Opinie o EFC Norge AS w Oslo

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie EFC Norge AS. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w EFC Norge AS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EFC Norge AS w Oslo

TOM

Jak dla mnie są mało wiarygodni i jak na dzisiejsze czasy ze te pieniądze co proponują to za dużo wymagają .(usunięte przez administratora)Dzisiaj przy gipsach to w Polsce można zarobić 10 tysięcy miesięcznie i nikt nie będzie stał nad tobą ze stoperem i mierzył mi czasu.ogłoszenia można ich spotkać na różnych portalach wyglądają tak(usunięte przez administratora)

EFC Norge

EFC Norge od momentu swojego powstania, tj. od 2011roku, zapewnia najwyższe standardy nie tylko w zakresie wykonawstwa prac stolarskich oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także w zakresie przestrzegania wszelkich norm prawa pracy.. Powyższy komentarz zawiera nieprawdziwe informacje, uderzające w dobre imię firmy. W związku z tym EFC Norge podjęła odpowiednie kroki prawne, zmierzające do ustalenia oraz pociągnięcia do odpowiedzialności autora fałszywych wpisów. W naszym porządku prawnym zostaną zinterpretowane jako następujące czyny: - zniesławienie - art. 212 kk - zniewaga – art. 216 kk - uporczywe nękanie, tzw. „stalking” – art. 190a kk - fałszywe oskarżenia – art. 234 kk - złośliwe niepokojenie – art. 107 kw

Adriann

Proces rekrutacji przebiegł bez najmniejszych problemów, a pan Rafał wykazał się pełnym profesjonalizmem. Wszystko odbyło się zgodnie z opisem, zostałem odebrany z dworca i zawieziony do mieszkania, które absolutnie spełnia moje wymogi. Gorąco polecam!!!

Doris
@Kalendarz

Po tym wątku widzę, że wakacje już minęły? Ktoś brał udział w tym programie mentorskim i by go opisał? I co teraz w bieżącym okresie będzie mogło się dziać? Na jesień czy tez zimie również planowane są szkolenia?

STOLARZ

odnosnie wynagrodzenia np. rotacja 3/1 150 godzin pracy 207 nok na godzine 150x207=31050 nok brutto po podatku 20 493 nok po przeliczeniu kurs 0,43 -8811 zl na miesiac ludzie pchaja sie oknami i drzwiami a ten krawaciarz rekruter z w-wy przepycha ludzi jak leci. opowiada nowym nie bedzie pan zalowal .

EFC Norge

Cześć, widzę ze zarobki certyfikowanego stolarza w końcu wzrosły, bo jeszcze w ofercie sprzed dwóch lat a nawet też sprzed toku pisano o 230 do 270 NOK/h teraz w ofercie jest już to 242,7 do 288,9 NOK/h. czy prócz tego cokolwiek w samej pracy tam na miejscu się zmieniło?

STOLARZ

Witam Z tego co widze z tych pracownikow ktorzy sie przyjeli do pracy do czerwca 2022 pozostal tylko jeden! "EFC Norge od momentu swojego powstania, tj. od 2011roku, zapewnia najwyższe standardy nie tylko w zakresie wykonawstwa prac stolarskich oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także w zakresie przestrzegania wszelkich norm prawa pracy"

DQ Nowy wpis
@STOLARZ

Według rejestrów firma zatrudnia 200 osób. Chcesz powiedzieć, że 199 pracowników zostało przyjęte w ostatnim roku i tylko 1 osoba pracuje dłużej niż 1 rok ? Brzmi trochę niewiarygodnie...

Jaka atmosfera panuje w firmie EFC Norge AS? Są ogłoszenia na Lento.pl z 12 października. Czy jest rotacja?

Czy ostatnia z opinii sugeruje, że średni staż może w takim razie wynieść około rok? Tutaj nie ma miejsca na jakieś podwyżki stażowe lub inne, tym podobne dodatki, które zachęcałyby do pozostania jeszcze na dłużej? Widzę po prostu ofertę dla stolarza w której piszą o zarobkach od 14,8 do 25 tys, dlatego się interesuje

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Stolarz monter g/k w firmie EFC Norge AS? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
Adriann

@Adriann

Czy w takim wypadku jeszcze rekrutują i można spróbować? Nic nie słyszałam, żeby aktualne były jakieś oferty, proszę o więcej informacji.

@Marta

Tak, zapraszamy.

Sylwia
@EFC Norge

Na jakie stanowiska aktualnie jeszcze rekrutujecie? ;-)

@Sylwia

Stolarz/monter płyt g-k, zapraszamy.

Natalia
@EFC Norge

Narzeczony chciałby aplikować, czy cv można wysłać na państwa e-mail czy jakiś inny sposób? Mogę wiedzieć, jakie doświadczenie na stanowisku montera jest wymagane? I czy wakat jest jeden, czy są Państwo nastawieni na przyjęcie większej liczby nowych pracowników?

@Natalia

Szanowna Pani, można aplikować poprzez naszą stronę: efcnorge.no Dla dobrego stolarza zawsze znajdziemy etat.

@EFC Norge

Na dobrego etat zawsze się znajdzie, a co z pomocnikiem? Mam młodego chłopaka do przyuczenia, czy Państwo dobrze go wyszkolą i dadzą zatrudnienie? Jest określony sezon, kiedy pomocnicy mogą się zgłaszać?

@Hanna

Mamy program mentorski, który zazwyczaj startuje w czasie wakacji. Proszę obserwować nasze ogłoszenia.

@EFC Norge

Witam. Dziękuję. Okres wakacji to należy liczyć czerwiec / lipiec? Proszę mi więcej napisać na temat tego programu mentorskiego. Ile osób jednocześnie bierze w takim udział?

Kalendarz

Piątek -niedziela

Doris
@Kalendarz

Soon NOK to the moon !

Złotówka z kolejnymi stratami do korony norweskiej. Korona zyskała w ciągu miesiąca pięć proc. wobec złotówki, wynika z analizy kursów walutowych. Polski pieniądz znalazł się w najtrudniejszej sytuacji od kwietnia 2023 roku. Jego norweski odpowiednik zyskał także wobec euro i dolara amerykańskiego. 27 września i 2 października za każdą złotówkę mieszkańcy Norwegii płacili średnio 2,44 NOK. To najniższa kwota od 6 kwietnia 2023 roku (2,43 NOK). Korona norweska zyskała 5,0 proc. w skali miesiąca i 1,60 proc. w ciągu tygodnia. Wciąż zauważalny jest spadek wartości złotówki wywołany w pierwszych dniach września obniżeniem stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski o trzy punkty bazowe. Jeszcze 2 września kurs oscylował wokół poziomu 1,00 PLN – 2,57 NOK. https://m.mojanorwegia.pl/biznes-i-gospodarka/zlotowka-z-kolejnymi-stratami-do-korony-norweskiej-tak-zle-nie-bylo-od-pol-roku-22308.html

EFC Norge

EFC Norge 25.09.2023 19:33 EFC Norge od momentu swojego powstania, tj. od 2011roku, zapewnia najwyższe standardy nie tylko w zakresie wykonawstwa prac stolarskich oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także w zakresie przestrzegania wszelkich norm prawa pracy. Powyższy komentarz zawiera nieprawdziwe informacje, uderzające w dobre imię firmy. W związku z tym EFC Norge podjęła odpowiednie kroki prawne, zmierzające do ustalenia oraz pociągnięcia do odpowiedzialności autora fałszywych wpisów. W naszym porządku prawnym zostaną zinterpretowane jako następujące czyny: - zniesławienie - art. 212 kk - zniewaga – art. 216 kk - uporczywe nękanie, tzw. „stalking” – art. 190a kk - fałszywe oskarżenia – art. 234 kk - złośliwe niepokojenie – art. 107 kw.

Rafał z Warszawy

Napisz e-mail: rafal@efcnorge.no lub zadzwoń, nr znasz.

Jurek
@Rafał z Warszawy

(usunięte przez administratora) Diety które obiecujesz idą na pokrycie samochodu. Estońscy pracownicy nie szanują polskich pracowników. Obiecujesz ludzią że zarobią (usunięte przez administratora) w ciągu trzech tygodni a tak naprawdę zarobią niecałe(usunięte przez administratora)że jak zwolnią się przed czasem to po tracicie za szkolenia i ubrania gdzie jest to nie zgodne z prawem. Zacznij ludzią mówić prawdę a nie nawijasz makaron na uszy bo potem nowym nie chce się pracować

@Jurek

Szczęśliwy były pracownik

Firma to totalne (usunięte przez administratora), śmieszna stawka jak dla ucznia na praktykach a wymagania wielkie, pilnują jak w (usunięte przez administratora)pomijając fakt że za narzędzia które niewiadomo jakim cudem ktoś inny sobie przywłaszczył obciążyli mnie kosztami. Odradzam każdemu szanującemu się tømrerowi!

@Szczęśliwy były pracownik

do Czarodzieja z Wawy

Panie Czarodzieju z Warszawy, jakim prawem pracownicy którzy odchodzą z EFC są obciążani kosztami za rzekomo brakujące narzędzia, skoro żaden z nas nie podpisał żadnego protokołu przyjęcia czegokolwiek na stan? Narzędzia są trzymane w ogólnie dostępnych kontenerach. Pomijam fakt zadanie zwrotu metrówki, bitów, dłuta itp

@do Czarodzieja z Wawy

@STOLARZ

Dla stolarza z wykształceniem kierunkowym NOK230/h, dieta dzienna NOK110 za każdy dzień pobytu, darmowe zakwaterowanie, dofinansowanie do przelotów, dofinansowanie do zajęć sportowych, stabilne zatrudnienie na lata bez przerw zimowych, jesiennych itd... Szczerze polecamy!

Janusz
@STOLARZ

Zapraszamy do Polski, Pinokio już czeka z ofertą: 3.490 zł brutto, netto 2.709 zł. Nie rozumiem tych Januszy biznesu. Wstydzą się pisać pod własnym nazwiskiem. Pracujesz w norweskim (usunięte przez administratora)? Nie podoba się, znajdź inną pracę.

stolarz
@EFC Norge

to jakos nie widze tych tlumow diety nie ma bo idzie na samochod stolarzy tez nie widze wszyscy zaczynaja od 207 nok .Polacy raczej porzucaja prace ostatnio jeden lotysz pracowal 3 dni 3 dni a gdzie sa pracownicy z molde napisz madralo ilu stolarzy z polski ma 230 nok z tego co wiem to jeden.

@stolarz

Wszyscy stolarze budowlani z dyplomem mają stawkę zaczynająca się od NOK230/h. Prosimy podpisać się własnym nazwiskiem, wtedy udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

@STOLARZ

Po przeliczeniu śmiesznej stawki która nie wiadomo skąd jest . Bo to stawka dla ucznia który skończył szkołę i nie wie jak wygląda młotek!!! Na miesiąc wychodzi przy rotacji , a więc trzeba wziąć na poprawkę że jedziemy na urlop o trzeba podzielić # miesiąca na dwa wyjdzie na rękę tylko 8700 więc ja Norwegię to śmieszne pieniądze ????????????

TOM

@TOM

Wyjazd do Norwegii jest dobrowolny... Prosimy swoje kompleksy leczyć gdzie indziej.

Jestem juz po testach ale mam mieszane uczucia co do tej Firmy. Ogłaszają się od ponad roku i nadal szukają pracowników a mają tylko 2 budowy w Dramen i Molde. Możesz napisać jak tam jest

Olek
@EFC Norge

Witam. Może Pani/Pan napisać na jak długo jest przewidziana praca?. Kilka miesięcy, rok, dwa. Z góry dziękuję za odpowiedz

Lipa
@Adam

Ta firma dalej podejście sowieckie. Odradzam wyjazd do Norwegii do tej firmy. W tym momencie już wszyscy się buntują. Zostały powiadomione związki zawodowe,a hent który jest głównym wykonawcą sam stwierdza że opłaty które są pobierane przez EFC są nie zgodne z prawem. Pracownicy Estonscy sami poinformowali głównego wykonawcę o nieścisłościami i (usunięte przez administratora)który odbywa się na budowie w molde.

@Lipa

EFC Norge od momentu swojego powstania, tj. od 2011roku, zapewnia najwyższe standardy nie tylko w zakresie wykonawstwa prac stolarskich oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także w zakresie przestrzegania wszelkich norm prawa pracy.. Powyższy komentarz zawiera nieprawdziwe informacje, uderzające w dobre imię firmy. W związku z tym EFC Norge podjęła odpowiednie kroki prawne, zmierzające do ustalenia oraz pociągnięcia do odpowiedzialności autora fałszywych wpisów.

pracownik projekt SNR MOLDE
@TOM

Ta firma to porażka. Nie polecam, większość osób po rozpoczęciu pracy czeka tylko do upływu 6 miesięcy po których będą mogli beż konsekwencji (obciążenia za odziez i kursy ktore trzeba zrobic przed rozpoczęciem pracy ją opuścić. Rekrutacja to jakiś dramat, jedzie się na prosty test do Warszawy, po którym od razu (na miejscu) dostaje się kontrakt na 6 miesięcy, odzież robocza (ktora ze soba trzeba zabrac w walizce) oraz bilet lotniczy - po to żeby kandydat się nie rozmyślił (nie ma czasu na zastanowienie. Nie ma czegoś takiego jak diety (w ogłoszeniu są), a często gęsto trzeba się wykłócać o swoje pieniądze przy wypłacie. Pamiętajcie w EFC NORGE AS Polacy nie mają żadnych praw tylko obowiązki.

EFC
@pracownik projekt SNR MOLDE

Roxa
@EFC

Witam, czy można mimo wszystko dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie tych wspomnianych standardów, które są zapewniane? Prócz nich czy występują jeszcze jakieś, o których dobrze by wiedział przyszły kandydat? I co do tego zastanowienia się czy jednak jest dawany dłuższy odstęp czasu przed podpisaniem dokumentów?

Karol

Na pracuj.pl znalazlem ofertę pracy dla stolarza/montera płyt g-k w Norwegii. Oferują m.i.n darmowe zakwaterowanie i kursy umożliwiające podniesienie stawek początkowych o 20%. Czy ktoś mółgby to potwierdzić? I co z kosztami transportu z/do pracy?

EFC Norge

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą: We offer you: solid and stable work throughout the year; rotation system 3/1 or 6/2 weeks; working conditions and remuneration in accordance with current Norwegian legislation: salary from 218,8 to 277,9 NOK/h (gross); certified carpenter’s salary from 242,7 to 288,9 NOK/h (gross); the opportunity to do piece work and thereby earn an additional performance fee; by completing the company's specialist training (3-5 months) and mentor training (from 6 months), you will earn approx. 20% extra to your hourly wage; salary system that ensures salary increase every 6 months; holiday pay of 10.2% of annual gross salary, paid tax free; diet allowances 110 NOK/day; excellent development and further career opportunities as a mentor or team leader; decent free accommodation; opportunity to use an electric vehicle for your commute to work, as well as in your free time; a professional, result oriented and supportive team; support for making travel arrangements; good working environment, high-quality work clothes, tools and personal protective equipment; safety trainings; Norwegian health and pension insurance, which is valid (in Poland and) throughout Europe; support for sports activities. Your main duties: construction of wood and tile facades; construction of roofs on wooden structures; construction of internal and external walls for metal and wooden frames; construction of internal and external ceilings; installation of windows and doors; construction of terraces. We expect from you: previous work experience in construction; willingness to teamwork; quality and efficiency; proficiency in English at the professional communication level (B1).

EFC Norge

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą: We offer you: solid and stable work throughout the year; rotation system 3/1 or 6/2 weeks; working conditions and remuneration in accordance with current Norwegian legislation: salary from 223,8 to 277,9 NOK/h (gross); certified carpenter’s salary from 242,7 to 288,9 NOK/h (gross); the opportunity to do piece work and thereby earn an additional performance fee; by completing the company's specialist training (3-5 months) and mentor training (from 6 months), you will earn approx. 20% extra to your hourly wage; salary system that ensures salary increase every 6 months; holiday pay of 10.2% of annual gross salary, paid tax free; diet allowances 110 NOK/day; excellent development and further career opportunities as a mentor or team leader; decent free accommodation; opportunity to use an electric vehicle for your commute to work, as well as in your free time; a professional, result oriented and supportive team; support for making travel arrangements; good working environment, high-quality work clothes, tools and personal protective equipment; safety trainings; Norwegian health and pension insurance, which is valid (in Poland and) throughout Europe; support for sports activities. We expect from you: previous work experience in construction; willingness to teamwork; quality and efficiency; proficiency in English at the professional communication level (B1). Your main duties: construction of wood and tile facades; construction of roofs on wooden structures; construction of internal and external walls for metal and wooden frames; construction of internal and external ceilings; installation of windows and doors; construction of terraces.

Heniek

Pracowałem w wielu gorszych firmach, tu jestem od roku i zostanę na dłużej.

Harald V Jego Królewska Mość

W Norwegii główna zasada mówi, że wszyscy pracownicy mają prawo do urlopu i dodatku urlopowego. Masz prawo do 25 dni roboczych urlopu w roku. Dni robocze to wszystkie dni, które nie są niedzielami, ustawowymi dniami wolnymi lub świątecznymi. Pracownik ma prawo i obowiązek wykorzystać urlop w całości, a pracodawca ma obowiązek zapewnić mu pełny urlop. Nie możesz swobodnie decydować, kiedy wziąć urlop. Jeśli masz konkretne plany dotyczące urlopu, pamiętaj, aby zapytać pracodawcę o wolne dwa miesiące wcześniej. W przypadku różnicy zdań ostatnie słowo w tej sprawie ma pracodawca. Możesz jednak zażądać wykorzystania trzech tygodni nieprzerwanego urlopu w głównym okresie wakacyjnym, tj. od 1 czerwca do 30 września.  Dodatek urlopowy zastępuje wynagrodzenie w czasie urlopu i wynosi co najmniej 10,2% Twojego wynagrodzenia brutto. Świadczenie urlopowe jest wypłacane w roku następnym przed pójściem na urlop lub w chwili rozwiązania stosunku pracy. W przypadku osób w wieku powyżej 60 lat dodatek urlopowy wynosi 12,5%, mają one również prawo do dodatkowego tygodnia urlopu.

Brokolka
@Harald V Jego Królewska Mość

To czemu firma nie chce wypłacać dodatków urlopowych teraz. A nawet wstrzymała wszystkie urlopy. Tłumacząc że ma określoną pulę pieniędzy przeznaczona na dodatek???? przeciesz to jest porażka jakaś to EFC!!!!

@Brokolka

EFC Norge od momentu swojego powstania, tj. od 2011roku, zapewnia najwyższe standardy nie tylko w zakresie wykonawstwa prac stolarskich oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także w zakresie przestrzegania wszelkich norm prawa pracy, w tym także dotyczących płatności za urlop. Powyższy komentarz zawiera nieprawdziwe informacje, uderzające w dobre imię firmy. W związku z tym EFC Norge podjęła odpowiednie kroki prawne, zmierzające do ustalenia oraz pociągnięcia do odpowiedzialności autora fałszywych wpisów.

Jaki jest styl zarządzania w EFC Norge AS?

Woody Woodpecker

Pracuję już od kwietnia 2022. Ogłoszenie znalazłem na OLX. Jestem stolarzem budowlanym z wykształcenia. Stawka: na początku dostałem stawkę NOK207,4, ale teraz, po nostryfikacji dyplomu na nokut.no ( w czym bardzo pomógł mi P. Rafał) stawka została podniesiona do NOK230/h brutto. Godziny: minimum 50h tygodniowo, ale często pracowałem 60+ nadgodziny płatne zgodnie z prawem pracy w Norwegii. Średnio dostaję po PLN14K-15K netto za miesiąc [3 tgodnie] pracy ( podstawa + trochę nadgodzin) Dieta: za każdy dzień pobytu na rotacji dostaję NOK110 (na rękę). Zakwaterowanie: do tej pory mieszkałem wyłącznie w pojedynczym pokoju w bardzo komfortowym domu, takim samym jak norwescy sąsiedzi na osiedlu dookoła. Samochód: za samochód mam potrącane NOK75 dziennie, elektryk ładowany w domu, możemy używać dowolnie w czasie prywatnym ( ryby, siłownia, grzyby, zakupy itd...) Przeloty: firma zwraca mi za bilet lotniczy nadwyżkę ponad €85 w każdą stronę ( a racze jpotrąca mi tylko €85, bo to firma kupuje bilety) Odzież robocza & narzędzia: markowe, bardzo dobrej jakości, zapewnione bezpłatnie, z czego odzież dostałem już w Warszawie, przy podpisywaniu umowy. Kontrakty: od 6 miesięcy pracuję na tym samym obiekcie, po nowym roku jadę do Molde, tam mam być 12 miesięcy Rotacja: 3/1 lub 6/2 , w dowolnym czasie mogę sobie ją zmienić. Umowa: norweska, składki odprowadzane w Norwegii, pierwsza była na 6 miesięcy okresu próbnego, teraz przekształciła się automatycznie w umowę na czas nieokreślony, liczy się do norweskiej emerytury. Dodatek urlopowy: 10,2% nalicza się od początku zatrudnienia. Zanim zacząłem pracę w EFC , pracowałem przez agencje, różne...kusili stawką NOK250, potem praca w kratkę, rzucanie po całej Norwegii, praca kończyła się w listopadzie , a zaczynała w marcu, mieszkanie z żulami po 4 w pokoju i w 20 na mieszkanie, dziękuję za takie rarytasy, nigdy więcej. W EFC jest stabilnie i przewidywalnie , praca jest przez cały rok z normalną przerwą na święta: 2 tygodnie Bożego Narodzenia, 1 tydzień na Wielkanoc. Czasem im się coś je.nie w rachunkach, ale szybko można wszystko wyjaśnić.

@Woody Woodpecker

Dziękujemy za rzetelny opis.

@Woody Woodpecker

Jak ta opinię napisał pracownik to ja święty jestem. Nic się nie zgadza nie masz samochodu zabierają dietę. Zapytajcie o nadgodziny to powiedzą że przychodzisz z własnej woli ,jednym słowem porażka.

@Marcin

No i od czego te rozbieżności zależą? W innym kompletnie czasie się zatrudnialiście czy nadgodziny są na jakichś innych zasadach przyznawane? Kompletnie nic się nie zgadza czy jednak z którąś kwestią się zgodzisz? Co z tym dodatkiem urlopowym chociażby? I co z zakwaterowaniem?

Wkrecik
@Hanna

Jakie zbieżności to czysta prawda wiem bo jestem na miejscu. Tylko mam już dość oszukiwania ludzi którzy tu przyjeżdżają.wprost wypłata najwięcej 9000 zł miesięcznie. Nadgodzin nie ma i nie będzie. Pytajcie napiszę o wszystkim

Zapytalscy
@Wkrecik

Pytamy w takim razie: po co tam siedzisz, skoro jest tak źle ? Trzymasz etat dla szwagra i zniechęcasz uczciwych stolarzy?

@Zapytalscy

My nie zniechęcamy. My ostrzegamy .kto był w Norwegii zna panujące zasady i prawo. A skoro uczciwy i dobry stolarz to pracę gdzie indziej bez problemu morze znaleźć i za lepsza kasę. To teraz ja nie rozumiem?

Zapytalscy
@Marcin

Teraz już wszystko jasne! Zgodnie z tym co napisałeś, uczciwy i dobry stolarz to znajdzie pracę bez problemu gdzie indziej. Wynika z tego, że jesteś nieuczciwy i w dodatku marny stolarz, bo nie możesz znaleźć pracy gdzie indziej, tylko się "męczysz" w obecnym miejscu :)

Kriss
@Zapytalscy

Prawda jest taka że po podpisaniu kontraktu jesteś uwiązanu jak kula do nogi z EFC bo skasują cię za kursy,loty,za ciuchy nawet nawet kasę wezmą.po za tym normalna firma płaci za kursy na które poświęcasz swój prywatny czas!!! A tu walka z wiatrakami żeby oddali ci pieniądze. Panie (usunięte przez administratora) daruj sobie już to zmienianie nicków bo ręce opadają .przyjedźcie i się przekonacie sami.

Darmowe 11

Czy język angielski jest wymagany od każdego pracownika ?

Arbeidstilsynet

Od 1 kwietnia 2023 (z okresem przejściowym do lipca) w życie wchodzą zaostrzone przepisy dotyczące agencji pośrednictwa pracy w sektorze budowlanym w Oslo i okolicach. Teraz Inspekcja Pracy (Arbeidstilsynet) precyzuje, jak nowe prawo dotyczące zatrudniania tymczasowego ma wyglądać w praktyce. Zakaz zatrudniania tymczasowego na budowach w Oslo i okolicach Pod koniec ubiegłego roku Ministerstwo Pracy potwierdziło, że wprowadza rozporządzenie w sprawie ograniczonego geograficznie zakazu zatrudniania przez firmy pośrednictwa pracy dla branży budowlanej - w Oslo, Viken i dawnym Vestfold. Zakaz zatrudniania dotyczyć ma wszystkich zawodów na placach budowy, o ile będą one objęte działalnością, która w przepisach obejmuje „prace budowlane”, zaś prawo pracownika tymczasowego do stałego zatrudnienia w agencji pracy tymczasowej zostanie wzmocnione przez to, że zgodnie z porozumieniem ze związkiem zawodowym, pracownik tymczasowy musi posiadać prawo do stałego zatrudnienia również po upływie trzech lat.

Harald V Jego Królewska Mość

Wszyscy pracujący w Norwegii muszą mieć kartę podatkową (skattekort). Karta podatkowa wskazuje pracodawcy, ile podatku ma odprowadzić od Twojego wynagrodzenia. Możesz wybrać jeden z dwóch sposobów opodatkowania: podatek uproszczony zwykłe opodatkowanie Podatek uproszczony Większość nowych pracowników zagranicznych w Norwegii zostaje automatycznie objęta podatkiem uproszczonym (kildeskatt på lønn) w momencie składania podania o kartę podatkową (tylko w języku angielskim, skatteetaten.no). Podatek uproszczony oznacza, że płacisz określony procent podatku, który pracodawca odprowadza od Twojego wynagrodzenia. Gdy otrzymujesz wypłatę, podatek jest już zapłacony. Możesz zrezygnować z uproszczonego podatku i wybrać zwykłe opodatkowanie, jeśli jest to dla Ciebie bardziej korzystne. Zwykłe opodatkowanie Jeśli jesteś objęty zwykłym opodatkowaniem, to stawka podatku zależna jest od wysokości Twojego dochodu w danym roku. W marcu lub kwietniu w kolejnym roku otrzymasz zeznanie podatkowe (skattemelding) z informacją o Twoich dochodach. Musisz sprawdzić zeznanie i wprowadzić zmiany, jeżeli jakieś dane się nie zgadzają. Później otrzymasz rozliczenie podatkowe (skatteoppgjør), które informuje o nadpłacie lub niedopłacie podatku. W przypadku niedopłaty musisz zwrócić brakujący podatek. Jeśli zapłaciłeś za dużo podatku, otrzymasz zwrot. Więcej informacji o sposobach opodatkowania w Norwegii (tylko w języku angielskim, skatteetaten.no).

Zostaw merytoryczną opinię o EFC Norge AS - Oslo

• Jak się pracuje w EFC Norge AS?

Zobacz opinie na temat firmy EFC Norge AS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EFC Norge AS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 17 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

EFC Norge AS