Opinie o Reprograf-Grafikus S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Reprograf-Grafikus S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Reprograf-Grafikus S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Reprograf-Grafikus S.A. w Warszawa

Jak nowo zatrudniony festiwal niekompetencji? Czy dalej podobna błazenada i skrajna megalomania jak w poprzedniej firmie? Skończyło się zarządzanie a zaczęło raportowanie... Na marginesie ta firma upadła już baaardzo nisko zatrudniając taki personel...

@Romek 69

Faktycznie sporo nowych jest? Są w necie oferty, tyle ze już wygasłe dla przykładu na magazyn. Jeśli skład jest świeży to w jaki sposób przeszkolony? Omówicie przy tym atmosferę i to jak witane są osoby całkiem nowe? Szybko się je wdraża?

Inga

Ktoś pisał, że to jaka jest atmosfera zależy… ale od czego tak konkretniej? Ja chętnie poczytam o aktualnej sytuacji handlowców. Jest oferta na stronie w zakładce z praca dla tych od maszyn oraz urządzeń drukujących. Czy może ktoś napisać jak w tym roku się sprzedaje? są osoby o dłuższym stażu by moc omówić perspektywę z roku na rok? Zarobki są coraz lepsze? Ile wyniosą teraz?

@Handlowiec

I co roku można zauważyć u was stałą tendencję wzrostową? Wzór to pewnie % ale czy dobrze z tego rozumiem, że kwartalne są w takim razie równe dla każdego? Teraz ostatnio ile wyszło?

Co do tego zapytania o awans mnie także by on interesował ale konkretniej z perspektywy samego analityka biznesowego, którego właśnie poszukują. Czy jest tu ktoś kto mógłby ocenić warunki zatrudnienia? jak duży jest dział i czy występują w nim stanowiska, na które można przejść wyżej?

@obecny pracownik Nowy wpis

Pracuję już parę miesięcy. Przez przypadek trafiłem na to forum i mocno się zdziwiłem. Na pewno nie jest to pracodawca marzeń - firma jest nieco oldschoolowa, a komunikacja i integracja zespołów mocno szwankuje, ale jest też sporo sensownych ludzi i klientów. Daję 4-

Inga

Były handlowiec
@Inga

Sytuacja handlowców jest taka, że mając najlepszą sprzedaż w ciągu roku, usłyszysz że premia będzie za rok, jak kolejny będziesz mieć tak samo dobry. A teraz nlc nie dostaniesz. Lepiej się z klientami na boku dogadywać.

@Były handlowiec

Dogadanie z ludźmi na boku? To w ogóle możliwe? jak to sobie wyobrażasz? A ta premia jak jest na umowie wykazana? Raczej tylko słownie się jej nie ustala?

Poligraf
@Były handlowiec

Podobno jest już nowy dyrektor zarządzając. Jest więc nadzieja, że będzie lepiej.

Handlowiec Nowy wpis
@Były handlowiec

(usunięte przez administratora) Premie są ustalane wraz z budżetami i wypłacane kwartalnie. Prosty matematyczny wzór. Od kilku lat bez żadnych uwag.

@Handlowiec

Romek 69
@1111

a kogo konkretnie masz na myśli, bo tam sporo nowych podobno?

@Romek 69

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Reprograf-Grafikus S.A..
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.

Jaka atmosfera jest między działami w Reprograf-Grafikus S.A.?

Janko

To zależy haha

Agfa brak płyt

Słyszeliście, że agfa nie ma płyt? handlowiec mi mówił, że ich globalny zamowieniowiec przegapił prognozę zakupu aluminium i teraz globalnie nie mają płyt dla stałych klientów. Handlowcy mają zakaz odwiedzania nowych klientów, a aktualni mają wstrzymane dostawy..

Jacek
@Agfa brak płyt

Tak, nie maja towaru, to prawda

Zenon
@Agfa brak płyt

Nie mają płyt. Stali odbiorcy mają płyty reglamentowane i bardzo mały wybór formatów.

Karol
@Agfa brak płyt

Czy nie uważacie, że to powrót karmy w czystym formacie? Ta ich buta, pycha, snobizm przez lata, te autka premium, zawsze uważali się za elitę poligrafi... jak nam sliz płyty zabierał to nawet się nie skrzywił, a my dostaliśmy obuchem... krwawioiśmy, a agfa się śmiała, że reprograf dożynają, wiem co o nas wtedy mówili... A teraz karma wróciła, rynek poligraficzny kwitnie, multidilerzy mają się świetnie, a ci starsi Panowie i podstarzałe Panie wymrą jak dinozaury. Już niewiele brakuje do spektakularnego bankructwa. W inkjet potracili wszystko, w offsecie jeszcze jakoś ciągnęli, ale teraz bez płyt to już po nich. Chichot historii, nie uważacie? A najśmieszniejsze jest to, że sliz pewnie już szykuje CV, żeby do nas wysłać. Sorry, masz wilczy bilet na rynku

Maria
@Karol

Jest tak jak piszesz, ten gość co nam płyty zabrał, to ma bardzo szemraną opinię, pozbył się kolegów z firmy z 20 letnim stażem, tylko po to, żeby swoje (usunięte przez administratora) ratować. Śliskie nazwisko i tyle w temacie... Co do Agfy, to klienci strasznie narzekają,że nie dowożą im towaru, części klientów robi teraz konwersję. Myślę, że to koniec tej smutnej firmy, która została w XX wieku.

Dużo Johny
@Agfa brak płyt

Ta firma pod rządami Krótkiego stoczyła się na samo (usunięte przez administratora) Ciekawe jestem co zrobi Krótki i kto go do roboty przyjmie z taką reputacją

Ludmiła
@Agfa brak płyt

Już po nich, dobrze im tak za te lata panoszenia się na rynku. Nawet przez sekundę nie jest mi ich żal, a wręcz się z tego cieszę

Również przestrzegam przed pracą w tej firmie. Toksyczna atmosfera i brak kompetencji. Po zmianie pracodawcy odżyłem.

Szukam pracy w mieście Warszawa. Zainteresowała mnie oferta firmy Reprograf-Grafikus S.A.. Czy ktoś wie, jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na zarobki rzędu 4400 ?

Prokisz

Netto, czy brutto?

znowupracownik

ja tez niestety odszedłem z pierwsza fala covid ale od kilku miesiecy pracuje ponownie w firmie. Z tego co widze to przyjęli kilka osob ktore odeszly na poczatku i ktore chcialy wrócić. ja utrzymywałem kontakt i jak tylko było miejsce to bez problemu mnie ponownie zatrudnili, nawet bez rozmowy kwalifikacyjnej, pomimo ze moj kumpel mówił ze mieli juz innych kandydatów. jezeli chcesz wrocic to radze dac im znac a nie czekac az ktos zadzwoni bez twojej zgody i wiedzy. podobno RODO nie zezwala na takie działania chyba ze dales wczesniej zgodę na przetwarzanie danych.

Janek
@znowupracownik

Dzięki, a co się z Prikeszem stało?

Znowupracownik
@Janek

Pracuje i ma się chyba dobrze bo sprzedaż idzie a nowe instalacje zaczęły pokazywać się częściej.

Wacek
@Znowupracownik

Ta, ma się dobrze, hehe. Maszyny to się teraz same sprzedają, takie jest ssanie na rynku, a on właściwie nic nie robi poza braniem kasy

Info z rynku

Słyszeliście jaka lipa jest w Agfie? Z michała s. zrobili handlowca. Biega teraz po klientach. A taki był wielki dyrektor jak nam płyty zabierał :) Info od serwisu agfy, wiec 100% pewne. Szkoda, ze sobie profilu na LinkedIn nie zaktualizował pan handlowiec, hehhehe

Reno

A to ci niespodzianka :)

Marek z Grsfikusa
@Info z rynku

Nic nowego, juz w 2019 roku wywalili wszystkich country managerów i zrobili z nich zwykłych KAMów, tyle, że Michał zapomniał zmienić od 3 lat wizytówki i zupdatować profil na LI :) ego zostało najwidoczniej na kilku poziomach wyżej:)

@Info z rynku

Zabrał nam płyty i bardzo dobrze, przez to poszliśmy do przodu, zdywersyfikowalismy ofertę, jesteśmy teraz aktywni i odnosimy sukcesy niemal na każdym froncie poligrafi, a co oni osiągnęli?? Nic, z płytami leżą, bo co roku ten rynek się strasznie kurczy, a w injecie spadli niemal do zera, nic nie instalują nowego, przespali ostatnie lata całkowicie.

Ulll
@Marcin

Firma na A, to już rynkowy trup, mówi się o tym od 2010 roku, ale myślę że kolejne 2 lata będą kluczowe i nie wytrzymają dynamicznych zmian rynkowych. Inkjet mial być ratunkiem, ale nigdy nie osiągnęli efektu skali, a ostatnie lata to kompletna klapa

@Ulll

Rozmawiałem ostatnio ze Stefan, legendą prepress i mówił, że faktycznie jest strasznie ciężko i ze nie wie, czy dociągnie w tej firmie do emerytury. Zal, że tak się kończy tak duza niegdyś firma. Z drugiej strony jest to przykład, ze jednak model dealerski, taki jak nasz, jest modelem, który wygrał i sprawdził się lepiej na takim runku jak Polska

Marci
@Stefan

Jarek od nich moim to samo, od kilku lat robotę probuje zmienić.

Jola
@Info z rynku

Widze nudzicie się w święta. I dobrze, trzeba się nudzić i wypoczywac. Pozdrawiam całą naszą załogę, a agfa to juz przeszłość

@Jola

Dziękujemy pani Prezes za życzenia. Jest moc w nas. Dobrze Pani prawi

@Jola

I pomyśleć, że doprowadził do tego w Polsce jeden mały człowiek

Michaś
@Info z rynku

A historie jak agfa sprzedawała maszynę do swojego klienta ze Szczecina, który ma7 maszyn zpod znaku A i kontrakty serwisowe to słyszeliście moi drodzy Poligrafowie :):)::)?

@Michaś

Coś tam słyszeliśmy, ale dawaj szczegóły:)

Michaś
@Jurek

Dograli na Fespie sprzedaż Tauro H3300 z pełną automatyzacją za 750 000 euro, ale później ich księżniczka zapomniała o kliencie na 5 miesięcy i jak się ocknęła z letargu i pojechała z umową podpisać maszynę to się dowiedzila od klienta, ze juz Efi H5 full auto za 780 000 euro zamówili. To jest 100% pokaz możliwości obecnej agfy w Polsce, heheje

@Michaś

Hehe, ta ich panna to powinna być dotowana przez konkurencję, nikt tak dobrze nie zrobił konkurencji jak ona:):):) powinni jej drugą pensje płacić

Waldek
@Jurek

U Piotra z Kielc było dokladnie to samo... z tego co mi mówił, to przez pół roku kilka razy dopraszał się o ofertę, bezskutecznie, aż po 6 miesiącach kupil Dursta za milion euro i cmoknął panienkę w (usunięte przez administratora)

Grześ
@Waldek

A w Kseroplast to jak było??? O tym, że im Tauro wyjedza, a wjeżdża nowe Efi dowiedzieli się gamonie tydzień przed deinstakacją. Skąd oni ich tam wzięli??

Janek
@Grześ

Przebijam:) W Simpli dowiedzieli się po fakcie, ze nowe Efi wjechało, hehehhe. Handlowcy roku 2021

Mario

Miszcze sprzedaży stracili też Artlab, efi tam wjeżdża, a 3 agfy idą do Niemiec. Best year ever hehehehe

Łucja
@Mario

Tam się źle dzieje od lat, swego czasu pozwalniali ludzi, którzy przepracowali dla nich po 25 lat, to był szok. Dla takich podłych firm nie ma miejsca na rynku. A przede wszystkim brak zarządzania od lat, wszyscy pyszczeni w samopas, zero kontroli i wyciągania wniosków.

Old Boy

Podpinam się pod pytanie? Która opcja jest silniejsza w firmie? Grafikus, czy Repro?

Zoko

@ Stefan, Terminowa wypłata :)

@Zoko

I tylko tyle z plusów? Poważnie nic więcej się nie znajdzie? :D

Zong
@Stefan

To i tak dużo :DDD

Pytanie do Marka

Marku, obiecałeś nam, że na nowo zatrudnisz zwolnione na wiosnę osoby. Sytuacja firmy wróciła do normy. Czekamy na spełnienie obietnicy. Choć raz bądź słowny

Paulina
@Pytanie do Marka

Czy były to masowe zwolnienia? Podejrzewam, że mogły mieć związek z trudną sytuacją spowodowaną pandemią. Mam rację? Daj znać jak się sytuacja wyjaśni.

Ul

No właśnie Marku, obiecałeś

@Ul

Ula znowu lekow nie wzieła

Oczko
@Pytanie do Marka

Do normy to jeszcze daleko. Dziwie się ze nie dostrzegacie spadku obrotów o prawie 40 ml. W 2020. Zobaczymy czy spółka chociaż wyjdzie na zero w 2020. Cieszmy się ze jest stabilnie i szacun ze znaleźli środki na premie w grudniu, wiec nie jest zle. Normy o której mówisz nie ma jeszcze w spółce i długo nie będzie ze względu na słaby rynek. Marek chyba już nie zagląda na GW a szkoda ????

MBA Bloomber super Excel Man
@Oczko

Grubo. Czyli po tej super fuzji z darmozjadami doszliśmy do poziomu obrotu... uwaga, uwaga... sprzed mega połączenia dwóch firm. Taki cos, to tylko Pan Excel oraz Marek po kursach Bloomberga mogą zaplanować.

subek
@Pytanie do Marka

Marek to geniusz, nie dorastacie do jego poziomu, nie rozumiecie jego genialnych posunięć. Dobrze że jest tylko jednej taki, bo jakby było więcej to mogiła... :)

hands-on
@subek

Podsumujmy to wprost - facet jest po prostu tępy. Ta firma z nim na pokładzie - nie ma szans. Nie wiem jakim cudem właściciele wzięli go na dyrektora, bo on chyba tylko potrafi robić wrażenie.

Obserwator
@Paulina

Branża poligraficzna mimo pandemii ma się dobrze. Jedynie część drukarń, głównie dziełowe oraz mniejsze drukarnie cyfrowe miały poważne zmniejszenie produkcji w czasie pierwszego lockdown, ale np. drukarnie opakowaniowe, szczególnie te pracujące dla producentów żywności miały wzrost przychodów. Reprograf-Grafikus jest firmą handlową i negatywny wpływ pandemii na jej przychody mógł mieć miejsce w okresie marzec-lipiec 2020 r. W drugiej połowie powinno już wszystko wrócić do normy. Z informacji publicznych wynika, że firma dostała w trakcie pandemii wysokie dotacje, zatem miała fundusze na utrzymanie pracowników w okresie kilku miesięcy zmniejszonych przychodów. Redukcja zatrudnienia jest prawdopodobnie w dużym stopniu konsekwencją połączenia Reprografu i Grafikusa. Z uwag na forach internetowych wynika, że firma ma problemy z określeniem własnej strategii, warto tu zwrócić uwagę na wpis o konfliktach na górze, co musi negatywnie wpływać na zarządzanie operacyjne i tworzy problemy personalne.

Zoko

Przestrzegam przed tą firmą, pracowałem jeden kwartał i dałem sobie spokój. Ta firma jest jak rak który niszczy człowieka a niszczy swoich pracowników. Zaczyna się od góry która jest skłócona ze sobą i to przenosi się na niższe struktury firmy. Brak szacunku do ludzkiej pracy, cwaniarstwo, obniżanie wynagrodzenia paraliżowanie pracy firmy po przez oszczędności w wydatkach. Większość rzeczy wykonanych na ''sztuke'' aby tylko było tanio. (usunięte przez administratora) Przed kilkoma laty to była firma topowa teraz jest to totalne (usunięte przez administratora) głównie z powodu bezsensownego zarządzania. Jeszcze raz przestrzegam przed tą firma.

@Zoko

Wymieniłeś sporo minusów pracy w Reprograf-Grafikus. Może napiszesz też co było tu w porządku? Jaki jest Twoim zdaniem największy atut tego pracodawcy? Bo chyba znajdzie się coś takiego? :)

Daria

Znajdzie się ktoś życzliwy i napisze, czy warto aplikować do księgowości? Interesuje mnie kwestia: atmosfery, zarobków i nadgodzin. Pozdrawiam serdecznie.

Nie warto
@Daria

Nie warto. Lipa. Firma ostatnio zwolniła prawie 40 osób. Zero empatii

Księgowa
@Daria

Podłączam się pod pytanie

litew
@Księgowa

popracujesz trochę i odejdziesz - to taka firma. jedni szybciej, inni wolniej. Repro to teraz tylko stacja przesiadkowa... :(

Tsa
@Księgowa

Zwalniają nawet po dziestu.. latach pracy za pośrednictwem kuriera, bez rozmowy.

@Tsa

A wiesz coś więcej na ten temat? Widziałem wpis, że zostało zwolnionych 40 osób. Reprograf ma aż tak poważne problemy finansowe? A może to wynik pandemii?

Tsa
@Michał

Zwolnienia były na początku pandemii,wyciągnij wnioski .Do dnia dzisiejszego płacę za te posunięcie firmy, nie życzę nikomu takiego przejścia.

Paulina
@Tsa

To przykre, nie chcę zbytnio wnikać, za to chciałabym spytać ogólnie o twoją ocenę Reprograf-Grafikus - jakie były plusy i minusy pracy tam? Napisz, proszę.

Miki
@Tsa

Smutna prawda ,ponad 20 lat pracy i bezrobocie , firma przyjmuje teraz nowych pracowników .My już nie jesteśmy potrzebni :(

oszukana

najgorsza firma w jakiej pracowałam

Kandydatka

Pani Violetta wciska kit, że kogoś już zatrudnili, tymczasem od pracownika wiedziałam, że nie. Z marszu odrzuca kobiety, gdyż obawia się, że zajdą w ciążę. Natomiast ogłoszenie o prace NADAL wisi na ich stronie już conajmniej 2 miesiące.

Handlowiec B2B

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jakie są średnie zarobki w handlowca w branży poligraficznej, zajmującego się materiałami? Mam ofertę 5000 zł plus bonus za realizację celów w wysokości 2500 do 3000 zł. Czy w tej branży to dobra warunki?

Senior
@Handlowiec B2B

Słabo. Nie bierz nic poniżej 15k plus bonu 5-8k. Poligrafia to najlepiej opłacana branża. U nas w Repro nikt poniżej 20k nie schodzi

Witek
@Senior

Potwierdzam. Oferta około 20 000 PLN jest akceptowalne w poligrafii. 5800 aktualnie zarobisz na kasie w markecie.

Szczerą prawda

No, ale przecież się tyle u nas zarabia. Dodatkowo praca w ekskluzywnym biurowcu klasy A +++ z garażem w podziemu, sakochody klasy premium, goownie Lexusy, oraz profesjonalna kadra zarządzająca po MBA oraz kursach Bloomberga.

angry
@Handlowiec B2B

Ludzie - nie wierzcie w te bzdury o zarobkach. Ja tu pracuję i w zyciu na takie pieniądze nie było nawet szans. Przyjdzie na rozmowe i sprawdźcie czy naprawdę zaoferują wam takie pieniądze, bo myśle że nie.

Jeremy
@angry

Co nie wierzcie, co nie wierzcie !!! Skoro Ty tyle nie ma masz, to nie znaczy, że reszta tyle nie zarabia... według mojej wiedzy poniżej 18000 plus dodatki mało kto schodzi.

angry
@Jeremy

I sam w swoim poście zaznaczyłeś, że jesteś kandydatem. :) Bardzo słabe intelektualnie te trolle...

ever
@Jeremy

podbijam - w tej firmie zarabia się 50 tys. miesięcznie. kto da więcej? :)))) oczywiście geniusze po kursie bloomberga mają jeszcze więcej.

@Rynek kwitnie z jakiego powodu zostały zwolnione?

Rynek Kwitnie

Panie Marku, rynek poligraficzny kwitnie na nowo. Firmy inwestują w nowoczesne maszyny i urządzenia. Kiedy możemy się spodziewać powrotu osób, które zostały zwolnione na wiosnę?

Ul
@Rynek Kwitnie

Czekamy Panie Marku na wyjaśnienia...Czekamy i czekamy...

Zostaw merytoryczną opinię o Reprograf-Grafikus S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Reprograf-Grafikus S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Reprograf-Grafikus S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Reprograf-Grafikus S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 1 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Reprograf-Grafikus S.A.