ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)

Opinie o ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)

Witam , proszę o opis warunków pracy dla Junior Design Engineera. Oferta ze strony mnie zainteresowała, piszą o pracy hybrydowej, mimo to jak współpraca z zespołem wygląda? jak ja oceniacie? i ile wychodzi wynagrodzenia za pracę?

Xd

Jako junior na początku musisz pracować z biura, zresztą sam zobaczysz, że warto, potem jak pasuje. Warunki są dobre. Ludzie spoko. Wynagrodzenie w zależności co potrafisz.

Mania
@Xd

To ja spytam może wprost względem tych potencjalnych zarobków. piszecie, że są zależne od umiejętności. Skoro tak to czy w ogóle byłoby możliwe, żeby junior zarabiał 10 tys na rękę?

Jam
@Mania

Poczytaj sobie tutaj: https://drive.google.com/file/d/16jW0I7x5kS3yeJguJgi7a1RT40qTzQwP/view?usp=drivesdk.

www

nie jest to mozliwe

Tommy

Fajna atmosfera, bardzo atrakcyjne biuro. Ja tam nie narzekam, pracuję tu kilka lat i jest ok. Ludzie są mocno otwarci, gotowi do pomocy. Kwestia kasy - zalezy co potrafisz i jak dobrze ogarniasz. Owszem, są zapewne firmy ktore płacą lepiej, ale są też firmy które płacą gorzej. Plusem jest dość duża swoboda i bardzo dobra atmosfera.

Xc
@Mania

A dlaczego 10k? 20k brzmi zgoła lepiej... Przecież taki junior po studiach zna catie,nx,solidworksa i wiele innych! Pewnie sam wiesz, że jak miałes już jakieś praktyki czy roczny etat, to wymiatasz i sam jestes w stanie poprowadzić projekt z klientem jak tylko zasiądziesz do biurka.

@Xc

20 może i brzmi lepiej ale jednak trzeba być realistą. Wymiatać każdy może, nie powiem, że nie ale co do tego samodzielnego prowadzenia projektów to jak długo tutaj do tego przyuczają? Jak można ocenić rozwój?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)?

hr-ufka

Nie wierzę w nic to hr do nas mówi, wystarczy odrobina zdrowego rozsądku żeby gołym okiem zobaczyć, że ściemniają, dział hr oceniam 1/10

@hr-ufka

Przykro nam, że takie masz odczucia. I jednocześnie ciężko jest nam merytorycznie odpowiedzieć na ten zarzut bez świadomości, czego konkretnie może dotyczyć - w komunikacji z pracownikami zawsze kierujemy się otwartością i szczerością, nawet jeśli oznacza to przekazywanie informacji lub decyzji, które są trudne do przyjęcia. Dominik

@hr-ufka

Ale to właśnie było pytanie o atmosferę, więc jak masz jakieś zastrzeżenia to warto je opisać. Dlaczego tak nisko oceniasz wasz dział HR? Co do samej atmosfery to jak ją oceniasz? Macie tutaj ponoć jakieś integracje itp. wpływają korzystnie na atmosferę między pracownikami?

Mati
@hr-ufka

Ale jak @Pracodawca ma chwilowe problemy czy to finansowe czy kadrowe to chyba dobrze, że są cięcia. Jeżeli pracodawca chce wyjść na prostą po ciężkim roku to pracownicy muszą też pomóc. Nie będzie wyjazdów integracyjnych to nikt ich nie ma, nie ma wigilii to nikt nie ma, dyrektorzy nie dostali premii świątecznej i też bym się nie obraził jakbym nie dostał jeżeli to ma pomóc firmie. Na pewno bym inaczej patrzył i się zdenerwował jakby było odwrotnie, że np dyrektorzy jadą na integrację z noclegami a pracownicy do roboty, oni mają premie a my nie, albo jakieś szkolenia a my nic. A tak to jest jasne, że jak nie mają to wszyscy i za to pozytyw dla Endego!!

hr-ufka
@ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)

Podczas rocznego review oraz na spotkaniach miesięcznych mówiliście, że sytuacja firmy jest trudna, że nie ma na podwyżki, że musimy oszczędzać, że nie będzie na wigilie firmową, a równocześnie ty na czele z zarządem wyjeżdżacie na przedłużony weekend na ferie ? szkolenie ? o to mi chodzi Dominiku jedno mówisz drugie robisz ! Nie wierzę w żadne Twoje słowo.

@hr-ufka

Dziękuję za doprecyzowanie; mogę dzięki temu odnieść się merytorycznie. "Mówiliście, że sytuacja firmy jest trudna" - po świetnym roku 2022 zanotowaliśmy sezon słabszy względem tego, co oczekiwaliśmy, a liczyliśmy na kolejny w serii rok rekordowy. Nie będę omawiał tu szczegółów, ale już kilkukrotnie na spotkaniach firmowych dokładnie omawialiśmy przyczyny. I zgadza się, na ostatniej prostej roku potrzebowaliśmy ograniczyć wydatki w pewnych obszarach, tak aby zaadresować potrzeby w innych, np. związanych z przewidywanym przez nas wzrostem płac. Ale nie jest tak, że gdy potrzebujemy generować oszczędności, to ścinamy wszystkie wydatki do zera; nie miałoby to sensu. Firma działa, a stałe procesy trwają. "Nie ma na podwyżki" - nie jest to prawda. Realizujemy, zgodnie z założeniami, plany podwyżkowe za pomocą przeglądów, których dokonujemy co pół roku. Choć oczywiście, co zawsze powtarzam na All Hands, nie jest tak, że co pół roku podwyżkę dostają wszyscy, lub że co pół roku udaje się nam spełnić wszystkie oczekiwania, lub że wszyscy pracownicy spełniają oczekiwania swoich przełożonych. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że w tym cyklu podwyżki nie dostałeś, lub dostałeś ją w kwocie niesatysfakcjonującej - jestem przekonany, że Twój przełożony podał powody, dla których tak się stało. “Że nie będzie na wigilie firmową" - w firmie odbywały się spotkania wigilijne, natomiast rozumiem, że chodzi Ci o fakt, że w przeciwieństwie do roku zeszłego, nie były to wydarzenia organizowane z pompą w knajpach. Ubolewam, lecz tak musiało być. "(...) ty na czele z zarządem wyjeżdżacie na przedłużony weekend na ferie" - podobnie jak na początku lat poprzednich, w tym tygodniu grono wyższej kadry zarządzającej spotkało się we wtorek i środę na 2-dniowych warsztatach strategicznych, w trakcie których podsumowujemy działania z poprzedniego roku, doprecyzowujemy plany i cele na rok bieżący, oraz omawiamy ewentualne zmiany w długoterminowej strategii. Zawsze po tego typu spotkaniach wracamy do Was z nowościami, które komunikujemy otwarcie na spotkaniach All Hands. Wybór miejsc na sesje jest każdorazowo podyktowany względami ekonomicznymi (atrakcyjny koszt noclegu), logistycznymi (mimo tego, że mamy siedzibę główną w Krakowie, 7/14 wyższej kadry zarządzającej nie mieszka w Krakowie), oraz praktycznymi (siedzimy na sali od rana do wieczora i zostajemy na miejscu, by mieć bufor w agendzie i się nie rozpraszać). Kategorycznie zaprzeczam, by było to przedłużanie weekendów, wyjazdy na ferie, lub ogólnie rzecz biorąc wyjazdy towarzyskie. Jasne, że przy okazji wspólnego noclegu część z nas decyduje się spędzić razem wieczór, natomiast powiem więcej: mam wielką nadzieję, że podobnie dzieje się przykładowo wtedy, gdy organizujemy szkolenia bądź warsztaty wszystkim innym grupom w firmie. "Nie wierzę w żadne Twoje słowo" - przykro mi, naprawdę, być może kiedyś uda mi się odzyskać Twoje zaufanie. Wierzę, że jeśli zdecydujesz się ze mną porozmawiać na żywo lub online, wyjaśnimy wszystkie kwestie, które budzą Twoje wątpliwości. Dominik

Rafik
@ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)

@Pracodawca trzeba uważać na komunikację allhands bo jest duża niespójność. HR / CEO ma różne wersje. Myślę, że na następnym spotkaniu trzeba zadać pytania by usystematyzować. btw. HR zapomniał o WOŚP. szkoda:( lekcje nie odrobione. Fajna inicjatywa z wyścigami -> duży plus Pracownicy HR Endego, Pracownik nie czuje się zaopiekowany i to już taka opinia ogólna w firmie. HR niestety jest nie po stronie pracownika tylko dla komunikacji dyrektorów/zarządu.

Jarema
@Rafik

Zwabiony pogłoskami o inbie wszedłem tu i nie zawiodłem się, co zastałem ? Już diagnozuję. Otóż młodzież z Krakowa pruje rajtuzy , że firma nie zasponsorowała im wódki w restauracji i nie ma czasu na organizowanie im SZP, WOŚP. Skąd wiemy, że to młodzież ? Otóż nikt kto w CADM pamięta lata covid i strach o projekty, pracę, nie może mieć tak skrzywionej skali życiowych potrzeb jak nie dawny absolwent technicznej uczelni w dawnej stolicy, koniecznie z wymaganiami 10k na rękę. Bez zaskozenia więc jest, że nie zauważone przechodzi, że firma w przeciwieństwie do innych CAD chlewików od dawna utrzymuje stabilny poziom projektów i konkurencyjne stawki dla konstruktorów ( a jakby nie oferowała to by już tu Was nie było), pracę zdalną ( a kto pamięta co to znaczy tłuuc się do biura) i już nie wspominając o tym , że wcześniej na podwyżki pracowało się lata, nie miesiące. Więcej, zabieracie się za publiczne ocenianie managera HR , gdzie kiedyś nikt nie miał cojones mówić nam nic i odpowiadać otwarcie ( otwarte spotkania to nowość z jego kadencji), a który z anielską cierpliwością odpowiada na Wasze dyrdymały na spotkaniach na co reszta firmy musi z żenadą patrzeć i marnować czas. Sugeruję krótki na Was komentarz....“ojojoj”. Pracowniku Rafik, Nie jesteś upoważniony do wystawiania opinii w imieniu całej firmy Ps. Ty i specjalista do spraw ferii piszecie komentarze na tygodniu w godzinach 10-15, wracać do roboty bo ja nie będę na Was zasuwał Pss. tajemnicą poliszynela jest fakt , że w 2022 jako ochotnicy tak się sprawnie zorganizowaliście przy SZP , że w ostatniej chwili zarząd musiał dokładać extra kasę żebyście nie wystawili tej Bogu ducha winnej rodziny na lodzie.

Skunks
@hr-ufka

Hr-ufka czyli jest niezadowolony/na z tego że coś si poprawiło? Czy moz narasta frustracja bo nie zostałeś doceniony/na tak jak sobie wyobrażałeś/aś. Na dodatek tak odważnie w internetach personalnie się wypowiadasz. Odwagi brakuje iść osobiście do szefa czy masz jakiś inny ukryty cel?

Lisu Nowy wpis
@Jarema

Inba inbą ale problemy ludzi pierwszego swiata. Dziwi mnie podejscie niektorych osob patrzac na to jak wszystko wygladalo na przestrzeni ostatnich 6-7 lat wstecz. Uwazam ze wszystkie zmiany wewnatrz firmy bardzo na plus. Malo tego patrzac na to jak sa komunikowane wszystkie rzeczy to nie spotkalem sie we wczesniejszych firmach zeby takie otwarte podejscie bylo standardem. Odkad dzial Hru zaczal sie rozwijac w koncu wszystko wyglada tak jak nalezy. Inicjatywy wewnetrzne, profesjonalne podejscie do zatrudniania, zbudowany dzial w oparciu o ludzi, ktorzy wiedza co robia. Na czele tego dzialu mamy nad wyraz otwartego człowieka, ktory cierpliwie tlumaczy wszystkie zmiany i malo tego mowi z czego one wynikaja. Kazda firma ma chwile gorsze i chwile lepsze w zakresie projektow i w duzej mierze wynika to z koniunktury. A to ze ktos nie dostal podwyzki? Zastanow sie z czego to wynika i jezeli masz jakies watpliwosci to pierwsza osoba twojego kontaktu powinien byc twoj dyrektor, bo to dyrektorzy decyduja kto dostaje podwyzke a kto nie a nie dzial hru. I przychylam sie do Jaremy - widze ze wiekszosc odpowiedzi jest w godzinach waszej pracy - jak nie macie co robic to proponuje zglosic sie do Waszego dyrektora ze wam sie nudzi.

Pracownik1111 Nowy wpis
@Jarema

Brawo! Nothing more nothing less!!!

Tommy Nowy wpis
@Pracownik1111

O to to to! Lisu dobrze to opisał. Niezadowolonym proponuję popracować ze dwa trzy lata w korpo gdzie komunikację dostaniecie mailowo w formie: "wykonać/odmaszerować" to zobaczycie jak jest miło. Cieszcie się, że macie do czynienia z firmą gdzie komunikacja jest na serio szczera i otwarta (tutaj brawo dla HR, Zarządu i Dyrektorów).

Natan

Mam 5 letni staż w @Pracodawca i nie mam najlepszej opini. Dużo ludzi z większym stażem się rozgląda już za nową pracą. Podczas ostatniego zebrania informacja, że nie ma wigilii, nie ma kasy na święta (mają Ci co mało zarabiają?), nie ma szkoleń jezykowych, nie ma albo bardzo nikłe podwyżki, nie ma integracji, ale jest opieka medyczna. Firma to ludzie dlatego oceniam dział HR na 2/10. Koleżanka robi więcej spotkań integracyjnych niż cały HR organizuje...Prezes nam mówi, że jest super pełne obłożenie ludzi i za chwile wychodzi HR i mówi, że cięcia.

Ewcia
@Natan

O co chodziło z tymi co mało zarabiają? Mam na myśli ten nawias. To jak podział kasy na święta wyglądał? jak się ją liczy? I o jakim stażu pracy ludzie najczęściej tu odchodzą?

@Ewcia

No nikt nie wie jak to się liczy. Poszła do nas informacja, że dostaną Ci co zarabiają poniżej jakiegoś poziomu. Jaki to poziom to pewnie nikt nie wie i nikt się nie chwali czy dostał czy nie. Jakim stażu? myślę, że podobnym do mojego. Konkurencja mocno obdzwania i oferuje lepsze warunki. Nawet mają wyjazdy integracyjne albo kursy językowe także już lepiej niż u nas.

Pablo
@Natan

Natan...Ja jestem od prawie 2 lat w Endego. W mojej byłej pracy tradycją była zawsze wigilia pracownicza, ale to wszędzie chyba tak jest. Co jeszcze mnie zadziwia to brak inicjatyw charytatywnych jak np szlachetna paczka. Widzę na LinkedIn/facebooku masą firm się w to angażuje, a czemu Endego nie?? przecież to pracownicy paczki kupują. Pełen rok pracy mnie zadziwił troszkę, niestety negatywnie. Daje neutrala, bo dyrektor obiecał rok temu, że w tym roku będą podwyżki. Trzymam za słowo i dam znać co warte są obietnice.

Elcia
@Natan

przeciez byla wigilia w Krk, kase niby dostala wiekszosc, latem byla integracja dla wszystkich???

A-la
@Elcia

Integracje zespołowe tez były - my mieliśmy. Moze reszta sie nie zorganizowała? Nie wiem. Nie bylo wigilii takiej jak rok temu i od razu problem.

@Natan

Nie ukrywam, że wolałabym przeczytać Twoją informację zwrotną nie tutaj, a w bezpośredniej wiadomości do nas, w badaniu satysfakcji, lub podczas All Hands, jednak dziękuję Ci za nią i odniosę się do paru punktów z jej treści. Przede wszystkim – w biurze w Krakowie odbyło się spotkanie wigilijne, premie świąteczne zostały wypłacone 91% pracowników, a start kursów językowych został na razie przesunięty, nie całkowicie anulowany. Bardzo chcemy je kontynuować. Przyjmujemy Twoją opinię, że zeszłoroczna liczba integracji to było dla Ciebie za mało, jednocześnie przy obecnej skali nie jesteśmy w stanie zobowiązać się do organizacji większej liczby dużych wydarzeń. Pamiętajmy, że równie mocno opiekować musimy się wszystkimi 7 oddziałami, nie tylko biurem w Krakowie. Jednak to co piszesz odnośnie koleżanki - wiemy, o kim piszesz, i jesteśmy niesamowicie wdzięczni za jej wkład w życie organizacji - bierzemy do siebie. Liczyliśmy na to, że skoro pojawia się tak wiele oddolnych inicjatyw (zważ też proszę, że część z nich mimo tego, że jest inicjowana oddolnie, to spotyka się z finansowym wsparciem firmy), to przy połączeniu ich z tymi większymi, firmowymi, temat integracji jest zaadresowany należycie. Dziękuję, wyciągniemy wnioski. Gdybyś miał inne spostrzeżenia, co jeszcze możemy zrobić, żeby Twoja ocena naszych działań była wyższa, po prostu daj nam znać, jesteśmy bardzo otwarci na dialog. Aleksandra

@Pablo

Choć wolelibyśmy otrzymać feedback innym kanałem, to przyjmujemy go w pełni. Jeśli chodzi o spotkania wigilijne, to odbyły się w większości lokalizacji i również jest to tradycja bliska naszym sercom. Co do inicjatyw charytatywnych... masz rację. Położyliśmy nacisk na inne kwestie. Wygląda na to, że się pomyliliśmy, przepraszamy i wyciągniemy wnioski, które przekujemy w działanie - np. powtórzymy akcję charytatywną w okolicach Dnia Dziecka. A generalnie przykro nam, że przez dwa lata nie byliśmy w stanie sprostać wszystkim Twoim wymaganiom. Za nami wymagający rok dla Endego, jednak zanotowaliśmy rekordowe 87 poleceń do naszej firmy – mamy więc nadzieję, że kwestie akcji charytatywnych to jedne z niewielu, gdzie w opinii pracowników musimy działać znacznie prężniej. Aleksandra

@ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)

@pracodawca Jeżeli część wiadomości jest wypisywana tu a nie bezpośrednio do was to wydaje mi się, że gdzies jest problem. Trzeba ujednolicić komunikację, bo już na spotkaniu kwartalnym mówicie co innego nawet między sobą. Dodatkowo proponuje zrezygnować ze sztucznych i przygotowanych wcześniej pytań, bo to brzmi komicznie. 91% dostało premię świąteczną czyli przy 300os. nie dostało 27 osób. Przy śmiesznych 500zł? na głowę brakło 13 500 zł na premię dla 100%. Czyli każda osoba musiałaby zarobić przez rok 45 zł dla biednych 27 (4 zł miesięcznie). Naprawdę, nie ma się czym chwalić, bo to raczej nie jest sukces :) Postawmy sprawę jasno, nie ma integracji organizowanej przez Endego! Oddolne inicjatywy nie załatwiają sprawy, generują podziały, bo wyjścia są w zintegrowanych grupacha a to nie o to chodzi w integracji, integrujemy też introwertyków. Co to znaczy dla takiej skali? 300 osób to już nie da sie integracji zrobić? jak i tak wszyscy prawie na południu jesteśmy. Wigilia w biurze to może nie skomentuje...

Eryk
@Elcia

Zobacz sobie po zdjęciach jak wyglądała zwykle wigilia firmowa w ostatnich latach, żebyś wiedziała jak powinna wyglądać. Nigdy nie było w siedzibie. Była fajna impreza, jedzonko, tańce, integracja. Nie wiem kto dostał, bo komunikacja była, że 91% czyli ktoś może się poczuć poszkodowany. Chyba mówili, że integracji w 2024 nie będzie?

Zbyszek

Hej, Zastanawiam sie nad aplikacja do Endego na stanowisko konstruktora. Jak wygladaja warunki pracy w Endego na tle konkurencji Jak wygladaja warunki zatrudnienia dla konstruktora z 5 letnim stazem? Na jakie zarobki mozna liczyc? jak z awansami i premiami swiatecznymi itd. dzieki i pozdrawiam.

Rodeo
@Zbyszek

Warunki przyzwoite, wszystko zależy od tego ile umiesz i pewnie jak wszędzie ile naściemniasz na rozmowie. Raczej najpierw umowa próbna. Przychodząc z konkurencji w 2022 dostałem więcej, prawie tyle ile oczekiwałem. Od samego początku roboty jest masa.. Z 5 letnim stazem awansu szybko bym się nie spodziewał, w mojej grupie przynajmniej jest duzo seniorów ze sporo większym doświadczeniem, nawet mam wrażenie że jest trochę ciasno.. Premie swiateczne sa, ale raz byla obsuwa, teraz niby kierownictwo nie dostalo. Z konkretów na plus na pewno ludzie, integracje. Na minus dla mnie projekty, jak się nie zna dobrze języków to często to po prostu klikanie, zalezy jak sie trafi.

@Zbyszek

Zdecydowanie nie polecamy ściemniania na rozmowie, jak pisze użytkownik Rodeo... :) Ściemnianie ostatecznie zrobi krzywdę zarówno Tobie jako przyszłemu pracownikowi (względem którego będziemy mieć konkretne oczekiwania), jak i nam, bo po zweryfikowaniu Twoich umiejętności na projektach będziemy postawieni przed koniecznością podjęcia stanowczych decyzji. Co do Twoich pytań, ofertę płacową dla kandydatów przygotowujemy w oparciu o zbadane kompetencje, bo staż pracy często jest subiektywnym miernikiem; jak pewnie wiesz, 5 lat to okres, w którym można stać się konstruktorem świetnym, ale można też przesiedzieć go częściowo na ławkach. Jeśli zastanawiasz się nad zgłoszeniem, to serdecznie zapraszamy - nasz proces rekrutacji jest krótki i nawet gdybyśmy ostatecznie nie byli w stanie wzajemnie spełnić swoich oczekiwań, to zbudujesz nowe zawodowe relacje, które mogą zaprocentować w przyszłości. Dominik

ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.) prowadziła rekrutację na stanowisko SolidWorks Design Engineer. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.

Ile tutaj teraz rekruterzy zarabiają? Chodzi o to, że mieszkam niedaleko Lindego i tak w zasadzie pokazała mi się taka dawniejsza oferta z takiego portalu. było w niej napisane ze zarobki sięgały kiedyś do 8,5 tys, czy możliwe wiec ze z 10 tys się teraz na spokojnie zarobi? i czy ktoś teraz na początku roku będzie w ogóle potrzebny na tym dziale?

Jakieś opinie o pracy w dziale kadr i płac?

koolo

Czy 8000 netto na rękę dla projektanta z 10 letnim d0świadczenem to mało?

Majk
@koolo

to zalezy co potrafisz.

Grzegorz
@koolo

To zależy. Od umiejętności, od doświadczenia, od poziomu samodzielności. Jeśli jesteś osobą, do której inni przychodzą po rady, umiesz sam tworzyć rozwiązania bez konieczności prowadzenia za rękę, znasz się na technologii produkcji, traktujesz oprogramowania jako narzędzie i nie poświęcasz większości czasu na walkę z nim tylko na projektowanie (jesteś biegły w obsłudze), czyli podsumowując wyraźnie wyróżniasz się ponad konstruktorską przeciętność. Dla takiej osoby to nie jest atrakcyjna kwota. Niestety staż pracy niewiele mówi o faktycznych umiejętnościach i doświadczeniu.

Przy tym godziny pracy się wzajemnie zgadzają? Przyrównujesz to do stawki godzinowej? A co z wysiłkiem? Budowa to jednak budowa… i teraz jedna rzecz mnie w tym wszystkim zastanawia, właśnie tyle się zarabia czy to tylko przypuszczenia są?

prezes jarosław

Hej, czy firma rzeczywiście poszukuję tylu konstruktorów, czy oferty które są na stronie to tzw. 'oferty widmo'? Chodzi mi o stanowiska CATIA V5 Design Engineer/Konstruktor CAD/ UG UX Design Engineer.

@prezes jarosław

hej, z tego, co wiem, to w zaleznosci od zapotrzebowania na projektach.

@Piotr

Co wiecie o ofercie projektowej na przyszły rok? Zastanawiam się ile w sumie jest tych tegorocznych, na stronie niby pokazuje 5 zakładek ale widzę, że obecnie coś dzieje się z wtyczką do WP. Co jaki okres wiec są one odświeżane? I czy w trakcie jest szansa na zmianę projektu?

Kato

Jak długo czeka się na odpowiedź HR w sprawie rekrutacji. Czekam już drugi tydzień i żadnego odzewu z ich strony.

Zespół Rekrutacji
@Kato

Cześć, jeśli rozmawiałeś z konkretna osobą z zespołu rekrutacji, skontaktuj się z nią bezpośrednio lub napisz proszę na rekrutacja@endego.com. Staramy się bardzo, żeby każdy kandydat jak najszybciej dostał informację zwrotną. Czas oczekiwania zależy od etapu rekrutacji. Pozdrawiamy serdecznie, Zespół Rekrutacji

Kato
@Zespół Rekrutacji

Wysłałam do Państwa CV i nie dostałam informacji zwrotnej czy zostało ono rozpatrzone pozytywnie, bądź negatywnie.

Zespół Rekrutacji
@Kato

Skontaktuj się proszę z nami przez rekrutacja@endego.com. Pozdrawiamy, Zespół Rekrutacji

Nick (Cage)

Atmosfera pracy to cudo, wstaje się rano z chęcią pójścia do pracy. Projekty różnorodne, ciekawe, nie klepie się w kółko tego samego. Wolne chwile to istny park rozrywki. Polecam z całego serca!

Zoja
@Nick (Cage)

Różnorodne? Jakie mimo wszystko są najczęstsze? I jak to wygląda teraz od strony organizacyjnej, czy masz możliwość odmówienia / zmiany projektu? I co mogło chodzić z tymi wolnymi chwilami, bo chyba nie załapałam? Dasz znać?

Czy wiecie coś o warunkach pracy w firmie ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)? Czy warto aplikować na ofertę pracy Design Engineer?

Corpo, powierzchowe podejście do ludzi

Rick Grimes

co dokładnie masz na myśli?

@Rick Grimes

możliwe, że o jakieś problemy wynikające z pracy może chodzić? jakie w zasadzie są ewentualnie najczęstsze i jak sobie z takimi radzić? jaka jest ewentualna reakcja na zgłoszenia? jakiej można się spodziewać?

Ksiegowa

Jak wygląda praca i zarobki w księgowości? Są 2 oferty pracy - warto?

x
@Ksiegowa

pracy jest dużo, ale przyjmowanych jest wiele nowych osób, każdy w teamie jest pomocny, a zarobki zadowalajace jak najbardziej. Atmosfera jest bardzo dobra w teamie

@x

zgadza sie, firma jest naprawdę spoko, Atmosfera i ludzie tez bardzo bardzo ok.

@Kate

Zarobki zostały określone jako zadowalające, co konkretnie tu na nie wpływa? Są jakieś konkretne maksymalne progi finansowe, których można się tu spodziewać? Ile mogą wynieść?

@Hanna

to znaczy, ze są w porządku.

Ann
@Kate

A czy w księgowości jest praca hybrydowa? czy tylko stacjonarna?

@Ann

hybryda.

@Kate

jaki organizacyjny układ? ile dni w miesiącu z biura ile z domu. i jak z zespołem idzie sie wtedy dogadać? na jakim oprogramowaniu się pracuje? napiszecie też coś więcej o zakresie aktualnych obowiązków?

@Hanna

z tego co wiem oferta jest już nieaktualna.

Ciekawy

Czy w ostatnim roku w Endego wzrosły pensje w związku z inflacją?

On
@Ciekawy

Nie ale za to nie zmalała ilość obowiązków.

@On

Zmalała liczba obowiązków? Ale pensja w razie czego została na tym samym poziomie? Nic się nie obniżyło? Jeśli tak to o jakich obowiązkach tu mowa i jak wobec tego wszystkiego praca tutaj może wyglądać?

On
@Hanna

Nie no, żart. Niektórzy podobno dostali podwyżki.

@On

Przeciez byly podwyzki. Nie bylo szalu, ale zawsze to cos.

@Mariusz

a jest szansa na napisanie wprost ile ich wyszło? szału nie ma ale na każdym stanowisku było identycznie czy zakres podwyżek od czegoś jeszcze może tu zależeć?

@Hanna

Chyba w zadnej nie ma takich samych. Zalezy od indywidualnej pracy etc. jak wszedzie.

Kot
@Mariusz

A czy w księgowości jest możliwość pracy zdalnej?

@Kot

hybryda.

Ile jest zmian w ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)?

john wick

Ta firma to jedna niekończąca się zmiana -:)

@john wick

co do tych wspomnianych zmian jest szansa na szersze odniesienie? chodzi o faktyczną zmienność w warunkach czy może długotrwałą pracę? co z kwestią nadgodzin? jak obecnie są respektowane?

@Hanna

Zmiana w zespole managerskim, nowy podział. Niektórym zmienili sie przełożony. Nadgodziny sa odbierane albo wypłacane. Ale firma jest spoko

Kiti
@john wick

A czy w księgowości jest możliwość pracy zdalnej?

Kwak

Ta firma uratowała mnie od nałogów (bo za taką wypłatę na żadne mnie nie stać).

Jacek robiący na frajerce b2b

4 lata temu miałem u nich 70zl/h i proponowali 75 za prowadzenie projektu. Polepszyło się coś przez ten czas ? I grali w (usunięte przez administratora) z godzinami tj obiecywali w cholere pracy a potem się okazywało, że robiło się jakieś ochłapy na których etatu nie można było wyrobić... Dalej to tak wygląda ?

@Jacek robiący na frajerce b2b

A co, chcesz wrócić do nich? Przez cztery lata to pewnie się mogła coś zmienić stawka. Też bym chciała wiedzieć, jak płacą teraz, może ktoś da znać. Ile według Ciebie byłoby spoko teraz?

@Jacek robiący na frajerce b2b

Skoro tak ci bylo zle, to jakie to ma znaczenie ile placa teraz. Bo chyba nie chcesz wrocic, zeby znowu bylo Ci zle...? :P

jacek robiący na frajerce b2b
@Mateusz

Ta branża wygląda tak, że jest do (usunięte przez administratora) albo bardzo do (usunięte przez administratora) i wisi mi dla kogo robię pod warunkiem że dobrze płacą i nie pogrywają jak to robi CADM z godzinami pracy. Dorośniesz przestaniesz filozofować...Obiecują gruszki na wierzbie - pchasz się w relokacje a potem łaskę Ci robią , że dadzą Ci jakąś prace żeby godzin narobić - (usunięte przez administratora) po prostu...I pytam się czy coś się zmieniło - aż tyle i tylko tyle...

@Paulina

Sami kroją koło 35-40 euro/h za godzinę pracy ludka to za te 13 euro/h nie mogę się czuć rozpieszczony tym bardziej , że jak jesteś na frajerce b2b to jesteś zawsze słupkiem dodatnim...

Grzegorz
@Jacek robiący na frajerce b2b

Da się więcej i teraz i dało się wtedy.

@Jacek robiący na frajerce b2b

hej, to tym bardziej, po co chcesz u nich pracować...

jacek robiący na frajerce b2b
@Paulina

Dla bananowego czwartku i żeby wzbogacać ich kulturę organizacyjną czy co Wy tam jeszcze w tych HaeRach sobie nie uroicie...

Lolek
@jacek robiący na frajerce b2b

chyba najlepszą reklamą dla tej firmy jest właśnie to że nie pracują w niej takie kiepy jak ty

@Lolek

Przecież ludzie robiący na wolnym rynku unikają tego szerokim łukiem ....Typowy chlewik CAD , który bazuje na wyzysku młodziaków....

Norbert
@Lolek

W punkt !! xD

@jacek robiący na frajerce b2b

Z tego co wiem, to nie ma mandarynkowych i bananowych poniedziałków, wiec jak widzisz... nie dla Ciebie ta firma :):):):):):) hihihi

Artur

Jak nic nie robią? To że nie ma owocowych dni to chyba nie taka tragedia. Przydałyby się prawdziwe benefity. Coś wiesz czy jakieś dają?

Kandydat UGNX

Cześć, jak plasuje się przedział zarobków dla UG NX Design Enginner? Jak wygląda obecna sytuacja w firmie?? Czy obecnie prowadzone są jakieś ciekawe projekty? Jak oceniacie pracę w firmie?

@Kandydat UGNX

hej, tak, jest teraz duży projekt z NX i z tego co wiem, szukają osoby doświadczonej. Zarobki - w zależności od doświadczenia, ale są ok jeśli chodzi o rynek i branże (oczywiście każdy chciałby zarabiać więcej;)) Praca w firmie - temat względny, jednym sie podoba bardziej innym mniej. Tutaj jest wiele kwestii (charakter, oczekiwania, czy choćby zgranie sie z zespolem), ale ogólnie jest naprawdę bardzo dobra atmosfera.

Kandydat UGNX
@Łukasz

Super, duże prawdopodobieństwo że złoże dokumenty do Was. Trochę doświadczenia mam więc zobaczymy :)

@Kandydat UGNX

Moim zdaniem tak najlepiej. Sam zobaczysz, czy dla Ciebie ok.

Jest źle
@Kandydat UGNX

Sorry, że gaszę Twój entuzjazm. Ale naprawdę nie warto. Bardzo zła atmosfera. Wymagają podpisania lojalek, tak naprawdę żeby mieć Cię w garści. Po prostu korporacyjne metody. Poszukaj lepiej małej firmy, gdzie szanuje się pracowników....

eden
@Kandydat UGNX

Nie polecam, po studiach mimo doswiadczenia zaproponuja ci minimalna krajowa, po poltorej roku przykladnej pracy maks srednia krajowa. Polscy (usunięte przez administratora) i wyzyskiwacze. Serio nie wiem czy da sie gorzej trafic, sa setki firm ktore daja znacznie lepsze warunki, albo po prostu podaja widelki wynagrodzenia w opisie pracy, ktore czesto sa 2x wieksze niz w tej (usunięte przez administratora) firmie.

wiatraczek
@Jest źle

albo mylisz zakaz konkurencji z lojalką albo piszesz nieprawdę bo ja dołączyłem nie dawno i mam zwykły zakaz, taki sam jak miałem w innych firmach. A atmosfera fajna, pewnie jak ktoś napisał zależy od lokalizacji, w Krakowie na przykład jest dobrze i polecam chodzić choć czasem do biura. miła odmiana po miesiącach w domu. Zastanawiającym się czy dołączyć radzę spróbować, na rozmowach dowiecie się przecież jakie są warunki i nikt nie zmusi was do zaakceptowania umowy wbrew woli…. A co do wynagrodzenia to wydaje mi się że w tej firmie płaci się nie doświadczonym trochę mniej niż gdzie indziej, a bardziej doświadczonym dużo lepiej niż gdzie indziej. Ja już kilka lat mam za sobą i nie narzekam :-)

Kazik
@eden

Mam zupełne inne odczucia, a tam pracowałem... Może nie jest najlepiej na świecie jesli chodzi o zarobki, ale niesprawiedliwie jest powiedzieć, ze jest najgorzej... Bo naprawde nie jest. Poza tym jak chcesz sie czegoś nauczyć, to jedna z lepszych firm. Takie jest moje zdanie, oczywiście mozesz miec inne. P.S. Ja tez chcialbym zarabiac wiecej, czy jest ktos kto nie chcialby.. :)

Zaciekawiony
@eden

No to podaj kolego nazwy tych setek firm inzynieryjnych w Polsce, ktore płacą lepiej bo sam jestem ciekawy - tylko podaj prosze takie, ktore robią taki sam biznes. Mam wrażenie, ze te krytyczne komentarze umieszcza jedna i ta sama osoba, ktora nie wiedziec czemu uwaza Endego za cale zlo tego swiata. Bardzo mocna przesada w ocenie firmy. Wszystkie ustalenia poczynione na rozmowie kwalifikacyjnej sa poźniej utrzymywane. Jezeli godzisz sie na warunki pracy za okreslona kwote to nie chodz pozniej po forach i nie wylewaj swoich frustracji bo jest to co najmniej dziwne i podejrzane.

Pracownik1
@Jest źle

CooooO? o czym Ty piszesz, gościu? Nie pomyliłeś przypadkiem firmy?

Czy jest możliwość pracy w ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.) na część etatu?

Mateusz

hej, w zależności od projektu, ale raczej na caly etat. Ale sa tez ludzie na czesc. Trzeba pytac indywidualnie.

@Mateusz

jeśli chodziłoby o część etatu to też byłoby to na normalnej umowie czy oferują zlecenie?

@Hanna

zalezy od projektu, od zapotrzebowania na projekcie, wymagan klienta i od Twoich preferencji. Kazdy przypadek jest indywidualny.

Wiecie, czy ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.) udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Łukasz

Tak, ale nie każdy pracownik dostaje telefon służbowy (nie kazdemu jest on potrzebny)

Maria
@Łukasz

No to spoko. A jak oceniasz wynagrodzenie - jest zawsze na czas? Jest w okolicach średniej krajowej?

@Maria

tak, jest w porządku. Ale wiesz jak to jest... sa tacy, ktorzy sa zadowolani, a sa i tacy, ktorzy beda narzekac.

Alicja
@Łukasz

No wiadomo, jak w każdej firmie. A jakbyś miał tak od siebie powiedzieć? Co jest tu w porządku, a co możnaby jednak poprawić?

@Alicja

Atmosfera - najlepsza na swiecie i ludzie - naprawde!! Komunikacja czasem szwankuje, ale to sie poprawia.

Aleksandra
@pracownik

To super, ważne że umiecie rozwiązywać problemy :) A czy szefostwo docenia was jakoś finansowo? Chodzi mi o podwyżki albo premie :)

Firma udostępnia komputer, ale niekoniecznie laptop, często jest to komputer stacjonarny. Telefony dostają tylko pracownicy na kierowniczych stanowiskach i nie ma to związku z pracą zdalną.

Zostaw merytoryczną opinię o ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.) - Kraków

• Jak się pracuje w ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENDEGO Sp. z o.o. (Cadm Automotive Sp. z o.o.)