Workstead

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Catalina Dumitrascu

Pracownik firmy - Rekruter wewnętrzny

23.10.2023 12:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Workstead jest agencją pracy tymczasowej, która od 25 lat pomaga Europejczykom w znalezieniu pracy w Holandii. Prowadzimy przejrzysty proces rekrutacyjny, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapewnić pracę adekwatną do umiejętności i wymagań kandydatów. Oferujemy zatrudnienie w różnych branżach, takich jak: produkcja, żywność, przemysł, profesjonalne sprzątanie, logistyka i technologia. Większość zatrudnianych przez nas osób pochodzi z: Polski, Rumunii i Ukrainy.

W jakich miastach Państwo działacie?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Działamy w całej Holandii. Nasze biura są zlokalizowane w: Amsterdamie, Alphen aan den Rijn, Ede, Geldermalsen i Renswoude. Pracujemy także w lokalizacjach in-house w: Dronten, Haulerwijk i Harderwijk. Nasza sieć kontaktów i silne relacje z klientami sprawiają, że każdego dnia obsługujemy nawet 2000 pracowników, zatrudnionych w różnych firmach.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Firma Workstead została założona w 1996 roku, jako VDB Dienstleistungening. Przedsiębiorstwo początkowo skupiało się na usługach drobiarskich. Kiedy przemysł drobiarski zaczął borykać się niedoborem kadrowym, zajęliśmy się rekrutacją pracowników z Europy, którzy poszukiwali zatrudnienia w tym sektorze. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy byli usatysfakcjonowani ze współpracy. Firma w większym stopniu skoncentrowała się więc na pozyskiwaniu pracowników, w wyniku czego zmieniła swój profil działalności na stałe.

Czym kierują się Państwo w swojej pracy?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

W Workstead rozumiemy, że znalezienie odpowiedniej posady, ma kluczowe znaczenie dla pracowników, oraz ich satysfakcji zawodowej i finansowej. Pomagamy znaleźć pracę, która nie tylko odpowiada umiejętnościom kandydatów, ale także ich osobistym wymaganiom.

Jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Współpracujemy z kilkoma zakładami pracy na terenie całej Holandii. Firmy kontaktują się z nami, gdy brakuje im personelu. Naszym zadaniem jest jak najszybsze znalezienie pracowników, którzy spełniają wymagania związane z konkretnymi stanowiskami. Informacje o wolnych stanowiskach, publikujemy na naszej stronie oraz na stronach z ogłoszeniami o pracę. Jest to związane z tym, że poszukujemy pracowników z całej Europy i chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób. Kiedy znajdziemy odpowiedniego kandydata, dzwonimy do niego, by jeszcze raz omówić ofertę pracy. Jeżeli warunki współpracy odpowiadają kandydatowi, to rozpoczynamy proces przygotowania dla niego odpowiedniego lokum (mieszkania), znajdującego się w pobliżu nowej pracy.

Czyli każdy zatrudniany przez Państwa pracownik może liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zakwaterowanie i transport mają kluczowe znaczenie dla osób pracujących za granicą. Gwarantujemy więc mieszkania zatwierdzone przez SNF (organizację, która zarządza rejestrem firm spełniających wymagane standardy mieszkaniowe dla pracowników tymczasowych), tak by nasi pracownicy za granicą, mogli poczuć się jak w domu. Ponadto zapewniamy transport do i z miejsca pracy. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, w tym zakresie, nasz zespół jest gotowy do udzielenia niezbędnej pomocy.

W jaki sposób firma wspiera pracowników, którzy przyjeżdżają do Holandii?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Nowy pracownik przyjeżdża do siedziby firmy lub jednego z naszych oddziałów. Na miejscu spotyka się z opiekunem, który pomaga mu w dotarciu do miejsca zakwaterowania. Następnie udaje się do zakładu, żeby zapoznać się ze współpracownikami i przełożonymi, a także zobaczyć halę produkcyjną. Większość osób jest gotowych do rozpoczęcia pracy już następnego dnia.

Jak wygląda proces wdrożenia w Państwa firmie?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Bezpośredni współpracownicy i lider zespołu pomagają w pierwszych dniach pracy – oprowadzają pracownika po terenie zakładu, zapoznają go z metodami i zasadami pracy. Po pierwszym tygodniu osoba zatrudniona odbywa rozmowę z Intercedentem (pracownikiem firmy, który dostosowuje oferty pracy do kandydatów) lub Jobcoachem (doradcą zawodowym), żeby omówić pierwsze dni pracy.

W jaki sposób firma reaguje na uwagi zgłaszane przez pracowników?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Jeżeli pracownik ma jakieś uwagi, dotyczące miejsca zatrudnienia lub zamieszkania, to zawsze szukamy rozwiązań takich sytuacji. Pracownik cały czas ma kontakt z Intercedentem, Jobcoachem oraz bezpośrednim przełożonym i to im może zgłaszać wszystkie problemy.

W jaki sposób firma dba o rozwój pracowników?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Rozwój pracowników jest dla nas bardzo ważny. Organizujemy kursy, które są jedną z możliwości podnoszenia umiejętności. Przede wszystkim zachęcamy pracowników do otwartej rozmowy i wyrażania swoich potrzeb związanych z podnoszeniem kwalifikacji. Nasi klienci cenią sobie zmotywowanych pracowników. Chcemy, żeby zatrudnione osoby od razu wskazywały, jakie są ich oczekiwania względem pracy. Dzięki otwartej komunikacji jesteśmy w stanie dopasować ofertę bezpośrednio do ich wymagań, a to przekłada się na wyższe wynagrodzenie i możliwość zatrudnienia na dłuższy okres.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Catalina Dumitrascuikona wywiad

Skupiamy się na rozwijaniu współpracy z firmami z całej Holandii. W ostatnich latach podjęliśmy bardzo istotne kroki w tym zakresie, między innymi poprzez współpracę z dużymi przedsiębiorstwami. Ponadto, cały czas koncentrujemy się na wzmacnianiu relacji pomiędzy pracownikami a klientami. Dbamy także o utrzymywanie odpowiednich warunków w miejscach zakwaterowania. Wiemy, że pracownik, który pracuje na odpowiednio dostosowanym stanowisku, jest szczęśliwy, cieszy się swoją pracą oraz czuje się komfortowo. To przekłada się także na pracodawców, którzy cenią sobie zmotywowanych i produktywnych pracowników. Jako firma skupiamy się na optymalizowaniu procesu dopasowywania kandydatów. Chcemy zapewnić pracownikom możliwość rozwijania umiejętności, uczenia się nowych rzeczy i awansu na wyższe stanowiska.

Michał Aristow

Witam serdecznie polecam ta agencję z całego serca naprawdę porządną agencja co żadko się trafia w Holandi uczciwa pani Karolina porządna koordynator ogarnięta tak jak powinno być lokacja super polecam

Mistrzu

Wraz z dziewczyna pracowalismy przez te biuro. Fakt na samym poczatku trafilismy na lokacje gdzie byly problemu z innymi ludzmi ale po kontakcie z Pania Karolina i przedstawieniu sytuacji zostalismy przeniesieni na inna , blizej miejsca pracy i z mega fajnymi ludzmi. Oczywiscie to nie odbylo sie od razu bo Pani Karolina sama powiedziala, ze nie da sie wszystkiego od razu zalatwic ale dotrzymala slowa. Jezeli chodzi o wyplaty zawsze byly na czas, jezeli cos sie nie zgadzalo bylo wyjasnione od razu. Czasami Pani Karolina nie odbierala telefonow ale od razu jezeli napisalismy wiadomoac dostawalismy odpowiedz zwrotna. Uwazamy, ze kazdy kto chce pracowac bedzie to robic a jezeli chodzi o Nas to jeszcze napewno wrocimy a i polecamy Naszym znajomym jezeli chca sie wybrac do Holandii. Jezeli kiedys to Pani przeczyta to pozdrawiamy i dziekujemy za wspolprace Pani Karolino !

Andrzej W

Jak czytam opinie nie których tutaj to mnie głowa boli. Nie zgadzam się z opiniami i może napisze swoją opinię. Moje początki zaczęły się końcem stycznia. Miłe przywitanie koordynatorka Pani Karolina wszystko super wyjaśniła i bardzo jej dziękuję za to;)Zawsze na Panią mogłem i nawet teraz obecnie mogę liczyć. Obecnie obowiązki koordynatora pełni pani Karolina oraz Pan Kacper. Zawsze jeszcze raz napisze Zawsze dostałem pomoc gdy tylko był problem. Jak się komuś nie chce pracować i wiecznie narzeka to się nie ma co dziwić negatywnych opini. Po 3 miesiącach pracy zostałem operatorem maszyn swoją ciężka pracą zaangażowaniem.Zawsze mogłem liczyć na pomoc koordynatorów w sprawach mieszkania czy dojazdu i zapewnieniu odpoczynku po pracy. Za to Dziękuję. Nie mogę pominąć też Pani Sandry. Bardzo pomocna i zawsze pomoże w sprawach pracy oraz zakwaterowania DZIĘKUJĘ. TRZYMAJCIE TAK DALEJ :) Również duże podziękowania od współlokatorów którzy zawsze mogą na was liczyć DZIĘKUJEMY. Lidiia Tatiana Natalia oraz Władimir;)

Maartaa xD

Jak wchodze i czytam te opinie to az sama sie dziwie, ze jest tutaj tak duzo negatywnych opini. Nie wiem z czego to wynika ale sama z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie jest to zle biuro. Osobiscie pracowalam z kolezanka na kurczakach w Putten. Praca ciezka - jak to przy kurczakach - ale Pani Karolina przed Naszym przyjazdem osobiscie zadzwonila i wyjasnila Nam jak ta praca wyglada i czego mozemy sie spodziewac. Na miejscu po dojezdzie bylysmy milo przywitane przez Panie w biurze, ktore nam wszystko wyjasnily. Nasza koordynatorka byla ta sama Pani Karolina , ktora rozmawiala z Nami przez telefon. Bez owijania w bawelne powiedziala jeszcze raz nam wszystko o pracy, zakwaterwaniu i o tym jak to wszystko bedzie wygladac. Kontakt z biurem byl bardzo dobry , choc czasami ciezko bylo sie dodzwonic ale zawsze dostalismy odpowiedz . Wyplaty rowniez na czas , nawet raz byl maly problem bo przez Nasza nie uwage nie wypelnilismy kartki z godzinami ale Pani Karolina pomogla Nam wszystko ogarnac i pieniadze z opoznieniem ( z Naszej winy ) doszly. Jezeli bedziecie szukali oferty pracy i traficie na Pania Karoline ( ktora apropo jest mega pozytywna osoba, ktora dala Nam duzo otuchy, wsparacia i mega pozytywnej energii ) to na pewno sie nie zawiedziecie ! Nie sugerujcie sie tylko tymi zlymi opiniami bo zawsze cos bedzie nie tak. Ile ludzie tyle opini .

Andzia Nowy wpis

Hej, w tej fabryce drobiu w Asten faktycznie nie trzeba znać wcale języka? Tak przynajmniej widzę po treści, no chyba, że źle spojrzałam. Piszą o tym by każde problemy i niezgodności natychmiast zgłaszać. też jest mowa o tym polskojęzycznym koordynatorze. To on w tym stale pomaga?

Loczek Nowy wpis

Witam serdecznie jestem tutaj ponad 6 lat w Holandi 1 raz tak bardzo dobre biuro spotkałem bardzo mili kordynatorzy są, fajne pracę i w ogóle jestem bardzo zadowolony i naprawdę polecam

czy byliście może już w Asten w tej takiej fabryce drobiu? Piszą już w samym tytule ze to oferta bez języka dla par, co dla mnie i mojej kobiety byłoby jak najbardziej odpowiednie. Tylko nie wiem na ile to będzie miejsce dla dam?

Witam. :) nie wiem na ile to możliwe, ale czy byłaby szansa na wystawienie opinii odnośnie pracy bezpośrednio? Teraz niedawno zauważyłam ofertę dla pracownika biura. mam oczywiście wymagane doświadczenie, resztę punktów myślę ze także spełniam. Zastanawiam się nad ewentualnym średnim stażem, czy to praca na lata?

Rozmowę kwalifikacyjną w Workstead masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Praca w NL - Plukon - Pracownik produkcji?
Bodzio 230

Czytam te opinie i nie zgadzam sie z para ktora twierdzi ze na Plukon Dronden par nie chca ja pracowalem tam z zona i nikt nam nie robil pod gora kazdy na swoim dziale i na przeciwnych zmianach co do dnia wolnego to bywalo roznie raz bylismy razem na wolnym w danym dniu raz osobono ale czy to jest problem nie sadze

swierzy

Witam pracowałem dla tej agencji w firmie z sałatkami jakiś czas i o osobach pracujacych w tej firmie mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach. Profesjonalna obsługa ludzie słowni i rzetelni zaangażowani w to co robią i co wydaje się sprawą najważniejszą wypłaty na czas.

@swierzy

Marysia
@Michał Aristow

Czytałam wcześniej, że koordynatorów jest dwóch - wspomniana przez pana pani i jeszcze jedna osoba. W jakich godzinach można się kontaktować z koordynatorem w sprawie problemów? Z jakimi konkretnie problemami można się do nich zgłaszać?

@Marysia

Z każdym problemem od tego sa moimi koordynatorem jest pani Karolina. 088 494 0192 dzwonić

Bardzo dziękujemy za opinię.

A wiecie jak współpraca agencji z zakładami teraz wygląda? w tej ostatniej opinii pojawiło się stwierdzenie, że zdarzało się załatwianie pracy w zakładzie, który nagle uznał, że nagle nie potrzebuje pracowników. Czy potem agencja ponownie nawiązuje współpracę czy raczej zakład jest odstawiany na „czarna listę”?

Witam, zapraszam do kontaktu bezposrednio z nami.

Mistrzu

Bardzo dziekujemy za opinie! Pozdrawiam

Przemek
@Workstead

Zgadzam się ponieważ pracowałem przez agencję workstead zresztą co tu dużo gadać uratowali mi życie przyjmując mnie do pracy bo przyjechałem do Holandii przez inną agencję która mnie (usunięte przez administratora) i z tamtej agencji w firmie do której zostałem skierowany Boss powiedział że nie ma tu ofert z tej agencji ja przyjechałem za ostatnie pieniądze na dworze było -1 telefon komórkowy miałem rozładowany szczęście że natrafiłem na panią Karolinę z Workstead pozdrawiam serdecznie pani Karolino

Andrzej W

@Andrzej W

Bardzo dziekujemy za wpis!

Maartaa xD

Ostatni sprawiedliwy
@Maartaa xD

Opinie wystawiaja glownie osoby ktore zostaly z roznych powodow zwolnione. Zawsze tak bylo i tak bedzie. Takze do wszystkich osob ktore przyjechaly do Holandii do pracy-chociaz do tej pracy uczeszczajcie, nie bedziecie musieli wylewac wtedy swojej goryczy w internetach.

Kiv

Pracowałem przez Workstead. Pieniądze na czas i dobry kontakt z koordynatorami. Z lokacją zależy jak się trafi bo jedni trafią na pokój gdzie tylko spełnia wymagania SNCU, a inni na przestronne pokoje gdzie można normalnie żyć i pracować. Z ludźmi też różnie gdzie można spotkać agresywny margines społeczny do kulturalnych ludzi na poziomie. Lecz jak ktoś trafi do klitki to czuję się poszkodowany bo płaci tyle samo co ten co trafi do normalnego pokoju. Mieszkania loteria naprawdę, ale agencja ogólnie na plus. Płacą nie więcej nie mniej niż inne agencje lecz koordynatorzy i sam prezes mają ludzkie podejście do ludzi, którzy nastawieni są na to że przyjechali do pracy. Jeśli wypożyczają na dojazd do pracy rowery czy auta to sprawne. Przy usterkach się to zgłasza i jest ona usuwana.

@Kiv

Dorota

Pracowałam przez tą agencję i jestem mega zadowolona. Fakt , byłam co kilka dni przerzucana na inny zakład ale to nie z winy biura lecz zakładów, które chcą pracowników A potem nie ma godzin. Ale workstead nie zostawili mnie bez pracy i zawsze coś dla mnie mieli. Jestem osobą pracowitą, więc nie przeszkadzało mi to. Dzięki temu zdobyłam doświadczenie w różnych branżach i wszędzie pracowało mi się super. Koordynatorzy mega pomocni i sympatyczni, wypłaty na czas co do centa. Polecam z całego serca! I pozdrawiam oddział z Alphen aan den Rijn

@Dorota

Bardzo dziękujemy za opinię.

Na jakiej podstawie miałyby być przyznane bony świąteczne i tym podobne? ktoś niedawno się o to spytał i teraz zastanawiam się czy to nie zależy od zakładu przypadkiem? Czy ktoś wie? a jak mają tu tak z ciekawości sami pracownicy biurowi? Takie dodatki przysługują normalnie?

Bardzo dziękujemy za opinię.

Czy w Workstead występują paczki/bony świąteczne?

Maggie

Fajna robota, koordynatortka tez super babka.Polecam bo jak ktos chce pracowac to tuatj zawsze cos do roboty jest.

@Maggie

Bardzo dziekujemy za pozytywna opinie.Pozdrawiam.

Cześć, czy teraz jedyna dostępna oferta dla par są jajka? Ktoś już o nie wstępnie pytał tak jak o sery a gdy patrzę teraz w oferty właśnie to w tytle tylko tutaj pary widnieją. Czy będzie jeszcze więcej takich opcji w najbliższym czasie? Chcemy mieć większy wybór

Witam, na ta chwile [posoadamy oferty dla par jako order picker, sortowanie przesylek. Zapraszam do przeslania cv.

Karo
@Workstead

Hejka, tak jak wyżej zostało napisane, powiedzcie mi proszę czy ktoś z was robił na tych przesyłkach albo picku? Chce z koleżanka jechać, która praca dla nas będzie lżejsza? Jak ją oceniacie? nim się będziemy kontaktować liczymy na opinie. Kasa ta sama?

Witam, co sadzicie o pracy jako orderpicker na H&M w Nieuwegein?

Michał Aristow

Witam serdecznie prosiłbym o opinię z miejsca takich jak praca na jajkach przez tą agencję i praca na serach z góry dziękuję bede wdzięczny

Michał Aristow

Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do pracy z początku pracowałem na jajkach gdzie atmosfera pani brygadzista straszne podejście do pracowników zero szacunku tępo pracy(usunięte przez administratora) zgłosiłem tą sytuację gdzie trzeba teraz pracuje na serach drugi O P (usunięte przez administratora)praca po 12 godzin zwykła pracownica będzie chciała się wywyższyć i będzie wam rozskazywac (usunięte przez administratora)mnustwo dna społecznego ale na resztę narzekać nie można firma super lokacje super

Zostaw merytoryczną opinię o Workstead - Renswoude

• Jak się pracuje w Workstead?

Zobacz opinie na temat firmy Workstead tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Workstead?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 10 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Workstead