Opinie o Fotowoltech Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Fotowoltech Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Fotowoltech Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fotowoltech Sp. z o.o. w Warszawa

Filip

Ogólnie, szkolenia są dobre, wyszkolą Cię.... ale uważam, że na tle konkurencji są po prostu slabi, nie mają nic swojego, ani biura ani swojej ekipy montażowej i oprócz szkoleń nie dają nic, trzeba mieć to na uwadze, ponieważ gdy sprzedaje się instalacje fotowoltaiczną zawsze cena będzie dużo większą niż konkurencja, korzystają przeważnie z najnowyszch modeli plus firma zewnętrza montuje je, wtedy cena No jest wysoka, i wytłumacz potem klientowi ze jego instalacją 50kwp u nas kosztuje 200k netto a u konkurencji 140k... firma dużo płaci firma dużo zarabia, ale trzeba domknąć sprzedaż bardzo szybko bo konkurencja załatwi to szybciej, chociażby ceną.... I niech mówią sobie co chcą że prawdziwy handlowiec sprzedałby nawet miotle za 10k.... jasne... ale i ta instalacją za 140k się zwroci i ta za 200... jeśli jesteście nowi w branży to pamiętacie, że firma konkurencyjna wymienia dokładnie te same argumenty na temat waszej oferty co wy na ich i wtedy ważna jest cena... tutaj zawsze była "ultra"wysoka... jak byłem tam pol roku ,2 lata temu na 30 handlowców łącznie było sprzedanych z 2 maks 3 instalacje przez ten okres . Piszę to bo powinni coś zmienić, może się zmieniło... nie wiem... ale wtedy tak było pozdrawiam

K...a
@Jarek 73 pracownik

Czy firma zapewnia pensje podstawową i samochód służbowy? Pytam na stanowisko Doradca Techniczno-Handlowy. Klienci są podsyłani z centrali czy poszukiwanie na własną rękę?

Nickt

Czy firma zapewnia pensje podstawową, samochód służbowy? Klienci są podsyłani z centrali czy poszukiwanie na własną rękę?

Dominika
@Janek

Aha no dobra. To czekam teraz na porady dla nowicjuszy. Są jakieś firmowe triki czy specyfika jest identyczna jak w innych miejscach pracy? Da radę te targety jakoś szerzej omówić?

Jacek84

Byłem sceptycznie nastawiony. Zacząłem w grupie na początku roku - część osób z czasem odpadła bo ta praca wymaga samozaparcia i dużej systematyczności - ale z jednego klienta zarobiłem tyle ile w poprzedniej pracy przez pół roku - więc polecam każdemu. Fotowoltech akurat dobrze traktuje pracowników, bardzo dba o rozwój i merytorykę oraz jakość.

Grażyna Nowy wpis

dzień dobry, mam już doświadczenie z pracy jako Doradca ds. OZE i przeglądam pobliskie firmy za zatrudnieniem. W tym przypadku zastanawiam się nad tym gdzie można znaleźć jakiekolwiek ogłoszenie. żadne mi się nie pokazało. Czy Doradcy obecnie są przyjmowani?

Karolina Nowy wpis

Ze względu na kierunek studiów szukałam pracy właśnie w kierunku OZE. Oferta Fotowoltech zainteresowała mnie ze względu na możliwość samodzielnej pracy i wysokich zarobków. Okazało się, że dokładnie jest tak, jak wszyscy tutaj piszą. Praca wymagająca, dużo samodyscypliny, ale dzięki temu zarobki są faktycznie wysokie. Nawet jeśli ktoś zaczyna od zera, na prawdę warto!

Michał Nowy wpis

Dołączyłem do firmy w połowie zeszłego roku, zmieniając swoje dotychczasowe plany zawodowe. Mogę powiedzieć, że była to jedna z najlepszych decyzji. Na początku sporo szkoleń, jednak prowadzone są bardzo często i merytorycznie, dzięki czemu szybko można się wdrożyć w temat. Atmosfera między pracownikami super, bardzo szybko się "zadomowiłem".

@Michał

I jak udaje się teraz na tym zarobkowo wyjść? Widzę, że to pierwsza z opinii z tego kolejnego już roku. zaszły względem niego jakiekolwiek zmiany w warunkach zatrudnienia?

Kaśka

Po wielu latach pracy fizycznej w markecie przeniosłam się do Fotowoltechu i nie żałuję, podejście firmy do klienta i pracowników jest na wysokim poziomie - aż chce się pracować. Jest tutaj praca zespołowa, bo firmie zależy na jak najlepszych zarobkach każdego pracownika. Będę wdzięczna im do końca życia za tą szansę! Są możliwości awansu na managera.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Fotowoltech Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

to tu w sumie bardziej stawia się na prace samodzielną czy jednak te zespołową? Pytam w oparciu o ostatnia opinie od pewnej Pani. Zastanawia mnie po prostu jakiś zakres odpowiedzialności, jak również to czy trudno jest przebrnąć przez sama rozmowę? Z czego radzicie się na pewno przed nią przygotować?

Ola

Pracuję w firmie od niedawna, jednak na razie wszystko na plus. Rozmowa kwalifikacyjna zdecydowanie należąca do tych przyjemnych, bez zbędnych pytań :) Bardzo merytoryczne szkolenia na sam początek pracy, co zdecydowanie pomaga takim jak ja, nie pracującym wcześniej w tej branży. Pomimo, że lubię działać samodzielnie, to menedżerowie w razie potrzeby są bardzo pomocni.

Jakie są dalsze kierunki szkoleń? Widzę, że ktoś opisał teraz niedawno te wstępne, czyli właśnie techniczne i sprzedażowe. Szczerze interesuje mnie bardziej konkretne ich ujęcie. Ile trwają, kto je prowadzi? I przede wszystkim w jaki sposób je oceniacie?

Daniel

Jestem bardzo zadowolony z pracodawcy. Merytoryczne szkolenia dające dużą wiedzę zdecydowanie na plus. Firma daje duże możliwości rozwoju, żeby stać się najlepszym specjalistą w tej dziedzinie.

Aleks

Mogę polecić pracę w tej firmie. Super atmosfera, dużo szkoleń z różnej tematyki, a przede wszystkim wysokie zarobki.

@Aleks

A napiszesz konkret? Nie wiem jak rozumieć „wysokie zarobki” to nie jest trochę subiektywne? Jeśli uważasz, że nie to dasz znać o jakie kwoty w praktyce chodzi? tematyka szkoleń także by mnie interesowała, program stale jest aktualizowany?

Aleks

Wszystko zależy od zaangażowania, ale spokojnie te 8-10tys. można zarobić. Szkolenia są na początku techniczne i sprzedażowe. Potem można dalej się doszkalać w każdym kierunku.

Barbara

Czy warto zacząć pracę w tej firmie? Zdecydowanie tak! Od początku duże wsparcie ze strony zespołu, a przede wszystkim nie boją się wprowadzać do firmy ludzi zaczynających "od zera". Za to wielki plus

Artur

Polecam pracę w Fotowoltech każdemu, kto chce się przebranżowić i pracować w miejscu dającym dużo możliwości rozwoju. Byłem typowym pracownikiem korporacji, niezwiązanym zupełnie z branżą energetyczną. Po szeregu szkoleń okazuje się, że można tutaj zacząć dosłownie od zera, nie mając na początku pojęcia o OZE i stać się ekspertem w tej dziedzinie :) Duże wsparcie otrzymałem od samego początku również od managerów. Sporo samozapracia, a i wypłaty stają się coraz bardziej zaskakująco wysokie.

@Artur

Tak kompletnie bez niczego można przyjść i faktycznie się wdrożyć? myślcie jednak, że są jakieś minimalne wymagania co do kandydata? Pytam, bo ciekawi mnie czy dosłownie każdemu tak jak piszecie udało się wdrożyć czy jednak trzeba mieć jakieś określone predyspozycje prócz chęci?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Fotowoltech Sp. z o.o.?

Kamila

Zaczęłam pracę kilka miesięcy temu i jestem zadowolona z samej pracy, jak i ze współpracowników. Menadżerowie zawsze pomocni, co raczej nie jest normą. Początkowe szkolenia dają dużą wiedzę, na której później łatwiej o zdobycie klientów. Fajnie, że firma stawia na jakość, a nie ilość w tej kwestii :) Polecam firmę również tym, którzy chcą rozszerzyć swoje CV o kierunek techniczny. Bo okazuje się, że nie taki diabeł straszny z tą techniką

Błażej

Duży plus za szkolenia dla "laików". Zatrudniając się w firmie nie wiedziałem o fotowoltaice zbyt wiele. Szkolenia prowadzone przez menadżerów oraz dyrektora idealne dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym produktem jak i samą sprzedażą. Współpraca na prosto określonych warunkach, głównie z prowizji. Jeśli chce się pracować to przelewy +10k trafiają na konto. Polecam !!

Daga
@Błażej

Witam, mnie interesuje praca ale na tych wspomnianych stanowiskach menadżerskich. Ostatnio gdy przeglądałam oferty to widziałam jedynie dla handlowców. Na te wyższe stanowiska gdzie można odszukać ewentualne? I czy może ktoś już z góry przybliżyć mi warunki potencjalnego zatrudnienia? stawki mam rzecz jasna na myśli, jak wypadają w porównaniu z tymi „10 k”, które zostało przytoczone?

Kacper

Powiem szczerze, że polecam serdecznie firmę Fotowoltech. Gdy zaczynałem pracę w marcu 2022 o fotowoltaice nie wiedziałem za dużo. Ogarnięcie pełnego cyklu szkoleń dało dużo i aktualnie realne są dla mnie jednorazowe przelewy pokroju <10k zł. Od razu też napiszę, że jeżeli Wam się nie chce pracować to nie zarobicie za dużo, bo zarobki są uzależnione od sprzedaży co w mojej opinii jest bardzo dobre, bo jeżeli chcemy zarobić to podpisujemy umowy, a jeżeli nie chcemy to tego nie robimy. :)

Honorka
@Kacper

Czyli chcąc zatrudnić się do tej firmy, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia? Biorą tutaj kandydatów do przyuczenia, dobrze rozumiem? :) Piszesz o pełnym cyklu szkoleń - ile trwa jego ogarnięcie? Wow, widzę, że można zarobić tutaj całkiem dobre pieniądze, skoro mówisz o jednorazowym przelewie w wysokości 10 k złotych. Chodzi tutaj o miesięczne wynagrodzenie, tak? :)

Mat723
@Honorka

Tak serio uczą wszystkiego od podstaw. Nie trzeba mieć wykształcenia, ani doświadczenia - kluczowe, aby tą wiedzę wykorzystać i z pełnym zaangażowaniem sprzedawać. Podstawowy cykl szkoleń trwa pełne 4 lub 5 dni ale co tydzień jest kalendarz wielu szkoleń i prowadzone są dodatkowe przez managerów. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to tak jest to miesięczne pod warunkiem, że robi się cały miesiąc audyty i sprzedaje jak w standardowej pracy, bo część osób myśli że wystarczy jedno spotkanie na miesiąc z klientem ;)

Ksenia
@Mat723

Ten cykl 4-5 to w godzinach pracy jest realizowany? A co z tymi późniejszymi? Tez w trakcie czy jakoś po jednak trzeba czas poświecić? I pytanie przede wszystkim czy warto? każdy będzie mógł liczyć po nich na jakiś efekt?

Mat723

Zacząłem w połowie roku i nie żałuję. Atmosfera świetna, manager i dyrektor z dużym zaangażowaniem opiekują się sprzedawcami i inwestują dziesiątki godzin w nasze wyszkolenie. Obiektywnie - każdy kto jest nauczony pracy przez cały miesiąc sumiennie to zarobi sporo hajsu - kilka/kilkanascie tysięcy na miesiąc. Odpadają jednostki które robią 1-2 audyty w miesiącu i oczekują niewiadomo jakiego wynagrodzenia.

Dawid

Polecam, serio warto dla każdego ! Nowe możliwości zawodowe i super atmosfera

Filip

Jarek 73 pracownik
@Filip

Ja aktualnie tam pracuję i nie narzekam, nie wiem jak było 2 lata temu, ale teraz sam poleciłem kuzyna do pracy tutaj. Twoja opinia wygląda jak typowa opinia konkurencji, której Fotowoltech przeszkadza w sprzedaży bo zwiększa swoją obecność na rynku - nagle zjawił się człowiek, który pracował podobno 2 lata temu i przypomniał sobie po 2 latach, że wstawi komentarz o firmie w trosce, że coś Firma powinno zmienić ;) Skoro pracujesz gdzie indziej i jest lepiej to skąd troska o firmę, w której pracowałeś 2 lata temu ;))) ? Szkolenia są wybitnie dobre i każdy doradca ma dużą wiedzę techniczną - co sam potwierdzasz i chyba każdy w grupach szkoleniowych - w żaden innej pracy nikt się tak nie przykładał do mojej edukacji - podstawowe trwają kilka dni po 8-9h plus potem doszkalanie tygodniami - które serwują managerowie pilnując, aby sprzedawać płynnie umowy na tym poziomie zarobkowym 10k+, pod warunkiem że się robi audyty, a nie jak niektóre gwiazdeczki które wchodzą i chcą mieć 2 audyty w miesiącu i zarobków 100k. W innych firmach jest słabo - sam testowałem, rzuca się bez wiedzy doradców na sprzedaż tylko aby naganiali sąsiadów i rodzinę - tutaj opieka jest cały czas i managerowi nie mogę nic zarzucić ze względy na zaangażowanie praktycznie codziennie. W innych firmach obiecują mnóstwo hajsu, a potem cięcia za jakość, za efektywność etc - tutaj żadnego oszukiwania na wypłatach nie było. Biura sprzedażowego firma nie ma, bo nie potrzebuje - przecież fotowoltaikę sprzedaje się u klienta, a nie w sklepie na terenie całej Polski - tak działa cała branża i tak każdy z nas sprzedawców jest zatrudniany, ale ogólnie centrala pracuje w Warszawie. Ty chciałeś kilogramy fotowoltaiki w sklepie sprzedać ? Jakakolwiek firma tak robi znacząca na rynku ? Nie sądzę - co najwyżej wystawianie się na targach co tutaj jest możliwe. Sam potwierdziłeś firma oferuje najnowsze modele sprzętów z długimi gwarancjami, sprawnością, mocą i jakością - więc nie dziwne, że nie kosztuje to najtaniej - te najtańsze fotowoltaiki palą klientom chaty i dorobek życia, mnóstwo reportaży na necie jak firmy brały hajs z tanią fotowoltaiką i padały, albo kradły hajs - a Fotowoltech już kilka lat na rynku działa i się to nie zmienia. Na rekrutacji od samego początku mówi manager, że firma nie sprzedaje najniższej ceny - bo to idzie w parze z najniższą jakością - więc nie wiem skąd zdziwienie u Ciebie. W mediamarkt też masz pretensje, że Mietek na OLX telewizor wybrakowany sprzedaje tanie niż sklep ? Jakoś telewizory Sony się sprzedają ze względu na jakość, pomimo tego że są tanie chińczyki które psują się po miesiącu. Wszystkie wyceny które otrzymuję w tym momencie mają ceny średnie rynkowe, nawet ostatnio poniżej bo firma opuściła ceny i z reguły na lepszym sprzęcie lub dłuższej gwarancji - taki jest stan faktyczny w firmie na teraz, a nie na twoje 2 lata temu. Więc w trosce o zmiany firmy podajesz nieprawdziwe dane. Widocznie tych szkoleń dobrze nie przeszedłeś - skoro opierasz się na tym, że firma nie ma najniższej ceny wymagając w tej cenie najlepszych modeli jak sam określiłeś - w każdej branży są tanie produkty szybko psujące się i lepsze jakościowo droższe - ale w Fotowoltechu nie ma tak abstrakcyjnych cen jak w większych molochach na rynku - gdzie płaci się za marketing wyższą cenę i gorszy sprzęt jakościowo. Od pierwszego dnia wpajają każdemu, że najważniejsze jest bezpieczeństwo PV i jakość. Fotowoltaika na badziewiach naprawiana psuje się po 5 latach i wtedy nie zwraca się klientowi. Jakby firma sprzedawała 2-3 instalacje na pół roku to by dawno temu padła - a jednak ma setki realizacji, które są prezentowana klientom w materiałach sprzedażowych - fakt że o tym nie wiesz zwiększa prawdopodobieństwo że tutaj nie pracowałeś. Twoja informacja dla nowych też jest ściemą - skoro konkurencja klienta ukierunkowuje na najniższą cenę i badziewie chińskie - a Fotowoltech na jakość, zabezpieczenia i profesjonalizm. Tania zagrywka, bo Fotowoltech obniżył ceny i utrzymuje jakość więc konkurencji nie idzie sprzedaż ;)

K...a
@Jarek 73 pracownik

K......a

Tom

Najlepsza firma fotowoltaiczną na rynku - atmosfera i ludzie do współpracy genialni, podejście do klienta proklienckie, produkty i jakość usług na wysokim poziomie i do tego duży hajs się zarabia. Polecam każdemu, kto potrafi się zaangażować i dać z siebie wszystko.

Zostaw merytoryczną opinię o Fotowoltech Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Fotowoltech Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fotowoltech Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fotowoltech Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 23 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fotowoltech Sp. z o.o.