SPLAST Sp. z o.o.

Opinie o SPLAST Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jadwiga Trybus

Pracownik firmy - Kierownik Działu Organizacyjno-Kadrowego

07.11.2023 01:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Jadwiga Trybusikona wywiad

Specjalizujemy się w przetwórstwie tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Jesteśmy kluczowym dostawcą dla branży motoryzacyjnej, elektrotechnicznej, AGD oraz meblarskiej. Ponadto jesteśmy w czołówce europejskich producentów profesjonalnego sprzętu do utrzymywania czystości, przeznaczonego do sprzątania obiektów wielkopowierzchniowych, na przykład biur, szpitali czy hoteli.

Skąd pomysł na działalność w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych?

Jadwiga Trybusikona wywiad

Początki SPLAST sięgają 1989 roku, kiedy założyciel i wieloletni prezes Tadeusz Sanocki zakupił pierwszą wtryskarkę. Zapotrzebowanie na produkty z tworzyw sztucznych było olbrzymie i firma bardzo szybko się rozrastała. Dziś posiadamy trzy zakłady produkcyjne na terenie Polski – w Jedliczu, Krośnie i Jaśle. Mamy też jeden zakład produkcyjny na Węgrzech, w miejscowości Alsózsolca. Nadal utrzymujemy wysokie tempo rozwoju, zatrudniając ponad 700 pracowników. I wciąż pozostajemy firmą rodzinną z wyłącznie polskim kapitałem.

Co wyróżnia Państwa firmę na tle innych przedsiębiorstw z branży?

Jadwiga Trybusikona wywiad

Wyróżnia nas przede wszystkim innowacyjność i stopień zaawansowania technologicznego. Stosujemy kilkanaście niezwykle zaawansowanych procesów produkcyjnych, na przykład lakierowania w formie, wtrysku kompozytowego czy MuCell. Część z nich to nasze autorskie pomysły, które przyciągają do nas firmy z całego świata – Niemiec, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych czy krajów azjatyckich. Szeroki przekrój klientów to kolejny aspekt, który zdecydowanie wyróżnia nas na tle konkurencji. Równocześnie współpracujemy z największymi producentami samochodów, elektronarzędzi, mebli czy sprzętu AGD. Gwarantuje nam to bezpieczeństwo na wypadek kryzysu w którejś z tych branż.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Jadwiga Trybusikona wywiad

Zdecydowana większość pracowników jest bezpośrednio związana z produkcją. Podstawowe stanowiska w naszej firmie to operator wtryskarki oraz monter, których zadaniem jest obsługa linii produkcyjnej. Te stanowiska to zwykle początek ścieżki rozwoju dla przyszłych technologów, kontrolerów jakości i innych specjalistów produkcji. Ponadto sami nie tylko utrzymujemy, ale także projektujemy stanowiska produkcyjne i ich oprzyrządowanie, w tym formy wtryskowe. Za to odpowiedzialni są mechanicy, ślusarze narzędziowi i automatycy, a na poziomie projektowym także inżynierowie oraz konstruktorzy. Sami dbamy również o pozyskiwanie klientów, logistykę, spedycję i dostawy. W swoich strukturach SPLAST zatrudnia również specjalistów z dziedzin kadr, płac i finansów. To zapewnia nam łatwy przepływ informacji pomiędzy działami i wysoką sprawność działania.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Jadwiga Trybusikona wywiad

Aktualne ogłoszenia rekrutacyjne zamieszczamy na popularnych portalach ogłoszeniowych oraz na naszej stronie internetowej. Wszystkie anonse są również dostępne tutaj, na portalu GoWork.pl. Chętne osoby mogą złożyć swoje dokumenty aplikacyjne za pomocą opcji APLIKUJ lub wysyłając na adres mailowy rekrutacja@splast.com.pl. Wszystkie aplikacje są kompletowane i poddawane analizie przez dział HR. Następnie kandydaci są zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną do naszej siedziby w Krośnie. W przypadku, gdy na dane stanowisko poszukujemy kilku osób, zapraszamy kandydatów na spotkanie ogólne, na którym pracownik HR przedstawia firmę i prezentuje ofertę zatrudnienia. Omówiony zostaje zakres obowiązków, warunki finansowe i perspektywa rozwoju w ramach struktur SPLAST. W przypadku potencjalnych operatorów, monterów czy mechaników staramy się zaproponować pracę w zakładzie najbliższym ich miejsca zamieszkania. Następnie każdy z kandydatów zapraszany jest na indywidualną rozmowę kwalifikacyjną, w której oprócz pracownika Działu Kadr uczestniczy także Kierownik Działu, do którego prowadzona jest rekrutacja. Prosimy wówczas o przedstawienie swojego doświadczenia i odpowiedzi na kilka pytań związanych z pracą i stanowiskiem.

Przyjmijmy, że ten wynik jest pozytywny i kandydat podejmie zatrudnienie w Państwa firmie. Jak od tego momentu wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w SPLAST?

Jadwiga Trybusikona wywiad

Nowa osoba w pierwszym dniu pracy otrzymuje do podpisania pakiet obowiązkowych dokumentów związanych z zatrudnieniem, w tym umowę o pracę. Następnie odbywa szkolenia teoretyczne; poza obowiązkowymi szkoleniami z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej nowi pracownicy zostają wprowadzeni w tematy związane z produkcją, technologią i jakością. Każda zatrudniona osoba dostaje również odzież roboczą i środki ochrony indywidualnej na jej własny użytek. Następnego dnia każdy stawia się w pracy zgodnie z harmonogramem i rozpoczyna szkolenie stanowiskowe. Przez pierwsze trzy miesiące zatrudnienia pracownik wykonuje swoje obowiązki pod okiem doświadczonego pracownika, który pełni rolę jego opiekuna i osoby kontaktowej. Opiekun jest zobowiązany instruować podopiecznego, udzielać mu informacji, korygować ewentualne błędy i odpowiadać na pytania związane z wykonywanymi obowiązkami. Okres próbny zatrudnienia kończymy podsumowaniem i sprawdzeniem wiedzy i umiejętności zdobytych przez pracownika w tym czasie. Po pozytywnej weryfikacji podpisana zostaje kolejna umowa o pracę.

W jaki sposób dbają Państwo o rozwój pracowników?

Jadwiga Trybusikona wywiad

SPLAST to firma wykorzystująca najnowsze technologie produkcji. Inwestujemy w badania, park maszynowy i pracowników. Cechuje nas innowacyjność i konkurencyjność, a to wymaga stałego rozwoju. Od pracowników wymagamy chęci podnoszenia swoich kwalifikacji i umożliwiamy im to na różne sposoby. Dbamy o rozwój osób zatrudnionych poprzez organizację szkoleń twardych i miękkich. Pracownicy nabywają u nas uprawnienia na obsługę urządzeń transportu bliskiego, SEP, uzupełniają wiedzę i kompetencje związane z branżą motoryzacyjną, produkcyjną czy zarządzaniem. Organizujemy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, otwarte i zamknięte w celu zdobywania i doskonalenia kompetencji naszych pracowników. Ponadto sama praca w firmie daje możliwość poznania najnowocześniejszych technologii produkcyjnych oraz uczestniczenia we wdrażaniu kolejnych innowacji.

Dla pracowników bardzo ważny jest fakt, że ich głos w firmie jest słyszany i respektowany. Czy w SPLAST prowadzone są badania satysfakcji z pracy?

Jadwiga Trybusikona wywiad

Tak, co roku przeprowadzamy powszechne, anonimowe badanie satysfakcji pracowniczej. Dzięki specjalnej ankiecie każdy pracownik SPLAST może ocenić aspekty funkcjonowania firmy i wypowiedzieć się na ważne dla niego tematy. Ankiety są zbiorczo analizowane, a wnioski przedstawiane na zebraniu Zarządu. Na ich podstawie podejmowane są decyzje i kroki w celu poprawy satysfakcji z pracy. Wiele inicjatyw i benefitów jest właśnie wynikiem odpowiedzi firmy na potrzeby pracowników zawarte w tym corocznym badaniu. Ponadto każdy pracownik w dowolnym momencie może przedstawić przełożonemu swoje pomysły na usprawnienie stanowiska pracy.

Emeryt

Zostałem przyjęty do pracy w wieku 59- u lat, praca może nie należała do łatwych (operator wtryskarki), ale poradziłem sobie i doczekałem się przejścia na emeryturę. Zakład uhonorował mnie nagroda i wypłacil wszystkie należne odprawy. Moja opinia o zarządzie i ogólnie o zakładzie jest bardzo pozytywna.

zkx

Dzień dobry, po kilku miesiącach pracy w zakładzie splast mogę podzielić się opinią dotyczącą pracy. -Otóż pracować trzeba, leser sobie nie poradzi. -Nie miałem żadnego doświadczenia, w pierwszych dniach brygadzista pokazał mi o co w tym wszystkim chodzi, a puźniej stanąłem na maszynie, troche przerażony zacząęłm pracować. Miałem opiekuna którego mogłem pytać jak coś nie wiedziałem, nie zawsze miał czas ale przynajmniej nie zostałęm sam jak palec. W poprzedniej pracy nikt sie nie przejmował nowym. Tu miałem osobę którą mogłem pytać. Pracuje się w rytm maszyny więc trzeba wyrabiać, raz wolniej raz szybciej, zależy co sie produkuje. Firma pracuje cały czas bo system czterobrygadowy ale przynajmniej dodatkowo za to płacą. w poprzedniej pracy też pracowałem na ruchu ciągłym i bez zadnych dodatków. święta np. były wolne i stójka w wakacje. Zdarza się ze nie ma kiedy zjeść i napic sie kawy i wychodzi się zmeczonym. a pro po kawy to na dzień dobry dostaje się karte na kawe do automatów wiec spoko bo za darmo. Ogólnie jakos nie narzekam, pracowałem w dużo gorszych miejscach, bez umowy, bez dodatku i w (usunięte przez administratora) tu jest czysto, z umową o pracę no i dodatkiem mozę kokosow nie ma ale zwolnienia sie nie boje.

Diana
@no name

Wiecie jak doceniają tutaj pracowników? Chodzi o jakieś słowne pochwały czy coś materialnego też mozna mieć za dobrą pracę? Z benefitów coś jest?

On

Wypowie się ktoś na temat wypłat styczniowych ?? Bo ja widzę mniejsza niż w tamtym roku....

Gg

900 mniej jak w grudniu

kiko77
@Gg

hm a wiadomo skąd taka różnica? Pracujesz w 4brygadowce bo pisali że już nie ma dodatku za to? W mojej poprzedniej pracy też w grudniu były wyższe wypłaty bo ludzie brali wolne to i dodatki urlopowe dawali wtedy.

@kiko77

Wypłatę dostałem 600zl mniejsza a jeszcze w tej wypłacie jest dodatek brygadowy około 500zl więc pensja za luty będzie jeszcze niższa

@On

W porównaniu z grudniowymi poborami średnio 800-1000 zł mniej. Przy takim samym zakresie obowiązków jaki był do tej pory. Więc chyba nie trzeba nic już dodawać więcej.

@Zumi

Ale jesteście naiwni ,sami decydujecie o sobie a łudzicie się że jakoś będzie. Lepiej już było a teraz będzie coraz gorzej ale to już wasza sprawa. Pracowałem tam ładnych kilka lat to wiem jak jest . Ciekawe czy mistrzowie dalej wchodzą do tylko przełożonym ,zamiast się zintegrować z operatorami.

Gość z maroko
@On

Zarobki w tej firmie falowo raz lepiej raz gorzej zależy jak bardzo ludzie szaleją bo jak nikt się nie odzywa to co miesiąc mniej.

Pracuj więcej dlatego zgadzasz się na pracę 6 dni w tygodniu(soboty). Rozumiem że możesz nie mieć życia prywatnego i odpowiada ci to lecz dużo osób ma rodziny i inne obowiązki. A obiecywane były lepsze zarobki i praca na 3 zmiany od poniedziałku do piątku. Już są planowane pracujące soboty a zarobki dużo niższe.

Emi

W tym zakładzie nigdy nie było, nie ma i nie będzie solidarności wśród pracowników. Zawsze znajdzie się kilku, którzy zgodzą się przyjść w sobotę, niedzielę, omamieni gruszkami na wierzbie. Skoro obowiązuje teraz system 5-cio dniowy to pracuję od poniedziałku do piątku i do widzenia.

abc1234
@Emi

Ludzie przyjdą w soboty za dodatkowe pieniądze. Pensje zostały mocno obniżone, a wielu ludzi ma kredyty, zobowiązania, opłaty, dzieci i dla nich każde 100 zł się liczy! Nie unoś się honorem, bo nie ma 4-brygadówki i myślisz, że się obrazisz, nie przyjdziesz w sobotę i zakład da ci większą wypłatę, bo się obraziłeś. Tak nie będzie. A 4-brygadówka, póki co na pewno nie powróci. Kiedy jest możliwość przyjścia w sobotę i dorobienia sobie do wypłaty, to jest ok. A nie zmuszają i ludzie przychodzą, albo i nie.

@abc1234

Zobaczymy tylko czy dostaną rzetelnie obiecane pieniądze czy jak znając życie i zakład tu dostaną obiecany dodatek a zostanie ucięte gdzieś indziej np z premi uznaniowej która wedle uznania może wynosić i 0 zł. Mimo wszystko jakby się cały zakład zjednoczył i zaprotestował dałoby się coś ugrać dla wszystkich jeśli by ich przycisnąć a jak będą się trafiać wyjątki posłuszne jak baranki to będą na tym jechać tu obejmą tam dodadzą wyjdzie na jedno tylko zrobią z nas (usunięte przez administratora) przy okazji

@Emi

A ja bym chciała zobaczyc te obiecane pieniądze za sobotę. Czy przyszli tylko za DZIEKUJĘ , bo patrząc na to na czym obi chcą oszczędzać to myślę że sobota będzie za odsiadke ????

@On

Dzień dobry, chcielibyśmy odpowiedzieć na niektóre komentarze dotyczące zmian w systemie wynagrodzeń w firmie. Zauważyliśmy, że wiele opinii wyraża niezadowolenie z nowego podejścia do płac, dlatego chcemy przedstawić inne spojrzenie na tę kwestię. Wcześniej obowiązywał tylko i wyłącznie system akordowy, co nie zawsze sprzyjało uczciwemu wynagrodzeniu za pracę. Teraz dla wszystkich pracowników mamy system oparty na stałej podstawie, do której dochodzi premia za dodatkowe zadania. Należy pamiętać, że każdy system ma swoje zalety i wady, ale zmiany wprowadzone mają na celu stworzenie bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego środowiska pracy. Wypłaty mogły być różne ze względu na indywidualne czynniki tj. ekwiwalent za urlop, dodatek czterobrygadowy i wprowadzane zmiany w organizacji pracy. W razie pytań zapraszamy naszych pracowników do kontaktu z bezpośrednim przełożonym lub Działem Płac.

Operator Wtryskarki
@SPLAST Sp. z o.o.

Aktualnie widzę niższe wypłaty w lutym mniej (600zl) W marcu mniej (1000zl) Od średniej która zarabiałem w poprzednim roku. Rozumiem pozostawienie pensji na poziomie z poprzedniego roku lub mniej l 200/300 zł przez brak brygad ale 1000zl mniej to są żarty. Brak przerwy, czasami nie ma jak wyjść do toalety a jak jest luźniejszy dzień i masz możliwość usiąść lub iść po kawę to pani kierownik znajduje ci dodatkowe zadania albo czepia się o krzywo postawiony stolik lub niepodpisane szkolenie na dany detal. A sama nie jest wstanie zamówić koszulek dla operatora tylko prosisz 3 miesiąc.

Dfg456
@SPLAST Sp. z o.o.

Zrównoważone i sprawiedliwe środowisko pracy?? Jak może być zrownowazanone skoro wszystko jest różne? Wielkość maszyn, detali, czas cyklu itd ? Jak może być sprawidliwe Jak operatorzy na maszynach jako jedyni nie mają przerw? Czy zmiany które zostały wprowadzone dobrze wpłynął na morale pracowników? No niestety nie i można tu je wyczytac czarno na ɓialym. Tak się dzieje kiedy nie szanuje się ludzi, którzy krew I pot zostawiają tam codziennie z nadzieją na godziwe wynagrodzenie a ten nowy system obcina im pensje o 1000zl Zauważalne są wady nowego systemu a gdzie zalety ??

Zbychu
@SPLAST Sp. z o.o.

Technolodzy/Mechanicy/Kontrol jakości śmieją się z operatorów mają dużo mniej pracy brak dyżurów a pieniądze te same. Monterki zarabiają około 250zl mniej od operatora aktualnie. A operator jest odpowiedzialny od beznadziejnie działającego systemu IFS po oddanie sztuk na magazyn a między czasie pracuje na kilku maszynach,wypala wlewki,myje formy i robi zmiany gdy jego sztuki się sypią. Zostaliśmy zmotywowani i docenieni w sposób braku przerwy i 1000zl mniej netto na wypłacie. Gdy maszyna stoi 10minut operator najgorszy ale jak mechanicy mają przerwę i maszyna stoi 30minut i czeka jest ok, jak Technolog zmienia parametry na innej maszynie i przyjdzie do ciebie za 30 min jest ok jak logistyk zapomni podpiąć tworzywo i szukasz go 30min jest ok ale jak operator wyjdzie do WC i maszyna stanie na 5/10minut to wszyscy biegają jak by się zakład palił. Nie polecam i życzę każdej osobie która nie zarobiła nawet 4 tysięcy netto szybkiego znalezienia innej pracy z przerwą i bez nocy. Jestem jedną z tych osób i jak pojawi się coś dla mnie z dnia na dzień odejdę bez mrugnięcia okiem.

@Zbychu

Zrób tak jak mówisz ,zwolniłem się po kilkunastu latach w tym (usunięte przez administratora)i to tyła najlepsza decyzja w ostatnich latach.z praca nie było żadnego problemu .pracuje na jedną zmianę pn-pt żadnego biegania,stresu nieprzespanych nocy ,odpowiedzialności za wszystko ,kasa trochę mniejsza niż 4 koła ale nie wrócił bym się tam za żadne pieniądze

Ofenbach
@Zbychu

Zwracam się do wszystkich, którzy wypisują bzdury o innych pracownikach Splastu: – Zajmijcie się sobą, bo nikt nie jest idealny i każdy powinien popracować nad sobą. – Tu nie ma miejsca na wypisywanie zawistnych komentarzy na remat innych pracowników Splastu. – Jak masz coś do kogoś, to mu to powiedz i sobie wyjaśnijcie na żywo, a nie wypisuj po kryjomu bzdur. – Tutaj podajemy obiektywne opinie o zakładzie, aby ktoś, kto szuka pracy mógł sobie odpowiedzie „na pytanie” czy ta firma i praca tam jest dla mnie". I na koniec cytat: „Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma”.

Zbychu Nowy wpis
@Ofenbach

Bzdura jest to że najbardziej pokrzywdzeni są operatorzy czy bzdura jest to że mechanicy/technolodzy przerwe mają ?

Janek Nowy wpis
@Zbychu

Zgadzam się w 100 procentach. Operator w tej chwili to najgorsze stanowisko w splaście. Jak coś się dzieje to perator biega za mistrzem czy drukarzem którzy przeważnie albo są zajęci albo po prostu mają nas gdzieś i przychodzą po pół godzinie jak operator ma już dwa młyny braków z których musi się rozliczyć w tym pokręconym IFSie a tam nie ma przyczyny praków "mistrz ma gdzies" a powinien być taki punkt. Na przerwę idą wszyscy oprócz operatorów to też prawda choć przerwa według kodeksu pracy obowiązuje wszystkich. Operator je przy maszynie na stojąco brudnymi rękoma albo czasem w rękawiczkach a drugą ręką czesto zbiera sztuki z taśmy podczas gdy pozostali siedzą na jadali przy stole jak cywilizowani ludzie. Jak operator ma awarie czy luźniejszą produkcję nie może również spokojnie wyjść na przerwę czy do ubikacji bo jak widzą że jest kilka minut czasu to masz sprzątać maszyny. Pobory to juz wszyscy wiedzą że zostały mocno obniżone. Rada dla szukających pracy wybierajcie każde inne stanowisko tylko nie operator. To jest zawód mocno zdyskryminowany w obecnym czasie zabrano na już nie tylko przerwę ale i godziwe wynagrodzenie za tak ciężka i odpowiedzialna pracę. Ktoś pisał że nikt nas tu nie trzyma i ma rację bo wielu operatorów zaaplikowało do różnych firm i szuka pracy i miejmy nadzieję że rynek pracy po zimie bardziej się otworzy a wówczas wielu odejdzie bo tylko na to czekają. To jest proces który wymaga czasu dlatego nie da się pewnych rzeczy zrobić odrazu. Wszyscy wiemy jak przychodzi nowy operator teraz do pracy jak uda się miesiąc przepracować to sukces przeważnie uciekają po kilku dniach. Dlatego tym bardziej dziwi fakt że kierownictwo mając doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę tak postępuje. No niestety Splast stracił swój dobry wizerunek wśród krosnienskich firm że ścisłej czołówki jakiej był kilka kat wcześniej spadł na sam koniec. Wyzysk i brak szacunku do człowieka i jego ciężkiej pracy jest zawsze negatywną wizytówką firmy.

Alex Nowy wpis
@Janek

Piszecie tu operator, więc to chyba to samo, co w aktualnie wystawionym ogłoszeniu - operator CNC, jak sądzę. Dlatego, czy może ktoś zapodać kwotę, jaką mogą tu za pracę bez nadgodzin zaoferować? Na forum między wierszami pisano, że nie więcej niż 4 tyś, a firma spodziewa się po kandydacie doświadczenia.

Zumi

Z firmy Splast zrobił się istny (usunięte przez administratora) chyba najgorszy w całym Krośnie. Pomijając już zarobki które jak wszyscy już wiedzą zostały obniżone. Zakres prac i obowiązków został znacznie podwyższony już nie chodzi tylko o pracę fizyczną bo normy są wyśrubowane ponad siły ale również do tego dochodzi masę innych rzeczy umysłowych. System komputerowy trzeba mieć w jednym paluszku logowania rozliczania numery zleceń pomiary metki przywieszki a nie daj Boże zapomnieć odfajkować 5s na tablicach to już się dostaje zjebe. Zaczął się terror psychiczny który postępuje z tygodnia na tydzień coraz bardziej. Wiele rzeczy zaczyna już podchodzić pod (usunięte przez administratora) i tylko kwestia czasu kiedy ludzie w końcu tego nie wytrzymają. Nie ma przerwy jedynie palacze mogą wyjść na papierosa 1 raz w ciągu zmiany jeżeli ktoś ich zastąpi niepalący niestety zasuwają bez przerwy jeść trzeba wtrakcie pracy przy taśmie czasem przy farbach i rozpuszczalnikach jak akurat wykonuje się nadruk. Narzucane są obowiązki czasem tak że nawet nie ma czasu wyjść do ubikacji a jak nie wykonasz to idziesz na "dywanik" Atmosfera jest tak ciężka że psychika pracuje na maxa. Nie ma żadnego szacunku człowieka. Terror psychiczny jest coraz większy. Szkoda że firma która kiedyś miała prestiż miała opinie najlepszej firmy w Krośnie w tej chwili jest postrzegana jako (usunięte przez administratora). Szkoda że wraz z rozwojem firmy w coraz to nowocześniejsze rozwiązania techniczne kierownictwo zapomina że to dzięki pracownikom fizycznym firma doszła do swojej świetności dzięki ich ciężkiej pracy. Zamiast docenić pracowników to obniża się pensje i traktuje jak (usunięte przez administratora) których za byle głupotę trzeba karcić żeby nie zapominali gdzie jest ich miejsce. Ale przyjdzie czas że ludzie się w końcu zbuntują bo ileż można znieść poniżania i pretensji o wszystko i ciekawe jaka będzie wówczas wydajność jak "biurowcy" staną na maszych.

@Zumi

Najlepsze jest to że szefostwo czyta te opinię i dobrze wie co ludzie piszą i jaka jest atmosfera. I co i nic!! Nie takie zakłady padały gdy ludzi zabrakło którzy coś umieją i potrafią. Odejdźcie stamtąd póki macie jeszcze trochę siły i resztkę psychiki bo nie warto narażać zdrowia za marne pieniądze i wyzysk na każdym kroku. Kilka lat temu zmienił się prezes i robi co zapowiedział ...za (usunięte przez administratora) będziecie robić ...i wszystko do tego zmierza . Przykre i to bardzo jak władza i kasa uderza do głowy a pracowników traktuje się jak parobki . Nagrody ,wyróżnienia klaster 4.0 ,elita niby,najnowocześniejszy zakład,automatyzacja,robotyzacja ,innowacyjność, i po co to wszystko.. naprawdę zastanówcie się co wy tam jeszcze robicie jak i tak wszyscy mają was w(usunięte przez administratora)

Tak
@Abc

Dawny prezes miał szacunek do ludzi były lepsze pieniądze, a teraz wiadomo jak jest. Jak człowiek sam się nie dorobi to potem nie szanuje tego i nie szanuje ludzi. Byle kasa się zgadzała z zysków

Xx
@Abc

Masz rację ale potencjalni klienci też czytają tę opinię a efekty już widać brak zamówień brak nowych klientów a będzie jeszcze gorzej bo operatorzy już się zwalniają

@Zumi

Obniżyli zarobki? Chodzi ci o podstawę z umowy czy premie zostały jakoś zmienione, że teraz ostatecznie mniej wychodzi? Chciałbym wiedzieć na co bym się mniej więcej pisał idąc tam. Jaką teraz kasę nowym proponują? Co do zwiększenia zakresu obowiązków, wszyscy dostają szkolenia z tych nowych rzeczy? Choćby z systemów komputerowych. Skąd w ogóle ta nagła zmiana atmosfery? Dlaczego nie ma wystarczającej liczby pracowników, żeby te normy udźwignąć?

Podstawa to najnowsza krajowa więc nie licz na kokosy

Hgt
@SPLAST Sp. z o.o.

Naprawdę wierzycie w to co piszecie ....sprawiedliwy,transparentny,zrównoważony ,naprawdę śmiechu warte. Proszę nie traktujcie nas jak (usunięte przez administratora)bo na to nie zasługujemy

Zbychu
@SPLAST Sp. z o.o.

Jestem za tym aby operator w trakcie zmiany szedł na Jadalnię i odpoczywał a to mechanicy technolodzy wykonali całą zmianę od przepuszczenia układu wysprzątania podajnika i młynka po przez zdanie wszystkiego z poprzedniej produkcji i przygotowanie na następną. Wtedy jestem wstanie zaakceptować aktualna wypłatę w innym przypadku nie rozumiem jak jakiś baran mógł zabrać ludziom pieniądze którzy najwięcej robią.

Ofenbach Nowy wpis
@Zumi

To jest jakiś przymus aby w tak "ciężkich, trudnych i opartych na terrorze" warunkach pracować??? Pracownicy są uwięzieni i nie mogą wyjść poza bramę i zatrudnić się gdzie indziej??? Może trzeba wysłać komandosów na ratunek???

Xx

Po prostu stań maszyną idź na przerwę pracodawca nie ma prawa nic ci powiedzieć . Przerwa jest zagwarantowaną w kodeksie pracy i nic się nie przejmuj prawo jest po twojej stronie

Aspi

Święte słowa przez moją krótka dotychczasowa karierę w tej firmie na produkcji w marcu wziąłem najniższą wypłatę niż do tej pory mimo zapewnień kierownika o tym że będzie podwyżka (która jest niestety tylko na papierze), ciągle gonienie od maszyny do maszyny, pretensje kierownictwa gdy tylko człowiek 5 min usiądzie mimo że maszyna pracuje a on ma czas z racji specyfikacji danego detalu, ciągle gonienie sprzątanie brak przerwy a operatorzy traktowani są jak (usunięte przez administratora) chodzą w podartych koszulkach ponieważ kierownictwo nie potrafi zadbać o nowe ubrania (mają czas (usunięte przez administratora)głupoty przy kawce i przeglądaniu FB.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie SPLAST Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

INFORMACJA

Z wielkim zainteresowaniem śledzimy dyskusję dotyczącą wynagrodzeń w naszej firmie na platformie Gowork.pl. Chcielibyśmy wyjaśnić wszelkie wątpliwości i zapewnić, że nie pozostajemy obojętni wobec  Państwa opinii.

Rzeczywiście, w ostatnim czasie dokonaliśmy znaczących zmian w naszym systemie wynagrodzeń. Przez ponad 30 lat obowiązywał w naszej firmie system akordowy, który został zastąpiony nowym modelem opartym na stałej podstawie na umowie oraz systemie premiowym dla wszystkich pracowników.

Decyzja o zmianie systemu wynagrodzeń została podjęta po długich analizach i konsultacjach zarówno z pracownikami, jak i ekspertami z zakresu prawa pracy i wynagrodzeń. Naszym celem było stworzenie bardziej transparentnego i motywującego środowiska pracy dla wszystkich naszych pracowników.

Chcielibyśmy podkreślić, że nasza firma zawsze dba o dobro pracowników i stara się zapewnić im uczciwe i konkurencyjne wynagrodzenia w kontekście sytuacji finansowej firmy i otoczenia biznesowego. Nowy system płac jest rezultatem naszego zaangażowania w budowanie pozytywnego i zrównoważonego środowiska pracy.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby uzyskać więcej informacji na temat nowego systemu wynagrodzeń lub zrozumieć, skąd wzięła się zmiana w jego wynagrodzeniu, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Działem Płac. Nasi specjaliści są gotowi udzielić wszelkich potrzebnych wyjaśnień w tej sprawie.
Pracownik .

Tak złej atmosfery w splascie jeszcze nie było. Na każdym kroku słyszy się o złym traktowaniu pracowników . Kierownik w oczy śmieje się wieloletnim ,doświadczonym pracownikom , (jak ci nie pasuje to się zwolnij itp..) można poczuć się jak podczłowiek ,zero szacunku . Co oni zrobią bez ludzi ? Wina leży po stronie nowego dyrektora,który już zaciągnął kilka firm na dno . Popracuje jeszcze tu chwileczkę ,chce zobaczyć na własne oczy proces unicestwienia tej nowoczesnej firmy .

hop
@Pracownik .

to jest ich firma i ich zasady. Kierownik nie mówi Ci nic złego. Nikt nie trzyma Cię na siłe w tym (usunięte przez administratora) Jest tak jest i albo sie dososujesz albo odchodzisz. Życzę Ci tego drugiego, szczególnie jeśli źle się tam czujesz co jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. Dobrze już tam było.

Niestety firma zamiast się rozwijać i szanować pracowników to idzie to w odwrotnym kierunku. Wszedł nowy dyrektor i robi rewolucję Podejście dyrektora skłania się do jednego, normalizacji płac biorąc pod uwagę zakłady w okolicy czyli skoro każdy robi za najniższą to i splast może zaoferować to samo.Zamiast ludzia dac podwyżki to tnie akordy... Prsca będzie teraz za najniższa kiedy on dostaje na wypłatę wcale nie mała sume.. To jest zerowy szacunek dla ludzi... Ludzią którzy robią tam (usunięte przez administratora) lat i na prawdę mają pojęcie obcinają pensje o połowę zamiast dac podwyżkę. Z takim nastawieniem nowy dyrektor będzie musiał zaraz sam zejść na produkcję... Nie polecam. Bo za takie pieniądze to wszędzie znajdzie się robotę. Gdzie jest normalna przerwa a nie (usunięte przez administratora).

Ktos

Ludzie na najniższym szczebelku czyli montownia będzie zarabiać lepiej bo najniższa plus nocki a nie jak w akordzie że dodatek za nocki będzie podciągany do najniższej.. więc te osoby będą sie cieszycz bo podwyżkę odczują. Natomiast już szczebelek wyżej czyli operatorzy będą zarabiać ponad 1000 zł mniej żeby dla tamtym starczyło.. Ci co mają pojęcie i robią całą robotę przy maszynach finansowo będą degradowani a babki z montowni co prócz pakowania nic nie robią awansują.. świetna polityka. Motywuje co nie?

@Ktos

Niestety to jest prawda osoby które miały i będą mieć dużo obowiązków i odpowiedzialności zostali docenieni w sposób obniżenia wynagrodzenia, a panie z montowni będą zarabiać podobne pieniądze i o każdą głupotę pytać operatora. Jestem za tym aby panie z montowni zarabiały dobre pieniądze lecz równowaga między operatorem a monterka powinna być że względu na obowiązki.

Tak

Każdy w tej firmie ma swoje obowiązki ale fakt jest taki że operator ma ogólnie mówiąc o wiele cięższa pracę niż Panie z montowni i nie ma co porównywać. Gdyby Paniom źle było to by próbowały swoich sił na maszynach. Ale tak nie jest, ponieważ dobrze wiedzą że mają o wiele lżej. Mniej obowiązków, stresu i gonitwy i w czystym fartuszku. A to że ludzie są różni to jest fakt i z jednym się pracuje lepiej czy gorzej to już inna sprawa.

Panie z montowni mają dużo mniej obowiązków niż operatorzy nikt nie mówi że panie nic nie robią. Ale nie muszą czyścił młynka szy maszyna nie muszę przepuszczać układu oraz nie muszę podpinać maszynek pomocniczych do produkcji jak taśmociągi itp. Więc pani z montowni ma dużo mniej na głowie niż operator ale ma swoje obowiązki na montowni z których się wywiązuje.

Babka
@Ktos

Bez tych babek z montowni nic byście sami nie zrobili,jeszcze za was trzeba robić

Babka
@Ktos

Z Twojego wpisu wynika że po pierwsze nawet nie wiesz co się robi na montowni i nie masz pojęcia ile dziewczyny zarabiały. . Typuje że krótko tu pracujesz i tylko Ci się wydaje że wiesz co piszesz.

@Babka

Czyli twierdzisz że operatorzy nie są potrzebni bo same posprzątanie młynki i podajniki, przepuście układy i przygotujecie maszynę do zmiany . Później zamiast mechanicy to montownia przyjdzie zmienić formę, i same rozpoczniecie proces startu bo technolog nie jest potrzebny. To co wypisalas jest śmieszne pracuje kilka lat w tej firmie i 70% pan z montowni nie jest wstanie nawet pozamiatać po produkcji tylko bierze torebkę i idzie na montownie bo akord, nie wszystkie ale większość.

@Babka

Zapraszam do zmiany formy do przepuszczania układów i wdychania oparów do czyszczenia podajników i młyna do zmiany dyszy agregatu a jak maszyna wywali olej czy wodę i zaleje pół hali to zapraszam że szmatami do sprzątania i wtedy porozmawiamy bo gwarantuje że te czyste zielone fartuszki to tak nie będą wyglądały. Każdy ma swoje obowiązki mniejsze czy większe i powinno być to jakoś rozgraniczone stawkowo w tej chwili niestety inflacja w splaście spada w dół zarobki przyrównują do najniższej krajowej a wymagań coraz więcej firma straciła prestiż wypracowany przez lata nie ma co wypominać pracy jedni drugim bo to firma sprawiła że wszystkich zrównała do jednej stawki nieadekwatnie do obowiązków.

Pracownik09
@Ktos

O czym ty piszesz?? Dodatek nocny JAK sama nazwa wskazuje to DODATEK . Jak z akordu nie wychodziła najniższa to dopłacali do najniższej krajowej. Pasuje nauczyć się czytać odcinki które dostajesz co miesiąc. A "BABKI" z montowni lub BABY jak niektórzy operatorzy je nazywacie- nic nie robią??? To za leżenie im płacą czy co ? Tak samo pracują ma maszynach jak wy. Jak tak bardzo chcesz robić to co BABY Z MONTOWNI to się przenieś z hali na montownie i zobaczysz co znaczy nic nie robienie według Ciebie i zobaczymy gdzie lepiej zarobisz. A o jakich awansach mówisz???

Ktos
@Pracownik09

#Pracownik09 Sama sie naucz czytać ze zrozumieniem, bo to właśnie napisałam ???? i tak byłam na montowni zanim poszłam na operatora i doskonale znam BABEK obowiązki więc się nie wysilaj! Atmosfera w firmie jest napięta po ostatnich zmianach w wypłatach także trzeba się mocno zastanowić czy chce się pracować w takich warunkach! Tym bardziej jak da się zauważyć czytając wpisy na najniższych szczeblach... chwilą moment i sobie oczy wydrapią BABKI Z MONTOWNI ????????

opertor
@Babka

przez wasza podwyżkę mam teraz mniej na wypłatę a nie robicie za dużo wszystko do produkcji maja gotowe a same to niektóre nawet się nie rozliczą z produkcji

Kiedyś polecił bym ta firmę z całego serca. Ale nie stety na obecny dzień odradzam prace i najlepiej omijać ten zaklad szerokim łukiem. Wszędzie dają podwyżki a w splascie ucinają. Za najniższa krajowa to pójdziecie gdziekolwie gdzie są przerwy i normalny tryb pracy. Nie tam gdzie nie ma przerwy i podkręcane są taśmy (bo wydajność spada) Prawda taka że wszystko było dobrze dopóki nie dostaliśmy nowego dyrektora w zakładzie.

Aspi

Niestety opinia trafiona w sedno. Odkąd przyszedł nowy dyrektor całą firma ma tendencję spadkową. Brak przerw, wyśrubowane czasy cyklu przy których człowiek nie może odejść do spokojnie do toalety, pomijając fakt że posiłek spożywa się pomiędzy detalami jednocześnie pakując je. Zarobki ledwo przekraczają najniższą krajową gdzie przy tak ciężkiej pracy fizycznej i panujących warunkach jest skandalem i nie do pomyślenia. Nikt nie patrzy na to że jeden ma spokojny detal na którym spaceruje a drugi nie odejdzie na krok od maszyny lub składa ciężkie skrzynie i tak dostaną to samo na wyplate.

Ona
@Aspi

Dokładnie tak. Dla niego liczą się tylko słupki i wydajności. A normy są tak wyśrubowane, że czasami nie ma szans ich wyrobić, no chyba ze zrezygnujesz z jedzenia picia i chodzenia do toalety :) Tak źle jak jest teraz nigdy nie było, atmosfera jest napięta jak plandeka od żuka

Interesuje się oferta dla operatora CNC. Pisaliście o pracy na akord. Jeżeli chodzi o to stanowisko też tak jest? W ogłoszeniu nie było to jasno przedstawione. Oprócz wynagrodzenia dla dobrych pracowników przewidziane są jakieś premie albo nagrody motywacyjne?

migotka69

Pracuje w tej firmie już kilka dobrych lat. Tak źle jak teraz jeszcze nie było!!! Dawniej można było zarobić więcej niż w innych firmach. Teraz niestety już nie. Akord to fikcja, muszą dopłacać do najniższej krajowej. Robiąc na maszynie nie masz czasu isc do toalety ani zjeść - jesz i robisz, bo nie ma przerwy, przerwa na maszynie sie nie należy, tam liczą się tylko sztuki a nie człowiek!!! Norma musi być!!! Presja, wyzysk i nic więcej!!!

@migotka69

A co z wysłuchaniem opinii doświadczonego pracownika, że to zbyt wyśrubowane tempo? Że, by efektywnie pracować, potrzeba odpocząć, mieć czas na posiłek,czy kubek kawy? W tym roku dostaliście już tzw. 13-tkę? W kwietniu pisano, że rok temu było jej 600 zł. Napiszesz, ile teraz?

migotka69

Gadac sobie możesz, ale norma ma być wyrobiona. Maszyny nie możesz zatrzymac, bo to strata dla firmy więc jesz w trakcie roboty, chyba że masz zmiane formy to może wtedy wygospodarujesz 10 minut żeby coś zjeść. 13nastka była wyzsza niż w tamtym roku, jakieś 40% wypłaty.

@migotka69

No to całkiem niezłe kwoty. A zapowiada się, aby w tym roku mialy być podwyżki? Minimalna rośnie od stycznia to ciekawe jak się na to zapatruje szefostwo. No i brzmi jakby ciężko było wyrobić te normy. Czy wysokość premii jest mimo wszystko ok?

tomprz

od stycznia wszyscy dostali podwyżki i teraz podstawa jest stała. Premia jest liczona na akord więc jeśli wyrobisz normę to dodatkowo więcej zarobisz. Kiedyś jak w miesiącu nie było normy to obcinali ale teraz masz tyle ile ustaliłaś + premie od wyrobionych ilosci

@tomprz

Tylko te premie od wyrobionych ilości będą bardzo małe podobno groszowe sprawy. Zobaczymy przy wypłacie za styczeń.

Emeryt

Prmokr

Witam, Pracuje w Splast już 3 lata jako pracownik fizyczny. Nie zamierzam szukać i zmieniać pracy na inną. Mam stabilne zatrudnienie, bez obaw że za miesiąc firma zniknie, wynagrodzenie płatne zawsze w terminie.praca jest wymagająca i nie leżąca ale za stanie i patrzenie w ścianę pieniędzy nie będą dawać. Z tego co czytam to chyba komentarze dodają osoby które sobie nie poradziły bo im się nie chce albo oczekują że będą leżeć pod wtryskarka i wypłatę za darmo dostaną.

Xyz
@Prmokr

Dokładnie tak. Chociaż są tacy co leżą i im płacą także czasem sie da ???? jedni narzekają, że robota ciężka a niektórym się nudzi, bo są przyzwyczajeni do zapierdzielu w innych firmach i tu odpoczywają. Wszystko zależy od człowieka i tego czym się wcześniej zajmował. Jak dla mnie nie jest tak źle mimo kilku niedogodności. Lepiej niż w innych firmach.

Awe
@Prmokr

Życzę wytrwałości. Popracuj 10 ,20 lat w tej firmie i ciekawe czy nie będziesz stał i patrzył w ścianę jak ci sił zabraknie. komentarze dodaja pracownicy którzy mają dość tego chaosu i(usunięte przez administratora) ....dobrze że ty sobie radzisz i(usunięte przez administratora)dalej aż padniesz. Powodzenia życzę.

@Awe

Ta praca jest aż tak ciężka? Z tego co czytałem w opiniach to sobie chwalą, więc może bez przesady, to że nie każdemu pasuje to wszędzie tak jest. Jesteś pracownikiem tej firmy, że tak piszesz?

Aspi

Kwestia na jaką maszynę trafisz na jednej masz sielankę, lekkie detale wygodne pakowanie a na innej znowu bieganie żeby wyrobić z detalami ze względu na czas cyklu który niejednokrotnie oscyluje na takiej granicy żeby człowiek wyrobił i zazwyczaj wtedy pakowanie też nie jest przyjemne. Ciężkie palety nakładki na nie i wszystko w biegu żeby tylko wyrobić .

@Aspi

A od czego zależy na jaką maszynę trafię? Każdy jest przypisany na stałe, czy może to jest w jakiś sposób zmienne? Ciekawi mnie ta organizacja pracy, bo szukam żeby zdobyć doświadczenie. Polecasz tę pracę na start?

Aspi

Od czego trafisz zależy głównie od tego która maszyna jest "wolna" nie przypisana do operatora bądź układów i ukladzików między brygadzistą a tobą????. Czy polecam? To zależy jest co robić , nie raz człowiek nie odejdzie od maszyny na krok są inne dni że można "spacerować" po hali. Na pewno patrząc na zarobki i to że nie są potrzebne żadne wykwalifikowane kursy ani wykształcenie to na naszym obszarze ciężko o podobne wynagrodzenie

@Aspi

Hmmmm to może dobra opcja na przeczekanie? Czy jak przychodzi nowa osoba, to można dostać umowę z krótkim okresem wypowiedzenia, aby szybko odejść jak znajdzie się coś lepszego? Czy jednak firma stara się przywiązać pracownika i jakoś utrudnić odejście, jak się przeszkoli nową osobę? Coś o tym?

Aktualność
W SPLAST ponad 70 proc. produktów przeznaczamy na eksport do krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych czy Azji. Regularnie nawiązujemy współpracę z nowymi rynkami zagranicznymi, budując zróżnicowaną sieć klientów, dostawców i kontrahentów. Nieustannie poszukujemy możliwości rozwoju zarówno dla naszej firmy, jak i całego regionu.

Jedna z takich szans nadarzyła się podczas niedawnej wizyty delegacji Klubu Radców Handlowych, zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Korpus dyplomatyczny odwiedził Krosno w celu zbadania potencjału gospodarczego i możliwości inwestycyjnych w regionie. W SPLAST gościliśmy przedstawicieli 21 państw, w tym Belgii, Francji, Irlandii, Chin, Malezji, Indii czy Egiptu. Podczas spotkania przedstawiliśmy działalność i możliwości technologiczne firmy, w tym najbardziej zaawansowane linie produkcyjne w Zakładzie Produkcyjnym Krosno.

Aktualność
W SPLAST rozumiemy, jak ważna jest nauka i możliwość poznawania technologii w praktyce.
Od lat dajemy przyszłym inżynierom szansę na zdobycie kwalifikacji już na wczesnym etapie edukacji – zarówno poprzez program praktyk zawodowych, jak i wsparcie dla szkół i uczelni.
Wśród nich znajduje się Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.
Dziesiątki naszych pracowników skończyło popularnego „Elektryka”; liczymy na podtrzymanie tego trendu wśród przyszłych absolwentów.
To właśnie z myślą o nich zdecydowaliśmy się przekazać szkole 6-osiowy robot edukacyjny Astorino Kawasaki Robotics.
Astorino to polska konstrukcja autorstwa Marka Niewiadomskiego z firmy ASTOR – naszego wieloletniego partnera w zakresie automatyzacji i robotyzacji produkcji.
Robot przeznaczony jest do nauki kwalifikacji ELM.07 – montażu, uruchamiania i obsługi systemów robotyki oraz ELM.08 – eksploatacji i programowania systemów robotyki.

- Nowoczesna edukacja powinna opierać się o tego typu narzędzie w szkołach średnich i na uczelniach wyższych.
Jest to obecnie podstawa do odpowiedniego kształcenia techników i inżynierów – mówił na oficjalnym przekazaniu Astorino Prezes Zarządu SPLAST Marek Sanocki.

Możliwości Astorino przyszłym automatykom i programistom zademonstrował Przemysław Trzop,
Specjalista ds. systemów sterowania i oprogramowania przemysłowego ASTOR.
Urządzenie w imieniu Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących odebrał dyrektor Marek Kubit.
W uroczystości udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Zastępca Prezydenta Bronisław Baran,
Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit oraz Prorektor ds. Rozwoju Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie dr Agnieszka Woźniak,
a także nauczyciele i uczniowie „Elektryka”.
Asd

Nie polecam pracy w firmie Splast. Zarobki marne- w zasadzie to żąglowanie stawkami - zarobisz ile komuś się widzi a nie faktycznie ile przerobisz godzin lub akordu. Ludzie którzy szanują swoje zdrowie psychiczne nie powinni nawet myśleć o pracy w tym miejscu. Atmosfera i traktowanie w pracy poniżej godności ludzkiej. Nie wrzucając wszystkich do jednego wora są też ludzie życzliwi- ale to jednostki. Nie polecam i nie pozdrawiam

@Asd

„Dzień dobry, W naszej firmie obowiązują ustalone stawki wynagradzania, których wysokość i zasady przyznawania przekazywane są wszystkim osobom podejmującym pracę w SPLAST. Wszelkie wątpliwości co do otrzymanego wynagrodzenia należy zgłaszać do bezpośredniego przełożonego lub Działu Kadr. Niepokoi nas również oskarżenie o złe traktowanie w miejscu pracy. W celu wyjaśnienia sprawy prosimy o kontakt. Pozdrawiamy, SPLAST Sp. z o.o.”

@Asd

Nie bardzo rozumiem, jak moze być żonglerka wyplatami, bo w każdym ogloszeniu które teraz jest aktywne jest mowa o umowie o prace. Cos sie zmieniło i starsi pracownicy zostali na innych warunkach? Przeciez na UoPie jest stala stawka, plus ewentualne dodatki. Ucinaja za L4 itp. Chetnie sie dowiem, ogloszenie na elektryka wyglada ok, ale potrzebuje stalego dochodu.

„Dzień dobry, potwierdzamy – SPLAST zatrudnia pracowników w oparciu o umowę o pracę, w której wskazana jest wysokość wynagrodzenia podstawowego. Dodatkowym składnikiem zmiennym jest premia, której wysokość może się różnić w poszczególnych miesiącach w zależności od osiągniętych celów. Pozdrawiamy, SPLAST Sp. z o.o.”

SPLAST Sp. z o.o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na GoWork.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Ślusarz.

Dzień dobry, Mamy otwartych kilka procesów rekrutacyjnych. Rekrutacja na stanowisko ślusarza jest jednym z nich. Aktualne oferty pracy można znaleźć pod linkiem: https://www.gowork.pl/praca/splast-sp.-z-o.o.;pr Chętne osoby zachęcamy do aplikowania!

anonimka

Pracuję tu i jest ok. Jestem zadowolona! Czterobrygadówka dodatkowa płatna. ja polecam.

Ona
@anonimka

O, to o ile się różnią zarobki jak się przejdzie na czterobrygadówkę? A z atmosferą też wszystko ok? Można się ze wszystkimi w miarę dogadać?

Xd
@Ona

750 obecnie dodatek za czterobrygadowke

zkx

no name
@zkx

Słyszałem podobne opinie. Dużo osób narzekało dawniej. Teraz chyba zaczęli nad sobą pracować i doceniać pracownika.

Diana
@no name

Weronika

A prócz tych wyższych stanowisk, między zwykłymi pracownikami jaka atmosfera? Dogadujecie się? Podasz widełki zarobkowe na start dla nowych w formie? Będę wdzięczna :)

Pryk

Witam. Firma cechuje się dziwną specyfikacją, którą postaram się mniej więcej przedstawić w mojej subiektywnej opinii. Stojąc na maszynie przez 8h brak przerwy (Art. 134 KP). Jeśli jesteś głodny to musisz jeść przy maszynie (oczywiście jeśli zdążysz). Do ubikacji pójdziesz tylko jeśli zdążysz w biegu tam i spowrotem, pracodawca nie bierze pod uwagę czynników ludzkich kompletnie! Aspekt zdrowotny przy wdychaniu przetapianego plastiku pominę, gdyż nie posiadam odpowiedniej wiedzy w tym temacie. Akord to fikcja... skonstruowany w taki sposób, żeby pod koniec miesiąca nie wyrobić do podstawy, dzięki czemu wypłata jest uzależniona od "widzi mi się" pracodawcy i premii, którą ucinają w momencie osiągnięcia dobrego wyniku akordowego. Urlop w okresie wakacyjnym to też śliski temat. Przez cały rok nie wiadomo kiedy wypada stójka w zakładzie, dowiesz się 2 dni przed i dostaniesz tylko tydzień wolnego, co pozostawia wątpliwości (Art. 162 KP). 4 -brygadówka da sie we znaki. Przewlekłe zmęczenie i brak życia towarzyskiego to norma, na którą powinieneś być gotowy. Po drugich zmianach wypada 32h odpoczynku między 2 a 1 zmianą co nie przekracza prawa do co najmniej 35h nieprzerwanego odpoczynku (Art. 133 KP). Współpracownicy są naprawdę w porządku, pomijając toksyczne biuro. Zawsze pomogą lub zastąpią na taśmie. Podsumowując: Praca dobra na chwilę nie na dłużej. System pracy potrafi zmęczyć i zniechęcić. Brak przerwy to absurd jakich powinno być coraz mniej w dzisiejszych czasach. Tempo maszyn momentami ustawione jakby to były zawody w wyścigu z robotem. Pozdrawiam!

Justyna
@Pryk

Dzięki za tą opinię. Możesz jeszcze dopisać na jakiej umowie się tu pracuje? Można liczyć na umowę o pracę? Czy na okresie próbnym też obowiązuje praca w systemie czterobrygadowym? Będę wdzięczna za informacje

@Justyna

Pierwsza umowa zawarta jest na 3 miesiące kolejna na rok i następna również dopiero później przechodzi się na czas nieokreślony. Wszytskie umowy są umowami o pracę. Tak od samego początku pracuje się w systemie 4brygadowym wyjątkiem są kobiety "pomoce", niektóre chodzą w systemie 4 brygadowym inne zmianowym (pon-pt)

Zostaw merytoryczną opinię o SPLAST Sp. z o.o. - Krosno

• Jak się pracuje w SPLAST Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SPLAST Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPLAST Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 5 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SPLAST Sp. z o.o.