Inuits Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Inuits Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jeroen Fossaert

Pracownik firmy - Prezes Zarządu

02.10.2023 04:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Działalność firmy Inuits opiera się na czterech głównych filarach. Pierwszy z nich nadzorowany jest przez Zespół do spraw rozwiązań biznesowych. Jego celem jest dostarczanie firmom innowacyjnych rozwiązań opartych o Open Source (rodzaj oprogramowania komputerowego, w którym kod źródłowy jest wydawany na podstawie licencji, na mocy której właściciel praw autorskich przyznaje użytkownikom prawa do badania, zmiany i rozpowszechniania oprogramowania w ramach licencji wolnego oprogramowania). Drugi filar nadzoruje zespół Konsultacyjny, który działa w biurze zlokalizowanym w Belgii. Kolejne filary skupiają się na działaniach badawczo-rozwojowych oraz usługach konsultacyjnych. Działający, głównie w Krakowie zespół, koncentruje się przede wszystkim na budowaniu zewnętrznych zespołów, a tym samym wspieraniu zagranicznych klientów, szczególnie w obszarze Big Data.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Firma Inuits rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku w Belgii, koncentrując się na rozwoju rozwiązań cyfrowych udostępnianych przez Open Source. Niedługo potem zorganizowaliśmy pierwszą konferencję DevOps Days w Gandawie — obecnie spotkania te organizujemy na całym świecie. Stopniowo do naszych działań dodawaliśmy kolejne filary, równocześnie otwierając biura w nowych lokalizacjach — w Holandii, Czechach, Ukrainie i Polsce. Nasze działania skoncentrowane na budowaniu i utrzymywaniu infrastruktury dużych korporacji, w połączeniu z wkładem w platformy Open Source (Prometheus, Grafana), doprowadziły do uruchomienia firmy Observability, która wspiera i tworzy narzędzia do poprawy stosu obserwowalności danego ekosystemu.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Branża IT w Polsce, a w szczególności w Krakowie, zmienia się bardzo dynamicznie. Środowisko biznesowe rozwija się, a usługi związane z budowaniem zespołów stają się coraz bardziej popularne. Wiele firm z branży, w tym nasi partnerzy z USA, w ostatnich latach zaczęli postrzegać Kraków, jako atrakcyjne miejsce do pozyskiwania rozwiązań outsourcingowych. Dzieje się tak ze względu na dużą konkurencyjność oraz korzystny stosunek ceny do jakości usług. W rezultacie rywalizacja wśród firm specjalizujących się w powiększaniu zespołów zwiększyła się. Klienci cenią jednak Inuits za jakość oferowanych usług, dlatego aspekt ten nie wpływa na nasze działania.

Ilu pracowników jest zatrudnionych w Państwa firmie?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Na całym świecie, w naszym przedsiębiorstwie pracuje około 150 osób a w krakowskim biurze zatrudniamy około 60 osób.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Obecnie tworzymy zespół składający się z 60 osób, a nasza działalność opiera się na płaskiej strukturze. Cenimy sobie otwartą i bezpośrednią komunikację, która jest stosowana na wszystkich szczeblach organizacji. Na szczycie naszej struktury stoję ja, jako Prezes Zarządu. Ponoszę ostateczną odpowiedzialność za wszystkie działania. Największy dział stanowi zaś zespół HR, który odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu i organizacji przedsiębiorstwa. Dodatkowo w naszej firmie funkcjonuje zespół Functional Leads. Osoby do niego należące są ekspertami technicznymi zaangażowanymi w projekty i komunikację z klientami. Zatrudniamy także menadżerów, którzy pełnią rolę delegatów i przedstawicieli zespołu HR. Zapewniają oni sprawność pracy i skuteczną komunikację z klientami.

Jakich pracowników najczęściej Państwo poszukujecie?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Poszukujemy przede wszystkim programistów pracujących zdalnie.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Proces rekrutacyjny przeprowadzany jest przez osoby pracujące w dziale HR i specjalizujące się w rekrutacji zespołów IT. Składa się on z pięciu etapów. Są to: wstępna rozmowa kwalifikacyjna, rozmowa techniczna, spotkanie partnerskie oraz finalna rozmowa, podczas której składamy ofertę pracy. Rozmowy przeprowadzamy w języku angielskim lub polskim, w zależności od miejsca pochodzenia kandydata i osoby przeprowadzającej rekrutację.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Proces wdrożenia różni się w zależności od projektu i stanowiska. Może on trwać od kilku tygodni do nawet dwóch miesięcy. Co więcej, przeprowadzamy dwa odrębne procesy onboardingowe. Jeden wewnątrz naszej firmy, a drugi z ukierunkowaniem na potrzeby naszych klientów. W Inuits koncentrujemy się przede wszystkim na aspektach organizacyjnych i kulturowych. Biorąc pod uwagę potrzeby naszych klientów, kładziemy zaś nacisk na aspekty techniczne, w tym wprowadzenie do konkretnych frameworków i narzędzi. Za proces wdrożenia zawsze odpowiedzialna jest dedykowana osoba, z którą pracownicy mieli styczność podczas rekrutacji.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Dbamy o rozwój zatrudnianych osób na różne sposoby. Przede wszystkim mamy ustalony budżet szkoleniowy dla każdego pracownika, który przeznaczany jest na: konferencje, książki, kursy zewnętrzne. Ponadto umożliwiamy dostęp do platformy UDEMY z nieograniczoną liczbą kursów. Wewnątrz firmy organizujemy spotkania, podczas których dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniami, ucząc się przy tym od siebie nawzajem. W związku z tym, że działamy w obszarze Team Augmentation, współpracujemy z wieloma klientami, co daje naszym pracownikom możliwość uczestniczenia w różnorodnych projektach.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Po pierwszych czterech latach szybkiego rozwoju, w 2023 roku zamierzamy przede wszystkim skupić się na zwiększaniu naszych kompetencji związanych z: data engineering, machine leargning i sztuczną inteligencją. Oprócz tego planujemy wprowadzić do naszej firmy kilka osób na stanowiska juniorskie. Chcemy zainwestować w ich szkolenie, ponieważ zależy nam na nawiązywaniu współpracy z osobami, które zwiążą się z nami na dłużej.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Jeroen Fossaertikona wywiad

Obecnie wspieramy głównie amerykańskie firmy średniej wielkości związane z Big Data. W przyszłości chcemy skupić się na rozwijaniu kompetencji, które zdobyliśmy dzięki tej współpracy. Naszym celem jest wsparcie wybranych startupów oraz mierzenie się z wyzwaniami wiążącymi się z ich rozwojem.

Kamil

Po rozmowie rekrutacyjnej jestem milo zaskoczony postawa rekruterow ktorzy od samego poczatku byli pozytywnie nastawieni i chetnie udzielali odpowiedzi na zadane pytania. Oferta zostala przedstawiona jasno a firma jest elastyczna co do dotepnosci kandydata i formy wspolpracy ( ja aplikuje na stanowisko Network Engineera na B2B ). Mam nadzieje ze dalsze rozmowy zakoncza sie sukcesem jako iż widze ze podejscie firmy jest daleko od korporacyjnego a stawki calkiem zblizone.

@Sebastian

Cześć Sebastian, Bardzo nam przykro, że taka sytuacja miała miejsce. Przepraszamy, że wówczas pozostawiliśmy Cię bez odpowiedzi. Jest to nasz błąd, za który bierzemy całkowitą odpowiedzialność. Mimo naszego potknięcia, mamy nadzieję, że po ostatniej rozmowie telefonicznej z naszą rekruterką nie będziesz nas źle wspominał. Bardzo Ci dziękujemy za komentarz, który jest dla nas mobilizacją do jeszcze większej uważności w procesach rekrutacyjnych. Pozdrawiamy, Inuits

Mirka Nowy wpis

Cześć. interesuje mnie aktualny poziom oferowanych szkoleń wewnętrznych. W ogłoszeniu dla Senior Backend Developera o nich wspominają. Omówicie aktualne?

Nowy wpis

@Mirka

Hej @Mirka, nasze szkolenia są dostosowane do aktualnej wiedzy i umiejętności każdej osoby. Oczywiście poszukujemy tylko tych, które są na dobrym poziomie i zapewnią naszym pracownikom ciągły rozwój oraz doskonalenie swoich umiejętności. :) Szczegóły dotyczące oferowanych szkoleń wewnętrznych możesz poznać podczas procesu rekrutacji, gdzie będziesz mieć okazję dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty. Zapraszamy do udziału!

Phoenix Nowy wpis

Excellent work environment with an innovative approach to organizational culture and more. A place where every person is a team player. A company that gives you a lot of possibilities for professional and personal growth. Highly recommended.

dzień dobry. czy jest tu może ktoś kto brał już udział w rozmowie na Senior Backend Developera? Jest teraz widoczna oferta w internecie i ciekaw jestem jak przetestują w części technicznej te wymagane 5 lat komercyjnego doświadczenia w Pythonie z opisu

I really recommend a partnership with Inuits. They tailored solutions, very easy contact and personal approach is what made this cooperation different among the others.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Inuits Sp. z o.o. na stanowisko Network Engineer? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Ol

The best place I've worked so far in my life. Great people to work and chill with, top-notch company events twice a year, very good salary, transparency of communication, relocation assistance. 10 out of 10.

Czym w Inuits Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

W jakim języku toczy się tu praca? Ogłoszenie na posadę Software Developer Python jest opublikowane po angielsku i czy to tylko ogłoszenie i rekrutacja są w tym języku? Czy też codzienna praca nie jest po polsku? Bo w samym ogłoszeniu angielskiego nie ma na liście wymagań. Jak to jest?

Hej, Praca odbywa się 100% w języku angielskim, który jest potrzebny nie tylko do komunikacji wewnątrz organizacji, ale również podczas kontaktu z klientami, którzy zlokalizowani się głównie w US.

Zośka

Kurcze, szczerze to bardzo podobają mi się odpowiedzi firmy tutaj, może łatwo mnie do siebie przekonać, ale tak jest :P Czy to podejście do pracowników przekłada się również w pracy? Chciałabym aplikować tutaj, co prawda nie ma dostępnych żadnych ofert obecnie, ale na stronie jest opcja spontanicznej aplikacji. Czy komuś udało się tak zdobyć stanowisko? :) Czy moje cv zniknie w głębi internetu?

@Zośka

Hej @Zośka! Dziękujemy za komenatrz i cieszymy się, że po samych odpowiedziach jesteśmy odbierani w pozytywny sposób :)! Jeśli chodzi o spontaniczną aplikację to jak najbardziej zachęcamy do wysyłania tam swojego CV. Na bieżąco sprawdzamy napływające aplikacji i kontaktujemy się z osobami, których profil pasuje do naszych aktualnych stanowisk. Także obiecujemy, że nie zaginie ono w głębi internetu, a zostanie ujrzane przez naszych rekruterów! Pozdrawiamy!

@Inuits Sp. z o.o.

A taki kandydat dostaje info, nawet jak nie ma dla niego pracy? Czy jak trafia taka aplikacja, to ona czeka w bazie danych az pojawi się praca, czy od razu kandydat wie, że np. obecnie nie ma posady ale firma zatrzyma cv na przyszłość?

@NB, tak, kandydat zostaje od razu poinformowany o tym jak aktualnie wygląda sytuacja z otwartymi stanowiskami.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Inuits Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Dzień dobry, Nasze rozmowy są prowadzone głównie w języku angielskim. Wszystko zależy od etapu procesu rekrutacyjnego i języka ojczystego danego kandydata. Nasi rekruterzy są z Polski, tak więc często pierwsza rozmowa jest w języku polskim, a kolejne etapy już po angielsku.

Sebastian
@Kamil

Udało się dostać do Inuits? Też aplikowałem na Network Engineera i dzień przed ustaloną rozmową z HRami dostałem informacje, że musimy rozmowę przełożyć, bo nie uda się osobie z HR wejść na calla. Po czym brak odzewu i nie odpisują na maile... więc jak dla mnie podejście mega słabe i strata czasu.

@Sebastian

Firma Inuits Sp. z o.o. rekrutowała na stanowisko Network Engineer. Czy nadal poszukują pracowników? Zarobki w ofercie wynosiły 19000 PLN.

Dzień dobry, Rekrutacja na stanowisko Network Engineer została już zamknięta. Zachęcamy do sprawdzania naszej strony z aktualnymi pozycjami, które można znaleźć tutaj: https://jobs.inuits.it Pozdrawiamy, Inuits

Inuits to świetna firma która dba o każdego pracownika. Każdy może mieć własne zdanie i jest ono przyjmowane z szacunkiem. Zarząd dba nie tylko o rozwój zadodowy ale również prywatny każdego z pracowników (szkolenia, studia, aktywność sportowa itp.)

@Marek

No to brzmi w porządku. A tutaj pod koniec to chodzi o multisport? A jakieś jeszcze inne benefity?

@Marta

@Marta, pracuję w Inuits już kilka lat i myślę, że Marek mógł mieć tutaj na myśli nie tylko Multisporta, ale i cotygodniowe bieganie po Błoniach, granie w squasha wieczorami, lub udział w różnych wydarzeniach sportowych :).

@Employee

O dzięki za odp. A przechodząc już od tych przyjemności do bardziej merytorycznych zagadnień to opowiesz coś więcej o tych szkoleniach, o których Marek właśnie wspomniał? Skoro tego sportu tak dużo o edukacji chyba także? Jak często je macie i czy są dobrowolne?

@Marta

Cześć Marta, jeśli chodzi o szkolenia to nasi koledzy mają nielimitowany dostęp do kursów takich jak Udemy, PluralSight, Laracasts, Egghead czy Knp University. Poza tym organizujemy Knowledge Sharing sessions, podczas których sami doszkalamy się z technologi bądź innych zagadnień. Co więcej jeździmy na różne konferencje IT, gdzie spędzamy miły czas i uczymy się nowych rzeczy :)

@Employee

Z opisu wygląda to tak jakby sporo czasu mogło to zajmować. Wiadomo jak liczona jest ewidencja czasu pracy przy projektach... ale te szkolenia chociażby itp to ile mogą czasu zająć? ze 30%? I ciekawa przy tym jestem jak to doszkalanie się na potencjalnych zarobkach może się odbić. Są podwyżki coroczne?

@Marta

Dzień dobry Marto, ewidencja czasu pracy przy projektach jest tutaj kwestią bardzo indywidualną, tak jak i czas trwania szkoleń :). Oczywiście podwyżki również u nas występują.

Gabriela

Tam się pracuje tylko w języku angielskim ze po angielsku same komentarze tutaj? Zdziwienie trochę

Hero
@Gabriela

Środowisko jest międzynarodowe, tak więc język angielski jest głównym językiem w jakim pracuję.

@Hero

Oj to pewnie trzeba się trochę douczyć... A skoro międzynarodowe to ludzi, z którego kraju jest tu mimo wszystko najwięcej tutaj?

@Marta

@Marta, aktualnie w Inuits jest nas teraz mniej więcej 60 osób, w tym liczymy 15 różnych narodowości. Jak narazie przeważa grupa Polaków, mamy też dużo osób pochodzących z sąsiadujących krajów po naszej wschodniej stronie, ale osób z Kazachstanu, Etiopii czy Brazylii również nie brakuje :).

@Employee

No 15 narodowości na 60 osób to faktycznie sporo. Ciekawe jak się zarządza tak zróżnicowanym zespołem? Ogólnie to oni pracują zdalnie ze swoich własnych krajów? Czy może wszyscy znają się jednak osobiście?

@Marta

@Marta u nas można pracować z biura zlokalizowanego w Krakowie, hybrydowo, lub 100% zdalnie, także można powiedzieć że mamy osoby pracujące z różnych miast, niemniej jednak wszyscy zlokalizowani są w Polsce :). 2 razy do roku mamy wyjazdy integracyjne, także jest dużo okazji do poznania się osobiście.

Python Dev

Proces rekrutacyjny to jakiś nieśmieszny żart. Po firmie tego typu powinno się raczej spodziewać lepszego podejścia do czasu kandydatow. Po godzinnej rozmowie z managerem, który zapewniał że dostanę na maila zaproszenie na kolejny etap - rozmowę techniczną, kontakt się całkowicie urwał. Moje późniejsze maile zostały zignorowane. Nie polecam, bardzo przykre doświadczenie.

@Python Dev

Zastanawiam się, czy to podejście to wypadek przy pracy, czy też reguła? O co pytał, że aż godzinę to zajęło i czy odpowiadał konkretnie na zadane pytania, dotyczące np. proponowanych szkoleń czy przyszłych podwyżek?

Olala

Czy firma zatrudnia na stanowiska juniorskie (chodzi mi o HR) osoby bez doświadczenia w tym konkretnie zawodzie? Czy na początku jest szkolenie? Czytałam o tej firmie i brzmi świetnie, bardzo chciałabym się w niej rozwijać w dziale HR ale nie mam w tym doświadczenia.

Honorata
@Olala

I jak tam wysłałaś może cv? Zaprosili Cię? Jak wyglądała rozmowa?

Olala
@Honorata

Nie wyslalam bo dostałam gdzie indziej prace, spróbuje tam wyslac jak nabiore doświadczenia bo firma wydaje się fajna, kameralna no ale nic więcej nie wiem bo nikt mi nie odpisał :D

@Olala

Dziwię się, że nikt nie odpisał, bo ja dostałam np., odpowiedź w innym wątku. Może ktoś to przeoczył po prostu? Bo jak pytasz o szkolenie to raczej powinni normalnie ludzi wdrażać

Pytanie odnośnie możliwości współpracy z firmą Inuits Sp. z o.o.. Czy można pracować zdalnie? Czy kierownictwo buduje odpowiednią atmosferę w firmie? Czy firma daje dodatki poza podstawą wynagrodzenia?

Inuit

@Administrator, praca zdalna jak najbardziej jest możliwa, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. :) Posiadamy 2 biura w samym centrum Krakowa, także zachęcamy również do pracy w systemie hybrydowym! Inuits wierzy w płaską strukturę zarządzania - brak sztywnej hierarchii! Podstawą współpracy jest zaufanie i komunikacja, wierzymy w LUDZI, stąd też na pierwszym miejscu staramy się zapewnić jak najlepsze miejsce do pracy dla naszych kolegów i koleżanek. Transparentność oraz równość to nieodłączny element naszych działań. :)

Hero

Great place to work with a lot of development opportunities.

Colleague

Great place to work, develop and enjoy time not only in the office but also during trips, events, etc.

Inuit

Great place to work, you feel there like this is your family. Very good atmosphere, interesting projects and office in a very nice location. Lots of benefits, great opportunities for sport freaks.

A great place to work

Working at Inuits has been great, they offer a very competitive salary plus a lot of great benefits but the best is the working environment.

Zostaw merytoryczną opinię o Inuits Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Inuits Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Inuits Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Inuits Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 8 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Inuits Sp. z o.o.