Opinie o Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne) w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne). Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne) na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne) w Kraków

software consultant

Wypowiem się na temat działu software konsultantów czyli osób pracujących przy pomocy DELMIA Apriso -praca głownie opiera się na konfiguracji i tworzenia zapytań do bazy danych, frontendu jest niewiele gdyż większość generuje sam program -zarobki są marne, poniżej średniej a podwyżki nieadekwatne do średnich programistów na rynku IT -pracownikom przysługują 2 dni pracy zdalnej -ciężko o jakiś rozwój technologiczny - informacja o pracy z nowoczesnymi technologiami to kłamstwo z plusów tej pracy: -dobre wprowadzenie do pracy -relacje miedzy pracownikami -wysoka kultura pracy -częste integracje firmowe

Maria
@software consultant

Piszesz o marnych zarobkach. Dasz radę podać kwotę? Jestem w Krakowie od niedawna i nie za bardzo wiem czy te średnie zarobki są takie same jak w innych miastach... Podwyżki to jakieś są skoro piszesz, że niskie? Jak często?

Izabella
@Maria

Na start 5.000 brutto, czyli Ok. 3500 ba cały etat. Po jakiś 1,5 roku pracy dostajesz podwyżkę - 15-25%. Ale niestety po tym jak wytrzymasz presję i udowodnisz im, dlaczego jej potrzebujesz (bo na rozmowie o podwyżkę pytają cię czemu uważasz ze zasłużyłaś).

Na etacie software consultant'a? To może wiesz czy na chwilę obecną przyjmują nowe osoby? Za taką kasę chętnie podejmę wyzwanie. Chciałbym wiedzieć jakie trzeba mieć doświadczenie żeby myśleć w ogóle o takiej kasie.

Dlaczego wciąż nie ma ofert w sprawie pracy u nich? Przeglądam różne portale i nic. Większość pracowników ma dłuższy staż w firmie? Czytałem niżej, że niektórzy narzekali choćby na wysokość płac czy monotonność pracy. Czy te obszary się coś poprawiły? Stawki są porównywalne do tych rynkowych? I czy będą może w końcu rekrutacje prowadzone niedługo?

johny Nowy wpis

Rekrutacja ciągnie się w nieskończoność bez żadnego konkretnego powodu. 3 miesiące od pierwszego kontaktu, niby wszystko ok i mieli wysyłać umowę a kontakt się urywa.

Ulka Nowy wpis

W firmie zatrudniane są kobiety jako programiści? Szukałam ofert ale nic nie znalazłam albo nie umiem szukać. Widziałam, że pisaliście, że atmosfera całkiem w porządku i można liczyć na wprowadzenie w stanowisko pracy, fajnie, że nie pozostaje się samemu sobie. Oprócz wynagrodzenia są jeszcze jakieś dodatki dostępne dla pracowników? Multisport, pakiet medyczny? Zawsze to jakieś bonusy.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne)? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne)? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Rekrutacja trwa relatywnie szybko (ok. 2-3 tygodnie). Etapy są dwa: - 1 etap to rozmowa telefoniczna - zapoznawcza. - 2 etap to rozmowa techniczna - w biurze. Decyzja zapada zazwyczaj po kilku dniach.

Elżbieta

No jeśli po 2 dniach to faktycznie szybko. A odnośnie feedbacku jeszcze to krótkie info ktoś dostaje czy tłumaczą czemu komuś podziękowali? porady cokolwiek? zastanawiam się po prostu czy zdarza się, żeby ludzie ponownie próbowali aplikować.

ex pracownik

Zacznę od tego że komentowana przeze mnie firma ukrywa się i rekrutuje pod nazwą Sofyne, przez co szukając opinii poprzez frazę sofyne kraków opinie nie znajdziemy tak naprawdę nic. Wszystkie ofert w internecie o Sofyne to tak naprawdę ta firma (Calix) Niestety nie polecam firmy bo: - brak jest w niej jakichkolwiek szkoleń - używa własnych frameworków nie mających zastosowania poza firmą, w dodatku nie ma do nich dokumentacji, posiadane poradniki nie kompilują się - płace są bardzo marne, podwyżki są procentowe a okres między nimi dochodzi do dwóch lat - rolę programistów sprowadza się do koderów, wszystko projektuje szef Ty tylko kodzisz - poziom bezpieczeństwa, wydajności i poprawności użytych wzorów projektowych, zaprojektowanych aplikacji jest bliski zeru - nie dowiecie się w tej firmie co to scrum, sprinty są tylko w teorii, tak naprawdę po prostu dostajesz ticket za ticketem do rozwiązania z określonym czasem - im dłużej pracujesz w firmie tym ciężej jest Ci zmienić pracę (niczego się tutaj nie uczysz a wręcz zapominasz to co miałeś wcześniej) - firmie ma problem z pracownikami - nikt tutaj nie chce pracować - zatrudniani są sami juniorzy a nawet z nimi jest problem - jest wewnątrz zamknięte towarzystwo osób poklepujących się po pleckach za swoje fatalne rozwiązania uważane za dobre - jakikolwiek senior z dobrymi praktykami nie miałby tutaj racji bytu - firma ma swoje "dobre" praktyki a wszystko inne jest tępione - szef wykorzystuje kruczki prawne w tym np covid by pozbywać się z firmy osób które chcą wnieść coś nowego, nie pasują mu - performance review co pół roku - salary review co 2 lata, z pensją podniesioną o kilka %, po kilku latach zarabia się tutaj tyle co w innych firmach dostaje się na start - atmosfera w pracy jest bardzo niemiła, ludzie są zastraszeni - współczuję wszystkim klientom tej firmy, nie widzą na jaką minę się właśnie wyładowali Ogólnie to firma dobra by zahaczyć się w IT, w międzyczasie zamiast uczyć się tego co dają to trzeba cisnąć swoje projekty i jak najszybciej stamtąd uciekać.

Emilia
@ex pracownik

Niestety nic się nie zmieniło. Bardzo stresująca atmosfera, patrzenie na zwykłych juniorów z góry. Podwyżki i pensje zostają na tym samym poziomie co z komentarza 2021 - są także mizerne. Nie polecam.

Izabela
@Emilia

A nie da się porozmawiać z przełożonymi zarówno o atmosferze jak i o podwyżkach? Może coś by się poprawiło? Czy można chociaż liczyć na stabilne zatrudnienie?

aktualny pracownik
@ex pracownik

Jako aktualny pracownik, pozwolę sobie odpowiedzieć na powyższą opinię. - po pierwsze, firma nie jest duża, co wymusza adekwatne do aktualnej skali podejście do kwestii związanych z tworzeniem oprogramowania i organizacją pracy. - aspekt szkoleń i dokumentacji uległ poprawie w ostatnim czasie i wciąż jest rozwijany. - własne frameworki to tylko frameworki, do tego bardzo proste - do nauczenia w tydzień. Poza tym to tylko narzędzie (jak każdy inny framework) - ważniejsze od niego jest doświadczenie i analityczne myślenie. Ponadto, własny framework pozwala także na szybką adaptację do specyficznych wymagań klienta oraz skupienie się na istotnych aspektach oprogramowania. - płaca - w porządku, choć to kwestia mocno indywidualna, zależy od zaangażowania pracownika i jego stanowiska. - co do zmian w projekcie - wystarczy ją zaproponować i przedyskutować. Nie wszystko jest z góry narzucone. - wydajność, wysoka dbałość o bezpieczeństwo - ciągła poprawa. Tutaj trzeba też wziąć pod uwagę specyficzny charakter produktu i środowisko jego działania. - z uwagi na biznesowy obszar którego dotyczy produkt, praca jest ciekawa, nie są to tylko przysłowiowe "CRUDy". - zatrudniani są programiści w różnym stopniu rozwoju, w zależności od aktualnego zapotrzebowania. - w firmie występuje mała rotacja, ale to raczej nie powód do nazywania towarzystwa "zamkniętym". - seniorzy z dobrymi praktykami i doświadczeniem są mile widziani, każdą propozycję zmiany można przedyskutować w zespole. Nie oznacza to jednak, że od razu zostanie wdrożona. - salary review jest co rok, a co pół roku premia. - atmosfera jest luźna i kameralna, a ludzie w porządku. Mała rotacja pozwala także na większą integrację w zespole. - organizacja pracy jest dostosowana do aktualnych potrzeb, bazująca na ciągle rosnącym doświadczeniu zespołu - nie jest to tylko scrum. - do każdego pracownika kierownictwo stara się podejść indywidualnie i wytyczyć ścieżkę rozwoju odpowiadającą jego profilowi. - stack technologiczny jest oparty na popularnych i nowoczesnych technologiach i językach programowania.

Software Consultant

Praca super dla osób, które chcą się rozwijać. Podwyżki i premie adekwatne do swojej pracy - jak ktoś się stara to na podwyżki nie ma co narzekać. Ciągle nowe projekty, z nowymi możliwościami. Nie ma nudy, każdy odnajdzie coś dla siebie. Możliwość wyjazdu na delegację. Atmosfera super. Możliwość pracy zdalnej 3 dni w tygodniu. Ogólnie polecam.

Elżbieta
@Software Consultant

Czyli hybryda, nawet dobrze te dni są z góry ustalone czy mogę sobie wybrać? I jeśli o premie chodzi mimo, że adekwatne to chyba są jakieś limity jeśli o wysokość chodzi? Jak tak to jakie?

Czy w Calix Technology Poland Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Hubert

Nie jest możliwa

Nie polecam bo: - brak możliwości pracy zdalnej - rozliczanie czasu co do minuty - typowy januszsoft - komputery nadające się co najwyżej do pisania w wordzie (nawet po niedawnej wymianie) - przerażający dług technologiczny - śmieszne pensje i jeszcze śmieszniejsze podwyżki - zamiast wzajemnej pomocy jest wzajemne (usunięte przez administratora) - zarząd to gbury

Zostaw merytoryczną opinię o Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne) - Kraków

• Jak się pracuje w Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne)?

Zobacz opinie na temat firmy Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne)?

Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne)
2.3/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Karola Bunscha 18
    30-392 Kraków

Calix Technology Poland Sp. z o.o. (Sofyne)