Opinie o Frostx Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Frostx Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Frostx Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Frostx Sp. z o.o. w Gliwice

Honorka Nowy wpis

Pracownik warsztatowy - Monter innowacyjnych urządzeń jaka ma obecnie umowę? Tzn patrzyłam w ogłoszenie takie które wciąż jest w internecie, choć 3 lata minęły, to wskazywali umowę o pracę i zlecenie. Każdy kto chce pracować na umowę o pracę ma taką możliwość?

Były Kandydat

Ta firma jest kompletnie niewiarygodna ponieważ pisze w ogłoszeniu że szuka pracowników na umowę o prace ze stawką 4300 brutto do 5000 brutto a w razie sporego doświadczenia jest możliwość negocjacji stawki oraz premi. Natomiast realia wyglądają tak że na rozmowie proponują prace na umowe zlecenie na której nie ma się prawa do  urlopu i stawke całe 4100 brutto co daje 3000 netto do wypłaty  i nie ma żadnej premi  normalnie śmiech na sali. Ja zaproponowałem im stawke 5500 brutto z racji mojego ponad 10 letniego doświadczenia i umowe o prace bo wykonuje dla nich prace i jako ich pracownik należy mi się umowa o prace a umowe zlecenie to się spisuje jak bym był na własnej działalności. Po prostu ta firma szuka jakiś desperatów bo za 3000zł w dzisiejszych czasach i to jeszcze na zleceniu to nikt normalny nie pracuje chyba że jakiś student coś dorabia. Firma sprzedaje najtańsze urządzenie za ponad 33000zł a najdroższe ich urządzenia są za 216000zł a ludziom płaci jakieś grosze i jeszcze ich zatrudnia na umowe zlecenie oczywiście pracownicy pracują w swoich ciuchach bo firma nie daje odzieży roboczej którą również powinna zapewnić. Szkoda  że na portalach z ogłoszeniami o prace nie można dodawać opini na temat firm bo dało by to do myślenia potencjalnym kandydatom bo szkoda czasu na branie udziału w rekrutacji do takich firm jak ta bo straciłem cały dzień urlopu który wziąłem na pierwszy etap rozmowy  bo stawka i warunki umowy są podawane dopiero na drugim etapie rozmowy.

Agnieszka Nowy wpis
@Były Kandydat

Kurcze, ciekawe czemu po prostu wprost nie napiszą w takim razie w ogłoszeniu jaką umowę dają, przecież kto nie chce zlecenia to i tak potem zrezygnuje w trakcie rekrutacji. A może ta umowa zlecenie tylko na okres próbny miała być, a potem normalnie umowa o pracę? Mówili coś na ten temat? Może te 5 tys. brutto razem z jakimiś premiami podawali w ogłoszeniu?

Były Kandydat Nowy wpis
@Agnieszka

Jak by napisali w ogłoszeniu wprost że dają umowę zlecenie i stawkę 3000zł do wypłaty do by nawet nikt tam CV nie wysłał chyba że jakiś desperat z dyscyplinarką z poprzedniej pracy co szuka jakiej kolwiek pracy. W ogłoszeniu na które ja aplikowałem napisali że zatrudniają na umowę o prace oraz podawali stawkę od 4300 bruto do 5000 brutto i było napisane że w razie sporego doświadczenia są otwarci na negocjacje stawki. Na pierwszym etapie rekruter mówił mi że umowa jest o prace a odnośnie stawki od razu mówiłem mu że racji mojego ponad 10 letniego doświadczenia będziemy negocjowac  stawkę od 5000 brutto w zwyż. Na drugim etapie rozmowy z zarządem firmy poinformowano mnie że oni mogą mi zaproponować umowę zlecenie na 3 miesiące i stawkę 4100 brutto co już jest stawką o 200zł mniejszą niż podają w ogłoszeniu. Po tym jak zaproponowałem im stawkę 5500 brutto z racji mojego doświadczenia ponad 10 letniego doświadczenia i spełniania ich wymagań czyli umiejętność obsługi palnika do lutowania, zwykłej lutownicy, umiejętność obsługi elektronarzędzi typu wkrętarka, szliferka oraz poruszyłem to że w ogłoszeniu sami napisali że jak ktoś ma spore doświadczenie to są otwarci na negocjacje stawki to patrzeli na mnie jak bym z księżyca przyleciał. A odośnie premi to na okresie próbnym nie ma premi a potem jest zależna od ilości wyprodukowanych urządzeń i wynosi 100zł od wyprodukowanego urządzenia ale nie poinformowali mnie czy to 100zł netto czy brutto a urządzeń produkują od 2 do 5 na miesiąc więc jak wyprodukują 2 na miesiąc to premia wyniesie 200zł jak to będzie brutto to jest ok 150zł do wypłaty więc słabo. Do tego jak byłem na obchodzie hali to zauwarzyłem że  pracownicy  nie mają odzierzy roboczej tylko pracują w swoich prywatnych ciuchach to też już świadczy o tej firmie bo pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi odzierz roboczą. Dla mnie ta firma jest niewiarygodna skoro piszą w ogłoszeniu że dają umowę o pracę i dają stawkę taką i taką a potem na rozmowie proponują zleceniówke i stawkę niższą od 200zł od tej minialnej której podali w ogłoszeniu to jest słabe potem po okresie próbnym zaproponują kolejną zleceniówkę i jakąś marną podwyżke i co znowu trzeba szukać nowej pracy. Dla mnie ta firma jest niewiarygodna najtańsze urzadzenie sprzedaja za 33000zł a ludziom płacą jakies grosze i dają umowy zlecenie. Dla przykładu w firmie w której teraz pracuje to na okresie próbnym miałem umowe o prace i stawkę 4400 brutto do tego premia i nadgodziny i 4000 do wypłaty miałem  a ciuchy robocze dostałem od razu pierwszego dnia pracy. A teraz po roku pracy z nadgodzinami mam prawie 5000zł do wypłaty a najtańsze urządzenie które tam produkujemy kosztuje 1600zł więc samo to mówi za siebie.

Koli Nowy wpis
@Były Kandydat

Chciałem apilikować do tej firmy ale jak przeczytałem ile płacą pracownikom i dają umowe zlecenie to nie wysyłam tam nawet aplikacji. Jak można w dzisiejszych czasach płacić ludziom takie grosze i do tego zatrudniać na umowe zlecenie która nie wlicza się nawet do stażu pracy do tego brak urlopu, brak L4 a jak ulegniesz jakiemuś wypadkowi przy pracy to nawet odszkodowanie nie przysługuje. Takie firmy się powinno od razu zamykać.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Frostx Sp. z o.o.?

Someone

Tak, wyjazdy. Tylko jak sa zmuszeni zrobic serwis w terenie.

Hanna

Pracownik techniczny niedawno poszukiwany miał 4,1-4,2 tys. brutto. Wiecie coś o pracy w pionie produkcyjno-technicznym? Mąż zainteresowany jest tą innowacją, ale ciekawe, czy są stanowiska z wyższymi zarobkami :3

Aplikowałeś do firmy Frostx Sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
Karol

Praca dająca wiele możliwości rozwoju na różnych płaszczyznach, zarząd jak i pracownicy mili i życzliwi. Firma ciągle na fali wznoszącej, w ciągu dwóch lat poszerzyła swoją ofertę o 9 nowych modeli. Ciągły rozwój daje możliwości szybkiego awansu.

klient
@Karol

Bzdura z tym rozwojem i falą wznoszącą. Ogromne opóźnienia w dostawie FrostX 15, liofilizator dotarł do mnie niesprawny, od kilku miesięcy próbuję uzyskać pomoc, żeby przeprowadzić chociaż jeden cykl liofilizacji. Bezskutecznie. Zostałem całkowicie olany i pozostawiony samemu sobie mimo gwarancji. Wygląd to tak, jakby w całej firmie pracowały ze 2 osoby. Niedziałający wyświetlacz musiałem wymienić sam, serwis wysłał mi element na wymianę i tyle z ich strony. A obecnie to już w ogóle szok - FROSTX ZABRAŁ LIOFILIZATOR DO NAPRAWY, I ODMAWIA JEGO ODDANIA JEŻELI NIE USUNĘ NEGATYWNEGO KOMENTARZA NA TEMAT ICH FIRMY !! NIE MAM OBECNIE ANI LIOFILIZATORA, ANI PIENIĘDZY! ZAPEWNE DLATEGO SĄ TU TYLKO POZYTYWNE OPINIE.

Klient
@klient

Potwierdzam. Moja maszyna jest w ostatnim czasie ciągle w serwisie. Obecnie prawie od dwóch miesięcy. Po ostatniej naprawie zrobiła jeden cykl z problemami, w drugim spaliła na węgiel cały wsad truskawki. Od czasu zabrania maszyny do serwisu zerowy kontakt z firmą.

Magdalena

Można podpytać ile osób tu obecne pracuje i czy nie są potrzebne dodatkowe ręce do pracy? Tak wstępnie się orientuję, bo jeden z klientów stwierdził, że być może tylko 2 osoby tu są i dlatego w jego przypadku usługa nie wyszła. To możliwe? Orientujecie się w temacie naborów od przyszłego roku?

Marzena

Hejka może pracował ktoś jako Pracownik warsztatowy - Monter innowacyjnych urządzeń? Podali widełki płacowe 3400 - 3500 zł. Czy do tego jest tez jakaś premia? Albo jakieś finansowe dodatki np na święta?

Grzegorz
@Marzena

Pani Marzeno kiedy na rozmowie kwalifikacyjnej zapytałem o możliwości premii lub dodatków to jeden Pan z Zarządu miał minę jakbym co najmniej go obraził po czym skomentował że sam fakt pracy u nich jest rzecz jasna benefitem... nie mam pytań... Podejrzewam że Panowie którzy tym zarządzają nie lubią zbyt wiele pytań. sama rozmowa kwalifikacyjna była dość specyficzna początek rozmowy miły a gdy poprosili mnie o zadawanie pytań na temat stanowiska pracy to same odpowiedzi były wymijające.. na zasadzie, czy po okresie próbnym jeżeli się sprawdzę to będzie można liczyć na podwyżkę? odpowiedź (zobaczymy). Jeżeli ktoś w taki sposób odpowiada na rozmowie kwalifikacyjnej to dla własnego dobra lepiej sobie dać spokój.

Natalia
@Grzegorz

Nie rozumiem takiej reakcji na pytanie dotyczące premi. To normalne, że pracownicy chcą to wiedzieć. Jak ostatecznie skończyła się rozmowa ? Dostałeś pracę czy nie ? Odezwali się jaka decyzje podjęli?

xxx

Transakcja przebiegła pomyślnie od początku współpracy do momentu otrzymania sprzętu.

Radosław

Praca produkcyjna przy składaniu ,,nowoczesnych'' lodówek. +Praca jedno zmianowa +możliwość podszlifowania zdolności manualnych -Brak dodatkow pracowniczych -Słabe warunki pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Frostx Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Frostx Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Frostx Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Frostx Sp. z o.o.?

Frostx Sp. z o.o.
  • Stanisława Konarskiego 18C