/ Mam kolegów którzy pracowali w Austrii a tam ten przepis wszedł od 2019 r i ci którzy go zlekceważyli nie rozliczyli się w Polsce dostają wezwania od urzędu skarbowego z dużymi kwotami za kilka lat wstecz do zapłaty.

Kaczyński J.
@Marcin339

Bzdury, jaki procent, wszystko nam musisz oddać!

Morawiecki M.

Co Ty opowiadasz ? Jaki procent? Za (usunięte przez administratora) będziesz robił, tyle Ci się należy!

Rudy102
@Marcin339

Wg rządu Morawieckiego likwidacja ulgi może przynieść dodatkowe wpływy do budżetu w wysokości 210 mln zł. Rządzący zacierają ręce jak widza i czytają na forach że pracownicy (usunięte przez administratora) wyjeżdżają nie mając świadomości że muszą w Polsce zapłacić haracz w przeciwnym razie zapłacisz karę z odsetkami albo ściągnie komornik.

VVR

Czyste zasady, profesjonalizm, wsparcie... Tyle mogę powiedzieć na temat działu rekrutacji i Pana Rafała na tą chwilę. Pozdrawiam.

Nowy pracownik.

Wszystko co przeczytalem w ogłoszeniu i uslyszalem na rekrutacji na miejscu okazuje się zgodne z opisem. Po rekrutacji pełen zestaw odzieży roboczej w której nie straszna skandynawska pogoda. Wysłano mnie do Trondheim i podobno jest tu zimno. Jestem bardzo zadowolony z warunków pracy jak i mieszkaniowych. Firma nie pobiera opłat za mieszkanie i dojazd jak to ktoś zasugerował. Polecam.

Przemek

Jestem bardzo zadowolony. Życzę wszystkim co najmniej takich pracodawców i warunków które oferuje firma. Przyjechalem za namową kolegi który pracuje tu od marca. Nie żałuję podjętej decyzji

@Przemek

Dziękujemy.

Pan Bartosz

W firmie pracuje od 4 miesięcy. Jestem pozytywnie zaskoczony warunkami pracy. Na miejscu został przydzielony mi nocleg. Dojazdy do pracy także organizuje firma. Praca w profesjonalnym i zgranym zespole. Wyplaty zawsze na czas. Grafik również ustalany w porozumieniu zemną także bez problemu mogę wracać do Polski w terminie który sobie zaplanowałem.

@Pan Bartosz

Dziękujemy za rzetelną opinię.

Mateusz

Kilka dni temu byłem w Warszawie na rozmowie oraz teście. Wszystko poszło sprawnie i profesjonalnie. Już na samym początku zostały mi wytłumaczone zasady testu. Po ukończeniu przeze mnie zadania Pan Rafał sprawdził wszystko i poinformowal mnie o pozytywnym wyniku. Następnie dostałem umowę oraz został zakupiony dla mnie bilet lotniczy. Dostałem również niezbędne rzeczy do pracy ( odzież obuwie). Wszystko przebiegło sprawnie i konkretnie.

@Mateusz

Dziękujemy za rzetelną opinię.

Byłem na rozmowie wczoraj. Pan Rafał bardzo rzeczowy i konkretny, odpowiedział na wszystkie Moje pytania oraz udzielił cennych wskazówek. Test wykonany, rozmowa prowadzona w dwóch językach, Polskim i Angielskimi dla sprawdzenia zdolności językowych. Po ukończeniu rozmowy. -decyzja pozytywna -stawka ustalona -umowa podpisana -bilet zakupiony -odzież robocza odebrana Zaczynam w listopadzie.

Powodzenia!

EFC Norge

Jak portal może zatwierdzać opinie, które nie pochodzą od kandydata, pracownika ani klienta ? Tadek ma kolegę? Opinia o opinii ?

Norbert

Wyjeżdżam w Lostopadzie. Jak na razie wszystko w porządku. Test na poziomie 1 klasy zawodówki...nie rozumiem, jak można go nie zdać...

Miotełka.

Firma „Miotełka” ma przyjemność współpracować z Panem Rafałem z EFC Norge od wielu miesięcy. Nasza relacja jest bardzo pozytywna i owocna. Polecamy!

@Miotełka.

Dziękujemy!

Romek

Jestem umówiony na wizytę w przyszłym tygodniu, przez telefon dość szczegółowo mi powiedział. Napiszę coś więcej po wszystkim .

EFC Norge

Kolega ?To jakieś żarty. Poniższe wyliczenia mijają się znacząco z prawdą.

Urodzony magazynier.

Tak. Referencji i numery telefonów są lepsze od sprawdzianu umiejętności.

Jarosław

Witam. Byłem na rekrutacji. Spotkałem się z pełnym profesjonalizmem i zrozumieniem. Po wykonanym zadaniu dostałem informację że dostaje pracę . Dostałem również zestaw odzież roboczej wysokiej jakości, i termin wylotu. Ponadto wszystkie warunki jasno przedstawione. Polecam tą rekrutację bo warto się przekonać przed wyjazdem czego się od nas oczekuje. Dla kogoś kto się zna egzamin nie będzie dużym problemem A Ci złośliwi w opiniach widocznie nie podołali..

Dominik

Jestem zaskoczony, ale 1 raz pracuję z tak dobrymi stolarzami. Partacze odpadają na testach....

Zostaw merytoryczną opinię o EFC Norge AS - Oslo

• Jak się pracuje w EFC Norge AS?

Zobacz opinie na temat firmy EFC Norge AS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EFC Norge AS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 17 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

EFC Norge AS