Opinie o Hexocean Sp. z o.o. w Bieruń

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Hexocean Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Hexocean Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hexocean Sp. z o.o. w Bieruń

Kuba

Cóż mogę powiedzieć. Tle zmarnowanego czasu... Złożyłem CV, przeszedłem etap testu wiedzy, zrobilem zadanie rekrutacyjne, przeszedłem rozmowę techniczną i live coding, żeby dostać informacje, że mam czekać do następnego tygodnia na ostateczną decyzje. W międzyczasie poznałem 2-3 osoby, które dopiero co wysłały zadanie rekrutacyjne pani (usunięte przez administratora)(ja wysłałem je miesiac wcześniej) i ze dalej prowadzona jest rekrutacja. W piątek napisałem mail'a do pana (usunięte przez administratora)z pytaniem o decyzje, a odpisała pani (usunięte przez administratora)z HR'u w jego imieniu, że dziękujemy bardzo. Później jeszcze dostałem maila od (usunięte przez administratora)we własnej osobie, że już kogoś znaleźli, a feedback'u brak. Co ciekawe, wcześniej poznane osoby dostawały dalej maile od pani (usunięte przez administratora)z następnymi etapami już po tym jak 'kogoś znaleźli'. Szkoda czasu, nie powiedzą prawdy i tylko czas marnują

ml
@Kuba

Czy live coding był podczas rekrutacji na Juniora?

ok

Fakty: -rekrutacja ma co najmniej 3 etapy, ile? nie wiadomo, bo nie raczyli tego opisać -jako hard requirement na juniora wpisali Django Rest Framework -trzeci etap rekrutacji to dosyć długie zadanie z DRF -opis zadania został opisany na odwal w google docs -szczytowo około 14 osób przeglądało google docs -przed rozwiązaniem zadania nie ma rozmowy -chwalą się projektem z San Francisco -wg. innych opinii nie udzielają feedbacku -wynagrodzenie jest marne Moja interpretacja faktów: -Ta firma to typowy Januszex. Szukają ludzi z umiejętnościami które idealnie wpisują się w ich zapotrzebowanie (hard requirement: DRF), jeśli jesteś zdolnym nastawionym na rozwój człowiekiem ale zamiast DRF znasz FastAPI albo Django Ninja, no to nie chcą z tobą gadać, bo to by wymagało przecież co najmniej 2 tygodni nauki nowego framework'a po zatrudnieniu, a na taką inwestycję w obiecującego pracownika Janusz nie jest sobie w stanie pozwolić. -Ewentualnie mają swój jeden projekcik, technologie z którymi się lubią i nosa poza to nie wyściubiają. -Współpraca z San Francisco oznacza tyle że pracujesz z klientem który chce przede wszystkim mieć tanio, możesz oczekiwać traktowania jako tani podwykonawca, oraz nocnych calli, bo taka jest różnica czasowa. -Nie szanują twojego czasu jako kandydata, rozdali to samo, dosyć długie, zadanie co najmniej 14 osobom. Czemu po zatrudnieniu miało by być inaczej? -Przed rozwiązaniem zadania, nie masz okazji zadać pytań i zastanowić się czy w ogóle chcesz tam pracować. Rekrutowanie do tej firmy polecam osobom bez szacunku do siebie i swojego czasu lub desperatom. Firma wymaga, ale bardzo mało daje w zamian, przerost formy nad treścią, jak to w Januszexach bywa.

@ok

"-Współpraca z San Francisco oznacza tyle że pracujesz z klientem który chce przede wszystkim mieć tanio, możesz oczekiwać traktowania jako tani podwykonawca, oraz nocnych calli, bo taka jest różnica czasowa. Jeżeli nie pracowałeś w tej firmie, to skąd wiesz, że: - dev jest traktowany jako tani podwykonawca - trzeba siedzieć na jakiś "nocnych callach" Spoiler: tak w ogóle nie jest. - relacja z klientem jest przyjazna, klient też jest owtarty na sugestie oraz opinie dev-ów podczas rozwijania nowych featuer-ów - nie ma obowiązku uczestniczenia w żadnych callach z klientem (ale jeśli ktoś chce, to może wyrazić taką chęć)

Krzysztof Kozak

Zostałem przyjęty z relatywnie małym doświadczeniem. Rekrutacja trochę się przeciągała, ale za to firma zareagowała pozytywnie na mój feedback/prośbę żeby przyspieszyć proces. Duży plus, że firma daje szanse się wykazać na zadaniu rekrutacyjnym oraz rozmowie, a nie wrzuca CV od razu do kosza bo nie ma X lat doświadczenia. Sama praca przebiega w bardzo przyjemny sposób: - Koleżeńska atmosfera - Wszyscy wszystkim pomagają, można o wszystko zapytać - Brak biurokracji / polityki biurowej. Skupiamy się na dowożeniu feature-ów i na jakości kodu. Nie ma zbędnych meetingów. Nie robimy bezsensownych rzeczy bo np. jakiś ważny shareholder ma jakieś swoje fanaberie/agendę (jeśli ktoś kiedyś pracował w korpo to wie o czym mówię :) ) - Bardzo prosta struktura w firmie, wszyscy kodują (łącznie z liderami), więc nie ma tutaj np. jakiś odklejonych project managerów, czy czegoś w tym stylu. - Możliwość samodzielnego doboru zadań - Praca w pełni zdalna

Rysiu Nowy wpis

Siemka. : ) widziałem, że kiedyś była dodawana oferta dla Frontend Developera na taki portal. zastanawiam się czy nie będzie jeszcze ktoś taki potrzebny w zespole? O ile niczego nie przeoczyłem na stronie nie udało mi się dokopać do ogłoszeń ale w teorii jest jeszcze 7 pustych heksagonów. Będą planowane przyjęcia?

Kuba

ml Nowy wpis
@Kuba

Czy live coding był podczas rekrutacji na Juniora?

Krzysztof Nowy wpis

W firmie panuje pozytywna atmosfera, każdy jest pomocny i uprzejmy. Jak sami właściciele wspominają już na samym początku, nikt nie uważa się za wszystkowiedzącego i panuje duża elastyczność co do proponowanych rozwiązań, każdy omawia różne rozwiązania jeśli istnieją jakieś wątpliwości potem jest wybierane najbardziej optymalne rozwiązanie. Istnieje też duża swoboda co do wyrażania swoich opinii, sugestii i propozycji bez obawy o to że ktoś kurczowo będzie się trzymać jakiegoś schematu (o ile of course jest to jakoś uzasadnione i ma sens;d). Istnieją ciekawe projekty, wszystko cały czas się zmienia i rozwija ku lepszemu przez co pracuje się coraz wygodniej a nudzić się też nie można bo powstają ciekawe rzeczy. Osoby znają się na rzeczy i wiedzą co i jak zrobić a nawet jeśli nie wiadomo to tak jak wspominałem, każdy jest pomocny i zawsze można się dowiedzieć i wypracować najlepsze rozwiązania. Jeśli ktoś ceni sobie pracę zdalną i brak dojazdów do pracy to jest to na prawdę duże udogodnienie. Można dobrze zarobić i rozwijać się adekwatnie do swoich umiejętności, każdy też jest chętny pomóc osobom mniej doświadczonym lub dopiero co zapoznającym się a nawet zaproponować w jakim kierunku można rozwijać swoje umiejętności . Na początku jest dużo do ogarnięcia co może być lekko przytłaczające, ale to tak jak w każdej firmie gdy się zaczyna. Właściciele starają się usystematyzować i zapewnić wszelkie źródła informacji tak aby pracownikowi pracowało się jak najwygodniej. Klienci też są zadowoleni i pozytywnie nastawieni co do dostarczanego produktu. Są organizowane też spotkania firmowe, a pracownicy o wspólnych zainteresowaniach mają okazję dzielić się swoimi pasjami, osiągnięciami także nie samą pracą człowiek żyje ;p Firma solidna, wszystkie kwestie formalne czy finansowe są realizowane na czas. Podsumowując większość rzeczy można ocenić na plus. Generalnie serdecznie polecam.

Cześć. ;) dużo tu opinii od osób z większym doświadczeniem, widzę, że przytaczane są chociażby 8śmioletnie staże. A co z osobami bez niego? Jakie szanse na dołączenie do zespołu będzie miała osoba na poziomie juniorskim? Nie mam komercyjnego doświadczenia. Czy staże będą możliwe od kolejnego roku w formie zdalnej?

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Hexocean Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Junior Backend (Python/Django) Engineer?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Rafał

Z największych plusów: - w pełni zdalna organizacja pracy - brak odrywających od pracy rozpraszających i wybijających z rytmu dnia calli, oraz prawdziwie elastyczne godziny pracy (brak potrzeby dostosowywania godzin pracy do klienta) - płaska struktura firmy, swobodna i przyjazna atmosfera, świetna komunikacja w zespole - dobre standardy tworzonego oprogramowania, bardzo fajne rozwiązania automatyzujące development i wewnętrzne procedury - elastyczne procesy wewnątrz firmy, dostosowywane do bieżących zmian, sytuacji i potrzeb (ułatwiające pracę nad projektem i współpracę z klientem) - satysfakcja z realnego wpływu na działającą produkcyjnie i używaną przez wielu użytkowników aplikację Generalnie bardzo polecam, HexOcean to świetne środowisko do pracy i rozwoju dla osób które uwielbiają programowanie :)

Mateusz G

Fajny projekt, fajni ludzie, pełen profesjonalizm. Rekrutacja ze strony hexocean przebiegła bardzo sprawnie

Mariusz

Trafiłem do HexOcean już z bagażem prawie 20 lat pracy przede wszystkim w innych branżach niż IT. W porównaniu do moich poprzednich miejsc pracy (również jako programista) HexOcean stał na najwyższym poziomie jako pracodawca - daleko odstając na mojej liście od innych. Transparentność, uczciwość, elastyczność, i wiele innych pozytywnych cech można by napisać. Atmosfera również bardzo dobra. Praca często jest wymagająca, ale i rozwijająca. W razie problemów zawsze kilka osób ruszy z pomocą. Wiadomo - ideałów nie ma i nie każdy musi być zadowolony, ale Właściciele systematycznie dbają aby poziom nie spadał. Dodam że pracuje się w duchu freelancerskiej swobody, i raczej wszyscy starają się aby w ten klimat nie wkradły się elementy korporacyjności.

Konrad

Firma, w której niepotrzebny overhead jest zredukowany do absolutnego minimum. Osobiście bardzo to doceniam po latach pracy w korporacjach. Tak jak to zostało napisane już przy innych opiniach "firma stworzona przez programistów dla programistów" - 100% prawdy :)

Konrad Jarek

Przez 8 lat pracowałem w kilku różnych projektach i kilku różnych firmach, ale nigdy w takiej ! Proces rekrutacyjny bardzo przyjemny, nastawiony na sprawdzenie szerokiej wiedzy programistycznej. Firma stworzona przez programistów dla programistów, płaska struktura, brak niepotrzebnych procesów, bardzo elestyczne godziny pracy, realny wpływ na projekt i procesy każdym aspekcie. Bardzo duża przestrzeń na rozwój zarówno projektowy jak i osobisty. Projekty typu enterprise, kontakt z klientem nie obowiązkowy, zaangażowanie po za developerskie nie obowiązkowe aczkolwiek jest możliwość zarządzania kawałkiem własnej przestrzeni. Z czystem sercem polecam ! In 8 years I have worked in several different projects and several different companies, but never in one like this! Hiring process very pleasant, geared to test your broad programming knowledge. A company created by programmers for programmers, flat structure, no redundant processes, very flexible hours, real influence on the project and processes in every aspect. Very strong opportunities for both project and personal growth. Enterprise type projects, client contact optional, non-developer involvement optional, although there is an opportunity to manage a piece of your own space. I wholeheartedly recommend!

Dla mnie HexOcean to pierwsza praca programistyczna i nie wiem, czy mogłem lepiej trafić. W firmie panuje świetna atmosfera, mimo pracy zdalnej jesteśmy w stałym kontakcie na firmowym czacie, który naprawdę żyje i nie brak tam zarówno rzeczowych dyskusji, jak i dobrych żartów. Na początku pracy odbywasz rozmowę wprowadzającą, masz też czas na zapoznanie się z projektem, w którym nie musisz robić zadań - i to ty określasz ile potrzebujesz (w rozsądnych granicach - na rozsądnym common sense opiera się wiele rzeczy w tej firmie). Między developerami nie ma sformalizowanej hierarchii, dzięki czemu nawet osoba z małym doświadczeniem zostanie wysłuchana, jeśli wnosi coś sensownego do dyskusji. Godziny pracy są bardzo elastyczne, a jeśli coś ci wypadnie (choroba, porzuci cię niania itp.) nikt nie robi problemów. Projekt jest bardzo ciekawy, obejmuje tematy od klasycznego webu po kryptowaluty - pozwala to osobom na różnym poziomie stale uczyć się czegoś nowego. Współpraca z amerykańskim product teamem przebiega sprawnie i jest świetnie ustrukturyzowana - oczekiwania klienta są dobrze sformułowane, a ewentualne niejasności/edge case'y/to-co-wychodzi-w-trakcie łatwo wyjaśnić. Bardzo polecam!

Kamil Szromek

Bardzo polecam. Najnowszy stack, świetna atmosfera i bardzo elastyczne godziny.

Bartek

Pracowałem przy wielu projektach IT i stanowczo mogę polecić HexOcean. Przyjazna firma stworzona przez programistów. Płaska struktura i pragmatyczne podejście do procesów biznesowych pozwala się czuć w niej swobodnie i bezpiecznie. W razie problemów merytorycznych można liczyć na szybką pomoc, dobra atmosfera i zaangażowani ludzie, jest ok :)

Daniel

Polecam! Na szczególną uwagę zasługuje świetna atmosfera w zespole, ciekawy projekt i z nieoczywistych- bardzo elastyczne godziny pracy :)

Shamsiddin Parpiev

Have you ever watched Breaking Bad? Do you remember the time when Jesse Pinkman proposes the magnets to destroy the evidence? Sometimes, even inexperienced people can give great ideas. One of the great things I love about HexOcean is the open-mindedness of the people who work there. They listen and respect your ideas, implement them, and provide honest feedback. At HexOcean I worked with really amazing people with outstanding experience in problem-solving and modern tech stack. Before HexOcean I never really worked on a large-scale project, so when I started working, I was afraid to do something serious. Daniel, who was my team leader, helped me to overcome that stress and taught me that we make mistakes and that it is part of our job and learning experience. He was a true leader, to whom I looked up, and learned from him to think like a mature person. Anyone who works at HexOcean embraces the kind and respectful culture created by all the people there.

ok

@ok

Mateusz

Polecam, pracowałem w wielu Software House'ach i nigdzie nie było tak dobrze jak tutaj. Dla mnie była to szybka rekrutacja, szybkie negocjacje. Projekt ciekawy, praca asynchroniczna, skupiona na zdaniach. Brak zbędnych wypychaczy kalendarza, które nie wnoszą nic do postępu w projekcie. Fajni ludzie, z którymi dobrze się współpracuje.

Janek

Jak najbardziej polecam, komfortowe warunki pracy, bardzo przyjazna atmosfera i praca z nowoczesnymi technologiami :)

Malwa

Jest tu mimo wszystko ktoś kto jednak poprzez rekrutacje nie zmarnował swojego czasu? Widzę po ostatnich opiniach, że przez rozmowę ciężko się przedrzeć? Na Linku mimo wszystko zadeklarowany jest około 40-osobowy zespół. czy istnieje przy tym szansa na opinie od osoby, która do niego przynależy. Jak w waszym przypadku rozmowy poszły i czy są przy tym jakieś porady?

Nazareka

Byłem na starzu 2 miesięcy jako python developer, zatrudnieli mnie bez stażu oraz nawet bez dobrej znajomości polskiego :), naprawde wprowadzili mnie w swiat IT, z samego początku zacząłem pisać bardzo ciekawy i rozbudowany projekt, miałem dość czasu żeby ogarnić projekt, na wszystkie moje pytanie otrzymywałem odpowiedż, miałem mniej więcej swobodny grafik(jeśli miałem zajęcia to potem spokojnie odpracowywałem), spokojnie traktowali mają opinie o tym jak rozwiązać jakiś problem, bardzo fajni koledzy, polecam!

Hanna
@Nazareka

Privit! Fajnie, że jesteś zadowolony ze stażu w Hexoceanie. Czy za te 2 miesiące dostawałeś wynagrodzenie takie samo, jak stały Python Developer, czy firma płaci stażystom mniej niż stałym pracownikom? Będę Ci wdzięczna za odpowiedź.

xD
@Nazareka

Bez znajomości polskiego a komentarz niemalże napisany bezbłędnie po polsku? Kogo chcesz oszukać Nazareka?

Bożena
@xD

Niemalże? Ja tam trochę błędów to widzę. ;p Zresztą z tego co się orientuję to tłumacz google byków nie strzela, więc może się chłopak wspomógł? A skąd Twoje zwątpienie w to?

Nazareka
@xD

LOL naprawdę jesteś pracownikiem? to napisz do mnie w rocketchacie. A co do mojej znajomości polskiego, to naprawdę google mi pomagał, teraz mniej więcej może sam pisać, а так я нейтів Українець. Właśnie powróciłem do tej firmy i już pracuję około roku, polecam! co do opłaty przy stażu, to mi płacili normalną pensje(czyli więcej minimalnej)

Bożena
@Nazareka

Tak z ciekawości, skoro powróciłeś to było na jakieś ogłoszenie czy słownie się dogadałeś? Ciekawa jestem czy miałeś dzięki temu większe szanse spośród innych kandydatów. Obecnie sporo osób próbuje się tu dostać?

Zostaw merytoryczną opinię o Hexocean Sp. z o.o. - Bieruń

• Jak się pracuje w Hexocean Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hexocean Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hexocean Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 13 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hexocean Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Hexocean Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hexocean Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Domy Polne 8 lok. 3
    43-150 Bieruń