Opinie o Advisa Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Advisa Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Advisa Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Advisa Sp. z o.o. w Warszawa

Wadym

Byłem zatrudniony w firmie ADIVSA przez 7 miesięcy, i niestety do dzisiaj nie otrzymałem wypłaty za ostatni miesiąc pracy. Co gorsza, nie wypłacono mi również prowizji za moje osiągnięcia sprzedażowe. Jest to absolutnie nieakceptowalne i nieprofesjonalne postępowanie ze strony firmy. Tym samym uważam, że ADVISA jest niewypłacalna i świadczy to nie tylko o ich złej kondycji finansowej ale także braku odpowiedzialności wobec swoich pracowników. W takich okolicznościach nie jestem w stanie polecić tej firmy jako pracodawcy ŻADNEJ osobie szukającej pracy oraz ŻADNEMU klientowi poszukującemu profesjonalnych rozwiązań dla swojej firmy. Dodatkowo, po tym jak umieściłem negatywną opinię na Google, firma ADVISA niespodziewanie odezwała się do mnie po długich miesiącach milczenia i braku odpowiedzi na pytania kiedy mogę spodziewać się zwrotu pieniędzy za przepracowany okres i zaproponowała wypłatę zaległej pensji - pod warunkiem skasowania komentarza, dom, że nie otrzymałem wynagrodzenia do dzisiaj - 30.11.2023. Ta sytuacja tylko potwierdza brak profesjonalizmu i poważania dla pracowników ze strony firmy Advisa i Pana Oliwiera. Jestem głęboko rozczarowany postawą firmy i brakiem odpowiedzialności oraz sumienia. Omijajcie szerokim łukiem

@Wadym

Cieszę się, ze zanim podpisałem umowę z Panem Oliwierem o współpracę przeczytałem powyższe opinie. Jak to mawia moja żona: karma zna adres. Może być Pan pewien, że mają conajmniej jednego klienta mniej i pewnie jest nas więcej.

Do pewnego czasu praca w tej firmie była bardzo satysfakcjonująca lecz potem zaczęły się problemy z terminowym otrzymywaniem wynagrodzeń. O ostanie wynagrodzenie nadal walczę, wystosowałam wezwanie do zapłaty ponieważ próba polubownego załatwienia sprawy nie przyniosła rezultatu. Kiedyś poleciłabym tą firmę z czystym sumieniem, dziś szczerze odradzam tam pracy i jakiejkolwiek współpracy przez przedsiębiorców .Sytuacje, które miały miejsce w pracy spowodowały, że przepłaciłam to zdrowiem. Z zespołu liczącego kilkanaście osób dziś nie ma nikogo, wiec sami sobie odpowiedzcie czy to dobre rozwiązanie wiązać się z tak nierzetelną i nieuczciwą firmą.

@Wadym

Wadym , jednak mam wrażenie że gdyby nie wypłacali ludziom pensji to komentarzy byłoby tutaj więcej i nie tylko od Ciebie. Czy mogę prosić o opinie kogoś kto tam pracuje lub pracował w ciągu ostatniego pół roku , opóźnienia z ekwiwalentem tak jak u Ewy , nie robia na mnie większego wrażenia w poprzedniego pracodawcy też czekałam miesiąc. Chce wiedzieć czy pracownicy dostają teraz co miesiąc pensje i prośba o informacje dlatego Wadym jej nie uzyskał

Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Jak długo trwa proces awansu w Advisa Sp. z o.o.?

AK Nowy wpis

Firma ma wzloty i upadki finansowe. Niestabilne szefostwo nie radzi sobie z zarządzaniem. Kiedy ma akurat upadek- pracownicy zostają bez wypłaty. Nie ma zmiłuj, drapieżny kapitalizm bez żadnych skrupułów. Nie polecam.

@AK

Cześć, zastanawia mnie w takim razie ile trzeba czekać na wypłatę, i jak firma tłumaczy brak przelewów. Szkoda, bo wpadło mi w oko oferta od nich, i np. dwa lata temu dla doradców mieli widełki 5 000–11 000 zł już na rękę. Pytanie tylko, czy faktycznie tyle płacą pracownikom - jeśli już ta wypłata jest?

AK Nowy wpis

Pracownicy mają (mieli kiedy tam pracowałam kilka miesięcy temu) najniższą krajową + premia. Premia niby określona parametrami z wyników - a w praktyce często sztucznie zaniżana. Pretekst zawsze wymyślą. Kwoty o których piszesz są mocno przesadzone. Jeśli możesz czekać 3-4 miesiące na wypłatę- ok, czekaj, licz że w końcu ktoś coś wypłaci. Ja nie mam tyle oszczędności. A szefostwo zamiast wypłaty leci na wakacje do Turcji. Pozdrowionka, życzę lepszych pracodawców.

Kamil

Pracowałem w Advisie w ostatnich miesiącach, łączyłem pracę ze studiami , teraz mam przerwę , ale nie wykluczam powrotu . Ja nie mialem żadnych opóźnień w wypłatach , od samego początku było jasno ustalone , że będą 15. , mam wrażenie, że jak jest się ok , nie udaje się że się pracuje , zdaje się sprzęt , a nie przetrzymuje ,bo na to zwracali uwagę od samego początku, to nie ma problemu z wypłatami , przynajmniej tak było w czasie kiedy pracowałem

Qwerty
@Kamil

Pracowałeś na umowę o pracę czy zlecenie?

@Kamil

Skoro łączyłeś pracę ze studiami, to miałeś możliwość ustalenia grafiku pod siebie? Firma oferowała elastyczny czas pracy, czy jak to ogarnąłeś, aby móc realizować dwie rzeczy? :-)

Zastanawiam się z czego to się bierze - te niewypłacanie pensji? Firma ma jakieś kłopoty finansowe, nie ma już tylu klientów? Czy raczej chodzi o to, że pracownik odchodzi i że tak powiem w ramach odpłaty pięknym za nadobne nie reguluje się z nim zaległości finansowych? Rozważałam pracę jako doradca klienta (taki nabór był rok temu, 5-11 tys. netto na B2B), ale właśnie...

XYZ

Wystarczy poczytać opinie klientów na Google z ostatnich miesięcy by odpowiedzieć sobie na to pytanie - skoro się nie wywiązują klienci odchodzą, ostatni komentarz klienta na Google pieknie określa taktyki ww tejże R(Ż)etelnej firmy :)

XYZ

ciężko by pracownik nie odchodził kiedy pracuje za darmo bo firma nie płaci

Iza
@XYZ

Ale są to jakiegoś typu opóźnienia w pensjach? Czy w ogóle pensja nie jest wypłacana? Dzieje się tak od dawna? Czy raczej są to jednorazowe sytuacje?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Advisa Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.

@Ewa

Odeszłaś z pracy właśnie przez obsuwy z terminem wypłaty? Zwykle ile później płacili? Myślisz że nadal są takie sytuacje? Inni z twojego zespołu też sami odeszli czy po prostu były większe zwolnienia?

@vf

Nie , to bylo zwolnienienie lekarskie, w trakcie którego kończyła się umowa, a ekwiwalent został wypłacony jakoś z końcem września.

@@vf

Cześć, trochę czasu już minęło od kiedy napisałaś tu po raz pierwszy, czy udało ci się odzyskać pieniądze? Już wszystko ok? Wiesz może, czy innych pracowników też tak kiedyś traktowali? Chciałabym tu aplikować, ale teraz? To szczerzę się boję:/ Co to za sytuacje, za które trzeba przypłacić zdrowiem? Oczywiście nie oczekuję szczegółów, bo domyślam się, że to ciężki temat, ale zastanawiam się, czy praca tutaj jest na moje nerwy

Wadym

Zobacz mój najnowszy komentarz, jeśli nie chcesz się stresować i skończyć tak jak ja - niewypłaconą pensją to omijaj szerokim łukiem. To nie są jednorazowe sytuacje tylko standard w tej firmie jak widzę. Przykre ale myśle, że rynek pracy i klienci szybko taką firmę zweryfikują… powodzenia

@Wadym

Specjalista ds. Rozwoju Biznesu to w ogóle jaką ma tą podstawę teraz? W starym ogłoszeniu, co mi się tutaj pokazało, z maja 2022, nie widzę nic o zarobkach, a ktoś niżej wspomniał, że jest zasadnicze i prowizja. No i mam nadzieję, że nie ma już żadnych problemów z wypłacalnością, tak jak ta osoba wspominała? Na ten temat też bym się chciała upewnic

@Wadym

Cześć, przykro sytuacja bardzo, która nie powinna mieć miejsca. Ktoś, kto uczciwie zarobił pieniądze, powinien otrzymać swoje wynagrodzenie... firma chciała ci wypłacić tylko podstawę? czy o prowizji też wspominali? Czyli jak się chce, to można :P Masz zamiar to załatwić jakoś prawnie?

Wadym

Nie wypłacili mi ani podstawy ani prowizji. Tak, już podjąłem czynności prawne.

@Wadym

Jak wygląda ścieżka kariery w Advisa Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Burza

Polecam gorąco, spotkanie rzetelne i w miłej atmosferze.

Angelka
@Burza

A o jakim spotkaniu mówisz, byłaś na rozmowie kwalifikacyjnej? Zdradziłabyś na jakie stanowisko? bo ja trochę czaje się na ta firmę, ale ostatnią ofertę jaką do nich znalazłam to na Doradcę Klienta i to rok temu, więc w szoku jestem, że szukali kogoś w tym roku i przeoczyłam ogłoszenie...

Szymon

Współpracuje z Advisa od kilku miesięcy, najpierw dostałem telefon , który początkowo wydawal mi się obiecywaniem czegoś co brzmi w mojej sytuacji nie zbyt realnie , ale zdecydowałem się to sprawdzić , wysłałem dokumenty do analizy, później zostałem zaproszony na spotkanie i tu pozytywne zaskoczenie , faktycznie sensowna propozycja. Na plus też to, że po podpisaniu umowy widzę kolejne działania i wywiązywanie się z tego co ustalilismy . Pozdrawiam wszystkich pracowników, z którymi miałem do czynienia i liczę na dalsza owocną współpracę.

Przemysław
@Szymon

To można powiedzieć, że w Twoim przypadku fajnie się wszystko ułożyło. Czy na rozmowie miałeś jakieś testy weryfikujące Twoje umiejętności na danym stanowisku? Bo ja to zawsze stresuję się na takich rozmowach. Współpraca w formie jakiej umowy u Ciebie na start?

Grażyna

Kilka miesięcy temu szukali kogoś jako specjalisty ds rozwoju biznesu. Spóźniłam się? Czy nadal szukają, wiadomo coś? Powiedzcie coś o warunkach, jak macie informacje. Trudna rozmowa rekrutacyjna jest?

Ewelina

Niestety, rekrutacja na doradcę klienta skończyła się niedawno. Czekając na kolejną mam pytanie do Was, są widełki 5 000–11 000 zł netto/z VAT, w zależności od tego czy umowa czy b2b. Ile realnie brutto można zarobić na starcie na UoP? Będę wdzięczna za odpis, mamy kryzys, a wynajem mieszkań w Wa-wie, sami wiecie..

po rekrutacji

Konkrety: - pytania typowe, wręcz książkowe, - w trakcie rozmowy odnosi się wrażenie, że pan rekrutujący (usunięte przez administratora)odpływa myślami i zasadniczo nie bardzo jest zainteresowany naszymi odpowiedziami, - atmosfera całej rozmowy dosyć dziwna, zdecydowanie mało zachęcająca, - brak obiecanego kontaktu z odpowiedzią co do decyzji (a sam nawet wyznaczył konkretną datę). Nie polecam.

Iza

A jakie konkretnie dotacje masz na myśli? I jak to wygląda, mówią że dadzą Ty się godzisz i potem po prostu wynika, że jednak nie czy zdążysz się w coś niepotrzebnie wkręcić?

Ja 2

Spotkanie odbyło się obiecująco

Huby1

Polecam gorąco, rzetelnie, uczciwie , pozytywny przebieg spotkania.

Jan

Pełen profesjonalizm, pani Ania miła, uczynna odpowiada fachowo i rzeczowo na wszystkie pytania. Dziękuje

Ziomek

A jak długo, pytanie do klientów, współpracujecie z firmą? Pół roku? Rok? 3 lata?

Łukasz

Pracuje w firmie, od początku roku. Praca dla osób które wymagają od siebie, i wiedzą po co pracują. Dodatkowym atutem jest zdobywanie doświadczenia w obsłudze przedsiębiorców pod kątem finansowym jak i rozwoju działalności gospodarczej w oparciu o najnowsze modele biznesowe.

Bardzo miła telefoniczna rozmowa rekrutacyjna. Drugi etap w bardzo innowacyjnej siedzibie firmy. Ludzie bardzo mili. Polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Advisa Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Advisa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Advisa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Advisa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 14 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Advisa Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 12 ocen.

Advisa Sp. z o.o.