Opinie o Keywords Studios w Dublin

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Keywords Studios. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Keywords Studios o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Keywords Studios w Dublin

No chyba nie

Pewnego pięknego dnia ujrzałem ogłoszenie o pracę na stanowisko testera gier w Katowicach - fachowo nazwane w firmie jako FQA. Zaaplikowałem, po kilku dniach skontaktowali się ze mną, usłyszałem że aby przejść proces rekrutacji muszę wypełnić test wysłany do mnie na maila, jeśli wyniki będą pozytywne to dostanę zaproszenie na szkolenie. Szkolenie trwa dwa dni, dowiadujemy się jak działa poszukiwanie błędów, panowie uczą co i jak. Po przejściu szkolenia dostajemy zaproszenie na tzw. onboarding podczas którego podpisujemy umowę i dowiadujemy się tego jak działa firma. Mimo wcześniejszego mówienia w superlatywach jak to firma stawia na ludzi, cały czas się rozwija i cały czas poszukują nowych osób, gdyż mają nowe projekty, które wymagają coraz to więcej pracowników rzeczywistość okazuje się nieco inna. Na wstępie jest nam proponowana umowa zlecenie, rzekomo przez pierwsze trzy miesiące jesteśmy poddawani ocenie, jeśli po trzech miesiącach będzie ona pozytywna to zostanie nam zaoferowana umowa o pracę. Płatne około 20zł/h, wszystko zależy od tego czy zostaniemy przydzieleni do projektu i na ile godzin. I tu zmierzam do sedna... po onboardingu dostajemy do wypełnienia ankietę na cały miesiąc gdzie deklarujemy swoją dostępność w które dni możemy przyjść do pracy, a w które nie. Zawsze na podstawie tej ankiety w piątek koło 17-tej dostajemy grafik na przyszły tydzień. Podpisałem umowę licząc na fajną pracę, którą mógłbym pogodzić z moimi zainteresowaniami. Przyszedł pierwszy piątek, dostałem maila z informacją że nie zostałem przydzielony do żadnego projektu. Trudno się mówimy, poczekam do następnego. Przyszedł drugi piątek - jeszcze raz dostaję tę samą informację. Trzeci piątek - kolejny mail o braku przydziału. Jutro będzie czwarty piątek czerwca i nie łudzę się że zostanę przydzielony do czegokolwiek. Zaznaczyłem swoją dostępność w ankiecie na niemalże cały miesiąc i mimo zapewnień dwóch panów podczas szkolenia że firma się rozwija i potrzebuje nowych ludzi, które okazały się kłamstwem spędziłem cały miesiąc w domu, bez pracy, bezsensownie tracąc czas. Nie wiem czy tylko ja miałem takiego pecha, gdyż nie mam kontaktu do nikogo z grupy osób z którymi byłem na szkoleniu, ale obstawiam że nie jestem jedynym takim przypadkiem

KG

Ta firma to kpina. Pierwsze co rzuca się w oczy to kondycja biura - zapuszczony budynek, z brudnymi, starymi dywanami, ochydnymi zaciekami na suficie i robalami w środku (pająki, mrówki, karaluchy - do wyboru, do koloru). To jest już piewszy sygnał, że coś tu nie gra. Praca jest niestabilna, możesz w każdej chwili zostać zwolniony - jeśli tylko manager uzna, że nie jesteś już potrzebny. Dla niego liczą się tylko statystyki i pieniądze. Jeśli może na czymś zaoszczędzić to nie zawaha się ani sekundy. Wcześniej obieca Ci gruszki na wierzbie, spróbuje wzbudzić Twoje zaufanie, a potem kopnie w (usunięte przez administratora) bez ostrzeżenia. Zatrudnia też połowę swojej rodziny, co generuje kolejne problemy. Zarobki są takie sobie, ciężko wywalczyć jakąś podwyżkę, o awansie można zapomnieć. Nie ma żadnych ścieżek kariery. Szefostwo nie motywuje w żaden sposób - Twoja praca nie będzie doceniania choćbyś nie wiadomo jak się starał, zaś drobny błąd zostanie wytknięty i rozdmuchany do granic możliwości. Po jakimś czasie traci się zapał i chęci - no, bo po co się starać, skoro nikt tego nie zauważa i nie docenia? Ta firma wyciśnie z Ciebie ostatnie soki, wykorzysta do granic możliwości, po czym zwolni, chyba, że sam uciekniesz, bo nie da się tutaj wytrzymać na dłuższą metę. Praca dobra dla studentów lub desperatów.

@KG

pracuje tu rok i budynek jest nowy i stale wyposażany w nowe rzeczy? o.o gdzie Ty pracowałeś? w swojej piwnicy? praca jest niestabilna na umowe zlecenie - o czym Cię informują z początku że jeśli jest duże zapotrzebowanie na projekt, to biorą ludzi. wiadomo że jeśli ktoś z umową o pracę nie ma pracy, mogą Cię wyrzucic z projektu na jakiś czas (jest to trochę niesprawiedliwe ale jeśli się wykazujesz i znasz bardzo dobrze projekt / grę, zostajesz). jest pełno możliwości awansu (moi koledzy ciągle awansują. bez doświadczenia i odpowienio wyrobionych godzin, powiedzą byś próbował dalej ale rekrutacja odbywa się conajmniej co 2 miesiące). zarobki jak na testerów są ok. im wyższe stanowisko tym lepiej - ale to też kwestia inwidualna. ja cały czas mam zapał i cały czas dostaje pochwały bo zgłaszam błędy, pomagam, wdrażam nowych i nie płaczę z tego powodu. plus cały czas rekrutują na inne stanowiska - IT, LQA, HR itd. nikt tutaj ze znajomych nie narzeka na pracę...

@Anna

Droga Anno, jak wiesz w firmie istnieje kilka działów, nie tylko FQA/LQA o którym prawdopodobnie mówisz :) W moim poście mowa była o pracy w Player Supporcie, w innym budynku, w którym pewnie nawet nigdy nie byłaś. Pracujesz dopiero od roku, więc raczej nie masz pojęcia o czym mówię. I tak, pracując w jednym z tych budynków czułem się jakbym pracował w swojej piwnicy - w tym miejscu masz całkowitą rację. I to prawda, może w dziale testowania są lepsze warunki, większe szanse na awans. Jednak w PS ludzie pracujący od samego początku są nadal na tych samych stanowiskach, nie ma "seniorów" tak jak na FQA, gdzie po 3 miesiącach masz awans, bo dział się rozrasta. Ten dział stoi w miejscu, w gnijącym budynku, gdzie wszystko jest nie tak, jak powinno.

KK
@KG

Gdzie przeczytałeś, że awanse w FQA są po 3 miesiącach i dla każdego? Myślę, że to mocno przekolorowuje sytuację dla czytelników :P Miały być REKRUTACJE co 3 miesiące, do tego bliżej nieokreślona liczba osób (rzucasz kulkę do ruletki 5 razy i uśredniasz wynik, ale ma być jak najmniej), czyli klasyczny konkret, z którego wyszło w niecały rok dwie rekrutacje z bardzo śmiesznym sposobem ustalania warunków i terminem wykonania - dostajesz maila na adres wewnętrzny (do którego śmiertelnicy nie mają dostępu bez przyjścia do firmy) i napiszą, że masz np. 2 dni na zgłoszenie się i musisz spełniać warunki, które zmieniają się nawet w trakcie ogłaszania, następnie po rozmowie, w której Pan i Pani czytający pytania z kartki (bo po angielsku) przytakiwali calutki czas + teksty 'That's correct!' 'I really like your answer', dali jedno pytanie o opinie zamiast o konkret (w kwestii FQA) i jak się okazało po wszystkim, to pytanie zaważyło, jednak nie zapomnieli dodać o polepszeniu angielskiego :)

rarara

(Katowice) Zastanawiam się kogo oni szukają i szukają... Proces rekrutacji to jest jakaś kpina. Robicie testy i przez miesiąc cisza, ponaglają do zrobienia testów, które już zrobiliście czyli gubią wasze wyniki. O wynik się trzeba upominać - może tak sprawdzają poziom desperacji kandydatów? Pani z HR ocenia was chyba po wyglądzie. Pytanie o oczekiwania finansowe i zdziwienie, że chciecie zarabiać jakieś pieniądze. Podają widełki płacowe w ogłoszeniu a potem się okazuje że mają budżet z ledwością na podaną dolną granicę czyli mocno poniżej rynku. Ostatnio już widełek nie podają bo to śmiech na sali. Acha czyli chodzi o najtańszego niewolnika. Teraz rozumiem :)

Beata

@lepiej omijać dlaczego?

@Beata

Chodzi tu o długość tego procesu. Mówią, że wyniki rekrutacji będą w dniu X, a tak naprawdę są w dniu X+14. Są zwyczajnie niesłowni. I nie pomaga fakt, że jest ona kilkuetapowa. Najpierw odzywają się, gdy zainteresują się twoim CV, następnie trzeba się umówić na test, potem trzeba czekać całe 2 tygodnie (i lepiej) na wyniki. I o nie. Na tym się sprawa nie kończy. Po szczęśliwie pozytywnym wyniku, trzeba poklachać z rekruterką, by na samym końcu poczekać kolejne 2 tygodnie na sąd ostateczny. Szkoda mi było na to życia i czasu. Mam nadzieję, że pomogłem.

@Marek

nie zgodzę się :) zadzwonili i zaprosili na testy (znajomość ang, rodzajów gier, konsol itd). wyniki z testów naszej grupy 10 osobowej mieliśmy już pod wieczór (dostawały je wszystkie osoby, nawet te które się nie dostały). potem wstępne szkolenie jak szukać i rozpoznawać bugi i jak je dokumentować. podpisanie umowy i od poniedziałku nowy projekt. pracuje tam od początku 2020 i jestem mega zadowolona. wiadomo, robią rzetelny przesiew ludzi i dostają się Ci którzy znają dobrze angielski i mają jakąkolwiek wiedzę z komputerów / gier. najwidoczniej nie wypadłeś dobrze

@Anna

Widzę, że komuś tutaj bardzo zależy na awansie, bądź management Keywords znowu każe ludziom wychwalać firmę pod niebiosa. PS wystarczy sprawdzić wysyp bardzo nieszczerze brzmiących pozytywnych opinii na Indeed, wrzucanych w czerwcu 2020, jedna po drugiej (swoją drogą, mogliście się bardziej postarać i wrzucać te opinie choćby co kilka tygodni). To, że w Twoim i Twoich 10 kolegów przypadku wszystko poszło sprawnie nie znaczy, że Marek kłamie, prawda? Zwróć uwagę, że rekrutacją zajmuje się kilka osób. Widocznie Twoją zajmował się ktoś kompetentny (pewnie do działu FQA/LQA?). Ja sam czekałem ponad 2 miesiące na jakąkolwiek informację zwrotną, więc proszę, nie deprecjonizuj wypowiedzi innych pracowników/kandydatów tylko dlatego, że w Twoim przypadku wszystko było cacy.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Keywords Studios? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Technik przyrzadow pomiarowych
Dublin
Ward Personnel Limited
logo firmy Operator CNC
Dublin
AA Euro Recruitment Poland Sp. z o.o.
Igor

A dacie info czy te dwa dni próbne są darmowe ?

Kri

Hej, dostałem od nich propozycję pracy jako tester, ale najpierw chcą jakieś dwa dni szkoleniowe w ramach rekrutacji - wie ktoś, o co chodzi? I do tego pytanie, czy warto iść tam na testera?

@Kri

Jeśli nie przeszkadza Ci, że praca jest niestabilna to tak. Może być tak, że przez 3 miesiące nie będziesz potrzebna, potem popracujesz przez tydzień i znowu będziesz czekała na telefon. Projekty sypią się nawet dzień przed rozpoczęciem pracy. Dają umowę zlecenie, a jak się dobrze spiszesz to jest szansa na umowę o pracę, ale Kandydatow są dziesiątki.

Lepiej omijać

Proces relrutacji i management w Katowicach to jakiś nieśmieszny żart. Pozostałe komentarze w punkt.

bułeczka

(Katowice) Firma kusi pracą w branży gier, niestety traktuje pracowników typowo jako woły robocze. Od początku, czyli do rekrutacji, brak profesjonalizmy, nie potrafią dotrzymać terminów nawet w tak kluczowym momencie. Biuro, zaniedbane, brudne podłogi, śmieci wysypujące się z koszy. Nepotyzm, kilka stanowisk obsadzonych przez przyjaciół i rodzinę project managera. Brak szans na awans (chyba, że jesteś bliskim znajomym, kogoś z kierownictwa i nie wyrażasz swoich opini). Przeciętny pakiet socjalny (ubezpieczenie medyczne drugorzednej firmy, multisport oraz owoce). Częste braki w zaopatrzeniu biura w tak podstawowe rzeczy jak ręczniki papierowe w kuchni. Zimą problemy z ogrzewaniem, latem z klimatyzacją. Niedawno zwolnili kilkadziesiąt osób, ponieważ biuro stało na jednym dużym kliencie, za którego nie potrafiono znaleźć zastępcy przez pół roku (co nie wróży dobrze na przyszłość). Obecnie preferują "zatrudnianie" na umowę zlecenie. Problemy z przstrzeganiem prawa pracy (urlopy, grafiki). Zasłaniają się tym, że biuro jest nowe, a istnieje ponad rok. Aplikuj tylko, jeśli nie masz innych ofert.

roman
@bułeczka

A jest tam ktos z HR bo była taka Pani blondynka w Katowicach nadal tam pracuje ?

psiapsia
@roman

Tak, nadal pracuje.

Maciej
@psiapsia

Czy firma Keywords Studios preferuje zatrudnianie osób bez doświadczenia zawodowego? Chciałbym wiedzieć, czy jest to dobre miejsce pracy dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową.

pst
@psiapsia

a ostatnio robią chyba rekrutacje na Heada biura w Katowicach ? co się stało z ostatnim?

pssst
@pst

"Głowa" uciekła po dwóch miesiącach, bo przeraziła się kondycją biura i tym, jak to wszystko "funkcjonuje".

Ciekawy

Na jakie wynagrodzenie można liczyć za język niemiecki?

@Ciekawy

4500zł - 5800zł brutto, w zależności od doświadczenia

Byly pracownik

Niestety to wszystko prawda. Wszystko zalezy od jednej osoby, ktora nie ma zbyt duzego doswiadczenia w biznesie. (usunięte przez administratora), rozdawanie stanowisk rodzinie i znajomym bez kwalifikacji. A jak juz sie tam dostaniesz bez znajomości, to masz siedziec cicho i robic tak jak ta jedna osoba chce. Biuro zrobione na szybko. Byleby upchac jak najwiecej ludzi na open space. Generalnie praca dobra dla kogos na studiach, jak nie masz innej opcji. Na chwile. Chyba, ze nie masz ambicji i checi rozwoju. Ale najlepiej omijac z daleka dla wlasnego spokoju.

Zostaw merytoryczną opinię o Keywords Studios - Dublin

• Jak się pracuje w Keywords Studios?

Zobacz opinie na temat firmy Keywords Studios tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Keywords Studios?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Keywords Studios
2.9/5 Na podstawie 7 ocen.

Keywords Studios