Opinie o Centrum 24 Opieka Świdnica
Profil nieoficjalny
Profil nieoficjalny
Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!
UL. STEFANA ŻEROMSKIEGO 4 lok. 6 58-100 Świdnica
*GoWork nie weryfikuje każdej opinii przed publikacją, jednak analizujemy zgłoszenia i usuwamy wszystkie treści naruszające regulamin.


12.08.2024 16:18
Pracownik
13.08.2024 08:06
Pracownik
06.08.2024 10:06
Inne
06.08.2024 10:33
Pracownik
Przychód netto [PLN]
Zysk / strata brutto [PLN]
Dane wygenerowane na podstawie sprawozdań finansowych firmy z KRS.
04.01.2024 22:00
Pracownik
18.01.2024 13:08
Były pracownik
01.08.2024 11:09
Były pracownik
22.07.2024 11:30
Pracownik
27.03.2024 19:21
Pracownik
16.07.2024 21:19
Pracownik
12.07.2024 18:57
Pracownik
09.04.2024 17:56
Inne
11.07.2024 11:03
Były pracownik
07.06.2024 10:55
Były pracownik
10.07.2024 15:03
Były pracownik
23.01.2024 13:16
Pracownik
30.05.2024 19:35
Były pracownik
10.07.2024 14:59
Były pracownik
26.06.2024 02:23
Pracownik
26.06.2024 11:40
Pracownik
26.06.2024 12:01
Były pracownik
06.06.2024 10:35
Były pracownik
18.05.2024 16:48
Pracownik
29.04.2024 13:26
Inne
30.04.2024 11:02
Były pracownik
22.04.2024 13:46
Były pracownik
19.04.2024 14:50
Pracownik
17.04.2024 13:09
Były pracownik
17.04.2024 14:47
Pracownik
17.04.2024 15:25
Były pracownik
17.04.2024 13:37
Były pracownik
14.04.2024 15:03
Inne
15.04.2024 08:06
Pracodawca
12.04.2024 15:59
Pracownik
27.03.2024 16:25
Pracownik
Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Centrum 24 Opieka?
Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej
21.03.2024 12:44
Były pracownik
21.03.2024 14:55
Pracodawca
15.03.2024 10:49
Pracownik
11.02.2024 14:22
Inne
19.02.2024 08:14
Pracownik
07.03.2024 15:35
Kandydat
06.02.2024 08:36
Inne
03.02.2024 10:10
Pracownik
05.02.2024 08:14
Pracownik
03.02.2024 10:21
Kandydat
18.01.2024 13:06
Były pracownik
18.01.2024 14:08
Pracownik
26.10.2023 03:09
Pracownik
08.11.2023 18:25
Były pracownik
18.01.2024 13:10
Były pracownik
Wywiadu udzielił/aAnia
19.05.2023 09:12
Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?
Chciałabym opowiedzieć o moich doświadczeniach związanych ze współpracą z firmą Centrum Opieka 24. Zrealizowałam trzy zlecenia od tej firmy, na przestrzeni kilku lat. Pracowałam jako opiekunka osób starszych.
Co należało do Twoich obowiązków?
Do moich obowiązków należało: utrzymanie domu w czystości, opieka nad zwierzętami domowymi, przygotowywanie posiłków oraz codzienna opieka nad osobą starszą. Moim zadaniem było zaprezentowanie odpowiedniego podejścia do osoby starszej z uwzględnieniem jej wieku, kondycji fizycznej i psychicznej oraz podstawowa znajomość problemów wieku starczego na poziomie, który był potrzebny w tej pracy. Częścią pracy były podstawowe zajęcia aktywizacyjne typu: codzienne długodystansowe spacery, rozmowy z podopiecznym, zapewnienie wsparcia psychicznego, rozpoznawanie potrzeb klienta, dotrzymywanie towarzystwa, aktywne uczestniczenie w ulubionym hobby osoby starszej (gry planszowe, śpiewanie pieśni tematycznych, przeprowadzanie zajęć rekreacyjnych z podstawowej gimnastyki, rozmowy na interesujące tematy, przeglądanie albumów ze zdjęciami, aktywne obserwowanie przyrody, dzielenie pasji do kolekcjonerstwa pamiątek o charakterze religijnym, słuchanie muzyki, dyskusje na temat programów telewizyjnych).
Jak oceniasz warunki pracy, które oferowała firma?
Pierwsze miejsce pracy utrzymywało bardzo wysokie standardy – czysty dom, brak problemów z jedzeniem oraz ze środkami higieny osobistej dla seniora. Drugie miejsce pracy prezentowało przeciętne standardy – bardzo brudny dom, który musiałam sprzątać przez pierwsze trzy dni. Jedzenie kupowała opieka środowiskowa. W ostatnich dniach mojej pracy jedzenie w ogóle nie zostało dostarczone. Rodzina za bardzo oszczędzała na środkach higieny osobistej - pampersach i rękawiczkach. Podopieczna miała duże problemy ze zdrowiem psychicznym i w dłuższej perspektywie nie dałam rady z nią pracować. Dwoje moich zmienników również zrezygnowało ze współpracy z tą podopieczną i finalnie zakończono to zlecenie . Mam wrażenie, że ta agencja nie zawsze dostaje szczegółowe informacje od partnera niemieckiego w zakresie tego, jak wygląda dom i jaka jest kondycja zdrowotna podopiecznego. Trzecie miejsce pracy miało bardzo dobre standardy – brak problemu z jedzeniem, czysty dom, przyjazna i wspierająca rodzina. Środki higieny osobistej były zapewnione, co zdecydowanie ułatwia pracę.
Jak oceniasz warunki współpracy z firmą?
Firma zawiera zrozumiałą umowę, która wysyłana jest na adres domowy lub na adres miejsca pracy w Niemczech. Z pewnością trzeba uważać na kwestie związane z ubezpieczeniem. Firmę trzeba prosić za każdym razem, aby zapewnili oni ubezpieczenie w Niemczech. Nie ubezpieczają pracownika automatycznie. Jest to uczciwie ujęte w umowie, jednak wiele osób może nie zwrócić na to uwagi. Firma opłaca ubezpieczenie zdrowotne przez miesiąc po powrocie do Polski i nawet przedłuża je, jeżeli opiekun chce nadal z nimi współpracować, a agencja w tym czasie szuka dla niego pracy.
15.10.2023 15:48
Były pracownik
16.10.2023 09:31
Pracownik
Jak wygląda kwestia opłacania składek emerytalnych?
Składki są opłacane, jednak dopiero od 50 euro na miesiąc. Uważam, że firma mogłaby wprowadzić możliwość płacenia składek od kwoty minimalnej na dany rok lub od średniej krajowej dla zainteresowanych.
Jak oceniasz warunki finansowe, które zapewnia firma?
Wynagrodzenia są dobre albo nawet bardzo wysokie. Widełki płacowe obejmują przedział od 1650 euro lub często 1800-1900 euro na rękę za miesiąc pracy.
Jak oceniasz kontakt z firmą oraz organizację pracy?
Agencja ma dużo zleceniobiorców i nie ma czasu na długie rozmowy, ale kontakt z koordynatorem przeważnie jest bardzo dobry. Firma stara się rozwiązać wszystkie problemy. Wszystkie Panie są bardzo grzeczne i przesympatyczne. Odniosłam wrażenie, że, nie każdy rekruter, który szuka polskich opiekunek do pracy na terenie Niemiec, mówi po niemiecku, niektórzy mówią głównie po polsku. Agencja ma profesjonalny informator opiekunki oraz profesjonalny formularz do referencji. Zaświadczenie o zatrudnieniu jest wydawane szybko. Organizacja pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Firma organizuje bus powrotny z miesięcznym wyprzedzeniem. Kiedy agencja organizuje przejazd na terenie Niemiec między domami, również organizuje bus z wyprzedzeniem i szuka już nowego zlecenia dla zleceniobiorcy już z 2-tygodniowym lub miesięcznym wyprzedzeniem.
Jakie oczekiwania firma ma wobec pracowników?
Firma ma realne oczekiwania wobec swoich pracowników. W trakcie realizacji pierwszego zlecenia od tej firmy nie umiałam odczytać potrzeb klienta i zaprezentować się. Bardzo pozytywnie oceniła mnie niemiecka opieka środowiskowa, ale nie klient. W efekcie klient wystawił mi złe referencje, które wysłał za moimi plecami do firmy. Firma wiedziała, że rodzina niemiecka od początku twierdziła, że młody opiekun, czyli osoba w moim wieku, nie jest odpowiednio dobranym opiekunem. W związku z tym, pomimo negatywnej opinii klienta, firma była bardzo wyrozumiała, nie zostało mi potrącone wynagrodzenie.
Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu pracodawcy istotnych zmian. Co byś mu powiedziała o organizacji i doradziła co poprawić w firmie?
Firma mogłaby zaoferować płacenie składek emerytalnych od kwoty minimalnej lub od średniej krajowej, automatycznie opłacać ubezpieczenie w Niemczech oraz zaproponować umowę o pracę. Dobrze byłoby zaproponować również szkolenie wdrażające na temat prowadzenia pracy z klientem: odczytywanie potrzeb klienta, przeprowadzanie rozmowy ewaluacyjnej. W pracy jako opiekun rozumiałam, że ta praca to praca z osobą niepełnosprawną, ale nie zrozumiałam koncepcji pracy z klientem.
21.08.2023 21:26
Pracownik
12.09.2023 11:06
Pracownik
05.06.2023 15:50
Pracownik
12.09.2023 10:24
Pracownik
12.09.2023 10:28
Pracownik
16.08.2023 09:56
Były pracownik
18.08.2023 19:09
Pracownik
19.07.2023 17:38
Pracownik
15.05.2023 22:49
Pracownik
16.05.2023 13:27
Pracownik
22.05.2023 12:36
Pracownik
06.05.2023 23:48
Pracownik
03.04.2023 18:25
Pracownik
16.03.2023 11:06
Pracownik
20.03.2023 11:00
Pracownik
16.03.2023 11:05
Pracownik
07.02.2021 16:32
Były pracownik
06.03.2023 08:13
Pracownik
14.03.2023 21:16
Kandydat
11.03.2023 15:24
Pracownik