Opinie o Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Firma Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o. rekrutuje właśnie na stanowisko Executive Assistant. Zastanawiam się, czy wysłać tam swoje CV. Co sądzicie o tej firmie? Warto spróbować?

Były pracownik.

Dominika, Uciekaj od tej firmy jak najdalej, dobrze ci radzę, bo to nawet nie jest firmą tylko cyrk na kółkach. Wlasciciel jest odklejony od rzeczywistości i ma milion pomysłów na minutę

Zadowolony

Pracuje w firmie od ponad roku. Przez pierwsze dwa tygodnie pracy odbywałem szkolenie po czym zacząłem się kontaktować z klientami oraz kierowcami. Po 3 miesiącach udało mi się zbudować sieć kontaktów co owocuje do dzisiaj dobrymi wynikami. Zawsze mogę liczyć na wsparcie kierownictwa. Polecam każdemu kto chciałby zacząć przygodne z transportem.

@Zadowolony

Dzien dobry. Prosze o opinie. Pod jakim NIP-EM firma zateudnia? Chcialbym sprawdzic wypłacalność.

Monika Nowy wpis

Rozcarowałam się trochę ta niewypłącalnością.. już się nastawiłam na zdobycie tu pracy, po zobaczeniu widełek w ofercie.. dla pracownika sprzątającego 8 tyś podali. Jaka częśc z was ma problemy z uzyskaniem wynagrodzenia, to jakies starsze sprawy, czy teraz tez firma nie placi?

Były pracownik Nowy wpis
@Monika

A jak się zapytam Moniko czy ta firma jeszcze funkcjonuje? O ile mi wiadomo wszystkie biura w Polsce są zamknięte a prezes Austin przenósł się do innego Pańśtwa i uciekł przed komornikami.

dddd Nowy wpis
@Monika

witam a gdzie pani u nich pracowała ? W Morzyczynie ?

Jak oceniacie pracę na stanowisku Monter w firmie Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o.?

Daw

Proponuje omijać tych ludzi z daleka . Maja potężne długi u firm zewnętrznych i sprawy w sądzie za nie płacenie

Vita
@Daw

Jedna sprawe maja ze mna za zwolnienie podczas l4, omijajcie ta firme szerokim lukiem

Były pracownik Nowy wpis
@Vita

Jestem byłym pracownikiem. Mi też wisi kasę ta firma. Mam z nimi sprawę nawet już u komornika. Jednak firma nie posiada żaqdnego majątku a właściciel nie jest obywatelem Polskim i nie można ściągnąć z tej firmy (żadnych) pieniędzy. Dowiedziałem się przez kancelarię że ich całkowite zadłużenie w przedsiębiorstwach i urzedach to około 250 tyś zł.

Wow, w necie znalazłam podane stawki zarobków w firmie i osoba sprzątająca ma ponad 7 tysięcy na rękę plus 1,3 tysiąca brutto premii miesięcznej! Z tym, że praca w Morzyczynie, ale co oni tam mają, to nie wiem. Biuro? Wiem, że tu spece od IT i spedytorzy piszą głównie, ale może się znajdzie ktoś od tej czystościowej strony?

Dobrze tu wyczytałam, ze firma ma problemy finansowe? Czy tak przepuszczacie po prostu przez nieterminowość w wypłacaniu wynagrodzeń? I o co chodzi z tym biurem widmo? Tyle o nie zapytań.. pracuje ktoś w nim? Czy praca zdalnie się odbywa? Coś o procesie rekrutacyjnym mogę od was się dowiedzieć? Tez jedno mnie zaciekawiło, ktoś pisał, ze po rozmowie z HR i wstępnym przyjęciu był w stanie się przeprowadzić bliżej firmy. A tutaj czytam o zarobkach o 4% wyższych niż minimalna. Coś mi nie tu nie gra, organizować całe swoje życie od nowa ze względu na taka pensje? Są tutaj stanowiska którym płaca więcej może?

Byly pracownik

Firma jest wpisana do KRD. Konto bankowe zablokowane przez US.

Aplikowałeś do Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o. na stanowisko Spedytor międzynarodowy ze znajomością jęz. angielskiego? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
@byly kandydat

W warszawie aktualnie proponują pracę w godzinach 14.00-23.00 poniedziałek-piątek. Wynagrodzenie to minimalna krajowa + 4% od zarobku dla firmy, tylko po przekroczeniu 29tyś dolarów. Żadnych dodatkowych benefitów.

Szukający pracy
@@byly kandydat

Gdzie oni mają biuro w Warszawie? Jakiś biurowiec, spoko warunki?

Praca
@@byly kandydat

A gdzie mają biuro?

WkPracownik

Po 5 dniach opóźnienia i zgłoszeniu do PIPu nareszcie wypłacili wynagrodzenie. Pracę zmieniam i tak.

Dominika
@WkPracownik

To PIP tak szybko zareagował? A skąd te opóźnienia w wypłatach, firma ma jakieś problemy finansowe? Tylko kwestia opóźnienia z wypłatą popchnęła Cię do zmiany pracy, czy są jeszcze jakieś aspekty, które są dla Ciebie nie do przyjęcia w tej firmie?

Kandydat.
@WkPracownik

Jestem zainteresowany pracą w Taylor. czy możesz mi powiedzieć pod jakim NIP-em oni podpisują umowę? Chciałbym poszukać w necie trochę na ich temat.

@Kandydat.

Chodzi ci o te komentarze o problemach z finansami? Może to chwilowe kłopoty skoro przyjmują nowych pracowników. Jak zdecydujesz się na rekrutacje to napisz jak było. Chętnie dowiem się coś więcej.

Nate

to był najbardziej nieprofesjonalny HR i wywiad, jaki kiedykolwiek odbyłem.. brak odpowiedzi na e-maile.. i sms. pojechałem na miejsce i nikt nie wiedział, gdzie znajduje się firma.. po kilku godzinach oczekiwania dostałem rozmowę kwalifikacyjną, wyjaśniłem, że mieszkam bardzo daleko i potrzebuję czasu na przeprowadzkę, czy to będzie problem? powiedzieli Nie, w porządku, nie spiesz się i napisz do nas. Skontaktuj się z działem HR, aby powiedzieć, kiedy będziesz gotowy... 1 godzinę po wyjściu z firmy iw pociągu dostałem wiadomość od działu kadr, że przepraszamy, ale cię nie potrzebujemy....

Nie radze

Nie radzę, firma ma długi - możesz wygooglować plus potrafi nie wypłacać w terminie wynagrodzeń, już lepiej zatrudnić się w biedronce - więcej oferują i jest bardziej stablinie

Były Pracownik

Czytaj opinie tutaj - minimalne wynagrodzenie i zlecenie na miesiąc jak wyrobisz ich chorą granicę 29tyś dolarów to umowa na 3 msc i 3% od każdej kolejnej transakcji, jak robiłem to może jednej osobie się udało

Lara
@Były Pracownik

Jak ciężko idzie wyrobić taką normę? Ile potrzeba czasu, aby ją okiełznać? Co po umowie na 3miesiace? Dostaje się kolejną? Może już na dłuższy okres i umowę o pracę?

Brooker
@Lara

Kojarzy Pani adres gdzie firma.ma siedzibę aktualnie

@Nie radze

A duże są opóźnienia w wypłatach, ile trzeba czekać na swoją kasę? I tak w ogóle to firma coś mówi o tych opóźnieniach lub płaci odsetki za każdy dzień zwłoki?

Kandydat na pracownika

A wiadomo jaki ma NIP?

A czy praca jest od poniedziałku do piątku? Bez weekendów ? Tak widziałem na ofertach na inne miasta, niestety na Bydgoszcz nic nie znalazłem. I co z tym biurem bo już listopad a ktoś w marcu mówił o przenoszeniu?

Teresa
@Zadowolony

Czy oni już mają nową siedzibę? Ktoś tu pisał, że mają się przenieść do W-wy, ale nie wiem na czym to stanęło. W necie widziałam ogłoszenie, że dla spedytora międzynarodowego jest praca zdalna. Czyli co, całkiem zrezygnowali z biura już?

@Teresa

Tak będzie biuro w Warszawie. Do końca marca powinno być gotowe do pracy.

Teresa
@Zadowolony

To w takim razie czy jak otworzą już to biuro to trzeba będzie wrócić do trybu stacjonarnego? Czy może to tylko będzie dla chętnych? Właśnie odpowiadałaby mi praca z domu, ale teraz to już nie wiem czy aplikować :(

Kwejk
@Teresa

To nie jest praca spedytora lecz brokera ładunków. Tak jak w poprzednich opiniach, jako że frachty podemuje się poprzez dość znaną i niechętnie wybieraną firmę Landstar chętnych do współpracy jest dość mało lecz znajdą się wyjotki byle by się nie poddawać. Firma podejścia do pracowników nie zmieniła i nie zmieni jest się numerkiem do zarabiania kasy nic pozatym. Obiecanki cacanki itd.

@Zadowolony

Agnieszka, przestań pisać te pozytywne opinie, i tak nikt w nie nie wierzy haha każdy kto pracował w tej firmie odszedł już, prawda jest taka że firma z Savannah praktycznie już upadła, nie ma ładunków dla kierowców, siedzą w domu. Tampa co raz gorzej wygląda, Pan A zniszczył firmę która miała bardzo dobrą renomę przez tyle lat istnienia w minutę. A brokerzy mają śmieciowe umowy, najniższą krajową plus utarg....

Broker

Witam.. wie ktoś może gdzie mieści się aktualne biuro w Warszawie i czy firma nadal zatrudnia nowych pracowników? Z góry dziękuję za informację

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o.?

Mr x

Hello. I am planing to join the team as frieght agent in Warsaw poland. I need to know is it good company to start with.

Ppp

Nie warto. Jesteś tam numerkiem do zarabiania kasy, jeżeli chcesz mieć w pracy kolegów, normalną umowę i jakiekolwiek benefity to szukaj czegoś innego.

Janusz
@Ppp

Nie dają żadnych benefitów albo dodatków do wypłaty? Jak już się jest tym numerkiem do zarabiania to chociaż pensja jest dobra? Jak oceniasz poziom wypłaty?

NiePolecam
@Janusz

No masz benefity w formie pracowania w weekendy za darmo czasem. Nie ma żadnej prywatnej opieki zdrowotnej, biletów na siłownie, ani owocowych czwartków jeśli o to pytasz.

ZarobkiNiskie
@Janusz

4 tysiące brutto, a jak przez pierwszy miesiąc nie zarobisz dla nich wystarczająco to Cię wyrzucają, jak przebijesz granicę 20000 dolarów dla nich zarobionych to dostajesz wtedy jakiś procent, no ale powodzenia z wbiciem jak tylko po przedstawieniu się jako broker Landstara odkładają słuchawkę. Już w biedronce czy lidlu dostaniesz więcej

Janusz
@ZarobkiNiskie

Zwalniają jak się nie ma wyników? I to już po pierwszym miesiącu? Przecież musi być jakiś czas na wdrożenie, nie? Jak ludzie się utrzymują w robocie jak piszesz że tak trudno zrobić wymagany target. Chyba jednak się komuś udaje skoro pracuje.

ZarobkiNiskie
@Janusz

@ZarobkiNiskie Może by tak było, gdyby Polska była głównie zarabiającym krajem. W Bośni mają 2000 pracowników, w Polsce z około 100 pracowników 1,5 roku temu, zostało 40 pół roku temu (firma istnieje jakieś 2 lata), a przelot jednomiesięcznych jest ogromny. Słyszałem, że potrafili zaprosić na rozmowy w 1 dzień z 10 - 30 kandydatów. Także fakt, że tylu kandydatów, jedyne wymogi to znajomość angielskiego, a nadal jest/było tylko 40 stałych pracowników w Polsce dużo mówi

Dominika
@ZarobkiNiskie

A to jest tak mało pracowników w Polsce ponieważ jest tak duża rotacja i ludzie odchodzą czy poprostu nie zatrudniają więcej niż 40os.? Obecnie nie widzę żadnej rekrutacji ,wiesz czy cos niedługo będzie ? Wynagrodzenie 4000brutto nie jest może dużo, ale jak ma to być na początek to może być . Premie i awanse występują czy tak samo jak benefity ,poprostu ich nie ma?

@Dominika

Ludzie już tu kilka razy pisali - duża rotacja i ludzie odchodzą. O awansach nie ma co liczyć. Plus pojawiają się problemy z wynagrodzeniem w niektóre miesiące potrafią opóźnić wypłaty. Premia jest jak zarobisz powyżej 20 tys dolarów - 4% od utargu, ale jak nie dobijesz do 5 tys. to Cię szybko wyrzucą. O awansie nie ma co liczyć.

Neo

What is the salary range in this company? I am going to apply.

GdzieSaPieniadzeZaWynajemBiura

Witam, Jako na szczescie juz byly pracownik tej firmy o ile mozna to tak w ogole nazwac, moge napisac tylko jedno zdanie: LUDZIE UCIEKAJCIE STAD JAK NAJDALEJ. Szef (usunięte przez administratora)ktory ma milion pomyslow dziennie, obiecuje zlote gory a nie moze oplacic czynszu za biuro. Typ zainwestowal grube miliony dolarow aby wykupic dobrze prosperujaca firme transportowa tylko po to aby ja pomalu zniszczyc przez jego chore jazdy. Na poczatku dzialalnosci w PL zapowiadalo sie fajnie, ale potem to juz jeden wielki cyrk, mozna by ksiazke napisac o sytuacjach z tej pseudo firmy. Do przyszlych spedytorow, uwazajcie bo niestety nikt w USA nie chce wspolpracowac z Landstarem wiec ciezko jest znalezc przewoznikow :)

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

27.03.2023 11:03

Były pracownikikona wywiad

Chciałbym podzielić się opinią na temat pracy w Taylor Shopping Solutions, a dokładnie to przestrzec innych przed podejmowaniem pracy w tym miejscu, jeżeli firma rozpoczęła rekrutację.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Były pracownikikona wywiad

Byłem brokerem. Praca polegała na wykonywaniu połączeń do firm z giełdy transportu i uzyskiwaniu informacji o ładunkach drogowych, które następnie umieszczałem w systemie firmy ******** (dane do wiadomości redakcji) dla kierowców zrzeszonych w tej organizacji.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Były pracownikikona wywiad

Praca zdalna została na nas wymuszona i przez długi czas nie otrzymaliśmy sprzętu niezbędnego do wykonywania pracy. Musieliśmy korzystać z naszych prywatnych laptopów, mikrofonów itp.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Były pracownikikona wywiad

Pracodawca pewnego dnia powiedział nam, że teraz pracujemy tylko zdalnie. Nie określił dlaczego i jak długo to potrwa. Okazało się, że firma Taylor Shopping Solutions nie zapłaciła za wynajem biura i musiała się z niego wynieść. To zniechęciło mnie do dalszego kontynuowania kariery w jej strukturach. Ponadto w czasie krótkiego okresu pracy zauważyłem bardzo kiepskie podejście do ludzi. Często kazano nam "być pod telefonem" w weekend, za co oczywiście nie dostawaliśmy żadnego dodatku, a było to tak naprawdę normalną pracą. Do tego z kilkoma osobami firma pożegnała się w bardzo niesympatyczny sposób, z dnia na dzień informując o nieprzedłużaniu umowy, tak naprawdę nie podając powodu. Umowy zawierane z pracownikami również były "śmieciowe", często na okres tylko jednego miesiąca i potem przedłużane w nieskończoność (na tyle, na ile pozwala prawo).

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Były pracownikikona wywiad

Każdy broker zarabiał 4000 PLN brutto. Procent od zrealizowanych zleceń jest wypłacany dopiero po przekroczeniu zysku w wysokości 20000 USD, co jest kwotą ogromną i nieliczni dostali z tego tytułu cokolwiek.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Pół roku.

Były pracownikikona wywiad

Jeżeli nic w tej firmie się nie zmieniło, to absolutnie nikomu bym jej nie polecił. Uzasadnieniem są odpowiedzi na poprzednie pytania.

Były pracownikikona wywiad

Nie było żadnych. Wynikało to z faktu, że kadra została dobrana przez właściciela firmy spośród ludzi z Bałkanów, którzy przyjechali do Polski razem z nim.

Były pracownikikona wywiad

Odbyło się przyspieszone szkolenie w pierwszym tygodniu pracy. Było przeprowadzone poprawnie, uczono nas o tym, jak wygląda rynek transportowy w USA, i jak będzie wyglądała nasza praca.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Były pracownikikona wywiad

W tej kwestii były dwa aspekty: relacje z przełożonymi były na dobrym poziomie, raczej wszyscy byli sympatyczni i potrafili wytłumaczyć i pomóc. Inaczej wyglądała sprawa ze współpracownikami. Niektóre osoby były skrajnie aroganckie i wręcz agresywne, ale dopóki wyrabiały target, to takie zachowanie nie przeszkadzało przełożonym, co było bardzo słabe.

Trudno stwierdzić.

Były pracownikikona wywiad

Mam kilka sugestii: zwiększenie wynagrodzenia, znalezienie nowej siedziby, podniesienie wymagań rekrutacji, większa szczerość w rozmowie z pracownikami, podpisywanie normalnych umów na czas określony.

Byebye

Oddział zbankrutował xD Nie płacili za wynajem biura, firma w Gdańsku już nie istnieje. Pewnie jadą do innego kraju trzeciego świata zaciągnąć długi i szukać (usunięte przez administratora) ????

...
@Byebye

Dzwonili w piatek że w poniedzialek mam przyjsc na rozmowe, w poniedziałek telefon że jednak nie. Teraz już wiem dlaczego xD

Kwestia
@Byebye

Nie tyle co zbankrutował, problem leżał po stronie kontraktu miedzy biurem a firmą. Kolejnym aspektem rezygnacji z biura był brak zainteresowań pracą przez ludzi która firma oferowała. Z założenia wynajęcie biura w najbardziej rozpoznawalnym budynku miała przynieść wielu intrestanów, jednak liczby z założenia nie pokrywały się z zapotrzebowaniem tak wielkiego miejsca jakie było wynajęte.

Kamila
@Kwestia

No ale to firma całkowicie się sprząta z rynku czy zapowiada się że będzie jeszcze działać? Co z pracownikami, dostali wypowiedzenia?

Kwestia
@Kamila

Firma w dalszym ciągu operuje oraz będzie operować na terenie Polski i nie zamierza to się zmienić. Póki co szkolenia odbywają się w Morzyczynie koło Stargardu po czym nowy dział ma powstać w Warszawie. Brokerzy po przebytym szkoleniu będą działać hybrydowo w zależności od potrzeby dodatkowego szkolenia.

Agnieszka
@Kwestia

Czyli z tymi jakimiś zwolnieniami to jakiś fałszywy alarm? Nikt pracy nie straci w najbliższym czasie?

NoName
@Agnieszka

Ci co mieli potracić, to już stracili xD podzielam 90% opinii tutaj o wyśrubowanych targetach oraz słabych szkoleniach

Agnieszka
@NoName

90%? No to słabo... a to 10% gdzie się podziało? Na coś jest tu nadzieja? ;p

hjk
@Agnieszka

Powinni lepiej szkolic ludzi i powiedziec im co i jak, ale jak oni dawali okres próbny 1 miesiac podczas ktorego niczego nie byles sie w stanie nauczyc i pensje ponizej sredniej w branzy to nic dziwnego ze im nie wyszlo. Podejrzewam ze w Warszawie bedzie to samo jezeli nie zaczna lepiej szkolic albo nie zwieksza zarobkow. Co do zwolnien to fikcja, z tego co wiem tych co mieli zwolnic to zwolniono wczesniej, a ci co mieli zostac pracuja dalej tylko zdalnie. A w Warszawie szukaja mniej kosztownej lokalizacji.

@Byebye

Oczywiście że są i dobrze się mają :)

Bartosz

Jak tam pracowałeś to można było się czegoś nauczyć i później ewentualnie w innej firmie się załapać? Tak z ostatnich głosów w tym wątku też wywnioskowałem, że się przenieśli a ofert pracy nowych też nie widzę. Wiesz, czy oni normalnie funkcjonują? Bo w KRS aktywni.

Gmail

Dzięki koledzy za info! Dobrze wiedzieć zanim się przystąpi do rozmowy rekrutacyjnej - a właściwie to się już nie przystąpi. Podziękuję za tak fatalną firmę...

San Antonio

Mam nadzieję, że firma na dobre wyniosła się z Polski. Jeśli jednak z jakichś względów wciąż działa i zechce pozyskiwać nowych pracowników - nie pozostaje nic innego jak przed nią przestrzec. Mówi się, że ryba psuje się od głowy - i od głowy trzeba by tu zacząć, bo to - jak sądzę - jest główna przyczyna problemu. Pan Taylor, o czym już tu wspomniano, jest znakomitym materiałem na polityka - gdyż jest to postać o cechach psychopatycznych. W sposób mistrzowski posługuje się słowem, lecz niewiele trzeba, żeby przekonać się, że są to tylko puste slogany, służące do manipulowania otoczeniem. Często towarzyszyły mu dwie kobiety wyglądające na żywcem wzięte z sekty - jakby były ubezwłasnowolnione lub zastraszone. Zupełnie nie dziwi zatem fakt, że na jednym ze spotkań z tyle co przyjętymi do pracy członkami zespołu, nie przebierając w słowach, powiedział, iż jeśli ktoś spróbuje go okantować, zostanie zniszczony w sądzie. Poniżej znajduje się menadżerski zespół z Bośni - z którym pan Taylor rozkręcał ten biznes. Ponoć w tamtym rejonie o taką pracę ludzie wręcz się biją - i tu jest kolejny problem: Polska to środek Europy, a nie bałkańskie peryferie. Ustawianie nieosiągalnych targetów i śmieciowe umowy na miesiąc, gdzie do samego końca nie wiadomo, czy zostaną przedłużone - napisać, że jest to niegodne obywatela naszego kraju to mało. Trzeba w tym miejscu dodać, że i owi Bośniacy w obecności naszego biznesmena z Teksasu zachowywali się, jakby co najmniej wziął ich rodziny za zakładników. Wymowne...

miki

Nie ma ich w Bydgoszczy ani w gdańsku patrzą tylko wykorzystać i tyle

Zostaw merytoryczną opinię o Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o.
  • Długa 47
    85-034 Bydgoszcz

Taylor Shipping Solutions Sp. z o.o.